Opinie o Balex Metal Sp. z o. o. w Bolszewo

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Balex Metal Sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Balex Metal Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Balex Metal Sp. z o. o. w Bolszewo

Operator

Kiedy dostaniemy podwy podwyżki pęsji bo niedługo nie będzie się opłacało dojeżdża do pracy?

Kto wie

Racja nie wygodnie komentarze odnośnie sytuacji na produkcji sa usuwane dlaczego nie wiem to co sie teraz dzieje to jest chore poniedziałek wtorek dwie zmiany od srody do czwartku sa trzy a w piatek dla nocki wolny ludzie sie nawet nie moga wyspac bo szczerbek wydzwania przed 14 ze nocka odwołana . Dziwie sie ze jeszcze ktos to wytrzymuje można naprawdę popaść w jakas depresje ...

@Kto wie

Takie czasy a firma jak zwykle nie wie co robić brak organizacji kto pierwszy wstanie ten rządzi, nie jest dobrze ale trzeba przetrwać kiedyś będzie lepiej...

Sony
@Kto wie

A nie mogą zrobić normalnego grafiku zmian? Nocka zaczynalaby się w niedzielę wieczorem i tydzień konczylby się zejściem z niej w piątek rano.3 dni wolne. Potem zmiana popołudniowa od pn do pt, i kolejny tydzień na rano

@Sony

Z nocnymi zmianami jest, że nigdy nie wiesz kiedy z nimi wyskoczą. Nie ma tak, że stale pracujemy 3 zmiany po 8 godzin. Nie raz i nie dwa zostaliśmy zaskoczeni trzema zmianami w piątek po 12. Teraz po zwolnieniu wszystkich Ukraińców, żeby gdzieś w ogóle zrobić trzecią zmianę musieliby zatrzymywać jedną linię. W tej sytuacji to też nie jest takie "hop siup", bo kierownik nie ma zielonego pojęcia o tym, że piła z h3 działa inaczej niż - dajmy na to - piła na pianie na h4. No, ale piła to piła, przecież nie? Sam grafik jest układany wg. "widzimisie" działu planowania. Zobaczą trochę więcej metrów do zrobienia. Krzyczą: "trzy zmiany", lub "dwie po 9, sobota, niedziela". Potem dochodzi do sytuacji, że nocki były dwie bo wszystko zostało zrobione i nie ma zleceń...

Wlodek

Firma uciela mi tj. "zapropnowala" mi aneks -40% pensji w COVID pod grozba zwolnienia maj 2020. Nie bylo zadnego spowolnienia. Na porzadku dziennym traktowanie bez szacunku przez przelozonego (wyzwiska krzyki pomowienia). Prawdziwy (usunięte przez administratora). Dramat dramat dobrze ze juz tam nie pracuje. Powinien sie zajac Kingspan tym co robi ekipa w PL jakie piekielko tutaj urzadza swoim rodakom.

Mob

Właśnie dostałem ale podwyżkę pracy nie płacy, wymagania się zwiększają z miesiąca na miesiąc, jak nie ISO to nowe maszyny i więcej wymagań co do utrzymania czystości, pisania papierów itp(usunięte przez administratora)

Pan rekruter sympatyczny, natomiast kierowniczka pionu produkcyjnego starała się być miła, jednak czuć było oschłość i apodyktyczność podczas spotkania. Sama rozmowa przebiegła raczej profesjonalnie jak na standardy: Opis struktury firmy, stanowiska, pytania techniczne(z zakresu poliuretanów) a także krótka rozmowa w języku angielskim. Na minus można poświadczyć brak odpowiedzi po ponad 3 tygodniach(co było zapewnione).

Pytania branżowe(podczas telekonferencji z kierownikiem z Tomaszowa), krótka rozmowa w j. ang.

Ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy jako kierownik utrzymania ruchu? Obecnie jest rekrutacja, czy są w tej firmie możliwosci rozwoju, finansowe..

2019

Praca dla totalnych desperatów. Zarobki to minimalna krajowa plus nadgodziny. O podwyzkach mozna zapomnieć. Praca stresujaca w zlych warunkach. Balexu inflacja nie dotyczy, ogolnie tragedia.

Hwc
@2019

Jak inflacja nie dotyczy od razu podnieśli cenę swoich produktów, szkoda że zapomnieli o swoich pracownikach bo o sobie na pewno nie!!!

Ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy jako regionalny kierownik sprzedaży? Obecnie jest rekrutacja na mazowieckie.

Kris
@Kandydat

Lepiej nie znajdziesz dobra kasa mało stresu

@Kris

Nie mąć człowiekowi w głowie firma jest jak tytanic po zderzeniu z górą lodową-powoli tonie, niedługo pójdzie na dno bo nie będzie miał kto pracować za te śmieszne stawki....

Pomocny
@Mob

Wystarczy zapytać w hurtowniach dachowych co sądzą o tym producencie a odpowiedź nasunie się sama....

XY

Tak, dla dyrektora, kierownika i biura. Dla całej reszty czekolada i trzy zmiany

end

Dzień dobry. Ktoś bije rekord jak zauważyłem. Piątek 27 lutego, godzina 14, a jeszcze nie ma grafiku na przyszły tydzień

Jackowski
@end

Czasami się dziwię że jest jak jest w tym kraju skoro tyłu jasnowidzów mamy i widzą przyszłości jedynie musisz zmienić kalendarz na aktualny bo 27 wypada w poniedziałek i to w dodatku następny. Ps. Jak będziesz miał jakieś nowe świeże informacje związane z pracą to proszę podziel się z nami.

@Jackowski

17 lutego. Błąd przy pisaniu posta. Reszta się zgadza

eh
@Jackowski

17 lutego* a od tyłu to wycofujesz z parkingu : )

@eh

Tak właściwie to o co miało chodzić w tym całym wątku? jakie mają iść z tego wnioski dla potencjalnego kandydata? Co z tymi jakimiś rekordami parkingowymi, jaka perspektywa na marzec, odniesiesz się?

@Weronika

Czy to jest jakiś żart, a może kolejna prowokacja podstawionego pracownika? Jaki rekord parkingowy? W pierwszym poście jest ładnie napisane o co chodzi, a chodzi o to że ludzie w piątek o godzinie 14 (nawet później) dowiadują się jak pracują w przyszłym tygodniu. NIGDY WCZEŚNIEJ nie było takich sytuacji z grafikiem. To, że w odpowiedzi ktoś się naśmiewa z mojej wypowiedzi wynikło tylko z tego, że pomyliłem JEDNĄ cyfrę w dacie.

@end

Aha no dobra. a przyczyna tych okoliczności to jaka jest? jakie wewnątrz mają problemy, że trudno byłoby to rozplanować wcześniej? było to wyjaśnianie czy ludzie raczej przywykli już i to norma w firmie? są jakieś jeszcze o których warto wiedzieć?

Pan B

Ostatnio pan kierownik zasugerował pracownikom, że wszyscy musimy się starać. I patrząc na to przecież tak jest. Pracownicy starają się nie popaść w depresję poprzez prace w balexie, a szefostwo stara się usuwać nieprzychylne im opinie na Go Worku. A prawda sama się obroni. I wy doskonale wiecie jakie każdy ma o was zdanie w tej firmie. I nie wstyd wam chodzić z uśmiechem na pyskach przez hale. Szefowie za dyche.

kandy

Kandydowałem na stanowisko Administratora, oczywiście brak widełek, obiecano feedback, nikt nie zadzwonił za to od nowa odpalili rekrutację na pracuj.pl. To wszystko powoduje że zdecydowanie nie polecam tam składać cv.

@kandy

Może zapomnieli jak o mojej podwyżce trzy lata temu

@Jo

I wciąż tu pracujesz? To sam poszedłeś i się przypomniałeś czy jak to zostało załatwione? Czyli co 3 lata standardowo przyznają?

@Weronika

Poszedłem i się przypomniałem bo nikt za ciebie tego nie załatwi a im się często zapomina

@Jo

aha ok a to jak duży tu mają dział z kadrami i płacami w takim razie, że mogliby zapomnieć? i normalne na luzie przyznają, problemów nie ma?

@Weronika

Dałem wypowiedzenie to sobie przypomnieli.

Zofia
@Jo

To zaproponowali Ci podwyżkę dopiero po złożeniu wypowiedzenia? Ostatecznie zostałeś w pracy czy odszedłeś? Jak duża to była podwyżka?

@Zofia

Pracuje nadal...

@Jo

czyli zależy im na ludziach jednak? zastanawiam się po prostu czy każdy mógłby sobie na taką zagrywkę pozwolić czy raczej tylko zasłużeni pracownicy. oni prowadzą jakieś wyniki zbiorcze i porównują ze sobą ludzi czy raczej na oko jest wszystko robione?

JaJo
@Weronika

Nie zależy. Ale jak nie mają wyjścia to...

@Zofia

Raczej każdemu nie dają dużo zależy od poparcia przełożonego, w takiej korporacji pracownik jest jednym z wielu musi mieć plecy aby mu się udało coś wyrwać

@JaJo

no właśnie dlaczego twierdzisz, że mogą nie mieć wyjścia skoro później piszesz, że jest się jednym z wielu? Z kandydatami jest problem jakiś? Nie za dużo osób się zgłasza?

JaJo
@Weronika

Ciężko rozmawiać botem albo w najlepszym wypadku z podstawionym pracownikiem, który myli piszące osoby. Gdzie powyżej napisałem, że "jest się jednym z wielu"?

Olo

Dlaczego pracownicy produkcji i pracownicy utrzymania ruchu otrzymują najniższ ekwiwalent za pranie, skoro ich ubrania robocze mieszczą się w drugiej grupie zabrudzeniem

@Olo

Oraz czemu nie dostajemy nowych kombinezonów? Niektórzy od kilku miesięcy nie potrafią się doprosić

Wiecej

Mam pytanie do Zarzadu kiedy wkoncu beda wisiały harmonogramy pracy dla produkcji z przynajmniej dwu tygodniowym wyprzedzeniem a nie jak jest teraz ze pracownicy dowiadują sie w piatek o 12 . Druga sprawa jezeli jedziemy w systemie trzy zmianowym to zeby te zmiany mialy sens a nie ze skaczemy ja kroliki doświadczalne z nocnej na rano z rannej na nocke albo dwa tygodnie nocek .

@Wiecej

Raczej na święty nigdy. Zarząd pewnie nawet nie wie co się dzieje ostatnio na produkcji. Trzy zmiany dwa-trzy dni, a potem kto chce na urlop, albo następnego dnia na 14

Jaro
@end

Nawet nie odp na zadane pytanie będzie trzeba chyba na infolinie do Kingspana moze oni z tym zrobią porzadek bo balex juz lamie kodeks pracy oficjalnie dziwne gdzie jest pip.

@Jaro

Pip? Ostatnio podczas inspekcji zatrzymano produkcję i operatorom kazano sprzątać na błysk. Czy inspektorzy przyszli na oględziny pracy czy czystości, tego mi już nie wiadomo. Więc chyba zostaje pisać do kingspana

Wiecej

Kiedy planujemy urlopy ktos cos wie ???czy znowu będzie powtórka z rozgrywki

@Wiecej

Urlopy planują jak nie ma zamówień, styczeń, luty, marzec- bezpłatne.

Małgorzata
@Mob

Czy to znaczy, że w firmie nie można brać urlopów, kiedy się chce czy są a te o których mówisz są dodatkowe? Czy firma nakazuje, kiedy ludzie idą na urlop? I potem latem nie można wziąć dni wolnych? Na czym polega ten system, bo ciężko zrozumieć. A jak ktoś nie chce iść na urlop w lutym, to co firma wtedy robi?

Szczery
@Małgorzata

Jak to mówią jak sie nie podoba to sie zwolni kierownictwo na produkcji maja osobne prawa ????

Joka
@Szczery

Ciekawe jak się nie spodoba większość to wtedy i kierownik będzie musiał się zwolnić...

Jarak

Słupki najważniejsze a pracować nie ma komu, sprzedaż staneła a te rozpisują wydajność produkcji jak by to miało jakieś znaczenie weźcie się za robotę bo niedługo aby utrzymać firmę prezes wam karze kupować płyty... porażka z miesiąca na miesiąc coraz bardziej absurdalne pomysły a roboty ubywa co robi dział sprzedaży??

Aktualność
Szanowni Państwo,

dziękujemy za opinie, które pojawiają się na naszym forum. Chcemy być wszędzie tam, gdzie poruszane są kwestie ważne dla naszej firmy.

Bardzo cenimy każdy merytoryczny wpis, który daje nam sygnał do ciągłego doskonalenia się dla naszych Pracowników i Klientów.

Od ponad ćwierć wieku jesteśmy obecni na rynku producentów materiałów budowlanych, dostarczając rozwiązania dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i rolnictwa.
Produkujemy płyty warstwowe, blachodachówki, termoizolacje, profile zimnogięte, systemy orynnowania i blachy konstrukcyjne. Stale doskonalimy nasze produkty, dbamy o ich jakość i budujemy środowisko przyjaznej pracy i współpracy z naszymi kontrahentami.

Jesteśmy otwarci na komentarze i dyskusję na forum. Jednocześnie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami, wyrażania swojej opinii oraz wyjaśniania wszelkich problemowych sytuacji kierując informacje na adres: praca@balex.eu

Osoby zainteresowane pracą w naszej prosimy zachęcamy do aplikowania na ogłoszenia publikowane w portalach pracuj.pl oraz olx.pl i zapoznanie się naszym profilem pracodawcy oraz opisem etapów rekrutacji na stronie http://www.balex.eu
Yo

Tak bardzo pomocne wszystkie niewygodne dla was wypowiedzi są usuwane z tego portalu.

@Yo

Jesteśmy firmą otwartą na opinie obecnych, byłych i przyszłych pracowników. Chcemy się doskonalić dzięki informacjom i sygnałom, które otrzymujemy od użytkowników forum. Proszę jednak pamiętać, że każda wolność ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa czy pomówienia. Prawo zakazuje wypowiedzi zawierających pomówienia i oszczerstwa, obraźliwych, szkalujących czyjeś imię czy wulgarnych lub propagujących treści rasistowskie. Informujemy, że wszelkie komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą usuwane przez administratora. Przypominamy, że we wszystkich niepokojących kwestiach można się z nami skontaktować pod adresem praca@balex.eu

j

Chciałem zasięgnąć wiedzy z niewyczerpanej studni mądrości Pracodawcy... Co jest z funduszem socjalnym tej firmy ?Pracujemy ,zarabiamy..itd.Mamy pandemię...Mieliśmy kiedyś dni firmowe vel integracyjne ...Jak mamy pandemię może warto odpalić na Wielkanoc nową kartę przedpałaconą ?No chyba że kasiora poszła na szybką motorówókę na jezioro Orle dla Vipów z firmy ....Jaka odp ?

@j

ZFŚS jest przeznaczany na działalność kulturalno-oświatową (zakupy biletów np. na koncerty), sportowo-rekreacyjną (np. organizowanie pikników, współfinansowanie kart Multisport), zapomogi. Środki, które nie były wydane w danym roku, są gromadzone na wydzielonym koncie i mogą być wydatkowane tylko i wyłącznie na cele określone ustawowo, nie ma możliwości dowolnego wydatkowania tych środków finansowych. W latach ubiegłych (do 2019 roku włącznie) organizowane były pikniki i spotkania integracyjne dla pracowników oraz finansowane bilety na koncerty i inne wydarzenia kulturalne. W związku z pandemią te aktywności są ograniczone, lecz wrócimy do ich organizacji, jak tylko zostaną zniesione ograniczenia pandemiczne.

Hwc
@Balex Metal Sp. z o. o.

No i wszystko jasne czekam jak będą bilety na Bayer Full

Brajan
@Balex Metal Sp. z o. o.

To chyba ograniczenia są już zniesione. Kiedy impreza?

@Brajan

Najlepiej pod koniec sierpnia żeby zdążyli to załatwić czekamy z niecierpliwością

Ograniczenia pandemiczne nadal nie są zniesione i organizacja jakiejkolwiek imprezy masowej wymaga dodatkowych pozwoleń i nakładów finansowych. Niezależnie od pandemii przygotowanie pikniku dla pracowników to minimum 2 miesiące przygotowań. Na pewno będziemy informować, jak tylko podejmiemy takie kroki.

@Hwc

Teraz będą bilety na Kukiza ustawiajcie się w kolejce

@Balex Metal Sp. z o. o.

To dajcie to co przysługuje każdemu pracownikow co roku z socjalu i sobie sami imprezy zrobimy bo to już drugi rok z rzędu nie będzie to jakby nie patrzeć spora sumka na koncert koncie zostaje a wy kupicie 10 biletów na mandaryne i myślicie że będą się o to bić

O jakim doskonaleniu piszecie? skoro w sposób arogancki lekceważycie kandydata, którego zapraszajcie na rozmowę rekrutacyjna? Obiecujecie informacje w ciągu dwóch tygodni o wyniku. Oczywiście nikt się nie odzywa. To jest brak szacunku do człowiek który poświęca Wam swoj czas pieniądze na dojazd a Wy nawet nie potraficie zachować się po ludzku i dotrzymać słowa- poinformować o wyniku i podziękować za udział. Totalne lekceważenie i brak profesjonalizmu. Taki telefon trwa góra minutę. Zacznijcie szanować ludzi a potem opowiadajcie o doskonaleniu, zacznijcie od postawa

@Balex Metal Sp. z o. o.

Pięknie piszecie szkoda ze to tylko puste nic nie wnoszące słowa

Szczery
@Yo

Dokladnie tak masakra jakaś

the end is nigh

Z wiekiem doceniam te czasy kiedy grafik był szybciej niż w piątek o godzinie 12 Teraz "dzięki" ciągłemu skakaniu pomiędzy systemem dwuzmianowym, a trójzmainowym człowiek sam nie wie kiedy ma umówić się do lekarza albo pójść coś załatwić... Jeszcze dochodzi do takich kuriozów jak: -kilka tygodni z rzędu praca na rano, albo po południu -zejście z nocki w sobotę, a w poniedziałek na rano -a jeszcze, że planują trzy zmiany w tygodniu gdzie wypada 1 listopada we wtorek: "Za wykonywanie w porze nocnej w dniu wolnym od pracy lub w niedzielę lub święto pracownikowi przysługuje zarówno dodatek za nadgodziny, jak i dodatek za pracę w nocy. Pracownik, który wykonuje pracę w nocy lub w dniu wolnym zawsze powinien otrzymać rekompensatę"

@the end is nigh

Czyli mówiąc krótko otrzymacie rekompensatę, tak? wiadomo ile wyniesie?

Dostaniemy po premi...

Rekompensata wyniesie 0, bo takie prawa tej firmy nie dotyczą ;p

Dział Personalny Balex Metal
@the end is nigh

Dzień dobry, Dziękujemy za wpis. Odnosząc się do poruszonych w nim tematów, jako firma mamy świadomość niedogodności wynikających z późnej informacji docierającej do pracowników dotyczącej zmian w kolejnym tygodniu oraz zastępstw powodujących konieczność przyjścia do pracy na inną niż własna zmiana. Na sytuacje związane z organizacją zastępstw mamy ograniczony wpływ. Natomiast pracujemy nad „przyspieszeniem” dostarczania informacji o zmianie w kolejnym tygodniu. Wymaga to dokonania pewnych zmian na styku tematów związanych z trybem i czasem składania zamówień przez klientów i planowaniem produkcji. Mamy nadzieję, że uda nam się niebawem tę uciążliwość usunąć. W odpowiedzi na drugi temat poruszony w niniejszym wątku, tj. wypłaty dodatku za pracę na 3 zmianie w dniu 01.11.2022, informujemy, że na wniosek pracowników pracodawca wyraził zgodę na ustalenia dnia wolnego od pracy w dniu 31.10.2022 dla 3 zmiany (w przeddzień święta Dnia Wszystkich Świętych) w zamian za pracę w dniu 01.11.2022 na 3 zmianie. W Balex Metal obowiązuje 3-miesięczny okres rozliczeniowy (obecny okres rozliczeniowy to październik – grudzień 2022), co umożliwia pracodawcy udzielenie dnia wolnego w dniu 31.10.2022 (dla 3 zmiany) w zamian za pracę w święto 01.11.2022 (dla 3 zmiany). Mamy nadzieję, że mimo niniejszego wpisu większość pracowników, którzy pracowali na 3 zmianę w tygodniu na przełomie października i listopada bieżącego roku była zadowolona z tego rozwiązania.

@Dział Personalny Balex Metal

Najlepsze rozwiązanie to kas bo bez kasy nie ma kołaczy....

Na stronie internetowej GoWork.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy Balex Metal Sp. z o. o.. Poszukiwani są konstruktor mechanik. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Ziom

Można brać śmiało warunki ok, jak pomylisz się w konstrukcji to mechanicy poprawią przy montażu, kasa niezła odpowiedzialność mała.

Roman
@Ziom

Z tą odpowiedzialnością to chyba trochę przesadzasz. Wiesz jak jest na rekrutacji? Tylko rozmowa czy trzeba wypełniać testy? Doradzisz coś?

Dar serca

Ja juz mam odpowiednią osobę na to stanowisko i na pewno zrobił by porządek w końcu ????

Witam wszystkich Pytanie czy Bony świąteczne będą w tym roku??

Jo

Będzie bieganie po lesie za chrustem i strzelanie z farby do drzew super integracja a żona w domu z dwójką dzieci posiedzą przed tv... firma zarobiła dzięki nam i naszym rodziną a teraz szkoda wydać trochę więcej byśmy wszyscy razem się zabawili... ja zostaje w domu niech w wojnę bawi się Ukraina

Dział Personalny
@Jo

Dzień dobry, Firma organizuje spotkania integracyjne w różnej formule – zarówno spotkania dedykowane wyłącznie dla pracowników jak i pikniki rodzinne. Oczekiwania pracowników w tym zakresie również są zróżnicowane. W ostatnim czasie przez pandemię spotkania w ogólne nie mogły się odbywać. Mamy nadzieję, że osoby, które wezmą udział w organizowanych przez nas spotkaniach, miło spędzą czas i będą się dobrze bawić :)

Ziom
@Jo

Tylko pogratulować kolega cały rok czekał żeby wybrać się gdzieś z rodziną a firma mu na złość zrobił no nie człowieku ogarnij się. Rozumiem że pracuje tu twoja cała rodzina skoro dzięki nim się firma dorobiła to nie będziesz miał problemu bo integracja jest dla pracowników.

@Ziom

W bolszewię dało radę zorganizować piknik dla wszystkich w Tomaszowie nie

nie ważne
@Jo

W Tomaszowie już wszystko przygotowane : noktowizory ( ze względu na krótki dzień ),pochodnie ,zimowe kurki i białe uniformy do gry w paintball .Dla dzieci kulig z konikami .Dla dorosłych triatlon : wyścigi psich zaprzęgów , skuterów śnieżnych a na koniec wpław przez zalew,Po wszystkim spotkanie w Indiiańkim tipi z ogniskiem w środku , kiełbaski + " woda rozmowna " ;)))

Zostaw merytoryczną opinię o Balex Metal Sp. z o. o. - Bolszewo

• Jak się pracuje w Balex Metal Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Balex Metal Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Balex Metal Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 12 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Balex Metal Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w Balex Metal Sp. z o. o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Balex Metal Sp. z o. o.