counter
3 81 165 5 1

pracuję od ok 5 lat, plusy: atmosfera pomiędzy szeregowymi pracownikami (jak już ktoś wspominał) minusy: zarządzanie poprzez chaos, przydzielanie do projektów na zasadzie maszyny losującej - brak wpływu na cokolwiek, wszystkie decyzje podejmowane przez management, szkoda że w większości w trybie jak powyżej - może nie usłyszysz wprost że jesteś kretynem ale management zawsze wie lepiej - centusie, często aby dostać podwyżkę należy położyć wypowiedzenie powoli zaczynam myśleć o zmianie.

Tak7Nie3
Dev ex

Z plusow: - Technologia (angular, .net core, .net, js) - Sprzęt taki sam dla wszystkich (2 monitory, laptop, stacja dokująca, słuchawki) - Atmosfera w firmie - Parking - Praca w sprintach (agile) ale nie wszystkie projekty - Dowolna forma współpracy - Centrala w pl a nie gdzieś za granicą - Nie jest to typowa kontraktornia - Elastyczne godz pracy - home office (po uprzednim uzgodnieniu z przełożonym, nie ma z tym problemu) - Jeszcze nie korpo - Imprezy integracyjne Na minus: - Przepływ informacji pomiędzy zespolami (moze sie zdarzyc ze wywarza się otwarte drzwi piszac cos od nowa, zamiast skorzystać z tego co juz ktos zrobił) - Zarzadzanie projektem (czasami wyada to tak jakby kazdy team mial swoj styl pracy zupełnie inny, to chyba zależy od manager) - Wynagrodzenie (ponizej konkurencji i ludzie odchodzą) - Czasami brak dokumentacji w projekcie - Duzo projektow opartych o systemy comarchu - Napiete termin y realizacji co powoduje pozary i gaszenie ich ad hoc - Brak budzetu na szkolenia - Czasami za duzo pracy jak na 1 etat - Brak testów jednostkowych i automatycznych - Brak owoców w biurze - Z dodatkow to tylko karta sportowa

Tak10Nie2
Ciekaw12y

Cześć, Może ktoś udzielić informacji o projektach IT, czy są to projektu głównie Polskie czy występują też projekty zagraniczne? Czy jako wdrożeniowiec/konsultant będę pracował głównie z klientem Polskim czy mogę zostać rzucony do projektu gdzie wymagany jest język obcy? Z góry dzięki za odpowiedź

Pytanie Nowy wpis

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Grupa Kotrak?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

W większości zależy od zespołu, ale raczej jest nie najgorzej pod warunkiem, że akurat nie ma jakiegoś większego oddania projektu, bo to całkiem sporo potrafi namieszać ;)

Programista Nowy wpis
@Pytanie

(usunięte przez administratora)Powtorze wiec, juz krocej i mniej oskarzycielsko (bo jak mniemam firma zglasza mnie za "pomowienia"): w firmie latwo natknac sie na toksycznych ludzi o watpliwych umiejetnosciach technicznych, a management to niekompetentne osoby, ktore ewidentnie minely sie z powolaniem. Place sa zenujaco niskie i nierynkowe. Nie polecam tu pracy nawet poczatkujacym (ze wzgledu na przeladowanie obowiazkami wykraczajacymi nawet poza wykonywana role). (usunięte przez administratora)

Tak2Nie

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Grupa Kotrak?

Pracownik sumienny
@Pytanie

Rekrutacja wygląda w sposób następujący: wchodzisz do biura, następnie twój przyszły kierownik prowadzi cię do niewielkiej sali. Tam zaczyna się przesłuchanie mające pokazać twój ogólny poziom umiejętności (możliwe, że poza menadżerem będziesz rozmawiał jeszcze z inną osobistością będącą specjalistą na stanowisku, na jakie aplikujesz). Następnie dostajesz do rozwiązania zadanie praktyczne (choć nie daję ręki uciąć, czy ten etap występuje na każdym stanowisku) i jeśli nie odstawiłeś w nim żenady, kierownik niezwłocznie wykonuje do ciebie telefon zapraszający na spotkanie w celu ustalenia (a bardziej potwierdzenia) warunków umowy. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie (a przynajmniej większość) wątpliwości.

Ela.o Nowy wpis
Klient
@Pracownik sumienny

Jak wyglada rozmowa kwal na specjalistę da sprzedaży? Angielski tutaj koniecznie ? Dzięki

TakNie

Czy pracownicy Grupa Kotrak chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

former worker
@Pytanie

tak chętnie uczestniczymy, w imprezach na cześć właścicieli, trochę wódki trochę potu ... a później 5 lat wypominania że za dużo zeżarłeś...

LFW
Użytkownicy czekają na odpowiedź 203 dni.

Witajcie, jak wygląda w Waszej firmie praca testera. jest czas na wdrożenie ? czy też od razu ciśnienie aby stać się seniorem jak najszybciej ?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 248 dni.

Jak długo czekaliście na odzew z Grupa Kotrak? Oddzwaniają zawsze?

Dev ex

Tak10Nie2
Info_dev
@Dev ex

co do przepływu informacji pomiędzy różnymi grupami to są spotkania obszarów gdzie wymiana wiedzy jest, natomiast faktycznie nie są angażowani wszyscy, owoce np. w Krakowie są, moze piszesz o innych lokalizacjach, ostatnio programiści jeżdżą na konferencje i może to zależy od działu i kierownika, z comarchem to tak juz jest w tej firmie i raczej się nie zmieni, a prowadzenie projektu zależy od PMa i są prowadzone lepiej i gorzej, no i dużo się dzieje ostatnio, coraz więcej projektów i odczuć można dynamike pracy, ale jednemu to pasuje a innym nie

tester
@Dev ex

z tą kasą to zależy od tego jaką wartość dajesz firmie, raczej nie ma jednakowych widełek dla wszystkich, no i chyba od tego czy uop, b2b, a z projektami to wszystko zalezy od pma , jedni maja poukladane inni chaos

Tak6Nie2
Aktualności

Czy ktoś może napisać jakie aplikacje ta firma robi? CRM , etc? Jak z godz pracy? Jak rotacja pracowników?

nowy
@Aktualności

esklepy, erp, mobilki, ale nie jednego produktu chyba

31 marzec
@Aktualności

soft dedykowany, zazwyczaj projektowany od zera, trzeba mieć pojecie o tym co sie robi bo produkty sa rozbudowane -duzo skomplikowanej logiki, co do rotacji to odchodza juniorzy przede wszystkim i medium, a przychodza seniorzy, no trzeba byc mega słabym albo olewać robote zeby cie wywalili

Tak3Nie3

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Grupa Kotrak?

Auriz
@Pytanie

Adekwatnie do zaangażowania i poziomu doświadczenia. Czasami jest okay, czasami nie. Nikt do nikogo nie ma na starcie uprzedzeń, więc jeśli chcesz spróbować to nie widzę problemu. Ważne by lider reprezentował interesy wewnętrzne, a nie swoje lub co gorsza jeszcze jakichś osób trzecich. Póki działamy we wspólnym celu to wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań. Jeśli nic nie robisz i chcesz za to wynagrodzenia, szacunku i jakiegokolwiek poważania to niestety szybko tutaj zostanie to zweryfikowane i narobisz sobie jedynie zbędnego kłopotu.

Monika
@Auriz

Dzięki za te wyjaśnienia - tak się składa, że mi również były potrzebne właśnie takie informacje. Widziałam na stronie Grupy Kotrak wiele interesujących ofert pracy i tak się zastanawiałam, czy przyjmują tam osoby bez większego doświadczenia. Może wiesz coś, jeśli chodzi o tę kwestię?

Auriz
@Monika

Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko chcesz aplikować. Zatrudniamy ludzi bezpośrednio po lub w trakcie studiów, a także osoby z ogromnym doświadczeniem. Jeśli nie masz doświadczenia bez problemu możesz aplikować na stanowiska juniorskie i uczyć się od starszych, choć bywa i tak, że zostaniesz rzucona na głęboką wodę jeśli ktoś zauważy potencjał. Wszystko zależy tak naprawdę od zespołu i warto na etapie rekrutacji w mailu opisać czego oczekujesz i wtedy odpowiedni Team Leader będzie mógł zdecydować o daniu Ci szansy. Samo CV w takim przypadku często przepada, bo osób bez doświadczenia jest wbrew pozorom na rynku sporo. Nawet kilka zdań o sobie, jakimś doświadczeniu nawet poza zawodowym może do siebie przekonać. Bardzo mile widziane są jakieś przykłady kodu, dema lub projekty, którymi można się pochwalić mimo braku zarobkowej pracy wcześniej.

Tak1Nie5
@Pytanie

na ten moment firma pozyskuje głównie takie osoby ktore maja duze doswiadczenie i chca sie angazowac, Ci co robia swoja robote maja dobrze, Ci co robia na siłe maja źle, ale to też ludzie w zespole widza kto sie opiernicza, generalnie duzy nacisk jest na efekt a nie siedzenie 8 godz

Tak7Nie3
wewn
@pracownik

a ja tam słyszałem że Ci najlepsi na hajs nie narzekają, to coś słabo że 5 lat i nie przekonałeś przełożonego do większej kasy

TakNie3
Ciekaw12y

@Ciekaw12y

90 % projektów jest polskich ale mamy kilka za granicą choć jako świeży wdrożeniowiec raczej nie zostaniesz od razu do nich rzucony...

Aktualności
@Pracownik

To zależy od działu w firmie, są takie gdzie większość pracuje w międzynarodowych projektach

z firmy
@Ciekaw12y

to zależy na jakie stanowisko aplikujesz bo analityk czy kierownik projektu bez angielskiego to średnio, w większości pracownicy znaja ang a jak nie to sa zajecia ang żeby się podciagnac

Tak1Nie2
nowy
@Ciekaw12y

różnie z tymi projektami jest i pl i zagraniczne, w dziale programistycznym to przeważnie pisze się cos nowego, no i to duże app, firma głównie dla seniorow i doświadczonych którzy sa zmeczeni korpo - można mieć wpływ na to co się dzieje i nie ma jeszcze sztucznych procedur, juniorzy nie znajda pilkarzykow, chill rommow i masazystow za biurkiem :)

Monika
@z firmy

Czyli nie znając angielskiego można spróbować aplikować do firmy?

@Monika

Myślę że tak, większość projektów to polskie firmy więc nie ma problemu

anonymous

Aktualnie głównym minusem jest sposób zarządzania przez management a w zasadzie jego brak. Zadanie przydzielane są pracownikom losowo, bez jakiegokolwiek zamysłu, uwagi pracowników i sugestie nie są brane pod uwagę - końcowe decyzje (zazwyczaj bezsensowne i wręcz absurdalne) podejmowane są zawsze przez management co powoduje frustrację i niechęć wśród pracowników. Z plusów - zarobki oraz atmosfera w pracy wśród szeregowych pracowników

Tak18Nie1
News IT
@anonymous

A to jak wyglada struktura działów skoro między lokalizacjami jest taka różnica? Losowo masz na mysli ze front end dev dostanie back end ?

full stack
@News IT

przy przyjęciu następuje zwolnienie blokady i następuje losowanie przydziału struktury. ja trafiłem do marketingu

Tak3Nie
nie z branży
@anonymous

to pytanie jak to jest że ta firma otwiera nowe oddziały i ma kolejne projekty? jak nie maja produktu to coś to zarzadzanie im wychodzi

Tak1Nie4
nowy200
@News IT

nie wiem jak w Katowicach i innych odzialał ale w krrakowie sa kierownicy działów i liderzy techniczni, projekty rozne, ale technologia akurat jest okreslona, wiec to chyba zależy od działu jak jest zarzadzany

Tak3Nie
szukam pracy
@nowy200

a w jakich technologiach się pracuje w KR ? i czy jest scrum?

Stażysta

Cześć wszystkim ! Orientujecie się może, czy w firmie Kotrak jest możliwość załapania się na staż jako tester manualny/automatyczny ? Dzieki z góry !

Aktualny pracownik

Bardzo merytoryczną odpowiedź... (usunięte przez administratora)

TakNie2
były_pracownik

Jako były pracownik tej firmy, podzielam negatywne opinie, wyrażone w wcześniejszych wpisach. Z zespołu deweloperskiego, w którym ja rozpoczynałem pracę, zostali nieliczni. Wśród tych osób, które opuściły firmę były zarówno osoby z sporym doświadczeniem w branży IT, jak i osoby początkujące (ale solidne). W innych zespołach też było sporo odejść. Rotacja jest więc w tej firmie dosyć duża. Przyczyną tych odejść, w moim przekonaniu były panujące realia w firmie. Między innymi: fatalne prowadzone projekty pod względem organizacyjnym, problemy we współpracy z niektórymi toksycznymi menadżerami, praca w nie najnowszych technologiach (brak rozwoju). Moim zdaniem słaba jest też komunikacja, brak jest obiektywnego feedbacku, także ścieżek rozwoju dla poszczególnych pracowników. Słabo wygląda wspieranie pracowników mniej doświadczonych, natomiast pracowników doświadczonych obciąża się często zbyt dużą ilością obowiązków (delegacje, zarwane weekendy).

Tak14Nie3
w trakcie rekrutacji_3
@były_pracownik

a to w którym oddziale to tak wygląda? bo akurat rotacja dziś w IT mnie nie dziwi bo każda firma w tej branży ma z tym kłopot, a co z tymi wyjazdami i pracą w weekend? bo ja nie słyszałam na rozmowie o tym...

Tak1Nie3
były_pracownik
@w trakcie rekrutacji_3

Katowice W tym ostatnim zdaniu miałem na myśli po prostu to, że czasami może mieć miejsce przeładowanie obowiązkami. Nie chodziło mi o to, że delegacje czy coś do zrobienia np. w weekend to jakiś stały element.

Szymon
@były_pracownik

Powiedz proszę jak wygląda kwestia płatności za weekendowe nadgodziny lub delegacje? Płacą bez problemu, czy trzeba odbierać dni wolne?

@Szymon

To zależy jak się umówisz z szefem. Z delegacja nie ma żadnych problemów, zwracane są koszty diet, można zabrać zaliczkę na hotel itp

Pracownik Kraków

pracowałem jako programista w Krakowie i byla całkiem ok atmosfera, jest scrum, trafilem na duzy projekt w angular, chyba 10 os po stronie dev, firma nie ma swojego produktu i za każdym razem jest szansa napisac cos nowego niz poprawiać bledy, problemem sa stawki ktore jak na krakow sa sporo poniżej konkurencji i ciężko wynegocjowac (dlatego zmienilem firme), no i pracuje sie w kilku projektach na raz, jak na początek moze byc, bo pracy duzo i można sie czegoś nauczyc

Tak2Nie5
Milenials_20
@Pracownik Kraków

A mozesz napisac jakies widelki i jak z kasa na innych stanowiskach? Widziałem ze szukaja nie tylko programistów

programista polska
@Milenials_20

płaca rynkowo od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. zależy ile wypracujesz, ile robisz błędów i jakie masz efekty na innych stanowiskach tez rynkowo, może poza osobami dla których jest to pierwsza praca. to nie korporacja wiec bardziej stawiają na nauczenie niż płacenie kroci

Tak4Nie4
junior_kraków
@Milenials_20

a ile masz/miałeś doświadczenia? jakie technologie? bo na początek może nie są kokosy ale słyszałem że można dosyć szybko zmieniać stawki jak ktoś jest dobry

Zainteresowana

Czy ktoś może podać realne zarobki w firmie? Na jaką kwotę można liczyć zaczynając pracę ? Dział IT

Tak1Nie4
Lepiej
@Zainteresowana

Beznadziejne pytanie i zadane w jeszcze gorszy sposób. Zarobki zależą od tego, co potrafisz, jak się sprzedasz i dopiero wtedy w grę wchodzi budżet firmy. O zupełnie innych liczbach będzie rozmawiała osoba, która dopiero wchodzi na rynek IT, niż ktoś, kto przeżył dwie wojny i szuka nowego frontu. Jeżeli chcesz wiedzieć ile możesz tutaj dostać, to po prostu wyślij CV. Jeżeli okaże się, że wpisujesz się w to, czego firma potrzebuje, to dostaniesz propozycję rozmowy i jeżeli znasz swoją wartość, to powiesz liczbę i dowiesz się czy firma jest w stanie tyle zapłacić, a w wypadku, gdy dopiero odkrywasz jak to wygląda, to wracamy do punktu wyjścia, bo pytanie zostało zadane w fatalny sposób.

Tak5Nie2
obecny pracownik
@Lepiej

Tez uważam ze pytanie na które trudno uzyskać odpowiedz. Kotrak to nie korporacja wiec wynagrodzenie nie jest uzależnione tylko od stanowiska czy poziomu. W korporacjach bardzo często żeby dostać podwyżkę trzeba „iść” wyżej. Ile sztucznych poziomów czy stanowisk przez to funkcjonuje. Jesteśmy już na poziomie senior i co dalej? super senior, ultra senior, expert, senior expert :)? Poza wynagrodzeniem z tego co widzę po sobie funkcjonuje premia okresowa albo projektowa. Tutaj jeżeli czas mi pozwoli i mogę się zaangażować to stratny nie jestem. Jeżeli wynagrodzenia byłyby takie nierynkowe o czym czytałem w kilku komentarzach to raczej nie byłoby tylu doświadczonych osób, które budują firmę. jak wyglądam przez okno to widzę ciekawe samochody i pewnie nie pochodzą z wygranych lotto. No chyba ze większość ma bogatego partnera albo rodziców :)! pracuje w tej firmie pare ładnych lat i oczywiście ze są plusy i minusy jak wszędzie. Dla mnie to ciekawe miejsce, ma swój unikalny klimat. Dużo rzeczy się zmienia, świat idzie na przód i Kotrak próbuje. Wszystkim dogodzić się nie da, decyzja w lewo wkurzy tych co chcą w prawo :) po jakimś czasie tez okaże się ze ci co chcieli w lewo jednak wola po środku i tak w kółko. W IT to ciagle dostosowanie, to co dziś jest cool, trendy i „dżezi” za rok jest prehistoria i strefa mroku. Tak czytam regularnie te komentarze i cześć ma uzasadnienie ale zdecydowana większość to mega shit storm, gdzie dobrze jest wziąć colę z popcornem i patrzeć jak ludzie w necie dają upust swoim żądzą. wracam do roboty bo jest co robić, czasem kreatywnie czasem żmudnie ale ba brak zajęć nie narzekam. Pewnie kiedyś pomyśle o zmianie pracy bo dobrze tez wiedzieć co się dzieje i jak w innych miejscach ale tez nie oczekuje ze znajdę „ziemie święta”. Widzę sam po sobie ze to co kiedyś sprawiało mi mega przyjemność nie koniecznie dalej sprawia. są różne okresy w życiu. Na pewno w tej firmie da się dogadać, zmienić stanowisko, zespół, dział, kierownika, projekt a tym co tylko narzekają to mocno chce mi się śmiać bo jest to żałosne. każdy jest kowalem swojego losu. Jak taki jeden czy druga ciagle ma zle to może z wami coś nie tak :D? pozdro dla kumatych :)

Tak12Nie5
kasiarz
@Zainteresowana

obstawiam na początek 15000-20000 brutto na uop, po 2 latach to już minimum 2,5x wiecej. auto służbowe na początek klasa D, bo premium to 3lata +, i oczywiście TALON na zabawę i balon

Tak4Nie2
Grażyna
@Zainteresowana

Znalazłam na stronie Kotrak sporo ofert pracy: https://kotrak.pl/kariera/ Daj znać proszę, czy z którejś z nich zamierzasz skorzystać? Z niektórych odpowiedzi na Twoje pytanie można wywnioskować, że atmosfera w tej pracy i koleżeńska pomoc wobec nowo zatrudnionych pracowników może przybierać specyficzną formę. Ja też jestem ciekawa, jakie są stawki dla startujących w dziale IT tej firmy.

Dev

Ta firma ma w sobie coś magicznego. Coś, co przyciąga naprawdę ciekawych ludzi, z którymi nie można się nudzić. Ludzie to zdecydowanie najmocniejsza część tej firmy. Zaangażowani, z charakterem, pomocni, tworzy się w tej firmie prawdziwie rodzinna atmosfera. Pomimo opuszczenia szeregów tej firmy, nadal utrzymuję kontakt z wieloma osobami, bo atmosfera wręcz zachęca do nawiązywania głębszych znajomości. Można w tym miejscu po prostu być sobą. Kotrak to najlepsza firma w jakiej pracowałem. Chciałbym móc tak powiedzieć, ale niestety nie mogę. Kierownictwo to rak tej firmy. Stanowiska kierownicze obejmują zakompleksieni karierowicze, ludzie żądni władzy oraz pieniędzy. Ludzie, którzy nie mają ku temu odpowiednich predyspozycji oraz przede wszystkim kompetencji. W celu osiągnięcia swojego celu, którym jest wyssanie od klienta ostatniej złotówki, są w stanie posuwać się do oczerniania, manipulacji, kłamstw oraz innych praktyk, po których ja osobiście wstydziłbym się spojrzeć sobie w oczy przed lustrem. Tymi metodami wypełniają braki w wiedzy jak zarządzać zespołem oraz brak umiejętności interpersonalnych koniecznych na stanowiskach kierowniczych, których skutkiem jest klęska prawie każdego projektu. Całość ukrywana jest pod fasadą cukierkowej idylli, każda porażka obracana jest w sukces, co wprowadza frustrację wśród pracowników, ponieważ większości tych sytuacji można by zaradzić, gdyby kierownictwo słuchało rad swoich pracowników. Również tych z wieloletnim doświadczeniem oraz stażem w firmie. Zdrowy rozsądek jest ignorowany, gdy w grę wchodzą pieniądze. Gdy jednak pojawia się prawdziwy sukces, który zazwyczaj jest efektem wielu nadgodzin szeregowych pracowników, którym mimo wszystko zależy, brakuje rąk do klepania po ramionach i chętnych do tego, by go sobie przypisać. W samej firmie toczy się wewnętrzna wojna pomiędzy poszczególnymi kierownikami, co tylko zwiększa chaos. Chaos, który najbardziej dotyka pracowników na samym dole hierarchii. Zachowania takie jak donosicielstwo są na porządku dziennym, pracownicy są zachęcani przez kierownictwo do kablowania na swoich współpracowników ("czy jest coś o czym powinienem wiedzieć? ;)" , a konfidenci są dodatkowo wynagradzani. Technologie w których wykonywane są projekty może i nie są najnowsze, ale nie są takie złe, tak jak i same projekty. W większości teamów jest spora dowolność, programiści są otwarci na dyskusję i przekazywanie wiedzy, także pod tym względem jest naprawdę dobrze. Poziom wiedzy również nie jest niski, szczególnie wśród seniorów. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, ale złego słowa od strony developerskiej powiedzieć nie można. Współpraca z innymi w Kotraku może być naprawdę satysfakcjonująca. Szczególnie, jak wspólnie nabijacie się z pomysłów osób nietechnicznych, które szukają problemu wszędzie tam, gdzie go nie ma, a każda sugestia gdzie leży problem jest zbywana. Rodzi to ogromną frustrację. Opisane przeze mnie doświadczenia dotyczą działów i zespołów w których miałem okazję pracować - są tutaj również przełożeni, którzy mają olej w głowie, potrafią zarządzać ludźmi, szanują pracowników i ich wiedzę, aczkolwiek niestety stanowią oni mniejszość. Jednym słowem, parter w tym wypadku góruje :) Podsumowując, jeżeli jesteś osobą, która jest odporna na stres, nie przeszkadza jej kierownictwo, które po prostu jest nie do opisania słowami, jak niski poziom sobą reprezentują, to polecam Kotrak z całego serca

Tak24Nie2
Nick
@Dev

Zawsze mnie zastanawiało jak odbywa się takie donosicielstwo, co przychodzi np. (usunięte przez administratora)? to tak jak w przedszkolu ? ;)

Tak4Nie
Nick
@Dev

Zawsze mnie zastanawiało jak odbywa się takie donosicielstwo, co przychodzi np. pani "X" i mówi, że Pani "Y" powiedziała, że Pani "Z" mówi źle o firmie ? to tak jak w przedszkolu ? ;)

Front end
@Dev

Dev piszesz o Kraków czy Katowice?

Tak1Nie
Dev
@Front end

Katowice

Tak5Nie1
Programista

Plusy: + 2 siedziby(Katowice, Kraków) + nowoczesne biuro (klima strefowa, karty dostępu, nowy budynek) + parking (w Krakowie, bo w Katowicach dantejskie sceny) + 2 razy w roku imprezy firmowe i raz na pół roku wyjście na piwo + wyposażona kuchnia (ekspres, lodowka, mikrofalówka, zmywara itd ) + ja akurat spotkalem super współpracowników na najniższym szczeblu Na tym kończą się niestety plusy. Minusy: - zle podejście do klienta (potwierdzam to co ktoś napisał z manipulacja i traktowaniem) - wycena projektu z czapy - brak dokumentacji, brak egzekwowania ustalonych założeń przez zespół, brak egzekwowania dobrych praktyk - płaca stażysty/juniorska z odpowiedzialnością seniora lub leada - zły dobór ilości osób do projektu (skutki złej estymacji, które wpływają na projekt i ludzi) - nieplatne nadgodziny (bo budżet juz przekroczony), a na zachętę jeszcze otrzymywales: Co z tego, że nadgodziny jak nie widać efektów? - pseudo Agile (niewydajny totalnie) - jakoś, a nie jakość (brak testów po stronie devów - musi działać i być oddane w terminie) - młody menadżer, który jest najbardziej toksyczna osobą jaką poznałem. (usunięte przez administratora) i cwaniactwo widać z daleka.Jego mimika twarzy jest tak dobrze wyorbiona, że żaden aktor z Hollywood nie pokazalby lepiej pogardy, obrzydzenia i lekceważenia w rozmowie z podwładnym. Niekompetentny, zludne próby rozwiązywania problemów, aby uzyskać poparcie innych współpracowników. Wysmiewanie pomysłów i zachowań. - niektore pozycje w firmie stworzone są tylko po to, aby pochwalić się, że są, a później hejtowanie danej osoby za rzetelne wykonywanie swojej pracy (wymyśla i dodaje pracy innym) Na koniec chciałbym dodać, że nie każdy zespół, menadżer i projekt tak wygląda. Wiem, że są naprawdę kompetentni ludzie z doświadczeniem (zazwyczaj starsi). W niektórych projektach/zespołach występuje tylko jeden ze wspomnianych minusów lub kilka, ale są takie, gdzie pojawia się każdy minus. Niech kierownictwo się obudzi, bo nie trzeba być Sherlockiem, aby zobaczyć gdzie jest źle (zaje***e duża rotacja pracowników, problemy z projektami i ich terminem, itd). Chyba, że kierownictwo wie o tym i samo zaleca Januszostwo, szukanie naiwniakow, co teraz się im odbija na reputacji. (Ale tutaj chyba nie szedlbym chyba tak daleko) Pisze to tylko dlatego, bo żal mi osób, które przyszły po mnie i także odeszły, a najbardziej osób, które aktualnie są pod wspomnianym wyżej menadzerem i które przyjdą w przyszłości. Potraktujcie to jako ostrzeżenie. Naprawdę uważam, że firma ma potencjał, ale czy komuś się chce go wykorzystać? Dla osób wrazliwych i delikatnych odradzam - można nabawić się nerwicy i depresji na lata.

Tak15Nie
med c#

pracowalem jako regular i czesc opini sie zgadzam z innymi nie z plusow: szkolenia wewn (chyba zalezy od zespołu), imprezy (rzadko ale sa), doswiadczone osoby moga wynegocjowac rynkowe stawki (katowice), rozne formy wspolpracy, narzedzia pracy, technologie, parking dla pracownikow, mozna pracowac zdalnie, scrum z minusow: malo szkolen zewn (sa ale raz na rok), brak doswiadoczonych testerow, brak open space katowice, słaba organizacja pracy (brak standaryzacji), kilka duzych projektow a reszta do drobnica, za duzo malych zespolow zamiast 3 duze po 20-30 osob jak w innych firmach

Tak4Nie1
dev

Powiem tak odszedłem z tej firmy byłem developerem majac doswiadczenie z innych firm oraz obecnej wiem jedno że sposób zarządzania jaki obecnie panuje to jakaś tragedi. Osoba która niby zarządza tym (usunięte przez administratora) to jakiś smiech na sali ale coż jak na stanowisko dostaja sie ludzie którzy sa testerami a tu nagle (usunięte przez administratora)itd widac duże braki w zasobach typu seniorzy jest może jeszcze 2-3 :) i tyle ale sa oni juz raczej z zasiedzenia i znajomości(usunięte przez administratora) no cóż może kiedyś prezes (bardzo fajny akurat człowiek) otworzy oczy i zobaczy co wyprawia (usunięte przez administratora) bo mam wrażenie ze nikt nad nim nie panuje :). Generalnie ciesze sie ze juz nie pracuje w tej firmie i mam okazję rozwijac sie poza jej murami :) .Co do projektów ojjj cieniutko sa starocie niby cos tam prubuja nowego ale zreszta kto chce to niech tam bedzie bo ludzie spoko :)

Tak13Nie10
dedtgwretwj kqhrfj

fsdfafghasrfqwer qrqrb jqwjnftgnmw

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Kotrak - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Grupa Kotrak
3/5 Na podstawie 81 ocen.