Opinie o hays.pl - HAYS Poland sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HAYS Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HAYS Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HAYS Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Prokurator

To są zbrodniarze przeciwko ludzkośći.

Potencjalny klient

Byłam na rozmowie z Panią(usunięte przez administratora) Rekrutacja do działu HR. Nie otrzymałam informacji zwrotnej. SZOK. Za takie niewywiązanie się z obowiązków powinna wylecieć z pracy. na moim stanowisku odpowiadam za kontakt z firmami rekrutacyjnymi. Z Waszą firmą nigdy nie podejmę współpracy. Jeśli tak traktujecie kandydatów do pracy - to byłe daleko od was.

LOL

Ludzie z ledwo rocznym doświadczeniem w rekrutacji mają tam stanowiska Senior Recruitment Consultant. CYRK NA KÓŁKACH I ŚMIECH NA SALI.

Zdegustowany

Nie polecam firmy Hays. Brak szacunku dla pracownika. Traktują nas jak bezmyślne boty, które nie rozumieją co się wokół nich dzieje. Niepłatne nadgodziny. Przymusowe nadgodziny, bo przecież 'klient musi być zadowolony'. Codzienne absurdalne sytuacje. Myślą, że jak dadzą nam jabłka i orzeszki to są najlepszą firmą na świecie. Brak elastycznych godzin pracy. Brak pracy z domu. Nie wiem czy jestem w stanie powiedzieć choć jedną dobrą rzecz. Najgorsze jest wynagrodzenie. Kompletnie nieadekwatne. Dostajesz tyle ile im się zachce. Możesz dostać 3000 brutto na początek, ponieważ nie znasz środowiska, nie masz doświadczenia. Zgadzasz się na to, jasne, każdy potrzebuje pieniędzy. Mimo, że masz doświadczenie to wmawiają Ci, że wcale go nie masz. A po miesiącu przychodzi koleżanka zaraz po studiach, która widzi outlooka pierwszy raz w życiu a zarabia 1500zł więcej od Ciebie. I co tu zrobić? Idziesz, tłumaczysz, prosisz. I co? I nic. Przecież jesteś zerem, nie zapominaj. Trzymajcie się z daleka od tego (usunięte przez administratora). Nigdy nigdzie nie czułem się tak źle, jak tam. NIE POLECAM.

:o
@Zdegustowany

Chcesz powiedzieć że ktoś po studiach, kto przychodzi tam pracować na stanowisko Junior (bo domyślam się że innego nie dostanie) zarabia 4500 zł brutto? Przecież to jest nienormalne.

@:o

Dokładnie tak. A osoba z doświadczeniem dostaje 3000 brutto, bo tyle powiedziała, więc tyle dostała. Powody podania swojej stawki są różne. Przeważnie podajemy niższą kwotę, bo jesteśmy zdesperowani. A jak problem zostanie później zgłoszony, pokaże się niesprawiedliwość podając przykłady, to jest najzwyczajniej w świecie olewany.

@Zdegustowany

A co do stanowiska 'Junior'. Oczywiście, jest takie, ale kompletnie nie zależy od doświadczenia, a od wysokości wynagrodzenia :)

Byłem, widziałem, żegnam
@Zdegustowany

Zgadzam się w 100%. W praktyce wygląda to tak, że starzy wyjadacze szukają tanich niewolników mamiąc ich złotymi górami, obniżają na każdym kroku ich poczucie wartości żeby jak najmniej im zapłacić. Jak taki junior wyrobi premię to krzywo na niego patrzą (to dopiero leadership!) :) Sami po latach przekrętów kiedy coś już wyjdzie na wierzch, uciekają do innych agencyjek. Ot kapytalyzm po polsku.

:O

Stanowisko jest przypisane do stawki? Nie odwrotnie? To jest jeszcze bardziej nienormalne.

Staż

Panie pracujące w rekrutacji to jakiś żart. Omijać z daleka tę firmę. W zasadzie cieszę się, że nie udało mi się tam dostać pracy i zaczynam pracę w innej firmie, w której zapowiada się empatyczny zespół nie oceniający ludzi po okładce. Znajomy potwierdził i poinformował mnie, że wielu pracowników z Hays idzie do pracy do konkurencji, ponieważ w Hays jest jeden wielki motłoch i bardzo niemiła atmosfera. Zatem dobrze się stało i nie żałuję.

Tylko króciutka analiza CV. Brak dialogu - odpytywanka jakby kandydat odpowiadał na pytania z ankiety. Chłodny i zdystansowany ton, jako kandydat mam uczucie braku zaopiekowania. .

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Najgorsza "pijawka" z jaką mialem do czynienia, podczas rekrutacji mówią że pensa płatna w ciągu 5 dni a w umowie do 30 dni i zawsze 30tego dnia płacą. Odradzam z nimi współpracę

Rookie

Od nowego roku będę wymagał od agencyjek jakiejś chociaż symbolicznej rekompensaty, przynajmniej zwrotu za dojazd, bo przyjeżdżając do nich generuje się im zyski umożliwiając rozbudowę baz danych, a oni często nie traktują ludzi z szacunkiem, są chamscy i oszukują. Tak więc będę bardziej biznesowo podchodził do takich spotkań i innym radzę to samo. Jest rynek pracownika i im często bardziej zależy niż nam na odbyciu rozmowy. Jak nic nie będą chcieli dać, to spotkanie może być w siedzibie potencjalnego faktycznego pracodawcy (i to też po wcześniejszym uzgodnieniu pewnych kwestii oraz w sposób niekolidujący z moją pracą), a do tego czasu możemy sobie porozmawiać przez telefon, jeśli akurat będzie mi pasowało.

Asia
@Rookie

A może Powinien Pan zapłacić agencji za możliwość przyjścia na rozmowę i propozycję zmiany pracy? :) Może i jest rynek kandydata, ale przy okazji tych kandydatów jest całkiem sporo i nikt nie ma ochoty współpracować z roszczeniowymi osobami.

@Asia

Pani Asiu w drugą stronę też to działa. Rekruterów i agencji jest całkiem sporo i nikt nie ma ochoty współpracować z roszczeniowymi i rozkapryszonymi rekruterkami i rekruterami. Proszę o tym pamiętać. Pycha kroczy przed upadkiem.

mike
@Asia

Asiu, chyba dawno nikt cię porządnie nie przebolcował.

Haha
@Asia

Droga Asiu, wez się walnij w łeb. Nikt nie będzie marnował czasu na budowanie wam byznesu.

@Rookie

To jest jakiś pomysł

zeta
@Ania

Tak Aniu, rozważ poważnie propozycję @mike, wyjdzie ci to na zdrowie i może nie będziesz już głosić takich głupot.

Smiech na sali
@Asia

Oto obraz pychy i arogancji.

Ilona
@HR

Witam z pana slow wynika ze nie ma pan pojecia o pracy rekrutera o tym ze oni nie decyduja o terminie pana spotkania lub rozmowy przez teleofon lub skaypa sklada sie na to wiele czynnikow chociazby grafik menadzera ktory sie zmienia z dnia na dzien, dlatego ciagle zmiany termonow a trzeba jeszcze dodac ze na rozmowy z kandydatami umowic trzeba 3 osoby .Radzilabym okazac wiecej zrozumienia dla ich pracy.

@Ilona

A priori wysnute przypuszczenie, że jestem panem. Ciekawe. Pani z kolei jest na bakier z interpunkcją. Na rozmowy z kandydatami trzeba umówić trzy osoby - a ten wniosek skąd? I dlaczego trzy, a nie np. dwie, cztery albo jedną?

Julita

Jeżeli jesteście zainteresowani pracą w HAYS Poland, to na stronie firmy są opisane przykładowe dni pracy na poszczególnych stanowiskach. Warto się zapoznać z takimi opisami przed złożeniem do firmy swoich dokumentów aplikacyjnych. https://pl.hays-careers.com/poznaj-pracownikow-hays/ Mam też przy okazji pytanie do osób, które już tam pracują, czy opisy te faktycznie pokrywają się z rzeczywistością. Im więcej opinii z pierwszej ręki, tym łatwiej będzie naszym użytkownikom zorientować się jak wyglądają realia w HAYS Poland.

Julita

@zeta, czy jesteś osobą pracującą w Hays? Może Twoje poglądy o firmie różnią się znacząco od tych przedstawionych na forum? Czy możesz opowiedzieć, co sądzisz o pracodawcy? Jakie stanowisko zajmujesz, i czy jest ono zgodne z Twoimi kompetencjami?

Julita

@Likwor, a co te "średnie" benefity oznaczają? Dlaczego nie zawsze można na nie liczyć? Czy są zależne od zajmowanego stanowiska? @HR, a czy Ty pracujesz w firmie? Zdaje się, że masz złe zdanie na jej temat. Jakie zmiany według Ciebie należałoby wprowadzić, by pracowało się lepiej?

Maciek

Ludzie, pamiętajcie, żeby ZAWSZE idąc na spotkanie wiedzieć, do jakiej firmy aplikujecie (nazwa, lokalizacja, dokładnie określone stanowisko i zakres pracy) oraz na jakie wynagrodzenie możecie liczyć (przynajmniej widełki). Najlepiej od razu iść do firmy, w której będziecie pracować (w ostateczności do agencji, ale w ręku warto mieć już konkretną ofertę od konkretnej firmy). Teraz jest rynek pracownika, wszędzie brakuje ludzi do pracy i rekruterzy dwoją się i troją, żeby skusić potencjalnych kandydatów. Często obiecują gruszki na wierzbie, żeby człowiek tylko przyszedł na rozmowę (mają za to punkty=pieniądze, nie takie jak za skuteczne zrekrutowanie pracownika, ale zawsze jakieś), a wiele rekrutacji ma wręcz FIKCYJNY charakter. I potem się dziwicie, że kontakt się urywa. Szkoda czasu i pieniędzy na jeżdżenie na takie do niczego nieprowadzące rozmowy, lepiej w tym czasie porobić coś pożyteczniejszego. Dobrze Wam radzę, szanujcie się już na etapie rekrutacji, wtedy inni też będą Was szanować. Pomysł z domaganiem się zwrotu kosztów dojazdu wydaje się niegłupi, zwłaszcza jak nie ma się skierowania z UP/spotkanie nie jest gdzieś koło domu albo obecnego miejsca pracy.

@Maciek

Witam. Uczestniczyłam w rekrutacji do firmy z branży nowych technologii, każdy zna tę marke. Umowa co prawda miała być podpisana przez agencje, ale co do wynagrodzenia osiągnęliśmy porozumienie. Do momentu trzeciego etapu rekrutacji wszystko szło pieknie-pracownik był ze mną w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Po drugim etapie, rozmowie bezpośrednio u klienta firmy Hays kontakt się urwał. Pracownik Hays miał dać odpowiedź do konca tygodnia, a telefon milczy. Rekrutowałam do tej pory przez jeszcze dwie agencje: Grafton (podobna sytuacja, brak odpowiedzi w sprawie rekrutacji, dopiero po majlowym zapytaniu uzyskałam odpowiedź) i Adecco. Póki co tylko z ostatniej dali mi odpowiedź i to też po kilku tygodniach oczekiwania. Reasumując, jak szukać to raczej samemu.

@Ania

@Update do komentarza: dostałam dzisiaj odpowiedź w sprawie rekrutacji z marca. To nie są żarty. Ci ludzie są nie powazni.

Koper
@Ania

@Ania i co, dostałaś fuchę? xd

Julita

Co sądzicie o aktualnej sytuacji w firmie? Pisaliście o problemach związanych z rekrutacją przez agencje, a czy Hays rzeczywiście potrzebuje nowych osób? Na jakie umiejętności zwraca uwagę pracodawca? Czy firma organizuje wyjścia integracyjne, dba o swoich pracowników i ich rozwój?

Amoroso
@Julita

Pracodawca zwraca uwagę na to, ile telefonów i spotkań "natłuczesz" w ciągu miesiąca i czy wyrobisz target. Trzeba się rozpychać łokciami, nawet w obrębie zespołu, gonić za wynikiem i nie wychylać się z jakimikolwiek inicjatywami. Bo od razu będą na ciebie krzywo patrzeć. Co do rozwoju - kilka wewnętrznych, bardzo nudnych korporacyjnych szkoleń no i oczywiście PRACA - najlepiej uczyć się w praktyce, wyrabiając wyniki. Raz w miesiącu pizza i piwo w biurze - przywożą jakiegoś żubra i pizzy tyle, żebyś powąchała jeden kawałek. O laptopie czy wygodnym krześle - zapomnij. Tak samo jak o rekruterskim LinkedInie. Taka to praca w tej szlachetnej organizacji.

@Amoroso

Czyli typowe korporacyjne podejście - idziemy na ilość, jakością się nie przejmujemy, może jakiejś firmie sprzedamy jakiś projekt, może znajdziemy kandydata i może zacznie tam pracę. Ważne, że dzwonimy i spotykamy się non stop...

Julita

@anonymous, dziękuję za szczegółowe informacje, takie dane na pewno pomogą zainteresowanym osobom. @Ania, na jakie stanowisko aplikowałaś? Może Twoja aplikacja zagubiła się wśród innych. Rozumiem, że już nie jesteś zainteresowana podjęciem pracy w firmie?

@Julita

Opisałam poniżej tą rozmowę.

Koper

Odradzam, strata czasu. Paniusia nie raczyła mi przekazać informacji o przebiegu rekrutacji (po miesiącu!), nie reagowała na próby kontaktu z mojej strony. Niestety, wygląda na to, że generalnie agencje rekrutacyjne to dziadostwo...

Oswald

Zawsze mnie zastanawia ile takie firmy przycinają na każdym pracowniku i o ile lepsze warunki samemu by się wynegocjowało bezpośrednio z pracodawcą.

Hr
@Oswald

Zazwyczaj nic by się nie Mieniło i raczej byś nie dostał pracy bez udziału agencji

@Hr

Tylko wam się wydaje, że jesteście tacy niezbędni. A tymczasem pracodawcy coraz częściej sami wolą szukać pracowników. Chociażby via LinkedIn. Tak więc wasze dni są raczej policzone, wielcy łowcy talentów. :)

HR

Przepiękne jest też to jak firma zowie się brytyjską, wymagają angielskiego zaawansowanego, a potem rozmawiasz przez telefon z osobą kaleczącą ten język z wyraźnym ruskim akcentem xD

ajaks

Nie polecam pracy w tej firmie. Ogromny stres, nacisk na KPI za którymi nic nie idzie i wszystko obliczone na ilość, a nie na jakość. Praca jak w call center. Do tego management to jakiś ponury żart - ludzie, którzy wyrabiają wyniki, ale nie mają najmniejszego pojęcia o zarządzaniu i obchodzeniu się z ludźmi. Do tego drętwa atmosfera typowego korpo, rywalizacja między pracownikami i kwasy. Pensje śmiesznie niskie, wygórowane targety i bieda w obskurnym biurze.

Julita

HAYS Poland Sp. z o.o. nie tylko prowadzi rekrutacje dla innych firm, często sama poszukuje pracowników do własnych struktur. Na stronie http://hays-apply.hays-careers.com/hays_pl_en/Search/Results/All/1 możecie zapoznać się z ofertami pracy w firmie HAYS Poland Sp. z o.o. np. na stanowisko Consultant Sales & Marketing. Czy ktoś z Was obecnie pracuje w tej firmie i mógłby podzielić się w tym miejscu swoimi doświadczeniami z tym pracodawcą?

HRowiec
@Julita

Nie polecam, straszne korpo, atmosfera jakby wszyscy połkneli kij. W dodatku beznadziejni klienci, konsultanci i handlowcy nieprzygotowani do pracy i nie znajacy swoich branż do których rekrutuja. Straszny nacisk na KPI i "dowóz" kandydatów na siłe i za wszelka cene. Przestrzegam i odradzam

Hr
@HRowiec

A w rekrutacjach praca polega na zrekrutowanych czy na mega fantastycznym procesie gdzie nikt nie został zatrudniony

HRowiec
@Hr

W Hays - na mega fantastycznym procesie gdzie nikt nie został zatrudniony. I koniecznie w pakiecie ilość (z naciskiem na ilość) wysłanych kandydatów i w jakim czasie się tego dokonało. Puste statystyki za którymi nic nie idzie.

Nicki

Witam, Hays publikuje lipne ogłoszenia porażająco pasujące do tych publikowanych na indeed, jakby przeredagowane oryginały. Konsultantki mają się za arystokrację rynku pracy. Nie polecam Hays, uważam, że współpraca z nimi to strata czasu.

Pin

Nie polecam, strata czasu. Nadęte paniusie zadają oklepane pytania.Mimo zapewnień, żadnej informacji zwrotnej.

luk

Niesłowność p.Angeliki razi w oczy, mam na myśli oczywiście dział HR. Droga Pani, ten ktoś po drugiej stronie słuchawki, czeka na odpowiedź o wynikach rekrutacji.Oby Pani nie była w takiej sytuacji.

ddddd
@luk

miałam to samo z słynną AnGeliką z Hays:-)

Zostaw merytoryczną opinię o HAYS Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HAYS Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HAYS Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HAYS Poland Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HAYS Poland Sp. z o.o.