Opinie o HAYS w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy HAYS. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w HAYS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HAYS w Kraków

Tracker

Z nową pani dyrektor i jpani Team Manager, jest coraz gorzej. Ostatnio kilka nieoczekiwanych zwolnień. Zero transparentności.

@Tracker

Niestety podejrzewam,że te decyzje nie zależą od nich , a takie ich ocenianie jest po prostu niesprawiedliwe. Robią wszystko, co w ich mocy, żeby ludzi zatrzymać i znaleźć im miejsce w innych projektach. RPO to rozwiązanie dopasowane do klientów, jeśli zmieniają się ich potrzeby, nie chcą płacić za outsourcing rekrutacji, to z nas rezygnują...

nu jak
@Tracker

ale zwolnienia są wśród zwykłych robotników czy wśród kadry managerskiej też?

@nu jak

Tak, w ciągu ostatnich 2 miesięcy zwolniono 2 menadżerów.

Pracownik Nowy wpis

pracownik Nowy wpis

Hays International Delivery Centre po zmianach w zarządzie to jest jeden wielki cyrk. Nowa dyrekcja zwalniania ludzi każdego miesiąca i nikt nie wie kiedy będzie jego kolej. Po ostatnich spektakularnych zwolnieniach ludzi którzy mieli pozytywny wpływ na firmę nikt nie wie jaki jest los firmy w Krakowie i nie ufa w słowa managmentu który bardzo często nie jest szczery. Nie polecam takiego toksycznego środowiska pracy.

Pracownik Nowy wpis
@pracownik

Aktualnie rządzący robią wszystko, co w ich mocy, żeby pracowników zatrzymać , znaleźć miejsce w innych projektach. Niestety czasy na rynku rekrutacji są niepewne, a zależymy od klientów, ich sytuacji finansowej i potrzeb. Takie uroki RPO.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w HAYS?

Zwolnienia

Skąd tyle zwolnien w hays ostatnio?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie HAYS. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.

Czy w HAYS wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Internal Department

Dziękujemy za Twój komentarz, choć chcielibyśmy podkreślić, że zawiera on pewne nieodpowiednie komentarze. W Hays stawiamy na kulturę dzacunku i współpracy. Chcielibyśmy również zapewnić, że każdy nasz pracownik czuję się docieniany i szanowany. Jeśli masz konkretne uwagi na temat zespołu, zachęcamy do rozmowy z naszym wewnętrznym działem abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje obawy.

Nikt

targety, KPI, trackerzy, daty, ilośći, iłości, tabelki, shadowanie rozmów telefonicznych z kandydatami, chwalenie sie feedbackami, szkoda gadać. wstyd. Nie polecam,

KPI

Cała firma pracuje na KPI, trackerach, tabelkach i ilościach. A Shadow rozmów ma chyba kilka zespołów z tego co wiem.

vale

I've been working there and I must admit it was good employer. Adequate salary, free beverages and wild parties and relations I have contact so far.

Czy HAYS oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

uwaga na UMOWY TYMCZASOWE

Przestrzegam wszystkich przed umowami tymczasowymi polegającymi na pracy dla innej firmy na kontrakcie przez Hays. Miałem tę nieprzyjemność - pracowałem dla firmy X (tak będę ją nazywał w tej opinii) i miałem kontrakt z Haysem. Jest to kiepski układ z kilku powodów: - jednotygodniowe wypowiedzenie - brak jakichkolwiek benefitów, które mają pracownicy firmy X - mniejszy wymiar urlopowy. Z tym jednak się pogodziłem, więc choć jest to niedogodność, którą warto rozważyć, nie mam o to żalu do firmy bo wiedziałem że tak to wygląda. To, do czego mam żal to fakt że rekruterka na rozmowie przedstawiła to w taki sposób: "pierwsza umowa jest z nami, na rok, a potem następuje przejęcie przez firmę X". Zaznaczyła oczywiście, że nie ma gwarancji, ale przyznała że znakomita większość dostaje tą umowę bezpośrednio przez firmę X - wywnioskowałem więc, że działa to w pewnym sensie jak umowa na okres próbny. Kiedy już dołączyłem do firmy X dowiedziałem się od osób, które były na takich umowach, że "przejęcie przez firmę X" nie jest absolutnie takie proste. Generalnie wygląda to tak, że jeśli w momencie kiedy kontrakt się kończy nie ma żadnych otwarć w firmie X, idziesz na bruk. Przedstawiano mi to z zupełnie innej perspektywy, więc całkiem szczerze poczułem się (usunięte przez administratora) W moim przypadku przed upływem roku okazało się, że pracy jest na tyle mało, że mnie nie potrzebują, więc zgodzili się żebym popracował jeszcze miesiąc, a potem do widzenia. Oczywiście odprawa się nie należy, bo pracownik tymczasowy nie ma takich praw jak pracownik mający zwykłą UoP. Ja na szczęście wylądowałem na cztery łapy, bo dostałem świetną ofertę i teraz cieszę się, że mogłem opuścić ten chory układ, więc mi ryzyko się niejako opłaciło, ale jeżeli ktoś nie jest gotów na taką nerwówkę - stanowczo odradzam. Dodatkowe "grzechy" Haysa to koszmarna komunikacja z firmą X - np wysłali mnie na urlop na ostatni tydzień, kiedy moich przełożonych nie było w pracy. Nie wiedziałem więc jak wygląda kwestia zwrotu sprzętu. Na to, mądrogłupcy z Haysa powiedzieli, że "ludzie z firmy X wszystko wiedzą także się z Panem skontaktują". No ok. Czekałem, czekałem, zaraz miał być mój ostatni dzień, a nie miałem żadnego info, więc skontaktowałem się z przełożonymi z firmy X. I co się okazało? Byli wielce zaskoczeni, bo myśleli, że to ja bez słowa zarequstowałem urlop i po prostu sobie na niego poszedłem. A na koniec najlepszy kwiatek - w świadectwie pracy zapisano, że umowa została rozwiązana ZA WYPOWIEDZENIEM PRZEZ PRACOWNIKA. Nie chcę insynuować, że było to celowe poświadczanie nieprawdy, ale niestety mija się to z realiami; nie pokrywa się to zresztą z wypowiedzeniem, na którym wyraźnie zapisane jest, że to pracodawca wypowiada umowę. Słowem - omijać Umowy Tymczasowe z daleka, a najlepiej w ogóle nie mieć nic wspólnego z tą firmą kogucik.

Kanga
@uwaga na UMOWY TYMCZASOWE

Kombinują tak nie tylko z umowami tymczasowymi (z rozwiązywaniem)

zwolnili ostatnio wiele osób bez żadnych argumentów

Internal Department

Witam, Dziękujemy za feedback natomiast nie jest możliwe zwolnić kogokolwiek bez podania argumentów - czy możemy prosić o szczegółowę informację na ten temat na internal.recruitment@hays.com? Pozdrawiam

Zostały same lizidupki z grona wzajemnej adoracji, choc i one zaczely powoli sie wykruszac, bo tylki zaczely im sie palic :D to co sie dzieje w tej firmie to istny cyrk.. pare romansow rozwalilo ludziom rodziny, a dzieciaki dalej bawia sie w przedszkole fundujac sobie przebierane imprezki :D ta firma jest zalosna, dla dzieciakow bez doswiadczenia...

B.

Ogólnie nienajgorszy pracodawca, ale raczej na krotka chwile...wypalaja człowieka wyśrubowane targety, średnio wyszkolone szefostwo (w Hays awans dostaja glownie osoby, które go sobie "wysiedzialy", sa tez "spektakularne" awanse po roku bycia w firmie, ale takich jednak jest mniej), mało benefitów pracowniczych (nie maja np. dostępu do mybenefit). Sporo można sie nauczyć, szczególnie w aspekcie negocjacji, asertywności, stawiania na swoim - bo jak sie nie stawia na swoim, to niestety, ale można dać sie zajechać. Ilosc pracy jest naprawdę duża, nadgodziny sa częste, nie sa codzienne, ale częste, zarobki sa w porządku, mysle, ze nawet utrzymane na poziomie innych RPO biznesów na lokalnym rynku. Podsumowujac: na chwile, osobom asertywnym i mocno ogarniętym na indywidualna prace, na wynik - polecam. Ludziom, co licza na sciezke kariery, prace zespolowa, fajne szkolenia i rozwoj - niestety tego w Hays w Krakowie nie znajdziecie. Jest duża rotacja, często pracuje sie za dwoje, bo członkowie zespołu wymieniają sie w takim tempie, ze szefostwo przerzuca wszystko na ciebie i "nie ma, ze boli" - to chyba najgorszy aspekt krakowskiego oddziału Hays, ze nie słuchają jak krzyczysz, ze toniesz i potrzebujesz pomocy. Jak mnie zatrudnili wydawało mi sie, ze to będzie przygoda na dłużej, zapowiadało sie całkiem pozytywnie, ale jednak po 8 miesiącach zdecydowałem sie na zmiane, na cos spokojniejszego i z dobra struktura organizacyjna, nie moglem juz ciagnąć dwóch etatów w jednym i brac odpowiedzialności za członków zespołu, którzy gdzieś mieli wspólne cele i ciagle nawalali, uciekali na l4, itp. Oczywiście, przez to ze jest spora rotacja, to takie osoby nadal tam pracują, bo plusem Haysa w Krakowie jest to, ze niezależnie jak beznadziejnym pracownikiem będziesz, to nikt cie nie zwolni - bo to jednak zawsze dodatkowa para rak do pracy, nawet jak praca jest robiona na 40%.

Aga
@B.

Hej, Mogę się spytać do jakiej firmy pożniej poszedłeś ? Ciężko jest znalesć firmę z dobrą strukturą firmy...

Ekss

Hays Talent Solution is a modern slavery. I do not recommend. Stay away because you will not have time even for toilet or a glass of water.

@Ekss

We are really sorry to see such a bad opinion. Could you please send us your more detailed comment to internal.recruitment@hays.com so we can have more constructive feedback? We really care to improve an employee experience.

Obiwan

Proces rekrutacyjny to jakiś żart. Najpierw opowieści na rozmowach jak to się nie jest kompetentnym, następnie zobowiązanie się udzielenia jakiegokolwiek feedbacku w ciągu tygodnia, kończąc na olaniu, nie udzieleniu feedbacku i ponownego wystawienia oferty na portalach z pracą. Dają nadzieje, człowiek bierze wolne na rozmowy a potem nawet brak odpowiedzi. W cyrku się nie śmieję.

Długim

Kroma

Pracowałem w HAYS w Krakowie przez 5 miesięcy. Muszę przyznać że jestem zadowolony z pracy. Odszedłem, gdyż rekrutacja to jednak nie moja bajka. Gdybym jednak miał pracować dużej to na pewno bym to zrobił. Co mogę powiedzieć o samym miejscu pracy i atmosferze? Zależy ona od zespołu. Byłem tylko w 1 zespole i o nim się wypowiem. Miałem to szczęście że trafiłem do zespołu pracującego na Polskę. Trafiłem na super Team Leaderkę. Była ona po części protoplastą całego zespołu więc zespół też był super. Bez żadnego odgadywania innych osób. Bez zbędnej presji. Kiedy trzeba było się spiąć to trzeba było. Taka praca. Jednak kiedy ktoś z góry wymagał od Nas niewolniczej pracy to TL zawsze nas broniła. Jeśli chodzi o atmosferę w całej firmie to jest ona spoko. Nie doświadczyłem żadnych sytuacji odgadywania, kwasów, kłótni. Oczywiście zdarzają się osoby toksyczne ale są szybko dostrzegane i przenoszone lub zwalniane. Oczywiście jak w każdej firmie zdarzają się mniej przyjemne momenty jak np. kilkuosobowe zwolnienia. Cóż - decyzja pracodawcy. Trzeba uszanować chociaż czasami jest ciężko. Podsumowujac - HAYS polecam wszystkim którzy interesują się rekrutacją i znają angielski przynajmniej na B2/C1. Czemu piszę ten komentarz? Bo jestem wdzięczny TL jak i całemu zespołowi z którym nadal utrzymuje kontakt. Nie chcę żeby w komentarzach był sam hejt firmy, której wiem że się jej ten hejt nie należy.

Jacek
@Kroma

Bardzo pozytywnie wyrażasz się o firmie mimo, że już tam nie pracujesz. Dodaj informacje o wysokości wynagrodzenia. Czy było satysfakcjonujące tak jak inne aspekty zatrudnienia, o których wspominasz?

@Jacek

Wysokość wynagrodzenia stanowi tajemnicę biznesową i nie powinno się jej zdradzać ;-) Mówiąc ogólnie - wynagrodzenie jest dobre jak na początek przygody z rekrutacją. Lepsze niż w małych polskich firmach. Średnie porównując do korporacji w których "rozpoczyna się przygodę". Chociaż jeśli znacie jakiś dodatkowy język (prócz angielskiego) to widełki płacowe są przyjemne :-) Niemniej są firmy w KRK, które dadzą Wam więcej (tu nie ma co się oszukiwać).

Karo

Możesz podać przykłady tych firm, które "dadzą więcej"? :D

Ex-pracownik
@Kroma

Bardzo merytoryczna wypowiedź. Moja sytuacja była niemal identyczna - odszedłem po 4 miesiącach, bo niestety rekrutacja nie do końca mi leżała, a i oferowana stawka nie była bardzo wysoka (nie była zła, ale rynek może zaoferować więcej). Ogólnie rzecz ujmując bardzo miła atmosfera, bardzo fajni ludzie, jeśli ktoś lubi pracę w rekrutacji mogę z czystym sercem polecić HAYS jako pracodawcę.

ciekawa
@Kroma

@Kroma, skąd wiesz, że inni dadzą więcej, skoro jak twierdzisz, wysokość wynagrodzenia stanowi tajemnicę biznesową? Gdyby każdy tak do tematu podchodził, niemożliwa byłaby orientacja w tym zakresie.

@ciekawa

Ponieważ będąc rekruterem znasz widełki płac klientów dla których rekrutujesz. Dzięki temu wiesz mniej więcej kto, jak płaci :-)

Były rozczarowany pracownik

Krótko i temat. Czy zaufalibyscie firmie w której wszystko zmienia się jak w kalendarzu, ludzie przychodzą na chwilę, odchodzą bo nie ma narzędzi a ciśnienie na wynik jest okrutne, nie ma spójności, żadnej elastyczności, kierownictwa na miejscu a nawet top management się zwalnia bo nie chce tam już dłużej być?

hajs
@Były rozczarowany pracownik

Tam pracują sam dzieci - panny dopiero co po studiach. Amatorszczyzna

@hajs

Opinia uderzająca w wartości firmy - nie dyskryminujemy nikogo ze względu na wiek, płeć itp. Zatrudniamy pracowników w różnym przedziale wiekowym i dajemy oczywiście możliwość rozwoju w branży rekrutacji osobom zaraz po studiach (każdy kiedyś gdzieś zaczynał) - dodatkowo ruszamy z nowym programem stażowym więc mamy nadzieje,że takich ludzi z potencjałem będzie coraz więcej w naszej firmie. Pozdrawiam

Iza
@hajs

Gdzieś trzeba zdobywać doświadczenie :)

x

dziwię się skąd tyle negatywnych opinii, nie jestem tu długo ale firma raczej sprawia wrażenie dbającej o pracownika, są różne integracje pokrywane w 100% przez firmę, w biurze darmowe przekąski i napoje. są duże możliwości awansu, nie ma mikromanagementu tylko styl zarządzania bardziej "ludzki"

Jolanta
@x

Fajnie wiedzieć, co oferuje pracownikowi firma, szczególnie możliwość awansu, więc można się tutaj rozwijać. Możesz coś więcej napisać o zarobkach, jak to wygląda na starcie kariery w tej firmie?

Karo
@Jolanta

Oj nie, nie, firma nie zapewnia normalnej ścieżki awansu, tylko kolesiostwo i awanse przez zasiedzenie lub jak wyczuje, ze szukasz nowej pracy i strzelisz papierem :) toksyczne miejsce i tyle w temacie.

Łukasz

Brałem udział w rozmowie na stanowisko konsultanta ds. rekrutacji w Krakowie, Atmosfera jak najbardziej w porządku, rekrutacja została profesjonalnie przeprowadzona niemniej jednak nie dostałem po niej żadnej informacji zwrotnej, Z upływającym czasem mogłem jedynie domyślać się, że milczenie oznacza odmowę, Tak, zdaję sobie sprawę, że mam spore wymagania, ale po prostu firma określając się jako światowy specjalista od rekrutacji nie powinna popełniać tak podstawowych błędów ;))

@Łukasz

Witam, Bardzo mi to przykro słyszeć. Czy mogę prosić o przesłanie tego konkretnego przykładu na internal.recruitment@hays.com? Bardzo zależy nam na pozytywnym "candidate experience" więc takie sytuację nie powinny mieć nigdy miejsca. Przepraszam za brak feedbacku - na pewno wyciągniemy z tego wnioski.

Traveler

Firma nie raczy udzielić jakiegokolwiek feedbacku po długim i czasochłonnym procesie rekrutacyjnym obejmującym dwa spotkania osobiste w siedzibie firmy, nie licząc rozmów telefonicznych... Oczywiście nie polecam, chyba że ktoś dysponuje mnóstwem czasu do stracenia. Wydawać by się mogło, że takie rzeczy już nie mają miejsca w dzisiejszych czasach, a jednak.

Angela
@Traveler

Absolutnie sie zgadzam, wielkie obiecanki, kilka rozmów z Hr I managerami klienta,testy językowe pisemne, telefoniczne, wszystko super, natomiast potem z Hays żadnego feedbacku, b nieprofesjonalne podejście do kandydatów,omijać szerokim lukiem

@Traveler

Witam, Przykro nam to słyszeć bo bardzo zależy nam na pozytywnym "candidate experience" zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy globalna firmą rekrutacyjną - czy mogę prosić o przesłanie tego konkretnego przykładu na internal.recruitment@hays.com? Na pewno wyciągniemy wnioski. Z góry przepraszam za brak odpowiedzi.

@Angela

Witam, Bardzo prosimy o przesłanie tego konkretnego przypadku na internal.recruitment@hays.com Nie chcemy aby taki przypadki miały miejsce. Bardzo przepraszamy za brak odpowiedzi.

Zostaw merytoryczną opinię o HAYS - Kraków

• Jak się pracuje w HAYS?

Zobacz opinie na temat firmy HAYS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HAYS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

HAYS