PAW Sp. z o.o.

Suchy Las

Opinie o PAW Sp. z o.o.

D.

Pracowałem w Pawiu rok na stanowisku Drukarz. Firma pełna absurdów. Na każdym kroku cięcia. Jedynie ludzie z produkcji bardzo w porządku. Firma dobra by się czegoś nauczyć i uciekać... Pieniądze marne. Drukarz z jakimkolwiek doświadczeniem tam się nie pojawi:-) przyjmują tylko nowych, niedoswiadczonych zeby płacić im grosze. Nie polecam na dłuższą metę.

zła

Od razu napiszę, że wiadomości z pierwszej ręki z produkcji. Przyjmując się do tej firmy na produkcję nie zapomnij zrobić zdjęcia swojej rodzinie bo tylko tyle Ci pozostanie - przyczepić sobie zdjęcie w miejscu pracy. Zapomnij o jakimś wypadzie na weekend bo pracujesz po 12h na jakimś chorym tworze zwanym przez jaśnie panującym "mini 4-ro brygadówka". Biura mają kompletnie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] produkcje bo każdy uważa, że tylko oni są ważni a na produkcji jak nie ten/ta to inni się znajdą i dziwią się, że w ogóle produkcja ma czelność odzywać się o swoje. Łamane są prawa na każdym kroku i więdząc o tym patrzą i mówią im perfidnie w oczy, że jest mało ludzi, dlatego tyle pracy, ALE "jak się coś nie podoba to możecie się zwolnić" bo nie mają zamiaru nic polepszać. Kierownicy siedzą cicho. Tak jak w poście z 2011 roku dalej nic się nie zmieniło. Stanowisko obejmuje tylko ktoś z rodziny. Pełno ukraińców, którzy nie mówią w ogóle po polsku. Nawet w biurach już takich przyjmują. "Wszystkie inne podstawowe rzeczy jak cukier, herbata, czy mleko do kawy trzeba sobie przynosić swoje" - nic się nie zmieniło. W biurach oczywiście wszystko zapewnione. "Góra" pokazuje w prost, że dla nich jesteś tylko śmieciem i robolem. Podwyżki indywidualnej nie dostaniesz bo są tylko raz w roku przyznawane wszystkim. Zapieprzasz jak dziki a tak na prawdę nic z tego nie masz bo nawet nadgodziny ustawioną są w taki sposób, żeby nie trzeba było płacić dodatkowych %. Jedyne plusy to zgrani ludzie i wypłaty zawsze są na czas.

Qwerty

Jeśli chodzi o zarobki, to fima jest BARDZO w tyle jeśli chodzi o obecne standardy. Coraz więcej osób odchodzi właśnie z tego względu. Z byle powodu można stracić premię. Atmosfera jest na ogół w porządku (to jeden, albo jedyny z niewielu plusów), o ile wyrabiane sa plany sprzedaży. Firma skąpi na wszystko, w tym firmę sprzątającą (osoba sprzątająca się nie wyrabia, bo często nie ma wyniesionych śmieci, albo nie ma ręczników papierowcyh w toalecie). Jedyne co jest zapewnione pracownikom to woda. Wszystkie inne podstawowe rzeczy jak cukier, herbata, czy mleko do kawy trzeba sobie przynosić swoje. Integracja jest na bardzo niskim poziomie. Pracownicy znają się jedynie w obrębie swoich działów. Socjal nie istnieje - nie ma bonów na święta, paczek dla dzieci, imprezy integracyjne to porażka. Spotkań świątecznych, czy dni dziecka też nie ma. Firma jest fajna do pracy na pół roku, żeby zdobyć doświadczenie i iść do kogoś kto będzie umiał docenić pracownika, teraz już doświadczonego.

Iwona
użytkownik zarejestrowany

@xyzrozumiem, że w Twoim odczuciu zmieniły się warunki pracy w firmie. Długo już pracujesz w PAW Sp. z o.o.? Chętnie dowiemy się czegoś więcej na temat Twoich doświadczeń.

xyz

Firma toi na skraju upadłości patrząc po podwyżkach, a raczej ich braku. Wstyd.....rządy nowego "prezesa" już są odczuwalne.

boooom

Witam, chciałem odświeżyć temat odnośnie PH w tej firmie. Podpowie ktoś jak wygląda praca, jak zarobki, na co można liczyć, jak z samochodem a raczej czy jakiś normalny i czy można użytkować "po pracy". Pozdr

ja

Dzień dobry, prowadzona jest rekrutacja do działu finansowego - jaka tam panuje atmosfera, jakie są zarobki?

pawian

Chcesz pracować w kiblu to idź za babcię klozetową.

frant
użytkownik zarejestrowany

Samochód masz zagwarantowany @Michał nic się nie martw, przecież nielogiczne byłoby to jakby ph-owiec nie miał czym jeździć do klientów a odnośnie podstawy to negocjuj jak największą jeśli nie jesteś w 100% pewien premii

Michał

PRACUJACY
@Michał 06.10.2016, 08:58
A jakie auta, czyli na podstawę 3 000 zł netto plus premia nie ma co liczyć ? Auto nie jest pewne jak to rozumieć ?...

podstawa na poziomie 1800 netto ,po okresie próbnym może doloża ci 200 albo 300 zł netto. rejon od morza do morza hihihihi więcej detalu niż hurtu,żeby dobrze ogarnąć temat trzeba by pracować 24/7 jak to możliwe że ph z wielkopolski jeżdzi do wrocławia????

Michał

Witam Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda praca PH ? Jakie zarobki można liczyć ? jaki samochód ? czy do użytku prywatnego też ? Może jakaś osoba pracująca mogłaby podrzucić kilka zdań.

XYZ

Nie wiem na jakim stanowisku, pracujesz, ale z wolnym raczej nie ma problemu, przynajmniej ja go nigdy nie miałem. Kwestia zarobków to masakra, przy podpisywaniu umowy Kierownik stoi z AK 47 i daje Ci do podpisania umowe za 1850. Kolego szanujmy się, sam widziałeś co podpisujesz jak jesteś piczka to idziesz pracować za 1850 zł. Drukarz co roku dostaje podwyżkę ok 200zl stawka początkowa 2200-2300 brutto + 30% premii (nie słyszałem, żeby ktoś nie wyrobił targetów). Mieszalnicy sami godzili się na nadgodziny, nie muszą pracować, chcieli dorobić. Co do farb, na wszsytko idzie przymknąć oko, raczej nie zdażyło się nie zrealizować zlecenia bo farba bazowa jest do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Zawód Drukarza to nie guzikoterapia, że wciskasz guzik i jedziesz. Trzeba pomyśleć co zrobić i jak ustawić. A Pan Mechanik miał jaja, żeby przyjść i podziękować za daną mu szanse pracy, ale dostał lepiej płatną robote i bliżej.

zyx
@XYZ 01.04.2016, 18:13

Szanujmy się ?? To prawda ,że płacą 1850 na rękę w magazynie i pod byle pretekstem odbierają premię. To faktycznie, tylko piczki przyjdą za tą sumę. Wszyscy szanujący się zaczną odchodzić. Albo zaczną szanować , kreatywnych , ambitnych ludzi, starych pracowników, którzy już pracują. Tych którzy pracowali już nie odzyskają a Ci zaniosą opinię w świat ,która dotrze też do klientów. Albo będą musieli nauczyć się ukraińskiego ,albo będą musieli zakasać rękawki i sami ruszyć do pracy. Czasy są takie ,że trzeba zacząć szanować pracownika, to on jest filarem firmy. Podziękowałem im bo są mataczami. NIE POLECAM ZATRUDNIENIA.

TAk jest na prawde

Taaa...bo szukaja tylko osób na stanowiska kierownicze ewentualnie biurowe, mnóstwo kierowników asystentów zastępców i tak dalej, na produkcji wolnego nie można brać bo nie ma osób na zastępstwo, drukarze ida po lepsze siano do innych firm, magazyniera miesiac szukaja bo jaki szanujacy sie magazynier z wozkami przyjdzie za 1850 i ciagle zabierana premie ? zatrudnili osoby z ukrainy bo chca pracowac od poniedzialku do piatku po 12. tylko w tej firmie można zrobić czterobrygadówke w 3 brygady i jeszcze okres rozliczeniowy kwartalny to u nich cztery miesiące. Zmiany grafiku czasem z dnia na dzień. mieszaczy na 3 zniamy jest 2 bo nikt nie chce przyjść, farby w ramiach ciec finansowych rozcienczane lakierem bezbarwnym pół na pół, tak ze czarna jest szara, maszyny pamiętają najazd szwedzki tak ze ostatni kandydat na mechanika po 10 minutach po prostu wyszedł bo "znalazl inna prace". Mają do wybory, albo zacząć szanować pracownika i to nie kierownika czy pania z kadr tylko twykłą mrówkę pracownice albo ta firma upadnie. Przecież nie z powietrza sie wzieło że Paw jest szkółką dla drukarzy z POLMAKU.

kasia

robiłam tam wiele lat temu atmosfera super na produkcji ale w umowach i pieniądzach było marnie bardzo w dzisiejszych czasach szef tak by nie kąbinował jak kiedyś

witam, w jakim sytemie zmianowym pracuja w tej firmie? ile mozna zarobic?

A.N.

Najgorzej jest jako Konfekcjoner. Z początku umowa śm. - umowa zlecenie z wynagrodzeniem 1500. Po Kilku miesiącach umowa o pracę z płacą minimalną. Nie polecam tej pracy, żadnych perspektyw rozwoju.

ciesz sie

... ze masz czworeczke. niektorzy nie maja nawet dwojeczki - i nie mowie tu o produkcji, ani konserwatorze powierzchni plaskich... wstyd! (przynajmniej jakis czas temu)

Rico

Powiem tak, Jak pracujesz jako PH i wyrabiasz plany to "czwóreczka" z przodu na wypłatę jest ale żeby wyrobić plan musisz się totalnie poświęcić. Zapomnij o żonie/mężu, dziecku, hobby itp- nie będzie na to czasu. Kadra zarządzająca nie ma podejścia do człowieka.

felicia

no to nieżle, taka masakra? a zarobki?

kotek

BULLSHIT! - 2011-01-24 01:56:42 bullshit! stanowiska w wiekszosci zajmuje rodzinka. Prezes wymaga - wrecz gnebi a placi tyle co kot naplakal.[usunięte przez administratora] Nikt - poza rodzina - nie moze liczyc na podwyzke... ludzie zwalniani z dnia na dzien... po zakonczonej duzej pracy wzywa sie pracownika i mowi ze juz nie jest potrzebny i zwolniony bez obowiazku swiadczenia pracy... czyli czlowiek z dnia na dzien bez pracy.. w ciagu ost miesiaca zwolnionych zostalo zdaje sie 6 osob! mysle, ze kogo by nie zapytac - kazdy potwierdzi moje zdanie... a jesli nie - to znaczy ze jest z rodziny :P potwierdzam, jakieś nieporozumienie!

BULLSHIT!

Zostaw opinię o PAW Sp. z o.o. - Suchy Las

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PAW Sp. z o.o.