Opinie o westwing.pl - Westwing Poland Sp. z o.o w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Westwing Home&Living Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Westwing Home&Living Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Westwing Home&Living Sp. z o.o. w Warszawa

Normik

Czy ktoś może szerzej wypowiedzieć się na temat jak wygląda praca retuszera(lub zbliżonego stanowiska np. Grafik) w Westwing? Na jakie obowiązki i wyzwania trzeba się nastawić oraz jakie są stawki Brutto?

grafik
@Normik

Cześć, jeśli zależy Ci na pracy biurowej z elementami pracy retuszera to jest to miejsce dla Ciebie. Jeśli chcesz być retuszerem to niestety nie znajdziesz tu raczej interesujących Cię zajęć. 70% czasu spędza się na wysyłaniu maili, korespondencji z innymi działami, wypełnianiu raportów i nadrabiania niekompetencji innych osób - jest to wymagane. Ciężko mi powiedzieć jakie są stawki bo firma surowo zakazuje rozmawiania o tym oraz trzyma to w tajemnicy. Możesz liczyć na 5-6 tyś. brutto.

AI

Bardzo dlugo marzyłam o pracy w tej firmie ale fajnie maja tylko w socialach i na linkedinie. Niestety placa bardzo marnie - mniej niż małe januszowe firmy o ktorych nikt nie slyszal. Rok temu za stanowisko juniora z ( oczywiscie z obowiazkami specjalisty) placili uwaga - 5k brutto!!! W Warszawie! W takiej firmie!

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Westwing Home&Living Sp. z o.o.?

Nie polecam pracy w Westwing, jest to ciągła praca pod presją czasu, a każdy najmniejszy błąd jest wypominany przez przełożonych, nikt nie wyrabia się z ilością obowiązków. Po 2 tygodniach szkolenia na stanowisku oczekiwano ode mnie pracy na takim samym poziomie i tępie co pracownicy z kilku letnim stażem. Kiedy po tych 2 tygodniach mówiłem że potrzebuje więcej czasu na wykonanie zadania - zostałem poinformowany że w takim razie "coś jest ze mną nie tak". Chociaż zapewniano mnie że są płatne nadgodziny, szybko zrozumiałem, że za każdą zgłoszoną nadgodzinę dostaje się nagane i trzeba się z niej tłumaczyć, a jeśli nie zgłosi się nadgodzin odpowiednio wcześnie przed ich realizacją to pracodawca ich już nie uznaje. PRZY TYM - wszyscy w moim dziale (nawet pracownicy z kilku letnim stażem) zostawali po godzinach - nie płatnych - ponieważ pracy było tak dużo. Podwyżki są bardzo małe, a z roku na rok dostaje się coraz więcej zadań do wykonania nieadekwatnie do ilości pieniędzy. Jak to w korporacji - Wymaga się ciągłego raportowania co się zrobiło, powtarzanie kilka razy tego samego pomimo wcześniejszego raportowania tego samego, a jeśli "za mało się napisze” trzeba się gęsto tłumaczyć. Atmosfera w firmie to ciągły wyścig szczurów. Pracownicy jednego działu są zmuszani do ciągłego rywalizowania kto wykona lepiej to samo zadanie. Praca przynajmniej w moim dziale była bardzo monotonna. Jedyną zaletą to fajni ludzie w dziale, ale toksyczne kierownictwo i atmosfera.

Rekrutacja niczym się nie wyróżniała mało konkretów, niski poziom ponadto na koniec słyszysz, że skontaktują się z Tobą w ciągu 2 tygodni nie kontaktują się i nie wywiązują się z obietnic.

Jakie są Twoje Hobby opowiedz o nich.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.

Jak w Westwing Home&Living Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Praktycznie nie ma. Żadnych ścieżek kariery. Najlepszy dowód na to, że nie ma pracowników z dłuższym stażem pracy, wszyscy po max 3 latach odchodzą bo Westwing nie docenia pracowników wolą zatrudnić nowych.

Lasuczit66

Firma która uważa się za rodzinną z miłą atmosferą a jest w 100% typowym korpo bez szacunku do pracownika ???? Zastraszanie i mobbing o kładzeniu dyscyplinarki i porozumienia na biurku jednocześnie nie wspomnę :)))) Pamiętaj, że jeśli ktoś kiedykolwiek stwierdził ze byłeś dla niego niemiły może potem być argumentem do zwolnienia, bo przecież do pracy nie przychodzisz pracować tylko szukać przyjaciół. Rotacja na która nikt nie reaguje, chcesz podwyżkę? Dostaniesz 100 zł jak twoja ocena w tabelce będzie bardzo dobra! Toksyczna firma z toksycznymi ludźmi i układzikami, omijać szerokim łukiem.

NickCzemNIK

Firma-sekta. Toksyczna atmosfera pracy, częste przypadki (usunięte przez administratora).

@NickCzemNIK

(usunięte przez administratora). Kwestionowanie kompetencji pracownika, wykluczenie i traktowanie jak "trędowatego"... PIP oraz UOKIK powiadomione o "praktykach" firmy. Zatrudniajcie się śmiało.

@NickCzemNIK

Bardzo dobrze podsumowane! Popieram działanie i cieszę się, że nie tylko ja mam takie odczucia ;)

@NickCzemNIK

Cześć, czy taka wspaniała atmosfera :) panuje w konkretnym dziale czy w całej firmie? Aplikuje na Head of Club production i zastanawiam się co dalej. Dział zarządzany przez Pana Pawła. Jak wiecie co tam słuchać dajcie znać ?. Pozdro

Z niewolnika nie ma pracownika

Zdecydowanie nie polecam pracy w Westwing i piszę to jako przestrogę dla potencjalnych kandydatów. Pracowałem w różnych firmach, lepszych i gorszych, jednak nigdzie nie spotkałem się z takim nieludzkim traktowaniem pracownika jak tutaj - brak jakiegokolwiek indywidualnego podejścia, liczy się tylko wyrabianie targetu, który jest nierealny i przy takim tempie pracy nie ma możliwości utrzymania jakości wykonywanych zadań w standardowym czasie pracy. Każdy jest mierzony tą samą miarą, co przy różnorodności kompetencji i predyspozycji poszczególnych pracowników, nie ma jakiegokolwiek sensu. Po nadmiernie ekspresowym szkoleniu, wymaga się prawie tyle samo, co od mocno doświadczonych pracowników, przez co szybko następuje poczucie braku motywacji. Osoba szkoląca wykazuje się brakiem empatii i wyrozumiałości - zaleca zadawanie pytań, za które się potem jednak obraża i denerwuje. Przełożeni wolą znajdować nawet najmniej znaczące przewinienia, za które mogą skrytykować pracownika, niż chwalić za wykonaną pracę. Rotacja pracowników w firmie jest ogromna, co również o niej świadczy. Można próbować zmienić cokolwiek w celu poprawy, jednak bezskutecznie - jest się tutaj tylko trybikiem w maszynie, który tylko ma mieć poczucie bycia słuchanym, a w sytuacjach kłopotliwych można usłyszeć, że trzeba samemu coś wymyślić. Co gorsze, nie wygląda na to, jakby firmie zależało na rozwiązaniu tych problemów i usprawnieniu komfortu oraz kultury pracy.

Elżbieta
@Z niewolnika nie ma pracownika

Ekspresowe szkolenie? Czyli ile trwało? No i jak jest z ta wysoka rotacja, pracownicy sami rezygnują czy zostają zwalniani?

@Elżbieta

Mniej niż miesiąc, co przy tak dużej ilości informacji i zmiennych potrzebnych do pracy to jest tyle, co nic. Od razu po nim wymagało się prawie takiego samego tempa pracy jak u najbardziej doświadczonych pracowników i nie było miejsca na pomyłki (każda, nawet najmniejsza pomyłka była traktowana jako wielkie przewinienie, z którego trzeba było zrobić wielką analizę, po której i tak nic się w praktyce nie zmieniało). Po tym czasie, osoba szkoląca i współpracownicy byli nadal zdziwieni i oburzeni, że nadal śmiem zadawać pytania i że mogę czegoś nie wiedzieć - mimo, że zapewniali, żebym jak najwięcej pytał i szukał u nich wsparcia. Miałem wrażenie, że byłem gorzej traktowany z powodu tego, że nie wyrabiam nierealnie wysokiego targetu po bardzo krótkim czasie pracy. Nie ma także mowy o dostosowaniu tempa szkolenia pod pracownika, jeśli się nie wyrabiasz, to musisz sam znaleźć na to rozwiązanie, bo na pomoc nie ma co liczyć (jest ona tylko w teorii). Co do rotacji pracowników - skąd mam wiedzieć, jaki był powód? Nie pracowałem tam w dziale kadr. Niemniej jednak, jeśli w prawie każdym tygodniu pracy dostaje się informację od HR, że ktoś odchodzi z firmy, to nie jest to dobry znak.

Sylwia

Są w związku z tym jakies stałe rekrutacje, jeśli ludzie odchodzą czy po prostu kadra się pomniejszyła?

NickCzemNIK

Typowe polskie szkolenie… Zadawaj pytania jak czegoś nie wiesz. Unikać.

@Z niewolnika nie ma pracownika

Najlepsza ocena firmy Westwing. Bardzo wielu pracowników traktuje Westwing jako własną działalność gospodarczą. Rekrutacja negatywna stoi na porządku dziennym. Klienci się nie liczą - Cyt. „Takiemu (usunięte przez administratora), różowe kieliszki będą pasować”. Unikać.

@NickCzemNIK

Dzięki za poparcie! Dokładnie tak, jak piszesz - szkolenie ma tylko sprawiać wrażenie przyjaznego dla pracownika. A co do podejścia do klienta, też racja. Opinie konsumentów m.in. na google maps nie biorą się znikąd :)

Czy pracownicy Westwing Home&Living Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Szymon z Hajfy

Tak. Spółka Westwing GMBH organizuje spotkania integracyjne z dużą ilością alkoholu. Jeśli lubisz takie klimaty - aplikuj śmiało. Będziesz wśród "swoich".

korpo szczur

jezu, człowiek wchodzi dowiedzieć się o pracy biurowej, a można tu przeczytać tylko jakieś narzekania robaków z magazynu. Jak się nie chce (usunięte przez administratora) jak zwierze pakując paczki, to trzeba było na studia iść robole hehe

Muszkieter
@korpo szczur

Bardzo nieładnie wyrażasz się o pracownikach magazynowych firmy Westwing! I Ty chcesz pracować w biurze?! Używasz słów rynsztokowych! Bardzo dużo pracowników magazynowych ma właśnie wykształcenie wyższe.

Dorota
@Muszkieter

a czy jest możliwość awansu z magazynu? Czy ma się tam dożywocie? :D

@korpo szczur

Po to są te jak to nazywasz ‚robole’ żebyś ty mógł siedzieć na (usunięte przez administratora) za biurkiem wiec trochę więcej szacunku smrodzie

Nieróbrobak
@korpo szczur

Gdyby nie te robaki z magazynu to ty,twoja posadka i studia to psu na budę by się zdały.Więc ciesz się że ktoś chce na ciebie robić. A tak apropo,to twoje wykształcenie to chyba jest równie niskich lotów co wypowiedź.Panie korpo biurwa ????

Sebastian
@Nieróbrobak

Wątpię, czy warto dalej ciągnąć ten temat. Potrzebuję pracy i nie wiem czy przyjęli by mnie tu bez uprawnień UDT i czy rekrutacja działa na tyle sprawnie by od stycznia u Was zacząć?

Didi

Product Specialist - ktoś może się podzielić opinią? (realia pracy, rekrutacja)

Sądząc po poprzednich komentarzach moj przypadek nie jest odosobniony. Jakis czas temu brałem udział w rekrutacji do centrali w Warszawie. Kontakt był super do czasu ostatniego etapu rekrutacji. Po nim miałem dostac odpowiedz w ciagu dwoch tygodni. Niestety tak sie nie stalo. Mniejsza o wynik rekrutacji, ale zakładam ze do ostatniego etapu wybieranych jest kilku kandytatów wiec mozna sobie zadać trud by z kazdym z nich sie skontaktowac. Jesli nie telefonicznie to chociazby mailowo, z podziękowaniem za poświęcony czas… Tego niestety tutaj zabrakło, a szkoda bo firma zdaje sie, ze chce uchodzić za „pro pracownicza”. Ze nie wspomnę juz o tym, ze udzielanie informacji zwrotnej jest standardem w porządnych firmach. Jesli firma nie szanuje kandydatów to czy szanuje pracownikow ? Zostawiam do przemyślenia przez dział HR.

Zażenowany działem HR
@Kandydat

Potwierdzam. Dział HR zapomina o informacji zwrotnej zaraz po znalezieniu kandydata. Po co mówić, że "wrócimy do pana/pani z informacją o wyniku rekrutacji" jak to ewidentne kłamstwo? Pytanie do działu HR: czemu nie wracacie z informacją o braku przejścia do dalszego etapu rekrutacji skoro sami to obiecujecie? Mniejsza z tym, że odpowiedź może być negatywna ale bierzcie odpowiedzialność za słowa oraz jak się domyślam pensje za zadanie jakim jest rekrutacja a rekrutacja nie polega tylko na tym aby "dorwać" kandydata ale i odpowiedzieć pozostałym. Może warto mówić, że wrócicie do WYBRANYCH OSÓB a nie, że WRÓCIMY Z INFORMACJĄ W CIĄGU DWÓCH TYGODNI. Może się to wydawać małą różnicą ale to kwestia mówienia prawdy lub kłamania. Jestem zażenowany postawą działu HR tej firmy ale i pozostałych, które to praktykują - a że jest ich więcej to marne pocieszenie dla Westwing. Słabo to wygląda. Inne komentarze to potwierdzają.

Niedoszły pracownik
@Kandydat

Zgadzam sie. Miałam dokładnie taka sama sytuacje. Obiecali odpowiedz - zarówno pozytywna jak i negatywna. Cisza. Szkoda, ze zmarnowałam czas na rozmowę i przygotowanie prezentacji. Nie polecam aplikować do tej firmy bo ma wszystkich w poważaniu.

@Niedoszły pracownik

A co to za prezentacja miała być ? Przykro że się nie odezwali

Pracuje w Westwing od 3 lat. Ogólnie nie jest źle. Nie rozumiem jednak polityki powrotu do biur po dwóch latach pracy zdalnej. Świat zobaczył, że praca zdalna jest ok. Jest mnóstwo badań mówiących o przewagach pracy zdalnej nad pracą z biura, o tym, że ludzie są bardziej wydajni i zadowoleni z pracy, gdy nie muszą dojeżdżać i robić dupogodzin tylko wykonywać realną robotę. Szefostwo Westwing wydaje się nie być na bieżąco z tematem, bo każą wracać do biura i robią krok w tył w rozwoju społecznym.

Al

faktycznie! Dziwna polityka. Zupełnie przeciwna tak modnemu ostatnio work&Life balance

I...

W ogłoszeniu o pracę informuja o pracy zdalnej. Czyli to nie jest aktualne? Praca w Westwing tylko w biurze ?

?
@I...

No właśnie, też chętnie poznam odpowiedź

Niezadowolony
@?

W Polsce praca tylko z biura w mysl zasady, ze pracownik, ktory nie jest kontrolowany nie wykonuje swojej pracy (nawet jesli wszystko dziala tak jak dzialalo dotychczas albo i lepiej)

Też Niezadowolony

Potwierdzam, jest powrót do biura. Uzasadniają to koniecznością integracji pracowników...

Sylwia
@Też Niezadowolony

No proszę... A zdawać by się mogło że w wielu firmach praca zdalna jest bardziej opłacalna. A jak już poruszyłeś "integrację" to może powiesz czy macie jakieś imprezy albo wyjazdy integracyjne w firmie?

Śledź
@Sylwia

Wyjazdów integracyjnych nie ma, integracja tylko w biurze

@Też Niezadowolony

W 100% jest powrót do biura? Czy może jednak chociaż jakaś hybryda, czy nie za bardzo?

Też Niezadowolony
@Hanna

Hybryda, ale mało elastyczna. Praca zdalna tylko 2 dni w tygodniu

Beata
@Też Niezadowolony

Praca zdalna 2x w tygodniu jest w HQ w Monachium. W Warszawie nie ma sztywnego grafiku - jest rekomendacja dla liderów aby zespoły pracowały w biurze 2-3 dni ale decyzja zależy od lidera.

okropne

Aplikowałam kilkukrotnie w różnych odstępach czasu, na różne stanowiska, spełniając każdy punkt wymagań. Zawsze automatyczne podziękowania za udział w rekrutacji bez podania powodu. Cóż, panienki w dziale rekrutacji chyba szukają kogoś z jak najmniejszym doświadczeniem żeby ich nie wygryźć ;)

Pannaanna
@okropne

Zgadzam sie, niestety. Wyznacznikiem jest tez jak najnizsza stawka. W trakcie rozmowy zadawane sa pytania, ktorych zasadnosc poddalabym takze watpliwosci.

Aniu
@Pannaanna

U mnie do rozmowy nawet nie doszło, ale masz rację, pewnie godne wynagrodzenie biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie i możliwość utrzymania się wpływało na odrzucanie kandydatury z miejsca. Szkoda czasu, są miejsca szanujące potencjalnych pracowników i tych już obecnych :)

Pannaanna
@Aniu

Szczerze odradzam aplikacje do tej firmy. W skrocie jesli masz oczekiwania wieksze niz 3500 zl netto to szkoda czasu. Plus po moim pytaniu okazalo sie ze NADGODZINY SA NIEPŁATNE- na umowie o prace. Smiech na sali.

Nieznajoma
@okropne

Do mnie raz zadzwoniła miala odezwać bo w lutym szukają cisza

@Pannaanna

to o co oni w takim razie tam pytają? xD

Julia

Wg sieci sklep Westwing w rosji pod adresem Varshavskoye Hwy, 26, Moscow, Rosja, 117105 działa. Storna westwing.ru także. Czy to nie wstyd jak tylu Ukraińców na was pracuje?

Wiktoria
@Julia

A czemu wstyd? Wiesz nadal ludzie muszą jakoś zarabiać pieniądze. Niektórzy to zwykli ludzie, którzy prowadzą swoje biznesy. Nie każdy ma takie poglądy jak władza.

F
@Julia

Westwing nie jest właścicielem firmy w Rosji i nie ma z ta firma nic wspólnego.

6Why?
@Wiktoria

Czy to nie tak, że Westwing to firma rdzennie niemiecka? Czy to nie tak, że niemiecka firma robiąc biznesy z ruskimi poprzez ruskie podatki wspiera działania ruskiej władzy? Czy to nie tak, że ruskie atakują Ukrainę? Czy to nie tak, że Ukraińcy potem uciekają przed wojną? Czy to nie tak, że będąc poza swoją ojczyzną potem pracują w tej niemieckiej firmie? Czy wspieranie ruskich i zarabianie na pracownikach z Ukrainy poza ich ojczyzną to nie wstyd?

sowieckie mebelki
@F

Logo, produkty, strona to nic wspólnego?

Info
@Julia

Grupa Westwing w 2018 roku sprzedała biznes rosyjski pozostawiając używania nazwy Westwing, tak samo jak w Brazylii - tam również dalej działa strona pod marką Westwing. Od tamtej pory Westwing z siedziba w DE i każdy inny podmiot, w tym PL nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez spółkę w Rosji. Polecam najpierw sprawdzić jakiekolwiek informacje, zamiast wypisywać je w internecie.

Dora
@Info

Pod marką Westwing jest u ruskich biznes i to jest fakt. Same formalne sprawy to insza inszość. Wiele spółek ciągle zmienia właścicieli. Gdyby firma nie miała z ruskimi nic wspólnego to by ruskie pod niemiecką marka Westwing nic nie handlowali. Komu oczy chcecie mydlić?

Proste
@Info

Jak ktoś działa pod czyjąś marką to ta marka bierze za to odpowiedzialność. Proste?

mixx

Pracował ktoś jako magazynier i mógłby się podzielić opinia na temat pracy zarobków i atmosfery.

@mixx

Hej zarobki całkiem przyzwoite 3100 + premia za noszenie maseczki 100 premia frekwencyjna +600. Pracujące 2 weekendy za to masz oddawane 2 dni w tygodniu ( możesz się dogadać z Team Leaderem jaki dzień chcesz ). Atmosfera spoko, ludzi klimat są naprawde super. Nie czytaj opinii gdzie piszą, że muszą wyrabiać po 200 % normy to są ludzie którzy nie są niezaradni i leniwi i zostali zwolnieni przez nieróbstwo. Są szkolenia cykliczne na wózkowych, po roku czasu masz 300 zł stażowego. Fajna firma, młoda rozwijająca się dla mnie na +++

AR2D2

Te wynagrodzenie to na rękę czy jak ? Jak wygląda sprawa z uroplami,grafikiem, umowami po okresie próbnym? Czy na przy umowie na czas nie określony pensja jest większa ?

Lllll

Bylam raz na rozmowie w tym miejscu i mialam wrazenie, ze ta cala rekrutacja to takie przedszkole rekrutacyjne. Dziewczątka prowadzace proces rekrutacyjny, udajace bardzo wazne osoby decyduje o twoim losie. Dramat.

Western

Proces rekrutacji w firmie prowadzony jest nieprofesjonalnie, mnogość etapów, spóźniający się na rozmowę menadżerowie, zapewnienia bez pokrycia. Szkoda poświęcać czas na rekrutację w tej firmie.

@Western

A kto tam teraz rekrutuje?

Złośliwy i arogancki lider z Load-u,ale może tylko tak to odebrałem,bo nie rozumiem po ukraińsku,ani po rosyjsku. Nadzorców całe mnóstwo;siedzą przy stoliczku i przez 8 godzin świetnie się bawią,ale może za dużo się naczytałem o Wołyniu 1943 i Warszawie 1944 i stąd te wstrętne uprzedzenia ?

:):)

Hej mógłby ktoś powiedzieć jak wygląda praca na zwrotach? :)

Zostaw merytoryczną opinię o Westwing Home&Living Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Westwing Home&Living Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Westwing Home&Living Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Westwing Home&Living Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 17 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Westwing Home&Living Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Westwing Home&Living Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Westwing Home&Living Sp. z o.o.