PAS Polska Sp. z o.o.
counter
2 321 956 5 1
Mnb

Czy mając etat pracując 4 dni to urlopy pozostaną czy zostaną skrócone?

Maślana
@Mnb

Tak. Jak było 26 dni w roku to w czasie skrócego czasu pracy jest 20,8 dnia, trzeba tylko odnieść do okresu w którym obowiązuje skrócony czas pracy.

dags

ciekawe jak długo urlopów starczy , jak będzie trzeba brać bezpłatny. ludziom i tak było żle a teraz ?? powodzenia

jejjj

poszły następne osoby , a jak bedą potrzebni ludzie to nikt im nie przyjdzie@!!!

Mhwcl
@jejjj

To znowu redukcja stanowisk tzw oszczędności

Toja
@jejjj

Starzy pracownicy czy koniec umowy

Szalonooki
@jejjj

Póki co to obniżka wymiaru czasu pracy od 01.05. nas czeka, więc nie ma co się martwić, że ludzie będą potrzebni, bo za chwilę może tej pracy nie być.... Nikt nie wie co przyniesie przyszłość, tym bardziej że wiele firm boryka się z tym samym problemem. PAS nie jest tu wyjątkiem :(

Ona
@Szalonooki

Czy jest to potwierdzina informacja?

Szalonooki
@Ona

Wg przecieków, które do mnie docierają - tak, mamy przejść na 4/5 etatu od maja.

Tak1Nie

Myślę, że osoby tak bardzo roszczeniowe w obliczu tej strasznej pandemii zmienią za moment zdanie oby nie za późno.

dicki
@pracownik

można jaśniej?

@pracownik

Czyli many siedziec cicho, a oni niech łamią nasze prawa?

Tak5Nie1
ol.pl.
@Abcd

Proszę Was wszystkich Pracowników o napisanie to co dzieje się w Waszej firmie Pas Opalenica do Naszego Rządu Pis niech dowie się jak ta firma funkcjonuje w czasie tej Pandemii korona wirus--nie bójcie się waszego Prezesa Firmy.Życzę powodzenia.Pozdrawiam.

Tak4Nie2
Pasterz

zamknięcie w domu plus maseczka na twarz czynią cuda w umysłach ludzkich jak widać :)

@dicki

Roszczeniowy tzn. bezrobotny na diecie opartej na szczawiu i mirabelkach.

@Jarosław

Kiedy w końcu wrócimy do normalnego funkcjonowania systemu bo urlop wypoczynkowy kiedyś się skończy

A.
@Mhw

NIGDY, i możemy być bezrobotni

@Mhw

Jak Ci się urlop skończy to będziesz pracy szukał gamoniu

Tak1Nie1
Majster

PIS?,haha (usunięte przez administratora) najwięksi w Polskich rządach jaki był,kto głosuje na PiS,ten największy idiota,nie da się tego inaczej określić,jak można im wierzyć haha

@Jarosław

To zacznij już teraz szukać pracy bo lepiej nie będzie

@Mhw

Ja akurat mam taką pracę, że to ja decyduje kto ją straci a kto nie.

Agata
@Jarosław

To kiedy wrócimy do pracy i co z tymi którzy już nie mają urlopu?? Bezpłatny?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Tylko ja

Co nowego?

Ja

Ciekawe jak zakład rozwiąże problem, odpowiedniej odległości między pracownikami to jest 1,5 m. Takie są wymogi. Pracując na rondlu stoi się jeden obok drugiego, przynajmniej na suszarkach tak jest. I co teraz?

@Ja

Co za tępi ludzie tu piszą,najpierw ze musza urlopy brać,potem ze bonów nie będzie,teraz ze odległość między pracownikami,nie chcesz,nie przychodź,módl się żeby firma nie zwalniała,doceń ze płaca Ci za urlop,a nie postojowe,albo bezpłatny urlop,w (usunięte przez administratora) zawsze zle kobietom,największe klejdziory firmy to piszą,trochę myślenia zanim coś napiszecie.

Tak7Nie1
@Majster

Tępi? Raczej osoby, które znają swoje prawa. Firma nie może zmusić prawnika do wykorzystania bieżącego urlopu. Płacą za urlop? Oczywiście, że płacą, innej opcji nie ma. Mogli wysłać na postojowe, również płatne dla pracownika. Urlop bezpłatny? Jak tak dalej pójdzie to urlop wakacyjny taki będzie. Firma musi zapewnić odstęp pracowników od siebie o 1,5m. Nie dostosowanie się podlega karze. Chcemy pracować, zarabiać, aby firma była otwarta. Ale każdy boi się o swoje zdrowie i życie. Firma musi zapewnic mam bhp pracy.

Tak3Nie2
@Nie dla majstra

Brawo nareszcie ktoś z polotemi i kulturą

Tak4Nie2
@Nie dla majstra

Dobrze gadasz! Przywołali ludzi, teraz odwołują bo brak towaru. Skąd mamy brać te urlopy??????

Tak2Nie1
@Pas

Nie wiem, jak jest na innych działach. Może faktycznie nie ma towaru? Jeśli tak to planowanie i zarządzanie nie popisało się. Jest to przykre, że nie mamy innego wyjścia i wykorzystujemy bieżący urlop, ale sami na to pozwalamy. Rozumiem, że każdy boi się żeby nie stracić pracy, ale mamy swoje prawa. My wywiązujemy się z swoich obowiązków. A firma? Tylko wymaga. Brak motywacji.

Tak4Nie
@Nie dla majstra

Dokładnie, z choinki się urwali, że produkcja ma iść? A tu booom, znów urlopik. Już widzę te urlopy wakacyjne jakie będą problemy i szantaże.

@Nie dla majstra

planowanie raczej nie ma tu nic do powiedzenia, bo globalne łańcuchy dostaw pozrywane no chyba że mają moc zamiany wody w wino ale raczej wątpię bo tacy pracują raczej za inne stawki i u konkurencji :)

@Pas

Lepiej być bez urlopu,a z pracą,owszem mamy swoje prawa,ale w tej ciężkiej sytuacji,musimy się dostosować,trzymamy kciuki ze wrócimy w pełnym składzie,tylko te (usunięte przez administratora) płytkich osób ze bonów nie będzie ,lepiej bez bonów a z praca,tak wam zle w Pasie,to dlaczego nie poszliście do innej pracy,jak nie było kryzysu?.

Tak4Nie3
@Pasterz

Wydaje się mi, że to planowanie, jako pierwsze powinno wiedzieć czy jest materiał? Ale ok, nie znam się.

@Majster

My MUSIMY dostosowac się, a firma nie musi? Chociażby 1,5m odstępu od siebie. Uwierz mi, że jak firma jest dla pracowników to pracownik jest dla firmy.

Tak3Nie1
@Nie dla majstra

no oczywiście, że tak, oni powinni to wiedzieć, tylko albo niskie kompetencje (planistów po stronie dostawcy, po stronie PAS, po stronie logistyki jako dostarczającego fizycznie transport itd.), albo wiedzieli a bali się mówić głośno, albo ktoś im obiecał i na tym się skończyło (zerwane łańcuchy ale udajemy że jest ok)......trzeba dopasować odpowiedź :) no albo wiadomo za wszystko w dzisiejszych czasach można obarczyć wirus-świrus którego nikt nie widział :)

@Pasterz

Myślę, że jak będą zwolnienia to oczywiście, że przez wirusa. Jak firma upadnie to też hest winny wirus. Poniekąd osłabił firmę. Najwidoczniej zarządzanie kryzysowe w naszej firmie nie spełniło swojej funkcji. Liczę na to, że firma ruszy z kopyta i wszystko będzie ok. Ale nie dajmy wykorzystywać się, bo firma ręki nam nie poda w potrzebie.

Zi
@Nie dla majstra

Jeśli teraz towaru nie ma to nie oszukujmy się lada dzień go też nie będzie.

kiero
@Nie dla majstra

Spora część załogi dojeżdża autokarami. Myślisz że dołożą tyle pojazdów żeby zachować odstęp między ludźmi 1,5m???

@kiero

Przez najblizszy czas myślę, że nie bedzie tyle osób w pracy żeby był to problem.

Passownik
@Majster

Jak zakładowi nie podoba się zdanie szarego robola to niech go zwolni lub przekona że ma rację. Po co ta demagogia? Wszyscy wiemy że tylko niektórzy mają dobre zdanie o tym zakładzie.

@Passownik

są jeszcze tacy którzy mają dobre zdanie ? czyli dinozaury wciąż żywe :)

Pas

My mamy rozumieć firmę, że bony itd, itp. A firma nas zrozumie, że musimy za co życ, oplacic wszystko, niektórzy mają kredyty, wynajem... A tu jak ktoś nie ma urlopu to bezpłatny brawo

Tak5Nie1
Mecenas wlkp
@Pas

To trzeba myśleć i nie brać kredytów tylko oszczędzać a nie 2 tygodnie firma ma problem i większość wyborców PiS popada w kłopoty finansowe. Ja bym wam 500 plus pozabierał i dał firmom z problemami.

Tak5Nie10
Jgjg
@Mecenas wlkp

Widać że piszę to ktoś kto nie ma dzieci i pewnie nie pracuję na produkcji i ma pełno kasy

Tak7Nie2
Abcde

Miel rusza, co z pozostałymi? Zmywarki, bsh?

Cooking
@Abcde

Dzisiaj dostałam informację, że cooking wraca do pracy we wtorek.

On
@Abcde

A Ty co, książkę piszesz? Na pewno dowiemy się odpowiednio wcześniej.

Ja

Idą święta może by ktoś pomyślał żeby ludzie mogli je godnie przeżyć. I wypłacić wypłaty trochę wcześniej niż 10.

Tak4Nie1
@Ja

Wypłata już jest

Abcd

Czy ktoś ma informację kiedy wracamy do pracy? Po świętach? A może postój będzie dłuższy?

Kask

Czy ktos posiada informacje dotyczaca wyplaty?? W kadrach nikt nie odbiera.

Nieznajomy

Skąd informacja o braku bonów? Jakaś potwierdzona informacja?

Abc
@Nieznajomy

Tak, jest e mail

Nieznajomy
@Abc

Niestety, nic do mnie nie dotarło...

Znajomy
@Nieznajomy

Za niedługo przekonasz się, że nie bedzie bonów :D

Aaaaa

Ciekawe kiedy będzie wypłata czy na czas a może po świętach a może i też jej wcale nie będzie

M

Co za różnica czy urlop czy zwolnienie skoro i w tym i w tym przypadku firma płaci...? Urlop 100% zwolnienie 80% także chyba i tak korzystniejsze jest dla firmy L4... Chyba że chodzi o pozbycie się urlopu w kontekście późniejszego zwolnienia pracownika? I o to im na bank chodzi . Dajcie urlopy to jakoś przetrwamy, teraz bony ...

aak
@M

za pierwsze dni zwolnienia płaci firma

Tak11Nie
k

ja tez się modle, bo mi bardzo zależy na tej pracy!!! mam nadzieję że to jeszcze ruszy

Abcd

Dokładnie tak, jak piszesz. Przezyjemy bez bonów, bez pracy będzie ciężko. Po wirusie może być wielkie bum w gospodarce i chociaż praca na produkcji to nic wielkiego, będziemy cieszyć się, że w ogole ją mamy. Zdrowia dla wszytskich

Tak3Nie
Ktos

To w koncu beda te bonny Czy nie

@Ktos

Nie

jak tak można

socjal nawet zabierają, naprawde porażka na koniec chociaz to mogliby wypłacić

@jak tak można

Ciekawe co zrobią z tymi pieniędzmi, pewnie do siebie. Ciekawe co z wypłatami..

Tak1Nie1
L

Zabiorą wszystko Nam i na końcu zostaniemy bezrobotni. Bo wszystko na to wskazuje. W przyszłym tygodniu na pewno informacji nie otrzymamy dobrych o powrocie czy cokolwiek... Tylko szkoda, że kasa ze socjalnego i nawet to zabiorą z myślą o sobie nie o pracownikach.

Tak4Nie
Aaaaa

Czy to prawda że nie dostaniemy bonów na święta

Pesymista

Piątek? 10.04?

aaaa

napewno? czy to żarty?

Rozczarowany

Nie wiadomo, cisza w temacie. Regulamin rozesłali, wnioski zebrane od pracowników i cisza w temacie. Czuję w kościach, że nie będzie. W teorii powinny być, bo to kasa z fundusz socjalnego jest...w praktyce może być różnie. Może ktoś z administracji się wypowie w temacie, bo siedzimy na urlopach i niestety nawet nie mamy informacji co i jak :(

ascha
@Rozczarowany

no faktycznie z socjalu to raczej powinni wypłacić, masakra jak już nawet bony wstrzymane

@Rozczarowany

Różne pogłoski chodzą od ludzi.. Niestety, że bonow dostać nie mamy.

Abc
@Aaaaa

Tak prawda, już jest informacja.

Ko
@Abc

I co jednak bonów nie będzie porażka

Jgjg
@Ko

Najlepiej urlopy nam zabierają teraz Bony i co jeszcze

Realista

W czasach globalnego kryzysu, kryzysu i klęski jakiej jeszcze świat nie widział Wy jesteście tak krótkowzroczni... Nie rozumiecie, że to firma produkcyjna jeśli nie produkuje nie ma pieniędzy na to by płacić postojowe?! Teraz macie pretensje o 10 dni urlopu wypoczynkowego? Zadajcie sobie pytanie jak ta obecna sytuacja odbije się na firmie, na wszystkich...Zadajcie sobie pytanie nie "czy", a "ile" osób straci przez to pracę... A na roszczenia był dobry czas przed całą tą sytuacją lub w przyszłości, powrocie do normalności, jeśli ta kiedyś nastąpi...

Tak5Nie
??

Nadal ktoś pracuje w PAS? Przecież firma miała stać przez 2 tyg..

Zostaw merytoryczną opinię o PAS Polska Sp. z o.o. - Opalenica

PAS Polska Sp. z o.o.