HAFNER

Toruń

Opinie o HAFNER

Pytający

Mam pytanie odnośnie zarobków na stanowisku 'specjalista ds. sprzedaży' , ile mniej więcej zarabiają (netto) pracownicy na tym stanowisku? Prosiłbym o normalne odpowiedzi

sprzedawca
@Pytający 09.06.2017, 13:01

jak chcesz się nabawić nerwicy to proponuje złóż cv ,w nagrodę będziesz ciąle się tłumaczył czemu nie sprzedajesz tyle ile oczekują szefowie ,a specjalista do spraw sprzedaży to pięknie wygląda na papierze nie ma to żadnego pokrycia w realnej pracy .stała pensja plus prowizja której nigdy nie zauważysz jedyne co cie czeka to firmowa wizytówka i walka o firmowe auto ,a może dostaniesz tel po jakimś znudzonym kierowniku oddziału tym modelem aparatu

następny były

kolega wyżej ma rację,jak ktoś chce pracować to pracuje a gdy się robi bokami to nic nie pasuje, praca jak każda inna. fakt bywało czasami różnie ,ogólnie bilans na plus.

były pracownik

pracowałem kilka lat ,ogólnie nie mam ani żalu ani pretensji osiągnąłem pewien etap i odszedłem sam pomimo że pracodawca chciał żebym pozostał za co go szanuje ,jak w każdej firmie i każdej pracy są chwile lepsze i gorsze , czytając powyższe opinie uważam uważam ze jak komuś nie chce się pracować to wymyśli sto tysięcy powodów i winnych . Panowie zajmijcie się tym za co wam pracodawca płaci.nawet w dobrym małżeństwie są ciche dni nigdy nie było tematu co do wynagrodzenia czy terminu wypłaty .może gdzieś jest lepiej czy jakiś multi pakiet ale nie chodzicie do pracy żeby mieć cudeńka tylko pieniądze a ta firma do gwarantuje

Były Pracownik
@były pracownik 28.04.2017, 22:49

Szanowny Kolego, czy fakt wypłacania wynagrodzenia lub jego terminowość to według Ciebie plusy dla których pracodawcę można polecać? Bo według mnie jest to podstawowy OBOWIĄZEK pracodawcy który nakłada na niego podpisana umowa o pracę. Więc trochę marnie wypadają przytoczone przez Ciebie ZALETY... Mówisz jeszcze o pieniądzach które ta firma gwarantuje i do tego się odniosę. Podstawowy zarzut jest taki, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej wszystko wygląda pięknie - opis stanowiska i firmy, plany na przyszłość i rozwój firmy (mające niewiele wspólnego z rzeczywistością), przedstawienie wizji współpracy - wszystko wygląda fajnie, aż chce się zaczynać pracę. Potem ustalenia co do wynagrodzenia (bo przecież każdy po to raczej chodzi do pracy), ustalone są konkretne kwoty, obie strony akceptują. Wszystko powinno być super... NIESTETY. O ile w okresie próbnym wszystko się zgadza, natomiast PO OKRESIE PRÓBNYM, W MOIM PRZYPADKU NIE DOTRZYMALI USTALEŃ CO DO WYNAGRODZENIA. Dodatkowo gdy upomniałem się o swoje, zostałem w niezbyt kulturalny sposób "przywołany" do porządku... Teraz w skrócie plusy i minusy pracy jako handlowiec/sprzedawca (bo nazwa specjalista ds. handlu jest trochę na wyrost). Plusy: - Praca nie wymagająca notorycznych nadgodzin - Przyjazna atmosfera pracy (to raczej zależy od bezpośrednich współpracowników w oddziałach, na pewno nie od zarządu) - Praca tak naprawdę dla każdego - nie jest skomplikowane ogarnąć to wszystko Minusy: - Brak możliwości rozwoju - mimo zapowiedzi szkoleń i dużej ilości ciekawych i wymagających zadań - Brak jakichkolwiek inwestycji w rozwój pracownika - Brak szacunku dla pracownika - za taki uważam niespełnienie ustaleń co do wynagrodzenia oraz niekulturalne "przywoływanie do porządku" o którym pisałem wcześniej - Niejasny system premiowy. Brak w umowie o pracę zapisów mówiących o wysokości premii. Sprowadza się to do tego, że w każdej chwili premia może być zabrana. W moim przypadku za okres w którym po wypowiedzeniu wykorzystywałem urlop (głównie zaległy) premia została całkowicie obcięta - mimo wcześniejszej praktyki, iż premia podczas urlopu jest wypłacana (no ale wszystko przecież na "gębę", więc można nie dotrzymać słowa) - Brak przepływu informacji i jasnych procedur - Brak jakiegokolwiek socjalu (fundusz socjalny, opieka zdrowotna, multisport - zapomnij) - ale z pensji obetniemy, premie zabierzemy gdzie się da, to i tu trochę zaoszczędzimy... - Nierówne traktowanie - są oddziały lepsze i gorsze Poza tym praca jakich wiele, natomiast sama firma kreuje się na profesjonalną, co niestety mija się z prawdą. W skrócie niestety brak szacunku, pazerność i niedotrzymywanie ustaleń a to dyskwalifikuje pracodawcę. Jednak każdy potrafi ocenić to sam. Każdemu starającemu się o pracę polecam poważnie zastanowić się przed podjęciem decyzji. Natomiast pracodawcy polecam przypomnienie pewnego cytatu: "Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów.", bo może tak być jak ktoś napisał wcześniej, że będzie zatrudniał każdego kto chociaż umie się podpisać.

Rekruter

Odnosząc się do Państwa wypowiedzi pragnę przypomnieć, że forum go work powstało by pomóc osobom szukającym pracy w dokonaniu wyboru. Merytoryczne oceny są o wiele cenniejsze niż "hejt" na swoich przełożonych. W strukturze liczącej ponad 100 osób mogą zdarzać się  iskrzenia, ale rzucanie obelg w przestrzeni publicznej nie pomaga w budowaniu relacji i pozytywnej atmosfery.

Eks

Witam, Ja pozytywnie oceniam pracę w tej firmie choć jak w każdej niedociągnięcia się znajdą. Tym którzy moja negatywne zdanie proponuje pracę w korporacji tam dopiero odkryją bycie trybikiem po którym nikt płakał nie będzie. Podsumowując należy rzetelnie popracować i wtedy wydać werdykt bo mam wrażenie, że niekiedy opinie są wypisywane przez rozgoryczonych ludzi. Pozdrawiam

szaraczek

Cóż dodać do powyższych wpisów jest jak jest ,handlowcy się zwalniają ,kierownicy ,pracownicy i owszem .tylko dyrektorzy nie chcę no cóż prowizje mają duże i profity to udają że coś robią.Ale idzie ku lepszemu .Zatrudniają kogo popadnie i kto podpisać się umie.

Aaa
użytkownik zarejestrowany

No wchodzą w gre takie pieniądze, oczywiście że tak, a swoją drogą teraz są ogłoszenia na Regionalny inżynier wsparcia sprzedaży – pneumatyka przemysłowa i tam płacą właśnie takie pieniądze o jakich mówimy

handlarz

handlują chińszczyzną i wychwalają pod niebiosa o jakości ,jak nie jesteś pupilem to możesz się liczyć z zwolnieniem w parę godzin a jak nim jesteś to możesz pierdzieć w stołek jak wspomniał kolega wyżej ,ogólnie manufaktura w pięknych błyszczących katalogach

Zdrajca!

Stanowisko "specjalisty ds. sprzedaży": - nie dla inżyniera (rozwiązywanie problemów technicznych jest rzadkością, najczęściej dobiera się elementy armatury) - nie dla osoby ambitnej (brak jakichkolwiek inwestycji w wiedzę i umiejętności pracownika, oprócz marnotrawiących czas szkoleń wewnętrznych) - dla osoby odpornej na krytykę ze strony klienta (problemy z deklarowanym podejściem prokienckim) zalety: - wypłacalność (a czy to powinna być zaleta w uczciwym świecie?) - pierdzenie w stołek (jak ktoś lubi) wady: - beznadziejny przepływ informacji - błędy w katalogu od kilku lat - nieuczciwa forma zatrudnienia (pomimo trzeciej umowy o pracę dają 2 tygodnie wypowiedzenia) - brak szkoleń, inwestycji w człowieka - słaby socjal (kawa, herbata, brak dodatkowej opieki medycznej, multisportu itd.)

Zostaw opinię o HAFNER - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie HAFNER