Opinie o ArcelorMittal w Kraków Al. J. Piłsudskiego 92

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ArcelorMittal. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w ArcelorMittal na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Działalność w zakresie zarządzania infrastrukturą IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ArcelorMittal w Kraków Al. J. Piłsudskiego 92

robert

Jakie są warunki pracy?

@robert

hałas zapylenie przeciagi na halach brudno nieraz śmierdzi zagrożenie życia w niektórych miejscach. Oczywiście sa lżejsze stanowiska pracy jak kontrola jakości czy np praca biurowa. Zależy jakie stanowisko. Placa raczej niska jak za takie warunki.

arek
@robert

No hawaje to to nie są i jest cieżko ale jak chodzi o same warunki zatrudnienia to ok

Wojtek

czy Arcelor pozwala na przemieszczanie się pracowników między oddziałami? przez jakiś czas jeszcze będę mieszkał w Dąbrowie i będę się zatrudniał (to już raczej pewna sprawa), ale za ok pół roku będę się przeprowadzał z rodziną do Krakowa i chciałbym kontynuować pracę w AMP

@Wojtek

pozwalac na pewno pozwala ale to jest zależne od tego czy bedzie tam etat dla ciebie a na Krakowie kiepska sprawa z przyjęciami na razie i nie wiem co bedzie dalej bo ciezko przewidziec

Wojtek
@krk

nie nie pytam o teraz, tylko przyszłościowo. czyli jakaś tam szansa jest ewentualnie.

@Wojtek

no taka ogólna jakaś jest ale ja niczego nie obiecuje ani nie przewiduje bo tak jak mówię co będzie to nie wiadomo

Sobol

Rozumiem, że rekrutacje raczej wstrzymane?

Wit
@Sobol

Noo na ten moment raczej tak, możesz jeszcze sprawdzać na portalu rekrutacyjnym

domo
@Wit

jeżeli już, to przez zewnętrzną firmę, ale nie nastawiałbym się

Stark
@domo

A przez jakie zewnętrzne mozna się przyjąć?

Iz
@Stark

poszukaj na necie może będzie jakieś info ja to teraz nie wiem jakie przyjmują

Stark
@Iz

Właśnie patrzyłem, ale średnio poszło więc myślałem, że może ktoś tutaj poratuje informacja

Iz
@Stark

no to może ktoś będzie coś wiedział ja nie wiem niestety a jak nie no to mozesz nadal szukać po necie

@wit a gdzie jest ten portal rekrutacyjny ?

Wit
@Marek

na stronie arcelora jest przekierowanie

maro
@Wit

Dokładnie, wchodzisz w oferty pracy na stronie i od razu cię przenosi na platformę i tam szukasz co cię interesuje

Lego
@maro

spoko sprawa z tym portalem byłem sobie obczaić jak o tym napisaliście

:D
@Lego

no to najwyższa pora, co z Ciebie za kandydat jak nie wiedziałeś gdzie oferty są najczęściej

Jacek

co tam na Krakowie? jak to wszystko się skończy to może bym wrócił

@Jacek

Do czego chcesz wracac surowcowa zamknieta a na przetworczej pewnie tez kiepsko. W niedlugim czasie moze to przestac istniec niestety

@nh

no cóż, zobaczymy, może jeszcze wszystko wróci względnie do normy...

wk
@nh

e no może nie ma co tak pesymistycznie od razu podchodzić ;)

@wk

takie scenariusze też trzeba brać pod uwagę, ale najlepiej poczekać aż się sprawa rozwinie i wtedy wrócić z wiarygodnym i uzasadnionym komentarzem w sprawie

wk
@Jacek

taki mam właśnie zamiar również, czekam jak się rozwija ;)

@wk

spokoooojnie chłopaki jakoś to będzie przecież nie :D po co tak gdybać tutaj przecież to sensu nie ma, pozdrawiam

Suwnicowy

Czy ktoś wie, jak się nazywa firma która ochrania kombinat?

hmm
@Suwnicowy

a nie mają loga na sobie?

sed hut chyba

chcesz się zatrudnić? :D

A co to, wywiad?

a Ciebie pytałem? nie, to co się wcinasz :D

@Game

Sam się wciąłeś komuś innemu, więc co za problem, żebym zrobił to samo?

ja zadałem rzeczowe pytanie ;p Ty zadałeś bez sensu :D

@Game

Rzeczowe XD Nieważne, znudziło mi się, spadam stąd.

@Ted

oj znudziło od razu :) pozdrawiam serdecznie!!

Habo

Praktycznie w każdym zakładzie są teraz pracownicy agencyjni. Raczej jak ktoś się zatrudnia przez agencję, a nie bezpośrednio pod zakładem (a tak przecież też się da) no to chyba może się spodziewać warunków pracy. A egzekwować i od takich niestety mogą, a wręcz muszą. Przychodzisz do pracy, to masz wykonać swoje obowiązki i nie ma przebacz, niezależnie od umowy - warunki ma się takie na jakie się przystało.

@Habo

pracowałem w amp pod agencją i było spoko

Habo
@elo

No i spoko dzięki za informację mi to co prawda już zbędne ale innym myślę się przyda jak najbardziej

@Habo

nie było to strikte do ciebie tak ogólnie dodałem swoje 3 grosze

Benito
@elo

Możesz napisać przez którą agencje można się tam dostać? Jaka praca i płaca?

@Benito

ja byłem przez sanpro praca ciężka, ale do przeżycia, huta to huta, wiadoma rzecz, a płaca całkiem spoko, spodziewałem się mniej na początek, kwoty ci nie podam, bo mi usuną ;/

@elo

nooo ciężka praca to jest fakt i zgadzam sie z tym. trzeba sie liczyc ze lekko nie bedzie ale kazdy kto tam idzie to chyba to wie

Benito
@elo

Dzięki wielkie za odpowiedź. Niestety widzę że sanpro teraz nie ma ogłoszeń do pracy w hucie. Tak z ciekawości jak wyglądala twoja praca że mówisz że ciężko? Jakie stanowisko jest można wiedzieć? Na kostkach tylko pracownicy AM czy z firm też się zdarzają?

@Benito

każda praca na hucie jest ciężka niezależnie od tego jakie stanowisko no chyba ze biurowe ;p ale o takich nie rozmawiamy

Orby
@bis

To nie jest tak, że w biurze jest zawsze lekko łatwo i przyjemnie i tylko kawka i ciasteczko, bo tak niektórzy myślą...inny charakter pracy, jedna jest ciężka fizycznie, druga ciężka psychicznie, ale obie ważne i jedno bez drugiego nie działa jak należy. Pewnie mi zarzucicie, że skoro pracowałem w administracji, to nic o życiu nie wiem, ale serio, w biurze też można się namęczyć.

ho
@Orby

przecież nikt nie zarzuca że praca w biurze jest lekka, po prostu jest całkowicie inna jak dla mnie ciężko to porównywać

@ho

być może moja wypowiedź tak zabrzmiała, jednak nie miałem nic złego na myśli ;p po prostu no jest inaczej i tyle

Kiep

​ArcelorMittal Poland ogłosił decyzję o zamknięciu na stałe części surowcowej w krakowskiej hucie, czyli wielkiego pieca i stalowni. Spółka zamierza skoncentrować produkcję surowcową w swoim oddziale w Dąbrowie Górniczej.

aha
@Kiep

a co to? tvn żeby wiadomości podawać?

aha
@Kiep

chyba że celowo chcesz rozsiewać panike no to gratuluje świetnie to o tobie świadczy

Blake
@aha

Już zostaw chłopa, napisał kulturalnie informację, nic z tym złego nie ma. Paniki tu nie widzę.

Blake
@aha

Przyczepianie się na siłę o Tobie też nienajlepiej świadczy.

tyrystor200

No to skoro , tak wykorzystujecie nowych , że oni dla was dupochronem dzięki umowom tymczasowym przez firmy zewnętrzne, to zapie....sami przy trzech maszynach i narzekajcie dalej , bo nikt rozsądny nie przyjdzie do tak uciążliwego zakładu na taką umowę , owszem zdarzy się ale tylko dlatego, że ktoś przychodzi bo stracił prace i potrzebuje miesiąc na znalezienie nowej ! To że przychodzą i nie chcą pracować czy olewają , to żaden argument , bo po to jest okres próbny np 3 miesiące, żeby rozpoznać pracownika ! Dawniej się dało , teraz nic się nie da , tak dawniej zatrudniano i wszyscy byli zadowolenie a pracownicy się trzymali miejsca pracy ! Kolejność jest taka - dobra praca,płaca dobra umowa - okres próbny- czas nieokreślony a potem wymagać , na pewno ktoś kto dosranie takie warunki nie będzie olewał ! Niestety i to wszystko, takie umowy w zakładzie o tradycjach solidarnościowych ! Gdzie wasze postulaty ? Wstyd ! Ale pamiętajcie jak was będą zamykać, nawet nikt nie będzie strajkował czy protestował , na pewno nie ci z Ananke czy Manpowera ! Tyle w temacie !

eh
@tyrystor200

Wrzuca jeszcze raz mimo, że niezgodne z regulaminem, a pewnie zaraz będzie psioczył, że mu znowu usunęli...

Domino

Myślicie, że w Krk jest możliwosć odbycia stażu?

mob
@Domino

mysle ze moze byc taka szansa ale lepiej by bylo pytac u zrodla. co o tym myslisz?

Jarzyn
@mob

Grzesia zapytaj. Ostatnio coś nie słychać jego piosenki.

alos
@Domino

taak, jest info na platformie

@alos

no to ekstra dzięki, jeszcze nie korzystałem z tej platformy wcześniej

alos
@Domino

to słabo, bo jak szukasz ofert to tam najpierw się obczaja, bo od razu ze strony przekierowuje na nią

@alos

nawet nie wiedziałem że mają coś takiego po prostu nie patrzyłem dokładnie na ich stronę tylko na platformy z ofertami

Witam. Jeśli ktoś wie proszę napisać czy na stanowisku operator suwnicy zatrudniane są kobiety? Czy suwnice są sterowane z kabiny? Chodzi mi o hutę w Krakowie

suw
@79

huta w Krakowie raczej nie będzie zatrudniać

babadook
@suw

A pierwsza część pytania? Dopytuje się, bo jestem ciekawy, jak ta praca wygląda

?
@babadook

no jako operator to chyba nie jest taka fizyczna praca typowo tylko jednak operuje się sprzętem więc jest szansa że kobiety też mogą bo w sumie czemu nie

@79
@?

Ja jestem akurat kobietą i pracuje jako operator suwnicy sterowanej z kabiny. Dlatego jestem ciekawa czy kobiety pracują na suwnicach.

@@79

pracją kobiety choć nie spotkałem się z zatrudnionymi po za strukturami amp

?
@@79

a no własnie czyli się da :D i jak się pracuje?

@?

Ja pracuje jako operator suwnicy tylko że nie w Krakowie. Stąd moje pytanie o hutę. Ale jeśli chodzi o pracę operatora to jest ok. Wiadomo że przewozi się różne rzeczy mniej lub bardziej ciężkie więc praca odpowiedzialna. Ja nie narzekam w ogóle tylko rozważam przeprowadzkę do Krakowa.

zbych

Jak tam na hucie panowie, zwolniłem się ale jakoś mi tak się porobiło, że w sumie to bym wrócił, bedzie jaka szansa na to?

@zbych

póki nie ruszy wielki piec to bym nie liczył na to narazie nie przedłużają umów ludziom ze spółki w btl i chyba na zimnej mają uzupełniać ludźmi będącymi na postojowym

@zbych

a co Ci się porobiło? było się zwalniać? teraz to może być problem z powrotem na razie

@123

chyba nie musze sie tłumaczyć z tego czemu sie zwolniłem, musiałem to to zrobilem i po temacie

@zbych

no nie musisz tak się tylko zapytałem jakbyś ewentualnie chciał powiedzieć ;>

@zbych

myślę że kolega chciał się bardziej dowiedzieć czy przyczyna była bardziej po stronie warunków pracy / pracodawcy niż pytać o powody prywatne nic złośliwego nie odczytałem w pytaniu ;)

@psk

No to powiem, że nie chodziło o warunki pracy, poza tym to chyba logiczne, skoro chcę wrócić

belmondo
@psk

a ruszy??????????

@zbych

logiczne czy nie logiczne nie zastanawiałem się nad tym, po prostu zapytałem :D

Ibey

Pierwsze widzę, żeby firma proponowała sama udostępnianie materiałów autorom prac dyplomowych, dostajesz nawet swojego opiekuna. Mega spoko, zazwyczaj trzeba kombinować, żeby firma się w ogóle zgodziła

@Ibey

A Ty piszesz taką pracę dyplomową że o tym mówisz?

@Ukulele

Nie, natknąłem się przy ofertach i mnie to zaskoczyło, postanowiłem się podzielić, może ktoś nie wie

@Ibey

aa już myślałem, no ja w sumie nie słyszałem o tym a pracuje, ale w sumie nigdy sie nie interesowalem

@Ukulele

No to faktycznie ciężko słyszeć cokolwiek jeśli się człowiek nie orientuje w temacie :)

@Ibey

no masz racje ale obić się o uszy w sumie mogło

Nodi
@Ibey

a pisało, że to jest na jakiś określony czas czy tyle ile będzie trzeba może trwać?

@Nodi

Wiesz co, tego już niestety nie pamiętam, najlepiej jak sobie sprawdzisz i poczytasz

Co ty
@Ukulele

No niby skąd fizol miałby wiedzieć takie rzeczy jak masz czas żeby się interesować jakimi ceregielami dla kandydatów stażystów czy innych naturszczyków to gratulacje chyba, że nei jesteś fizolem wtedy zwracam honor ale bez obrazy jak biurowy to ty nie piszesz

Malom

Witam serdecznie chciałbym zapytać jakie są szanse na zatrudnienie na stanowisku spawacza dla młodego chłopaka z kilkumiesiecznym doświadczeniem MAG

Pol
@Malom

jakieś szanse zawsze są, nie dowiesz sie jak nie spróbujesz.. swoją drogą są jakieś oferty? wydawalo mi sie że nic nie ma

Lauo
@Pol

Wg platformy rekrutacyjnej, to nie ma.

Pol
@Lauo

a, czyli jednak, tak jak myślałem

Lauo
@Pol

Ale może chłopak woli już wiedzieć naprzód czy ma na co liczyć ale ciężko tak odpowiadać bez ogłoszeń i wymagań

Anom

Pracowałem tu jakiś czas, ale zdecydowałem się otworzyć własną działalność, ale jednak dobrze wspominam fajnych facetów poznałem, z niektórymi do dziś mam jakis tam kontakt, niczego nie żałuje

gutek
@Anom

no ekipa jest spoko to prawda

ciekawy
@gutek

czyli mówicie że jak uderzać na hute to na Kraków?

Krk
@ciekawy

Lepiej do krk. W Dabrowie jest bardziej regulaminowo czepiaja sie o byle co .. np nagana za palenie papierosa na moescu pracy. Zalezy tez jaki wydzial. Bo i w krk tez sa wydzialy na których tez jest lipa. Zalezy jak sie trafi. Ale.nie wiadomo co z huta w krk czy to brdzoe wogole dzialac. Dabrowa jest oczkiem w glowie hindusa a Kraków na tym cierpi. W dabrowie jest cala.dyrekcja bez zgody dabrowy nic nie mozna zrobić. Podwyżki zaleza od Dabrowy.

ciekawy
@Krk

a to już jak to tam działa i jaki ma kanał akceptacji decyzji to w to nie wnikam interesuje mnie raczej ogólnie jak praca i jak ludzie w niej w sensie pod względem atmosfery, fajnie że na Krakowie najlepiej bo tutaj mieszkam w okolicy więc dla mnie git

@ciekawy

no to jak cie to interesuje to ta info powinna ci wystarczyc ze na krakowie bardzo spoko jest zreszta juz nawet tutaj widac ze nikt nie jojczy chociaz wiem ze internet to slaby wyznacznik ale jednak zawsze cos tam daje do myslenia

Koal
@bolo

Tyle że rekrutację są wewnętrzne ale nie jestem na bieżąco może się pozmieniało

@Koal

no faktycznie tak było ale przecież chyba nie będzie tak wiecznie że tylko wewn rekrutacje

Trufel
@bolo

Wiecznie nie, ale póki co na nich się opierają i na razie chyba nie będzie się to za bardzo zmieniało.

@Trufel

a to ja nie mam aż takich dokładnych informacji jak widać no ale dobrze że mówisz w takim razie

stary byk

Ale nudą wieje na tym profilu, opowiedzcie coś ciekawego, co u was

Bielik
@stary byk

Najpierw musiało by się dziać coś ciekawego :) Nie ma o czym opowiadać, to cisza

@Bielik

ale faktycznie też zauważyłem, że na profilu Krakowa już tak ludzie nie piszą, ciekawe czym to jest spowodowane, każdy się zajął swoim życiem :p

ron

no i tak trzeba

@ron

a no to wiadomo, ale zawsze można sobie było coś poczytać :D pewnie jak się pojawi więcej ofert pracy itp to i ludzie zaczną pisać

VItek
@Kiwi

Jak ci się nudzi, to masz cały profil do poczytania, naczytasz się, że hoho, jeszcze będziesz się cieszył, ze teraz tak cicho

@VItek

oooo bez przesady, nie mam aż tyle wolnego czasu żeby to sobie robić ;P

Vitek
@Kiwi

No to trza sie zadowolic tym co piszą teraz

ampowiec

Panowie noście dalej maski, mimo wszystko bo to nigdy nic nie wiadomo

Toro
@ampowiec

Dokładnie, zdrowie jest najważniejsze, a jak ma dawać to jakieś bezpieczeństwo to zawsze to lepiej

lubon
@ampowiec

właśnie właśnie! dobrze gada!

Heniek
@lubon

ale sie zrobilo kolko adoracji, no ale ma chlop racje co sie bede czepial jak nie ma czego

pepsi
@Heniek

Koło adoracji zdrowia, to może i tak, tu nie chodzi o poklask dla typa, tylko o dobro ogółu

Heniek
@pepsi

a no to jest oczywiste, zdrowia się nie kupi za żadne pieniądze, nie ma co do tego wątpliwości

pyt

Co nowego na Krakowie?

@pyt

a co ma być, nihil novi

@gorg

hoho czyźby jakiś intelektualista sie trafil? to po polsku juz sie nie da? :D

@Kero

da sie, a co? bede pisał jak chce, kto ma zrozumiec ten zrozumie, a kto nie ten sobie wygoogluje

@gorg

co za ofensywa, spokojnie tak tylko sobie powiedziałem

@Kero

co najwyżej kontrofensywa ja też sobie tylko powiedziałem

@gorg

no to żeśmy się wspaniale dogadali :p

Kustosz

a wy pracownicy? jak wam sie pracuje?????

@Kustosz

źle nie ma, robie swoje i tyle

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ArcelorMittal?

sopel

normalnie, zależy od chłopaków, od humoru, różnie bywa nie jest tak, że zawsze jest dobrze, albo zawsze źle, ale nie żebym narzekał jakoś specjalnie

@sopel

jestesmy tylko ludzmi wiadomo ze rozne sytuacje sie zdarzają

Azotox
@Kopik

Uczą że gatunek rozumny. Ciekawe co mieli na myśli. W taki sposób to sobie psa usprawiedliwiaj. Tymczasem psy od razu na odstrzał. Daje do myślenia nie? Zatem od kogo winno wymagać się więcej?

Odp.

Atmosfera zależy od eteru. Podsłuchują na głośnej i nic nie mówią. A potem wyciągają ploty na temat brygady i rozsiewają po całej hucie. Masz odwagę to się odezwij a nie bojc za plecami. I pomyśleć że tu prawie same chłopy robią, a gorsze niż baby.

@Azotox

co Ty wygadujesz chłopie?

Doping
@Odp.

Lepsze to niż być metroseksualnym

whatwhat
@Azotox

żeby dało do myślenia, to musiałbyś najpierw napisać to tak, że ktokolwiek był w stanie to zrozumieć, a nie jakieś poetyckie pierdololo wrzucasz i nikt nie wie o co tobie chłopie chodzi

@whatwhat

lepiej bym tego nie ujął, pozdrawiam

Jeno

Gdzie są oferty do Krakowa?

@Jeno

noo może gdzieś na stronie się pojawiają

@Jeno

w krakowie to tak średnio z rekrutacją ogólnie teraz, ale ofert to sobie szukajcie na stronie amp, stamtąd was pokieruje gdzie trzeba

@morti

o dzięki dzięki, spróbuję czegoś tam poszukać na tej stronie

@Nacho

możesz spróbować, ale tak jak mówię, cienko z rekrutacją w Krakowie, z tego co wiem

@morti

no spokojnie, nie teraz to może w przyszłości

@Nacho

no pewnie, myślałem, że szukasz "na już" :)

@morti

nie nie, to raczej przyszłościowo się rozglądam

Wege
@Nacho

chyba nadal ciężko znaleźć coś na Kraków nie?

Roztocz
@Wege

Minęło bardzo mało czasu od ostatniego pytania na ten temat, wiec nie sądzę aby sytuacja uległa jakiejkolwiek zmianie

Wege
@Roztocz

czy ja wiem czy tak mało, w obecnej dynamicznej sytuacji miesiąc to długi okres czasu

Zostaw merytoryczną opinię o ArcelorMittal - Kraków

• Jak się pracuje w ArcelorMittal?

Zobacz opinie na temat firmy ArcelorMittal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 105.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ArcelorMittal?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ArcelorMittal?

Kandydaci do pracy w ArcelorMittal napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ArcelorMittal