Rawlplug S.A.

Opinie o Rawlplug S.A.

Chico Loco Gringo el Perigroso

Witam, jest otwarta rekrutacja na elektrodrążarki, ile można zarobić?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Rawlplug SA?

Radosna

Kiepskie oni mają swoje ulubione dwie dziewczyny i jeśli tym dziewczynom się nie spodobasz to napewno po okresie próbnym nie przedłużą Ci umowy piszę tutaj o pakowaniu na chemi

Ala

A jak z terminami urlopów? Narzucają?

Propylek

Duduś (usunięte przez administratora) farmazony. Czyżby skutek braku spełnienia w firmie? Przyszedłeś z kądś tam i oczekujesz, że już na starcie bedziesz zarabiał kokosy? Bez jakiegokolwiek doświadczenia i wykształcenia, myślałeś, że co? Że wszyscy padną Ci do stóp za to, że łaskawie zgodziłeś sie z nimi pracować? 2700 na ręke to dla ciebie za mało? Są miejsca pracy gdzie zarabia się niemal połowę tego, a mimo to ludzie nie jojczą tak jak ty. Owszem po części masz rację z tą całą normą i nie przestrzeganiem zasad bhp ale tylko po części. Norma z tego co się dowiedziałem przed laty została wywindowana mocno w górę przez samych pracowników, kiedy to zrobienie jej nie wymagało zbyt wiele wysiłku, a po części przez samego kierownika (ktorego nazwałeś niewysokim). Podobnie było z przepisami bhp, z tego co pamiętam to nowe przepisy były ogłaszane dość często i to było wporządku, gorzej było z ich stosowaniem oraz pilnowaniem, by ludzie sie do nich stosowali. Fakt faktem ani zmianowi, ani sam kierownik nie byli w stanie nakłonić pracowników do ich poprawnego przestrzegania, w wyniku czego wszystko wracało do "normy" w ciągu zaledwie tygodnia czy dwóch. Sądzę, że jest to winą braku autorytetu osób rządzących. Nie podobają Ci się osoby z zagranicy pracujący w firmie? Twój problem, jako zwykły pracownik liniowy nie masz na to wpływu, jeśli ci to nie odpowiada to sie zwolnij. Nadgodziny nie odpowiadają? A kto broni ci ich nie brać? W kazdej pracy masz nadgodziny, jeśli masz mozliwość i ochotę to się na nie zapisujesz, proste, owszem są one ograniczone ale to nie wzięło sie z nikąd, praca ta nie należy do lekkich i ich nadmiar mógłby spowodować zbyt wielki uszczerbek na zdrowiu. To, że tobie nie chce się ich wykonywać i masz za złe o to innym to juz twój problem. Życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy spełniającej twoje standardy ale obawiam się, że w tym kraju jej nie znajdziesz. Najlepiej jakbyś nie musiał nic robić, a kasa sama by wpadała na konto no nie? Drogi czytelniku i być może przyszły pracowniku tejże firmy. Nie kieruj się proszę opiniami tutaj zawartymi, ponieważ ludzie skupiają się głównie na negatywach pracy w tej firmie, nic a nic nie wspominając o pozytywach. Zapomnieli, że w chwili, gdy pozostałe firmy, do których rozesłali CVki ich olały, ta dała im pracę dzięki czemu mogli przetrwać być może trudny okres w ich życiu, zyskali doświadczenie (większe lub mniejsze ale jednak jakieś) co ułatwio im dalsze poszukiwania wymarzonej pracy. Zapomnieli tez wspomnieć o dość luźnej atmosferze i ludzi, którzy wydają sie być naprawdę wporządku, niekiedy mozna się pośmiać, czy pożartować, dzieki czemu czas leci znacznie szybciej. Przyjdź, sprawdź jak tam jest, zostań lub idź dalej, jeśli chcesz. Wybór należy do ciebie :) PS. Ja mam to juz za sobą. Byłem, zobaczyłem i poszedłem dalej, zyskawszy nieco doświadczenia :) Co prawda nie wiem jaka sytuacja jest tam teraz po tych kilku latach ale myślę, że niewiele sie zmieniło. Co do osób, które tak bardzo się pieklą jak to tam jest źle, okrutnie i wogóle nic tylko omijać szerokim łukiem, tak bardzo wszyscy narzekacie, a odpowiedzcie na jedno zasadnicze pytanie. Skoro tak wam tam źle było/jest to dlaczego wciąż tam pracujecie? Hmm? Kto was zmusza do wieloletniej pracy pełnej absurdów? Możecie to zmienic w każdej chwili, zamiast wiecznie narzekać ;P Pozdrawiam wszystkich, cześć.

Weronika
@Propylek

Fajnie, że podzieliłeś się swoją opinią na temat pracy w firmie Rawlplug. Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że jesteś byłym pracownikiem tej firmy. Mógłbyś do swojej wypowiedzi dodać, jak ocenisz pracodawcę pod kątem możliwości rozwoju zawodowego? Pracując w tym miejscu, można liczyć na zdobycie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności, które mogą przydać się w dalszej karierze zawodowej? Bądź tak uprzejmy i podziel się z nami, jak to wyglądało. Zachęcam.

Jacek
@Weronika

Jak jesteś kumaty to szybko ogarniesz potrzebne Ci rzeczy.

Jan
@Jacek

Na początku zatrudnienia można liczyć na pomoc i wsparcie bardziej doświadczonych pracowników, którzy już tam pracują, czy raczej należy nastawić się na to, że samemu będzie trzeba poradzić sobie z powierzonymi przez pracodawcę zadaniami? Chciałbym, abyś opisał, jak to wygląda, dlatego zachęcam do odpowiedzi.

Urszula
@Propylek

Nie ma miejsc gdzie się zarabia połowę tego! Najniższa krajowa w 2018! Nie wynosiła 1350! Jednak tam pracują ludzie wychowani w ciemni. Ehhhh... Biedny chłopaczek, zderzył się z banda chamow i jeszcze się pogrążają, wmawiając całemu internetowi, że w 2018 ludzie zarabiają 1350?!! Gdzie??? Ku...? Gdzie? Chyba u Pana w ubojni. To tylko wstydzić się można.

Konrad Szer

Pracuję w firmie Rawlplug 9lat. Byly lepsze i gorsze chwile. Ale z biegiem czasu nauczyłem się doceniać to co mam. Jak wiele osób tak wiele opinii o mnie i o firmie. Mogę powiedzieć ze sa + i - ale powiem względem siebie. A pisanie na tym portalu po zazwisku wiąże się z konsekwencjami prawnymi..pracuje w Rawlplug bo atmosfera jest ok. Organizacja pracy bywa różna ale ja osobiscie wiem każdego dnia co mam robic i co nalezy do moich obowiązków!

Konrad Szer
@Konrad Szer

Wiem że nalezy dbac o powierzony mi sprzet.. Znam zakres swoich obowiązków. Wiem ze plusem jest bliski dojazd do pracy. I kilka innych prywatnych spraw ktore wczesniej omowilem z kierownikiem. Oboje szanujemy swoje zdanie i oboje trzymamy swoje postanowienia. A osobą ktorym nie odpowiada praca w Rawlplug to "mamy wolny rynek"

@Konrad Szer

Jak sam zauważyłeś w każdej firmie są plusy i minusy. Napisz co chciałbyś w firmie zmienić lub poprawić, żeby pracowało Ci się lepiej. Szczególnie interesuje mnie wysokość zarobków, więc liczę, że o tym dodasz także informacje.

@Konrad Szer

Nie wiem kto tą opinię piszę,ale mija się z prawdą,fakt że jest blisko praca ale atmosfera jest bardzo nie miła bardzo i jeśli tylko ktoś kto pracuje stażem długo nie lubi nowej osoby to cały czas piszą skargi itp its na pakowaniu są sami Ukraińcy i oni trzymają się razem,nie istotne jest to nawet że każdy trzyma się zasad i robi swoje jak kogoś chcą się pozbyć to się pozbywają otyłe w temacie,nie dość że atmosfera i donoszenie to jeszcze plotki obgadywanie a po za tym traktowanie przez ludzi na wyższym stanowisku jak zwykłych śmieci,tam trzeba tylko robić tak jak każą a jak ktoś jest myślący i podsuwa dobre pomysły takiej pani Ani menadżer to już lepiej nie myśleć o przedłużeniu umowy,bo tylko tam trzeba robić dużo robić a organizacja pracy też jest bardzo kiepska poprostu (usunięte przez administratora)

@Andrzej

Witam tak w każdej firmie są plusy i minusy zgadza się z tym,i jeśli chodzi o pakowanie na chemia to poprostu musiała by Pani Ania menedżer odejść z tego stanowiska,bo jak się jej mówi co zrobić by lepiej i wydajnej się pracowało to wcale nie słucha porad Ona uważa że ma być tak a nie inaczej,po za tym organizacja tam jest zła bo np jak uruchamiają tam maszynę to pracownicę z pakowania dają w tedy tam do maszyny na pakowanie jak jest zawalony cały stół i choćby się chciało to nie do zrobienia jest by jedna osoba dała radę w tedy aby wszystko to spakować bo i tak będzie zawalone,bo oprócz pakowania dochodzi jeszcze oklejanie kartonów i pieczątka,aby wszystko działało dobrze ubyła zwiększona wydajność to powinno dać się pracownicę jedną z pakowania na maszynę od samego początku by mogła po obklejać kartony i dać pieczątki aby miała czas na przyszykowane wszystkiego do pracy i z pakowaniem być na bieżąco to jedno druga jaka jest wadą tego wszystkiego że w niektórych zleceniach jest napisane ile ma być nóżki w odsetkach np zamiast napisać że pakujemy po dwa nóżkę to jest napisane dwa tysiące jednostek i taka osoba nowa która przychodzi ma dylemat i nie wie ile ma być i w tedy wychodzi błąd i trzeba wszystkie kartony od nowa robić,Pani Ania uważa że jak się nie wie to trzeba się zapytać ok może i tak ale w tedy ta osobą traci czas bo kierownika zmiany nie ma akurat albo sam nie wie to trzeba zapytać się jakiejś pracownicy Ukrainki Juli która jest bardzo nie miła i nie sympatyczna potrafi jeszcze na wrzeszczeć że jeszcze się nie wie ale tak naprawdę chodzi o czas w którym się szuka kogoś kto by odpowiedział ile ma być nóżki,a gdyby tak wszystko było jasno napisane to nie dość że czasu nie tracimy by kogoś poszukać aby odpowiedział tylko w tym czasie jest możliwość spakowania chociaż by dwóch kartonów to są te dwa minusy i drugi minus gdzie przez tą premię którą liczy wszystkim razem jest bardzo w tedy nie miła atmosfera bo premią powinna być liczona z osobna by ktoś kto robi więcej nie miał pretensji do drugiej osoby co robiła mniej bo w tedy osoby te naprawdę które robią dużo więcej są poszkodowane bo mają takie same zarobki i tutaj powinno być tak że jeśli ktoś nie zrobi normy tej za to premię nie dostanie,A Pani Ania menedżer nie dość że nie miła to cały czas tylko czemu mało czemu stoi maszyna i tylko podwyższą normę a przez to jak ktoś nowy przychodzi to starsze stażem osoby nie mają czasu aby uczyć czy pokazywać na czas tego szkolenia nowym osobom jak to robić by szło szybciej,bo nie ukrywajmy tam praca jest dość jest prosta do wykonania tylko trzeba czasu aby się wprawić w to wszystko,i powinno być tak jak przychodzi nowa osoba powinno ją się przekazać osobie która stażem jest starsza i ta osoba która szkoli nową osobę powinna bez względu mieć naliczoną premię nie ważne że tej normy nie wykona.takvwięc jeśli to wszystko będzie zmienione to w tedy i atmosfera i praca się zmieni,i jeszcze raz w miesiącu powinno się robić zebranie z osobą Dyrektorem lub kogoś kto wprowadza,ustala nowe zasady robienie zebrania aby się pytać pracowników,co myślą i uważają aby zmienić coś aby praca była wydajniejsza i zapisywać to co mówią pracownicy,bo zwykli właśnie pracownicy wiedzą jak najlepiej by było,to że są skrzynki na pomysły,ale w to nikt nie wierzy a i tak myślą,że kierownik zmiany wykorzysta ten pomysł i poda go jako swój więc robienie co miesiąc takich zebrań i zacząć w jakiś sposób te najlepsze pomysły nagradzać,jak to wszystko wprowadzicie to naprawdę będzie dużo lepiej w zakładzie no i w końcu jest i tak bardzo dużą norma nadana przez nie nią Panię Anię i narazie skończyć z tym podnoszeniem normy,Jeszcze raz powtarzam Pani Ania menedżer nie wysłuchuje pracowników co mają do powiedzenia,bo uważa że tak ma być i już.pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt.

@Radosna

Racja.Pracowałem tam wiele lat.Tylko ludzie z produkcji,tzn.PWT 20,30,wtyskarki OK,ale i inne działy.Na pewno nie szyszki wysokie z Dominem Grabą włącznie.Tacy jak on,i brygadzistka PWT 20,powinni w sądzie pracy mieć sprawy!

Johny

Siema. Ktoś wie ile płacą na magazynier A. Mam udt i doświadczenie. Widnieje oferta. Ciekaw jest ile brutto podstawy

Mali

No to zarobisz na start 3000 plus premia brutto hahaha

@Johny

Siema jeśli chodzi o zarobki to na rękę możesz zarobić 2600 jeśli pójdziesz na operatora ale i tak się niczego nie nauczysz bo często maszyna jest zepsuta i więcej będziesz na pakowaniu i radzę nie zatrudnić się tam z dużym stażem ludzie chcą stamtąd odejść z pracy

@Mali

Jako operator tylko 2600 na rękę i nie więcej

@Johny

Tylko na rękę zarobisz 2200zł i nie więcej i atmosfera bardzo nie miła jest odradzam

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Rawlplug SA. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

***

Tak. Rozwój jest taki, że jak nie było Cię na inwentaryzacji z powodu choroby zostajesz za karę przeniesiony na gorsze stanowisko, dostajesz zakaz robienia nadgodzin, dodatkowych sobót, dostajesz do sprzątania najgorszy regał w całej firmie. Typowe przedszkole.... Jak nie wchodzisz kierownikowi w 4 litery też nie jesteś mile widziany. Ot taki rozwój

Janusz
@***

A wspomnij może ile miałeś już wpadek, na które było przymykane oko, upomnień, nagan, nieobecności. Firma daje bardzo dużo, wystarczy być uczciwym wobec pracodawcy, a przede wszystkim wobec kolegów. Ci, którzy spełniają podstawowe zasady mają szerokie pole do rozwoju i wcale nie muszą nikomu włazić w tyłek, a Ci co z premedytacją (usunięte przez administratora) na każdym kroku niestety kiedyś muszą ponieść tego konsekwencje i to jest właśnie cechą dorosłego życia, a nie przedszkola.

Michal26cm

Kara na nadgodziny do końca roku, brak możliwości wsparcia firmy w weekendy to też kara? Sorry zapomniałem nadgodziny i możliwość przyjścia na weekend do pracy to nagroda dla przydupasów z kanciapy hehe pozdro elo

Becia

@pytanie jak Ci się nie podoba to wypad z firmy. Zrobisz przysługę wielu osobą. Współpracowniką i przełożonym!!!

Radosna

Nie radzę iść do tej firmy do pracy na pakowaczkę zarobki nędzne,atmosfera nędzna i cały czas jest się na obserwacji a już jak ktoś Cię nie polubi to nie ma mowy żeby przedłużyli umowę a o jakimś stanowisku by się wybić to należy zapomnieć i cały czas te zdużą już umową ciągle piszą i skarżą się

P

Napiszę tak = pracuję na magazynie na wózkach przy kompletacji zamówień od 2 tygodni. Praktycznie wyrabiam normę (są dni poniżej i dni powyżej wyrabiania normy), choć się ode mnie tego przy tak krótkim czasie nie oczekuje (przez 1-wsze 3 miesiące masz zapewnioną pensję +100% premii). Ludzie są OK, kierownicy zmiany też. Praca fizyczna, trzeba trochę sie nadźwigać. Pensja jaką sobie wywalczyłem teź jest dla mnie OK. Jest mozliwość wyrobienia nadgodzin. Masz trzy przerwy w pracy (wliczone w czas pracy - 30 minut i 2 x 5 minut przerwy na fajkę) W ekipie są ludzie na długim stażu w tej firmie. Zmieniają się studenci i ci co chcieliby malo robić a zarobić Krótko - jeśli boisz się pracy fizycznej - nie przychodź.

To ja

Firma to samo (usunięte przez administratora) ta firma nie powinna istniec koszmar jest stym ze zmiast finasu podniesione sa normy z kosmosu

Jak duza jest rotacja pracowników? Warto się starać ?

@Ania

Z calym szacunkiem do ciebie omijaj ta firme szerokim lukiem jak nie chcesz stracic zdrowia psychika i fizyka ...JA pracuje od 5 lat i sam odchodze niestety zero podwyzek finasowych a podniesione sa normy

Nowa

Jak z praca na stanowisku paczkowacz/pracownik produkcji? ile placa i czy warto w ogole isc na rozmowe?

Kazimierz
@Nowa

Nie znalazłem żadnej rekrutacji do pracy na produkcji. Firma szuka magazyniera , ale wymaga uprawnień na wózek widłowy i gotowości do pracy trzy zmianowej. Napisz jeśli ta oferta pracy Cię zainteresuje.

Nowa
@Kazimierz

Firma oferte pakowacza/pracownik produkcji na olx.. rekrutuja na to stanowisko.. kwestia za jakie pieniadze i czy warto sobie glowe zawracac

Łucja
@Nowa

Faktycznie - sama dokładnie przejrzałam Internet i znalazłam to ogłoszenie. Byłoby dobrze, jakbyś ktoś powiedział coś na temat zarobków w Rawlplug właśnie na tym stanowisku. A interesuje Cię praca na stałe, czy szukasz jedynie tymczasowego zajęcia?

Eldritch
@Łucja

Zarobki na tym i innych stanowiskach są śmiesznie niskie, 2500 brutto + 400 zł brutto premii uznaniowej. Poza tym to najgorszy zakład w jakim pracowałem.

Byłapracownica
@Nowa

Najniższa krajowa + do 300 zł premii tak było 2 lata temu. Raczej nic się nie zmieniło

@Nowa

Lepiej poszukaj jakies normalnej firmy to porazka sam odchodze

Sylwian

Praca w tej firmie to jakaś masakra. 2300 wraz z premią na rękę przy takiej normie jaką mają to nie praca tylko....

Niedocenionyever

Brak mydła,klimy w WC,plastrów,rękawic ogólnodostępnych.I to w czasach pandemii!!!

Czader

Firma bez przyszłości

Niedoceniony

Kolesiostwo.1ch się awansuje od tak,innych nawet na kurs nie wyślą.A także np.za brak raportów degradacja.Zbytnia biurokracja na PWT30,20 choćby,na stan.pracy!

Wypłacają dodatkowe nagrody w Rawlplug SA?

****

Chyba sobie żarty robisz, jak nie wypełnisz kwitka o dochodach o którym nikt nie mówi to nawet bonów na święta nie dostaniesz. Hahaha nagdrody

Sobie tak.Premie,akcjeale nie innym!:(:P

Niedoceniony

(usunięte przez administratora)normy do płacy zawyżone.Nie dbałość o pracowników,zwłaszcz jak ja,długo okresowych.Jednym oferuje się umowy długo terminowe,innym np.za L4,nie(niesprawiedliwe jest to,bo inni dłużej chorują,a umowy mają dalsze,choć pracują mniej wydajniej).Kadra brygadzistów też nue adekwatna,za przykładem 1j osoby choćby.Jednych się traktuje bardziej,innych mniej.Panuje czasamu mobbing(nie możność np.rozmów,pod pozorem mniejszej koncentracji(taki pomysł na PWT30.Preferowana jest też kadra zza wschodniej granicy,ze wzgl.na możliwość wymiany kadry np.,a także kadry niepełnosprawnych,za których dodatkowo są pieniadze z funduszu pracy.Za takie wyniki prod,dzięki kadrze produkcj.kadra zarządzajaca ma wysokie premie,samochody co rok nowe,a reszta?Omijajcie jak Rozłogi z"Ogniem i mieczem",lepiej PWT 20,30

Miro

Cześć, Pytanie czy zakład zatrudnia gluchoniemych? No i jak wygląda kwestia zarobków?

Kadłub
@Miro

Tak zatrudniają. Jest słynny Janek jeździ wózkiem. Na produkcji też jest solidna ekipa.

KrystianAudi

3 lata temu tam pracowałem na magazynie to co zapamiętałem to: Syf, brak urlopów, szukanie na siłę pracowników. Co drugi pracownik to chyba z orzeczeniem o niepełnosprawności lub problemami alkoholowymi. Spinającym się Bogdan, kudłaty z automatu biegający po magazynie bez celu. Szefowie zmiany do wymiany bo oni chyba sami nie wiedzą jakim cudem zaszli tak wysoko w tej hierarchii. Z tego co rozmawiałem ze znajomymi to przez te lata nic się nie zmieniło prócz 500 zł do podstawy. Pozdrawiam

Były

Zapytajcie się pracowników którzy pracują tam od 15 lat a nawet więcej. Co roku nowi i starzy pracownicy dostawali podwyżkę. Na produkcji pakowacz ręczny ,przy każdym stole było 2 mężczyzn , praca spokojna. Teraz na pradokcji pakowacz ręczny jest coraz mniej mężczyzn, na produkcji pakowacz ręczny pakuje się paletę jak najszybciej/ jak najkrótszym czasie. Myślę że na każdym dziale pracownicy są w jakimś stopniu są poszkodowani. Na ostatniej uroczystość: Jubileusz firmy Rawlplug starzy pracownicy firmy Koelner nie zostali docenieni. Firmie jest jak za komuny jest więcej pracowników umysłowych niż pracowników fizycznych. Pracownicy fizyczni odchodzą na emeryturę lub szukają lepszej pracy (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Rawlplug S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Rawlplug S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Rawlplug S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rawlplug S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rawlplug S.A.?

Kandydaci do pracy w Rawlplug S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rawlplug S.A.