Opinie o PAS Polska Sp. z o.o. w Opalenica

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy PAS Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PAS Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PAS Polska Sp. z o.o. w Opalenica

Paa

Przykro mi to powiedzieć ale kariery nie da sie zrobić w tej firmie nawet gdyby się było mega dobrym i doświadczonym pracownikiem. Brak doceniania, brak motywacji ze strony dyrekcji. Przykre ale prawdziwe. Najlepszy kierownik odszedł po 15 latach . To o czymś świadczy.

Gdzie pojawiło się to ogłoszenie na jakiej stronie?

@Paa

hmmmm....no nie można tak jednoznacznie powiedzieć, że kariery nie zrobisz, są tacy którym jakoś się to udało i oto dla przykładu: kierownik tamponu->dyrektor zakładu->prezes(zasiadający w zarządzie) inżynier(prosto po szkole)->kierownik produkcji->dyrektor zakładu specjalista ds.jakości->kierownik jakości->dyrektor jakości->global dyrektor jakości Czyli czasami się uda :)

Pracuj . Pl, z resztą jak sobie w google wpiszesz kierownik produkcji Opalenica to ci wyskoczy

Zaniepokojony

Powiedźcie co się dzieje? Najpierw odchodzą bardzo doświadczeni ustawiacze z działu KV, mistrz, a teraz sam kierownik produkcji. Dlaczego osoby zarządzające nie patrzą perspektywicznie i w porę nie reagują? Firmy w okolicy przyjmują takich fachowców z otwartymi ramionami...

User153
@Zaniepokojony

Tylko dlaczego szefostwo z Niemiec nie reaguje na to co się dzieje w Opalenicy!?

@User153

a czy oni kiedykolwiek na cokolwiek reagowali ? jeśli idzie zgodnie z ich myślą to po co ruszać, zgodnie z "psy szczekają, karawana jedzie dalej"

@Zaniepokojony

Przykre. Stara załoga sie rozpada systematycznie, wielka szkoda że pan N dopuszcza do tego. Nieodzyskamy już nigdy takiego silnego składu a to świadczy o tym, że skoro tak sie dzieje firma chyli dię ku upadkowi. Fakt jest niezaprzeczalny, że z takim doświadczeniem inne firmy zyskają na naszych pracownikach to napewno.

@Zaniepokojony

Co jest powodem odejść tylu zdolnych pracowników z tak dużym doświadczeniem ? Co się dzieje ? Może w zastępstwo wróci ktoś ze starej załogi z doświadczeniem w zastępstwo

Messerschmitt

Już nie wróci.Statek już tonie,masowe wypowiedzenia doświadczonej załogi PAS. Firma za wszystko obwinia pracownika a przecież nie tu leży przyczyna.Częste braki materiałowe,obwiniani jesteśmy my,następna przyczyna brak kontaktu z zarządem,kiedyś były spotkania z pracownikami i zarządem gdzie można było się wypowiedzieć co jest nie tak w firmie itp,już spotkań nie ma.Kolejną przyczyną jest pogarszająca się atmosfera wśród pracowników PAS.Firma podobno miała tyle ludzi za drzwiami chcących przyjść,właśnie widać,to gdzie oni są? Odpowiedź jest prosta: nie ma bo albo przyszli i zobaczyli że ta praca tutaj nie ma sensu,albo też złożyli CV do innych firm i tam zaoferowano im lepsze warunki.Jeszcze tylko pozostało nam czekać aż dojdzie nam pracy pomimo braku personelu,wtedy to firma zobaczy że źle to zagrali.

@Messerschmitt

Z tego co kojarzę to ten statek już kilka miał zatonąć. To już nie PRL,żeby pracować w jednym zakładzie do emerytury,jak ma się jakieś kompetencje oprócz umiejętności narzekania na wszystko to idzie się tam gdzie dają lepsze warunki. Portale z ogłoszeniami o pracę są pełne ofert. Ludzie sami kreują tą atmosferę,kilka osób odejdzie i zaraz firmę zamykają, każdego idzie zastąpić,jednego szybciej,drugiego wolniej inaczej już dawno firmy by padały.

*** ****
@***** ***

Gorzej jak osoby przychodzące z zewnątrz na takie zastępstwa uciekają max. po 3 miesiącach ????

Messerschmitt
@***** ***

Już właśnie zaczyna tonąć,poczekaj aż na kv nie będą wyrabiać bo nowe maszyny jak widać dowożą ale firma nie ma na nie obsady,drugi punkt jak widać ustawiacze uciekają,przyszło kilku na próbę m.in Robert,Maciej itd. i jak widać warunki im nie odpowiadały.Jak przybędzie pracy a obsada się zmniejszy to i panie będą dłużej oczekiwały na ustawiacza.Ogłoszenie o pracy widnieje w sieci ale jak widać chętnych brak.

@***** ***

W takim razie aplikuj na ustawiacza jeżeli sądzisz że tak jest,odchodzi to najlepsze żniwo firmy czyli pracownicy bardzo doświadczeni z wieloletnim stażem m.in Sisek,Mateusz,Kuba itp,już nie pisząc o Mikołaju.Im raczej tak szybko w tej firmie nikt nie dorówna.Doszły mnie słuchy że nawet malutki planuje wkrótce odejść,szkoda,marnuje się tam, na konserwacji chyba miał lepsze warunki.Teraz jak ustawiaczom dojdzie pracy to panie z produkcji mogą się za nimi nie doczekać.Raczej pozostaną w firmie głównie te panie którym już blisko do emerytury

Krzysztof
@User153

A skąd szefostwo z Niemiec ma wiedzieć co się w firmie dzieje skoro jak tylko p. Molli planuje przyjechać to nagle w firmie wielkie porządki żeby pan N nie dostał (usunięte przez administratora) pytań od niego dlaczego to tak itp.Ci w Niemczech prawie nic nie wiedzą o tym co tu się wyrabia podczas ich nieobecności,powinni przyjeżdżać niezapowiedzianie,wtedy może by coś zdziałali jak by zobaczyli ten bałagan,częste braki towaru albo plany po 100 sztuk i za 2 dni ta sama pozycja też po 100 sztuk jak by nie można było tego połączyć i wyprodukować za jednym przezbrojeniem a nie kilkoma tracąc kilkakrotnie czas na przezbrojenie w ciągu tygodnia na ten sam artykuł.

@Karolina

Praca w PAS jako ustawiacz za 3500 na rękę mnie nie zadowała, po prostu mnie na to nie stać! Najlepsi już dawno odeszli, Ci co teraz odchodzą byli po prostu dobrzy i doświadczeni. Sztuką było odejść kiedy nie było tyle pracy do około co teraz.

@***** ***

3500 na rękę?Hahah,Czy ty w ogóle masz pojęcie ile zarabia ustawiasz w PAS?

Łotr
@Karolina

Już tak sie nierozczulajcie nad tymi ustawiaczami, źle nie mają, pracować trzeba wszędzie ale nie wszędzie tyle czasu można by było siedzieć w komórkach jak to czynią co niektórzy panowie.

@Karolina

Znam kilku co mają tyle,ale pewnie też są tacy co mają więcej

@Karolina

To ile się w PAS zarabia na produkcji?

@Łotr

wiesz na czym polega praca ustawiacza ? na utrzymaniu produkcji w ruchu...a to co robi w czasie gdy produkcja idzie to cie nie powinno obchodzić. jak jesteś taki do przodu to aplikuj drzwi są otwarte a zaraz sie okaże ze nie umiesz chwycić klucza jak co nie którzy co dziś przyjmujemy na te stanowisko :)

izunia

ze wszystkimi dodatkami ok 3000 na rękę

@Kandydat

Zależy od działu,no i premia zależy od wyrobienia,aczkolwiek ciągle podnoszą normy żeby tylko tej najwyższej premii nie dać.????

@pracownik

Ty akutat...... Utrzymujesz produkcje w ruchu ????nierozśmieszaj mnie

Lol
@pracownik

Ty ..... akurat utrzymujesz produkcje w ruchu nierozśmieszaj mnie.

Mam pytania odnosnie rekrutacji na stanowisko kierownika działu produkcji, która została wczoraj otwarta. Zamierzam aplikować u spróbować swoich sił na nowym gruncie. Czy to nowo utworzone stanowisko czy związane z fluktuacjami kadr o których jest tu dużo postów? Jaka jest szansa rozwoju i ścieżki kariery na tym stanowisku? Czy jest odpowiednie wsparcie przełożonych? Jakie są największe problemy z którymi mogę się zderzyć w tej firmie?

@Kandydat

To nie jest nowe stanowisko tylko po prostu,jeden z kierowników zrezygnował,poszedł dalej w świat i szukają osoby na jego miejsce.

Ala
@Karolina

Ja z kolei słyszałam że odeszlo dwóch kierowników z KV i wiązek. Zostały tylko brygadzistki.

Andrej

Wielu ustawiaczy w ostatnim czasie odeszło, kilku ma odejść, dziwi mnie tylko ze były rozmowy na temat zakresu obowiązków, których przybywa nie tylko u ustawiaczy ale i pracowników montażu czy liderek. Niestety nie było reakcji a w konsekwencji poszły wypowiedzenia ludzi którzy mieli już spore doświadczenie w tej pracy. Chociażby Kierownik Mikołaj, Przemek, Kuba, Mateusz czy Wiesiu. Reszta zalogi została z jeszcze większym zakresem obowiązków. Może tak to miało wyglądać odpowiedzi nie poznamy. Jednakże w każdej pracy trzeba pracowac i niema co narzekać, ponieważ zawsze mogłoby być gorzej a praca jest :)

@Andrej

Co z tego że praca jest jak obsady nie ma a to jest podstawą,jednak firma robi odwrotnie,najpierw dodać pracy a potem myśli skąd wsiąść obsadę.Głupota nie zna granic,to jest PAS tego nie zrozumiesz.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w PAS Polska Sp. z o.o. odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy KIEROWCA KAT. C, KAT. C+E
Woga Sp. z o. o.
logo firmy PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ
Opalenica
E-WORK HR COMPANY POLAND SP Z O.O.
logo firmy Inżynier Projektu
PAS Polska Sp. z o.o.
Bony ważne info

Witam, proszę sprawdzić saldo na waszych kartach up bonus ponieważ w tym miesiącu(listopad) kończy się ważność kart up bonus, kadry wydadzą nowe karty. Niewykorzystane saldo z karty przepada

Zaciekawiona

Specjalista ds. logistyki - warto składać podanie? Dlaczego cały czas poszukiwana jest osoba na to stanowisko?

pracownik logistyki
@Zaciekawiona

w związku z dużą ilością nowych projektów zespół logistyczny bardzo się powiększa

Zaciekawiona
@pracownik logistyki

@pracownik logistyki Ogólnie mówiąc - polecasz tę firmę? Warunki są ok?

pracownik logistyki
@Zaciekawiona

@Zaciekawiona ogólnie tak, jest sporo serio fajnych ludzi, a w pracy na pewno nie ma nudy

Nowy prezes

Czy zauważyliście że nowy prezes,, wzięty z UJ wie z kąd '' unika spotkania z pracownikami? Miało być spotkanie w środę i odmówił, a w czwartek miała być kawa i też odmówił. Taki prezes to skarb, boi się przywitać w nowym gronie współpracowników. Napewno będą z niego ludzie.

@Nowy prezes

nie został jeszcze przygotowany do spotkania, dlatego przeciąga się w czasie, najpierw musi być odpowiednie zaplecze merytoryczne jak pracownikom wytłumaczyć trudne tematy, czyli pieniędzy nie ma i nie będzie, kiedyś "jaro" był takim tłumaczem, taka nierozerwalna nić pomiędzy prezesem a załogą, jak on wspaniale tłumaczył......w tym roku "nie" bo ropa po 140 dolarów, w kolejnym roku "nie" bo euro po 3,6 a w następnym też "nie" bo bezrobocie jest 15% to przecież nie wypada i trzeba się cieszyć, że praca w ogóle jest......łza w oku się kręci jak on przemawiał i porywał tłumy :)

Jaki jest wkład kierownictwa PAS Polska Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Żaden

Abcd

Czy po 10 latach coś się należy od firmy?

Bąbel
@Abcd

Należy zmienić taką firmę

zainteresowany

Witam jak wygląda praca na stanowisku specjalista ds logistyki ? Warto aplikować czego można się spodziewać?

@zainteresowany

Można się spodziewać miłej załogi :)

@01

@01 Zgadzam się :)

CzcicielBorsuczejNory
@zainteresowany

Ludzie są świetni w planowaniu i logistyce, ale specyfika branży AGD daje w kość. Stara ekipa odeszła, jest ciężko, ale jeśli lubisz wyzwania.. Herkules jakoś dał radę ogarnąć 12 prac????

Yz

Zapisujecie się na szczepienia?

Dociekliwy

Ktoś coś jakieś info kiedy będą do ładowane bony?

Yz

Zy co proponujesz zrobić żeby się zmieniło?

Polo
@Yz

PRODUKCJA STOP !!!!!!!!

Polo
@Polo

Co ty liderzy by na to nie pozwolili!!!!!

A tak realnie coś :)

@Xyz

Najlepszą opcją jest zmienić pracodawcę i przestać narzekać

Ryłko
@***** ***

O.... mądrego to dobrze posłuchać

@***** ***

Najlepiej powiedzieć zmienić pracodawce pewnie siedziesz na jednym stanowisku i wielce sie nienarabiasz a ile jest takich co szarpią ponad siły z racji wieku i niemają wyboru bo już minimalnie brakuje im do emerytury.(usunięte przez administratora)

@Polo

A co zwiążą Cie bez przesady

Pakosław
@Paa

A ja nie muszę pracować mam 500+ na 4 dzieci,rodzinne itp. Nawet do prądu mam dopłatę. Kiedyś pracowałam w Pas za 1600 teraz dzięki prawdziwie polskiemu rządowi i Wam nie muszę pracować no i emeryturę już mam zapewnionom.

@Pakosław

jest tylko jedno czego nie bierzesz pod uwagę......a co będzie jeśli zabiorą 500+, sytuacja zmieni się diametralnie, trzeba się będzie z pracą pogodzić jak z czapką w zimę. A powiadam Ci jeszcze w tym roku zaczną się kłopoty z tym świadczeniem chociaż wszyscy w koło z rządzących będą chcieli zaklinać rzeczywistość, że świadczenie będzie utrzymane.(usunięte przez administratora)

@Pakosław

Masz 500 plus i zawojujesz cały świat :)

Nikoś
@Xyz

Można dzieciakowi z 500+ groźnego burka kupić i niech straszy po wiosce...

Polecam słownik ortograficzny.

Yz

Nareszcie jakieś podwyżki, długo czekaliśmy.

Zy
@Yz

Nie rozśmieszaj mnie taaakie podwyżki? Śmiech na sali i co chcecie czekać kolejne 5 lat na 100 zł bo tyle dają co 5 lat pan N....już sie o to postarał. Ludzie zróbmy coś wkońcu bo nic sie nie zmieni nigdy!!!!!

@Zy

Dobrze mówisz dali pare złotych a kobiety cieszą sie jakby dostali niewiadomo ile!

Mecenas z WLKP.

Tak samo jak dawniej się dzieje.Proszę powiadomić o tym O.I.P.Poznań,niech przeprowadzą kontrole całego zakładu począwszy od wyższej rangi.Życzę powodzenia.Pozdrawiam.

pas pas pas
@Mecenas z WLKP.

A między "dawniej" a "teraz" były okresy kiedy płacone było za sobotę?

@pas pas pas

tak ludzie zarabiali kasę nawet na nockach.Produkcja wychodziła non stop.Te zmiany personalne na szkodę zakladowi pracy wychodzi.Niech wróci pan dyr.Piotr Krygowski -to był człowiek dla ludzi-doceniał pracowników fizycznych.Dał zarobić.Pozdrawiam.

Wojtas

Wiecie kiedy będzie wypłata? Swędzi mnie a nie mam na maść z apteki...

QmnE

W PAS Łódź wszystkie soboty są płatne... także widać, jakie jest tutaj traktowanie pracownika w Opalenicy. Gdzie te podwyżki, które były obiecane? Może trzeba brać przykład z innych firm i coś zorganizować...

@QmnE

Dali dali te śmieszne podwyżki bo inaczej tego nie można nazwać to co tu sie wyrabia to pogardzanie naszą pracą ochłapy i tyle. Dosyć już tego!!!!

@As

Ile dali? Ile wynosi teraz minimalna podstawa na produkcji? Nadal tarcza?

@Kandydat

To nie wiesz ile jest od stycznia najniższa krajowa?

@Jej

Myślałem że macie coś powyżej najniższej krajowej. No to lipa...

@Kandydat

Dali starszym pracownikom powyżej 5 lat itd ale i tak szału nie ma.

@As

Czy ktoś też tak myśli bo nie wierze że z 25 letnim stażem jesteście zadowolone z podstawy bo ja nie.

Seba

a dlaczego w pas polska łodź od grudnia są podwyżki o wiecej niż minimalna?(usunięte przez administratora)(

zobacz sobie
@Seba

Zobacz sobie na mapę gdzie ulokowany jest zakład w Łodzi i wyciągnij sam wnioski dlaczego w tam są podwyżki a w Opalenicy jest to co jest (mała podpowiedź: konkurencja innych zakładów). Z resztą jakby było tak źle w Opalenicy, to osoby które są zmotoryzowane już dawno znalazłyby innego pracodawcę a w ich miejsce przyjęte nowe osoby... na pewno przyjdą do pracy.

W Opalenicy brak solidarności, ludzie boją się nie przyjść w sobotę za którą mają dzień wolnego którego nie mogą dostać kiedy chcą. To chore a tym bardziej że wszystko dookoła drożeje a w PAS Opalenica zarobki stoją w miejscu. Jeśli ludzie się nie obudzą to zawsze będzie to na Wasza niekorzyść, najlepiej się zjednoczyć i przeciwstawić ale jak widać z tym jest największy problem

Obok
@Anonim

A ja już od trzech miesięcy pracuje w firmie pod NT w Glinnie i niema tam problemów ze związkami.Poprostu zarabiam normalną pęsje/około 3 netto +/ wszystko odprowadzone na ZUS co prawda duży kombajn jako zakład ale póki co jest OK I co ciekawe za dwa miesiące pracy dostałam gwiazdkę w = zł ale co najciekawsze moje dzieci dostały paczki ze słodyczami i to naprawdę niezłeZobaczymy jak dalej póki co jest nieźle.

PAS OPALENICA

Przekazuję info od pracowników z Łodzi w sprawie sobót za darmo @PAS Opalenica to po co przychodzicie ? przestańcie, za darmo pracować w XXI wieku w kraju Unii Europejskiej to trochę dziwne, bo jakiś Bangladesz czy Zimbabwe to rozumiem, kapitalistyczny wyzysk, ale w centrum Europy ? ogarnijcie się, zbierzcie w "drużynę pierścienia" i pokażcie środkowy palec.....dwie, trzy soboty bez obsady i zmięknie im co trzeba....z nimi się nie negocjuje, ich się stawia przed faktami. W Łodzi dawno temu też chcieli być sprytni z weekendami, ale jak poszło 20 osób do PIP oraz poszedł pozew do sądu, to się szybko okazało, że jednak firma potrafi uczciwie rozliczyć się z pracownikiem.....

Pas
@PAS OPALENICA

Ok a co zrobić gdy wręczą Ci nakaz lub grafik na sześciodniówkę? Jak z tego wybrnąć?

@Pas

Jest to wtedy normalny 6 dzień pracy więc należy się za tą sobotę zwykła stawka dzienna-(z wywiadu z inspekcją)czego nie dostajemy.

@PAS OPALENICA

No właśnie i tu koło się zamyka.

@Paa

No właśnie się nie zamyka. Czy dostajesz normalną dniówkę za sobotę jeżeli jest to 6-dniówka-Nie. Dlatego trzeba coś z tym zrobić.

PRACOWNIK :-)
@PAS OPALENICA

Jesteśmy wynagradzani wynagrodzeniem zasadniczym za cały miesiąc. A co w przypadku gdy pracownik odbiera dzień wolny Dw5 za przepracowaną sobotę to wtedy wynagrodzenie zasadnicze powinien mieć umniejszone ? W tej chwili u nas dostajesz pełne zasadnicze w miesiącu gdzie pracujesz 6 dni i pełne zasadnicze w miesiącu w którym odbierasz dzień wolny. W przypadku gdy nie zostanie dzień wolny odebrany zostają wypłacone nadgodziny na koniec okresu rozliczeniowego. Czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi ? Moim zdaniem jest wszystko ok.

@PRACOWNIK :-)

matematycznie nie istnieje coś takiego jak 6-dniówka, chociaż jak widać "kreatywność PAS" nie ma granic :) Normalnie jest 40 godzinny tydzień pracy, czyli każdy Wasz "szósty" dzień pracy powinien zostać rozliczony w "okresie rozliczeniowym". Czyli załóżmy jest trzymiesięczny okres rozliczeniowy, jeśli w tym czasie nie odebrało się tych szóstych dni, należy się za nie wynagrodzenie nadliczbowe wynikające z przekroczenia czasu. I tutaj zaczynają się schody, bo okres jest chyba 12 miesięczny na dzień dzisiejszy....czyli dużo czasu żeby się "rozliczyć". A mogą się różnie rozliczać, dla przykładu zamiast na urlop w wakacje pójdziesz na odbiór, potem zapłaci się karę za urlopy która i tak wyjdzie mniejsza niż nadgodziny dla załogi.....i tak się kręci. Następny poziom kreatywności to "lojalność pracownika w ciężkich czasach", czyli przychodzi koniec okresu rozliczeniowego, czasu już brak a tu nagle pracownik sam z siebie i z nie przymuszonej woli składa podanie o przeniesienie jego nadczasu do kolejnego okresu rozliczeniowego......normalnie cud Panie cuda.

System
@PRACOWNIK :-)

Większość osób wolałaby mieć zapłacone za 6 dzień pracy, niż odbiór. Który niewiadomo czy się dostanie jak się chce w dany dzień..

System
@Pas

I jeszcze te urlopy na żądanie na soboty jak potrzeba wolne

@System

kreatywność ciąg dalszy........pamiętajcie jeszcze o jednym bo na tym również lubią "rolować" a może nie wszyscy wiedzą. Nadgodziny wypracowane w tygodniu i ich odbiór. Jeżeli każą odbierać te nadgodziny to nie wypełniajcie wniosku bo będzie policzone 1:1, jeżeli firma wnioskuje o taki odbiór to jest liczone 1:1,5.......a niestety kadry mają skłonności "nie informować petenta a wręcz ukierunkowywać go na samodzielne składanie wniosku"......cuda Panie cuda.

@PRACOWNIK :-)

Tak powinniśmy być wynagradzani wynagrodzeniem zasadniczym, które należy zwiększyć jeżeli doszła sobota jako zwykły-6 dzień pracy. Tematem zajmuje już się odpowiednia osoba z zewnątrz firmy. W Łodzi normalnie za tą sobotę w 6-dniówce dopłacają więc czemu nasza firma ma być gorsza?

@System

Dokładnie, niech zapłacą chociażby normalną dniówkę za sobotę tak jak płacą w PAS w Łodzi, bo zgodnie z prawem powinni bo to jest normalny dzień pracy wtedy-inaczej jest w nadgodzinach, wtedy warunki są już inne m. In wyższe %za przepracowany dzień.

PRACOWNIK
@Niewierny Tomasz

Kreatywność ? proponuję zagłębić się w przepisy i poczytać na temat systemów czasu pracy a nie podgrzewać atmosferę :-) co to daje ? satysfakcję ?

K.
@PAS OPALENICA

Oby ta odpowiednią osobą coś zdziałała, człowiek jest już zmęczony 6 dniówkę a i tak ciągle mało i mało sztuk co niektórym

@PRACOWNIK

systemów jest wiele i nie o nie tutaj w rzeczy samej chodzi, na co pozwala prawo to jest dozwolone, to oczywista oczywistość. Ale jeżeli twierdzisz, że odbiór nadgodzin na wniosek pracownika chociaż wnioskuje pracodawca i przepisywanie nadgodzin na kolejny okres jest czymś normalnym, to chyba jednak stoisz nie po stronie pracownika tylko po tej drugiej. Co to daje ? satysfakcję ? odpowiedź jest prosta: Świeca nic nie traci, kiedy zapala następną świecę.

@K.

Dodatek za pracę w sobotę: Zgodnie z aktualnym stanem prawnym nie ma możliwości, by pracodawca wypłacił pracownikowi dodatkowe wynagrodzenie za pracę w sobotę (DODATKOWE )w systemie 6-dniowym.Należy za to naliczyć zwykłą dobową stawkę za każdą przepracowaną sobotę+dzień wolny w danym okresie rozliczeniowym. Działa to podobnie jak nadgodziny tyle że w nadgodzinach obowiązuje dodatek 100% do dobowej podstawy. Praca 6 dni w tygodniu oznacza pracę 4 dni w innym tygodniu. Zgodnie bowiem z art. 129 §1 kodeksu pracy czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, w przyjętym okresie rozliczeniowym (…). Powołany przepis, definiujący tzw. normy czasu pracy mówi wprost – pracownik pracuje średnio 5 dni w tygodniu, a nie dokładnie 5 dni w tygodniu. A zatem praca 6 dni w tygodniu jest dopuszczalna, pod warunkiem, że zostanie zrekompensowana odpowiednio krótszym innym tygodniem pracy

Pas
@PAS OPALENICA

I kolejny raz wręczyła kochana firma nam grafik na darmowe soboty ręce opadają. Góra zaciera ręce na dole płaczą .

Zostaw merytoryczną opinię o PAS Polska Sp. z o.o. - Opalenica

• Jak się pracuje w PAS Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PAS Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PAS Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 5 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 54 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PAS Polska Sp. z o.o.