Opinie o Autoneum w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Autoneum. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Autoneum o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Autoneum w Katowice

Zapomnij

Czy w Autoneum panuje luźna atmosfera?

jurek

Można powiedzieć że jest wesoło bo pracuje sie za śmieszne pieniądze ;)

Luźna tak,bo każdy ma wyjeb...to chyba początek końca tej firmy,większość ludzi już rozgląda się za czym innym zanim ich zwolnią z braku zamówień.

Byla pracownica

Mnie zaproponowano przejscie pod agencje i dwutygodniowy, bezplatny urlop bez gwarancji powrotu. Zenada. Na szczescie mam nowa prace

marek

pracujecie na stawce ciecia z budki na parkingu... dobrze ze coraz wiecej osób otwiera oczy i sie zwalnia bo za mniejszą stawke w tym kraju pracy nie ma

@marek

Dokładnie są lepsze firmy które traktują pracowników jak ludzi a nie śmieci których kosztem wychodzą z kryzysu finansowego,obniżyli nam zarobki do min.krajowego,to już jest (usunięte przez administratora) i pogarda a robimy cały etat maj i czerwiec :(

@:(

Lepiej miec prace i zarabiac najnizsza krajowa niz byc zwolnionym

Dobre sobie.
@Byla pracownica

Co za bzdury!?! Wiesz kto dziś robi za min krajowe w Polsce? Nikt!!! Nawet ukraincy się nie podejma takiej pracy,z czegoś trzeba żyć!!

hop

Czy to prawda że zwolnili człowieka legendę ze zmiany A

@hop

Tzn kogo?

Takie jaja.

Hehe firma proponuje ludziom aby sami sobie opłacali luxmed i ppk,tylko teraz pytanie z czego? Z tych 1950 zł wypłaty? Jak nawet na życie nie wystarczy :(

@Takie jaja.

To juz firma nie doplaca ani zlotowki do luxmedu?

Jududu
@Byla pracownica

Bo cala kasa zostala w Szwajcarii

Katowice
jurand

Maski obowiązkowe ale 15min przesuniecia w szatni to zlikwidowano w szczycie epidemi BRAWOOOO!!!

małek
@jurand

taki wyzysk w tej firmie dla kilu wyprodukowanych sztuk ryzykuje sie zdrowie i życie pracowników i ich rodzin

@małek

Bo to prawda

Operator
@małek

Tu zawsze był wyzysk i będzie to nic nowego.

edek
@Operator

tak sobie pozwawlacie na głowe wchodzić nic z tym nie robiąc !

@edek

Bo ludziom odwagi brakuje. Dla kilku zlotych daja sobie na glowe wejsc

Pytanko o finanse.Konkretnie ile zarabiacie?Pełny miesiąc 168 godzin.Chciałbym się dowiedzieć bo czas na zmiany.Pozdrawiam.

@Zainteresowany

Jak chcesz zmian na gorsze to zapraszam.

@Zainteresowany

Do czerwca ludzie mają pracować z obiżoną stawką czyli teraz za 168 h masz 2600 brutto,bo w kwietniu dostałeś 12 dni wolnych niepłatnych za kwartał z góry już,to maj i czerwiec wychodzi 168 h za min krajowe,życzę powodzenia firmie po tym wszystkim cyrku jak ludzie będą się zwalniać.

Xx
@.

12 dni było wolne na 3 miesiące i to wychodz mniejszy etat 4/ 5 4 ni pracy jeden wolny i masz 80 procent swojej stawki A to że nie jedne osoby miały w kwietniu wolne to niestety nie nasza winna brak zleceń wszystko

Pracownik zm B

Chciałbym podziękować firmie za otrzymaną premię w dniu dzisiejszym 21.04.2020 r. Jak wiadomo wiele firm ma bardzo słaby obecnie moment, wiadomo nie jest najlepiej i mogło być też tak że zabrano by nam premię gdyż nie jest to obowiązkowy element płacy. Premia jak na tą pandemię bardzo wysoka i szczerze jestem pełen podziwu ponieważ w innych firmach ciężko o to. Jak wiadomo każdy teraz powie lizus itd i od razu chcę powiedzieć, że nie lizę nikomu czterech liter tylko dziękuje za to że jednak dotrzymano słowa i wypłacono pieniądze. Firma ma swoje gorsze momenty pewne rzeczy powinny natychmiast zostać poprawione względem pracowników ale tak w każdej firmie będzie jeśli nie jesteś na szczeblach wysoko taka prawda. Każdy teraz powie że będzie wiele ofert okej, ale musicie wziąść pod uwagę że z tych wielu ofert najbardziej skorzystają osoby z Ukrainy bo takie osoby będą najpierw zatrudniane w zakładach gdzie zwolniono osoby więc radzę teraz trochę zacisnąć zęby i szanować to co mamy bo moglibyśmy nie mieć nic a motoryzacja to kruchy element w branży. Każdy może pisać co chce ale teraz wolę mieć to niżeli jak co poniektórzy nic.Taka prawda.. Mamy swoje zobowiązania i trzeba z czegoś żyć mimo że nie ma lekko. Może będzie lepiej może nie ... okażę się. I nie bójcie się nie pracuję tu pół roku tylko dość sporo by wiedzieć co się dzieje na firmie. Chciałbym tylko prosić firmę by docenić przede wszystkim ludzi którzy pracują w firmie już trochę czasu przynajmniej od 4 lat wzwyż bo to głównie na nas się opiera wszystko a nie na nowych pracownikach bo oni przychodzą na chwilę i odchodzę i zostanie zaledwie 1os z tych kilkudziesięciu. MIŁEGO DNIA I SZCZERZE NIE WYZYWAJMY SIĘ BO TO TYLKO POKAZUJE JAK SIEBIE NAWZAJEM TRAKTUJEMY.

Stary pracownik.
@Pracownik zm B

Dobrze napisane,ale wiesz jak tu jest że starzy pracownicy są tu nikim,niedocenia się ich :( inwestuje się w nowoprzyjętych,mają lepsze stawki od nas, co robimy tu lata i jesteśmy z firmą na dobre i złe.MIŁEGO DNIA.

@Pracownik zm B

Czyli wg Ciebie pracownikow z krotszym stazem nie trzeba doceniac? Chcialam dluzej pracowac w tej firmie, niestety to firma zrezygnowala ze mnie. Zero l4, norma wyrabiania. Wniosek? Nie warto sie nadmiernie starac, bo firma i tak tego nie doceni

Stary pracownik
@Byla pracownica

Trzeba doceniać ale nie kosztem doświadczonych pracowników!!! Czy fajnie by Ci się pracowało jak ogarniasz większość roboty,potrafisz wszystko a przyjdzie nowicjusz co dopiero się ma wszystkiego nauczyć za nic nie odpowiada bo dopiero się szkoli i ma np 200,300 zł więcej stawki od Ciebie! jak się wtedy poczujesz?

@Stary pracownik

Calkiem swiezy zgoda. Tylko ja pracowalam 8 miesiecy, pracowalam na kilku stanowiskach, ogarnialam wszystkie, norma byla, a i tak firma podziekowala. To niesprawiedliwe

Byla pracownica

Nie wiem czemu bawi Ciebie taka sytuacja. Na szczescie mam nowa prace

@Stary pracownik

Właśnie tak jak się czujesz,nie rób z tej roboty filozofii ,to zwykła prosta robota.Wszyscy ją ogarniają po tygodniu pracy

@Świeżak

Ciekawe może ty jesteś taka mądra głowa że po tygodniu ogarniasz wszystkie linie,operacje itp ;) gratuluję ;) Starych pracowników od nowych różni to ze pracowali nie na jednej linii,brygadzie itp i ogarną każdą linię a nie tylko 1 detal na 1 linii jak Ty a potem się wymądrzają co to oni nie potrafią...

ABC

Ogarniają wszystko to znaczy nic,jak są sprzedani to mają wszystko w głębokim poważaniu - tak ogarniają.

@ABC

No bo po co się starać jak kasa mniejsza od nowych??Nowi mają lepsze stawki to niech się wykażą,proste.

ABC

Bo po co się starać - ale kasę to byś chciał,proste. :(

@ABC

Jaka płaca taka praca ;)

Pampon
@Pracownik zm B

A, z wypłaty zadowolony, ciekawe co teraz napiszesz

Gggg
@Pampon

Pewnie go rodzice utrzymują...

@Pampon

Ja jestem bardzo zadowolony-a Ty nie?

ABC

Za tą robotę to i tak dobrze płacą.Jest pandemia i trzeba trochę spuścić z tonu.Taki mamy klimat.

Dla kumatych

Nie wierzcie w to że firma Wam zapłaciła jakieś 80% postojowego,nic nie dostaliśmy,bo w kwietniu jest 4 dni wolnego,w maju cztery i w czerwcu tak wynika z 80% etatu a tu odrazu dali Nam te 12 dni z których 8 dni trzeba jeszcze odpracować w maju i czerwcu za darmo bo wypłaty za maj i czerwiec będą takie same jak za kwiecień czyli min krajowe .

ABC

Czy Mamusia da czy nie-nic Ci do tego :(. Zmierz sobie temperaturkę bo maże nie masz objawów.

Postojowe

Postojowe tz. To jest 12 dni na 3ms- czyli 1 dzień w tygodniu (20%) nie dostaliśmy postojowego tylko wybraliśmy te 20% wiec teraz będziemy zapie.przac 100% za minimum krajowe. Jestem ciekaw jak się to ma w kp. Szło by przyjąć oczy gdybyśmy naprawdę tam dobrze zarabiali. No ale cóż, wiadomo ze zawsze najwięcej traci ten na samym dole.

Chu..wam w du...
@Postojowe

To nie było żadne postojowe bo nic nam nie zapłacono za te wolne dni,to były dni do wybrania za pracę w nadgodzinach powyżej 80% etatu,tak nas nasza kochana firma wyje...

Operator

Nic nikomu nie znika nie bujcie (usunięte przez administratora) ludzie w systemie owszem widnieje mniej godzin do wybrania jako urlop niż przed tym całym zamieszaniem ale mamy obniżony czas pracy o 20procent czyli tak jakby pracujemy codziennie po 6'24 h a nie 8h więc jak bierzemy teraz dzień urlopu to z wymiaru urlopu jest zabierane za jeden dzień nie również 6'24 . Dlatego jak sprawdzacie i widzicie oniej godzin to zabrali mi parę dni ,ale tak nie jest weźcie te swoje godziny podzielcie teraz przez 6'24 a zobaczycie że macie tyle co wcześniej dni do wybrania , jak wróci normalnie wszytsko to godziny urlopowe będą spowrotem przywrócone, czyli powiększone o te 20procent .

zaskoczony
@Operator

chcą was (usunięte przez administratora) jawnie zrobić z tym urlopem nie mają wam prawa zabrać nawet dnia !

@zaskoczony

Bez zgody pracownika firma nie ma prawa zabrać ani 1 h urlopu.

Taka jest i zawsze będzie.

Zawsze tak było że robol najwięcej robi,bo robi na wszystkich,począwszy od liderów kończąc na samej górze a jest najbardziej (usunięte przez administratora)na kasie i wszystkim.

zdisiek
@Taka jest i zawsze będzie.

nie bedziecie(usunięte przez administratora) ino sie nie dajcie wy nie ma 3/4 etatu zeby wam mogili PRZYWLASZCZYć urlop wy macie 80% nie 75% wiec w zadne bajki góry o 3/4 etatu nie lykajcie

@Operator

Nic nie będzie przywrócone(usunięte przez administratora)każdemu dzień urlopu za miesiąc tarczy,czyli za 3 miechy tarczy tracisz 3 dni urlopu.Firma to tak rozegrała że ludzie są tylko stratni nic więcej,dali nam 12 dni postojowego w kwietniu a teraz będziemy to odrabiać bo mamy niby 4/5 etatu a będziemy robić cały etat.

.....

Pracodawca ma prawo zarządzać 10 dniami Twojego urlopu

@.....

Zarządzać to znaczy może Ci wyznaczyć termin urlopu a nie zabierać.

Urlop

Jak macie np. 20 dni urlopu na rok to przez te 3mc postojowego mogą wam zabrać 1 dzień(24godziny) wolnego, nie więcej nie mniej. Działanie: Macie 480 godzin wolnych w roku. 480:12=40 Macie 40 godzin miesięcznie. Czas pracy jest skrócony o 20%. Czyli 20% z 40 godzin to 8 godzin. Zabierają wam 8 godzin miesięcznie. 8 godzin x 3 miesiące = 24 godziny.

@Urlop

Od kiedy dzień urlopu ma 24h? dzień urlopu to 8h a po skróconym czasie pracy 6,4h Ci co mają 20 dni to mają 160h a nie 480!!!

Autoneum

Mój błąd. Co nie zmiania faktu że jak podstawisz 8 godzin zamiast 24 godzin wyjdzie to samo. 2.6666... godzin wolnych na miesiąc = 8 godzin wolnych na 3 mc = 1 dzień wolnego

Mefi

Dostal ktos premie czy znowu to sciema kolejna byla ???

@Mefi

Jeszcze nie było,pewnie jutro będzie.

Stary
@ja

Pewnie sciema tak jak te cale dofinansowanie i te dupne kierownictwo

Ona
@Stary

Są premie ja dostałam dziś

Hela
@Ona

Tak późno? Bo ja dostałam w styczniu już.

Jo

Czy mógł by ktoś wytłumaczyć jak będziemy mieli placone i jak to będzie wyglądało teraz? Bo nikt nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć. Jakies odrabianie wolwnego????

Ja.
@Jo

Masz skrócony czas pracy o 20% to wypłata będzie też o 20% mniejsza,bez nocek to coś jak min.krajowe 1920 zł na rękę,zależy jaką kto ma stawkę ale wyliczylem ze średniej stawki 3300 brutto,a pracujesz wtedy jak Ci lider powie że idziesz do pracy a jak nie ma pracy to siedzisz w domu,nie ma żadnego odrabiania bo to jest w interesie pracodawcy aby tak zorganizował pracę byś miał te 80% etatu,bo jesteś gotowy do pracy.

@Jo

3300 brutto =2422 netto- 20% (484,40)=1937,60,tyle dostaniesz.

jerry

a co z nagrodą kwartalną i roczną ?

@jerry

Tego nie wiem,nie wiadomo ile to wszystko potrwa i kiedy ruszy normalna produkcja na 3zm?

inż.

powrót do pracy 3 zmianowej nie jest narazie planowany

@jerry

Kwartalna za 1 kwartał ma być A roczna to będzie dopiero w 2021 i zakład musi być na plusie A czy tak będzie to nikt Ci tego nie napisze bo nic nie wiadomo ile to potrwa .ZDROWYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ

Byla pracownica

Ty sie tak nie ciesz, bo Cie i tak wyrzuca. Jest redukcja etatow

Niech redukują,może się wreszcie ruszę i oleje tą robotę.Płakał nie będę ;) 0

Abc

Roczna niewidoczna :(

To Ty az takiego kopa potrzebujesz? To chyba slepy jestes. Kup okulary

@Byla pracownica

Jak się do tego przyzwyczaisz,to troszeczkę trudno się zdecydować na zmianę pracy.Wolałbym żeby mnie zwolnili,pewnie to takie małe tchórzostwo - ale tak byłoby prościej.Okulary mam i widzę to o czym Ty myślisz :).

Tak to już jest.
@Świeżak

Dokładnie,większość ludzi robi tu z przyzwyczajenia ale z czegoś trzeba źyć,więc każdy ma tam jakiś plan co do zmiany pracy na lepiej płatną.

Słoń

Dajcie nam kurła normalne maseczki ba za niedługo będziemy mieć uszy jak słonie od tych maseczek!!!

Maseczki

Jak już dajecie maseczki to dajcie jakieś normalne bo te co dostaliśmy strasznie uwierają,uszy bolą nie da się w nich pracować :(

@Maseczki

A juz nie mówiąc o piankowaniu i 8h w tym tym z woskiem. Ciekawe co zrowsze. Czy może odmowic pracy bo beda skutki uboczne po założonej uwalonej masce woskiem 8 godzin. Na stanowiski 2 osoby z dala od siebie. Nie ma żadnego zagrożenia a dermatolodzy nie przyjmują.

Shadow

Pracuję na zmianie A i to co się dzieje to masakra 5 liderów 4 z zmiany A i 1 z zmiany B i co ciekawe z 5 liderów za pierdala tylko 1 z zmiany B nie było by dnia kiedy by siedział z du pa na telefonie albo robił okrążenia wokół całego zakładu 20 osób sprząta a 7 produkuje idzie podzielić pracę 1 lider zajmuje się ludźmi sprzatajacymi a 2 lider produkcja ale po co skoro 4 liderów pokazuje palcem co robić a 1 (usunięte przez administratora) ale....oszczednosci a liderzy nic nie robią a kase zbierają ps...1 lider 7.5 h na telefonie siedzial tak aby to inni widzieli saspol ???? kolego zdjęcie zrobione masz aby dowody były

ZmC
@Shadow

Na zmianie C to samo liderki spacerują nonstop na fajeczkę! Ludzi garstka a liderów w (usunięte przez administratora)

@Shadow

Bo(usunięte przez administratora) oszczędzają na ludziach z produkcji,gdzie by szanowna szlachta wielcy liderzy siedzieli by na bezpłatnych urlopach,wolą sobie przyjść do pracy,połazić porozkazywać ludziom co mają robić,pochodzić sobie na fajeczkę a dnióweczka leci,już kurw patrzeć nie mogę na tych nierobów!!! Ale jak produkcja ruszy to będzie się główkować skąd brać ludzi do pracy na weekendy itp,bo bo takim numerze jak zrobiliście ludziom za weekendy to mało kto się będzie pisał,ciekawe jest że dla ludzi za weekendy pieniędzy nie ma a dla liderów co przychodzą do pracy i nic nie robią jakoś są?

Byly pracownik

Wogole co zrobili z ludzmi? Kierownik tak zapewnial, ze potrzebuja ludzi. Nie minelo dwa tygodnie mnie podziekowali ( nie przedluzyli umowy ). Propozycja kierownika? Przejscie pod agencje, dwa tygodnie bezplatnego, bez zadnej gwarancji pracy. To wole isc na zasilek.

Zm A
@Shadow

Tak nalatujesz na tych liderów ale jak coś potrzebujesz to kto Ci załatwia i za tobą w obronie stanie jak coś zawalisz szkoda ze takich rzeczy nie widzisz.

@Zm A

Umiem mówić jeśli coś potrzebuję to sobie sam załatwię adwokatów nie potrzebuję wystarczy umieć się odezwać w końcu każdy z Nas ma swoje prawa ale to że masz szelki nie usprawiedliwia Cię od tego aby nie pracować fizycznie gdy produkcja stoi i trzeba ogarniać prace porządkowe na osobiście pracy się nie boję ale Wy to trzesiecie portkami....zapomnial wół jak cieleciem był

@Zm A

Prawda w oczy kole co mi lider generalnie może załatwić? proszę odpowiedz na pytanie bo generalnie każdego lidera o wszystko trzeba sie prosić

@Byly pracownik

Chyba to oczywiste jest że nie dostałeś umowy,nie ma pracy to jesteś zbędny czy to tak trudno zrozumieć? W tych czasach każda firma by Cię zwolniła w ten sposób.

Prawda w oczy kole.
@Zm A

Hehe jeszcze nie widziałem tu lidera który by stanął za pracownikiem,oni patrzą tylko swoich 4 liter by tylko posadę utrzymać.

Abc
@Zm A

Lider stanie w obronie? Coś załatwi?Człowieku skąd ty spadłeś?A,już wiem jesteś liderem i pośladki szczypią jak się prawdę czyta co ?

Obecny pracownik
@Byly pracownik

To powinieneś mu podziękować za nieprzedłużenie umowy, są lepsze firmy do pracy od tej,więc niczego nie tracisz a możesz zyskać dużo więcej niż marną kasę za robotę w nie ciekawych warunkach i bycie nikim w tej firmie,teraz robią z ludźmi co chcą.

Taka jest prawda.

Firma zyskała na tarczy antykryzysowej a pracownicy nie zyskali nic po za obniżeniem pensji za taka samą pracę jaką wykonywali przed epidemią,gdzie tu sprawirdliwość??? Rząd tak to skombinował że nie da ani grosza dla pracowników,więce te 40% dopłaty to jest z naszych pieniędzy które płacimy na FGŚP,więc od teraz robimy za 40% wynagrodzenia i nic więcej,pracodawca czerpie zyski a My zostaliśmy wyr bez mydła.

Zanim coś napiszesz półgłówku to poczytaj skąd pochodzą pieniądze na tarcze antykryzysową,to nie są pieniądze od Państwa bo państwo nie ma swoich pieniędzy,to są pieniądze ludzi pracujących którzy mają potrącane z wypłaty.

Kierownik wszystko wyjaśnił na czym stoimy,więc bądźmy dobrej myśli że wszystko się jakoś ułoży :)

Jak zwykle musisz kurw..rozpętać hejtowanie? Normalny człowiek zrozumiał co kierownik ma na myśli a Ty chyba jesteś tak tępy że nie skumałeś że autoneum nie jest cudotwórcą i bez klientów nie da rady utrzymać miejsc pracy.

Fn

W tych trudnych czasach potrzebujemy komunkatów: Jaka jest sutuacja? Na czym stoimy? Myślę że Kapitam w miarę uczciwie nam to przedstawił.

samarytanin
@Fn

Miejmy nadzieję że kapitan doprowadzi ten okręt do bezpiecznej przystani

Kapitan Nemo
@samarytanin

Kapitan nie ma na to wpływu,wszystko zależy od sytuacji na rynku motoryzacyjnym,ruszą fabryki to i będą zamówienia.

Majtek
@Kapitan Nemo

Choby to nie fabryka ino statek był. To dla tego tak mi niedobrze jak tam przychodzę, to od tych fal tak buja. Ul

W sumie zadna różnica

Była operatorka

Jest super od kiedy nie pracuje w tej firmie ale jest mi bardzo przykro że ta firma w tym ciężkim czasie tak traktuje obecnych pracowników trzymam za Was kciuki

szczery

To co sie w tej chwili dzieje na hali to jest żenada nie ma co robić, 5s jak nawet srodków czystości nie ma, ale do pracy bedziemy chodzić bo takie chore priorytety ma kierownictwo aż ktoś sie zarazi to sie oczka otworzą albo i nie ...

@szczery

Szkoda słów,ale ludzie to zapamiętają!!!

maja
@szczery

Skoro nie ma środków czystości oraz ochrony indywidualnej to dla czego nie zadzwonisz do sanepidu lub pipu? chcą żebyśmy pracowali to niech wezmą za nas odpowiedzialność. interesuje mnie to czy jak ktoś z nas się zarazi czy kierownik weźmie za nas odpowiedzialność że naraża nasze zdrowie i życie bo trudno postojowe zrobic

@maja

Skończcie już z tym zarażaniem,kilka postów wstecz było pisane na ten tem

,,,

tak tak jestes zdrowy bo nie masz objawów , zwykly baran z ciebie i tyle ...

@,,,

Sam jesteś baran,jak tak się boisz zarazić to siedź w domu na L4 do końca epidemi albo zwolnij się lepiej.

maja

(usunięte przez administratora) jakaś osoba na hali może być chora nawet ty !obiawy pojawiają się dopiero po 2 tygodniach.

@maja

Albo wcale nie ma objawów,nie każdy ma objawy,ten wirus jest groźny dla starych i chorych ludzi,reszta przechodzi to w łagodny sposób,więcej paniki siejesz a nic nie wiesz.

Seba

Jakoś robimy już tyle czasu i nie jest nas mało bo ludzie też wracają z urlopu ,i jakoś nikt nie jest chory a zarazić można się wszędzie nawed w zjebanym autobusie

@Seba

Nie musi mieć objawów.

Zostaw merytoryczną opinię o Autoneum - Katowice

• Jak się pracuje w Autoneum?

Zobacz opinie na temat firmy Autoneum tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 246.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Autoneum?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 155, z czego 20 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 86 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Autoneum?

Kandydaci do pracy w Autoneum napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Autoneum