Opinie o LAPIS BIUROSERWIS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie LAPIS BIUROSERWIS. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie LAPIS BIUROSERWIS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LAPIS BIUROSERWIS w Kraków

No właśnie Nowy wpis

Nie polecam .Werbują handlowców z innych firm biurowych .Obiecują lepsze warunki finansowe a potem po paru miesiącach dziękują za współpracę .

piotrso Nowy wpis

Zostaliśmy ofiarą tej firmy. Produkt zakupiony przez portal allegro dojechał całkiem inny, następnie dosłali produkt rzekomo prawidłowy co okazało się ponownie inny. Wysłali kuriera po zwrot produktów ale wpłaty nie zwrócili, NIE POLECAM WSPÓŁPRACY

Aneta Nowy wpis

Widzę ze jest problem z terminowością wypłat, często zdarzają się takie przypadki ze nie dostajecie wypłaty ? W ogóle macie wypłaty na początku czy na końcu miesiąca ?

Xyz

Prężnie firma się bardziej zwija niż rozwija ;) z prawie 30 pracowników chyba nie ma połowy ... Jak ktoś wyżej napisał Bangladesz :) szef lubi zapominać o wypłacie i jest zaskoczony że się nie upominasz ;) godna polecenia jak lubisz żebrać o swoje ;)

@Xyz

W złym świetle przedstawiasz Nam pracodawcę, jakim jest LAPIS BIUROSERWIS. Rozumiem, że opóźnienia w wypłacaniu należnego wynagrodzenia może stanowić niemały problem. Ale może kilka poważnych rozmów z Szefem zmieniłoby tę sytuację. Jak uważasz? Próbowaliście w ten sposób?

Jury od nagród biznesowych
@Natalia

Jakiej emotikony należy użyć, aby przedstawić uśmianie się do łez? ;-) Firma zasługuje na nominację do nagrody głównej "Januszy Biznesu" w kategorii małych i mikroprzedsiębiorstw. nagroda powinna być przyznawana co rok ;-)

@Jury od nagród biznesowych

Trzeba powiedzieć, że humor Ci dopisuje. To oczywiście bardzo dobrze, ale tutaj powinniśmy podchodzi poważnie do pewnych rzeczy. Ty możesz widzieć tego pracodawcę w sposób, w jaki go opisujesz, a z kolei inni mogą mieć o nim lepsze zdanie. Nadal pracujesz w LAPIS BIUROSERWIS, czy już postanowiłeś pożegnać się z tą firmą?

Jacek
@Jury od nagród biznesowych

Może taką ;-D ?? A tak serio, to jak wygląda kwestia zarobków tam?

osoba rozwalająca firmę
@Jacek

Zarobki uzależnione są przede wszystkim od stanowiska, na jakim pracujesz. Pensje przedstawicieli handlowych składają się z podstawy ( od 2000 do 3000 zł netto , jest to uzależnione od doświadczenia w pracy w handlu ) plus premia od wypracowanej marży. Pensja pracowników bok, magazynu i kierowców to ok 2000 netto plus premia. Dla handlowców samochody, również do dyspozycji po godzinach pracy. Jeżeli w godzinach pracy pracujesz, tz nie sprzedajesz samochodów na serwisach aukcyjnych, nie szukasz ofert na wakacje. pl, nie spędzasz czasu w salonie kosmetycznym, na siłowni itp. wykonujesz swoje obowiązki w sposób staranny i rzetelny nie musisz obawiać się " takiej jednej osoby rozwalającej firmy od środka " .

@Xyz

Jesli 30 osob pracowalo na ten sam wynik finansowy co 12 to o czym to swiadczy Omnibusie? Brak plynnosci finansowej z czegos musial wynikac...

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie LAPIS BIUROSERWIS.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Asystent Zdalnego Wsparcia Serwisowego
Zielona Góra
EKOENERGETYKA - POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Ślusarz lub ewentualnie pomocnik ze znajomością niemieckiego
4470 Enns - dolna Austria
Allpersona GmbH
Ciekawe spostrzezenia

Widze od dluzszego czasu ze Lapis jest niewygodny na rynku dla wielu tak konkurentow jak i bylych pracownikow. Praca dla firmy jako taka pewnie nie jest inna niz gdziekolwiek. Problemem sa pewnie zasady bo przeciez mozna pracowac bez zasad....mozna poprostu przyjsc do pracy bo ta mysl socjalistyczna jest tak bardzo w nas zakorzeniona...a tak calkiem powaznie jesli kazdy wnosi cos do puli to efekt musi byc. Oczywistym bedzie sytuacja odwrotna. GoWork stal sie synonimem zalu i hejtu niezaleznie od nazwy firmy. A osoby komentujace rzeczowo/na temat bialymi krukami. Powodzenia i usmiechu a jak sie nie da to chociaz nie marnujcie czasu tutaj, ktory mozecie wykorzystac aby cos zarobic :)

L@jkonik

Smutno przyznać, ale wszystko co zostało tutaj napisane jest prawdą. Wypłaty nie są na czas, premie są odbierane z byle powodu (w ten sposób szef chyba szuka oszczędności :) ) Pracownik w tej firmie nie jest traktowany z szacunkiem i generalnie każdy jest uważany tam za głupka. Serdecznie nie polecam i odradzam zatrudnienia się w tej firmie. Z resztą od dawna wszystko wskazuje na to że firma nie przetrwa na rynku zbyt długo.

@L@jkonik

Tak, jak i wielu innych użytkowników przed Tobą - Ty także masz niepochlebne zdanie na temat LAPIS BIUROSERWIS jako pracodawcy. Trzeba przyznać, że to może już trochę martwić. Ale warto byłoby dostrzec w nim jakieś pozytywne strony, bo takie na pewno również posiada. Dlatego zachęcam Cię, żebyś opisał Nam atmosferę, jaka panuje między pracownikami wspomnianej firmy. Jest na tyle zdrowa, iż nie przeszkadza w wykonywaniu obowiązków?

L@jkonik
@Natalia

Gdyby atmosfera była zdrowa ludzie by się nie zwalniali :) Niestety nie dostrzegam żadnych pozytywnych stron tej firmy. Jest tam jedna osoba która psuje atmosferę i rozwala firmę od środka, szanowna Pani "kierownik" - przez tą osobę wszyscy się zwalniają, szkoda, że szef tego nie dostrzega i ślepo jej ufa. Mam nadzieje, że przejrzy na oczy, choć już jest za późno...

@L@jkonik

Ludzie mogą zwalniać się z przeróżnych powodów, a tym powodem niekoniecznie musi być atmosfera. Dlatego nalegam, abyś starał się aż tak nie generalizować niektórych aspektów. Skoro nie jesteś w stanie dostrzec absolutnie żadnych pozytywnych stron pracy w firmie LAPIS BIUROSERWIS, to może chociaż podpowiesz nam, czy w najbliższym czasie będzie tam szansa na zatrudnienie?

śmielejniżinni
@L@jkonik

Zabawnie czyta się wszystkie złe opinie i komentarze , warto również zastanowić się w takim razie nad jakością wykonywanej pracy przez pracowników którzy tak bardzo źle są traktowani :) Firma istnieje i istnieć będzie , co do "Januszy biznesu" o których tutaj czytam to zabawne jest że piszą to ludzie którzy zawsze będą pracować pod kimś. Nie małą odwagą jak i wytrwałością trzeba się wykazać prowadząc biznes w Polsce ale o tym już chyba mało kto pamięta. Warto jeszcze zastanowić się nad tym że dobrych opinii w internecie z reguły nie ma a to też daje do myślenia. Jeśli tylko ktoś szuka pracy to najlepiej przekonać się na tzw. własnej skórze - po to właśnie powstają umowy na 3 miesiące próbne. :)

@L@jkonik

No to może więcej szczegółów? Z jakiego powodu ta premia została Ci odebrana?

@Natalia

Atmosfera to jeden z najistotniejszych elementów każdej pracy. Jeżeli jest zdecydowanie niewłaściwa, pracownik może popaść w depresję, która destabilizuje zarówno jego pracę, jak i życie prywatne. To "tylko" jeżeli chodzi o atmosferę w tej firmie. Jeżeli jesteś zainteresowana konkretami oraz informacją czy jest szansa na zatrudnienie w tej firmie, złóż tam swoje CV ;-)

Realista
@Ralista

Rozumiem Ralisto że jesteś realistą ???? a skoro tak, to zdajesz sobie sprawę z tego że możesz w sądzie ubiegać się o odszkodowanie za mobbing w pracy.

Zainteresowa
@L@jkonik

Pani Natalio, przyznaje rację że najgorsza w tej firmie jest osobą która zwie się KIEROWNIKIEM a nie za dużo o tym wie co gorsza łączy sprawy osobiste z firmowymi a to wpływa na atmosferę jaka panuje w firmie. Szef jest jak najbardziej niezbyt zainteresowany tematem ale dla stałych pracowników nie jest to zaskoczeniem. Pracowałam kilka lat w tej firmie i trochę poznałam chore relacje pomiędzy pewnymi osobami. Czytając komentarze widzę że nawet upływający czas nie jest w stanie zmienić patologi jaka tam krąży Pozdrawiam wytrwałych

Krzysztof
@Zainteresowa

Na jakim stanowisku pracowałaś? Czy wiesz jak wygląda kwestia zarobków na stanowisku przedstawiciela handlowego? Czy na tą niby kierownik nie ma rady? Ktoś próbował porozmawiać z kimś wyżej?

Ciekawy

Madzia napisz proszę czy wszystkim pracownikom spóźniają się z wypłatami. Po jakim czasie wypłacają i czy wypłacają wszystko. Te opóźnienia w wypłatach czym są spowodowane kiepska sytuacja firmy?

Madzia

Jak bardzo się spóźniają z wypłatami?

Nie polecam.

Krzysztof

Bardzo krótki komentarz, który warto byłby rozwinąć, bo niewiele jest w tym wątku informacji o firmie. Lapis Biuroserwis oferuje kompleksowe zaopatrzenie biura, grawer oraz usługi IT i serwis. Prowadzą także sklep on-line. Swoją opinię pisałeś z punktu widzenia pracownika, czy klienta? Czekam na Twój bardziej szczegółowy wpis.

Jasiek

Dla mnie dobry pracodawca i wystarczy dobrze robić swoje, polecam!!

MIN91

Tak nawet do 100% podstawy ale trzeba mieć odpowiedni poziom sprzedaży papierosów elektronicznych które możesz nawet fajnie upychać po znajomych

osoba rozwalająca firmę
@MIN91

Chyba coś Ci się pomyliło, handlujemy artykułami biurowymi, a nie papierosami elektronicznymi

Bierny obserwator

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Moja opinia niekoniecznie musi was interesowac ale chetnie sie nia z wami podziele. Polski rynek pracy jest jednym z najmniej ucywilizowanych w Europie a koszty pracy dla pracodawcy i pracownika ogromne. Dlugo nic sie nie zmieni a mali przedsiebiorcy beda zawsze mocno ograniczeni i zmuszeni w skali mikro analizowac kazda wydana zlotowke. Polska mentalnosc jedna z najgorszych w Europie pozwala nam szukac winy w innych bez oceniania siebie. Rozumie ze Lapis jako taki jest daleki od idealu i korporacyjny mind set nie bedzie tam nigdy zakorzeniony. Wiem ze czesc pracownikow niekoniecznie pozytywnie wypowiada sie na temat pracy dla ww. Pytanie ktore nasuwa sie...czy drodzy panstwo majac mozliwosc samozarzadzania wlasna osoba i ponoszac porazke ktora jest utrata zatrudnienia nie macie wrazenia ze wina lezy po waszej stronie? Skoro a) zaczynacie prace w Lapis to znaczy ze nikt inny na dany moment was nie chce a wy to akceptujecie jak rozumie przymus pracy w PL zostal zakonczony wraz ze zmiana ustroju b) zadowala was status quo bo nie ma w was motywacji aby sie rozwijac szukac innych rozwiazan a problem waszego wynagrodzenia to problem pracodawcy czy jestes rentowny malo wazne c) w swojej beznadzieji tracicie ta prace... d) wylewanie zalow to wyraz totalnej bezsilnosci gdyz nadal nie macie mozliwosci robienia nic zajmujacego gdyz nic nie oferujecie na rynku pracy a negatywny komentarz ma was dowartosciowac... Mam gdzies odpowiedzi :) rozwijajcie sie :)

@Bierny obserwator

Początek sensowny, ale im dalej, tym gorzej.... W PRL nakaz pracy istniał w latach 50-tych, niemniej do `89 przede wszystkim.... przychodziło się do pracy, która była praktycznie dla wszystkich. Musisz się jeszcze dużo douczyć, ale jesteś rozwojowy, więc się rozwijaj ;-) Lapis to firma z początku lat 90-tych i nie dość, że w tych czasach pozostała, co nawet w pewnych kwestiach cofnęła się do początku XIX wieku. Portal zaś, służy do wydawania opinii o miejscu pracy, który ma obiektywnie przedstawić potencjalnego pracodawcę potencjalnemu pracownikowi. I ciężko się z tym nie zgodzić, podobnie jak z tym, że ciężko polecić komukolwiek pracę w tym bardzo przykrym miejscu, nie ważne czy w handlu, czy na magazynie czy jako dostawcy. Szkoda zdrowia, czasu i czasem pieniędzy....

@Bierny obserwator

Poszukujący pracy
@Ralista

Tak mi się właśnie wydawało, że na portalu znajdę sensowne informacje na temat pracodawcy, a mam wrażenie że stał się on targowiskiem, na którym można wylewać swoje żale. Bynajmniej nie są to obiektywne opinie. Wzajemne oskarżenia i ujadanie. Go work nie jest miejscem w którym możesz dowiedzieć się czegoś o potencjalnym miejscu pracy. Prawdą jest też to, że za kilkaset zł rocznie można kupić w go worku możliwości " redagowania " patrzy usuwania niewygodnych wpisów, mogę podać kilka przykładów firm które na tym portalu były obsmarowane, a już nie są ☺ . O Lapisie poszukam informacji gdzie indziej. Go work -u zadbaj o jakość informacji .

Poszukujący pracy

Past

Wielka szkoda, że nie można odnieść się bezpośrednio do komentarza Pana „(usunięte przez administratora)”, który pisze tu „śmielejnizinni”..ale radzę wszystkim potencjalnym pracownikom, o ile w ogóle jest sens tam jeszcze kogoś zatrudniać, dwa razy przeczytać tamten komentarz.. I chociaż (usunięte przez administratora)wydałby wszystkie uciułane pieniążki na usunięcie niewygodnych komentarzy, to kurcze chyba coś tu pozostać musi, a nawet ta dla niektórych niewygodna prawda, nadal prawdą pozostaje.. Jeśli chcielibyście pracować w tej firmie, to będziecie traktowani właśnie tak, jak można się tego spodziewać po przeczytaniu powyższego komentarza. JAK PÓŁGŁUPKI I ZŁO KONIECZNE..a najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że gdyby nie garstka tych półgłupków, ta firma już dawno zniknęłaby z powierzchni ziemi. W tym firmie NIE MA SZACUNKU do pracownika! Nie wiem jak można się w taki sposób wypowiadać o pracownikach i skąd się wzięła ta mania wyższości..po tylu latach dalej tego nie rozumiem. I wydaje mi się, że w momencie, kiedy jest się niezadowolonym z pracownika, to się go zwalnia, a nie oczernia za plecami. (usunięte przez administratora) chyba umieszczenie komentarza tej treści nie zostało skonsultowane z Panią od wizerunku i biznesplanu. Tak czy inaczej, ekipa Lapisu topnieje i jest to wybór pracowników, a nie Najmożniejszego Pana.. No ale przecież jako nieomylne, ponadprzeciętne jednostki dacie sobie radę w dwójkę.. High five ;)

@Past

Ani jeden z komentarzy który został tutaj wpisany w obronie Lapisa nie został umieszczony przez "Pana D" - dla serwisu go work zostały udostępnione nasze adresy mailowe i zostały one przez niego zweryfikowane . Jeżeli mówimy o oszczerstwach za plecami, jak nazwiesz rozsiewanie plotek o likwidacji firmy. Który z naszych komentarzy mija się z prawdą? Że pracownicy i właściciel biuroserwisu AMM to byli pracownicy Lapis? Że bzdurą jest to, że samochodów nie ma pod biurem bo są pod domami pracowników? Co według Ciebie jest oszczerstwem? Dlaczego czujesz się obrażony i potraktowany jak idiota? Bo ktoś napisał że czytanie komentarzy osoby która najwyraźniej nie radzi sobie zbyt dobrze poza Lapisem i wyciąganie wniosków na podstawie jej opini nie jest dobrym pomysłem? Że będzie lepiej przyjść i samemu się przekonać?Dlaczego nie odnosisz się bezposrednio do komentarzy które mówią o faktach. Dlaczego nie napiszesz konkretnie, na jakim stanowisku pracowałeś i w jaki sposób zostałeś skrzywdzony. W jakich sytuacjach czułeś się obrażany, poniżany. Za co została odebrana Ci premia? Która prawda jest dla nas niewygodna? Jaki komentarz został usunięty? Pracowników Lapisa nazywa się Januszami Biznesu i to jest ok, to nie jest obrażanie, poniżanie, ale sugestia że warto samemu wyrobić sobie o kimś opinie sprawia że czujesz się jak idiota.

MS
@Past

"W tym firmie NIE MA SZACUNKU do pracownika! Nie wiem jak można się w taki sposób wypowiadać o pracownikach i skąd się wzięła ta mania wyższości."? Czyli można źle się wypowiadać o pracodawcy i firmie, obrażać i obsmarowywać. Na temat pracowników, jednak nie zawsze najlepszych, ani słowa źle? Naprawdę wszyscy tak idealni?

Natalia

@były Mógłbyś wytłumaczyć co miałeś na myśli pisząc swój post? @macyo Zapewniam Cię, że usuwane mogą być wyłącznie wpisy naruszające regulamin https://www.gowork.pl/regulamin Żadne wpisy zgodne z regulaminem nie są usuwane przez gowork.pl. Czy Twoja informacja o likwidacji firmy jest potwierdzona? Nie znalazłam żadnej wzmianki o tym na stronie internetowej LAPIS BIUROSERWIS.

macyo
@Natalia

Pisząc o zwijaniu się firmy miałem na myśli jej kurczenie się i cięcie kosztów. Jeżeli w ciągu 2-3 lat ubyło połowę pracowników, auta są sprzedawane (są ogłoszenia w internecie) i jeden z właścicieli odchodzi ze spółki, to ciężko z optymizmem patrzyć w przyszłość. Oficjalnie w upadłości na pewno nie są. Dla potencjalnego, przyszłego pracownika to nawet gorzej, bo w spółce w stanie upadłości likwidacyjnej syndyk wypłaca pensje i są one pewne. Pozdrawiam.

@macyo

A może @macyo napiszesz o rodzaju zobowiązań spółki wobec Ciebie? Czy przypadkiem sam nie zgłosiłeś się po swoje wynagrodzenie ponieważ porzuciłeś pracę kiedy już wydało się, że od wielu miesięcy prowadzisz działalność konkurencyjną będąc ciągle pracownikiem Lapis? ????

@macyo

Plotki o rzekomej likwidacji firmy Lapis rozsiewają jej byli pracownicy, którzy dopuścili się nieuczciwej konkurencji. Będąc ciągle pracownikami Lapis, pobierając wynagrodzenie za pracę dla firmy Lapis, przez wiele miesięcy równolegle prowadzili działalność konkurencyjną. Można sądzić że nie wiedzie im się zbyt dobrze, skoro uprawiają czarny pijar również u klientów. Proponuję budować swój sukces na własnej solidności ponieważ tego typu działania mogą obrócić się z czasem przeciwko Wam.

Krakus
@Poinformowany

Przejeżdżałem w piątek późnym popołudniem obok siedziby i "pomieszczeń magazynowych" (czyt. nor bez BHP) tej zacnej firmy i nie widziałem ani jednego samochodu na wewnętrznym parkingu, co nasunęło myśl, iż właściciele i "kierownictwo" ciężko wypracowali swoją likwidację? Analizując ostatnie wpisy, na 100 - lecie niepodległości, rynek pracownika wygrał z takim miejscem, znaczy się firmy faktycznie już nie ma? ;-)

@Krakus

Krakusie, zarówno teraz, jak i we wcześniejszych latach, późnym popołudniem samochodów firmowych nie ma na parkingu pod biurem i magazynami ponieważ pracownicy wracają nimi do domów, o czym wiesz, ponieważ również z tej możliwości korzystałeś.

Natalia

@Franek Zapewne masz trochę racji. Czy sam jesteś pracownikiem w firmie LAPIS BIUROSERWIS? Jeśli tak, to na jakim stanowisku jesteś zatrudniony? Pamiętaj, że każda prawdziwa i merytoryczna opinia może pomóc osobom, które planują wysłanie do nich swoich aplikacji. @Dramat Rozumiem, że masz jakieś doświadczenia związane z wyżej wymienionym pracodawcą. Co powiesz na temat warunków współpracy, które oferuje?

Franek

Idealnych firm nie ale jak czytam to z pracownikami jest czasami jeszcze gorzej.

Dramat
@Franek

Zatrudnij się, popracuj, to też się poczujesz "gorzej". Trzeba poczuć, aby zrozumieć :)

Natalia

@Poinformowany Dziękuję, że postanowiłeś przedstawić nam swój punkt widzenia na pewne kwestie. Skoro jesteś pracownikiem w LAPIS BIUROSERWIS, to może zechciałbyś opisać nam ogólne warunki zatrudnienia w tym miejscu? Warto tam aplikować?

Natalia

@macyo Dziękuję Ci za tę parę słów wyjaśnienia. A jak myślisz - co jest głównym czynnikiem, który sprawia, że sytuacja w firmie LAPIS BIUROSERWIS jest tak zła? Jeśli ktoś z Was jeszcze chciałby zabrać głos na temat pracodawcy, jakim jest wyżej wspomniana firma, to bardzo zachęcam. Wasze uwagi na pewno posłużą użytkownikom, którzy chcą tam aplikować.

Iza

Może podpowiecie jaka jest przyczyna tej ciszy na forum?

macyo
@Iza

Lapis zapewne zapłacił GOWORK za archiwizację wpisów. Tak się ładnie nazywa usunięcie niechcianych opinie. Firma się zwija, sprzedają samochody, ludzie odchodzą (są zwalniani). Jeden z właścicieli wymiksował się już z biznesu. Mnie pieniądze wiszą już trzy lata. Nie było to kwoty urywające głowę, i nie chce mi się odwiedzać sądów ALE liczy się fakt podejścia do pracownika. Czas, gdy praca w tej firmie była w miarę spoko już minął. Teraz (moim zdaniem) to zbyt ryzykowne. Mamy obecnie rynek pracownika. Jest w czym wybierać.

Czy jesteście zadowoleni ze współpracy z firmą LAPIS BIUROSERWIS? Co wpływa na Twoje postrzeganie tego przedsiębiorstwa?

były

B A N G L A D E S Z

Zostaw merytoryczną opinię o LAPIS BIUROSERWIS - Kraków

• Jak się pracuje w LAPIS BIUROSERWIS?

Zobacz opinie na temat firmy LAPIS BIUROSERWIS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

LAPIS BIUROSERWIS
2.1/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Józefa Friedleina 4-6
    30-009 Kraków