Opinie o CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k. w Ociąż

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż materacy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k. w Ociąż

Śmiech na sali

Witam. Czy ktoś wie na jakiej zasadzie będą wypłacać ta jałmużnę w postaci chmurki z nadgodzin??

Narosz
@Śmiech na sali

Może być tak że w postaci wolnego

@Śmiech na sali

jezeli nie wyślą na wolne to wszystkie godziny 100%

@pracownik

Na wolne mogą wysłać ew. Do jutra. Z dniem jutrzejszym kończy się okres rocznego rozliczenia. Wlasnienchidzili mi czy 50% czy 100%

Małpiszon jankoski
@...

Mi wypłacili ta chmurkę dzisiaj ostatnim przelewem o 15:30... Ładnie dostałem 550 zł na rękę. Zawsze coś.

@Małpiszon jankoski

Dzisiaj dostałeś hajs za chmurke?? To ile miałeś na chmurke??

Kajak
@Małpiszon jankoski

Dziewiątego wypłacą. Głupoty nie pisz

Informatyk

Witam Wszystkich .Pragnę zwrócić uwagę Wszystkim obecnym jak i byłym pracownikom ,iż nikt w sieci nie jest anonimowy a opinie udostępniane na tym forum mają urzeczywistniać obraz pracy w firmie . Nie należy nikogo ani zachęcać ani zniechęcać. Każdy Sam podejmuje decyzje . Apeluję tym samym o rozwagę przy wyrażaniu swojego zdania na temat pracy ,firmy,osób. Jeśli komukolwiek nie podoba się specyfika pracy to proszę pamiętać, że mamy wolny rynek.

No name
@Informatyk

Jak sam napisałeś "opinie udostępniane na tym forum mają urzeczywistniać obraz pracy w firmie" więc ludzie piszą jaka tu jest rzeczywistość.

wojtek
@No name

nikt nie pisze tu o kornetach tylko wylewa hejt - klasyczne zachowanie w sieci. Jest niby źle, ale nikt nie pisze o zachowaniach, decyzjach, tylko podsyca atmosefe żalu i nienawisci. Ja z tego forum nie przeczytałem nic sensownego, tylko wypowiedzi w stylu "Comforty schodzi na psy, obóz pracy, co oni znowu wymyślą" - widzicie jak to wygląda? nic konkretnego. Gdybym był kandydatem i chciał sie czegos dowiedziec o tej firmie to NIC bym nie wyczytał, tytlko żal luidzi że w zyciu trzeba pracować. Prawda jest taka, ze firma szuka rozwiązań ktore pozwolą jej przetrwac lockdown, i tylko szaleniec będzie udawał ze nie widzi tego co sie dzieje np w niemczech, mimo trudnej sytuacji wypłata zawsze jest do 9 dnia miesiąca, za cały czas przepracowany w danym miesiacu, mamy mozliwość dojazdu do pracy, opieke medyczną w placówce a nie na telefon.

Bury
@wojtek

Przestańcie ludzia mydlić oczy ze tu jest tak wspaniale, jak niewidomo o co chodzi to chodzi o pieniądze , ludzie godzin narobili po to żeby ludzie se w domu siedzieli za friko , w tym roku myśle ze już się nie dają tak podejść. Obiecanki cacanki się skończyły. W Niemczech jakoś gospodarka funkcjonuje bo właśnie tam jadę na robotę

@wojtek

Jaki lockdown jak było wolne to wysłali nas na urlopy żeby nie ponosić kosztów a skoro jest tak ciężko to skąd ludzie mają nawet po kilkaset nadgodzin?

@Bury

Jedź burek a ja po rozmowie w correct na wózki widłowe mnie przyjęli. Teraz badania i w środę zaczynamy. Pamiętaj na twoje miejsce jest 100 innych!

fachura
@Bury

Panie Bury, jakie nadgodziny? nadgodziny to się okażą w momencie gdy zamknie się okres rozliczeniowy - na tym to polega że miesiąc do miesiąca nie musi byc równy - jeden jest bardziej pracowity, drugi mniej - ważne, aby na koncu wszystko sie zgadzało. I po zamknieciu tego okresu dowiesz sie ile naprawde masz nadgodzin. Zacznij czytać o dłuższym okresie rozliczeniowym i potem dopiero miej pretensje. Bo w tym przytpadku to TY sie mylisz.

Florek
@fachura

Dobrze gada! Ale niektórym to nawet nie wystarczy jak 200 razy powtórzysz, wciąż będą gadać ze ich firma (usunięte przez administratora).

@Informatyk

I naiwnie uważasz, że portal udzieli jakiejkolwiek informacji o użytkownikach bez nakazu sądowego? Posty są wpisywane na podstawie tego, co ludzie widzą i czują. A jak widać -jest kiepsko. Wyznacznikiem jest też ilość postów. Dobry pracodawca ma po kilka. Bo nie ma się na co żalić. A tu są tysiące.... Uwagę to możesz zwracać swoim dzieciakom.

@Informatyk

Grozisz mi ??? Czy sieci nie atakują i ci sie nudzi?

@DonFlotatorre

Piesek "Informatyk" dostał polecenie zaszczekania, ale jakoś słabo mu poszło. Podobnie jak czerstwe wstawki HR. Don -nie denerwuj się. Nie ma kim i czym. Pozdrawiam.

@Były biurowy

Dzięks :) sie wie, wie sie :) bez nerwow jestem uosobieniem spokoju, spokoj, opanowanie, hejtowanie - to ja. Przy mnie Waldek Pawlak z Tadkiem Mazowieckim na plecach to furiaci i nerwusy. Informatyk ostrzegacz ... chyba raczej informator :)))

były xl

Pracownicy powinni mieć świadomość, że w przypadku gdy zakład wysyla pracownika na wolne za nadgodziny pracownik winien otrzymac 1.5h za 1h, chyba że pracownik sam z siebie występuje o odbiór nadgodzin.

@były xl

To tak nie działa w rocznym okresie rozliczeniowym ;)

były xl
@KKK

art. 151. Pracodawca nie ma tu możliwości zmuszenia pracownika do odebrania czasu wolnego od pracy w tej samej ilości, co liczba godzin nadliczbowych. I tylko w przypadku wystąpienia pracownika z wnioskiem o udzielenie czasu wolnego, pracodawca może, ale nie musi, udzielić mu czasu wolnego od pracy, w wysokości odpowiadającej przepracowanym ponad normę godzinom (stosunek 1:1).

Lol
@były xl

Wolne z nadgodzin A wolne z harmonogramu to co innego widać dalej nie rozumiecie systemu rocznego

@były xl

kolego przeczytaj sobie bardzo dokładnie cały zapis tarczy 1,0 co ona mówi na artykuły kodeksu pracy które prezentujesz

miron
@pracownik

wy naprawdę myslicie, że taka firma jak comforty, najwieksyz pracodawca w regionie Kalisko-Ostrowskim, pozwoliłby sobie na łamanie prawa? ciagle słychać o jakiś kontrolach, ale szkoda ze one nic nie wykazują. A to znaczy że działają zgodnie z kodeksem pracy....

Śmiechu
@miron

Jak pracownicy podpisują wszystko bo się boją odmówić to znaczy że się godzą i zakład jest czysty tak było w zeszłym roku i urlopami letnimi pod koniec marca gdzie wszędzie w tv trabili że nie może nas pracodawca wysłać na urlop jak musieliśmy wszyscy siedzieć w domu ale wszyscy się podpisali pod tym dla dobra zakładu teraz firma w taki sposób nam się odwzajemnia

Borys
@miron

U Obajtka też nie wykazały nic kontrole

Tarczownik
@pracownik

Przecież zadna spółka nie jest w tarczy a to jest zwykłe wprowadzenie systemu równoważnego + zagranie w (usunięte przez administratora) z pracownikami z rozliczaniem nadgodzin ale się godzą więc no problem. Osobiscie pracuje w rownoważnym kilka lat i sobie chwale, natomiast na roczne czy polroczne rozliczanie nadgodzin sie nie zgadzam - więc konsekwentnie na nie nie chodze, wszystko w temacie

Jaguś
@Tarczownik

Ty jesteś (usunięte przez administratora) nasza firma jest w tarczy wiem z bardzo dobrego źródła i to wszystko wykorzystuje

Cukier BIAŁY
@Jaguś

Nie jest w tarczy! Ogarnij się! To są informacje jawne i dostępne dla każdego....

Pikowarka mistrz
@Jaguś

Correct korzysta z tarczy a com 40 nie przynależy do niej. Tyle w temacie. To są dwie różne korporacje. W jednej pracuje 7 tyś osób w drugiej niecały tysionc.

@Cukier BIAŁY

Nie trzeba korzystać z tarczy ale można wykorzystywać jej zapisy

Tarczownik
@Jaguś

Tak ja jestem pipipipi co tam napisałeś ale za to nie jestem głupi w przeciwieństwie do ciebie. Dla mnie Jurek czy Heniek na palarni to nie jest " bardzo dobre źródło " natomiast na oficjalnych stronach rządowych i uokik sprawdziłem to sa jawne informacje i żadna ze spółek nie korzysta z tarczy. Jest jeszcze opcja ze twoje źródło o tarczach do diaxa mowiło i źle zrozumiałeś.

Anonymous

Ciekawe czy nasz wspanialy zarzad juz robi uprawnienia na wózki widłowe.... Nie podpisanie aneksow jest równoważne z dostaniem wypowiedzenia... Hm... duuuzo wozkowych bedzie potrzebnych

$$$#
@Anonymous

Po co mają robić uprawnienia skoro oni cały czas żyją w przekonaniu że za bramą czeka pełno osób na twoje miejsce hehe lepiej żeby za tą bramę nie zaglądali bo zrobi im się przykro jak zobaczą te ilości nowych pracowników hahaha

@Anonymous

Dzięki za info . Mam uprawnienia na wózki widłowe i szukam pracy od 2 miesięcy. W poniedziałek jadę złożyć CV do correct.

Dżabar
@Kamil Bumbul

Jeszcze nie pracujesz ??? Twoje wcześniejsze wpisy były takie hurraoptymistyczne . . .

Stachuuuu

Mam uprawnienia na paleciaka. Mam szansę się załapać?

@Stachuuuu

Nadasz sie na wymienianie baterii we wózku

Lbj
@Kamil Bumbul

Powodzenia hehe

Burek
@Lbj

Na MWG z chęcią Cię wezmą tam dużo ludzi odeszło a to dopiero początek

Elektromechanik

Tak narzekałeś na przebieg rekrutacji, a teraz jesteś brygadzistą

Czy uwazasz, że uczciwie nim zostałes?

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Bambo

Podobno wchodzimy na 0,8 etatu? Ktoś coś słyszał?

Obóz
@Bambo

Będziemy pracować w półrocznym okresie rozliczeniowym na 0,8 etatu od poniedziałku do piątku po 8h. Wszystkie nadgodziny pójdą w chmurę a przed końcem półrocznego okresu rozliczeniowego wyślą nas na postojowe żebyśmy tych pieniędzy nie zobaczyli. W sumie to nic nowego dalej nas będą ebać na kasę ;)

olej w głowie
@Obóz

jaka bzdura! ludzie weźcie się ogarnijcie i nie siejcie tych plotek bo nie mozna was tu już czytac. same bzdury wyssane z palca. wierzcie w te idiotyzmy i sami się nakręcajcie dalej....

Grupa Firm COM40
@Obóz

Powyższy wpis jest plotką - nie potwierdzamy prezentowanych w nim treści. Potwierdzone informacje dotyczące m.in. harmonogramów pracy, systemu rozliczeniowego publikowane są w oficjalnych komunikatach na terenie firmy.

@Obóz

Każdy już chyba wie że od maja przechodzimy na półroczny okres rozliczeniowy ale jaki sen miało by wprowadzenie 0.8 etatu skoro w tym okresie zazwyczaj jest najwięcej pracy więc zamiast pracować mniej pewnie będziemy musieli pracować więcej czyli po 12 więc logicznym jest raczej pozostanie na pełen etat a pozostałe godz w chmurę.Sorki ale zmniejszenie etatu raczej jest nieprawdą i mało logicznym pomysłem pozdrawiam

Mig
@Grupa Firm COM40

Nie potwierdzicie. To może zaprzeczycie. Brak potwierdzenia to nie jest zaprzeczenie. Czas pokaże ale czy można liczyć na powagę błazna i szczerość kłamcy.

@@@@

Dałoby zysk firmie 0.8 etatu nawet gdybyśmy w tym czasie pracowali od poniedziałku do piątku dlatego że w piątki byś zbierał nadgodziny w chmurę A na pełnym etacie byś nie miał nadgodzin A zadaj sobie pytanie kto lepiej w obecnym systemie wychodzi lepiej Ci co maja nadgodziny i dostają wolne z harmonogramu bezpłatne czy Ci co nie mają i są to dni do pokrycia :) . Mam nadzieję że teraz rozumiesz

@On

Wprowadzając 0.8 etatu rozumiem będzie podyktowane mniejszymi zamówieniami stąd też mniejszy wymiar pracy skoro zmniejsza mi się etat do 0.8 będę pracowała tygodniowo tyle godzin o ile mam pomniejszony etat czyli powiedzmy 32h a nie 40 nikt przecież nie zmusi mnie żebym na 0.8 pracowała tyle co na pełnym pozdrawiam

@On

Tylko że osoby które nie mają nadgodzin i dostają dni wolne do pokrycia jak myślisz czym je pokrywają bo przecież w naszym zakładzie postojowego nie na więc kryją urlopami sądzisz że wystarczy im go ko końca roku?A tak poza tym urlop nie powinien do tego służyć żeby pokrywać dni wolne spowodowane wina zakładu czyli postoju z powodu braku pracy tylko do wypoczynku w terminie pasującym pracownikowi Mam nadzieję że też rozumiesz ;-)

@@@@

Pół urlopu jest twój A czy chcesz pokryć czy nie to twój wybór A nawet gdyby Ci brakło to jest takie coś jak postojowe nie dziwię się że tacy jak ty nic nie rozumieją i firma robi z Tobą co chce. Czy jak było 0.8 etatu to piątki odmówiłes odpowiedz sobie sam

@On

Ja wiem że jest takie coś jak postojowe tylko pytanie brzmi czy w tej firmie bo chyba nie mówisz o tym postojowym które później trzeba było odrabiać widocznie to z twoim rozumowaniem jest co nie tak postojowe należy się za dni w którym chciałeś chodzić do pracy ale z winy pracodawcy nie mogłeś i nie trzeba go później odrabiać go to na tyle

Oszczedzac
@@@@

Jak się nie lata ciągle na urlop jak nie bierzesz co chwilę wolne to starczy urlopu. Niektórzy mają jeszcze stary urlop

Kazali
@On

Bo zmuszali do odrabiania godzin przez to na zero osiem etatu było trzeba robić cały etat

@Oszczedzac

Masz rację tylko ja wolę oszczędzać urlop na wyjazd na wakacje bądź też inne formy wypoczynku a nie na nieplanowane dni wolne w pracy Pamiętaj że nie wszyscy mają 26 dni urlopu tylko 20

@@@@

Bo nie było żadnego postojowego tylko te 3tygodnie było wolne z harmonogramu. Włącz myslenie

@On

To nie wina mojego myślenia tylko twojego ograniczenia

@On

Wcześniej napisałeś że jeśli braknie mi urlopu to jest jeszcze coś takiego jak postojowe tylko że jak braknie mi urlopu to nie będę mógł skorzystać z postojowego bo zapewne każde wolne będzie wynikać z harmonogramu a nie z winy pracodawcy idąc na wolne z harmonogramu nie mając urlopu będę musiała te godziny odrobić wiedz o jakim ty postoju piszesz jak sam widzisz to nie u mnie jest problem z myśleniem ;-)

@@@@

Roczny system rozliczeniowy czy półroczny jak ten od mają w końcu się kończy do tego czasu musisz być rozliczona tzn jak firma Ci nie zapewni tyle godzin ile potrzeba wyrobić w danym okresie rozliczeniowym to jeżeli np do końca okresu rozliczeniowego jest 5 dni i masz do wyrobienia 40h A nie ma pracy w tym tygodniu bo zakład stoi A nie masz urlopu to masz postojowe - rozjasniłem Ci umysł czy jesteś blondynka

XD
@@@@

W tamtym roku na 0,8 etatu pracowałem od pon do soboty po 8h i czasem 12h - pełno nadgodzin poszło w chmurę. Naprawdę uważasz, że mało logiczne jest wysłanie nas później na postój ?

Goapodarna
@@@@

Jak się nie bierze wolne oprócz urlopu wakacyjnego i tego co zakład wysyła to spokojnie starczy. Ja też miałam 20 dni jak się przyjełam i zawsze zostawał mi urlop stary na nowy rok.

@Goapodarna

Po to jest urlop żeby go brać jak się go nie bierze to wiadomo że wystarczy to tak samo jak się nie zarabia ale też nie wydaje to też zawsze ci wystarczy :) masz 20 dni 6 dni pokryto ci w marcu powiedzmy że nie miales nic w chmurze 10 w lipcu okres wakacyjny i zostaje ci 4 zabrane masz 16 dni o których nawet sam nie decydowales brawo masz 4 dni pewnie na grudzień

@Obóz

Na mówili że od maja nie koniecznie półgodzin bo jak będzie mało pracy będziemy chodzić i po4-5 godzin dziennie... wlasnie taki aneks będziemy podpisywać..

Życie

No i starczy

My

To z miesiąca na miesiąc nie bedzie wiadomo ile się zarobi moze być tak że za najniższą krajową bo tak sobie wymyśla to trzeba się zwolnic a poza tym jak pójdziesz na nadgodziny to Ci jeszcze je wezma

@My

Firma ma nas gdzieś i już od dawna widać że nie zależy im na pracownikach i się z tego śmieją tu już lepiej nie bedzie dlatego trzeba rozglądać się za inną praca

Tiki tak
@Kicia

Zaklad już się robi nie stabilny bo co róż wymyślają żeby nam jeszcze więcej pozabierac i się więcej bogacic więc już cv powysylane do innych firm bo tu nie ma na co czekac

@Tiki tak

A czy kiedyś zależało im na pracowniku zawsze byliśmy (usunięte przez administratora)1/3 wypłaty to premia żeby w każdej chwili można zabrać ,chorowales kilka dni to cala premia zabrana za cały miesiąc ,termin urlopu narzuca zakład głównie zimą bo nie ma pracy a teraz jeszcze nadgodzin nie płacą kiedyś to człowiek się godził na takie traktowanie bo można było zarobić a teraz?

Laik

Stary pracownik jest poniewierany a młody klepany po plecach więc ja mogę porozmawiać z nimi na temat większego wynagrodzenia a nie gadania bzdur które wymyślają to co gadają to jednym uchem wylatuje a drugim wylatuje i patrzę na jednego z drugim jakimi są niekompetetnymi ludzmi na tych stanowiskach najlepiej to ich w kaftan spakować i wysłać do psychiatryka jak oni w domu maja takie rozumowanie to szkoda tych domownikow

Kasa
@Laik

Wymagać i nakazać to mogą jak zaczną dobrze placic i szanować pracownika jak wiadomo przykład idzie z góry co widać i słychać a za te ochlapy to się nie ma co tu wysilac

@On

To ja tylko dodam,że w systemie równoważnym urlop rozliczany jest w systemie godzinowym tzn. jeśli w grafiku masz dwunastki i weźmiesz np. dwa dni urlopu wtedy to z urlopu zniknie 24 godz. Jak pewnie zauważyliście na kwicie od wypłaty już mamy wymiar urlopu podany w godzinach.-To tak na marginesie.

@Grupa Firm COM40

publikowane są ale jest robiony grafik i harmonogram żeby zajechać ludzia nadgodziny

Xyz
@:)

Przecież teraz też jest system równoważny i jakoś tak nie jest

Cukier BIAŁY
@Xyz

Teraz masz tygodniowy wymiar czasu pracy: 40,00 h

Ciekawe czy zapłacą za 24 godziny jak tyle zniknie z urlopu

Muszą,tylko nie można wtedy liczyć ,że się ma 26 dni urlopu ,bo może wyjść znacznie mniej. Inna sprawa ,że pracownik powinien znać grafik z wyprzedzeniem,a nie z dnia na dzień. Od nas oczekuje wcześniejszego informowania o chęci wzięcia urlopu,oddania krwi,długości choroby,a w drugą stronę to już nie koniecznie.

Dorara
@:)

Grafik pracy dla danego pracownika powinien być rozpisany na cały miesiąc. No ale gdzie w tej firmie? To nie możliwe. Będą od maja co dzień zmieniać grafik jak wiatr zawieje. Jedni będą bimbac do roboty nie chodzić a inni będą musieli za nich chodzić bo grafik tak nakarze

@:)

Pracodawca może dysponować maksymalnie połową dostępnego urlopu. Czyli do 13 dni. Com40 tak działa? Czy notorycznie narusza Kodeks Pracy?

@Były biurowy

Znajdź mi proszę zapis który mówi iloma dniami zarządza pracodawca a iloma pracownik Nie ma takiego zapisu, całym urlopem zarządza zakład w porozumieniu z pracownikiem

@KKK

To teraz powiedz ile razy się z tobą porozumiewali odnośnie urlopu bo Ja mam tylko przekazywane kiedy mam urlop nie ważne czy mi pasuje czy nie i nie mam nic do powiedzenia odnośnie terminu

KKK

No to jak z tobą pracodawca nie uzgadnia to kto ci każe kartkę podpisywać od urlopu ? Nikt przecież twojego podpisu nie podrabia Nie gadaj mi że cię zmuszaja

Dramat

Ta firma schodzi na dnoo!!! Jeden wielki wyzysk!!! Do czego to doszło żeby ludzi oszukiwać.. Najpierw Cię zapewniają, że "w wolnym z grafiku" jak pójdziesz na krew to będziesz mieć zapłacone i to jest pewniak a przychodzi co do czego to się wszystkiego wyprą.. Zero szacunku dla pracownika! A ta śmieszna chmura to już w ogóle jeden wielki dramat! Nic tylko w(usunięte przez administratora)robią człowieka, zabierając mu ciężko wyrobione nadgodziny. Róbcie tak dalej a ludzie będę się sami zwalniać..

Lemur
@Dramat

Tydzień przed świętami autobusy nie beda jezdzic

Rafał
@Dramat

a ty myślisz ze jak oddajesz krew to kto za to płaci? krwiodawstwo? rząd? Może Cię oświecę, ale płaci za to Pan Kaczmarek. Chcesz (usunięte przez administratora)system i się jeszcze publicznie tym chwalisz? Myślisz ze będziesz bardziej cwany od firmy? Przecież wolne wg harmonogramu to jest twój dzień wolny od pracy, z którym możesz zrobić co chcesz. Pojechać na działkę na grilla, albo oddać krew. Pracodawcy nic do tego!

@Rafał

I tak zrobię do widzenia państwu. Abyście kosmosu nie podbili bez ze mnie z premierem na pokładzie

@Dramat

Jak nie miałeś nadgodzin, wiec musiałeś wypisać urlop i poszedłeś na krew to masz zapłacone ;)

No jak to
@Rafał

To wolne z grafiku nie można pokryć krwią ale trzeba czymś pokryć? To niedzielę też trzeba czymś pokryć? Nadgodzinami najlepiej

Noris
@Dramat

Ludzkie to debile za (usunięte przez administratora) będą je.. Zawsze znajdą debili którzy będą dymać

Wojażer
@Dramat

A co (usunięte przez administratora) dali dwa dni wolne za krew to chodzisz? Jakby nie było żadnego dnia wolnego to by nikt nie oddawał!!!!!!!!!!

bbbbbbb
@No jak to

nie można niczym pokryć bo firma musi zajechać wszystkim ciężko zapracowane godziny od maja jest nowe rozliczenie teraz na 12 h bedzie pracowal chyba kierownika

Rozsądny

Za marzec najniższa krajowa bo wolne z nadgodzin to firma jakoś może dojdzie do siebie i w końcu jakieś podwyżki dostaniemy jak się ustabilizuje sytuacja na rynku. Bądźmy cierpliwi przeczekajmy ten trudny okres przecież nikt nie robi tego specjalnie

Zasmiane

Uśmiałem się ????

ZABA
@Rozsądny

I ty w te bajki wierzysz zal mi cie rachunki trzeba placic i dzieci tez nakarmic co im powiesz nie jedzcie przez tydzien bo mi kase zabrali zejdź na ziemię i nie słuchaj głupot co ci gadają firma dobrze stoi

ZUBR
@Rozsądny

Firma nie chce wyplacic nadgodzin bo by za duzo stracila wiec ja juz na dwunastki nie bede chodzic bo to sie nie oplaca a jak beda naciskac to sie zwolnie

Miśka
@Rozsądny

Dobre sobie na początku mówili co innego że nadgodziny wypłaca po roku rozliczeniowym i co znowu nas (usunięte przez administratora)bo jak zabrać ludziom nadgodziny proste nie dac ludziom urlopu tylko zrobić wolne z harmonogramu i nadgodzinki znikają

Życie
@ZABA

Na dzieci masz pięćset plus

Miki
@Miśka

Na iwnych to niech szukaja gdzie indziej jakby mieli dac podwyzki to juz by dali a nie patrza ile ludzie wytrzymaja a ja i tak zrobie jak bede uwazal i juz wyslalem cv do poszczególnych firm nie będę czekał tu w nieskończoność bo rachunki trzeba placic a ja za darmo tu robić nie bede

Zaba
@Życie

Nie mam bo nie mam dzieci a to nie ma nic wspólnego z pięćset plus ty masz dostać wynagrodzenie za uczciwą pracę do której się chodziło i pracowało po 12 godz a teraz Ci zabiorą za 6 dni wolnego to po co chodzic na 12 skoro ten co nie chodził moze sobie urlop wypisać a skoro tak zaklad do tego podchodzi to trzeba będzie poszukać sobie innej pracy

@Rozsądny

Ty się dobrze czujesz ty wierzysz jeszcze w ich bajki co mówią firma nie chce wyplacic nadgodzin bo by za dużo straciła ale żeby za darmo robić to by chcieli więc nie będę robić dwunastek bo się nie oplaca niech sobie (usunięte przez administratora) sami szukaja

Też doczytałem
@Zaba

To co piszesz ze trzeba dzieci nakarmić?

@Zaba

Ty barani łbie weź rozbieg a kredens sam się znajdzie.

Lolo
@Stachuuuu

Juz ci leb zryli na bonelach

NAN
@Też doczytałem

A co chcesz dzieciaki powietrzem dzieci nakarmic to rób za darmo a po kasę to idź do Rydzyka na rachunki (usunięte przez administratora)

Rozum
@Kicia

Nie ma tyle zamówień przez pandemie. Co do dwunastek to pracujesz dwanaście godzin później dostajesz za to wolne. Nie masz płacone za nadgodziny bo ich nie masz. Za to dostajesz wolneTak jak zamiana dni.Na przykład niektóre zakłady fryzjerskie pracują w soboty a za to mają poniedziałki wolne. Tak jak byś pracował soboty a za to dostajesz inny dzień wolny. Zamiana dni. Tak samo to funkcjonuje z dwunastkami dostaniesz za to wolne.

No tak
@Zaba

No ale straci urlop a ty nie stracisz

@Rozum

Za dzień wolny to nie będę przychodzić na 12 godz kasa jest potrzebna

ULA LA
@Kicia

Ja juz szukam innej pracy pozdrawiam

No wierz
@Miśka

Że wierzysz w to co mówią to teraz zdziwiony

@Kicia

Firma daje ci wolne żebyś miał czas rozejrzeć się za inna pracą

Kicia

Jak najbardziej z tego skorzystam bo tu nie ma na co czekać a lepiej nie bedzie na obrzeżach kalisza szybko idzie praca stawiania zakładu więc trzeba działać a na pewno zwolnie się z tego zakladu

RACZEJ
@Kicia

Ja juz cv po wysłałem do innych firm nie dam się robić w wala żeby jawnie mnie kroić z moich nadgodzin na które przechodziłem a ci co nie mają albo są na minusie to lepiej na tym wyszli niech firma sobie sama podziękuje wcale nie będę żałował że odejdę stad

DOMEL

Ci co są na stanowisku kierowniczym a mianowicie pan O z ksm nie powinni pełnić tej funkcji bo nie ma pojęcia o produkcji po ostatnim wyczynie z gorącym lateksem co kazał puścić w produkcję i naraził firme na straty ale co tam sztuka się liczy a nie myslenie

H
@Kicia

Kasowane sa wpisy nie wiem po co przeciez ludzie prawde pisza nikt tu nie klamie

Tytan Ml
@H

Przez pandemię. Tak samo jak tłumaczą, brak podwyżek, wolne z nadgodzin. Pandemia wytłumaczenie na wszystko:)

@Tytan Ml

Ja wiem jedno jak tylko się otworzy zaklad na kaliszu to się zwalniam

Szorek
@Lotek

Na MWG słyszałem ze dużo ludzi już odeszło a to dopiero początek z tego co się słyszy

hmmm
@Szorek

Dokładnie, tylu pracowników z takim stażem w takim krótkim czasie się zwolniło... Nie pamiętam żeby podobna sytuacja miała kiedyś miejsce. Ale przecież sam menager sugeruje, że jeżeli komuś się coś nie podoba to tam są drzwi i do widzenia. Niech się tylko robota zacznie to wtedy odczują te braki.

@hmmm

A co mają do stracenia nie ma żadnych dodatków stażowych(nowi pracownicy po miesiącu zarabiają tyle samo co doświadczeni pracownicy mimo że spowalniają produkcję i doświadczeni pracownicy muszą nadrabiać żeby była wyrobioną norma) ,premia zabierana jak tylko znajdzie się jakiś pretekst, obcinanie etatów mimo że pracuje się normalnie i zero szacunku do pracowników.Nie wspominając o urlopach którymi w 100%dysponuje zakład a ty możesz sobie pomarzyć że dostaniesz wolne jak będziesz potrzebował

@Szorek

Ja jestem następny w kolejce nie będę tu za darmo robił

Endriu
@Lotek

Ja jeszcze z MWG mam 3 kumpli do wyciagnięcia przyjdą do mnie pracować kwestia miesiąca

@Endriu

i bardzo dobrze niech sobie nowych zatrudnia jak znajdą i niech sobie robią po 12 za darmo

Benek
@Endriu

Prosili sie zeby ludzie przychodzili na 12 bo nie miał kto robić a teraz jest podziękowanie zabranie nadg specjalnie zrobione żeby nie dac pracownikowi zarobić przecież oni caly czas kłamią a później się z tego śmieją że daliśmy się wyrolowac to teraz z tych nadgodzin ja siedzę w domu za darmo a ten co urlop wypisze bedzie mial kasę że mnie co chodziłem i mi ja teraz zabieraja więc dość czekam aż się na kaliszu otworzy ten zaklad

@Benek

to czekaj dalej tam juz mają pełną skrzynkę z CV

Helfen

Jaki zakład?

Pracownik rozsądna ????
@Rozsądny

Ale o jakiej ty trudnej sytuacji mówisz? Firma jakos nie stala ile 2tygodnie bo reszta to byl urlo nasz a produkcja jakos idzie 24h na dobe 5dni w tygodniu. Pieniadze za nas dostali to postojowe powinno byc a nie nasz urlop. Nadal uwazasz ze firma ma dojsc do siebie po czym????

Aaa
@Rozsądny

Poczekajmy firmie tak spasowal system rozliczania nadgodzin ze od maja bedzie polroczny system rozliczania po co raezynowac z czegoś co przynosi kase firmie część pracowników pewnie sie zwolni to grafik na 12 godzin a w październiku bezplatne wolne zeby wyzerowac nadgodziny i leximy dalej-)

Grupa firm Com40
@Rozsądny

Grupa Firm Com40, jak każde przedsiębiorstwo produkcyjne, działa w oparciu o ogólną sytuację rynkową. W obecnych okolicznościach gospodarka światowa ma wpływ na nasz system działania – zamknięcie (całkowite lub częściowe) zachodnich rynków spowodowało zmniejszenie zamówień. Zatowarowanie naszych magazynów nie pozwala na pracę w standardowym trybie, stąd decyzje o zmianach w harmonogramie pracy, w tym także o chwilowych przestojach w produkcji. Powzięte przez nas rozwiązania mają na celu zachowanie stabilności firmy i bezpieczeństwa zatrudnienia.

Noris
@Rozsądny

Co ty (usunięte przez administratora) nas na każdym kroku. Trzepią kasę cały czas.Zabrali premie świąteczną, 100 50, każą odrabiać jakieś fikcyjne godziny Ru.. Wszystkich a wy piszecie o jakiejś stabilizacji. Podwyżke to roboty możesz dostać. Zresztą systematycznie nią dostajesz. I pamiętajcie odbijać się trzy minuty wcześniej bo wam premię zapierdolą. PE... Nowak czuwa by kogoś znowu pod...

bbbbbbb
@Rozsądny

malo się oblawili przez rok czasu A gdzie zmiany stawek z 15 zł na 18 zł myślenie tylko oczu ludzia że premia jest oczywiście że jest ale ruchoma ludzie przejrzyście w końcu na oczy co firma wyprawia z wami

Szef

Ruda wróć Ty tu jesteś potrzebna żeby zrobić porządek. Garść tabletek na głowę i fantazję. P. S. Może jakaś zbiórkę uda się zorganizować z konkubentem . Zakład tęskni za Twoimi bajkami. Na Twoim miejscu zapadł bym się pod ziemię. Wszyscy miło Cię wspominamy :)

Nie zrozumiały

Czegoś nie rozumiem. Wolne z grafiku więc trzeba czymś pokryć czy nie? . Jeżeli nie trzeba to nie a jeżeli trzeba no to jak? Nadgodzinami można urlopem można a urlopem za krew nie można bo to wolne z harmonogramu. Jak to można wytłumaczyć bo jest nie spójność. Nie ma żadnej logiki. Wytłumaczy może to ktoś?

Paula

Jak wyplaty ??

Tytan ML
@Paula

(usunięte przez administratora) nie urwało, 4 z przodu, ale pewnie inni gorzej i na pewno w szoku, że 140 godzin mieli i 2500 dostali, szok i nie dowierzanie, że mało godzin zrobili i mało kasy dostali.

Aaa
@Tytan ML

Gdzie ty robisz i ile godzin miałeś że 4 z przodu ?

Q3
@Aaa

Chyba na dziale z drutem, podobno tam gdzie ciągną drut idzie zarobić, ale warunki straszne.

Latex
@Q3

Albo latex gdzie każdy nafurany lata ;)

@Latex

Co rozumiesz przez nafurany? Bo też tam robie i mnie zaskoczyłeś, chyba że nie znam waszej gwary czy tam dialektu, więc mi rozjaśnij. Jak nie lubisz pisać to podejdź jak się będziemy mijali na przekazaniu zmian

Candy

Przypominam ze w grupie siła na chwike obecna prawie 60osob na magazynie zdeklarowalo nie podpisanie aneksu zmieniającego nasza umowę. Panie i Panowie to my tworzymy tą firmę!!!!

Mika
@Candy

Ja mam małe pytanko bo w całej firmie słychać o jakiś aneksach do umowy o pracę jeśli to nie jest jakas tajemnica czego mają dotyczyć te zmiany w umowie z góry dziękuję za info

aa
@Mika

Aneks dotyczy zmiany rozliczenia na półroczne, ponieważ nie jesteśmy w tarczy więc sami nie mogą zmienić czasu rozliczeniowego Nie podpisywać, w grupie siła

Janusz
@Candy

Witam.Złóżcie się na opinie radcy prawnego. Na moje oko nie podpisanie nie apowoduje żadnych skutków prawnych. Wyatarczy, że wyślą ci poleconym do domu pismo. (usunięte przez administratora)

@Mika

Zmiana dotyczy tego że będziesz mieć różne godziny pracy, tj. jak będzie mało pracy będziesz pracować po 5 godzin a w następnym tygodniu 8 jak będzie praca... tego dotyczy właśnie ten aneks bo mam mówili to..

Roman
@Candy

Macie jaja chłopacy. Gratuluję odwagi.

pomagier
@Candy

tak tak, kazdy madry w regalach albo na stolowce a pozniej na zebraniach czwartkowych nie ma kto sie odezwac. Aneksy rowniez beda podpisywane jak na akord...

MWG

Kto chce poprzeć wniosek do zarządu o wymianę menago można się jeszcze zgłaszać do wybranych osób na każdej zmianie.

Ciekawy
@MWG

O jakiego managera chodzi???

hmmm
@Ciekawy

Zapewne o autora słynnej wypowiedzi "Jak Ci się nie podoba to tam są drzwi"

Były biurowy

Przejeżdżam często koło Correct. I regularnie o godzinie 8 rano parking przed bramą wypełniony może w 1/3. Gdzie te 7000 pracujących (o tylu HR piał w czasach gdy pracowałem dla com) parkuje samochody? Wszyscy autobusami, czy z buta do Ociąża chodzą?

Ogarnij sie
@Były biurowy

Jak ludzie z nocki odjechali to się zwolniły miejsca. Jak by był pełen parking to ciekawe gdzie by zaparowali ci co na 14 00 przyjadą

@Ogarnij sie

Nocka z niedzieli na poniedziałek też? No i pozazdrościć takich dobrych kolegów z I zmiany, że parkując już myślą, aby ci z II mieli gdzie zaparkować. W czasach, gdy ta firma żyła, parking był wypełniony z 5 razy bardziej... Może trzeba by już mszę żałobną zamawiać za com40? Za odpuszczenie wszystkich jej grzechów...

Realia
@Były biurowy

No to jak nocki nie było to były miejsca wolne. Czego ty nie rozumiesz? Jak się zjadą auta za dziesięc czternasta przykładowo na popołudniówke a nie odjechały jeszcze auta z rannej zmiany to nie ma gdzie zaparkować. Czego człowieku nie rozumiesz? Jak by był pełen parking od jednej zmiany to gdzie by zaparowali ci na drugą zmianę? Czekali by jak wyjadą po czernastej i wtedy by parkowali a produkcja by stała. Jak był pełen parking z jednej zmiany to chyba na dachu firmy parkowali z następnej zmiany. Produkcja się nie zmniejszyła wręcz przeciwnie nowe linie otwierają. Autobusów nie było kiedyś druga sprawa. Jak nie wiesz to nie pisz głupot

Tak
@Były biurowy

Gdy ta firma żyła w twoich czasach pracowało mniej osób niż teraz. Teraz pracuje okoł siedmiu tysięcy osób

@Tak

Macie akord od klakierowania? Zaklinanie rzeczywistości tu widzę :)

fizyk
@Były biurowy

a ja widzę, że zastrzegasz sobie prawo wyłącznie do negatywnych opinii na tym forum. Przypomnę że powinno się tu udzielać rzetelnych informacji, a nie powielać plotki i inne bzdury wyssane z palca. Oceniać ilość zatrudnienia na podstawie obłożenia parkingu?! szalenie wiarygodne źródło. A bierzesz pod uwagę ilość autobusów pracowniczych? wysokość absencji? przestoje na produkcji spowodowane surowcem lub kwarantanną ?

@fizyk

Skoro nic pozytywnego nie można o tej firmie powiedzieć... Fajnie, że wszyscy przesiedli się na autobusy. A przestojami spowodowanymi brakiem surowca (czyli zakupy znów dały ciała) to bym się raczej nie chwalił. Już lepsza ta kwarantanna. :)

@Były biurowy

Przestoje sa specjalnie co robili ci ktorzy sie tym zajmuja przeciez bylo tyle wolnego

Izka

Czy to prawda ze przed świetami ma być jeszcze tydzień postoju ??

Może tak
@Izka

Oficjalnie nikt nic narazie nie powiedział

...

Planuje zatrudnić się, jestem dziewczyna. Powie mi ktoś czy ciężko?

Xxl
@...

Dziewczyno nie rób tego błędu bo będziesz żałować ludziom pozabierali nadgodziny co mieli wyrobione bo mieli kaprys i zabrali i jeszcze zabiorą żeby nie zapłacić więc idź gdzie indziej do pracy będziesz robić za darmo a jak nie wierzysz to popytaj i to samo ci powiedzą ludzie będą szukać innej pracy bo teraz tydzień siedzimy za darmo a wolne szukamy innej pracy bo tu się nie da zarobić a za marzec patrzeć żeby dac ci najniższą krajowa

@...

jest bardzo ciężko a za ciężką pracę zabierają nadgodziny, nie polecam pracy w tej firmie lepiej poszukać czegoś lepszego

Corrector
@...

Wszystko zależy od tego gdzie trafisz Na twoim miejscu kierowałbym się raczej na Correct i na maszyny (cięcie pianki, produkcja pianki) jeśli chcesz w miarę spokoju, normalnych ludzi, przełożonych itd Wiadomo ze jak wszędzie trzeba pracować, robic co do nas należy a po robicie nie myslec o tym totalnie. Wymieniłem te działy tylko i wyłącznie ze względu na ludzi którzy są naprawdę w porządku i normalni w porównaniu do innych działów. Przełożeni są jacy są bo maja odgórnie nałożone co maja robic ale mimo to idzie się z nimi dogadać i wszystko załatwić od zwykłego lider po mistrza czy menago Powodzenia

Wporzo
@Corrector

Proponuję na ksm-y. Świetny kierownik

@Wporzo

i ten świetny kierownik ma już chrapkę na dział pianki także szykujcie się na nowe zmiany będziecie mieć jeszcze lepiej

Ksm
@Wporzo

O jakim ty świetnym kierownik mówisz jedyny kierownik na materacach odwracalnych który jest świetny to jest D P

Ok
@Ksm

A ten drugi też podobno do dogadania

Ksm
@Ok

Kto ci takich glupot nagadal

@Ksm

Pracuje od tygodnia na materacach co się ich nie da odwrócić i powiem że jest super praca. Powiedzieli że kiedy chcę mogę nadgodziny robić które mogę odebrać lub mi zapłacą.

Tytus
@Stachuuuu

Akurat ci zapłacą nam tez obiecali że nam zapłacą i co pozabierali nadgodziny żeby nie zapłacić kto tak Cię oklamal

Okresl
@Tytus

To pewnie je jest nowy pracownik i sobie żarty robi

Zapytka
@Stachuuuu

Nie możesz odebrać tylko musisz isc na wolne czy ci się podoba czy nie. Ludzie też chcieli żeby zapłacili i nie mieli wyboru czy sobie odbiorą wolnym czy w formie zapłaty. Nawet jak byś chciał jednak w firmie zapłaty to byś dostał wolne jak to nastąpiło. To jak ci tak powiedzieli to im powiedz że jeżeli się okaże że to nie prawda to przyjdziesz do nich się spytać co się stało

Gucio
@Zapytka

No prawda w konia go zrobili nikt mu nie zapłaci tylko go wyślą na przymusowe wolne jedynie co może zrobić to się zwolnic tak jak ja to zrobię pracuje do końca marca i narazie nie chcą płacić uczciwie za nadgodziny to się zwalniam nawet niech nie próbują mnie zatrzymać bo ich wysmieje bo nie dam się wykorzystywać i młodzi tez zaraz przejrza na oczy co się tu dzieje starzy pracownicy się zwolnią co ich jest bardzo mało a co dopiero nowo przyjęci gdzie nas zmusiło do 12 aneksami o równoważny czasie pracy

@Gucio

I gdzie do pracy idziesz? Masz coś nagrane

Pedzimir Kwaśnamięta
@...

No hej dziewczyno, chyba jesteś na etapie początków swojej kariery, ja szczerze odradzam, w correccie wytrzymałem miesiąc i już nie chce o tej firmie nic słyszeć.

Dostałem cynka

Witam. Dostałem cynka że na sprężynach pewien osobnik ( z widzenia znam go) pojechał wózkiem widłowym po pracy do domu do Ostrowa.

To ocynkuj golfa
@Dostałem cynka

Ja bym się nie zdziwił a kto ich przyjmuje i kto tam pracuje.. Autobus 60zł a wózek na gaz

Candy

No i jednak firma postanowila z nami kolejny raz zagrac w berka.... Gorzej jak Ci wykwalifikowani, mądrzy pracownicy uciekna na stałe. Co wyróżniało tą firmę pośród wielu innych w okolicy??.... Wysokie zarobki(tak tak kilka lat temu w skali okregu byly wysokie) teraz sa takie jak wszedzie, kolejny istotny czynnik wyplata nadgodzin baaa wiedzieliśmy za co ryzykujemy swoje zdrowie pracujac po 12 calymi tygodniami to zaklad tez skreslil z listy swoich zalet wiec co nas ma tu trzymac... Bo raczej nie satysfakcja z pracy... Wspaniali ludzie ktorzy tu pracuja... Tego bedzie mi zal najbardziej... A pomysłodawcą upodlania pracownikow w tym zakładzie radzę szybkiego przekwalifikowania się na stanowiska,, specjalistow,, produkcyjno magazynowych bo ktoś bedzie musiał ciągnąć tą firme jak liczący sie ze swoja wartością pracownicy ktorzy w podziękowaniu tej wspanialej firmie poprostu porzuca z dnia na dzien ten zakład.

Daro
@Candy

Oczywiście że tak o tak będzie bo tu się nic nie zmieni firma i tak ma nas gdzieś to po co tu siedzieć poza tym teraz za marzec bedzie najniższą i co ja mam myśleć z miesiąca na miesiąc jaka wypłatę dostanę czy mnie zaklad nie osz..A o nie mam już dość i rozglądam się za czym innym a żadna laska z takimi wyplatami

@Candy

Ktoś się zapytał dlaczego jednego pana z górnej półki dlaczego zabieranie są nadg odpowiedź była następującą bo firma by straciła oni od samego początku kłamali że będzie wyplacone a dobrze wiedzieli że maja nam pozbierać a kazali po 12 robić kłamstwo kłamstwem pogania

@888

A wystarczyłoby znać kodeks pracy,trochę ekonomii,spojrzeć z punktu widzenia pracodawcy i dzisiejsza sytuacja była do przewidzenia już w momencie wprowadzenia systemu równoważnego i rocznego okresu rozliczeniowego i nikt nie byłby zdziwiony-"bo obiecali zapłacić". To ,że przyzwyczailiśmy się do dodatków za nadgodziny i teraz wydaje nam się to niesprawiedliwe...no cóż, w biznesie nie ma sentymentów (tym bardziej w takim ,który ma kilka tysięcy miejsc pracy) Jak komuś nie pasi zawsze może poszukać innej pracy.

@:)

Oczywiście że się zwolnie nie Bede tu sieďzial żeby mnie (usunięte przez administratora)i myślę że w moje ślady pójdzie dużo osób z tej firmy

Mih
@888

Raczej nie pójdą. Ludzie mądrzy są na stołówce s jsk jest zebranie to oczy spuszczone i przytakiwanie. Każdy niech sam dobie przeliczy czy bardziej się opłaca mu pracować na tych dziwnych zasadach lub szuka innej drogi. Trzeba powiedzieć jasno ze to co robi com jest zgodne z prawem ale na tyle im pozwoliło prawo i rząd. Nie ukrywam że jest to bardzo nie ładne zachowanie ze strony firmy iż tak traktują swoich pracowników. Ale chce wam przypomnieć że Indie maja Ok miliarda ludzi. Wiec samolotu przylecą i was podmienia.

@:)

To po co się prosicie o ludzi żeby się tu zatrudnili takie jesteście (usunięte przez administratora) ludzie bez tej firmy tez sobie poradzą i zmuszanie ludzi aneksami o równoważny czasie pracy po 12 godz czego się boicie a to ostatnie zdanie jak komuś nie pasuje to może poszukać innej pracy to pójdzie dalej

Mih
@Mih

To niech sobie ich zatrudni chcesz to siedź ale bezemnie

AS
@Mih

Nikt mi tu nie bedzie warunków stawiał za takie wyplaty i traktowanie a za darmo to ja tu pracować nie będę jeszcze trochę otworzy się firma na kaliszu

AS
@AS

Jeszcze kolegów z tej firmy polecę tam do pracy

@AS

Dlugie chorobowe i dac im wypowiedzenie

"To po co piszecie..." Jestem zwykłym pracownikiem akordowym,a mój post to trzeźwa ocena sytuacji. Wiele rzeczy/decyzji mi się nie podoba ,ale czy mnie dziwi-nie specjalnie,są do przewidzenia.

@Candy

Wspaniali ludzie? Kogo masz.na myśli? Coś drugi tu fałszywy kombinuje by z bedła dać byleby awansik był.

Andrzej gromada
@:)

Żeby czasem ci karma nie wróciła grubasku i to ty nie musiał pracy szukać. Czego z całego serca życzę

Klakket

A co z PPK?

Przygotowani na równoważny system pracy ? Przygotowani na byciem elastycznym dla dobra firmy ?

xyz
@4321

Tak jest! Przygotowani zwarci i gotowi !

Fanta
@4321

Zrobili to specjalnie tak jak nam pozabierali nadgodziny bo się boją że ludzie by nie chodzili na 12 i nas zmuszają tak zaklad dorabia się na ludzkiej krzywdzie

Beny
@Fanta

Z (usunięte przez administratora)nie będzie pracownika jak przysłowie mówi

mwg
@4321

A jednak to prawda... dzisiaj oficjalnie ogłosili to na MGW. Zastanówcie się czy podpisanie aneksu który niebawem dostaniecie to dobry wybór...

@mwg

(usunięte przez administratora) Podpisanie aneksu do umowy ma charakter dobrowolny.

@mwg

Nic Ci nie bie da nie podpisanie aneksu, to z góry narzucona decyzja właściciela, ma do tego prawo

As
@mwg

Przeciez to jest zrobione specjalnie żeby ludzi zmusić do 12 bo nie miał by kto robić za to co zrobili z naszymi nadgodzinami

Kaczka
@As

Bo się wystraszyli

Hejka

Dobrowolny? Naprawdę? To po co przynoszą jeżeli to prawda

@Hejka

Zmylił mnie kolega aneksem do umowy.Wprowadzenie rownowaznego czasu pracy nie wymaga zgody pracownika. Jedynie gdy działa organizacja zwiazkowa to jest konieczność zaoopiniowania tego posunięcia. Faktycznie nie jest wymagana zgoda pracownika na to rozwiązanie. (usunięte przez administratora)

Zgoda
@Związki zawodowe

Czy ktoś wogóle w jakieś sprawie pyta się o zgodę pracownika? Robią co chcą

Związek zawodowy

Powinniście zebrać się i założyć związek zawodowy w zakładzie. Możecie znaleźć na stronie internetowej Solidarności potrzebne informacje i kontakt do koordynatora regionalnego, który wam pomoże. Potrzeba tylko 10 osób do założenia go w zakładzie pracy. W dzisiejszych czasach w wielu dużych firmach funkcjonują związki, które pozwolą wam przedstawiać swoje stanowisko odnośnie organizacji pracy i zasad wynagradzania. Narzekanie na forum nic nie zmieni i jest niepoważne dla dorosłych ludzi.Funkcjonowanie związku podnosi prestiż pracodawcy.

Co ty gadasz
@Związek zawodowy

Na pewno właściciel pozwoli na związki zawodowe. Co ty piszesz. To jest prywatna firma i ten kto będzie chciał założyć związki to nie zdąży bo wyleci z pracy. Powodzenia

@Co ty gadasz

No oczywiście że tak nie zdążysz wyjść od tego koordynatora i zakład już będzie wiedział kto był u nich i po co

Batory
@pracownik

Niech spróbuję poinformować zakład że chce założyć związki. Ciekawe co mu odpowiedzą

@Batory

A co mu mają odpowiadać? Sprawdzą jakim byłeś pracownikiem ile razy np. L4, wolne za krew, premia za dyscyplinę zabrana itp. czyli pracownik nieefektywny wręczą przeniesienie na najgorszy dział w firmie w najgorszym wypadku wypowiedzenie a i tak zakład ma prawo nie wyrazić zgody na założenie związków zawodowych bo od takich spraw posiada dział HR

@Co ty gadasz

Do zarejeatrowania związku zawodowego nie jest potrzebna zgoda właściciela. Pracodawca musi być poinformowany już po założeniu związku o tym fakcie. Najlepiej podpiac sie pod duza organizację związkową np Solidarność lub OPZZ jako komisja zakładowa. Oni pomogą z formalnościami. To nic strasznego. Działając jako komisja zakladowa macie przywileje związane min z większą ochroną stosunku pracy, wydawaniem opinii co do regulaminu pracy, wynagrodzeń, ZFŚS. Jeśli masz jakieś pytania to udzielę informacji. Ponizj masz artykuł jak wygląda to wszystko formalnie. https://konfederacjapracy.org.pl/jak-zalozyc-zwiazek-zawodowy/krok-po-kroku/

@pracownik

Nie ma w przepisach czegoś takiego kolego jak brak wyrażenia zgody na zalozenie zwiazku zawodowego w zakładzie pracy. Można dołączyć do np. Solidarności jako komisja zakładowa przy firmie. Pracodawcę należy poinformować już po rejestracji komisji zakładowej. Przeczytaj sobie artykuł. Sprawa jest prosta i nie wymaga dużego wysiłku. Można zwrócić się o pomoc. (usunięte przez administratora)

@Batory

Pracodawca będzie zadowolony że ma pracowników którzy chcą uczestniczyć w ustalaniu regulaminu wynagrodzeń, organizacji pracy, preeliminarza zfśs. Po zarejestrowaniu komisji zakładowej jest dopiero koniecznośc poinformowania pracodawcy. (usunięte przez administratora)

Związki
@Batory

W Amazonie działa kilka związków zawodowych i uwierz mi że nie musieli się pytać o zgodę najbogatszego biznesmena na świecie Jeffa Bezosa ;)

@Związek zawodowy

Dodam, że spotkanie założycielskie można zorganizować poza zakładem. Wystarczy 10 osób. Członkowie posiadają szczególną ochronę stosunku pracy.

@pracownik

Chodziło mi o koordynatora regionalnego np. Solidarności a nie pracownika działu Human Resources. Nie musisz się przedstawiać się i mówić z jakiej firmy dzwonisz. Wystarczy zebrać chętne osoby wypełnić dokumenty i wysłać do związku. Po zarejestrowaniu powiadomić o fakcie pracodawcę.

Spróbuj
@Związki zawodowe

No to ciekawe kto odważy się powiadomić pracodawcę

@Spróbuj

Nie można w życiu się wszystkiego bać. Nasi ojcowie i dziadkowie należeli do Solidarności pomimo komuny i reperkusji władz. Osoby które będą w uchwale zalozycielskiej wymienione w uchwale zalozycielskiej będą pod specjalną ochroną. Kolejni członkowie nie muszą być podawani z imienia i nazwiska. Proszę przeczytaj arrykuł i zobacz ile korzyści dla pracownika i pracodawcy wynika z funkcjonowania komisji zakladowej w firmie. (usunięte przez administratora)

@Spróbuj

Jeszcze dodam że pracodawcę powiadamia się po fakcie zarejestrowania. We wcześniejszych moich postach masz informację jak wygląda procedura - to nic skomplikowanego.

Ten sam
@Związek zawodowy

Było już kilku takich, którzy mówili żeby założyć związki zawodowe. Kiedy o tym powiedzieli, dostali wypowiedzenie na następny dzień.

@Ten sam

Nie ma co słuchać opowiadań sfrustrowanych i tchórzliwych ludzi z palarnii i stołówki. Zawsze mogli po cichu zarejestrować i poinformować o fakcie dokonanym. Pamiętaj w życiu wygrywają ludzie odważni, którzy mają własne zdanie i nie idą za zakompleksionym tłumem. A pamiętaj, że działacza komisji związkowej w firmie nie można zwolnić ot tak. Poczytaj również o obowiązkach pracodawcy wobec związku w firmie - wkleiłem link w starszym poście. Przedstawiciele związku dyskutują co do organizacji pracy i wynagrodzeń nie z liderem, mistrzem, pracownikiem komórki HR lecz z samym zarządem i właścicielami. Pozdrawiam

@Ten sam

(usunięte przez administratora) Tu jest wszystko dokładnie opisane. Nie słuchaj, że ktoś coś kiedyś tam na palarni powiedział o wypowiedzeniu stosunku pracy osobą które chciały założyć organizację związkową. Na stołówce czy palarnii to takie bujdy były opowiadane jak pamiętam, że Andersen nie powstydziłby się konkurencji wśród niektórych dupowłazów i kapusiów co rozpowiadają historie wyssane z palca. Dookoła różne firmy mają związki to czemu nie miałyby tutaj powstać. Narzekanie na forum i nie zabieranie głosu na zebraniach nic nie zmienia. Taki związek w firmie ma prawo głosu w wielu aspektach funkcjonowaniu firmy. Nie musi podawać danych członków oprocz organow zalozycielskich i imiennego zapytania skierowanego czy dany pracownik jest czlonkiem zwiazku w przypadku wypowiedzenia pracy pracownilowi. Związek musi bodajże 2 razy do roku podać tylko liczbę członków bez imienia i nazwiska. Nie wiele formalności dużo korzyści.

A po co wam związki

@Stachuuuu

Uczestnictwo w związku to przywilej dla pracownika. Związek uczestniczy m. in. w uzgadnianiu zasad wynagradzania, premiowania, wydatków z ZFŚS. Pozdrawiam Stasiu.

@Związki zawodowe

Pracuje w firmie w której są związki a do nich nie przynależę i nic to nie zmienia. Jestem na takich samych warunkach wynagrodzeń premii jak osoby które do związków należą...

@Stachuuuu

Nie zrozumiałeś Stasiu moich postów. Związki działają na rzecz całego zakładu, nie tylko członków. Dzięki aktywności twoich kolegów pracodawca musi uwzględnić ich postulaty przy wynagrodzeniach, premiach, wydatkach z ZFŚS. Członkowstwo w związku nic nie kosztuje a przy ewentualnym wypowiedzeniu pracodawca musi zasięgnąć opinii związku, ktorą możesz użyć jako argument w Sądzie Pracy. Pracodawcy liczą się z siłą związków zawodowych możesz znaleźć w internecie wiele przykładów.

Przestan

No i co to da?

Tarzan
@Przestan

Spieszmy się szanować ludzi tak szybko odchodzą :)

@Przestan

Brak działania nic nie da. Z postulatami związków muszą liczyć się władze firm. Związek dyskutuje i przedstawia pomysły oraz wskazuje sytuacje w firmie, ktore mogą być inaczej rozwiązane bez konieczności przekazywania informacji innemu personelowi typu lider, kierownik, manager, pracownik działu HR. Możesz zgłosić do władz związku w firmie bezpośrednio swoje spostrzeżenia.

Obudz sie
@Związki zawodowe

Władza firmy ma od zarządzania swoich ludzi począwszy od najwyżej postawionych pracowników po liderów i nie będą się bawić w wysłuchiwanie związków zawodowych

@Obudz sie

Pracodawca musi współpracować ze związkami zawodowymi, ponieważ wynika to zapisów kodeksu pracy i ustawy o związkach zawodowych. Obudź się żyjemy w 21 wieku i władze firm liczą się z głosem związków i to z nimi ustalają m. in. zasady wynagradzania, przeznaczenia funduszy z ZFŚS. Widzisz takie związki są nie tylko w polskich firmach, lecz także w wielkich koncernach np. Amazon, Biedronka, Volkswagen Poznań. Poczytaj artykuł o obowiązkach pracodawcy względem związków. (usunięte przez administratora)

@Obudz sie

Kadra zarzadzajaca jest od innych rzeczy. Takie gadanie, że nic nie da się zrobić jest infantylne. Dam Ci przykład potentant motoryzacyjny Volkswagen, który ma liczną i świetnie wykształconą kadrę zarządzającą dyskutuje o placach i premiach ze związkami. Zobacz ponizszy link a nie pisz głupot, że to bez sensu itp. (usunięte przez administratora) I co da sie?Można? Nie wiem jaki masz interes żeby negować funkcjonowanie związków zawodowych w firmach. Nawet takie potężne koncerny muszą liczyć się ze zdaniem związkowców.

@Obudz sie

Pamiętaj, że w życiu odnoszą sukcesy tylko ludzie odważni, którzy nie boją się i mają własne zdanie. Gdybyś miał dookoła tylko strachliwych, chowających głowę w piasek i powtarzających że nic się nie uda, nic nie zależy ode mnie to byś co najwyżej zbierał ziemniaki na polu żeby miec co jeść. Ludzie odważni i dążący do celu zakładają biznesy, zostają politykami, aktorami, lekarzami etc. Zobacz od czego zaczynał Prezes Orlenu z małej gminy Pcim. Był operatorem maszyn u wujka, ukończył Technikum Rolnicze a pozniej zaocznie ochrone srodowiska, byl wojtem malej biednej gminy a teraz rzadzi poteznym koncernem i zarobił np. 1.2 mln zł za 2019 rok. Gość w dodatku z zespołem Touretta i zobacz ma jaja i nie słucha opinii innych tylko idzie do przodu. Jakby słuchał opinii innych to by skonczyl jako operator maszyny u wujka a tak nawet jak się zmieni wladza zarobi do tej pory na dostanie życie albo nawet jak mówią w kuluarach w Pisie będzie kolejnym premierem naszego kraju. A sfrustrowani ludzie będą tylko narzekać po kątach, że nie można walczyć o siebie bo ktoś im powirdział i tak musi być pozdrawiam.

@Związki zawodowe

To dalej rusz tyłek i rób coś a nie w correct siedzisz na maszynie i narzekasz na wypłaty na zabieranie nadgodzin , taryfa w marcu itp.

@Stachuuuu

Jestem byłym pracownikiem i nie pracowałem na maszynie i pracowałem krótko ok. 1 roku po czym wyprowadziłem się do Poznania ze względu na obowiązki zawodowe mojej narzeczonej. W międzyczasie skończyłem studia zaocznie na Politechnice Poznańskiej i robię w Volkswagenie Poznań.Mam jeszcze kolegów, którzy tutaj pracują i mam z nimi kontakt. Nigdzie nie napisałem o zabieraniu nadgodzin, taryfach w marcu jak napisałeś itp. musiałeś pomylić wpisy. W nowym miejscu pracy jestem członkiem związku zawodowego i widzę jakie niesie to korzyści-zobacz artykuł jaki wkleiłem i zobacz jakie podwyżki i premie zostały wywalczone. Taka organizacja Stachu przedstawia swoje postulaty z którymi liczą się władze nawet potężnych firm. Proszę o merytoryczną dyskusję a nie atak skierowany w moim kierunku.

Racja
@Związki zawodowe

Albo pójdzie siedzieć za swoją odwagę zyciową

@Racja

Nikt go nie skaże, widzisz ile było mówione przez obecnych rządzących o licznych procesach wobec Tuska i ile wyniknęło po kilku latach..... Politycy tylko pozornie się kłócą bo to jest w ich interesie. Mi chodziło w tym wpisie o tym, że jak nie weźmiesz spraw w swoje ręce to nikt nie będzie przejmować się twoim losem. Smutne ale prawdziwe.........

Mig.
@Związki zawodowe

Drogi kolego nie tłumacz im spraw oczywistych. Oni tego nie zrozumieją. Ludzie nie zauważają że żyją w kraju opiekuńczym w którym dyskutuje się ile można jechać elektryczna hulajnoga. W kraju który robi wszystko żeby żyło się bezpiecznie i dostatnio. W państwie socjalu i dobrobytu. Takie państwo to wprost socjalizm w czystej formie. Co widać w tarczy. Rząd mówi że robi wszystko żeby utrzymać miejsca pracy ale tak naprawdę chodzi o podatki i składki które generujemy jako pracownicy. Rząd daje ogromne udogodnienia pracodawca którzy z tego korzystają. Bo chodzi o to żeby niewolnik generował zyski. Co do tego ze politycy żyją z podziałów ludzi wiem od dawna. Jeśli chcecie zobaczyć to naocznie to wejdźcie na strony sejmu i zobaczcie jak oni głosują. Jeśli chodzi o podwyższanie opłat danin i podatków głosują ręka w rękę.

@Mig.

Dzięki za merytoryczny wpis. Ja tylko chcę uświadomić, że zrzeszenie się i zoorganizowanie się w związek zawodowy może rozwiązać wiele ich problemów. Zobacz tam gdzie ludzie są zrzeszeni i walczą o swoje znajdują się dla nich pieniążki i inne postulaty są rozwiązywane. System feudalny upadł ostatecznie w 19 wieku. Teraz nie ma (usunięte przez administratora) Wstyd, żeby dorośli ludzi bali się odezwać i przedstawiać swoje postulaty. Taka bierna postawa jest wyrażeniem zgody na kolejne pomysły.

Zostaw merytoryczną opinię o CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k. - Ociąż

• Jak się pracuje w CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 463.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 416, z czego 45 to opinie pozytywne, 125 to opinie negatywne, a 246 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k.?

Kandydaci do pracy w CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy sp.k.