Opinie o PAS Polska Sp. z o.o. w Opalenica

PAS Polska Sp. z o.o.
2 310 709 5 1
mecenas z wlkp.

Wypłata wynagrodzenia powinna nastąpić co najmniej raz w miesiącu w terminie i czasie określonym w regulaminie pracy lub w innych przepisach prawa pracy. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego (art. 85 k.p.). Pracodawca, który nie wypłaca pracownikowi w terminie całości wynagrodzenia lub innego świadczenia, ciężko narusza swój podstawowy obowiązek z winy umyślnej, choćby z przyczyn niezawinionych nie uzyskał środków finansowych na wynagrodzenia (wyrok SN z 4 kwietnia 2000 r., I PKN 516/99, OSNP 2001/16/516). A zatem w przypadku, gdy pracodawca uchybia obowiązkowi terminowego wypłacania wynagrodzenia, dopuszczając się tym samym ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika, podwładny może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia na podstawie art. 55 § 11 k.p.

Tak6Nie1
Xyz
@mecenas z wlkp.

I teraz każdy kto chcę zwolnić się powinnien złożyć wypowiedzienie z tego tytuly. Prezes taki mądry i każe zwolnic się, jak cos nie podoba się, ale okres miesiące czy 3 wypowiedzenia każe zachować;/

Abcd
@Xyz

Każdy chce...Ale swoją wypłatę.

Mecenas z Wlkp.
@Xyz

Czytaj uważnie. Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia

Nazwa działu: Produkcja

Witam nikt się o Tym nie dowie bo nie mogą jest przecież rodo i nie mogą tego ujawnić kto dzwonił

Uciekajcie z tej firmy!

Ludzie w tej firmie już wypłat nie zobaczycie bo będą tak robić aż się wszyscy nie zwolnią.

Tak2Nie
L.O

A taki cwaniak z naszego prezesa A ludzią w oczy nie potrafił spojrzeć i wyjaśnić całą sytuację zobaczy jak ludzie zaczną się zwalniać

Ranking
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Praaacaa
Nazwa działu: Produkcja

Skoro góra wiedziała, że będzie taka sytuacja to dlaczego nie raczyła poinformować pracowników? Od czego tu są? Dziś mieli zejść na dół wyjaśnić ta sytuację i co ? Natychmiast e-mail . Taki mądry jest ten prezesik, że nie potrafi sprostać problemowi?? Nikogo od razu z góry widać nie było przez cały dzień . Ludzie mają rachunki, opłaty,kredyty.. A to nie wina pracowników, że oni ludzi nie mają. W tym miesiącu taka sytaucja i w kolejnym będzie taka sama .

Tak7Nie
Aaaaabbb
Nazwa działu: Produkcja

Zaliczki,1000,1500 zł. To jakiś żart?

No money

Widzę, że czas zmienić pracę. Przykra sprawa patrząc z perspektywy kilkunastu lat pracy gdzie firma naprawdę się rozwijała a teraz...

Tak6Nie
Nazwa działu: Produkcja

Dostaliscie całe wypłaty czy zaliczki ?

Anna
@L.O

Ja dostałam 1500zl

Tak2Nie
Nazwa działu: Produkcja

Czy dostalisci już wypłaty ?

Nazwa działu: Produkcja

Co się dzieje z naszymi wyplatami??

$$

To jakis zart z tymi zaliczkami??

Blablabla
@$$

Jeśli to prawda, że parę osób dostało zaliczki, a reszta nic to jest idiotyzm! Co to jest za wymysł? Na jakiej zasadzie wybierali te osoby? Losowanie? Wszyscy jesteśmy równi!!!

Józef
Nazwa działu: Finanse

Nie podoba się to wracaj do siebie.

Tak7Nie

Олена

Ne ponimayu

Łohoho
Nazwa działu: Produkcja

Chorobowe o ile mi wiadomo...A nie urlopy. Jaka płaca, taka praca .

Tak5Nie
@Łohoho

nadgodziny.....to nie ma komu robić w kadrach.......

A co masz na myśli ?

@Katarzyna.W

(usunięte przez administratora)jak masz kogoś znajomego z administracyjnych to zapytaj jak to firma rozwiązuje z końcem okresu rozliczeniowego

@Rumburak

Tak tak słyszałam dziwne ze nikt tego do PIP nie zgłosił

Nazwa działu: Produkcja

Jak myślicie dlaczego Dział Personalny w naszej firmie jest zamknięty ? Czy dzieje się cos złego ?

@Katarzyna.W

dlaczego od razu coś złego....przecież jest czas urlopów :)

Tak1Nie1
@Rumburak

A pamiętasz taka sytuacje ? Pracuje tu ponad 10 lat i takiej sytuacji nie było.

@Katarzyna.W

nie no, żartowałem z tym urlopem, faktycznie coś jest na rzeczy......w Łodzi kadry również zamknięte na cztery spusty...może cały dział dopadła tęsknota na Jarosławem i nie mogą się z tego otrząsnąć...trochę czasu upłynie i wszystko wróci do normy :)

Tak6Nie
Jarosław
@Rumburak

Spokojnie. Nie ma się czym przejmować, zapewniam, że wszytko jest pod kontrolą.

Tak6Nie2
@Jarosław

ciekawe czy faktycznie pod kontrola.

Jarosław

Ironia... Znasz?

Kogo to obchodzi
Nazwa działu: Produkcja

Jak mówi kodeks pracy, dokładnie w artykule 129., paragrafie 3., rozkład czasu pracy – zwany potocznie grafikiem – musi zostać wręczony pracownikowi najpóźniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem okresu, którego ów rozkład dotyczy. W świetle przepisów niedopuszczalna jest więc sytuacja, w której pracownik poznaje swój grafik pracy na kolejny tydzień dopiero w piątek popołudniu. WIĘC PROSZĘ NIE SŁYCHAĆ PANI KIEROWNIK, KTÓRA TWIERDZI, ŻE GRAFIT NALEŻY PRZEDSTAWIĆ 48H PRZED ROZPOCZĘCIEM PRACY

Tak13Nie
HrSpecjalist
@Kogo to obchodzi

Miesięczny harmonogram musi być oglaszany nan7 dni przed a jego aktualizacje minimum 48h przed więc Pani kierownik ma rację.

Tak4Nie
Blablabla
@HrSpecjalist

A czy normuje to przepis prawny?

PiAr
Nazwa działu: Marketing

Kolejna fala hejtu! Ludzie opanujcie swoje niezadowolenie z życia, nie przekładajcie swoich problemów na grunt zawodowy. Rynek pracy w PL rządzi się teraz swoimi prawami. Z przybyszami zza wschodniej granicy źle, bez nich będzie jeszcze gorzej. Przypomnijcie sobie jak Polacy jeździli na Wysyp. My też nie należymy do "Asów przestworzy". Dlaczego na zachodzi mamy przyszytą łatkę złodziejaszka lubiącego wypić? Jeśli macie wizję na lepsze zarządzanie otwórzcie własne firmy, wtedy przekonacie się z czym to się wiąże, problemy XXI w.

Tak6Nie13
Ignaś
@PiAr

Kiedy starałem się o zatrudnienie w PAS, woleli Ukraińca. W odróżnieniu od nowo zatrudnionego, miałem w CV na świeżo udokumentowane pewne doświadczenie na danych stanowiskach, aktualne badania i co nie tylko. Dlaczego zatem firma zdecydowała się nie po raz pierwszy na kupno kota w worku?

Tak19Nie
@Ignaś

No widzisz. Firma woli pracownika bez doświadczenia i obijającego się 12 godzin

Tak35Nie
@PiAr

Po twojej wypowiedzi widać że nie jesteś na produkcji więc się nie udzielaj. Przejdź na produkcję to sam/a zauważysz jak jest

Panna G.
@PiAr

Proszę popracować nad komunikacją wewnętrzną firmy i posłuchać czego oczekują ludzie.

Tak15Nie
Maślana
@Panna G.

A kogo to opchodzi? Zaś tylko sztuki robic a pieniendzy nic. Ludzie chco noemalnie robic a nie ciongle po imnych działach. I teraz mowio ze premia bendzie zabrana jak tak ma buc to ja to do inspekcji zgłosze.

Tak9Nie1
Yncy
@Maślana

Slownik jezyk polskiego polecam. Tam jest poprawna polszczyzna ????

Panna G.
@Maślana

Firma musi wymagać od pracownika wyrobienia normy. Ale ludzie z produkcji są paliwem dla tej firmy i należy doceniać pracownika i go motywować. Dlatego tak ważna jest komunikacja.

Tak6Nie1
Malutki1998(Marcin)
@Yncy

Tobie też słownik polecam bo piszesz (słownik, język)

Tak2Nie2
Malutki1998(Marcin)
@Yncy

(slownik, jezyk)?

Tak2Nie2
Hahahaha
@Maślana

Może i to ma sens co jest tu napisane, ale najpierw radziłabym popracować nad pisownią a później zająć się zgłaszaniem czegokolwiek do inspekcji pracy, bo jeśli chcesz to załatwić pisemnie to potrzebna będzie Twoja dopłata za tłumacza. Mam nadzieję że z wymową jest lepiej :)

Tak3Nie1
visavis
Nazwa działu: Produkcja

Sposób w jakiś firma wprowadziła 6-dniowy system pracy jest niezgodny z prawem. Wchodzą nam na głowę, a my sobie na to pozwalamy. Ubolewam nad tym, że brakuje u nas solidarności. Gdybyśmy wszystkie się zbuntowały to może inaczej zaczęliby nas traktować. Jestem bardzo ciekawa czy kierownictwo przyjdzie na sobotnie darmowe nadgodziny - tak jak to było, gdy weekedny były płatne. W tej firmie nie można mieć własnego życia, ponieważ trzy dni przed weekendem informują pracownika o zmianie jego grafiku i blokują mu możliwość wzięcia urlopu na żądanie.

Full
@visavis

Nie można nie dać urlopu na żądanie,wystarczy zadzwonić w dzień,który się go chce i nie przyjąć do pracy. Chyba,że nie zna się definicji urlopu na żądanie.

Tak8Nie
Xyz
@Full

Zgodnie z kodeksem pracy pracodawca ma możliwość odnowienia urlopu na żądanie, jeżeli dobrze to uzasadni.

Rrrrrrrrrrr
Nazwa działu: Produkcja

Najlepiej i tylko jedynym rozwiązaniem jest zgłoszenie tego wszystkiego . Wypisywaniem tu tego nic nie zdziałamy . A nie oszukujmy się lepiej tam nie będzie .. cały miesiąc w pracy, a wypłata ? bez szału do tego brak premii u większości osób . Bo idąc na inny dział , chcieli by sztuki a o premii nawet nie wspomną na wypłacie .. A "trener " Pan P. tylko naganie, nagania . Ciągnie hajs pewnie za sztuki jeśli jest ich więcej ,a my zero jakiejkolwiek premii . I taka polityka .

Tak9Nie
Nazwa działu: Produkcja

Teraz to dopiero zacznie się bal

Pracownica PAS

Przyjście do pracy ZA DARMO w sobotę obowiązuje również biura i kierownictwo. Niech oni też się wykażą i pokażą że można przyjść.

Tak22Nie1
Pracownica PAS

Szanowny Panie prezesie firmy PAS Polska Opalenica. Mamy jedno bardzo ważne pytanie. Miałyśmy zebranie z p. Nowickim odnośnie pracy w soboty oraz w sprawie urlopów. Czy Pan panie prezesie, przyszedł by do pracy za darmo w sobotę? - proszę sobie szczerze odpowiedzieć na to pytanie. Już my wiemy dlaczego za darmo-bo firma nabrała kredytów na spłatę kar które firma sama sobie nałożyła robiąc 2 zmiany i zmniejszając produkcję. Było trzeba robić produkcję cały czas i zapasy odkładać na magazyn albo w inne miejsce. Stan firmy taki sam jak w zeszłym roku. A co do 6-dniowego trybu pracy to radca prawny się tym zajmie bo to nie jest nasza wina że ktoś firmę wprowadził w tarapaty i od tej osoby będą wyciągnięte konsekwencje. A druga sprawa to w kodeksie pracy nie ma czegoś takiego jak niewykorzystany urlop sprzed 2 lat, dlaczego zatem nie pozwalacie tym osobom go wykorzystać, albo chociaż zapłaćcie za ten urlop pracownikom-ale zapomniałam. Nie macie pieniędzy. To nie jest groźba tylko informacja o tym co się dzieje w firmie i w przypadku usunięcia mam kopię tej opinii.

Tak40Nie1
uh.op

tylko O.I.P.Poznań zadziała natychmiast,proszę zgłosić te wszystkie negatywne uwagi.Bo wyższa ranga wykończy Was psychicznie i fizycznie.Oto najbardziej tej Wyższej randze chodzi. Pózniej napiszcie czy już działają.Niech zamkną tą firmę raz na zawsze.Pozdrawiam

Tak14Nie2
redrum

„Góra” coraz częściej udowadnia jak bardzo ceni sobie pracowników :) Stare wyżeraczki potrafią tylko krytykować w wąskim gronie, ale jeśli przychodzi co do czego to siedzą cicho jak mysz pod miotłą i przyjmują wszystko jak leci. Sytuacja nigdy się nie poprawi, bo nawet jeśli zbierze się grupa osób, która potrafi walczyć o godne warunki pracy, to zawsze znajdzie się ktoś, kto się wyłamie. Na PASie świat się nie kończy, a odnoszę wrażenie, że stare pracownice nie biorą pod uwagę innych alternatyw i dają sobie wchodzić na głowę. Ludzie czas się otrząsnąć!

Tak39Nie5

@seba5555

Bendzie?

Tak3Nie2
Abcs

Dlaczego przy takich temperaturach pracodawca nawet nie zadba o dodatkową przerwę ? Wczoraj usłyszano,że nie bo nie ma lata . To jest po prostu jakaś kpina! Z godziny na godzinę coraz gorzej na hali . Nic się już tam nie liczy, tylko sztuki,sztuki .

Tak24Nie
@Abcs

Oni w biurach mają chłód bo mają klimatyzację. Niech biurko sobie wezmą na halę i niech siedzą przez 8 godzin na gorącej hali to zobaczą jakie są warunki.

Tak20Nie1
Bandziorek
@Ktoś z PAS Opalenica

Polecam odwiedzić jakikolwiek portal z ogłoszeniami o pracę (w branży spożywczej nawet na produkcji jest klimatyzacja) i jeśli wystarczy odpowiednich kompetencji zmienić stanowisko na takie, które wyposażone jest w klimatyzację jeśli nie to siedzieć cicho i nie narzekać na ludzi, którzy poświecili wiele lat na naukę, żeby być tam, gdzie aktualnie są. "Każdy jest kowalem swojego losu"

Tak7Nie1
@Ktoś z PAS Opalenica

I klimatyzację niech wyłączą u siebie,, bo nie ma lata"''

Tak16Nie
bsh

Czy brygadzistka L.Nowak jest Bogiem który chce rządzić na BSH umie tylko się kłócić i wygadywać ludziom rzeczy na które nie powinna mieć wpływu i wygadywać ,pomiatać ludżmi a w konsekwencji takie osoby idą na chorobowe .Przez nią nawet nie można wykorzystać zaległego odbioru ani urlopu

Tak25Nie3
Igła
@bsh

Ta karierowiczka powinna juź dawno iść do odstrzału na kv teź taka była teraz robi karierę w cho no tu .

Tak19Nie2
bsh

to co teraz się dzieje to masakra nawet brygadzistka lepiej traktuje ukraińców niż osoby pracujące kilka lat

Tak18Nie
Zmywarki

Pracownicy z Ukrainy pracujący po 12 godzin nie mają wydajności. Osoba pracująca 8 godzin zrobi więcej sztuk niż ta co pracuje 12 godz. Oczywiście nikt do nich nie podejdzie bo to Ukraina. A na BSH to po dwie osoby na jednym stanowisku na rondlu pracują a i tak wydajności nie ma, co to jest 100 sztuk na 4 godziny no śmiechu warte i nikt tego nie widzi. Jednym słowem mówiąc wszyscy mają wyxxxane na sztuki.

Tak21Nie
Olo
@Zmywarki

Zgadza się od Polaków się wymaga a Ukraina półleźy na stanowisku.

Ela k+v

W celu poprawy sytuacji i atmosfery w firmie proponuję zmiany. 1. Pierwszą ważną sprawą jest zarządzanie. Proponuję żeby obecni kierownicy pracowali także w porze nocnej przynajmniej tydzień na miesiąc lub wprowadzić kierownictwo zmianowe - zwiększy to kontrolę nad personelem i produkcją. 2. Kolejna zmiana to normy. Pracownicy dobrze wiedzą że jeśli za normy nie płacą to nie będą robić jej wogóle bo poco mają się wysilać na daremno. 3. Urlopy. O urlopy chociażby kilkudniowe w tej firmie ciężko chociaż się należy. Kierownictwo i ci z góry biorą sobie urlop kiedy chcą a pracownikowi mówią że jest brak personelu (bo personel wysłali na inny dział). 4.Zmniejszona produkcja na BSH. Na BSH na zmianie nocnej prawie żaden rondel nie chodzi po to żeby zaś zrobić 6-dniówkę.Każdy wie w jakiej sytuacji była firma w zeszłym roku. Lepiej jest robić zapas a nie na 2 zmiany i w czerwcu lipcu powiedzą że potrzebne są sztuki. 5.Zlikwidować 5S bo ci co tam są się zabardzo nudzą. Naklejają tasiemki a po tygodniu je odklejają i przyklejają w inne miejsce Proszę tych z góry żeby się zastanowili co robią.

Tak36Nie3
Martinin
@Ela k+v

Ela to je amelinium, tego nie pomalujesz.

TakNie7
Ela k+v
@Martinin

Właśnie że pomaluję, nikt się tym nie zajmie to ja wkroczę do akcji

Tak12Nie
Martini
Nazwa działu: Marketing
@Ela k+v

Ale tera pomalujesz czy zaś potem?

TakNie2
Ela K+v

Rada jest taka że tu musi zadziałać inspekcja pracy bo ktoś nie umie doprowadzić do porządku w firmie. A "mecenas wlkp" to jest ktoś z góry albo któryś z kierowników

Tak12Nie1
Hejt mecenasa
Nazwa działu: Finanse

Co jest z tobą? Nie masz na doładowanie konta żeby odpisać?

TakNie4

Zostaw opinię o PAS Polska Sp. z o.o. - Opalenica

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie