Pracuję od ponad 1,5r. w Fabrity i jestem bardzo zaskoczony opiniami, które tutaj widać. Dodam też, że mam porównanie z dwoma firmami, w których wcześniej pracowałem i jest mega duża różnica.
Po pierwsze ludzie i super atmosfera - z każdym można na luzie pogadać, zero korpo.
Po drugie ciekawe projekty - jeżeli interesuje Cię jakaś technologia, to o tym mówisz i trafiasz do odpowiedniego projektu. Co więcej zero aplikacji, które ciągną się latami i trzeba je utrzymywać, wszystko świeże.
Po trzecie - możliwości rozwoju. Jeżeli tylko chcesz, możesz się rozwijać w wyznaczonym sobie kierunku. Nigdy nikt nie robił mi problemów że chce się czegoś nauczyć, albo zrobić jakiś certyfikat, wystarczy powiedzieć.
Po czwarte - wynagrodzenie i zero problemów jeżeli chodzi o podwyżkę, tylko wiadomo, trzeba pokazać co się potrafi.
Po piąte - kadra zarządzająca, która ma normalne podejście do ludzi - o wszystkim można pogadać.
Chris8897
12.01.2018 11:44
Inne
Jakoś strasznie dużo pozytywnych opinii się pojawiło ostatnio odnośnie tej firmy, aż jestem zdziwiony. Przede wszystkim dziwią mnie pozytywne oceny dotyczące rozwoju w tej firmie, tak finansowego jak i zawodowego, bo to jest z całą pewnością kula u nogi w tej firmie.
Otóż, po kilku latach przepracowanych w Fabrity wyjaśniam wszystkim, że na rozwój w tej firmie to może liczyć 10%-20% najlepszych pracowników, których później firma wysyła na outsourcing gdzie popadnie. Całą reszta to niech zapomni o awansach czy podwyżkach.
Od kilku lat w firmie rozprzestrzenia się polityka oszczędności i kombinowania zarówno w stosunku do klienta, jak i pracownika, toteż zapewniam tych wszystkich zadowolonych ludzi że prędzej czy później także to odczujecie.
Tak jak napisałem wcześniej, to jest dobre dla ludzi zaczynających pracę w tym zawodzie, z czasem zmiana pracy jest koniecznością.
Oczywiście, są różnice w tym gdzie się pracuje, bo inaczej się pracuje w Łodzi, a inaczej w Rzeszowie czy Warszawie.
Kwestia finansowa: obecnie wynegocjowanie podwyżki rzędu 400 zł netto - co nie jest dużą kwotą w tym zawodzie - trwa przynajmniej pół roku, a często się kończy tak że trzeba przejść z umowy o pracę na B2B, co jest w większości przypadków dla pracowników całkowicie nieopłacalne. Podobnie wyglądają sprawy związane z awansem .
Ja pracowałem w Fabrity kilka lat, po czym stwierdziłem, że już tego za dużo i trzeba zmienić pracę (głównie rzecz szła o kase), na czym dobrze wyszedłem.
I pomimo że pracę tam wspominam bardzo dobrze, to jednak dłużej nie popracowałbym tam ze względu na fatalne zarządzanie, (usunięte przez administratora) alienację kierownictwa/brak kontaktu z pracownikiem, kombinowanie na każdym kroku oraz coraz gorszą politykę.
programista
04.01.2018 12:39
Inne
Bardzo fajna firma, fajna atmosfera, brak korporacyjności, dużo ciekawych projektów, różne technologie, realny wpływ na rozwiązania techniczne i technologiczne.
Lidia
09.08.2017 13:11
Inne
W sieci pojawiła się oferta pracy dla Testera Aplikacji - czy ktoś z forumowiczów może podzielić się swoją opinią zarówno na temat tego stanowiska, jak i Fabrity K2? Jak wygląda proces rekrutacyjny? Jakich pytań można spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
testerku
04.01.2018 12:19
Inne
Proces rekrutacyjny jest podobny do innych na stanowisko testerskie: pytania z zakresu podstawowej teorii ISTQB, kilka zadań praktycznych. Tester z doświadczeniem zawodowym raczej nie ma się czego obawiać. Rozmowa trwa około 40 min z managerem. Całość to 2, góra 3 spotkania. Ważne są również umiejętności interpersonalne, bo jest sporo pracy bezpośrednio z klientem.
Praca w Fabrity K2 to już głównie outsourcing za dużo niższe stawki niż rynkowe. Zarządzanie tragiczne, ciągły chaos projektowy + robienie kilku rzeczy na raz - plany projektowe zmieniają się co chwila.
Brak jasnej ścieżki rozwoju - doświadczony programista nie ma co liczyć na rozwój, chyba że będzie się upominał o to miesiącami i będzie miał odrobinę szczęścia. Wynagrodzenie niskie, a podwyżki bardzo rzadkie i czeka się na nie bardzo długo.
Brak szkoleń wewnętrznych oraz brak wsparcia i zaangażowania dyrektora IT w rozwój kadry.
Jeśli chodzi o benefity, to firma dopłaca połowę do karty multisport i do medicover, ubezpieczenie podstawowe w pełni płatne przez pracodawcę.
Są też oczywiście plusy Fabrity K2: elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej, pomocni współpracownicy oraz owocowe środy co 2 tygodnie. Atmosfera specyficzna, ale po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja i jest w porządku.
Chris8897
15.10.2017 17:59
Inne
Po kilku latach przeprawowanych w tej firmie mogę się wypowiedzieć na ten temat.
Otóż, ja pracę w Fabrity K2 wspominam bardzo fajnie. Ludzie spoko, atmosfera rzeczywiście jest dosyć dziwna, ale po pewnym czasie się człowiek przyzwyczaja i jest ok. Jest to dobra praca na początek kariery zawodowej, raczej nie poleciłbym pracować tam za długo ze względu na niskie zarobki i dosyć kiepskie zarządzanie. Generalnie, praca mało stresująca i często dosyć przyjemna.
Nie pracowałem tam co prawda jako tester, tylko jako programista, ale nie przypominam sobie żeby testerzy jakoś mocno narzekali na swoją pracę.
Generalnie, kilka lat temu firma zaczęła mocno wchodzić w outsourcing i cała organizacja zaczęła się sypać, bo biorą projekty do których realizacji nie mają ludzi, wysyłają ludzi na prawo i lewo, starzy pracownicy się zwalniają, a zarobki w porównaniu do tego co jest na rynku nie są zbyt wysokie.
Toteż polecam K2 Fabrity jak ktoś chce zdobyć doświadczenie zawodowe - pod tym względem jest to świetna okazja. Ewentualnie jeżeli ktoś lubi outsourcing. Jeżeli ktoś ma już jakieś doświadczenie i szuka pracy stacjonarnej, a nie outsourcingu to ta firma raczej odpada.
Chris8897
15.10.2017 17:58
Inne
Po kilku latach przeprawowanych w tej firmie mogę się wypowiedzieć na ten temat.
Otóż, ja pracę w Fabrity K2 wspominam bardzo fajnie. Ludzie spoko, atmosfera rzeczywiście jest dosyć dziwna, ale po pewnym czasie się człowiek przyzwyczaja i jest ok. Jest to dobra praca na początek kariery zawodowej, raczej nie poleciłbym pracować tam za długo ze względu na niskie zarobki i dosyć kiepskie zarządzanie. Generalnie, praca mało stresująca i często dosyć przyjemna.
Nie pracowałem tam co prawda jako tester, tylko jako programista, ale nie przypominam sobie żeby testerzy jakoś mocno narzekali na swoją pracę.
Generalnie, kilka lat temu firma zaczęła mocno wchodzić w outsourcing i cała organizacja zaczęła się sypać, bo biorą projekty do których realizacji nie mają ludzi, wysyłają ludzi na prawo i lewo, starzy pracownicy się zwalniają, a zarobki w porównaniu do tego co jest na rynku nie są zbyt wysokie.
Toteż polecam K2 Fabrity jak ktoś chce zdobyć doświadczenie zawodowe - pod tym względem jest to świetna okazja. Ewentualnie jeżeli ktoś lubi outsourcing. Jeżeli ktoś ma już jakieś doświadczenie i szuka pracy stacjonarnej, a nie outsourcingu to ta firma raczej odpada.
Miron
05.09.2016 22:46
Inne
No ja uważam, ze trzeba jakoś rozsądnie podchodzić do opinii w internecie, bo wiadomo że czasami bywa naprawdę różnie, normalna sprawa, firma jak firma i to się w sumie ceni, bo nie jest jakaś zła do obgadania
fabrityrozczarowanie
31.08.2016 18:59
Inne
odradzam, firma jest źle zarzadzana, najlepsi ludzie odchodzą, bo maja dość. coraz wiekszy nacisk na outsourcing, a nie kazdy chce tak pracować. niby szukaja ludzi, ale wielu osobom nie przedłuzaja umowy po okr. probnym - informuja o tym w ostatniej chwili.
anonim
06.10.2015 21:09
Inne
(usunięte przez administratora)
hunter
27.10.2015 23:14
Inne
Ty chyba jakies dragi wziales albo piszesz na zlecenie..pozytywne opinie? gdzie ty je widzisz? no chyba zes na chaju?;)
migotka
05.02.2015 22:22
Inne
Zarobki przecietne, a nawet niższe nić u konkurencji. Nie wiem jak jest w stolicy, ale w Łodzi atmosfera jest dziwna. Cieszę się, że juz tam nie pracuję. Pozdrawiam wytrwałych.
Chcesz być na bieżąco z opiniami o tej firmie? Otrzymuj powiadomienia mailowe, gdy pojawi się coś nowego!
aaa
30.01.2015 21:39
Inne
Jest w porządku. Ciekawe, różnorodne projekty, można się dużo nauczyć. Zarobki - przeciętne, ale za to są różne benefity. Fajna atmosfera.
Olex
07.11.2014 21:26
Inne
Nie polecam. Zła organizacja, co 5 minut inne rzeczy do zrobienia, czesto się zdarza, że programista w ciągu dnia robi kilka projektów na raz. Ponadto bardzo niskie zarobki.
Zostaw merytoryczną opinię o Fabrity Sp. z o.o.
Opinia
Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.