Opinie o CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu w Zawiercie

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Działalność w zakresie zarządzania infrastrukturą IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu w Zawiercie

Szaber

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jakie są realne zarobki na suwnicach. Czego można się spodziewać.

Ewela

A ta premia kwartalna? Pisali tu że fajna była. Jak ma się wysokość takiej premii do sprzedaży i norm które są do zrobienia? Podasz jakaś konkretną kwotę? Czy każdy ma inaczej?

Kzodne

W mrowce reklamują oferty pracy 6700 brutto. Huta już jest śmieszna ze swoimi pseudopodwyżkami

Kwbslw

Jak masz dobra stawkę to czas na dojazd nie najważniejszy wole godnie żyć i poświecić ta chwile na dojazd niż pracować w hucie jak (usunięte przez administratora) całe życie i patrzeć na te układy układziki dadzą trochę grosza to wielki szum a po cichu premie zabieraja to nie ta huta co 20 lat temu otwórzcie oczy

hutnik
@Kwbslw

@Kwbslw Premia była finansowa jeśli nie rozumiesz zasad to faktycznie dojeżdżaj sobie tylko ciekawe bo jakoś nie jesteś skory napisać gdzie tak dobrze płacą oby Ci płacili jak najwięcej pomimo iż zyski firmy będą spadać. Nawiasem mówiąc trzeba było negocjować sobie stawkę a nie płakać o premie , każda premie zawsze można zabrać.

Pem_25
@Kwbslw

Coś mi się wydaje, że pracowałeś w spółce, wzięli Cię pod hutę. Nie nadawałeś się i Ci nie przedłużyli umowy. To nie wylewaj łez i nie buntuj ludzi, bo się ośmieszasz.

Mała
@hutnik

A jak długo Ty pracujesz w hucie? Jak bardzo można negocjować stawkę, pytam czy z reguły firma przystaje na propozycje pracowników? Ile Ty aktualnie zarabiasz?

Hutnik
@Mała

To wszystko zależy od stanowiska produkcja ma najciężej i najgorzej technik lub specjalista ma łatwiej jeśli umie przedstawić swoje umiejętności jest szansa na podwyżkę poza pula związków , dużo zależy o kierownika , dyrektora wydziału .Jak w życiu pewnie są też układy zależy pewnie gdzie się pracuje. W kilka lat można mieć spokojnie powyżej średniej krajowej ze średnim wykształceniem.

Deegiee

I jak, zadowoleni z podwyżki ?

Snka
@Deegiee

No właśnie jaka ma być podwyżka teraz Słyszałem ze coś więcej maja dać a zastanawiam się czy przyjść do pracy Faktycznie obudzili się i dadzą ludziom cos więcej

Dwarf
@Deegiee

Jak najbardziej. 1200 zł piechotą nie chodzi.

@Dwarf

1200 to masz z premia kwartalna , której nie ma. Nie wiem po co napisali że w sumie podwyżki 1290 jak premii nie będzie pełnej do końca roku na pewno. Ale 1000 jest ok. Ja jestem zadowolony

Kspa
@Deegiee

No właśnie zabrali premie kwartalne, świąteczne i wakacyjne…..

@Kspa

Nie to , że zabrali tylko jest lipa na rynku i kiepska sprzedaż. Premie dalej są, ale w tym kwartale np tylko 8 % więc (usunięte przez administratora) nie urywa. Kiepsko przed wakacjami ... Prędzej czy później coś się ruszy.

Lapadn
@Deegiee

Nasila się kryzys w branży hutniczej wiec nie sadze ze mina wakacje i sprzedaż ruszy akurat u nas kryzys jest ogolnoswiatowy Policz sobie ile miałeś wypłaty jak premie były po 24 %. Jak były premie wakacyjne i świąteczne a ile będziesz miał teraz jak dostaniesz te 1200 Brutto. Przy takiej inflacji i najniższej krajowej 2700 Na rękę

@Lapadn

Chodziło mi o to , że kiepsko przed wakacjami z tą premią,że taka mała. Wiem ,że jest kryzys i nie nastawiam się już na max premie w tym roku. Ale nie okłamujmy się. W naszym rejonie nie znajdziesz pracy za taką stawkę jaką mamy obecnie , a tym bardziej jaka będzie od września

Dlfn
@Deegiee

Zdziwiłbys się. Już w virtu maja podobne stawki na dzień dzisiejszy.. i 3 zmiany a nie brygady

Sf
@Deegiee

I każdy dostanie tysiąc ? Czy ocena roczna ma to wpływ?

Marian.

Moi Drodzy Kochani szyszalem że u Was jest Praca Wspaniała.Kolega szuka Pracy i pytał się ile można zarobić u Was a jest bardzo nieśmiały w Dodatku przyjechał z Tajwanu i na razie się uczy pisać i czytać po Polsku.Moze mi Tak ktoś powie ile można zarobić chodzi mi o Kwotę Brutto bo gość chce się Osiedlić w Polsce.Pozdrawiam Państwa.

Aplikowałeś do firmy CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
@@@@

Fajna premia kwartalna, można sobie już planować wakacje. Kasa na śmieszny festyn była, teraz na sponsorowanie dni Zawiercia jest a przecież kryzys jest, dziwne. Robią nas w konia tylko.

marr
@@@@@

ile wyniosła premia kwartalna?

Edek

Jakie 8% ja dostałem 300 zł to nawet 3% nie jest

Snowl
@Edek

Nawet te 1000 brutto nie wyrówna braku wszystkich premii. Robią nas jak rząd

Edek

To od czego te 8% się liczy?

Wiesiu
@Edek

Od zysku. 8% i z tego jeszcze podatek trzeba odjąć, jak dostałeś 300 to się ciesz bo inni nawet tyle nie dostali.

Mar

Od kiedy pracujesz? Od zysku z okresu na który została przyznana premia. W tym przypadku mieliśmy tylko za marzec. 8 % twojej stawki brutto na umowie. Od tego minus podatek. Chyba że nie przekroczyłeś 26 lat

Łukasz Siwiński

Pracowałem na strzępiarce. Pracowałem bo nie przedluzyli mi umowy. Czemu? Bo nie dałem się wręcz faszystowskiemu atakowi na mnie przez mistrza "wielkiego katolika" JK. Wpadł w furie i białą gorączkę. Mistrz ten stwierdził że jeżeli nie głosuje na (usunięte przez administratora) to jestem upośledzony umysłowo oraz niedorozwiniete dziecko. Zrobił to w obecności kolegów i koleżanek ośmieszając mnie i ponizajac przy nich. Później "docierał" mnie w różnoraki sposób: np wszyscy szli na kawę a mistrz twierdził że ja nie muszę. Bądź kazał mi pierwszemu opuszczać pomieszczenie jadalne gdy wszyscy jeszcze jedliśmy. Te ciągłe nękania przez mistrza odbiły się na moim zdrowiu psychicznym. Wpadłem w depresję, miałem próbę samobójcza oraz wylądowałem na 17 dni w Szpitalu Psychiatrycznym w Dąbrowie Górniczej na Oddziale Zamkniętym. Do teraz jem tabletki antydepresyjne oraz przeciwlękowe i nasenne.Dziekuje Ci Januszu K. Sprawa trafiła do kierownika i jego zastępcy. Zastępca zrobił tyle ile ma wzrostu czyli bardzo niewiele. Jedyne co robił to wyprowadzał mnie z równowagi i chwytał za słówka. Natomiast kierownik powiedział, że to bardzo poważna sprawa. I to był koniec jego działań. Dostał ode mnie pismo które mam jeszcze w dwóch egzemplarzach chętnych zapraszam do zapoznania się z lekturą. Opisałem w tym piśmie całe zajście, wyjaśniłem, że są swiadkowie tego zdarzenia, poprosiłem o konfrontacje z mistrzem w obecności świadków i kierownika oraz zaznaczyłem w piśmie, że proszę o odpowiedź.. i co? Wielkie G. Nie dostałem odpowiedzi na pismo, nikt nie został przesłuchany, sprawa została całkowicie zamieciona pod dywan przez kierownika, który jakby nie było również dołożył cegiełkę do mojej choroby! Oby pańskie dzieci były zawsze zdrowe i nikt im podobnej krzywdy nie zrobił. Z tego co wiem moi rodzice już będą wytaczali mistrzowi sprawę o mój uszczerbek na zdrowiu oraz nękanie co pchnelo mnie w efekcie do próby samobójczej i Dowiedziałem się, że pismo nie trafiło do Pentagonu, więc panie Marku gdzie ono do jasnej ciasnej jest? Ty było oficjalne pismo z moimi danymi personalnymi i chciałbym wiedzieć gdzie one się znajdują i jeżeli nie zrobił pan nic z tą sprawą, bo po prostu zdrowie pańskich pracowników to dla pana głupota, to proszę mi oddać moje dane personalne. Pracy już nie odzyskam, ale proszę związki zawodowe bądź kogoś z biurowca, żeby ktoś te dane odzyskal i mi je oddał. Proszę.

@Łukasz Siwiński

Przy okazji chcialbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy z kierownikiem i mistrzem w towarzystwie kogoś ciut bardziej rozgarniętego i odpowiedzialnego z biurowca typu p. BK lub prezes JK? Uważam po prostu, że nawet jeśli już nie pracuję we firmie to sprawa ta powinna być wyjaśniona i chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi odnośnie całości wydarzenia na które teraz nie mogę liczyć gdyż nie mam przepustki a pan ZaklaMarek udaje że nie odczytał Messenger a ani SMS jak ja widzę że to zrobił ;)

Job
@Łukasz Siwiński

I co na to pani Barbara K. Dyrektor Personalny że tak się dzieje i jej hasła ,, Liczy się wnętrze,, Skandal

Maniek
@Łukasz jeszcze raz.

Pani Dyrektor Personalna MOBING W FIRMIE ma pqni jak to wygląda i daje obraz że tak się dzieje ?

jurajska armia
@Łukasz Siwiński

jeszcze trochę to będzie brakować ludzi i zobaczymy wtedy trzeba było pracodawcę do sądu pracy podać jak mają na wysokich stanowiskach takich chamów i w firmie panuje (usunięte przez administratora) !! ale kij ma dwa końce KARMA WRACA

tez ze strzępiarki
@Łukasz jeszcze raz.

Poniewaz ta opinia jest ptawdziwa

@tez ze strzępiarki

Jeszcze teraz do mnie dotarło, że nie dowiedziałem się miesiąc przed końcem umowy o nie przedłużeniu jej. Tylko to było mniej. Czy to zgodne z kodeksem pracy?

Tttyy
@Łukasz jeszcze raz.

Brawo brawo Łukasz tak trzymaj Kierownik traktuje ludzi jak pomioty społeczne niech się dowie jaki jest podły usuwa przez administratora słowa które raża jego oczy bo widocznie prawda go w oczy kole

@Tttyy

To nie jest zemsta ani nic. Chce się dowiedzieć tylko dlaczego mi tak zniszczyli zdrowie i czy można było tego uniknąć. Bo myślę że gdyby kierownik zareagował w porę po prostu i tak jak należy, było by inaczej. A ja nawet nie usłyszałem od mistrza przepraszam czyli no nie sądzę by było w tej sprawie zrobione cokolwiek znając paniczny strach mistrza przed kierownikiem

Łukasz jeszcze raz.

Nie chodzi o to. Tam po prostu musi chyba dojść do wypadku śmiertelnego, żeby się coś zmieniło. Miałem myśli samobójcze w pracy po niektórych zachowaniach mistrza wobec mnie. Myślałem czy wchodząc do rury po prostu nie rzucić się w dół. A kierownik wziął moje pismo i chyba się nim podtarł.

zróbmy porządek na strzępiarce
@Łukasz jeszcze raz.

Drodzy pracownicy strzępiarki w najblizszym czasie ukarze sie list otwarty do zarządu huty CMC w USA...list bedzie przedstawiał sytuacje na wydziale strzępiarka w CMC Zawiercie...prosze o opinie, sugestie, sytuacje które miały miejsce, nieprawidłowości, szkalowanie pracowników przez kierownictwo, (usunięte przez administratora) stosowany przez kierownika, z-ce kierownika itp. w liscie zostaną opisane sytuacje które tutaj napiszecie i ktore mialy miejsce. Po napisaniu listu zostanie on opublikowany na forum....oczywiscie kilka dni wczesniej zostanie wysłany do głownego zarządu CMC USA oraz do wiadomości do prezesa CMC Zawiercie. Pozdrawiam

@masz swoje prawa

Dziękuję. Skorzystam wobec całkowitej ignorancji kierownika, choć w moim obecnym stanie psychicznym będzie to nie lada wyzwanie bo jeszcze muszę pracy szukać.

LICZY SIĘ WNĘTRZE

pytanie ile jeszcze jest takich Łukasz i ile jesT (usunięte przez administratora) W FIRMIE ??

Karol
@zróbmy porządek na strzępiarce

A myślicie , ze ktoś wam powie prawdę ? Będziecie chodzić i pytać każdego ze strzępiarki czy ktoś coś wie ? I jakie jest zachowanie guru??? Każdy się boi guru i dlatego nic nigdzie nie zgłasza i nic nie mówi . A każdy dobrze wie i widzi co się dzieje …. Ludzie po prostu boją się zwolnień, nawet za głupiego papierosa czy za prawdę !

@Karol

Wcale nie musi chodzić może w końcu zarząd się zainteresuje że tylko strzępiarka jest na tapecie go worka i psuje opinie cmc więc chyba prościej wymienić jednego czy dwóch gości jak całą drużyne tym bardziej że to nie pierwsze takie zdarzene więc jakiś powód tego jest. Może czas rozwiązać problem

Łukasz jeszcze raz.

1. " Pracodawca jest OBOWIĄZANY przeciwdziałać (usunięte przez administratora)." 2. (usunięte przez administratora) oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub osmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników". Na strzepiarce wygląda to tak, że za przyzwoleniem MW (usunięte przez administratora) jest, był i będzie. Ale to świetny aktor, manipulant i klamca. Mówi: przychodźcie z takimi rzeczami do mnie. A jak działa każdy kto go zna wie. Ale jak ktoś napisał karma kiedyś wróci. Czekam tylko na dzień kiedy na siebie wpadniemy prywatnie, a wpadniemy jak kiedyś, to nieuniknione. Taki człowiek, na takim stanowisku to wstyd i hańba dla całego CMC!

Łukasz jeszcze raz.

Może dzięki temu odnajdzie się przy okazji moje pismo, które doręczone do rąk własnych MW nie zostało ani przekazane nikomu wyżej, ani nie zostało nawet przeczytane. Bo nie było odpowiedzi na nie o którą prosiłem, ani jakiejkolwiek reakcji. Ja teraz chce odzyskać moje pismo, bo tam są moje dane osobowe, a w czasach RODO kradzież danych personalnych to poważna sprawa. Jeśli zaś to nie była kradzież, to proszę o oddanie mi ich. Ja później wrzucę tu całą treść tego pisma, które trafiło do MW. Napisałem je 30.06.21r. Do szpitala psychiatrycznego trafiłem dnia 28.10.21r. MW miał 4 miesiące na jakies ruchy, od kiedy dowiedział się o sprawie. Nie zrobił nic! Tak właśnie dba o bezpieczeństwo swoich pracowników.

@Łukasz jeszcze raz.

Zaraz Wam przytoczę treść pisma, która trafiła do MW. Będziecie mogli sami stosownie ocenić czy człowiek ten miał wystarczającą wiedzę o tym co się wydarzyło na wydziale. Nie dostałem odpowiedzi ani nic nie zostało zrobione w tej kwestii, dlatego to pismo musi się znajdować u niego nadal i chcę je odzyskać. Zaznaczę jeszcze, że pismo, jak i duplikaty pisałem własnoręcznie i tylko i wyłącznie tę wersję chce otrzymać spowrotem.

Łukasz jeszcze raz.

U góry z lewej moje dane personalne, po prawej dzień, miesiąc, rok, nazwa miejscowości. Oto dalszą treść pisma: Do Kierownika Wydziału "Strzępiarka" w CMC Poland. Szanowny Panie Kierowniku. Z przerwami pracuje na Wydziale "Strzępiarka" od kilku lat. Praca jest wymagająca, jednak nigdy nie powiedziałem złego słowa o Panu czy Wydziale. Przepracowałem kilka lat na umowie zlecenie, kiedy warunki płacowe były o wiele gorsze niż teraz, lecz to w tym momencie spotkał mnie ten nieprzyjemny incydent. Mistrz brygady III p. Janusz K. na zmianie nocnej w obecności trzech świadków nazwał mnie " niedorozwiniętym dzieckiem" oraz stwierdził, że: " jeżeli nie głosuje na ***, to jestem upośledzony umysłowo" gestykulując przy tym rękoma i wpadając w białą gorączkę. Dodam, że wcześniej to on sam wtrącił się w rozmowę między mną a koleżanką. Po tych słowach zrobiło mi się przykro i opuściłem stołówkę, gdyż poza mną i mistrzem byli tam również inni moi koledzy i koleżanki. Jednak najgorsza w tym wszystkim jest dyskryminacja osób niepełnosprawnych oraz upośledzonych umysłowo. Nie mogę przejść obok tego obojętnie. Jestem członkiem Klubu Kibica piłki siatkowej ****** CMC Warta Zawiercie. Klub ten jest sponsorowany przez CMC Poland. Przed każdym meczem, zbieramy charytatywnie pieniążki na dzieci niepełnosprawne oraz chore na inne schorzenia. Robimy to z pasji oraz potrzeby serca. Okazuje się jednak, że Mistrz Brygady III, gdy chce kogoś obrazić używa epitetów typu "niedorozwój" czy " upośledzenie umysłowy" . Moim zdaniem jest to sytuacja mob bingowa, ale także wykraczającą poza wszelkie ramy etyki. Nigdy nie sądziłem, że taka sytuacja będzie miała miejsce tu w CMC. Szanowny Panie Kierowniku , piszę to pismo do Pana gdyż uważam, że powinien wiedzieć jakie rzeczy dzieją się na Wydziale. Odnoszę się tutaj między innymi do aktu prawnego jakim jest Kodeks Pracy, dział czwarty, rozdział I, art.94.3, który jasno mówi, że: 1. "Pracodawca jest Obowiązany przeciwdziałać (usunięte przez administratora) 2.(usunięte przez administratora)oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub osmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników". Szanowny Panie Kierowniku liczę na konfrontację z p. Januszem K. w obecności Pana Kierownika oraz świadków. Liczę również na odpowiedź na to pismo. Miałem od razu udać się z tym do p. Barbary K. lub p. prezesa Jerzego K., ale wierzę w Pana kompetencje i mam nadzieję na rozwiązanie sprawy na poziomie Wydziału "Strzępiarka" Z poważaniem: Łukasz Siwiński.

@Karol

Zwolnień się boją ? Aby kogoś zwolnić trzeba mieć podstawę a po drugie to pracy jest wszędzie i za podobną podstawę którą oferuje huta jedynie co te premie jeszcze wstrzymują a tak to kaszana straszna gdzie w zeszłym roku zarobili tyle ile kosztowała nowa walcownia także łachę nie robią a jak nie będzie fizoli to kto będzie na tych bambrów robić ?

@Łukasz jeszcze raz.

dziwie się że to Dyrektor Personalnej tego nie wysłałeś i że nie założyłeś przełożonemu sprawy sądowej jak świadków miałeś chyba ,że się na ciebie wypieli koledzy z pracy hahaha

@Łukasz jeszcze raz.

liczy się wnętrze taki slogan spoty reklamowe firma wygłasza hahahaha puste słowa chyba

@pracownik huty

Nie wysłałem i to był mój największy błąd. Później choroba już mi to uniemożliwiła. Teraz jadę na antydepresantach, więc czuję się w miarę stabilnie i teraz robię akcje dzięki, której cała Polska dowie się o tym trio: o Mareczku, o Paweleczku i o Januszku i o tym co się dzieje na tym wydziale w CMC. Ktoś kiedyś dobrze powiedział: do ulicy jest huta a dalej strzępiarka.

liczy się wnetrze

Witam jest też taki fajny mistrz na CMC SIATKI pan i władca tak się chyba mu wydaje gdzie ma pseudonim ,,sołtys,, był taki jeden z epizodów gdzie było ich nawet sporo (usunięte przez administratora) dogadywań gdzie pracownik poinformował swojego przełożonego mistrza ,że nie da rady przyjść w sobotę do pracy bo nie ma z kim dziecka zostawić to mu mistrz odpowiedział ,żeby sobie z dzieckiem przyszedł a dziecko pobawi się zendrą jaki kawalarz z tego mistrza ! I taki człowiek który jest przełożonym reprezentuje CMC ? Słoma z butów i nic więcej na tego pana również jego przełożony powinien zwrócić uwagę i jakie ma zachowanie do swoich podwładnych a jak się nie nadaje to zdegradować czy zwolnić gościa jak jest niezrównoważony psychicznie jak pan kierownik ma takich mądrych podwładnych to też w jakiś sposób wpływa na opinię pana kierownika

trzeba zrobić porządek
@Łukasz jeszcze raz.

Mysle ze dowie sie nie tylko cała polska ale i wielki brat za wielką wodą....prosze wpisywać sytuacje ktore miały miejsce i które będą opisywać nękanie pracowników przez przełożoych tzw (usunięte przez administratora) Pozdrawiam

@trzeba zrobić porządek

Możemy się kiedyś spotkać na kawie. Bardzo chętnie Ci opowiem o różnych dziwnych zachowaniach na tym wydziale oraz o zachowaniach wobec pracowników, głównie kierownika, ale i kilku jego bezpośrednich podwladnych.

Bartosz
@pracownik huty

A ty myślisz ze kierownika jakieś podstawy prawne obowiązują hahahah to przyjdź na wydział na miesiąc to zobaczysz! Tutaj bardziej chodzi wszystkim o NORMALNE ZDROWE WARUNKI PRACY ! A nie strach do czego można się jeszcze kierownik przyczepić lub co mu się nie spodoba .

@Łukasz Siwiński

Ten minus w głosowaniu to dał albo sam MW albo ten jego mini wielki zastępca z wiochy ha ha

Lllll
@Piotrek

Może jak Kierownik MW jest na cenzurowanym to może by tak łaskawie przywrócił normalne godziny pracy bo wszyscy na CMC chodzą normalnie do pracy tylko my chodzimy jak (usunięte przez administratora) pandemia z nami zostanie na długo a my będziemy nadal chodzili na wspak

@Lllll

O tym to zapomnij nie znasz jego tłumaczenia? Jabym chciał przywrócić no ale Barbara nie pozwoli ja jestem dobry a ona taka zła takie tłumaczenie jest od kilku już lat aż się już rzygać chce jak się tego słucha on myśli że jest najmądrzejszy a ludzie to głupcy

Łlllll
@Piotrek

Dziwne że wszyscy pracownicy CMC mają normalne godziny pracy i Pani Personalna B.K jakoś nie oponuje tylko na Strzepiarce takie wyimaginowane wymagania że akurat B.K zakazuje normalnych godzin pracy straty taty majty w kraty wymysł Kierownika MW i tyle wodę z mózgu to niech sobie robi sam i nie nawija makaronu na uszy ludziom

@Łlllll

No jest tak jak piszesz kierownik jak się nie pomyli to prawdy nie powie. Udaje dobrego a jaki jest każdy doskonale wie i jaką ma opinie na całym CMC też każdy wie nawet on sam o tym wie

goguś
@Łukasz Siwiński

wszyscy lamentuja jak im to zle na hucie i inne duperele to po co tam pracujecie jest wiele innych zakładów

były, nie były
@Łukasz Siwiński

nie ma innej opcji jak anonimowo wylać żale, każdy, kto pracował to wie. Mnie osobiście nie dziwi, że sprawa została zamieciona pod dywan, bo ten pseudoKierownik sam mobinguje innych pracowników, więc takie zachowanie jest powszechnie akceptowane na strzępiarce. Prawda jest taka, że na strzępiarce kto nie podpier... ten nie istnieje i jest pierwszym do pozbycia się. JK, jak i pewien "miszcz" rolnik są pierwszymi podpier.... wiec im "wszystko wolno". Rolnik nawynosił narzędzi, śrub, tarcz do cięcia, silników i jest dalej pracownikiem, bo donosi. Zresztą sam złomoKierownik kazał ludziom odkładać wraki ze złomu, bo cos mu się przyda do tego gruchota. To jest ok. Bo są lepsi od reszty. Ale chyba nie za bardzo kumaci, skoro zapominają zamykać drzwi do biura i otwarcie mówią że "ludzie to (usunięte przez administratora) i trzeba ich jeba...." Było słychać na schodach, nie trzeba było podsłuchiwać. Ale jak ten elektryk coś tam kiedyś ze złomu wygrzebał to się go pierwszego wydu..cyli. bo był bardzo niewygodny ...Ale sam Kierownik przez wielkie K nabrał rugcugów Yale (co je w garażu trzyma) i chwali się że Huta mu zasponsorowała, bo sobie zamówił to trzeba było na tych pracowniczków zwalić, jakoby oni ... Gra nie warta świeczki, rączka rączke myje, bo kolega kierownika, bo znajomy dyrektora z innego działu. Pentagon ślepy, nie chce widzieć, bo taki kierownik cham to złoto dla pracodawcy. Ale to jest głupek, bo na nim pomyje wylądują, a pentagon czysty, chociaż taka politykę uprawiają. Pracownik traktowany jak śmieć. Niech nie zmylą nikogo socjale i obietnice. Pieknie jest tylko na papierze. Ludzi pokrzywdzonych jest dużo więcej, ale każdy się boi, bo ten chodzi i tylko straszy naganami. Masz inne zdanie -nagana, coś źle zrobisz - nagana, pierdniesz w niedozwolonym miejscu - nagana, odychasz bez przyzwolenia klierownika - nagana. Jednym słowem praca na strzępiarce - beznadzieja, warunki - jak w chlewie, wszędzie gnój, nawet przebierać się musisz w jakimś kontenerze ze złomu. Prawda jest taka, potrafisz cokolwiek zrobić szukaj innej pracy, nie marnuj sobie czasu i nerwów Brawa dla Łukasza, może wreszcie za jego sprawą coś się zmieni

rynek pracy
@goguś

nie to huta myśli jeszcze ,że są pracodawcą nie wiadomo jakim ale to się zmienia od lat przykład ogłoszenia o pracę gdzie kiedyś to było nie do pomyślenia żeby się dostać bez łapki czy po znajomościach a tera rączek do pracy brakuje co

robert_j
@Łukasz jeszcze raz.

tak, jeżeli umowa jest na czas określony żadna ze stron nie ma prawnego obowiązku informowania o przedłużeniu umowy, tzn. i pracodawca, i pracownik mogą stwierdzić nawet ostatniego dnia pracy, że nie chcę kontynuować współpracy. Zwykle robi się to wcześniej z czystej uprzejmości.

kadry
@Łukasz Siwiński

Poniżej wklejam taktyki (usunięte przez administratora)abyś wiedział co jeszcze może Ci zagrażać : taktyka upokorzenia nieuzasadniona krytyka zniesławienie wyśmiewanie nieodpowiednie żarty obraźliwe gesty sarkazm publiczne krytykowanie wyglądu taktyka zastraszenia zakaz robienia przerw pod groźbą utraty pracy groźby ustne używanie wulgaryzmów stosowanie przemocy fizycznej przymusowe zostawanie po godzinach pracy zastraszanie zwolnieniem z pracy taktyka pomniejszenia kompetencji taktyka izolacji taktyka poniżania taktyka utrudniania wykonywania pracy

@kadry

Udało mi się wszystko powoli poogarniac. Teraz piszę skargi do pip oraz zaczyna się powoli dojazd moich oprawców w tej samej kolejności co oni dojechali w pracy mnie. Zaczynamy od Jk potem Pb a na koniec szef wszystkich szefów mw. Oko za oko, ząb za ząb i zero litości...

hutnik
@Łukasz Siwiński

widzę że na tej strzępiarce takie same jaja jak na osprzęcie walcowni. proponuję przenieść się na Bruzdową

Real DE.
@Łukasz Siwiński

Napiszę krótko pracuje w Niemczech 12 lat. i nigdy nie było jakichkolwiek przesladowań, no chyba że polak polaka ale zaraz Niemiec eliminował gościa. My polaczki jeszcze nie doroslizmy do europy. Pozdrawiam

Tata
@Maniek

Jak to jest ze przyjmują na wydziały ludzi gdzie przełożonym jest teść czy wujek. Inni muszą robić a oni są nietykalni. Nie dali ludziom z jednej rodziny pracować na jednej brygadzie by mogli razem dojeżdżać tylko teraz każdy osobno ale pod wujkiem czy teściem nie ma problemu.

Lllll

To prawda każdy pracownik przyjęty przez (usunięte przez administratora)ma na umowie napisane konserwator sortowacz czy to młody czy sterszy niech też zaiwaniaja na taśmie a nie że pół huty to rodzina to mu się nie chce robić bądź przełożony CMC traktuje go jak teryfe ulgową bo znajomości

Mill

Strzepiarka. Dziwie sie, ze ktos jeszcze tam pracuje. Pamietam karla, ktory byl/moze jest operatorem strzepiarki. Nazwisko na B. Nazwalbym go swietoszkiem. Czytaliscie? Nie sprawdzil kierunku obrotu tasmy i zwalil na mlodego, w zaparte. Fauszywa, osoba. S. P i e c jeszcze tam pracuje? Dalej z R.J liza sobie siedzenia. Dawno powinni wyleciec za mobing, nekanie. Nie polecam pracy na Strzepiarce. Katorga. Marek udaje, ze o niczym nie wie.

Zawierciańska przyszłość
@Lllll

huta nie ma dużej konkurencji w regionie jeśli chodzi o pracodawcę i tu jest problem robią co chcą jak by musieli walczyć o pracownika to widziałbyś ,że podejście było by znacznie inne ale przyjdą takie czasy chyba ,że w tym ś(usunięte przez administratora)

Zb4e siatki

Napiszcie coś o tym dziale dzwonili do mnie o przyjęcie?

pręt stalowy
@Zb4e siatki

Witam (usunięte przez administratora) po pierwsze jest tam (usunięte przez administratora) w żywe oczy oraz (usunięte przez administratora) wszyscy po jednych pieniądzach ogólnie każdego kogo znasz i pracuje na hucie będzie ci odradzał żeby się tam nie pchać lepiej iść na inne wydziały jak już tam się dostaniesz to już nie masz szans się przenieś jak dla mnie jest to (usunięte przez administratora) przez dział (usunięte przez administratora)a nie rozwój zawodowy no chyba że masz znajomości . Uwierz mi nie pchaj się tam poczekaj na oferty walcowni czy na ekspedytora !! Podowiaduj się od ludzi i póżniej zdecyduj pozdro

Johny bravo
@Zb4e siatki

Omijaj z daleka była to prywatna firma teraz przejęła Huta CMC tylko nie stety kadra kierownicza została się z prywatnej firmy i dalej żyją starą firmą jest ciężko na maszynach i mistrzowie chodzą i patrzą żebyś non stop pracował a jeden to chodzi na jadalnię po pracowników żeby czasem nie byli za długo na przerwie dramat po prostu. Nawet ze stanowiska nie możesz zejść na spokojnie po pracy pod prysznic bo lepiej stać pod bramą a potem w kolekcje żeby się wykąpać bo wszyscy naraz a po drugie jest za mało prysznicy a ludzi dużo ale przecież kierownicy się nie muszą kąpać więc po sprawie, a hutnicy ci z prawdziwego cmc już 13.30 wolnym idą sobie pod prysznice. Nie chce mi się więcej pisać bo dużo tego jest

Allach
@Johny bravo

Taka jest niestety prawda(usunięte przez administratora) nic więcej pracowałem tam i to co kolega pisze to prawda omijać zb4e nie polecam nikomu

Chętny do pracy
@Johny bravo

Cześć czy naprawdę jest tak żle chciałbym podjąć prace na zgrzewarce siatek lub walcarce ,powiedz coś więcej jeżeli możesz

@Chętny do pracy

Jest bardzo źle !! Radzę Ci się porządnie zastanowić przed podjęciem pracy w tej firmie. Kilka faktów ; Premia półroczna ktora wynosiła minimalna pensje krajowa zabrana . Premia kwartalna ,ktora wynosiła 21% miesięcznej wypłaty zmniejszona do śmiesznych 8 % . Czy są nadzieje na poprawę warunków ? Wątpię, chodza pogłoski ze premia kwartalna zostanie zabrana całkowicie. Biorąc pod uwagę prace na 4 brygady ,światek piątek ,jest naprawde średnio jeśli chodzi o pieniądze.

Praca

To ile wcześniej tak dostawaliście premii przeliczając na pieniądze a ile teraz ? Tak żebym miał obraz przed zatrudnieniem ?

Premia
@Praca

Około 3 tys wcześniej co 3 miesiące

@Premia

to co kwartał większość zarabiała ok 7-8k na rękę?

Premia
@mikk

8-9k na rękę

Małgorzata
@Premia

Netto te kwoty podajcie czy brutto? Skoro zabrali te premie to dali coś w zamian? Czy po prostu już ich nie wypłacają? Może ktoś dać znać ile wynosi podstawa?

Wiesiu
@Małgorzata

Podstawa jest inna na różnych stanowiskach.Aplikuj na dane stanowisko to Ci powiedzą, nikt nic nie ukrywa podczas rekrutacji. Premia to nie podstawa, po prostu teraz są znacznie mniejsze i nie wiadomo jakie i czy będą w przyszłości, bo to są premie czyli coś dodatkowego.

Weronika
@Wiesiu

Ale te premie w takim razie zależą od wyników czy raczej są jakieś uznaniowe jeśli takie to niepewne? A benefity pozapłacowe poza tym jakieś są?

Hutnik
@Weronika

Benefit -karty przedpłacone dla dziecka w czerwcu i w grudniu ostatnio po 170zł. - karty Multisport dopłacaja jakieś grosze. -Medikower też odpłatnie. Ponadto nie ma gdzie auta zaparkować, nie ma wczasów pod grusza, na święta grudniowe w tym roku będą chyba tylko podziękowania. Premie kwartalne okrojone do minimum z opcją do całkowitego zaniknięcia. Tak wygląda na dzisiaj piękny amerykański sen cmc w Zawierciu.

Były
@Hutnik

Dokładnie. Za drugi kwartał będzie premii może z 300-400 zł Za takie premię półroczne to było trochę grosza na wakacje czy święta w grudniu. Minimalna rośnie to i premia by rosła. Mogli kwartalną dać do stawki a tamtą zostawić bo była pewna i stała. Inflacja poszła do góry i zamiast dać podwyżki to poszło to częściowo kosztem premii. Rok temu dali na hutnika plecak , dres a teraz omietli temat kaszanką i kiełbasą. Jak ma ktoś dylemat czy zatrudnić się w hucie to radzę dobrze przemyśleć bo można się zawieść. Jak to ktoś napisał: Dobrze już było.

on

dokładnie!!!!!niedługo zostaną tam tylko Ci którym do emerytury brakuje chwilę, młodzi będą (usunięte przez administratora)za nich w światek piątek, a i tak będą brać l4 bo premii już żadnej nie ma

tedi
@Hutnik

4 brygadówka w cmc-kasa marna po odliczeniu dodatku brygadowego, premii żadnej, weekendy i święta w pracy, rodzina i znajomi w sobotę na grillu a żona z sąsiadem, a Ty w pracy za (usunięte przez administratora) nie pieniądze podczas gdzie kierownicy, dyrektorzy, prezesi bawią się na Malediwach za Twoje pieniądze

P-33

A więc sytuacja w tym zakładzie staje się coraz bardziej (usunięte przez administratora). Zabrali premie półroczne dzięki naszym "emeryckim związkom zawodowym" a kwartalnych nie dają a jak już coś to 8 proc. za jeden miesiąc reszta to okrągłe zero, zarobki zaczynają przypominać te które można spotkać wszędzie na Zawierciu nawet jeżeli dadzą te 500 zł podwyżki na które wielmożny zarząd się zgodził. Huta posiada też profil na (usunięte przez administratora) na którym robi z siebie idealnego pracodawce, szkoli i inwestuje w młodzież ,daje możliwość rozwoju i awansu a wiem z bardzo pewnego źródła że ta droga kariery czy też awansu nie jest usłana różami tak jak kłamia na tym profilu. Chcecie mieć ludzi uniwersalnych ale takich albo nie ma albo ze świecą szukać powinniście słuchać swoich pracowników bo pracownik ktoremu podoba się praca jest napewno bardziej efektywny i produktywny niż taki który idzie tam za kare. Wiem że zaraz znajdą tu tacy którzy się z tym nie zgodzą ale zazwyczaj są to osoby które "wylizaly" SB ta pracę. Temat tych kierowników, majstrów, brygadzistów i innych tego typu zarządców zostawię narazie w spokoju choć myślę że przyjdzie na to jeszcze pora prędzej czy później. Co do ogłoszeń pracy szukacie ludzi wykształconych z kursami ,najlepiej 25 letnich z 15 doświadczeniem za takie pieniądze mało kto przyjedzie tu pracować w takich warunkach, bez szkodliwego które w większości zostało zabarane. Związki zawodowe Związki te powinny być raczej po stronie pracownika a nie pracodawcy. Zgodzili się na to aby zabrali nam premie półroczna a osoby które to podpisywaly nie wiadomo czy nawet nalezaly do związków, czy byli pracownikami CMC a swoją lwią część przytulili. Nie można też ominąć tego tematu że te związki tworzą emeryci których dawno powinno tu nie byc a tym bardziej nie powinni mieć prawa głosu w tej sprawie. Związki takie powinny towarzyc osoby młode i chcące działać na rzecz pracownika a nie odwrotnie jak w tym przypadku. Zarobki Ogólnie rzecz biorąc zarobki nie są złe tak może się wydawać osobą które nigdy nie pracowały w tym zakładzie jednak powinien być 1000 1500 większe za tą pracę która ludzie tu wykonują i w jakich warunkach. Na hucie Katowice praca jest o wiele spokojniejsza a zarobki nie odstają od CMC. A więc dla osób z zarządu huty które to czytają bo wiem że tacy tu są weźcie SB to do serca i zróbcie coś dla pracownika żeby ten kto tu pracuje był zadowolony , żeby było tak jak wasz cudowny profil na (usunięte przez administratora) pokazuje Pozdrawiam

manb
@P-33

Gdzie w Zawierciu na robotniczym stanowisku zarobi się te 5-6k na rękę ? a co niektóry z większym stażem w CMC pewnie i mają jeszcze trochę więcej? premie kwartalnie słyszałem że tylko zmniejszone i co kwartał większość ma 7k na rękę więc chyba nie ma tak źle?

Kkk
@manb

Za samą 4 brygadówkę powinno być sporo więcej , a nie odrazu gdzie więcej. Kto szuka ten znajdzie. Zarobki są podobne jeśli chodzi o podstawę w kilku miejscach w Zawierciu i w normalnych godzinach pracy . Pozdrawiam

Mar
@manb

Słyszałeś że zmniejszona i do kwartał większość ma 7 k? Premie ukrucili od początku roku. A za ostatnie 2 miesiące jej nie ma. Więc skąd te 7 k?

on
@P-33

Święte słowa, emerytka związkowa już dawno powinna iść w stan spoczynku, ale w cmc zawsze liczą się układy, karane to powinno być i zgłoszone do ZUS i US bo ta pani jest korupcyjna i za to też jest paragraf! działa na korzyść swoją i zarządu, a nie pracowników! związki powinny być w tym miejscu pracy totalnie rozwiązane!!!!!!!!!!a odnośnie premii to brak słów, zwykły pracownik będzie okradany! we wrześniu począwszy być może od brygadzisty do dyrektora, prezesa dostanie premie od 10 do 150 tyś zł, a zwykły pracownik 0%!!!

@P-33

To się zwolnij jak Ci tak źle . Na Hucie Katowice ludzie zarabiają 3700 na rękę i maja problem żeby się dostać do CMC Zawiercie bo same plecaki przychodzą. Nie ma przyjęć a słyszę od osób, które pracują że poprzyjmowali swoje rodzinki ...

starypracownik

premii dalej nie będzie . Zamawiajcie dalej z ukrainy 1/4 produkcji gotowych wyrobów.to tak zyski będą wyglądać.podrugie idzie zły okres .więc premia to będzie historia

Danuta
@starypracownik

Pracujesz aktualnie w tej firmie? Czy kiedyś premia była dla pracowników czy może teraz chwilowo jej nie ma ? Czemu uważasz, że idzie zły okres, to jest wytłumaczenie? Skoro piszesz o premii to zapytam co z podwyżkami, można się w tym temacie dogadać?

A ja
@starypracownik

Premia to powinni zachęcić pracownika do pracy fakt o premi to powoli w tej firmie można zapominać ale powinno to działać w dwie strony . Słaba premia = słaba praca mam nadzieję że większość pracowników tak do tego podejdzie . Po za tym w DG kupili dwa hektary placu to tam teraz jest leży ta premia ????

Tak dokładnie.
@A ja

Już słyszę że sporo ludzi ma wyrąbane. Robią co muszą i nic więcej. Nie ma premii nie ma przykładania do pracy. Idą też częściej na L4 bo teraz nie ma różnicy bo nie tracisz tyle co jak były premie i każdy tego unikał by nie stracić części tej premii.

benny hill

Ale was zarząd strzyże zyski mieli historyczne i nic z tego nie dostaliście wszędzie podwyżki inflacyjne a tu cisza gdzie są te związki śmieszne wewnątrzzakładowe śmiech na sali

OPZZ
@benny hill

Nie wiesz , gdzie są związki. Poszukaj w kieszeni pracodawcy, tam się ukrywają.

Proponuję jeszcze zacząć chorować bo zła pogoda,premii brak motywacja spada zakład podciąga się pod te wszystkie w okolicy(usunięte przez administratora)

Janusz

Uprawnienia hutnicze już od dawna znikają, należy się cieszyć że jest praca. Związki zawodowe nic tu nie zmienią takie są realia pracując w firmie zagranicznej. Jak komuś nie pasuje do drzwi otwarte.

Adek
@benny hill

Podwyższa będzie od września z wyrównaniem. Około 700 do 1000 zł.

@Adek

To chyba propozycje związków. Tylko jak przewodniczący siedzi w kieszeni dyrektora bo rodzina ma pracę to jak uda sie 200-300 to będzie dobrze.

Niestety
@benny hill

Dokładnie. Jak stal zwykła była po nawet ok. 7000 zł. to nic nie mówili bo zyski pewnie były ogromne. Teraz tania to płacz i obcinanie premii. Dobrze w hucie to już było , to do wiadomości chętnym.

Kk
@Janusz

Piszesz jakby tej pracy nie było masakra człowieku. Wystarczy na drugi koniec Zawiercia iść do budowlanego i zarobki prawie takie same i praca w normalnych godzinach.

Małgorzata
@Kk

A tutaj w jakich godzinach się pracuje? To jest praca zmianowa? Weekendy też są pracujące? Jakieś nadgodziny wystepują? Pytam bo mąż chciał iść aplikować.

Kkk
@Małgorzata

Tutaj jest system na 4 brygady czyli jak wypadną święta czy niedzielę to trzeba robić

Dzień dobry,a co Państwo powiedzą o wadze-stanowisku wagowego ??Będę wdzięczny za opinie

Witam mam pytanie czemu wakat operator urządzeń energetycznych ciągle się pojawia w ogłoszeniu czy jest tam tak trudno czy tak ciężko na tym stanowisku czy może jest jeszcze jakiś inny powód.

Nicc

Pięknie się rok zaczął, fantastyczne premie, za luty 0%. Lećcie się zapisywać do związķów.

Mart
@Nicc

A co to mają związki do tego ? Człowieku jakiś dziwny jesteś. Premia kwartalna jest przyznawana za dodatni wynik finansowy w firmie. O premii kwartalnej nawet nie decyduje Zarząd w Polsce, tylko w USA. Premia kwartalna zawsze była ruchoma, w zależności od tego jak Zakład pracy stał finansowo. Więc nie rozumiem absolutnie Twojego komentarza. Związki wynegocjowały chyba najelszą rzecz jaką mogły, premie świąteczną i półroczną włączyło CMC do podstawy. Więc jakby nie to to zostalibyśmy z pensją o około 1,5 koła niższą i bez premii kwartalnej. Najgłośniej krzyczą Ci co g....wno wiedzą. Nie ma nic lepszego niż wyższa pensja Zasadnicza, od niej liczone jest l4, emerytura wszystkie dodatki...to są pieniądze których nie mogą nam zabrać. A każda Premia nawet regulaminowa, możliwa jest do zabrania, zmniejszenia jeżeli tylko przedsiębiorstwo podupadnie.(usunięte przez administratora)

Rafał
@Mart

Chłopie jakie 1.5 tysiąca nie potrafisz policzyć 500 brutto ci doszło do wypłaty to ile na rękę a poza tym co roku najniższa krajowa rośnie i premia półroczna też by była większa a jakoś nie widzę wyrównania teraz w czerwcu nic już nie będzie tylko goła wypłata chyba jesteś w związkach co tak bronisz nie udaczniki z was i tyle i jeszcze jedno nie dziwcie się że pracownicy chorują to nie z powodu weekendów tylko w wiadomo czemu

Endriu
@Rafał

W punkt też uważam że to na niekorzyść pracownika za chwilę minimalne od stycznia 2024 będzie ponad 4 koła brutto gdzie logika brak za to 500 podwyżki to z tego wychodzi 6 koła na rok a z premii świątecznych 7 na chwile obecna i z każdym rokiem więcej

Nicc
@Mart

Związki wynegocjawały według ciebie najlepszą rzecz, porównaj sobie dwie wypłaty np. za luty roku 2022 przed włączeniem premii i z tego roku za luty 2023 już po włączeniu premii i zobacz ile realnie ci wyszło na rękę. Mnie nie interesuje emerytura bo każdy z nas może dożyć lub nie. Mnie obchodzi tu i teraz, ceny w sklepach, ceny za usługi są coraz wyższe. Przez te twoje związki i te premie kwartalne jeśli się utrzymają w takiej wysokości do końca roku to jesteśmy kilka tysięcy w tył , a nie jak piszesz ze bylibyśmy 1,5 koła w tył na pensji, ale skoro nie umiesz sobie tego policzyć to niech Ci ktoś w tym pomoże. Z jednym się zgadzam, niech będzie że to dzięki twoim związkom, L4 jest wyższe i na pewno wielu pracowników skorzysta z tego przywileju przy tych premiach kwartalnych.

Pan z Putexu

Niech mi ktoś to wytłumaczy z okazji dnia Hutnika Jest organizowany festyn od godziny 12 do 22:00 to wychodzi 10 godzin jak człowiek może przeżyć i się bawić na takim festynie jeśli ma do dyspozycji jedną golonkę kiełbasę plus kaszankę plus dwa piwa i do tego do tej golonki trzeba stać godzinę w kolejce Jak patrzę na tych ludzi z boku to myślę że to są Ludzie bez honoru pracodawca traktuje ich jak (usunięte przez administratora) No i trzeba by wspomnieć o tym że na przykład ArcelorMittal gdy Organizują Dzień Hutnika to pracodawca daje im dzień wolny płatny podziękowaniu za ich dobrą pracę a CMC Poland trzeba sobie wziąć swój własny urlop

Pan z Partnera
@Pan z Putexu

Nie jest wcale tak jak piszesz. W Mittalu wcale nie jest tak różowo. W Dąbrowie jest dzień wolnego na dzień hutnika, ale przysługuje tylko osobom pracującym na rano. Czterobrygadówka ma normalnie dzień roboczy(lepiej płatny, ale jednak) i musi urlop sobie załatwiać (oczywiście nie wszyscy go dostaną). W Zawierciu masz za to postój od godziny 14 w festyn i na drugi dzień i można się zabawić. W Dąbrowie możesz zapomnieć o postoju czy w festyn czy w święta. Co do samego festynu w Zawierciu masz osobne talony( na każdym 3 posiłki, 2 piwa) dla siebie, osoby towarzyszącej i osobne dla dzieci (jedzenie, lody, zabawka), W Dąbrowie masz tylko jeden talon (2 posiłki i 2 napoje) i musisz to sobie podzielić na całą rodzinę. Następna sprawa to, w, że Dąbrowie festyny są organizowane w miejscach publicznych gdzie mieszkańcy również mają dostęp (Parka Hallera w Dąbrowie albo Górka Środulska w Sosnowcu) i jak Ci się zejdzie "pół Sosnowca" na imprezę hutniczą to żeby dziecko dostało się na zamek dmuchany to musisz sobie ze 4 godziny postać w kolejce. W Zawierciu jest praktycznie od ręki (impreza zamknięta).

stal łączy
@Pan z Partnera

Nie no te talony to jest śmiech na sali bywałem na imprezach firmowych organizowanych przez pracodawców i każda firma wynajmowała teren plener gdzie był ogrodzony wstęp tylko pracownicy gdzie nie było żadnych talonów wszytko było full mogłeś brać pić ile chciałeś dzieci to samo gry zabawy nie było limitów a tu taka duża firma i taką popeline organizuje że SZOK . Jak by człowiek nie widzioł gdzie indziej jak się imprezy organizuje dla pracowników to by nie wiedzioł AMEN

pat

Jak szybko czegoś nie zrobią tzn. nie dadzą podwyżek to bardzo duża część ludzi po prostu odejdzie. Sam od nie dawna pracuję i patrząc na intensywność pracy to nie jest to warte tych pieniędzy. Bo za te pieniądze mogę sobie spokojniej pracować na dwie zmiany a nie 4 brygady. Za parę miesięcy huta będzie miała problem.

nimm
@pat

taa gdzie niby odejdzie i znajdzie prace za te 5000-6000 na reke?

pat
@nimm

raczej 5 tys bo 6 tys to może mają Ci co po 10 lat pracują a na dzień dzisiejszy to jest wypłata razem z tą premią kwartalną. Rynek się zmienił może nie te 5 ale 4,5 to bez jakiegoś długiego szukania znajdziesz a praca pracy nie równa tutaj sobie nie zlekceważysz to duży zakład nikt za ciebie nie zrobi to nie PRL :)

Pieniędzy na premie nie ma a na dzień Hutnika stalownię i walcownię zatrzymuje żeby jak największą frekwencja była. Podwyżek też ma nie być.

mikk

Ile wynosi premia świąteczna w CMC?

starypracownik
@mikk

Jaka premia świąteczna niema nic takiego .Jest pozabiera e na rzecz podwyżek .niedługo nie będzie jakichkolwiek Premii poczekajmy do września ....

Kiwi

Witam. Czy pracownicy zatrudnieni na Elektrostalowni przez firmy zewnętrzne dostają premie ? Słyszałem że jedni tak a drudzy nie. Od czego to zależy i czy to CMC daje te pieniądze a jeden szef da a drugi nie ? Prawda to czy bajki?

mikk

To ile obecnie wynoszą premie kwartalne że tak narzekacie? wcześniej podobno ok 2 tys, a teraz?

Były Robol

Jak tam sytuacja w Dąbrowie ? Podobno premie już lipa a normy coraz większe ?

Zostaw merytoryczną opinię o CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu - Zawiercie

• Jak się pracuje w CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu?

Zobacz opinie na temat firmy CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 202.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 118, z czego 8 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 60 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu
2.3/5 Na podstawie 48 ocen.

CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu