Opinie o XL Tape-International Sp. z o.o. w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy XL Tape-International Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w XL Tape-International Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XL Tape-International Sp. z o.o. w Kielce

Jeszcze pracownik

Trochę konkretów: 1.Od początku roku firma zwolniła lub sami się zwolnili -poszło ok 70 -ciu ludzi 2.Problem z ciągłymi redukcjami handlowców z różnych przyczyn np. Słowa prezesa -należy zwolnić kilku aby nikt nie czół się pewnie. 3.Totalny terror i mobing-nie zrobisz planu ( + 50% do roku poprzedniego) to zarobisz 2000 zł) 4.Samochód dostawczy tylko do jazdy służbowej 5.Telefon -stara nokia lub samsung (wstyd się pokazać na ulicy (większość handlowców ma prywatne ) może o to chodzi 6.Firma ma chyba problemy finansowe (nowe hale kosztują co miesiąc trzeba płacić 7.Obroty w lipcu w porównaniu do roku 2015 -5% spadku(chyba ludzie się poznali ,że nie jesteśmy producentem tylko bardzo drogim pośrednikiem. 8. Na tą chwilę potrzebują ok 20-stu handlowców ,chyba za bardzo się przeliczyli i za dużo zwolnili 9.Ludzie nie chcą pracować w xl-u -już wiedzą co się w tej firmie dzieje. Reasumują wielkie bagno i te pozytywne komentarze pochodzą z biura na polecenie MB i PG.

ph
@Jeszcze pracownik

do 5 się zgodzę z tobą resztę to piszesz totalne bzdury

Jeszcze pracownik
@ph

Pozdrawiam kolegę z biura. Rozumiem ,że : 6. Telefon masz lepszy niż wszyscy handlowcy? 7.Nie masz pojęcia ile Starząmski wziął kredytu na te hale. 8.Napisz ile pracuje handlowców (na 20 grup handlowych prawie we wszystkich brakuje od 1-2 handlowców. 9. Na ok 70 ludzi którzy już nie pracują ponad połowa sama odeszła do tej pory mam dobry kontakt z nimi. Kolego ile dostałeś premii za tą odpowiedż. Pamiętaj ,że MB jest bardzo fałszywy i nie do końca możesz mu wierzyć-i tak Cię na końcu pogrąży.

Krystian

Nie chodzi o narzekanie tylko o to ze jakiś leb z biura klepie na okrągło te same bzdury

ph

Wiekszosc to tu robi problem z niczego. Chcesz to pracuj. Nie to nie. Firma nie jest super pracodawca ale mozna trafic gorzej wiec chetnych do pracy nie brakuje. Zobaczcie jaka jest rotacja i redukcja etatow w sporzywce - wiem bo pracowalem.

TAKIE INFO

MYŚLĘ ŻE TA FIRMA TO JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE ZAPRASZAJĄ NA ROZMOWĘ REKRUTACYJNĄ I PROSZĄ O NAUCZENIE SIĘ Z KATALOGU ICH ASORTYMENTU BO BĘDZIE ROBIONY TEST ZE ZNAJOMOŚCI PRODUKTÓW EHEHEHE:) A OD CZEGO SĄ SZKOLENIA PRODUKTOWE PO ZATRUDNIENIU NA DANE STANOWISKO JESZCZE SIĘ Z CZYMŚ TAKIM NIE SPOTKAŁEM A PRACUJĘ DŁUGO W HANDLU OSOBIŚCIE GORĄCO NIE POLECAM ALE KAŻDY ZROBI JAK ZECHCE

Przedstawiciel Handlowy

Żenada. Pytania bez sensu. W połowie tych dziwnych pytań wiedziałam, że to nie dla mnie. Chcą dawać najniższa krajową, a wymagania z kosmosu.

Czy w obecnej pracy może pani korzystać z samochodu do celów prywatnych? Jak pani obecnie raportuje, w dzień czy po południu? Zamówienia wysyła pani z programu czy mailem?

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Chyba nie ma lepszej opcji, niż zdobycie pierwszego doświadczenia PH w tej firmie ( fakt, jest kiepsko, ale od czegoś trzeba zacząć ) i pójścia dalej? Zastanawiam się czy warto jechać na rozmowę. Martwi mnie lojalka na 2 lata. Dużego ciśnienia nie mam, bo aktualnie pracuje w zupełnie innym zawodzie.

Ja sie zastanawiam nad zgłoszeniem oszustwa w reklamie w radio w którym BDT reklamuje się jako producent taśm i narzędzi malarskich, to jest wprowadzanie społeczenstwa w błąd, a taki czymś się zajmują odpowiednie organy. I nie są to ani MB ani PG!

Bylem

Trochę konkretów odnośnie pracy w XL. Praca jest w całej Polsce jak widzicie, pytanie gdzie akurat się zwolni miejsce tam akurat będą rozpatrywać CV-ki. Podstawa - najniższa krajowa. Premia - 1,4% od obrotu netto. Zarobki dla PH zależne od regionu jaki dostaniesz, najprawdopodobniej dostaniesz region po kimś więc zarobki można sobie łatwo policzyć po historii. Teraz w sezonie zarobki pewnie w okolicach 3tys netto. Poza sezonem wszyscy siedzą i piją kawy więc jest gorzej. Samochód tylko do użytku służbowego, tablet, telefon tak jak w ogłoszeniach. Praca 8-16, jeździsz po określonej bazie klientów i sprzedajesz. Baza klientów taka żebyś każdego odwiedził raz w tygodniu - ok 40. Ciśnienie spore jak to w sprzedaży. Z plusów odnośnie sprzedaży - XL ma kilka produktów - taśmy - które sprzedają się praktycznie same bo takie jest zapotrzebowanie. Z resztą jest gorzej. Wprowadzają nowe produkty jedne bardziej, drugie mniej trafione, ale oferta się powiększa. Byłem, pracowałem, zrezygnowałem. ' Są plusy i minusy jak wszędzie. Każdy musi sobie sam przekalkulować. Ja nie żałuję, zdobyłem trochę doświadczenia do CV które potem otwiera inne drzwi. No i spotykasz przecież handlowców z innych firm więc o ofertach pracy wiesz szybciej pracuj pl. ;) Mam nadzieję, że wrzuciłem trochę konkretów pomiędzy tymi sprzeczkami byłych PH i Pań z Kielc. Pozdrawiam

Jeszze pracownik

Kilka miesięcy temu ktoś napisał ,że jak odejdą KR i KK to "firma się wyłoży"-i tak się chyba dzieje . To co się dzieje teraz to jakaś paranoja. 70 % pracujących przedstawicieli jest na etapie szukania pracy i jak tylko coś sensownego znajdą to od razu uciekają co widać w ostatnich miesiącach. Dodatkowo prezes który potrafi dla "widzi mi się " zwolnić dobrych ,zaangażowanych pracowników dla zasady "aby nie czuli się za pewnie" to jakaś paranoja. ODRADZAM WSZYSTKIM PRACĘ W TEJ CHOREJ FIRMIE.

były
@Jeszze pracownik

zapomniałem dopisać Wasz cudowny dyrektor traktuje was nie jako ph tylko nazwał was dostarczycielami a to o czymś świadczy, jak szanuje się pracowników w tej firmie.

Nieźle ci zryli beret w tych Kielcach :)

St

Wow. Co tu się dzieje. Mają lekarzy, ale nie tej specjalizacji. Wam są potrzebni psychiatrzy!!!!

zzzz

Dobrze napisałeś, wydaje ci się.

Taka Prawda

Nie wiem jak inni, ale mnie bulwersuje ta dziewczyna z biura XL Tape, która na zlecenie dyrekcji pisze o super benefitach, super warunkach, super zarobkach... Zero konkretów, czysty spam i w kółko to samo. Teraz to już kopiuje swoje stare posty sprzed kilku miesięcy i wkleja bo jej się pisać nie chce. Kłamstwo goni kłamstwo. Raz pisze jako @sara, później jako @janek. Zmienia nicki co chwilę i sama sobie na posty odpisuje.

Janek

Praca w tej firmie to smiech na sali.

Taka Prawda

Wcale nie trzeba znać branży budowlanej. Jak masz jakiekolwiek doświadczenie w sprzedaży to idź na rozmowę, powiedz, że chcesz zarabiać 2000 netto, nie chcesz auta do celów prywatnych, nie chcesz żądnych dodatków i benefitów. Jesteś gotów pracować po 10 godzin dziennie, będziesz bezdyskusyjnie wykonywać wszystkie polecenia, podpiszesz umowę z najniższą krajową i masz pracę.

były

Na żadne,ani ty ani twoi najlepsi klienci nie mogą na nic liczyć,ponieważ dyrekcja twierdzi że ci co biorą dużo to im się nic nie należy ponieważ cały czas będą kupować u nas towar. Tylko zapomnij o tym ponieważ większość dystrybutorów ma niższe ceny niż my możemy zaproponować. A jest sztywny cennik bdt i nie można zejśc poniżej danej ceny.

@były

No z tym to nie do końca prawda, możesz zejść z ceny, jeśli dyrektor/kierownik wyrazi na to zgodę, przy czym to na ogół odbywa się pod jakimś warunkiem i najzwyczajniej dla klienta to wcale nie jest takie opłacalne. Do dziś przypomina mi się jak wypychano klientom malarską z Uni, która była nic nie warta a jej cena różniła się raptem trochę od oryginału. A jaki był krzyk przy sprzedaży tej podróby gdy dałeś cenę promocyjną.

Taka Prawda

Jeszcze jedno. Jak będziesz z biura pisać dalej te kłamstwa za pisanie których Ci płacą to ja będę na każdego Twojego posta pisać jaka jest prawda i to za darmo. Nie znoszę oszukiwania ludzi a to właśnie robisz!!! Jak dalej będziesz siać tą obłudę to chętnie wybiorę się do PIPu i przedstawię sytuację odnośnie niepłatnych nadgodzin, lewych premii uznaniowych (które tak naprawdę są zadaniowe) i wielu innych uchybień ze strony firmy. Jest w XL Tape jak jest, ale okłamywanie przyszłych pracowników to już przesada! Jak ktoś ma przyjść do pracy to niech wie gdzie idzie a nie, że się dowie gdzie trafił po kilku tygodniach pracy. Wybór pracodawcy to ważna w życiu sprawa i często zły wybór może zaważyć na całym przyszłym życiu. Niech ludzie podejmują decyzję świadomie a nie na podstawie kłamstw.

zzzz

Ty naucz się najpierw poprawnej składni zdania a dopiero zacznij udzielać się na forach.

Taka Prawda

Jakie benefity? W XLTape Kierownik jeździ autem dostawczym jak przedstawiciel. Niejednokrotnie zarabia mniej niż nadzorowani przez niego przedstawiciele, bez możliwości użytku prywatnego. Pracuje po 12 godzin dziennie. Nie ma żadnych benefitów (kart sportowych, opieki medycznej, dodatków do kursów, wczasów itp.) O czy Ty piszesz. Jesteś tak zakłamana jak cała ta firma.

Krystian

Czy ty człowieku nie rozumiesz ze na sile piszesz smieci jakies. Po co to robisz ?piszesz nie na temat

Taka Prawda

O proszę i już pracownik z biura XL Tape odpisuje na swoje własne posty, zmienia temat i próbuje siać komunistyczną propagandę rodem z czasów Gomułki. Wspaniała firma!!! Napisz: Czy nie wstyd Ci tam pracować? Jak się z tym czujesz, że namawiasz ludzi do pracy w tej firmie nie podając prawdziwych informacji? Przecież wielu ludziom możesz zniszczyć życie! Czy uważasz takie postępowanie za etyczne i moralne? Gdzie Twoje sumienie?

Taka Prawda

Te pozytywne opinie o umowie o pracę, wypłatach na czas, narzędziach itp. przypominają mi czasy sprzed 20 lat, jak to naprawdę nie był standard. Jacy ludzie pracują w tej firmie, że chwalą umowę o pracę - przecież to jest prawny obowiązek pracodawcy. To wygląda tak jakbym napisał, że jestem świetnym pracownikiem ponieważ: - przychodzę do pracy punktualnie. - mam ubrania więc nie będę przychodzić nago. - umiem czytać, pisać i znam tabliczkę mnożenia do 100. Zgroza. Wasz poziom intelektualny jest przerażający, skąd wy się urwaliście. Zero pojęcia o aktualnych standardach na rynku pracy. Teraz to się firmy prześcigają z bonusami takimi jak karty multisport, prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do kursów językowych, dodatki do wczasów, zagraniczne wyjazdy integracyjne itp. Samochód służbowy do celów prywatnych to jest standard w pracy przedstawiciela. Praca od 8-16 i ZAKAZ pracy po godzinach - tak działają profesjonalne firmy. Nawet jak pracownik w ciągu miesiąca pracował po godzinach to ma na koniec miesiąca wolne na poczet tych nadgodzin - czego ma dopilnować przełożony nadzorujący pracę przedstawiciela. Pracownikom nie wolno wysyłać maili po godzinach pracy itp. Przerażające, że jeszcze istnieją takie firmy jak XL Tape i dziwne, że się PIP za was nie wziął jak należy.

zzzz

A skąd on ma to wiedzieć? Chłopie tam nie am reguły, tych co nie podpisali lojalek już raczej wykopali, tych co się nie sprawdzają wywalają po dwóch trzech miesiącach, także rotacja jest ciągła.

On

Nie napalajcie się tak. Ogłoszenia są w każdym województwie bo przedstawicieli jest 100, więc po 5-7 na województwo. Ogłoszenia wiszą cały czas już od kilku lat - zbierają bazę CV tak na zapas, jakby się ktoś zwolnił, lub trzeba by kogoś wymienić. Tyle samo kosztuje wystawienie ogłoszenia na jedno województwo co na całą Polskę. Nie raz tak bywa, że dzwonią do kandydata po kilku miesiącach od wysłania CV bo się akurat wakat zwolnił.

Zostaw merytoryczną opinię o XL Tape-International Sp. z o.o. - Kielce

• Jak się pracuje w XL Tape-International Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy XL Tape-International Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XL Tape-International Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 1 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XL Tape-International Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w XL Tape-International Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XL Tape-International Sp. z o.o.