counter
3 87 179 5 1
??

Czy znajdzie się choć jedna osoba, która przyzna że argumenty managementu o szalejących obecnie zwolnieniach długoletnich pracowników spowodowane Covidem są wiarygodne?..

Neutralnie

W Szczecinie znajdziemy wiele lepszych i gorszych firm niż Macrobond. Aktualnie jest to przeciętna firma - niestety w mojej ocenie z perspektywą negatywną. Zgadzam się, że starsi pracownicy, choć z dnia na dzień jest ich coraz mniej mogą być firmie wdzięczni za te poprzednie lata. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy i tak według mnie jest z tą firmą. Siła Macrobondu była atmosfera i w miarę zgrane zespoły. Wiele osób, które pracowały tutaj długo utożsamiało się z firmą. Benefity jak pakiet szkoleniowy, comiesięczne integrację, konferencje zagraniczne były czymś co firmę wyróżniało na rynku szczecińskim. Wydaje mi się, że każdy z nas miał też mniejszy lub większy wpływ na kierunek rozwoju firmy i dokładał swoją cegiełkę. Niestety to już przeszłość. Aktualnie firma zmierza w kierunku bycia korporacją - powoli zauważalny zaczyna być wyścig szczurów. Wiele decyzji jest niezrozumiałych, wszystko jest owiane tajemnicą, wkrada się niepewność, tworzą się podziały, motywacja z dnia na dzień maleje. Chciałby się powiedzieć, że lepsze jest wrogiem dobrego i widać to w tym przypadku. Szkoda, bo było to na prawdę przyzwoite miejsce pracy.

Długo już nie pracuję w Mikro, ale widzę, że z problemów spowodowanych brakiem dialogu HR-u i ekipy zarządczej z pracownikami, które były jak pracowałem i przerodzily sie w aktywnego goworka, firma rozwinęła się w usuwanie komentarzy na Goworku, czyli rozwalenie ostatniej platformy do dialogu i jakieś już totalne absurdy i nieporadność. No ale, dobry content jest na Goworku, obserwuję jedząc popcorn. Trzymajcie się na tym klepaniu danych.

Janusz w klapkach BEZ wędki

I co tam, szampany odbezpieczone czy nie warto?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Czym Macrobond Financial Polska zachęcają? Jakie mają dodatki?

Rozczarowany Nowy wpis

Pamiętajmy,że grajek sam melodii nie wygrywał. Miał cała kapelę,która wraz z nim wygrywała marsz żałobny. Kapela pozostała i miejcie nadzieję,że i ja dosięgnie sprawiedliwość.

Też Nowy wpis
@Rozczarowany

Mirasy i katiuszę teraz beda weryfikowane, myślę ze jeden e-mail do prezesa o tym jak nas starszyli zwolnieniami itp xd przy okazji wnosząc do firmy straty i gnuj moze teraz dużo zmienić.

Janusz w klapkach BEZ wędki

I co tam, szampany odbezpieczone czy nie warto?

Garażyna

Pytanie retoryczne... ;)

Kret Huczsrajajamiński
@Janusz w klapkach BEZ wędki

Kumple DJa tez juz moga robić w spodnie i spódnice. Kolesiostwu i gierkom psychologiczym rodem z książek dla gimnazjum -stop. Ta firma nie jest i nie była wasza.

Hehe
@Kret Huczsrajajamiński

To sie musiało stać, szkoda ze tyle osób musiało odejść pod pretekstem: " zawsze beda ludzie oporni na zmiane - to zupelnie normalne i z takimi bedziemy musieli sie rozstac" Teraz czas na kumpli zatrudnionych po znajomosci.

Złamana decha w dwojce
@Hehe

Dużo jeszcze szamba musi upłynąć żebym zniwelować zapach jaki zostawił po sobie JBL. Pytanie czy uczniowie DJa zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje bezsensowne pomysły i strasznie pracowników znajomościami z JBLem. Napewno ich brak kompetencji teraz szybciutko wypłynie

Doktor Wstrząs
@Janusz w klapkach BEZ wędki

Nowotwór został wycięty, lecz obawiam się o przerzuty...

M3lo Nowy wpis
Klient
@Doktor Wstrząs

Hehe, ja się obawiam o takie przerzuty, że mam rzucać kwita, ale nie wiem gdzie ten rak poszedł. Ale chyba jest już na tyle znany, że żadna poważna firma go nie zatrudni.

Melo
Klient

Management robi sobie imprezę a reszcie pracowników zostawiają po sobie kawałki pizzy w lodówce na drugi dzień. No niebywale łaskawie, mogli zabrać psom do domu, ale jednak zostawili w firmie - dba się tu o pracownika!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

szukam robotaju
Kandydat

opinie nie napawają optymizmem. jest az tak zle? a jak w obecnej sytuacji wyglada w firmie opcja pracy zdalnej? czy wogole jest taka mozliwosc?

zdalny
@szukam robotaju

opcja zdalna jest niemile widziana. Jak najszybciej wszyscy do biura bez zachowania zadnych srodkow bezpieczenstwa.

Skynet
@szukam robotaju

Firma ostatnio postawiła na nowoczesny wizerunek więc udajemy że mamy 2031 rok i praca zdalna to relikt z czasów pandemii. Sama robota to typowe korpo - not great not terrible.

Uj
@Były pracownik

Maja konwerter na usuwanie komentarzy? Może trzeba unikać konkretnych słów i zacząć grypsowac? ;) Na marginesie władza obecna krajowa się nie podoba a metody cenzurowania i przekłamywania rzeczywistości stosuje te same.. hipokryzja?

Haha
@Uj

Mają abonament na goworku i co miesiąc usuwają ileś komentarzy za kasę. W styczniu też gdzies koło 15 zniknęło tak jak teraz :) ciekawe czy w marcu też tak będzie :p

wAnalyst
@Były pracownik

W pół roku rozwalili caly dział data i team SDC. Teraz czas na dev team. Ciekawe jakie wyssane z d argumenty pojawią się gdy nowe silne data zacznie generować błędy?. Ostatnio w styczniu dali silny popis a to dopiero początek... Nawet ślepy i głupi to widzi ze ci odrobinę doświadczeni nie pomogą świeżakom. Szkoda ze lysy dalej nie potrafi tego zrozumieć

WaNAL
@wAnalyst

Argument ze bledy manualne sie nie licza tylko automatyzacja ^^ zamiecione pod dywan bedzie i usuniete z wykresów dla zarządu bo to nic nie daje i jest niemiarodajne. Ogarnieci szybko zawina tak jak to sie dzieje własnie teraz, a potem nie ma sie od kogos uczyć bo ci co zostaja też nie ogarniaja tematu, albo udaja ze nie ogarniaja, byle tylko nie pomagac. A TLsi rozkladaja rece i są bezsilni, pewnie sami zaraz zaczna zawijac bo z pustego to i salomon nie naleje, skoro taka jest polityka i model biznesowy firmy.

Analny test na covid
@WaNAL

Juz niedługo nie bedziecie analami, lecz data processing psami, firma rekrutuje na nowe stanowisko zeby trudniej było wam zmienić pracę(google it). Na ta chwilę zostalo 4 moze 5 pracowników którzy uciągną poważniejsze problemy z jakimi mierzy się analityk. W przypadku poważniejszych zmian metodologii i *upy jaka nowi pracownicy prezentuja wasi wspaniali sprzedawcy za miliony euro nie udobruchaja klientów. Sprzedaz spadnie i lysy zacznie zwalniac zeby wykresy sie zgadzały

TytusB
@Analny test na covid

Z obserwacji go worka wynika, że opuszczając pokład w zeszłem roku podjąłem słuszną decyzję. Nigdy nie dawałem wiary w to, że jestem "analitykiem", więc chyba zmiana nazwy stanowiska na plus - nie wprowadza w błąd. Bo tutaj niespodzianka. Firma, która zatrudnia najwięcej analityków w Szczecinie NIE PROWADZI ŻADNYCH ANALIZ... Pozdrawiam wszystkich uciekinierów.

TakoZlo
@TytusB

Powinno byc Data Copy-Paster . Wtedy by było juz elegancko i zgodnie z profilem.

Jest lepsze zycie poza macro
@TytusB

Życie po Macrobondzie to ulga dla Twojej duszy. Polecam kazdemu kto tam jeszcze sie kisi za ochłapy. No chyba ze jestes kolega/kolezanka sam wiesz kogo, no to wtedy hajs hajs hajs hajs hajs sie zgadza. Zapytajcie nowych co o tym sądzą

Ana

Najwazniejsze to zrobic bufet swietujacy nowe O w logo firmy, za kase zabrana na integracje i szkolenia :) Tytus: dobry przyklad patrz na nowych seniorow ktorzy nie ogarniaja totalnie nic z kasą o jakiej inni pracownicy moga pomarzyć nawet po wielu latach pracy, dzieki temu morale są bardzo slabe.

Nomi
@Ana

Polaki robaki cebulaki musza zasuwac dla firmy, nowe seniory zbijaja hajsy, nie musisz nic ogarniac, wystarczą znajomosci

co sie tutaj dzieje
@WaNAL

to co sie dzieje to musi byc jakis sabotaz..

Już długo nie pracuje w Mikro, ale obserwuje tego g9worka -

Hm

Nie zapominaj "covid impact" jako wymówka na wszystko. W szoku jestem ze czymkolwiek sie hry zajęly - picie kawki i ploteczki zajmuje więcej czasu niż by się wydawało. Ludzie będą odchodzić cały czas, póki menagement się nie zmieni. Zostaną tylko Ci, co narzekają najwięcej i zwalają winę na innych, ale nie mają na tyle odwagi by zmienić swoje życie. -karma wraca :) Pamiętajmy jeszcze o wielkich powrotach w 2022, pytanie do czego?

Ta

Swoją drogą ciekawe ile już takich zostało usuniętych zanim ktoś zdążył zobaczyć jeśli tutaj w kilkanaście minut są usuwane.

Analityk Muzyczny?

Zacznę od tego że zastanawiałem się czy dać ocenę neutralna czy negatywną ale za wiele dawnych fajnych lat zostaję przy neutralnej. Aczkolwiek jeśli ostatni rok robi tak duża różnice w ocenie kilku lat to już wiele mówi. Generalnie i w skrocie tak jak już inni pisali firma stała się przeciętna. Pewnie są firmy lepsze i gorsze. Chociaż 2 lata temu bym miał inne zdanie. Większość pracowników jest super i naprawdę fajnie pracować w takiej ekipie mimo że dużo fajnych i długoletnich pracowników ostatnio w dość krótkim czasie falowo odchodzi. Tak jak pewnie w każdej firmie są i przysłowiowe "czarne owce". Nim ktoś powie że zamiast się żalić na gowork można napisać do szefów w szwecji to wydaje mi się że ten kanał rozmów już nie istnieje. Głównym problemem jest nasz DJ (Disc Jockey - jakby ktoś młodszy nie znał rozwinięcia tego skrótu). Ów DJ jest naprawdę specjalista w swoim fachu. Widać że odbebral szkolenie od dobrych innych specjalistów w tej dziedzinie - najlepszych DJ-ów występujących na Tomorrowland czy Ultra Music Festival. Zakończenie szkolenia polegało na stworzeniu swojej składanki która będzie grał w przyszłości podczas samodzielnej kariery. I nie ma co gadać ta składanka która powstała jest naprawdę niezła, ale... No właśnie niestety jest jakieś "ale". Ów składanka doskonale sprawdzała/sprawdza się podczas festiwalow muzyki klubowej czy wypasionej imprezy w dyskotece. Jednak czy ta sama składanka (po raz kolejny podkreślam mimo że dobra) sprawdziłaby się na festiwalu rockowym? Na koncercie muzyki klasycznej? Festiwalu country, a może disco polo? Gdyby ten DJ musiałby zagrać na weselu, stypie albo na 70 urodzinach np prezesa to czy użyłby tej samej płyty? A czy Macrobond przypomina bardziej dyskotekę, filharmonie, elegancka restauracje a może coś jeszcze innego? I czy ta składanka tutaj pasuje? Moim zdaniem nie, ale odpowiedź na te pytania zostawiam wam. Dziwnym elementem naszego koncertu są "uczniowie" naszego już w pełni wykwalifikowanego i samodzielnego DJ'a. Wygląda jakby na konsolecie "na ślepo" poruszali tymi samymi suwakami kompletnie nie znając języka tzn. nut, bitów czy jak to się nazywa ;) Dj mimo że ze składanka kompletnie nie trafił to co kilka kawałków trafia się cover czegoś znanego i daje to nawet jakąś przyjemna chwilę koncertu. Niestety "uczniowie" w momentach solówek nie potrafią nawet puścić covera z playbacku. To porównanie muzyczne wprowadziło mnie nawet w dobry nastrój więc zakończę pozytywnym akcentem. Liczę że nie wszystko stracone i kolejne części Macrobondowego koncertu będą naprawdę udane. Nasz główny DJ wybierze ze swojej listy te najlepsze covery, pozna muzyczne preferencje odbiorców i stworzy trochę na przekór sobie coś nowego/innego co idealnie wpasuje się w preferencje słuchaczy a nie straci na muzycznej jakości. Natomiast "Uczniom" życzę podszlifowania umiejętności i również poznania preferencji słuchaczy.

Stachurskyy
@Analityk Muzyczny?

Jeśli w klubie pojawia się nowy wodzirej powinien w pierwszej kolejności dowiedzieć się przy czym ludzie bawią się dobrze, jaki jest charakter danego klubu, co jest mile widziane, a co nie. Wiadomo każdy ma swoje pomysły i warto eksperymentować, ale trzeba bacznie obserwować, czy widowni się to podoba, czy nie. Nie chodzi tu tylko o nowe piosenki, ale też te stare, które już się przesłuchały i tłum nie będzie się przy tym bawił. Nie zawsze trafimy w gusta wszystkich. Jeśli zdecydowana większość bawi się dobrze znaczy się, że idziemy w dobrym kierunku. Gorzej jeśli.. .. do klubu zaczyna przychodzić coraz mniej ludzi. Cześć starych bywalców już się nie pojawia, a to oni zazwyczaj zostawiają najwięcej pieniędzy na barze. Część jeszcze liczy, że znowu wrócą czasy z dobrą muzyką i fajną atmosferą, dlatego bujają się na parkiecie, ale gdy dostaną informację o lepszej dyskotece w okolicy pewnie szybko się tam przeniosą. Nowi pojawiają się rzadko i często już nie wracają. Póki w kasie klubu są pieniądze właściciel przymyka oko, ale tych pieniędzy z dnia na dzień będzie mniej, a inne dyskoteki tylko czekają, aby przejąć gości, którzy do nas już nie wrócą. Najważniejszą lekcja jest taka, że trzeba szanować swoich słuchaczy, ich preferencję i zdanie, bo oni utrzymują ten klub, tworzą atmosferę i zapraszają swoich znajomych, dzięki czemu właściciel wie, że za rok jego klub będzie działał dalej dobrze, bo wierni i zadowoleni fani przy nim będą na dobre i na złe.

klubowicz
@Stachurskyy

Niestety wlasciciel klubu jest przekonany ze zatrudniony przez niego DJ jest najlepszym w miescie i wszystkim sie podoba jego muzyka. Do tego wlasciciel jest nakrecony jego teaserami które czesto skladaja za niego pomocnicy "na wczoraj".

Klocek
@klubowicz

Właściciel (mało obeznany regionalnej muzyce) usłyszał plagiaty innych twórców i dał się nabrać. Nasz wodzirej ledwo obsługuje windows movie maker

Karki z bramki
@Klocek

Ile stałych bywalców wypisało z baletów od początku roku ? 6-7 ?

Neutralnie

Dz
@Neutralnie

Dziel i rządź.

korpokarp

Kurs został wybrany jeszcze w maju jak się zwolniło ogarniętych ludzi, a się zostawiło osoby, które każdy uważa za lesserów, które mają 20 manuali i od 2 lat co kwartał menadżerstwo grozi im zwolnieniem. Dobrze, że zatrdnili zamiast analityków kolejne hrki, bo tyle rekrutacji ostatnio prowadzą na stanowisko analityka. Jaki w tym sens? Pewnie chodziło o etaty (usunięte przez administratora)

@korpokarp

To się nazywa odpowiedź na potrzeby biznesowe firmy ziom. W praktyce od zmiany kadry zarządzającej w tym roku firma doświadczyła więcej odejść niż w kilku poprzednich latach razem wziętych. Więc mają co robić, bo jednak się okazało że zwolnienia w maju były na wyrost i tak czy siak trzeba było zatrudnić kolejne osoby bo nie ma komu robić .

lizak
@anonim

Z tymi zwolnieniami wyszło śmiesznie. Dosć szybko ogarnęli, że nie warto było, ale nie zaproponowali zostać tym co siedzieli na wypo do połowy sierpnia, kiedy zaczęły się nowe rekrutacje. Czyli wymienili starych, co się dorobili większej pensji na świeżaków junior za (usunięte przez administratora) brutto.

ŚLEDZIK NA RAZ
@lizak

Tak samo postąpili z tl, normalnych i przyjaznych zdegradowano, tak samo niesprawiedliwie.

Anal
@ŚLEDZIK NA RAZ

Czekamy kiedy reszta przyjaznych ze starej gwardii rzuci kwity, pewnie tez juz pod korek tego wszystkiego maja ^^

niepozorny anal
@Anal

Przeczytać parę książek kołczów o efektywnej komunikacji i wierzyć że kiedyś znów awansują na tl.

Kulson
@niepozorny anal

Już parę osób zawija z firmy a mamy dopiero parę dni stycznia, brawa za godne podwyżki i bardzo dobre decyzję. Pewnie myślicie że 5 ciąż w trzy miesiące (czyli więcej co przez ostatnie parę lat)to też przypadek. Jeszcze trochę to ochrona i sprzątaczki będą musiały pomagać w pracy. No bo przecież nie c-level który umie tylko wysyłać maile.

Hah
@Kulson

Patrząc na aktualną ślepą wiarę c-teamu w niekonczonca się możliwość dorzucania ludziom pracy taktyka ciążowa wydaje się całkiem sprytna.

Analista
@Kulson

A najlepsze jest to, że nowi pracownicy na start dostają często lepsze pieniądze niż ludzie którzy swoje przepracowali, brali udział w dodatkowych projektach i umieją rzeczy ponadprogramowe. Chyba najlepszą taktyką (dla osób baaardzo chcących tutaj zostać) było by zwolnić się i aplikować na nowo. Profil kandydata wymarzony, czyż nie?

@Analista

Bo ktoś wymyślił że trzeba udowodnić innym że jak się zatrudni "seniora" to będzie ogarniał kilka razy lepiej niż kto kolejek inny. Natomiast jest to dosyć specyficzna działka której trzeba się nauczyć w praktyce. A całe biuro zdemotywowane bo te tak zwane nowo zatrudnione seniory nic nie ogarniają a zarabiają więcej niż ludzie z kilkuletnim stażem. Każdy się garnie do pomocy, no ale w końcu to senior to niech se radzi xD

Śmierć pod koszem z bananami
@???

Nowo zatrudniony senior (to kolejna już taka sytuacja) po ponad miesiącu pracy radzi sobie gorzej niż 90% obecnych reguralow po takim samym okresie pracy, brawo firma, tak się oszczędza pieniądze i motywuję pracowników

???
@Śmierć pod koszem z bananami

Jaki senior taki pomysłodawca. Upór, poczucie nieomylności i średniowieczne metody zarządzania wdrażane z przekonaniem że to najlepsza i jedyna droga. Zwiększenie efektywności za wszelką cenę( oprócz pieniężnych oczywiście) zabija ducha i fundamenty tej firmy na jakiej była budowana przez ostatnie 10 lat.

Darmowy owoc

Nigdy nie zapomnę jak TLe się czaili na dostawę, byle jako pierwsi schować do pudełka banany. Owoce chowali w tak dużych ilościach, że szkoda gadać. Ale jak owocki zaczynały gnić to magicznie wracały do wspólnego pudła i nagle piątek popołudniu można było poczęstować się półczarnym bananem. I nie że zaglądałem w pudełka, poprostu byliście tak podnieceni darmowymi banami że mnie w korytarzu nie widzieliście. TLe to podobno nieźle zarabiają, ale to dla nich banan to jakieś niesamowite dobro. (usunięte przez administratora) zastanów się dlaczego bardziej niż wspólną sprawę i zdolnych ludzi cenisz swój bananowy egoizm. Owoce to miły dodatek, ale starszynzna robi czasami cyrk wokół bananów i używa je jako objekt dominacji nad mniej zakolegowanymi z hrami. Podejście pracowników potrafi zepsuć najlepsze intencje kierownictwa.

Wot?
@Darmowy owoc

Kurde wiedziałem że jest źle, ale tego to się nie spodziewałem...brak słów. A usuwanie komentarzy to też jest komedia xD a sporo ich poszło do usunięcia już .

Kiuj
@Darmowy owoc

Pomarańczowy i konus w akcji.

Gołąb

To jest zwykła normalna firma. W negatywnych komentarzach przesada, może kiedyś było inaczej, ale czasy się pozmieniały m.in. przez covid. Dalej to jest dobre miejsce do pracy. Co roku krzyk, że podwyżek nie będzie, a potem krzyk, że za mało. Ogarnijcie się, trochę wdzięczności nie zaszkodzi.

Szczur
@Gołąb

Dziękujemy że ogłoszono już podwyżki, w święta będziemy mieć dużo czasu żeby zaplanować zmianę pracy (podwyżki są na wysokości wzrostu pensji minimalnej)

@Gołąb

Zostaniesz, bądź wdzięczny kiedy będziesz klepał za tych co są niewdzięczni.

Hihi

Całe szczęście że jest kilku miernych a wiernych..

Dane Kleppie
@Hihi

Czy to oficjalne stanowisko HR-u i managementu firmy?

Darmowy Banan sensem życia

jw

Nie

niestety
@??

już nikt nie czuje się bezpiecznie

Hmmm...
@??

Pod przykrywka Covid zwolniono kilka osob a pozniej zachwalano jak to firmie sie dobrze wiedzie. Atmosfera w firmie jest coraz gorsza...

@??

Ha, dobry fachowiec znajdzie pracę wszędzie

kiki
@T

czyli firmie na fachowcach nie zależy, za 3 miesiące płacz i rekrutacje w pośpiechu. Zespoły(usunięte przez administratora) i frustracja byłych TL.

sotuk
@kiki

ogloszenia.infoludek.pl/ogloszenia/info/1878319.xhtml 2-3 lata w Macrobond 4k brutto (brak owoców) vs 2 miesiące w budce z warzywami 4k brutto (są owoce)

@sotuk

Dawaj, nie jeden zatrudni się w tej budce. Mediana w Pl w maju 2020r. to 4094zł brutto co daje 2 974,54 PLN. Teraz zagadka: co to jest mediana

proANAL

w 2018 roku...

@proANAL

Niestety co dwa lata publikują wyniki (GUS). Jednak nie zmienia to faktu, że jest ona o wiele niższa niż średnia krajowa i jest obiektywnym wskaźnikiem oceny zarobków. Poza tym praca jest warta tyle ile ktoś chce za nią zapłacić.

proANAL
@T

Produkt jest warty tyle ile ktoś jest za niego skłonny zapłacić, praca jest warta tyle ile ktoś jest skłonny iść za nią pracować

o!o
@T

Gratuluję, umiesz wyszukać serie, mógłbyś nauczyć też support?

@proANAL

praca to też produkt, nabywca to pracodawca. wyjdź ze swojej bańki it

frog
@??

jak tam?, mamy drugą falę pandemii zaraz druga fala zwolnień pod przykrywka covidu? (usunięte przez administratora)

@frog

Otóż nie tym razem.. tym razem to pracownicy czasną drzwiami ????

@@??

Na pytanie o to jak sie wiedzie w firmie(w szczecinie) - od kiedy zmienilo sie kierownictwo i zaczelo wprowadzac nowe pomysły, ktore dorzucaja pracy bo przeciez kazdy sie obija i ma wolne moce przerobowe za te same pieniadze(podwyzki 3%) to odeszlo wiecej osob niz w poprzednich kilku latach razem wzietych. Plany na podwojenie obrotow firmy w ciagu roku albo dwoch tych wspanialymi pomyslami to mzonki. Jesli biznes sie podwoi to napewno nie na pensje pracownikow(przypominam podwyzki 3% - od pensji srednio (usunięte przez administratora)tys brutto) a na ferrari inwestora. Najwazniejsze zeby wykresy sie zgadzały i dalo sie ustalic je w taki sposob aby łatwo moznabyło je podnieść. Firma idzie w kierunku sredniowiecznej wszechstronnosci, czyli kazdy ma byc dobry we wszystkim czyli niczym a nie specjalizować sie w jakiejs czesci i maksymalizować efektywnosc pracy(za - przypominam 3% podwyzki )

Beka z typa
@???

Najlepszym sposobem będzie to jak najlepsi anale i TL odejdą z firmy, reszta zostanie z faktem że wyszkolenie ich zastępców to pół roku i będą musieli za nich pracować tyle samo czasu, chętnie zobaczę jak kumple szefa przejmą te obowiązki, haha albo zatrudnia 2 lub 3 osoby zamiast jednej

@Beka z typa

TL nie odeszli jak nawet jak zdegradowano do analityka.

@666

Czy chcesz powiedzieć że jak jest kryzys i są zwolnienia to leca najstarsi stażem? No to jako świeżak będę się mogł czuć bezpiecznie? I co z tym szefem? Dlaczego jego kumple mają pracować?

!!
@Kandydat

Zaraz kolejni kumple którzy nie do końca są kompetentni wjada żeby 'łatać' co się da za miliony monet - albo trzymać plecy (usunięte przez administratora)żeby nie miał żadnej opozycji dla swoich wspaniałych decyzji. Grunt żeby mieli fajny profil na linkedinie. Przygotuj pasy i trzymaj czapkę jak wejdziesz w nadswietlna #hypergrowth które jest zapowiadane od dwóch lat, jak ich niekompetencja wyrzuci cię przypadkiem za burtę xD

Toto

To zamiast corocznego bonu do kaskady na 50zl. Wytyczne pewnie były ze ma byc mniej niz 50 zeby znow pokazac jak to swietnie kierownictwo obniza koszty, jednoczesnie zwiekszajac zadowolenie i produktywnosc wsrod pracownikow.

analissimus

ten ręcznik przyda się by wycierać łzy ze świadomości położenia: brak perspektyw, niepewność jutra i uznaniowość, nawet przy takich kwestiach jak bonus świąteczny

Certyfikowany

będą podwyżki?

Tutas

Łaskawie na święta wypłacony będzie bonus, pewnie mniej warty niż anulowany pakiet szkoleniowy, integrację miesięczne i owoce. Ludzie którzy uciekają nie zostaną przewiezieni w ferrari szefa i bonusu za rok ciężkiej pracy nie dostaną. Tomson my nie dostajemy bonusu jak psy kostkę na motywację w kolejnym roku, bonus jest za przepracowany rok 2020. Niech (usunięte przez administratora)ludek przetłumaczy post na szwedzki i wyślę do c-suit. (usunięte przez administratora) dostanie nasze bonusy w prezencie, szkoda że nie obowiązki i ręcznik do wycierania (usunięte przez administratora)

Toto
@Tutas

Mail głosił iż jest to bonus swiateczny za dobra prace w 2020 i podział zyskow firmy. Ale jednak uznaniowe i ten kto odchodzi na niego nie zasluguje za to ze opuszcza szeregi firmy. Czekamy na grudzien czy tuż po wyplacie z bonusem wjada kolejne wypowiedzenia.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 172 dni.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Macrobond Financial Polska?

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Macrobond Financial Polska?

Ok
@Pytanie

8-16 +/- godzina, zależy od specyfiki pracy, niektóre zespoły pracują na zmiany.

Szczoteczka Braun

Pracowałem jakiś czas temu w Macrobondzie przez jakis czas jako analityk danych. To jest podsumowanie. Streszczając na początku: praca jest dobra na wczesnych etapach kariery - nieskomplikowana, pozwala poznać, czego oczekiwać od przyszłego pracodawcy i na co zwrócić uwagę, czegoś tam się nauczyć. Później - strata czasu. Po pierwsze - stanowisko jest źle nazwane. W pracy nie ma analizy danych, co najwyżej data entry albo zarzadzanie contentem bazy danych. Jest to śmiertelnie nudne po jakimś czasie. Aktualizowanie bazy danych aktualizowaniem, ale najgorsze w tym są projekty. Projekty mają jeden problem - są beznadziejnie zarządzane, bez żadnej normalnej wstępnej analizy, przez co często wykonuje sie mnóstwo bezcelowych czynności. Zarządzanie tymi projektami polega na stworzenia Excela (często niechlujnie, niezrozumiale i nieczytelnie), w którym trzeba jakieś rzeczy wpisywać i następnie wrzuceniu zadania na platformie Mantis. Czasem ogranicza się to jedynie do Mantisów. Tyle z przygotowań(usunięte przez administratora) Prawie nigdy się nie zdarzało, by projekt był przemyślany na tyle, by ograniczyć durne kopiowanie informacji do tabelek czy nie zostawić pola dla tysiąca pytań przez nieprecyzyjność projektu. Ludzie: w większości bardzo fajni pozytywni ludzie, nieźle się z nimi pracuje. Wiele niestety jest tym rodzajem, który narzeka na firmę, ale nie robi absolutnie nic by zmienić pracę. Wielu jest chodzacymi obrazami wypalenia zawodowego (co nie zmienia, że mogą być osobiście fajnymi ludźmi). Ogółem zależy to wiele od teamu, ale ogółem i tak na plus. Zarządzanie: brak. team leaderzy nie spełniają tej roli prawie w ogóle, nie wybiera się ich po cechach liderskich ani nie rekrutuje z zewnątrz - są to zazwyczaj ludzie najdłużej zatrudnieni w firmie. Są pojedynczy team liderzy, którzy dają radę. Osoby znajdujące się powyżej team leaderów w strukturze bardzo często podejmują kompletnie oderwane od realiów decyzje. Firma nie ma żadnej zasady komunikacji i dyskusji z pracownikami na temat wprowadzanych zmian - nowe polityki czy zmiany wprowadzane są za pomocą mailów, idą z góry. Często decyzje są kompletnie nieprzemyślane i dotyczy to wszystkich szczebli. Content jest rozdzielany między analityków często absolutnie durnie. Patrząc z dystansu na zarządzanie można też dostrzec absolutny brak stosowania jakichkolwiek metodologii zarządzania. Teamy de facto nie pracują razem, tworzy się zespoły-monolity robiące jedną jedyną rzecz bez podziału obowiązków (tylko każdy oddzielnie swoje kraje), w wielu sprawach współpracuje się miedzydziałowo, co wydłuża wszystkie procesy czasem do miesięcy. Finanse: Firma jest bardzo oszczędna. Płace są stosunkowo niskie, nie można liczyć na perspektywy wysokich zarobków w firmie. Żeby jakkolwiek awansować i godnie zarabiać, to trzeba przesiedzieć 6-7 lat w firmie. Oszczędza się też na źródłach danych, przez co często pozyskuje się je... mniejsza. Rozwój: - niewątpliwą wadą jest używanie tylko własnego oprogramowania ze szczątkowym użyciem Excela - nie nabywa się zadnych użytecznych na rynku pracy umiejętności związanych z narzędziami - firma nie dba o wykształcenie pracowników pod względem makroekonomii, osoby decyzyjne w wielu przypadkach nie rozumieją danych makroekonomicznych, więc często pytanie ich o zdanie nie przynosi kompletnie żadnych rezultatów - wprowadzenie do pracy jest bardzo dobre, tu trzeba przyznać, osoba odpowiedzialna za szkolenia robi świetną robotę w tłumaczeniu zagadnień potrzebnych do pracy i objaśnianiu narzędzia edycyjnego - lekcje są skoncentrowane na potrzebnych umiejętnościach, dają bardzo dobre podstawy do pracy - jest budżet na szkolenia - regulowany jest głównie przez (usunięte przez administratora)HR-u (często kompletnie nielogiczne) i team leadera; jak chcą to ci zakażą wydania pieniędzy na coś, sam regulamin tego budżetu jest napisany kalekim angielskim, z czego nie da się nic wywnioskować, - nagrodą za długą dobrą pracę jest otrzymywanie innego kraju/instytucji jako contentu, zazwyczaj bardziej upierdliwego, - zasadniczo brak awansów, całą karierę docelowo robisz to samo, chyba, że kiedyś zostaniesz TLem. (usunięte przez administratora) Inne: - nie ma klimatu dyskusji o problemach, większe są zamiatane pod dywan a proste do rozwiązania rozdmuchiwane do potężnej skali - nie zmuszają chociaż łazić w garniturkach, (usunięte przez administratora) - częsty brak wykorzystania znanych przez analityków języków obcych, choć to się z czasem poprawiało

Użytkownicy czekają na odpowiedź 374 dni.

Jaki dress code obowiązuje w Macrobond Financial Polska?

T

Czy warto starać się o pracę na stanowisku IT Helpdesk Specialist ? Czy można na tym stanowisku pracować zdalnie ? Jak wygląda atmosfera w firmie ?

@T

warto przyjść do firmy. Nie jest to korpo, ale też nie jest to już mała firma. Mały zespół, ale zgrany. Podzielili się z it na osobne zespoły, bo dużo się dzieje. kto wie co oni tam dokładnie robią, ważne, że działa. Aktualne większość firmy na homeoffice, Marudami się nie warto przejmować.

@T

Jeszcze kilka miesięcy temu ciężko by było polecić. Ale jakiś czas temu w IT było kilka pozytywnych zmian, myślę że warto spróbować najwyżej zrezygnujesz po próbnym :) Sporo pracy helpdesku wymaga fizycznie obecności przy sprzęcie, może mają kilka dni w miesiącu na pracę zdalną, ale praca w pełni zdalna raczej nie wchodzi w tym przypadku w grę (pomijam obecny okres pandemii).

@T

A jeśli chodzi o atmosferę to ogólnie pracują tu bardzo fajni ludzie, praktycznie w każdym zespole. Ale czasy świetności w tej kwestii firma ma już za sobą, moim zdaniem będzie tylko gorzej - od "góry" wszystko się psuje. Obecnie firma jest na etapie przekształcania się w korpo z prawdziwego zdarzenia, nawet zatrudnili specjalnie osobę, która ma tego dopilnować :) To nie jest ta sama atmosfera, co jeszcze parę lat temu. Firma jest oporna na zmiany, a główne motto to raczej: "Nie podoba się? To dowiedzenia." Ale powyższe negatywy tyczą się raczej managementu i to głównie polskiego. Warto sprawdzić i przekonać się samemu, to ciągle nie jest zła firma.

Kukiel
@78

Ciekawe kiedy zarobki wyrównaja się do tych z prawdziwego corpo. Póki co, pancio który nie ma pojęcia o pracy z danymi i pilnuje żeby firmę przemienić w corp, wpada na jeszcze bardziej błyskotliwe pomysły.

@Kukiel

Akurat w kwestii zarobków MB zawsze próbował równać do innych i nie wierzę żeby to się miało zmienić, taka jest polityka i podejście firmy. Jak zarobki się wyrównają, to inne firmy znowu będą o ładnych kilka kroków do przodu, i tak w kółko.

@T

Hmmm, Praca przy sprzęcie to najprostsza odmiana informatyki. Niestety nie zamierzam się przeprowadzać. Jedynie kasa mogłaby mnie przekonać. Obecnie pracuję w korpo przy sprzęcie a zdalnie ogarniam inne firmy i ludzi. W mojej poprzedniej pracy zanim człowiek otrzymał pensje musiał przedstawić swoje efekty pracy. Jeśli przekroczył swoją pensję to dostawał premię. Niektórzy dobijali do niezłych kwot.

Zostaw merytoryczną opinię o Macrobond Financial Polska - Szczecin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Macrobond Financial Polska
3/5 Na podstawie 87 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Al. Piastów 30