Opinie o ArcelorMittal w Kraków Al. J. Piłsudskiego 92

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ArcelorMittal. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w ArcelorMittal na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Działalność w zakresie zarządzania infrastrukturą IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ArcelorMittal w Kraków Al. J. Piłsudskiego 92

Pracownik fizyczny 4-zmianowy

Podstawa waha się od 3000-3500 brutto,, powyżej jeżeli pełni sie dodatkową funkcję np. brygadzista,, różnice w podstawach uzależnione są od wydziału na którym się pracuje ( tzn jakie są na danym wydziale stawki na danym stanowisk max.oczywiście zdaża się że kto bliżej siedzi też ma znaczenie , ale tak jest wszędzie, i nie wszyscy o tym wiedzą ) nowy pracownik zwykle po przejeciu ( z firm tzw wynajmujacych pracowników ) dostaje zbliżona podstawe do max ponieważ brakuje mu stażu z którym nabywa się prawa do dodatku zwanym Karta Hutnika po pięciu latach 5% podstawy plus co rok 1 % do 25% chyba jeszcze nie dotarłem do górnej granicy. Dochodzi jeszcze dodatek Dod.zmianowy-ryczałt ZA PRACĘ POPOŁUDNIU I W NOCY piszę dużymi ponieważ dla większości Ludzi. jest to uciążliwe głównie przychodzi z wiekiem dodatek ten około 900. do tego premia 7%od podstawy. Hmm no tak ważne jeszcze "Nadgodziny" powstały poniewż pracownicy 4-ro zmianowi pracują według grafiku pracy , (który się nie kończy aż do emerytury np. ja już wiem czy kolejne ,lub za 10 lat świeta wielkanocne spędze w pracy czy z rodziną chyba że mnie zwolnią lub nie dożyje) i okazało się że to nie jest zgodne z kodeksem pracy bo pracownicy 4-ro zm. pracują do max 5 dni wiecej w mc (przykład z mc Maja zm C "ze wzgledu na dzień hutnika 4 Maj który jest dodatkowym dniem wolny tylko dla prawdziwych HUTNIKÓW- 4-ro zmianowych nie dotyczy!!! , grafik to grafik nie ma zmiłuj ) chyba wszystko .Zapomniałem uzupełnić parę ważnych szczegółów i wyjaśniń - do powyższego : jest jeszcze co mc wliczony już w podstawę . jeden dzień wolny do wykorzystania tzw Wolna Sobota, ts ,Udetka, różnie to nazywają zależy od wydziału teraz to programowo nazywa się W6 można to wstawić w kartę pracy pracownika 3x w kwartale. pomniejsza to oczywiście liczbę nadgodzin - czyli jest zamienne.Pracując tylko na rano podstawa waha się od 3300- 4200 no cóz tak samo jak na zmianach zależ od wydziału i stanowiska oczywiście karta hutnika i premia też od podstawy no i Jubilat po 20 , 25, 30 ,35.......też od podstawy . reasumując jeżeli jesteś chętny do pracy w AM to tylko na zmianie dziennej bo prawdopodobna zbliżono do max podstawa ok 4200 plus dodatki i wolne zrekompensują ci wszystkie inne różnice naddatkiem miedzy pracownikiem zm dziennej a prac. 4-ro zmianowym

nowy
@Pracownik fizyczny 4-zmianowy

w biurach pewnie znacznie lepiej jest

Lufthansa
@Pracownik fizyczny 4-zmianowy

Na pracy dziennej na dodatek poprzez firmę zew. , w życiu nikt nie dostanie ekstra z tej racji wyższej podstawy , chyba, że poz znajomości, choć wątpię bo inni się dowiedzą ! Dostaje tą samą podstawę , w granicach 3200 i nie ma już dotaku zmianowego ! Efekt - zmianowy pracownik wyciąga z tymi nadgodzinami ok 3400 netto, pracownik na jedną zmianę ok 2500 netto, czyli znaczna różnica ! I to jest w najlepszym razie, jak pracownik nowy się targuje przy przyjęciu, bo jak nie, to firma pośrednicząca chce mu dać na początek 2700 podstawy , co na jedną zminę daje pracownikowi ok 2100 zł netto, czyli żenada !

Czy w Arcelor Mittal Kraków mieści się również biuro, czy skupia się wokół stanowisk czysto fizycznych?

Flukson

Jakie są zarobki na stanowisku specjalisty metalurga (po doktoracie, z doświadczeniem zagranicznym).

Luk
@Flukson

Nikt tutaj nie odpowie Ci na to pytanie. Kazdy zarabia inna kwote nawet na tym samym stanowisku pracy.Ale mysle ze jesli stanowisko kierownicze to z 5 tys na reke jest.

@Luk

Ok dzięki, choć nie ukrywam ze spodziewałem się więcej!

Luk
@Flukson

Tak jak pisalem trzeba pytac u zrodla czyli na rekrutacji. Nikt Ci nie powie ile zarabia dokladnie. Place sa rozne powiedzialbym ze niesprawiedliwe. Za taka sama prace inni dostaja większe wynagrodzenie. Do wynagrodzenia dochodza rozne dodatki np. Zmianowy i inne. Oraz rozne nagrody hutnik

Ok dzięki!

Kuk
@Luk

za 5 rękę to by tu w ogóle nie było kierowników - chyba nie wiesz jakie są zarobki w Arcelorze :)

Luftkansa
@Kuk

Owszem , kierownictwo może sobie dogadza, ale kadra nie powiem pracowników fizycznych ale nawet średnia czyli po studiach ale np elektronicy, elektrycy - niska podstawa w granicach 3400, ratuje trochę tylko dodatek za zmiany , co daje na rękę w granicach 3200 zł - przemysł , (usunięte przez administratora) hałas, brud , niebezpieczeństwo, to kumpel robi w budżetówce w szkolnictwie jako ktoś od komputerów , czysto , spokój , bezpiecznie, jedna zmiana i 3500 zł na rękę + dodatki, grusze itd ! Oceńcie sami czy zarobki na Hucie są atrakcyjne !

@Luftkansa

dla kogoś mogą być atrakcyjne ;) nie muszą odpowiadać wszystkim, a skoro Tobie się nie podoba to nie rozumiem co tutaj jeszcze robisz

ltt
@Luftkansa

takie podstawy to były może w 2010 roku. Podpytaj jakie były stawki przy ostatniej rekrutacji w Dąbrowie możliwe że po prostu sporo mniej zarabiasz względem innych.

lufthansa
@hm

A ja nie rozumiem twojego komentarza ! To nie jest forum tylko dla pracujących na Hicie , a moja wypowiedź skierowana jest do tych co się zastanawiają czy przyjść o putają o zarobki a jestem bardzo dobrze zorientowany ! Więc moja odpowiedź jest jasna - NIE ! Bo większe zarobki sa nawet w budżetówce i na dodatek spokój, jedna zmiana i czysto !

Lufthansa
@ltt

2 lata temu stawka 3100 podstawy + dodatek zmianowy , a byli tacy co im dali nawet 2600 podstawy , bo się cicho zgodzili, na dodatek zatrudnienie przez agencje pracy tymczasowej dodam ludzie po studiach i z uprawnieniami! Znajomi pracują i wiem jakie są zarobki - 3400 podstawy góra- na jedną zmianę wychodzi ok 2500 netto .czyli praca dla desperata , na zmiany dodatek ok 800 zł co daje w granicach 3200 netto, czyli ma to jakiś tam większy sens , ale zmiany na Hucie i w przemyślę dziękuje , tym bardziej za tą kasę !

@lufthansa

No głównie jest to jednak forum skierowane dla pracowników Huty i zainteresowanych. Tym drugim niech porad udzielają faktyczni pracownicy, a nie "zorientowani" z zewnątrz

@Sernik

no otóż to ;) ale może mu się nudzi i chce sobie popisać :D

@hm

To juz nie moja sprawa, po prostu niech nie sieje zamętu na forum, które jego nie dotyczy.

@Sernik

Trochę Twoja jeśli chcesz żeby nie siał zamętu ;p ale nie ważne, wszyscy wiemy o co chodzi, pozdrawiam

@hm

No nie do końca, ja tam sobie wmówić banialuków nie dam, ale ktoś kto dopiero szuka pracy może uwierzyć we wszystko co tu zobaczy.

Teddy
@Sernik

taki jest urok tego portalu tak mi sie wydaje. ale jak ktos madry to wie ze nie warto wierzyc we wszystko co sie tutaj pisze

@Teddy

Oby to tak działało, ale obawiam się, ze nie zawsze tak jest niestety

Teddy
@Sernik

to już indywidualna sprawa w co się wierzy :P

Romek

W przypadku pracy na Magazynie (Operator) są jakieś szczególne wymagania? Jakieś uprawnienia, doświadczenie?

@Romek

uprawnienia na wózki na pewno się przydadzą ;))

@Romek

Przecież w ofercie masz wyszczególnione uprawnienia, które się przydadzą

@Bicyk

może nie patrzył na ofertę

@Tytus

No to brawo, jak to powinno być pierwsze co robi w przypadku zainteresowania stanowiskiem, zanim zacznie zawracać tyłek innym. Nie mówię, że to źle, że pyta, czy coś, ale to naprawdę była kwestia 2 minut szukania

@Bicyk

oczekiwał po prostu odpowiedzi, a nie złotych rad, jeśli ci się nie chciało odpowiadać to trzeba było tego po prostu nie robić i problem z głowy ;p ja tylko gdybałem, może patrzył na oferty, a chciał się jeszcze upewnić

@Tytus

Skąd wiesz czego oczekiwał? Ja nigdzie złotych rad nie dawałem, udzieliłem odpowiedzi i tyle. Po prostu uważam, że dawanie na tacy nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Widi

Długo trwa taka rekrutacja online? Ktoś już przez to przeszedł?

poinformowany
@Widi

Zdzwaniałem się na messengerze z rekruterka i 2 kierownikami z roznych dzialow. Rozmowa trwala ok 45 min. Najpiero powiedzieli na czym polega praca u nich a potem pytali o uprawnienia, doświadczenie itd. Ogolnie następnego dnia dostałem odpowiedz

Polen
@poinformowany

Czyli właściwie standardowa sprawa jak na żywo, fajnie że szybko poszło

Eston

no rzadko się zdarza, ale w tej sytuacji jak ktoś na szybko szuka pracy to naprawdę świetna opcja

Flap

Plus za to, że prowadzą u was rekrutacje online, a nie, że są wstrzymane całkiem,

flip
@Flap

noo spoko pomysł ze względu na obecną sytuację

@Flap

Brał już ktoś udział? Jak to wygląda? Jakieś wideokonferencje, testy online?

Przemysław
@Cezar

Ja też jestem ciekawy jak wygląda taka rekrutacja. Widziałem, że na portalach o pracy mają sporo ogłoszeń miedzy innymi dla pracownika magazynu, ślusarza, walcownika, elektryka z zaznaczeniem, że rozmowy są prowadzone online. Jeśli ktoś przejdzie taką weryfikację liczę, że ją opisze w tym wątku.

janusz
@Przemysław

normalnie jak normalna tylko się nie spotykasz a gadacie przez skajpa lub inny komunikator. Na rozmowie masz kadrowa i kierownika pytaja o rorzne rzeczy doświadczenie, techniczne tematy i np. dlaczego chcesz zmienić prace

@janusz

A to spoko, dzięki wielkie!

@janusz

ah to pytanie dlaczego chcesz zmienić pracę, nigdy nie wiadomo co odpowiedzieć żeby było dobrze :D

janusz

najlepiej chyba prawde ?

Nh

Żeby lepiej zarobić np.

@janusz

Dokładnie, nie ma co wymyślać na rozmowach bo prędzej czy później to wyjdzie i będzie przyps

@Cezar

nie mówię żeby wymyślać bardziej chodziło mi o to żeby się samemu nie wkopać ;)

No w sumie tak

@Cezar

no właśnie, więc proszę bez czepialstwa ;p

@Piko

Trochę czepialstwa nie zawadzi, poza tym to nie było czepialstwo tylko wyrażenie zdania w temacie :)

@Cezar

okej okej bez sensu jest już ta dyskusja. oddajmy głos innym

ZYGMUNT

W dniu 29 listopada 2019 roku wysłałem w imieniu zięcia zamieszkałego we Francji, prośbę o wydanie zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach w czasie zatrudnienia w Hucie im.Lenina na Siłowni w latach 1976-1979 I do dnia dzisiejszego nie mam odpiwiedzi. Czy mogę się jej spodziewać i w jakim terminie. Zygmunt Sadlik. Pozdrawiam z nadzieją na odpowiedź.

kirk h.
@ZYGMUNT

Zygmunt moja rada zadzwoń pod ten nr 32 784 48 84 to jest infolinia bo mogło trafić pod zły adres. Generalnie takimi rzeczami zajmują się kadry, ale jest też kwestia czy masz upoważnienie. Bez tego ani rusz, RODO wiesz jak jest. Powodzenia

Wielki piec nie ruszy przez koronawirusa (fajny pretekst:)

Zbyszek

Witam Czy ktos powie mi jak wyglada sprawa z pracą elektryka? Jak zapatrujecie się na nowe przyjęcia na staniwisko elektryka? Czy ktos wie cos na ten temat?

dobosz
@Zbyszek

a jak sie mamy zapatrywac? potrzebuja to zatrudnia

Dubik
@Zbyszek

Jets obecnie rekrutacja na to stanowisko do Krakowa

dobosz
@Dubik

no i trzeba próbowac, nie ma sie co pytac czy ktos sie na to zapatruje czy nie

Nh
@Zbyszek

Napewno nie jeat to łatwa praca.trzeba miec doswiadczenie. Zalezy gdzie ta praca na jakim wydziale? Na hucie w poszczegolnych zakladach jest bardzo duzo urzadzen elektrycznych. Na poczatku trzeba sie uczyc wszystkiego od poczatku. No i lepiej bezpośrednio do pracodawcy niz przez posrednika

jazz
@Nh

Na szczescie jest bezpośrednio przez amp rekrutacja teraz

Ficek
@Nh

Bardzo dobrze napisane. Nie każdy się nadaje do tego

qwe
@Nh

no to wiadomo ze trzeba miec doswiadczenie. elektrykiem nie zostaje sie ot tak to sa lata pracy i praktyki

Ficek
@qwe

no dokładnie to też miałem na myśli

Jak duży jest ArcelorMittal Kraków w skali zatrudnienia pracowników? Jak się to liczbowo przedstawia?

labis

nie wiem jak jest dokładnie liczbowo także na dokładną odpowiedź będziesz musiał poczekać, ale ja mam np kolegę który pracuje typowo pod hutą i mówił ze sporo jest tych pracowników Arcelora

@labis

To, że sporo to chyba wszyscy wiedzą :P

labis
@Gumiś

no nie wszyscy, ja np nie wiedzialem że na hucie zatrudniają też pod inną firmą niż pod huta ;p

Nikt
@labis

Ja nie wiem, ale mam kolegę który też nie wie.

@Nikt

A kolega kolegi?

ryly
@Gumiś

kolega kolegi może wiedzieć

@ryly

Okej, to zapytam

Maciej

Czy bez kierunkowego wykształcenia mam szansę na stanowisko Projektanta systemów i sieci przemysłowych? Doświadczenie i wiedzę mam, jednak nie skończyłem studiów w tym kierunku.

kiks
@Maciej

Lepiej mieć, ale raczej warto spróbować, może cię przyjmą jak masz łeb do tego i masz doświadczenie

kleks
@kiks

to zależy też czy w ogloszeniu był wymóg o studiach wyższych

Brick
@kleks

Ogłoszenia tak czy siak już nie ma, więc chyba po zawodach.

Brick

No cóż, nie wiem kiedy zostało wrzucone w zasadzie, więc ciężko określić, czy szybko, czy długo

daw
@Brick

no pewnie z miesiąc czasu, ale jak znaleźli wczesniej to może krócej

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w ArcelorMittal? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Miko

z reguły nie jakoś długo, ale to też zależy pewnie do biura jest kilka etapów i bardziej maglują, ale tego to już nie wiem

mike
@Miko

no i też warto zaznaczyć, że mają dlugie okresy składania cv, w sensie np na stronie już od jakiegoś dłuższego czasu wisi ogłoszenie między innymi na suwnicowego w dąbrowie i czas do wysyłania zgłoszeń jest do 29 lutego.. także za nim oni jeszcze się z tym ogarną, wybiorą, zaproszą na rozmowy.. to raczej dłuższy okres oczekiwania, trzeba się na to nastawić

lilo
@mike

zdecydowanie - tym bardziej też dodam ze na stanowiska biurowe zawsze jest dużo chętnych więc przesianie tych cv to są kolejne dni oczekiwania, trzeba troche cierpliwosci i dobrze miec cos innego w zapasie, zeby nie zostac calkiem bez pracy, a potem plynnie sobie ją zmienic

Olo

W Dąbrowie to się dzieje....

supero
@Olo

A tam to zawsze coś :P

Nk
@Olo

Co konkretnie sie dzieje moze tez zamykaja piece

bcea
@Nk

a czemu mieliby zamykać?

Pozz
@Nk

Nie, znowu jakieś strajki planują bez sensu

bcea
@Pozz

aaa może im przejdzie zaraz

hak
@bcea

nie ma się co Dąbrową przejmować, ważnie że w Krakowie wszystko w porządku

kapitan
@hak

dokladnie, tam to nawet nie ma co wchodzic

Twain

Jak wygląda obecnie sytuacja na Hucie w Krakowie? Coś się dzieje istotnego?

Łabuda
@Twain

co masz na myśli?

Twain
@Łabuda

No ogólnie, na czym stanęło, co się dzieje teraz

amk
@Twain

ludzie pracują, przyjęć nie ma, jakoś to leci pomału do przodu

daw
@amk

mój kolega juz od dłuższego czasu pracuje i jest całkowicie zadowolony, zmęczony co prawda, bo roboty ma chyba sporo, ale zadowolony i żadnych rewelacji nie opowiadał

loju
@daw

ja co prawda pracuje pod hutą, a nie pod arcelorem, ale potwierdzam że spokojniutko, nikt nic nie mówi

Ju

Co tak dużo ofert do Niemiec?

Bull
@Ju

gdzie ty je widzisz?

Joji
@Bull

Na stronie są w ofertach pracy

Bull
@Joji

a ty, faktycznie, nie natknąłem się na nie nigdy wcześniej

Ramik

Jak obecnie wygląda sprawa z rekrutacją do Krk?

Obvi
@Ramik

Obecnie trwa rekrutacja na kilka stanowisk.

Killerwhale
@Ramik

jest otwarta rekrutacja na specjalistę ds. rozwoju automatyki na ten moment kilku stanowisk nie widzę tak jak @Obvi, a tylko to konkretne.

Obvi
@Killerwhale

To wczoraj było jeszcze kilka.

Killerwhale
@Obvi

no cóż, może jeszcze wrzucą.

kosmiczny

Specjalista ds. rozwoju automatyki. Widzę teraz takie ogłoszenie o pracę. Praca w Krakowie. Na czym w praktyce polega praca na tym stanowisku? Ile na dzień dobry mogą zaoferować dla kogoś z doświadczeniem?

Bazyli
@kosmiczny

Bardzo chętnie dowiem się również czegoś o tym stanowisku.

Loop

Widzę, że jest spore zainteresowanie w wśród młodych jakimiś stażami czy tam praktykami, powiem tak, nie wiem jakie są ani jak przebiegają ale AM zna każdy, przynajmniej spora większość więc choćby z tego względu warto spróbować zawsze jakieś doświadczenie w dużej firmie

feyn
@Loop

ja polecam, naprawdę spoko staż, bez chorego wykorzystywania stażystów jak gdzieniegdzie. można się sporo nauczyć i wdrożyć w branżę

zabek
@Loop

Renoma jest, myślę, że to się jakoś przekłada na jakość

feyn
@zabek

to akurat niewątpliwie

Ostatnio przejeżdżałem obok i budynek stoi jak stał, ludzie się przechadzają, tramwaje jeżdżą i życie toczy się dalej

Sahar

wczesniej Turnau teraz kmina na miare Szymborkiej panowie co sie z wami dzieje???

kamyk

Są zmiany ale nie wpadajmy w panike, huta sie nie zamyka calkowicie, ludzi poprzenosili nie zostawili ludzi na lodzie wiec nie jest zle. A co do wyzszego poziomu wypowiedzi, nie kazdy jest cepem glupim kto pracuje w am. Wiekszosc to inteligentni ludzie tylko oni zadko sie wypowiadaja na forum...

Washe

Ktoś korzystał z Płatnego Programu Stażowego?

ww
@Washe

Spoko jest

Kayol
@Washe

Tak, staże AMP są naprawdę na poziomie

Zostaw merytoryczną opinię o ArcelorMittal - Kraków

• Jak się pracuje w ArcelorMittal?

Zobacz opinie na temat firmy ArcelorMittal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 105.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ArcelorMittal?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ArcelorMittal?

Kandydaci do pracy w ArcelorMittal napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ArcelorMittal