Opinie o ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. w Warszawa

ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. prowadzi rekrutacje w miejscowości Warszawa. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków zatrudnienia?

Znawca

Jakie prowadzi rekrutacje? Człowieku, co ty piszesz? Zastanów się i zrób research... Firma zwalnia bądź będzie zwalniać dziesiątki ludzi na potęgę, w dodatku CEO odwołał dyrektorkę powołaną na początku roku w miejsce odchodzącego na emeryturę prezesa. Kto by chciał tam teraz iść do tego (usunięte przez administratora) Omijać szerokim łukiem.

Zwolnienia
@Znawca

To prawda. Jeszcze niedawno zarząd składał się z 3 członków. Admin gowork usunie nazwiska, gdy je podam, ale w internecie na pewno łatwo znajdziesz, że do niedawna w zarządzie było 2 mężczyzn i 1 kobieta, a teraz zostali tylko mężczyźni. Ponadto na obecną chwilę na stronie firmy w zakładce Oferty pracy nie ma żadnych ogłoszeń, a do niedawna szukali przeróżnych inżynierów. W firmie szykują się grupowe zwolnienia.

Dominik

Świetna, jedna pani architekt tak się zaopiekowała mężem mojej przyjaciółki, że rozwaliła im małżeństwo. W pracy po pracy pełen wachlarz usług.

Pracownik ILF
@Dominik

To świetna wiadomość, teraz Pan może zająć się przyjaciółką...

Ewa z raju
@Dominik

Drogi Panie Dominiku, Przykro czyta się o krzywdzie zdradzonej kobiety, ale czy nie przyszło Panu do głowy, że osobą odpowiedzialną za rozpad związku jest mąż Pańskiej przyjaciółki jako, że to on dopuścił się tego haniebnego czynu? Za dużo Biblii się Pan naczytał i próbuje każdej kobiecie wcisnąć rolę Ewy, która skusiła biednego Adama? Poza tym, mam wrażenie, ze przemawia przez Pana nie zmartwienie o przyjaciółkę, a zawiść i zazdrość, ze to nie Panem się ktoś zaopiekował. Życie to jednak jest niesprawiedliwe i niestety nie każdy ma szansę na pełne wachlarze takich usług.

@Ewa z raju

Do tanga trzeba dwojga... Zarówno koleżanka z pracy, jak i mąż przyjaciółki są winni tak samo. ILF zmienia ludzi i to na gorsze.

omg
@Anonim

Serio, firma jest winna ze ktos kogos zdradził ? :D

Jak wygląda praca w ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.? Przedstawicie swój typowy dzień pracy?

Były pracownik ILF od dziś

Dzień to trochę za mało. Ja mogę przedstawić typowy tydzień pracy w ILF Polska. W skórcie wygląda on tak: - dostajesz nierealne zadanie do wykonania w przeznaczonym na nie czasie, - po południu firma ogłasza masowe zwolnienia, - przez kolejny tydzień kierownicy chowają się po kątach żeby unikać niewygodnych pytań, udając że nie wiedzą kogo mają zwolnić, - przez ten tydzień ludzie zaczynają sami odchodzić, bo firma pokazała jak bardzo szanuje swoich pracowników, - znowu dostajesz nierealne zadania do wykonania.

Inżynier

Pracowałam w firmie ILF przez kilka lat, po już dłuższym rozstaniu i pracy w nowej firmie postanowiłam napisać ten wpis. Firma od zawsze na wszystkich zebraniach podkreślała to, że najważniejsi są dla niej ludzie - po czym zwalniali dobrych pracowników podcierając się Covidem... A zostawiali takich, co od lat przysypiali przy biurkach, nic nie robili i nie zależało im na rozwoju - po prostu siedzieli dłużej i bardziej im się należało. Bardzo nie polecam pani kierownik administracji. Jest to osoba, która boi się konkurencji i osób z merytorycznym przygotowaniem, chętnych do pracy. Nie wiedziała jakie zadania wymyślać swojemu zespołowi, więc połowe zwolniła, chyba z obawy o swój stołek. W pracy da się często wyczuć atmosferę obgadywania, tym bardziej kiedy widzisz ciągłe szepty, rozmawianie po kątach i jakąś taką ludzką nieszczerość. Nie ma pomysłu na rozwój pracowników, a jakieś akcje tylu one ilf czy inne pr'owe chwyty to bardzo słaba sprawa, jeśli nie daje się pracownikowi awansować, rozwijać i poszerzać horyzonty. Takie osoby są po jakimś czasie eliminowane, ale to dobrze, bo czeka ich lepsza droga w innych firmach, gdzie specjalistów chętnych do pracy się DOCENIA. Otrzymałam nawet propozycję powrótu do firmy, jednak nie polecam wracać nikomu. Jeśli firma za numer jeden stawia sobie (medialnie przede wszystkim) ludzi, a potem nie ma skrupułów, żeby dobrych pracowników zwalniać - to nie można ufać takim pracodawcom.

Agnieszka
@Inżynier

Każda firma chyba ma taka sama śpiewkę marketingową? Co do tych zwolnień to przepraszam jakie wy mieliście umowy ze tak łatwo się daliście pozbawić pracy ?

@Agnieszka

Raczej wcale nie ma "szeptów czy rozmów po kątach", ludzie potrafią wprost wyrazić swoją opinię i zdanie i to raczej niezależnie od firmy ;) Na początku umowa o pracę na 3 miesiące, kolejna UoP na rok. Ale, gdy kończy się jakiś większy projekt, to firma nie będzie miała skrupułów przed zwolnieniem części osób.

Julia

I czym się wtedy kierują przy wybieraniu osób do zwolnienia?

Robert G.
@Inżynier

Teraz rozumiem skąd te ogłoszenia, powtórzone 2-3 razy na te same stanowiska od początku roku, wydawało się, że międzynarodowa firma nie powinna mieć problemów w czasie COVID19, a tu jednak tylko logo, a zarządzanie rodem z (usunięte przez administratora)

Łucja
@Robert G.

Czyli jak zarządzają? Jest praca to są pracownicy a jak pracy nie ma to wszyscy out?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Młodszy/a Księgowy/a?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Dorota

Pracowałam kilka lat jako projektant. Brak sensownych standardów, co parę lat zmiana struktury katalogów na projektach i struktury organizacji, kliki, spychologia, wrzutki na wczoraj, dokładanie kolejnych projektów bez wcześniejszego uzgodnienia, presja i stres. Zmuszanie wszystkich branż do projektowania w PDMS-ie. Brak doświadczonych specjalistów i wsparcia merytorycznego. Niezrozumiałe decyzje kierownictwa dotyczące przydziału pracy i asystentów. Kierownicy projektów bez doświadczenia, przynajmniej jeden psychopata. Wielogodzinne zebrania, z których niewiele wynikało. Nadgodziny płatne, socjal w porządku, jako pracownik działu projektów nigdy nie miałam zastrzeżeń do administracji czy kadr. Nie pracuję od 3 lat, może się poprawiło, ale nadal bardzo źle wspominam.

@Dorota

W sumie potwierdzam wszystko co Pani napisała. Też pracowałem w tej firmie parę lat jakiś czas temu a niechęć pozostała do dziś. Z tą psychopatią u niektórych kierowników to bardzo trafna diagnoza. Czasami czułem się w tej firmie jak pośród jakichś bandytów z ulicy.

ciekawski

Psychopata? Który?

Dorota
@ciekawski

Na szczęście już nie pracuje :)

Agnieszka
@Dorota

To jak tam teraz z atmosfera? Coś idzie ku lepszemu…?

Anonimowa pracoholiczka

Pracowałam w firmie ok. 2 lat. W ILF-ie nie macie co liczyć na to że ktoś was doceni. Ogólnie jeżeli ktoś rozważa tam pracę to polecam się nie spieszyć i robić nadgodziny, bo tylko to się tu opłaca - a przynajmniej kiedyś tak było... Ja (usunięte przez administratora) niestety się przykładałam żeby nie siedzieć po nocach, a inni sobie dorabiali w tym czasie na mieszkanie/ wczasy i to był mój duży błąd. Teraz na większość projektów nie ma "godzin", najlepiej żeby coś się samo zrobiło - niestety, ale to tak nie działa. System premiowy dla normalnego pracownika nie istnieje, z benefitów można liczyć na standard w tej branży czyli pakiet medyczny + multisport. Duża presja czasu, chociaż wpływa to tylko negatywnie na efekty pracy oraz częste przepychanki na projektach między poszczególnymi branżami do kogo należy jaki zakres prac, bo żadna z branż nie ma na to "godzin" (i chodzi o branże w tym samym oddziale firmy, sick!). Ma się wrażenie że kierownicy projektów nie panują nad powierzonymi zadaniami, ale to nie ich wina, że ktoś wyżej im uciął 50% godzin z projektu, bo przecież ciężko uwierzyć że projektowanie może tyle zajmować. Szkoleń dla pracowników również brak, chociaż raz na jakiś czas próbuje się na siłę wdrażać Program Do Mycia Szyb. Na plus na pewno życzliwi i pomocni ludzie, kierownictwo na niższych szczeblach też w porządku. A, no i jeszcze pyszna kawusia do woli w kuchni (Tylko nie majsterkujcie przy ekspresach! :) ), ale to by było chyba na tyle. Nie polecam, nawet przysłowiowe 2/10 to może być za dużo.

Młody

Pracowałem w ilfie niespełna rok. Potwierdzam negatywne opinie o tym pracodawcy. Brak wprowadzenia na stanowisko, do wszystkiego trzeba dojść samemu, ciągłe pretensje że się czegoś nie wie a gdy się pytasz pretensje żeby sobie sprawdzić w ustawie albo innych dokumentach, brak komunikacji między działami. Mimo podjęcia próby rozmowy brak jakiejkolwiek komunikacji z kierownikiem. Kontaktowanie się na urlopie z pracownikiem, podwójne standardy dla pracowników. Pomagasz innym w porządku, ty potrzebujesz pomocy radź sobie sam. Nie polecam.

Agata
@Młody

Ale jak to kompletny brak wprowadzenia na dane stanowisko? To oni nie boją się, że ktoś może coś przez swoją niewiedzę "popsuć"? A jak to było podczas rekrutacji, wymagali doświadczenia może?

@Agata

Wymagali 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku. Jednak ilość spraw i projektów na jedną osobę stanowczo przesadzona. Szczególnie na młodszego specjalistę podczas gdy starszy specjalista ma 1 czy 2 projekty. Większe ale no dysproporcja w rozdzielaniu zadań. I jak było poruszane. Rozpisywanie godzin w fatalnym systemie. Nie polecam bo wcale nie było przyjaznej atmosfery. Tylko bałagan w kadrze zarządzającej zmiany ciągłe i niekompetentne osoby obsadzane na stanowiska kierownicze. Człowiek się chce uczyć nowych rzeczy, stara się, daje z siebie wszystko a na końcu potraktują Cię jak paproch.

Łucja
@@Młody

To ile miałeś tych projektów skoro starszy specjalista miał ich mniej? Ciekawa jestem jaka to różnica.

@Łucja

Miałem około 10 projektów. Z czego wrzutki to chleb powszedni. Byłem zaangażowany do projektu starszego specjalisty, gdzie wykonywałem telefony, przygotowywałem pisma i wrzucałem informacje na chmurę klienta bo starszy specjalista nie potrafił tego obsłużyć. Wrzutki z projektem zamiennym budowlanym. Pomoc zespołowi ds. Środowiskowych w nie swoim projekcie W odpowiadaniu na wezwania dot. Decyzji środowiskowej. Natłok projektów chaos organizacyjny i ciągłe zarzuty że coś jest nie zrobione na porządku dziennym i to przy innych pracownikach.

Jakie wartości są cenione w ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.?

Odpowiedź

Kto pisze tego typu pytania? One mają podbijać jakieś statystyki? Na stronie internetowej firmy masz jej wartości: (usunięte przez administratora)

Wanda
@Odpowiedź

Normalne pytanie. Chodzi chyba wiesz o zdanie pracowników. Jak to wygląda z ich obserwacji, a nie o to co na stronie :)

Odpowiedź
@Wanda

Ok, rozumiem. Hmm w takim razie powiedzmy, że cenione są doświadczenie, umiejętności i samodzielność wykonywania zadań, bo tak jak było napisane w innym poście nie ma w firmie zbytniego wdrożenia, wprowadzenia nowego pracownika w specyfikę pracy. Raczej uczysz się 'na żywca'.

Obywatel

Ta firma ma wiele wspólnego z państwem komunistycznym. Dlaczego? I tu i tu tworzy się problemy nieznane nigdzie indziej a następnie z wielkim poświęceniem się je przezwycięża. W iLFie na projektowanie nie ma ostatnio czasu. Najważniejszym zadaniem pracowników jest liczenie godzin spędzonych na projektach, które są narzucone z góry, nie konsultowane z pracownikami i mają mało wspólnego z realizmem. Nic dziwnego, jeśli szacunki czasochłonności przygotowywane przez inżynierów są ścinane o połowę podczas przygotowywania ofert. W rezultacie pracy jest pełno, ale nie ma na nią "godzin" a projekty są od lat niedoszacowane. Dochodzi do absurdalnych sytuacji, kiedy pracownik ma problem z dokończeniem projektu, bo przekroczył źle oszacowany limit godzin. Jedynym wyjściem jest robienie wszystkiego na czas, bez przykładania się i przesadnego zawracania sobie głowy kwestiami merytorycznymi.

Nurek
@Obywatel

W pełni popieram. Zarząd za dużo nie robi. Pracownicy obciążeni na 110% a jeszcze zbierają "operdol" za to że tyle godzin wykorzystane no i oczywiście za opóźnienia. Niestety niektózy zarządzający nie nadają się do niczego, a już na pewno nie do zarządzania (R...) to idealny przykład "rządów" Elektryka

Turysta

Powiedzcie mi czy warto tu pracować w dziale IT? Jakie są stawki dla administratorów ? Jak relacja z managementem? Czy sprzęt jest na poziomie? Jakieś problemy? Dzięki

@Turysta

Szkoda że przez ponad 2 miesiące nikt się nie pokusił o napisanie odpowiedzi, a może Ty kolego dowiedziałeś się czegoś więcej osobiście?

X
@Turysta

Chłopaki z IT (pracownicy) są pomocni i znają się na tym co robią , choć przeładowani pracą i kiepską organizacją z góry.(usunięte przez administratora)

Helena
@X

Tylko chłopaki są w IT?:) Kobiety też są mile widziane, nie ma podziałów jakichś?

Ile jest zmian w ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.?

XxX

Zmian czego?

Kk

W jakich godzinach się pracuje? 8-16 czy 9-17?

WWa_WWa
@Kk

8-16, choć często nieco dłużej

godziny_pracy_wwa
@Kk

Ogólnie zasada jest taka, aby zacząć pracę nie później niż o 9, a wyjść nie wcześniej niż o 16. Ale nie powinno być problemów, jeśli przyjdziesz trochę później/wyjdziesz wcześniej, o ile wyrobisz 8 godz. (weryfikowane po odbiciu karty przy wejściu na piętro). Jeśli w tygodniu złapiesz trochę nadgodzin, to w piątek możesz wyjść z biura już o godz. 13.

@godziny_pracy_wwa

No to spoko! Fajnie macie to ustalone, mi by to bardzo odpowiadało. Zwłaszcza ten piątek jest motywujący :)

Hdd
@Ewa

Tak, o wyjściu w piątek o 13 zapomnij... Raczej 17-18. Nienormalna ilość nadgodzin to standard. Ale z drugiej strony czego się spodziewać jak pensje są żałosne i nikt nowy nie chce przyjmować takich warunków pracy. Reszta za to będzie robiła po 160h nadgodzin w kwartale. Z całego serca nie polecam. W Warszawie jest wiele innych firm, które płacą zdecydowanie lepiej. W dodatku trend się nie poprawia, a wręcz odwrotnie - ludzie stamtąd masowo uciekają. Przyszłość nietrudno przewidzieć.

Ktoś

Na jaki socjal można liczyć w firmie?

Kdkm
@Ktoś

Luxmed (trzeba dopłacać 20-30 zł), Multisport (trzeba płacić ok. 55 zł za pakiet Multisport Plus), rzekomy powrót do dofinansowania języków obcych (o ile nic się nie zmieni). Tyle.

Pracowałem kilka lat w dziale projektów. Niestety, firma jest pełna patologii, choć na tle rynku warunki są tu i tak przeciętne/poniżej przeciętnej. Z plusów: - płatne nadgodziny, - łatwo znaleźć wśród tak dużej załogi przyjaznych i pomocnych ludzi, - duże, ciekawe projekty, - co kwartalne maile straszaki :) Minusów jest więcej: - brakuje doświadczonych projektantów, zamiast nich każdy zespół ma paru 30,40-letnich projektantów pracoholików, - umowy podpisywane na rok i przedłużane na parę dni przed Świętami - co roku wśród pracowników wywołuje to poczucie żenady, - fatalne kierownictwo w strukturze firmy i zarządzanie projektami (wrzutki są na porządku dziennym, koordynacja nie istnieje, jeśli najniższy szczebel sam tego nie zorganizuje), - benefity bez szału - takie absolutne minimum jak na dzisiejsze czasy, - co jakiś czas wracają naciski z najwyższego kierownictwa, aby wszystkie branże projektowały w Programie Do Mycia Szyb i mimo że wszyscy wiedzą, że PDMS nie nadaje się projektowania dla branż nietechnologicznych, to i tak boją się o tym mówić najważniejszej osobie, bo firma prowadzona jest w dyktatorski sposób, - duża rotacja - firma nie potrafi/nie chce zatrzymywać ludzi. Trzymają jedynie po paru wieloletnich pracoholików w każdym zespole, którzy mają ciągnąć ten wózek przy pomocy ogromnej ilości nadgodzin i/lub rotujących pracowników, którym często trzeba poświęcić czas na naukę, - brak funcjonujących standardów CAD/BIM (tabelki do AutoCAD-a z mylącymi nazwami atrybutów już chyba nigdy nikt nie poprawi) oraz ogólnie standardów sposobu pracy na projekcie (generalnie wszyscy na gwałt wydają, a po wydaniu okazuje się, że nic kupy się nie trzyma), - niezrozumiałe decyzje dot. awansów, - brak sensownych szkoleń, - brak premii, dodatków świątecznych, wakacyjnych, itp., - na źle wycenione projekty daje się zbyt mało pracowników, aby zminimalizować ilość roboczogodzin, co często przynosi odwrotny skutek. Firma z potencjałem, która nie potrafi podążać za trendami, gdyż kierownicy na każdym szczeblu nie pracowali w innej firmie od conajmniej dekady, przez co mają przestarzały obraz rynku pracy. Jeśli zaczynasz tam pracę, radzę nie pozwolić się zajechać i uciekać nim upłyną dwa lata pracy.

młody enżinier

Cześć Jak wygląda praca w katowicach przy projektowaniu sieci energetycznych? Jak w ogóle wygląda: atmosfera jaka? przyjaźnie czy strach się odezwać? zarobki na start, minimalna krajowa czy da się wyżyć? przyuczą do pracy, robią szkolenia? czas pracy? nadgodziny płatne, do wybrania czy jak? jak z umową? od razu o pracę? Jest na okres próbny, od razu na nieokreślony czy jak? Niektórzy z warszawy piszą, że gdy skończy się projekt i dziękują za współpracę. W katowicach też tak jest? Dobre miejsce na pierwszą pracę w zawodzie?

Duża rotacja, brak zainteresowania pracownikiem, umowy tylko okresowe na czas projektu, potem szukają nowych. Atmosfera słaba, mimo zapewnien o rodzinnej atmosferze, w każdym dziale problem z zespołem. Brak zarządzania.

inżynier

Największą bolączką tej firmy jest bardzo słaba kadra zarządzająca. Jej decyzję często wprowadzają chaos, powodują opóźnienia lub konieczność kilkukrotnego wykonywania tej samej pracy. Firma wygrywa przetargi niskimi cenami, co powoduje, że tnie liczebność zespołów nawet na bardzo dużych projektach do minimum a ludzie są zmuszani do siedzenia po kilkanaście godzin dziennie przez wiele miesięcy, żeby dotrzymać terminów. W razie opóźnień winny jest oczywiście zawsze pracownik. Kliki, grupki znajomych, bardzo dużą rotacja ludzi, robienie wszystkiego studentami. Podwyżki tylko raz w roku po 200-300 zł brutto, bo zawsze jest zły czas (nie dotyczy oczywiście kierownictwa). Na plus można napisać, że projekty są naprawdę wielkie interesujące.

Radek
@inżynier

szczegolnie jest to widoczne w "dziale IT" zmiana kadry zarzadzajacej moze duzo poprawic

Jose

Moim zdaniem wśród innych firma dobra, pewna jeśli chodzi o wynagrodzenie za pracę, absolutnie korporacyjne zacięcie, wielokrotnie brakowało kompetencji, zastępowała je młodość, ambicja i chęci, ale to mogło się wielokrotnie źle skończyć dla projektu. Ja zostałem wykorzystany w zakresie, który jak deklarowałem, nie należał do mojego doświadczenia(mięso armatnie). Po zamknięciu tematu zostałem zwolniony. Przy odpowiednim charakterze człowieka jest możliwe wpasowanie się w firmę, ale trzeba też mieć trochę szczęścia. Uwaga na przenikliwe spojrzenie B.K.

@Jose

Pani B.K. to naprawdę ewenement . Można naprawdę nic nie umieć ale mieć zdolności przetrwania. Ona poszła o krok dalej w ewolucji.

LadyBird

Witam. Jestem zainteresowana pracą w ILF na stanowisku Asystentki Projektanta Branży Torowej w Warszawie. Niestety nie wiem, na jakie wynagrodzenie mogę liczyć po okresie próbnym. Może ktoś pomocny podpowie, czego można się spodziewać po firmie? Na pierwszy rzut oka wygląda na solidną i szanowaną. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Mister Eagle
@LadyBird

Na pewno możesz się spodziewać zdobycia nowych doświadczeń, dużo sie nauczysz, co zaprocentuje Ci w przyszłości

@Mister Eagle

Oni nawet tutaj uprawiają PR.

Tomasz

Bardzo dobra firma , spokojnie mogę polecić pracę!

Emilia
@Tomasz

Fantastycznie! Takie wpisy oczywiście bardzo cieszą, ale ja jednak potrzebowałabym nieco więcej informacji, ponieważ rozważam podjęcie pracy w ILF Consulting Engineers. Zdradź mi, czy we wspomnianej firmie istnieją jakieś możliwości indywidualnego rozwoju zawodowego? Dla mnie ważny aspekt.

@Tomasz

Nawet uprawiają PR. Miałem styczność kiedyś z tą firmą typowe korpo , wiedza inżynierska jak z Pcimia.

Zostaw merytoryczną opinię o ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 400 ocen.

ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.