Opinie o Grupa Kotrak w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Grupa Kotrak, lecz też Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Grupa Kotrak o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Kotrak w Katowice

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Dev

Ta firma ma w sobie coś magicznego. Coś, co przyciąga naprawdę ciekawych ludzi, z którymi nie można się nudzić. Ludzie to zdecydowanie najmocniejsza część tej firmy. Zaangażowani, z charakterem, pomocni, tworzy się w tej firmie prawdziwie rodzinna atmosfera. Pomimo opuszczenia szeregów tej firmy, nadal utrzymuję kontakt z wieloma osobami, bo atmosfera wręcz zachęca do nawiązywania głębszych znajomości. Można w tym miejscu po prostu być sobą. Kotrak to najlepsza firma w jakiej pracowałem. Chciałbym móc tak powiedzieć, ale niestety nie mogę. Kierownictwo to rak tej firmy. Stanowiska kierownicze obejmują zakompleksieni karierowicze, ludzie żądni władzy oraz pieniędzy. Ludzie, którzy nie mają ku temu odpowiednich predyspozycji oraz przede wszystkim kompetencji. W celu osiągnięcia swojego celu, którym jest wyssanie od klienta ostatniej złotówki, są w stanie posuwać się do oczerniania, manipulacji, kłamstw oraz innych praktyk, po których ja osobiście wstydziłbym się spojrzeć sobie w oczy przed lustrem. Tymi metodami wypełniają braki w wiedzy jak zarządzać zespołem oraz brak umiejętności interpersonalnych koniecznych na stanowiskach kierowniczych, których skutkiem jest klęska prawie każdego projektu. Całość ukrywana jest pod fasadą cukierkowej idylli, każda porażka obracana jest w sukces, co wprowadza frustrację wśród pracowników, ponieważ większości tych sytuacji można by zaradzić, gdyby kierownictwo słuchało rad swoich pracowników. Również tych z wieloletnim doświadczeniem oraz stażem w firmie. Zdrowy rozsądek jest ignorowany, gdy w grę wchodzą pieniądze. Gdy jednak pojawia się prawdziwy sukces, który zazwyczaj jest efektem wielu nadgodzin szeregowych pracowników, którym mimo wszystko zależy, brakuje rąk do klepania po ramionach i chętnych do tego, by go sobie przypisać. W samej firmie toczy się wewnętrzna wojna pomiędzy poszczególnymi kierownikami, co tylko zwiększa chaos. Chaos, który najbardziej dotyka pracowników na samym dole hierarchii. Zachowania takie jak donosicielstwo są na porządku dziennym, pracownicy są zachęcani przez kierownictwo do kablowania na swoich współpracowników ("czy jest coś o czym powinienem wiedzieć? ;)" , a konfidenci są dodatkowo wynagradzani. Technologie w których wykonywane są projekty może i nie są najnowsze, ale nie są takie złe, tak jak i same projekty. W większości teamów jest spora dowolność, programiści są otwarci na dyskusję i przekazywanie wiedzy, także pod tym względem jest naprawdę dobrze. Poziom wiedzy również nie jest niski, szczególnie wśród seniorów. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, ale złego słowa od strony developerskiej powiedzieć nie można. Współpraca z innymi w Kotraku może być naprawdę satysfakcjonująca. Szczególnie, jak wspólnie nabijacie się z pomysłów osób nietechnicznych, które szukają problemu wszędzie tam, gdzie go nie ma, a każda sugestia gdzie leży problem jest zbywana. Rodzi to ogromną frustrację. Opisane przeze mnie doświadczenia dotyczą działów i zespołów w których miałem okazję pracować - są tutaj również przełożeni, którzy mają olej w głowie, potrafią zarządzać ludźmi, szanują pracowników i ich wiedzę, aczkolwiek niestety stanowią oni mniejszość. Jednym słowem, parter w tym wypadku góruje :) Podsumowując, jeżeli jesteś osobą, która jest odporna na stres, nie przeszkadza jej kierownictwo, które po prostu jest nie do opisania słowami, jak niski poziom sobą reprezentują, to polecam Kotrak z całego serca

Pracownik Kotrak

Jeśli ktoś chce pracować 8h dziennie, 40 w tygodniu to proponuję zatrudnić się w firmie produkcyjnej bądź na helpdesk. Nie rozumiem na co liczą ludzie zajmujący się wdrożeniami? To jest praca zadaniowa. Pracuję ponad 8 lat w firmie Kotrak i nie zamierzam tego zmieniać. Każdy Polak chciałby zarobić, ale przy okazji zbytnio się nie napracować. Najlepiej zbijać kokosy za siedzenie na dupie, jeśli na to liczysz to proponuję wygrać w Lotto. Jak nie odpowiada zakres obowiązków to poszukaj innej branży, a nie narzekaj na pracodawcę. Zatrudnisz się w firmie wdrożeniowej X czy Y i wciąż będziesz narzekał. Zwalniając się nie wynosisz wiedzy jak obsługiwać obsługiwać klawiaturę ale coś więcej. A jak masz problemy po zwolnieniu na drodze sądowej to zastanów się dlaczego. W firmie pracują ludzie którzy się zwalniali i wracali. Da się? Oczywiście, tylko bądź fair w stosunku do swojego byłego pracodawcy.

Co wchodzi w socjal Grupa Kotrak?

anonymous

Aktualnie głównym minusem jest sposób zarządzania przez management a w zasadzie jego brak. Zadanie przydzielane są pracownikom losowo, bez jakiegokolwiek zamysłu, uwagi pracowników i sugestie nie są brane pod uwagę - końcowe decyzje (zazwyczaj bezsensowne i wręcz absurdalne) podejmowane są zawsze przez management co powoduje frustrację i niechęć wśród pracowników. Z plusów - zarobki oraz atmosfera w pracy wśród szeregowych pracowników

Ka111

No cóż… Firma staje się typowym korpo z ostro ustawionymi targetami na delivery software'u (żeby nie użyć słów "programistyczny kurnik", ale te cisną mi się na usta). W dodatku odniosłem wrażenie, że jest bardzo duża rotacja. Niskie stawki powodują rotację w IT i wspomniane wyżej ciśnienie. Firma nie docenia pracowników z długim stażem i nie wspiera ich rozwoju w kierunku np. innego stanowiska. Brak jakichkolwiek benefitów firmowych, za które pracownik nie musiałby ponosić dodatkowych kosztów (chyba jedynie kawa). Oczywiście oferta pracy przekoloryzowana.

Były pracownik Nowy wpis
@Ka111

Owszem coś dowozi...gdyby porównać do samochodu to z linii zjeżdża pojazd pozszywany nitami, sznurkiem często pchany bo silnik to atrapa.dopiero po wielu wizytach w serwisie udaje się go odpalić. Co do reszty zgadza się, można się mocno cofnąć w rozwoju

Grażyna Nowy wpis
@Były pracownik

To pewnie szkoleń też żadnych nie macie?

Były pracownik Nowy wpis
@Grażyna

Od czasu do czasu mamy głównie wewnętrzne lub dostęp do platformy z kursami. Ale brak oficjalnej sensownej sciezki kariery i rozwoju pracownika...

Robur Nowy wpis
@Były pracownik

Kurcze, w końcu ktoś fajnie podsumował tą firmę. Trudno tutaj się rozwinąć.

Co wchodzi w socjal Grupa Kotrak?

@Pytanie

Depresja po pracy u nich :)

Wiktoria
@Gość

Przykro mi :( jakie czynniki w takim razie spowodowały u Ciebie tę depresję? :( Jeśli faktycznie tak było i jeśli mówisz o sobie...

@Wiktoria

Wiktoria myślę że doskonale wiesz co a bardziej kto jest tym czynnikiem...

Kamil
@Gość

Ja nie wiem, chciałbym tam kandydować ale takie wpisy trochę przerażają... Chodzi o kogoś na wysokim stanowisku? I co takiego się dzieje niby?

Gość2
@Pytanie

Socjał w Kotrak? Pensja, kawa, herbata i woda. Przed pandemią były owoce raz w tygodniu czyste szaleństwo, były ale się zmyły. Stawki mało rynkowe, dobra firma na start i potem szukać czegoś lepszego. Nie mam specjalnie nic więcej do dodania, poprzednie wpisy nadal aktualne.

InnyGość
@Kamil

Gość2 dobrze mówi, chociaż zapomniał o tym, że jeszcze wcześniej czasami w biurze pokazywały się cukierki. Możesz się bawić lepiej lub gorzej w zależności teamu do którego trafisz i swojego podejścia, ale przez parę lat, które tam spędziłem nigdy nie trafiłem na szczególnie patologiczne sytuacje.

InnyGość
@InnyGość

Zapomniałem nadmienić - mówię wyłącznie o IT, części serwisowej/biurowej nie polecam.

@Gość2

Owszem nie ma juz owocowych dni... jedyne słodkości to gdy urodziny osób sa w firmie

Halina
@InnyGość

A czemu akurat części serwisowej i biurowej nie polecasz?

Pracownik Kotrak

Dodam jeszcze, że jak nie odpowiadają Ci warunki pracy to podziękuj po okresie próbnym. Nie pchaj wózka dalej i nie narzekaj na firmę Kotrak tylko zastanów się i wyciągnij wnioski ze swojej decyzji. Faktem jest, że pracuje tu już ponad 150 osób a firma wciąż zwiększa zatrudnienie i obroty.

Potencjalny pracownik
@Pracownik Kotrak

Praca na etacie to praca na etacie, pracodawca kupuje 8h z życia pracownika i koniec. Jeżeli nie podoba się efektywność to od tego jest okres próbny, może go zwolnić albo zaproponować inną umowę, ale nie zmuszać do pracy po godzinach. Jak chcesz mieć ludzi pracujących na innych warunkach to uzgodnij z nimi inne umowy. Jest na to wiele sposobów i nikt nie czuje się oszukany bo wie jak jest rozliczany. A nie po partyzancku informowanie, że trzeba coś tam zrobić po godzinach za 0 zł i tak 20 razy w miesiącu. Tak robią tylko Janusze biznesu.

GertrudkaBródka
@Pracownik Kotrak

To bardzo ciekawe co pisałeś w 2016 roku bo w 2017 nie ma komu robić a każdy co się nadaje w ogóle do tej roboty robi wszystko. Nie wspomnę o tym że dyrektor zapiernicza za serwis który nie zna się na ty i nie zna się na tamtym - czy to jest normalne?

@GertrudkaBródka

wymowki. jakos istnieja firmy, ktore nie maja takich problemow xd

Ewa
@full stack

a Ty tam pracujesz i potwierdzisz że po 5-6 latach po powyższych komentarzach nic się nie zmieniło?

@Ewa

nie pracuje, ale bylem zatrudniony w 2020 i generalnie wiem, ze zeby sie wyrabiac z praca, musialbym siedziec na nadgodzinach, na ktorych za slaba stawke siedziec nie chcialem

Małgorzata
@full stack

Ale problem widzisz tylko po ich stronie tym, że musiałbyś na nadgodzinach przesiadywać czy sam też delikatnie nie umiałeś sprostać pewnym wymaganiom?

Pezoz
@Małgorzata

No niestety Małgosiu ale problem był w firmie i podejściu do ludzi a nie umiejętnościach pracowników. Najchętniej z każdego wyciskaliby jak cytrynę a potem wyrzucili na śmietnik. Znam (usunięte przez administratora) osób w ten sposób potraktowanych w tej firmie i co gorsza, przyzwolenie na to jest na każdym szczeblu zaczynając od samej "góry". Nadgodziny ludzi wynikały z fatalnie prowadzonych projektów, często pisanych na kolanie, firma totalnie bez kultury inżynieryjnej, kopiuj wklej.

pracuję od ok 5 lat, plusy: atmosfera pomiędzy szeregowymi pracownikami (jak już ktoś wspominał) minusy: zarządzanie poprzez chaos, przydzielanie do projektów na zasadzie maszyny losującej - brak wpływu na cokolwiek, wszystkie decyzje podejmowane przez management, szkoda że w większości w trybie jak powyżej - może nie usłyszysz wprost że jesteś kretynem ale management zawsze wie lepiej - centusie, często aby dostać podwyżkę należy położyć wypowiedzenie powoli zaczynam myśleć o zmianie.

wewn
@pracownik

a ja tam słyszałem że Ci najlepsi na hajs nie narzekają, to coś słabo że 5 lat i nie przekonałeś przełożonego do większej kasy

logo firmy Podpięcie Kierowca TAXI
OnlyGO
(4 opinie)
logo firmy SPECJALISTA/GŁÓWNY SPECJALISTA W BIURZE ZARZĄDU
Katowickie Inwestycje S.A.
(2 opinie)
logo firmy Specjalista ds. Sprzedaży
Katowice
BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K.
(136 opinii)
logo firmy Spawacz
GoWork Service GmbH
Aplikuj na wiele ofert
Czarek

Podpowie mi ktoś czy firma normalnie funkcjonuje? Od dawna nikt tu nie pisze?

@Czarek

Nie funkcjonuje normalnie. Widzę bardzo duży odchył w stosunku do innych firm IT. To jest polska, rodzinna firma, która działa w bardzo tradycyjnym, starym stylu. Nie ma tu płaskiej struktury, nie ma owoców i pełnych szafek, nie ma szkoleń i kursów, nie ma chillout roomu, nie ma open space’u. Podejście do klienta jest smutne, traktuje się go jak maszynkę do robienia pieniędzy. Podejście do projektów - byle jak, byle do przodu. Problemy komunikacyjne to standard. Brak wiedzy na temat nowych metodyk pracy, nowych procesów, brak chęci by się ich nauczyć. Z plusów lekcje angielskiego i dwie imprezy integracyjne w roku.

Perfekt
@Gość

W punkt, omijac szerokim lukiem, prosze poczytac komentarze na tej stronie, wyłania się naorawdę żałosny obraz

@Gość

nie zgodze sie, ze nie ma owocow - z tego, co pamietam w Kotraku mozna bylo zjesc w ktorys dzien owoce. poza tym oferowali darmowa kawe i wode. jesli chodzi o szkolenia/kursy, dostalem dostep do Pluralsighta. nie zgodze sie tez, ze byle jak prowadza kod, bo jednak praktykuja code review realizowane przez wielu programistow na jeden merge request (mowie o nowoczesnym projekcie) i sam uwazam, ze front-end z back-endem jest tam napisany na wysokim poziomie (szczegolnie back-end z mikroserwisami, message brokerem i ze zastosowanym podejsciem DDD). zgadzam sie, ze gorzej jest z organizacja

Deder
@full stack

No tak, owoce z tej całej firmy najlepsze. Ostatnio strasznie dużo osób się zwolniło, szefostwo w ogóle nie szanuje nikogo.Typowa firma gdzie "janusze" od sprzedaży biorą się za robienie softu i udają "softwarehouse". Może z jeden projekt faktycznie dobrze był napisany.

Chodzierz
@Gość

owoców może nie ma..... ale za to są pasztetowe poranki .... co rano pasztet robi spotkanie i dostajesz zjebke...a przy okazji zlecenia... pasztet z Ire*ki ale zawsze pasztet.... no cóż ... co za pasztet....

Adex

Niedawno odszedłem, przepraszam ale zgadzam się z większością opinii na tym forum, prośba do innych programistów o omijanie firmy szerokim łukiem.

Krzychu

Chaos na projekcie, kopiuj wklej kodu aby tylko cokolwiek dowieźć klientowi a potem na produkcji się wszystko sypie. Umowy na gębę, kasa słaba w stosunku do konkurencji. Na ich stronach piękne słowa prezesa o budowaniu firmy w oparciu o ludzi a tak naprawdę realizują tylko swoje interesiki i gdzieś mają karierę i rozwój pracownika, są problemy z zakupem prostego podstawowego sprzętu dla pracownika, zdecydowanie każdemu odradzam. Na plus niektórzy pracownicy są mili, ale to wszystko.

Jakie są warunki zatrudnienia w Grupa Kotrak?

Co jaki czas w Grupa Kotrak można ubiegać się o podwyżkę?

Marek
@Pytanie

Ty lepiej zmień pracę a nie idź po podwyżkę, nie szkoda Ci czasu i życia na nich?

Kamil
@Marek

Czemu tak źle piszesz o pracy tutaj? Co ci nie pasowało? Opowiedz coś więcej!

Breie
@Kamil

Coś musiało nie pasować

Dawid

Ktoś wypisze plusy pracy?

@Dawid

Jak widać po udzielonych odpowiedziach - brak

Marek
@Były pracownik

Popieram wypowiedź, brak zalet. Szereg innych opini to potwierdza. Szwankuje management, ludzie siedzą po godzinach, nieprecyzyjne umowy B2B, miałem poczucie, że jestem wykorzystany przez sprytnego szefa.

Czy pracownicy Grupa Kotrak chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Były wdrożenioweic

nie masz wyjścia....

WB
@Pytanie

Przychodzisz na taką imprezę... czekasz aż wszyscy zeżrą.... bierzesz słoik.... ładujesz sos.... i jesteś szczęśliwy... dziękujesz Irenie ... i masz awans....

gość

A jak jest z rozliczeniem klijenta za wdrożenie lub usługę informatyczną?

@gość

Przychodzisz do klienta... patrzysz... rozglądasz się... mówisz że się nie da i wypisujesz protokół żeby FV była .... jasne ??

potencjalny pracownik
@Pracownik Kotrak

Masz rację, wdrożenia to tak specyficzny kawałek chleba że należy się liczyć z nadgodzinami. Kwestie rozliczania nadgodzin powinny być jasno określone na początku podpisywania umowy. Czy w Kotrkaku są one rozliczane? Znam firmy wdrożeniowe które jawnie "dymają" pracowników na nadgodzinach, nie jet to uczciwe podejście

szukam pracy
@Pracownik Kotrak

Czy aby nie jesteś pracodawcą? Skąd ten mentorski ton?

Zibi
@Pracownik Kotrak

Podstawowe pytanie: jak firma Kotrak rozlicza nadgodziny?

dev
@Zibi

Bardzo prosto jak długo tu pracuje (usunięte przez administratora)pracyje jako programista , jedyne co ci proponuja jak sie juz upomnisz to ze mozesz sobie wyjsc wczesniej w ramach tych godzin a potem pretensje czemu cos jest nie zrobione ehh

Nadgodziny
@Zibi

nie rozlicza... nie znają takiego pojęcia

anonymous

News IT
@anonymous

A to jak wyglada struktura działów skoro między lokalizacjami jest taka różnica? Losowo masz na mysli ze front end dev dostanie back end ?

@News IT

przy przyjęciu następuje zwolnienie blokady i następuje losowanie przydziału struktury. ja trafiłem do marketingu

nie z branży
@anonymous

to pytanie jak to jest że ta firma otwiera nowe oddziały i ma kolejne projekty? jak nie maja produktu to coś to zarzadzanie im wychodzi

nowy200
@News IT

nie wiem jak w Katowicach i innych odzialał ale w krrakowie sa kierownicy działów i liderzy techniczni, projekty rozne, ale technologia akurat jest okreslona, wiec to chyba zależy od działu jak jest zarzadzany

szukam pracy
@nowy200

a w jakich technologiach się pracuje w KR ? i czy jest scrum?

Moder
@nie z branży

Mówisz o oddziale w Kalifornii w postaci biurka w biurze wirtualnym? :)

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Grupa Kotrak?

Pracownik sumienny
@Pytanie

Rekrutacja wygląda w sposób następujący: wchodzisz do biura, następnie twój przyszły kierownik prowadzi cię do niewielkiej sali. Tam zaczyna się przesłuchanie mające pokazać twój ogólny poziom umiejętności (możliwe, że poza menadżerem będziesz rozmawiał jeszcze z inną osobistością będącą specjalistą na stanowisku, na jakie aplikujesz). Następnie dostajesz do rozwiązania zadanie praktyczne (choć nie daję ręki uciąć, czy ten etap występuje na każdym stanowisku) i jeśli nie odstawiłeś w nim żenady, kierownik niezwłocznie wykonuje do ciebie telefon zapraszający na spotkanie w celu ustalenia (a bardziej potwierdzenia) warunków umowy. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie (a przynajmniej większość) wątpliwości.

Ela.o
Klient
@Pracownik sumienny

Jak wyglada rozmowa kwal na specjalistę da sprzedaży? Angielski tutaj koniecznie ? Dzięki

Uzytkownik
@Ela.o

Nie wiem, ja aplikowalem na stanowisko programisty

@Ela.o

Angielski sprawdza sam wiceprezes na rekrutacji. Na koniec zawsze pada stwierdzenie z jego ust „ale angielski to do poprawy” Co jest dość komiczne w wykonaniu osoby u której angielski jest nie tyle do poprawy co do rozpoczęcia nauki na poziomie A2 chociaż zwrot „dys is super” ma opanowany do perfekcji ????

Kierownik działu

Czytam te wszystkie opinie i dziwi mnie jedno .... najczęściej pojawia się opinia pt. 'usunięte przez administratora' ... czy już nie można napisać prawdy ? (usunięte przez administratora)Kotrak... Grupa Kotrak ... zlepek firm Kotrak ... czy jeszcze inne (usunięte przez administratora) żeby nie wejść pfron itd.... gdzie jest ta poprawność polityczna... gdzie są Ci wszyscy obrońcy wolności ... to sfrustrowana Pani (usunięte przez administratora) i jej świta może pomiatać pracownikami ... ale Ci pomiatani się bronić nie mogą ??? wstyd... i słoma z butów... jeżeli choć przez chwilę przyszło Ci na myśl żeby się tam zatrudnić to obudź się i zakończ ten koszmar póki jeszcze możesz...!!!

@Dev

Zawsze mnie zastanawiało jak odbywa się takie donosicielstwo, co przychodzi np. (usunięte przez administratora)? to tak jak w przedszkolu ? ;)

@Dev

Zawsze mnie zastanawiało jak odbywa się takie donosicielstwo, co przychodzi np. pani "X" i mówi, że Pani "Y" powiedziała, że Pani "Z" mówi źle o firmie ? to tak jak w przedszkolu ? ;)

Front end
@Dev

Dev piszesz o Kraków czy Katowice?

@Front end

@Nick

jak to jak ... nie smarujesz nie jedziesz ...

Zbulwersowany

Jestem byłym pracownikiem firmy, pracowałem tam ponad 4 lata. Po zmianie pracy wystawiłem, jak wiele innych osób, rzetelną opinię nt firmy. Ale Kotrak sukcesywnie usuwa krytyczne opinie, także nie dajcie się zwieść brakowi opinii, drodzy programiści :) Firmy nie polecam, rak jakich mało. Szkoda marnować więcej czasu na rzetelną opinię, skoro firma i tak ją usunie ;)

Patrol
@Zbulwersowany

Potwierdzam, czytajcie komentarze i wyciagajcie wnioski, macie jedna kariere, nie warto jej zmarnowac

Zainteresowana

Czy ktoś może podać realne zarobki w firmie? Na jaką kwotę można liczyć zaczynając pracę ? Dział IT

Lepiej
@Zainteresowana

Beznadziejne pytanie i zadane w jeszcze gorszy sposób. Zarobki zależą od tego, co potrafisz, jak się sprzedasz i dopiero wtedy w grę wchodzi budżet firmy. O zupełnie innych liczbach będzie rozmawiała osoba, która dopiero wchodzi na rynek IT, niż ktoś, kto przeżył dwie wojny i szuka nowego frontu. Jeżeli chcesz wiedzieć ile możesz tutaj dostać, to po prostu wyślij CV. Jeżeli okaże się, że wpisujesz się w to, czego firma potrzebuje, to dostaniesz propozycję rozmowy i jeżeli znasz swoją wartość, to powiesz liczbę i dowiesz się czy firma jest w stanie tyle zapłacić, a w wypadku, gdy dopiero odkrywasz jak to wygląda, to wracamy do punktu wyjścia, bo pytanie zostało zadane w fatalny sposób.

obecny pracownik
@Lepiej

Tez uważam ze pytanie na które trudno uzyskać odpowiedz. Kotrak to nie korporacja wiec wynagrodzenie nie jest uzależnione tylko od stanowiska czy poziomu. W korporacjach bardzo często żeby dostać podwyżkę trzeba „iść” wyżej. Ile sztucznych poziomów czy stanowisk przez to funkcjonuje. Jesteśmy już na poziomie senior i co dalej? super senior, ultra senior, expert, senior expert :)? Poza wynagrodzeniem z tego co widzę po sobie funkcjonuje premia okresowa albo projektowa. Tutaj jeżeli czas mi pozwoli i mogę się zaangażować to stratny nie jestem. Jeżeli wynagrodzenia byłyby takie nierynkowe o czym czytałem w kilku komentarzach to raczej nie byłoby tylu doświadczonych osób, które budują firmę. jak wyglądam przez okno to widzę ciekawe samochody i pewnie nie pochodzą z wygranych lotto. No chyba ze większość ma bogatego partnera albo rodziców :)! pracuje w tej firmie pare ładnych lat i oczywiście ze są plusy i minusy jak wszędzie. Dla mnie to ciekawe miejsce, ma swój unikalny klimat. Dużo rzeczy się zmienia, świat idzie na przód i Kotrak próbuje. Wszystkim dogodzić się nie da, decyzja w lewo wkurzy tych co chcą w prawo :) po jakimś czasie tez okaże się ze ci co chcieli w lewo jednak wola po środku i tak w kółko. W IT to ciagle dostosowanie, to co dziś jest cool, trendy i „dżezi” za rok jest prehistoria i strefa mroku. Tak czytam regularnie te komentarze i cześć ma uzasadnienie ale zdecydowana większość to mega shit storm, gdzie dobrze jest wziąć colę z popcornem i patrzeć jak ludzie w necie dają upust swoim żądzą. wracam do roboty bo jest co robić, czasem kreatywnie czasem żmudnie ale ba brak zajęć nie narzekam. Pewnie kiedyś pomyśle o zmianie pracy bo dobrze tez wiedzieć co się dzieje i jak w innych miejscach ale tez nie oczekuje ze znajdę „ziemie święta”. Widzę sam po sobie ze to co kiedyś sprawiało mi mega przyjemność nie koniecznie dalej sprawia. są różne okresy w życiu. Na pewno w tej firmie da się dogadać, zmienić stanowisko, zespół, dział, kierownika, projekt a tym co tylko narzekają to mocno chce mi się śmiać bo jest to żałosne. każdy jest kowalem swojego losu. Jak taki jeden czy druga ciagle ma zle to może z wami coś nie tak :D? pozdro dla kumatych :)

kasiarz
@Zainteresowana

obstawiam na początek 15000-20000 brutto na uop, po 2 latach to już minimum 2,5x wiecej. auto służbowe na początek klasa D, bo premium to 3lata +, i oczywiście TALON na zabawę i balon

Grażyna
@Zainteresowana

Znalazłam na stronie Kotrak sporo ofert pracy: https://kotrak.pl/kariera/ Daj znać proszę, czy z którejś z nich zamierzasz skorzystać? Z niektórych odpowiedzi na Twoje pytanie można wywnioskować, że atmosfera w tej pracy i koleżeńska pomoc wobec nowo zatrudnionych pracowników może przybierać specyficzną formę. Ja też jestem ciekawa, jakie są stawki dla startujących w dziale IT tej firmy.

Patrol
@obecny pracownik

Niestety wiekszość negatywnych komentarzy to nie shit burza jak to określiłeś ale szczera prawda, byłem świadkiem tych wydarzeń, zgadzam sie kazdy jest kowalem swojego losu, dlatego ludzie odchodza a nowi niech czytaja te komentarze i omijaja ich z daleka. Tobie gratuluje wytrwalosci, zachecam do zmian bo wiekszosc osob dopiero jak odejdzie rozumie jak wiele stracilo bo w innych firmach jest sto razy wieksza kultura pracy, zarobki i podejscie do czlowieka, jego czasu i kariery

Czy Grupa Kotrak organizuje staże dla studentów?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Kotrak - Katowice

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Grupa Kotrak?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Kotrak tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Kotrak?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Kotrak?

Kandydaci do pracy w Grupa Kotrak napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Kotrak
2.6/5 Na podstawie 86 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Grupa Kotrak