Opinie o hays.pl - HAYS Poland sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HAYS Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HAYS Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HAYS Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Znający temat

Jeżeli chodzi o praktyczne to żadne. Najważniejsze to zbudowane własne kontakty i relacje z potencjalnymi kandydatami, które wnosi się do firmy jak "wiano".

Rysio

Totalna porażka:) Odbyłem rozmowę telefoniczną i nie dostałem żadnej odpowiedzi po miesiącu. Na moje wiadomości również nie dostałem odpowiedzi. I to się nazywa profesjonalizm? Dziękuję Pani Magdzie z Wrocławia.

Mck

Dla tej firmy jesteś tylko bydłem które musi sprzedać na targu z zyskiem. Zero profesjonalizmu. Najlepsza praca to taka która sam sobie znajdziesz...

Firma beznadziejna ,nie pchajcie się w to badziewie. Zero profesjonalizmu i to pod względem wszystkiego

Staż

Panie pracujące w rekrutacji to jakiś żart. Omijać z daleka tę firmę. W zasadzie cieszę się, że nie udało mi się tam dostać pracy i zaczynam pracę w innej firmie, w której zapowiada się empatyczny zespół nie oceniający ludzi po okładce. Znajomy potwierdził i poinformował mnie, że wielu pracowników z Hays idzie do pracy do konkurencji, ponieważ w Hays jest jeden wielki motłoch i bardzo niemiła atmosfera. Zatem dobrze się stało i nie żałuję.

Tylko króciutka analiza CV. Brak dialogu - odpytywanka jakby kandydat odpowiadał na pytania z ankiety. Chłodny i zdystansowany ton, jako kandydat mam uczucie braku zaopiekowania. .

wkurzony

dwa tygodnie rekrutacji, aplikacja nie przeslana do klienta, kilka telefonow, rozmowy po pol godziny, po czym dowiaduje sie ze nie przesle mojej aplikacji do klienta, bo za czesto pracowalem po 3 miesiace, gdzie sami proponuja prace i projekt na 3 miesiace poziom hipokryzji level master

zxc

Wiecie, co jest fajne? Że skończy się latanie na do niczego nieprowadzące pseudorekrutacje w takich firemkach. Teraz przez lata ludzie będą się dwa razy zastanawiać przy każdym wyjściu, czy na pewno jest ono warte ryzykowania podłapania jakiegoś świństwa. I raczej nie będą się telepać zatłoczonym metrem czy autobusem przez pół miasta, żeby odpowiadać na idiotyczne pytania typu co zmotywowało do ubiegania się o pracę albo jaki jest ulubiony kolor. Takie wygłupy będą już możliwe tylko przez telefon, gdzie łatwo się rozłączyć i nie ma frustracji z powodu zmarnowanego czasu (i czasem także pieniędzy na dojazd). Do samej pracy też rzadziej będzie się jeździć, a częściej załatwiać wszystko przez internet. Rekrutacje będą odbywać się praktycznie w 100% zdalnie, a praca częściowo. Ta cała pandemia ma swoje plusy.

Niestety również muszę umieścić negatywną opinię z powodu braku profesjonalizmu ze strony firmy Hays. Zadzwoniono do mnie z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną, która miała odbyć się telefonicznie. Zostałam powiadomiona dwa razy o jej przełożeniu - ze zrozumieniem godziłam się na nowy termin. Natomiast gdy nadszedł dzień i godzina jej przeprowadzenia - zero odzewu. Czekałam cierpliwie na telefon (Pani, która miała ową rozmowę przeprowadzać mówiła, że zadzwoni o konkretnej godzinie), natomiast bez skutku. Biorąc pod uwagę obustronny szacunek wypadało wysłać e-maila, bądź telefonicznie przekazać informacje, że jest to nieaktualne.

anonim2
@Anonim

To samo!! Strasznie jest to frustrujące, bo człowiek ustala sobie plan dnia pod tą rozmowę, plus ewentualnie przygotowuje, a widać druga strona nie szanuje tego. Możliwe, że są to tylko badania ile osób z przesłanych cv wciaz szuka pracy, aby ich wpisać do bazy? nie mam pojecia i wytlumaczenia na takie zachowanie. Drodzy rekruterzy z Hays, moze o czyms nie wiemy??

ania

Powinni zatrudnic nowych rekruterów, bo marnują ludziom szukającym pracy czas i też chęci do firmy!!! Miesiąc temu kontaktowała się ze mną(usunięte przez administratora), aby ze mną przeprowadzić kilkunasto minutową rozmowę. W związku z tym, że byłam w pracy przełożyłyśmy ja na pozniejsza godzine. Dostałam potem smsa, ze jej jednak nie pasuje i prosi, aby przelozyc na kolejny dzien. Na drugi dzien brak odzewu, to po umowionej godzinie zadzwonilam, pani znowu przelozyla kolo godziny 15. O 15 znowu cisza. Najlepsze, że jak oddzwaniam Pani odzywa się pod 'hej', nie maja tam sluzbowych telefonow czy jak??? Oddzwonilam na kolejny dzien, Pani zapomniala chyba o mnie i przelozyla na nastepny tydzien, gdzie cisza. Dałam sobie spokoj z tą firmą. A po miesiacu co? Telefon, że Pani niby chora była i czy wciaz szukam pracy i czy moze przeprowadzic ze mną rozmowe. W zwiazku z tym, że pracuje przelozylismy, że zadzwoni o 15 i jak mozecie sie domyslec, znowu cisza. Jak HR nie umia dobrze zatrudnic, to i zwyklych pracownikow tez nie beda potrafili.

Olga
@ania

Dobrze rozumiem, że nie udało Ci się umówić na termin rozmowy w HAYS? Dosyć specyficzna sytuacja. A na jakie stanowisko aplikowałaś?

agnieszka
@ania

to chyba standard w firmie :) ja miałam przyjemność w roku 2016 z panią, która już tutaj nie pracuje - pani ta nie dzwoniła o umówionej porze, przekładała spotkanie kilka razy, aż w końcu odwołała, nie mówiąc dlaczego. Świat jest mały, toteż dowiedziałam się później, że po prostu ta pani poszła na długie L4 z wiadomego powodu :) To oczywiście jest wystarczający powód by olać pracę, kandydatów i wszystko.

Niestety działania firmy oceniam jako negatywne i nieprofesjonalne. Aktualnie aktywnie szukam pracy. Dwukrotnie wysłałam cv na zamieszczone ogłoszenia o pracę. Poza otrzymaną automatyczną odpowiedzią nikt się ze mną nie skontaktował. Dodam, że profil mojego dotychczasowego doświadczenia był zgodny z opisem z ogłoszenia. Napisałam maila bezpośrednio do osoby zajmującej się rekrutacją - zero odpowiedzi. Postanowiłam też umieścić moje cv w ogólnej bazie dla kandydatów - również zero odpowiedzi i informacji. Po tak znanej firmie, jednej z większych na rynku oczekiwałabym profesjonalnego podejścia do kandydatów. Miałam okazję skorzystać z usług innej firmy i wiem, że można prowadzić procesy rekrutacyjne bez ignorowania potencjalnych pracowników.

Zdzisiek

Współpracowałem z HAYS jakiś czas, na terminowość płatności nie narzekałem. Natomiast przy rozwiązaniu umowy zaczęli mnie (bezpodstawnie) straszyć karami umownymi i 'zachęcać' do pozostania. Żenujące zachowanie. Zastanówcie się dwa razy, czy warto się wiązać z taką firmą.

???

Czy komuś udało się uzyskać zwolnienie z zakazu konkurencji?

Zdzisiek
@???

Ale masz już podpisaną umowę z zakazem i chcesz się z niego wymigać? To bym nie liczył na to :)

Pamcia

Cześć wam, wysłałam dziś cv do Hays i teraz żałuję po przeczytaniu tych opinii, czy ktoś w ogóle pracował u nich w Krakowie?

Manamana

Miałam przyjemność z Hays'em - rekrutowali mnie do jednej firmy (Warszawa). Weszłam na ich opinie od niechcenia, już dłuugo po procesie rekrutacyjnym i jestem w szoku. Wszystko to, czego doświadczyłam, przeczy opiniom na stronie. Pani, a w sumie dziewczyna, która się mną zajmowała, była przemiła, pomocna i właściwie na każde moje zawołanie (powiedziałabym wręcz, że aż momentami trochę nadgorliwa). Pełen kontakt telefoniczny i mailowy. Przeprowadziła mnie przez cały proces, pracę dostałam a na końcu musiała się nagimnastykować jako pośrednik w negocjacjach między mną a przyszłym pracodawcą. Wiadomo, taka praca i nie robiła tego z sympatii, ale nie mogę złego słowa powiedzieć. Może trafiłam po prostu na wyjątek potwierdzający regułę :).

Rekruter :)

Rekrutacja niestety leży i kwiczy :) Brak jakiegokolwiek kontaktu z Pania Olga, która najpierw przeprowadza rozmowę, informuje, że wróci z feedbackiem do końca tygodnia, a tu mija już drugi tydzień i zero odzewu telefonicznego i meilowego. Myślę, że gdybyście popracowali nad przeszkoleniem swoich rekruterow, to na pewno by opinia o Was wzrosła ;)

@Rekruter :)

Mam takie same doświadczenie ale z inna rekruterką z tej firmy.

Rekruter 201
@Kandydat

Ja również niestety nie mam przyjemnych wspomnień po rozmowie z Panią Olga. Zero profesjonalizmu. Rekruterka wysławia się jak by była obrażona ze musi ze mną rozmawiać. Nie polecam

Kinga
@Rekruter 201

Niestety to samo doświadczenie z inną rekruterką. Brak profesjonalizmu...

Mary13

Stracony czas, zapewnianie o odpowiedzi do konkretnego dnia, brak kontaktu po ponad tygodniu. Mało tego, brak możliwości aplikacji na 2 oferty jednocześnie, do których rekrutację prowadzi Hays - czy to w ogóle legalne?

Warsaw

Najgorszy outsources jakiego znam. Pracuję w Hays dla T-Mobile ponad 1.5 roku. Przelewy za faktury notorycznie przychodzą z opóźnieniem, w rekordowych przypadkach sięgały nawet 3 tygodnie - przy i tak długim okresie płatności faktury (30 dni) to jest totalne przegięcie. Dodatkowo, moje prośby o informacje i upomnienia regularnie były ignorowane (zarówno maile, jak i telefony). Totalny brak kontaktu z opiekunem i tragiczny kontakt z administracją i rozliczeniami. Niestety, T-Mobile jest tak zastany proceduralne, że wymusza na swoich kontraktorach współpracę poprzez Hays, często jest niemożliwe by zmienić dostawcę. Unikać jak ognia!

Dno
@Warsaw

Potwierdzam! Mi próbowali wcisnąć absurdalną umowę. Kilka „kwiatków” to: * oświadczenie, że kontraktor zapoznał się z zaleceniem Hays aby ubezpieczyć się na kwotę min. 250 000 zł w renomowanym towarzystwie ubezpieczeniowym - wtf?! * 30 dniowy termin płatności, ale jak udzielę 2% rabatu to będzie 21 dni, a jak 3 to 14 * jednostronne kary umowne * możliwość zerwania zamówienia w dowolnym momencie Jak zapewnię wiecie, umowy nie podpisałem ;) Jeżeli ktoś chce mam umowę do wglądu, której nie podpisałem ;))))))

@Dno

Ja taka podpisałem bo potrzebowałem roboty "na gwałt" :(

zgredek
@Dno

Można prosić jakoś tą umowe?

zgredek

Cześć, a ja mam pytanie odnośnie już wspólptacy po pozyskaniu pracownika. Wspólpraca z Hays na zasadach b2b ogranicza sie tylko do wystawienia faktury im? Czy coś mieszają jeszcze dodatkowo później? Z czymś uważać przy umowach? Wysylaja najpierw wzor do zapoznania sie?

Pracownik01

TRAGEDIA! zmieniają sami umowy, a potem dają do podpisania z datą wsteczną! Bez żadnego kontaktu z pracownikiem. Niemili ludzi, ciężki kontakt. Nie polecam Jestem wściekła, że trzeba się użerać z takimi ludźmi

Jaaa

Bardzo nieprofesjonalne podejście do prowadzonej rekrutacji. Możliwe, że trafiłam na kiepskiego rekrutera. Od początku Pani zapomniała podać najważniejsze informacje odnośnie do klienta, musiałam się o wszystko upominać, nagle kontakt się urwał. Rozumiem, że nie przeszlam dalej w rekrutacji, ale brak odpowiedzi na wiadomości jest mało eleganckim podejściem. Strata czasu.

X

Szkoda czasu

Zostaw merytoryczną opinię o HAYS Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HAYS Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HAYS Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HAYS Poland Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HAYS Poland Sp. z o.o.