Opinie o Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. w Warszawa

Z kuluarów wiem że w marcu ma zostać wyrzuconych kolejne kilkadziesiąt osób

Tati

Mają teraz nabór na operatora systemów IT. Jednak, jak sami wiecie, PP czeka potężna reforma, może zmiana konfiguracji spółek, w każdym razie będzie trzęsienie ziemi, skoro już się pisze o tym, że nie będzie kasy na wynagrodzenia w lutym (guglajcie sobie, od kilku dni huczy w sieci). Pytanie więc, czy z Waszej perspektywy warto iść w to nawet na parę miesięcy? Czy to punkt w CV, który można sobie odpuścić, a nastroje są u Was minorowe?

Ale ze masowo? To ile osób tu pracuje tak w ogóle? i czemu w takiej liczbie, co się dzieje? Ktoś pisał o tonącym okręcie ale dla kandydatów którzy jeszcze na nim nie byli zdaje się to być niejasne

kiedyś oglądałem się za oferta do Poczty dla Lidera Technicznego ale brakowało mi stażu, bo 5 lat wymagali. Teraz z tego co piszecie i tak trudno byłoby się zatrudnić? wiadomo w ogóle ile mniej więcej osób jeszcze zostało skoro o tamtych długach wspominacie?

dada Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Czy w zwiazku z przeglosowaniem juz jednej ustawy o pomocy finansowej dla pp ta spolka tez skorzysta?

Dzień dobry, bo ja też wdziałem tamta ofertę dla operatorów systemów IT, o których tu ktoś jeszcze w styczniu wspomniał. a teraz jak czytam te najnowsze komentarze to piszecie, że ma dochodzić do jakichś redukcji. Nawet jeśli to dział IT jest od nich chroniony? chciałbym jeszcze aplikować jakby wznowili tamten nabór

Hero Nowy wpis

Na ten moment jest totalny bałagan, połowa osób w działach segreguje i liczy listy. Masowo wyrzucają ludzi ale w taki sposób aby nie wyszło że to są zwolnienia grupowe . Od stycznia grubo ponad 60 osób wylecieli między innymi kontraktorzy na b2b. Ale za to ostatnio już jest 3 prezesów:) firma charakteryzuje się mierną organizacją-kadra menedżerska jest powybierana po znajomości a nie według kompetencji. Ogólnie jak popatrzeć po ludziach tu zatrudnionych to 95% procent jest z polecenia. Odniosę się jeszcze do menedżerów to brak im elementarnych zasad i umiejętności menedżerskich jak i miękkich zachowują się jak małpa z brzytwą co w prywatnych lub też miedzynarodowych firmach z ich kompetencjami nawet nie awansowaliby na stanowiska starszego Specjalisty a co dopiero kierownicze. Produkt jaki dostarcza firma jest ściśle uzależniony od tego co Poczta Polska zamówi nie realizują komercyjnych projektów gdyż znają swoje ułomności totalny chaos i brak elementarnej wiedzy jak zarządzać ludźmi i firmą aby soft/rozwiązanie/produkt był dowieziony na czas bez opóźnień/błędów.

Zaciekawiony Nowy wpis
@Hero

To znaczy, że programiści analitycy i testerzy też segregują listy? Czy na wszystkich pozycjach są zwolnienia?

Z kuluarów wiem że w marcu ma zostać wyrzuconych kolejne kilkadziesiąt osób

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
logo firmy Stażysta w Dziale Obsługi Klienta
Albéa Poland Sp. z o.o.

Czemu firma ma zostać zamknięta? zapytanie o to pojawiło się tu jeszcze ze dwa tygodnie temu ale nikt już się co do tego nie odniósł. Dlaczego? co może być powodem zamknięcia? I co się stanie z pracownikami?

Wykolejkowany

Złe decyzje góry spowodowały, że firma ma takie długi, że się z nich nie wygrzebie. To jest główny powód. Jak nie wiadomo dlaczego coś się dzieje, to wiadomo, że chodzi o kasę.

Leszek

Czy ma ktoś wiedzę co teraz się dzieje w firmie? Słyszałem o sporych zwolnieniach zmniejszeniu biura itd ? Podobno prezes ma odejść czy firma rzeczywiście tak sobie źle radzi ?

@Leszek

Firma radzi sobie bardzo źle. Zwolnili już jakieś kilkadziesiąt osób i końca nie widać.

Ktos

Już grubo ponad setka poleciała. Zwalniają tak żeby nie podeszło pod masowe. Więc ostrożnie ale zdecydowanie. Projekty w większości są pozamykane (bo firma nie ma kasy aby je prowadzić). Developerzy dostali listy do segregacji w biurze. Serio! To że firma się zamknie jest bardziej niż pewne.

Tam
@Ktos

Ponad 100? LinkedIn to sredni wyznacznik, ale tam r/r spadlo jedynie o 13%. Ludzie siedza na wypowiedzeniach?

Obecny pracownik

Firma najprawdopodobniej się rozpadnie. Masowo zwalniani są pracownicy bez żadnego wyjaśnienia. Nie polecam.

Ślus
@Obecny pracownik

Ale czy to jest pewne że firma się rozpadnie czy to tylko gdybanie ? Wiem że były zwolnienia ale osób na działalności oraz PMów oraz scrum masterów. Być może po prostu pewne projekty się zakończyły i te osoby już nie były potrzebne. Czy ktoś ma jakieś szersze info że firma będzie likwidowana ?

Nie ma ogłoszeń w obszarze IT, czy w ogóle jakichkolwiek w UC. Może w firmie tj. od wewnątrz coś wiecie o przyszłym naborze? To państwowy kolos, więc go nie zamkną, choć mogą podzielić jak w Czechach, albo zrobić wariant arabski.

Xyz

Firma zapowiadała się dobrze, natomiast im dalej w las tym gorzej. Bardzo słaba organizacja, decyzje podejmowane przez zarząd i kierownictwo są bardzo niespójne, chaotyczne i krótkoterminowe. Ogromna rotacja pracowników własnych i zewnętrznych - zatrudnia się dany rodzaj pracowników, np scrum masterów, tylko po to, żeby za kilka miesięcy im podziękować i wręczyć zwolnienia. Słabe zarządzanie projektami, brak zadań, marnowanie potencjału i czasu pracowników, przestoje w pracy lub dla odmiany praca pod presją czasu i deadliny "na już" oraz praca z nadgodzinami. Nadgodziny niepłatne, tylko do odbioru wolne w innym terminie. Dodatkowo gigantyczny problem z dostępami do środowisk oraz licencjami na płatne wersje oprogramowania wymaganego do pracy (firma nie potrafi kupić licencji na IDE dla programistów przez rok czasu, mimo że są wymagane i znacząco ułatwiają pracę). Olbrzymie zmiany w projektach - przerzucanie do pomocy na tydzień lub dwa do innego projektu. I kierownictwo liczy, że taka osoba będzie tak samo wydajna jak doświadczeni członkowie zespołu, zapominając o potrzebie wdrożenia. Natomiast część pracowników nietechnicznych wydaje się dobrze bawić - ciągle jakieś eventy, wręczanie prezentów, sesje i zdjęcia, spotkania, ciekawe kiedy mają oni czas na właściwą pracę. Na plus możliwość pracy zdalnej, o ile oczywiście formalnie jest ustalone minimum 3 dni w biurze, ale jak cały zespół jest rozsiany po kraju, to bez sensu się pojawiać samemu i łączyć przez teamsy. Dodatkowo płatne delegacje za przyjazdy jeśli jest potrzeba osobistej obecności i ktoś jest spoza Warszawy (wtedy oczywiście może pracować tylko zdalnie). Warszawiacy pracują hybrydowo. Co do pensji - myślę, że średnie rynkowe stawki. Są gorzej płatne firmy i lepiej. Nic odkrywczego. Jeszcze z plusów to atmosfera wśród zespołów, raczej nikt sobie życia nie utrudnia, wszyscy mili. Tylko kierownictwo wyższego szczebla na spotkaniach potrafi wprowadzać złą atmosferę i napięcia. W pozostałych opiniach jest wiele racji. Dużo do poprawy. Natomiast zdarzają się ciekawi ludzie, wielu osób wartych poznania.

@Xyz

Uważasz przy tym, że warto podjąć się pracy dla samych znajomości? Z tego co widzę na stronie tak czy siak jak na razie nie ma ofert pracy. czyli rotacji jak na razie brak? Na które stanowiska występuje najczęstsze zapotrzebowanie?

Czy to prawda, że awanse i podwyżki są zamrożone w tym roku? Słyszałem od znajomego, który kogoś tan zna. To trochę źle świadczy, jakby kryzys ich dopadł...

Elolo

Jak to czy sugerujesz że firma zostanie zamknięta?

Tati

Czy w Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Generalnie to mnie ten temat zamrożonych awansów oraz podwyżek zaciekawił, ktoś kiedyś o to pytał, pytanie tylko jaki miałby być faktyczny powód? Widzę także, że jest oferta dla Operatora Systemów IT. Ne precyzują konkretnie ile potrzeba doświadczenia by się dostać. Możecie zatem odnieść się do rozmowy? Co dzieje się przy jej części technicznej?

Roszczeniowy

Co do podwyżek i braku awansów to raczej jest taki stan faktyczny. Firma dołuje jeśli chodzi o rentowność jest to spolka zależna w całości od poczty polskiej a jak wiadomo Poczta nie radzi sobie za dobrze na rynku a wręcz jak poszukasz informacji w sieci coraz częściej są głosy że są na skraju bankructwa

Czy w mieście Pruszcz Gdański da się zarobić więcej niż 4400 pracując jako Kurier?

rozczarowany

Gorąco nie polecam. Firma bez żadnej kultury organizacyjnej. Nie ma tu żadnych procesów, tylko jeden wielki bałagan. ludzie na wzajem na siebie donoszą i kopią pod soba dołki. Ci co są "na stołkach" eliminują zagrażająca konkurencję. (usunięte przez administratora)Ogromne wzburzenie w firmie zapanowało po decyzji zarządu o zakazie zatrudniania kobiet ze względu na pojawiające się ciążę...!!! Jakość prowadzonych projektów leży. Tak samo jak zarządzanie. Ludzie boją się mówić co myślę z obawy przed zwolnieniami. Nikt tu nie bierze odpowiedzialności za to co robi. Model ja za PRL albo gorzej.

Testerka
@rozczarowany

Jak długo tam pracowałeś i czy były zwolnienia? Co to za polityka z tymi ciążami, obowiązuje na wszystkie pozycje w firmie?

Aaa
@rozczarowany

Możesz wrócić tu i odpowiedzieć? Zbyt ważki temat poruszasz, żeby sobie zniknąć. Czy zakaz zatrudniania kobiet został wydany na piśmie? Może mogłoby ono w postaci skanu przeniknąć do opinii publicznej?

Testerka

Widziałam że od długiego czasu szukają pracowników, teraz też testerówi kierownika testow. Czy to prawda o tych ciążach,że nie chcą zatrudniać młodych kobiet? Miałam wysyłać tam cv ale nie wiem czy chce pracować w takiej firmie. Ogólnie jak tam się pracuje i jacy sa ludzie? Są jakieś premie? Czy umowa jest na czas nieokreślony Czy nie dają takich? Jakie są zarobki?

e-ryjówka

Nie szanuję @Pracodawca, który zatrudnia np. ScrumMasterów, a potem ich zwalnia (ponieważ nie przemyślał średnioterminowo strategii).

uwu

Zdecydowanie odradzam, chyba, że na sam początek kariery (na kilka miesięcy, max rok).Dlaczego? Ponieważ firma kształtuje złe cechy charakteru takie jak: uległość, utrwala nielogiczne myślenie (na rzecz posłuszeństwa lub bliżej niesprecyzowanej decyzji "politycznej"). Jeśli tylko masz pomysł na swoją karierę - nie idź do @Pracodawca ponieważ nagle z Developera będziesz Testerem lub Analitykiem Biznesowym lub będziesz pisał dokumentację. Jeśli się nie dostosujesz - zwolnienie z pracy. Jeśli masz chociaż kilka lat doświadczenia i zainwestowałeś w swój rozwój - nie idź do @Pracodawca ponieważ - patrz jak wyżej: to nie jest żadną wartością dla firmy jeśli nie ma zapotrzebowania na Twoje kompetencje. Dla osób zajmujących się zarządzaniem: nie idź do @Pracodawca ponieważ wyrobisz złe nawyki: bezkrytyczne wykonywanie poleceń Zarządu/Dyrekcji, brak wpływu na kompetencje Twojej roli w istotnych momentach strategicznych. Zrozumienie (nielogicznej) logiki spółki matki nie ma większej wartości na rynku - chyba, że planujesz tam robić docelowo karierę. Jednak uprzedzam: na wolny rynek będzie ciężko po kilku latach wrócić ponieważ oduczysz się tego co jest na nim potrzebne: kreatywność, współpraca, krytyczne myślenie, umiejętność motywacji, elastyczność, asertywne poszukiwanie rozwiązań w negocjacjach. Wynagrodzenia poniżej rynkowych (około 20%-30% mniej).

Justyna

Może nie każdy jeszcze odczuł, ale sytuacja w IT będzie się zmieniała, więc fakt, że Envelo powstało może być dla kogoś opcją. Mnie ciekawi ogromnie, ile ma miesięcznie taki specjalista ds. testów, w wariancie uop i B2B. Poczta Polska może nie wie, że podawanie widełek to standard. Pomóżcie jej i podajcie mi jakieś koordynaty ;)

Hanka

Zdecydowanie nie polecam! Zarząd i Dyrektorzy tam zatrudnieni to klika bez umiejętności wydająca państwowe pieniądze. Brak wiedzy i poszanowania do swoich pracowników.

epocztalion

Chyba ocena tej firmy mówi sama za siebie, ale też dodam od siebie że zarząd jest niekompetentny totalnie, menedżerzy też, w ogóle sposób w który działają to masakra, na pewno nawet średni programista jest w stanie znaleźć dla siebie coś dużo lepszego

Zostaw merytoryczną opinię o Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 92 ocen.

Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.