Opinie o Arche Consulting w Wrocław

Arche Consulting
2 40 39 5 1
Kandydat do arche Nowy wpis

Byłam umówiona z Panią odnośnie rozmowy na stanowisko Konsultanta w ich formie. Pani nie zadzwoniła, nie odpisała na SMS. Nieprofesjonalne zachowanie.

Jarosław Nowy wpis
@Kandydat do arche

Próbowałeś może dzwonić w tej sprawie do firmy Arche Consulting i zapytać, na jaki konkretnie dzień masz stawić się na ustalaną rozmowę na stanowisko konsultanta? Może są w tym wątku osoby, które mają doświadczenia zawodowe związane z tym stanowiskiem? Jeżeli tak to zachęcam do odpowiedzi, czy warto ubiegać się o pracę w tej firmie.

TakNie1

Nick Nowy wpis
@Kandydat do arche

Norma - najpierw słodkie obietnice - potem klops.....

Tak3Nie
Danuta Nowy wpis
@Nick

Rozumiem, że masz doświadczenie w pracy w Arche Consulting, skoro wypowiadasz się w ten sposób. A czy możesz nieco bardziej rozwinąć swoją wypowiedź? Zastanawiam się (i pewnie nie tylko ja) co dokładnie masz na myśli. Długo pracowałeś w Arche Consulting?

Marek

Dostałem pracę za pośrednictwem, na razie całkiem okej. Pani była miła i szybko to wszystko poszło, a trochę szukalem...

@Marek

Trochę mało rozbudowana jest Twoja wypowiedź, ale niezmiernie się cieszymy, że jak na razie praca w firmie Arche Consulting Ci odpowiada. Powiesz nam, jaką konkretnie dostałeś posadę? Rekrutacja, którą prowadzą, składa się z aż pięciu etapów, a jednym z nich jest oczywiście rozmowa kwalifikacyjna. Na swojej stronie piszą, że to spotkanie w umówionym terminie, podczas którego poznają bliżej kandydata, jego doświadczenie i umiejętności oraz przedstawią szczegółowe informacje na temat oferowanej pracy. A jak to wyglądało z Twojej perspektywy? Czy owa rozmowa przebiegała w dobrej atmosferze?

TakNie1

Darek
@Marek

A na jakie stanowisko?

ja

Też mam wrażenie, że część ogłoszeń służy tylko agencji do budowy bazy kandydatów a nie na realne potrzeby klientów. To kolejna agencja nastawiona na masówkę, a nie na pomoc ani firmom ani osobą potrzebującym pracy. Zrobiłam test i wysłałam CV napisane pod oferty pracy nie dostałam żadnej zwrotnej informacji. Wiem, że jak ktoś szuka to od razu stara się kontaktować z kandydatem jak najszybciej się da. Tu nie było możliwości, że nie wpisywałam się w profil pracodawcy, bo wszystkie wymagania spełniałam a CV napisane było pod konkretne ogłoszenia. Od innych firm które realnie szukają najdalej po tygodniu miałam telefon czy jestem zainteresowana i czy mogę przyjść na rozmowę. Ewentualnie dopytywali się o jakieś szczegóły i przedstawiali telefonicznie ofertę i albo przyjmowałam zaproszenie na rozmowę albo nie. Druga możliwość jest taka, że osoby rekrutujące w tej firmie po prostu nie mają czasu na nic bo zajmują się wszystkim, a chcą działać na terenie całego kraju mając jedno biuro. To niestety nie wróży im sukcesu, bo żeby dobrze dobrać kandydata do pracodawcy trzeba mieć na to czas. Bardzo ważne jest budowanie relacji z klientami jak i kandydatami a przy masówce jest to po prostu niemożliwe. Rekrutacja wtedy staje się łapanką przypadkowych osób a do pomyłek i błędów dochodzi coraz częściej. Mam propozycję dla agencji niech zmieni swoją "oszczędną" politykę i zacznie myśleć o przyszłości bo takie agencje za niedługo się wykruszą.

Tak3Nie2

@ja

Zechciej powiedzieć jeszcze, na jakie stanowiska aplikowałaś poprzez agencję Arche Consulting. Czy w swojej ofercie mają szeroką gamę różnego rodzaju stanowisk, czy raczej koncentrują się wokół jakiejś konkretnej branży? Można znaleźć coś dla siebie?

@Marta

Aplikowałam w swoim zawodzie czyli na stanowisko Specjalista ds. Kadr i Płac. Ogłoszenie pojawia się regularnie zmieniając tylko i wyłącznie miejscowość. Jednak po zgłoszeniu aplikacji cisza kompletna. Dlatego nie wydaje mi się, żeby kogoś takiego szukali. Natomiast ogłoszenia pojawiają się na kilku niezależnych portalach. Stąd mój wniosek, że to nabijanie statystyk a nie realne poszukiwanie na zamówienie jakiejś firmy. Prowizje za zbieranie danych osobowych i uzupełnianie bazy kandydatów robią swoje. Współpracowałam z agencjami stąd wiem jak to działa. Niestety dobrych i uczciwych agencji jest niewiele większość odwala masówkę i liczy na szczęście. Ci którzy mają dobrych handlowców to utrzymują się jakoś na rynku z bieżących projektów ale wtedy cierpi na tym obsługa firm jak i kandydatów...

@ja

Oczywiście wysyłanie aplikacji jest poprzez formularz agencji tak, że kandydat nie ma żadnego wglądu co dzieje się z jego aplikacją. Można oczywiście próbować zadzwonić ale z mojego doświadczenia wynika, że to strata czasu. Szczerze mówiąc nie ma nawet informacji jak wycofać pozwolenie na przetwarzanie danych jeżeli jest się już nie zainteresowanym szukaniem pracy. Nie udało mi się znaleźć gdzie taką rezygnację mam zgłosić...

b;ab;a
@ja

"Prowizje za zbieranie danych osobowych i uzupełnianie bazy kandydatów robią swoje" - możesz wyjaśnić o co ci chodzi? pracowałam w kilku agencjach ( chociaż nie w arche) i w życiu nie spotkałam się z takimi praktykami. Brzmi to jak straszna bujda na resorach.... I szczerze mówiąc, twoje komentarze wyglądają na zwykłe złośliwości i chęć zniesławienia.

Marta

@Użytkownik Linkedin, Gowork.pl nie jest w żaden sposób powiązany z Arche Consulting więc nie mamy możliwości przekazania tej uwagi. Zachęcam do kontaktu z rekruterami tej firmy. Zgadzam się, że im więcej szczegółów zawartych w ofercie rekrutacyjnej. Takiego typu ogłoszenie z pewnością mają większy odzew. W zakładce kariera na stronie Arche Consulting są bardziej rozwinięte ogłoszenia rekrutacyjne ( https://www.arche-consulting.pl/main/oferty_pracy ). Rozwojem w jakim obszarze jesteś zainteresowany? Znalazłeś tam ogłoszenie na które chciałbyś aplikować?

Tak4Nie1

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Użytkownik Linkedin

Wydaje mi się, że negatywne opinie są jak najbardziej prawdziwe. Niestety poziom profesjonalizmu jest na bardzo niskim poziomie o czym świadczą "ogłoszenia" dawane przez rekruterów. Przykład w skrócie "szukam mechanika - katowice. Zainteresowany to wyślij CV". A może by tak nauczyć się od innych firm i dawać więcej szczegułów? Okazujecie w ten sposób brak szacunku dla ewentualnego kandydata i pokazujecie tym samym ile jesteście warci. Pozdrawiam

Tak11Nie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Czy tak samo jest w Arche Consulting? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Tak4Nie

rzygam POWSI

beznadziejna firma, nie polecam, pracownicy chyba sami nie wiedzą po co tam pracują

Tak9Nie1

Pracowniczka

Pracowałam w Arche i bardzo miło wspominam pracę w tej firmie. Chciałam poinformować, że nie ma czegoś takiego jak wymyślone rekrutacje. Nikt na takie zabawy nie ma czasu bo są konkretni klienci i stanowiska, na które musimy znaleźć pracownika i nie dokładamy sobie pracy wymyśloną rekrutacją. Dziwi mnie opinia Stachu, że niby zadzwonił do firmy i pytał o proces rekrutacyjny. Sprawa wygląda tak, że na początku rekrutacji nie możemy podawać nazwy pracodawcy dopiero później kandydat poznaje szczegółowe informacje. Panie w recepcji np. dużej firmy wcale nie muszą wiedzieć, że jest prowadzona rekrutacja do ich firmy. A jeśli chodzi o sam proces rekrutacji to pracują tam fachowcy, którzy znają się na swojej robocie i zawsze starają się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej. W firmie jest duży nacisk na jakość, więc jeśli jesteście odpowiednimi kandydatami na wymogi klienta na pewno ktoś się z Wami skontaktuje.

Tak19Nie1

rzygam POWSI
@Pracowniczka

(usunięte przez administratora) hipolicie, takie farmazony to dzieciom na dobranoc

Tak4Nie1

Kandydat2

Tragedia, byłem dwa razy na rozmowach o pracę i dwa razy dowiedziałem się, że nie pasuje do profilu pracodawcy. Jeden z nich powiedział, że profil przedstawiony przez Arche pasował jak najbardziej. W drugiej aplikowałem na stanowisko inż. procesu, a na rozmowie powiedziano mi, że w sumie to oni szukają operatora maszyny. Na jedną przyleciałem specjalnie 2000 km i w odpowiedzi na sytuację dostałem tylko "przykro mi, że taka sytuacja zaistniała". Z mojego doświadczenia nie polecam nikomu. Dobra ściema bo bez niej nie pojawił by się nikt na rozmowie.

Tak6Nie

Marta

@Bodzio pewnie wiele zależy od tego w jakim dziale firmy się pracuje. Jaka konkretnie oferta pracy Cię zainteresowała? Może wtedy obecnym pracownikom będzie łatwiej powiedzieć Ci coś więcej na temat tej pracy.

Bodzio

Widzę, że maja sporo ofert pracy ale mało znam firmę?

Szymon

Witam jestem zainteresowany ofertą Młodzego Specjalisty ds. Finansowo-Księgowych w Arche w Bielsku ale tam nigdzie tej firmy nie ma. Co jest grane?

Stefano

Arche Consulting to spoko agencja , to co robią jest zrobione dobrze.

Bodzio

Jestem zainteresowany płatnym programem rozwoju kariery. Może ktoś mógłby pomóc i napisać kilka informacji? Chciałbym wiedzieć cośkolwiek zanim zwrócę się do firmy oficjalnie. Będe bardzo wdzięczny.

forest

Nie polecam.Jak przychodzi co do czego to mydla oczy,wciskaja kit i udaja zdziwionych .Ignorancja i ściema.Brałem udział w,, castingu ,,na mechanika samochodowego,mam duże doswiadczenie i gadam nieżle po angielsku.Oczywiscie same superlatywy przez telefon z ich strony,a potem tylko zwodzenie i mydlenie oczu.Sam znalazłem sobie niezła robote bez pomocy żadnej agencji,bezposrednio u pracodawcy w Szwecji,także jak chcecie pracowac to nie przez polska agencje.

Marta

Pojawiło się kilka nowych miejsc pracy w Katowicach. Osoby zainteresowane pracą w tym obszarze zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy. :)

Mirek

Zapomnieli wtedy o tych ofertach, ale teraz już wszystko jest na swoim miejscu. ofert jest dużo, pojawiły się 12.09

Zbigniew

Jakoś wcześniej, podczas wszystkich ustaleń nie zapominali :)

beata

Staszek skąd wiesz ile można zarobić na tym stanowisku Pełnomocnika ?Brałeś udział w rekrutacji?Zakończyła się już ta rekrutacja? Pracodawcą raczej nie jest Arche a ich klient- duża firma spożywcza.

Małgorzata K.

Również nie polecam tej firmy. Brałam udział w rekrutacji i na samym początku kontakt był dobry. Zawsze dostałam odpowiedzi na zadane pytania. Po kilku dniach od rozmowy dzwoni do mnie i mówi "Firma jest Panią zainteresowana, wypadła Pani pozytywnie, ale czekam na potwierdzenie od kierownika" I na tym koniec. Oczywiście rozumiem że firma mogła wybrac kogoś innego i ja byłam tego świadoma, ale czy to tak trudno odpisać na meila ? Albo po prostu dać znać ,ze wybrali inna osobę? Wydaje mi sie że to nie takie trudne, tym bardziej że przed rozmową dzwonią, przypominają a potem zwyczajnie w świecie maja osoby które czekają na odpowiedz gdzieś.

Tak16Nie

Zbigniew
@Małgorzata K.

Potwierdzam. U mnie było to samo, nawet nie raczyli zadzwonić i poinformować, że jednak nic nie będzie z tej współpracy mimo tego, że firma prawie mnie już "zatrudniła"... Lepiej odpuścić sobie współpracę z tą firmą.

toja1984

O czym Ty mówisz???

diti

nie polecam, beznadziejne podeście do kandytata, marnowanie prywatnego czasu, brak kontaktu ze strony rekruterów, zero profitów (mają jedynie dofinansowanie do lunchu).

Tak6Nie

Stachu

@martynkaX: twój ton jest żenujący, wystawiasz bardzo kiepską opinię swojemu pracodawcy, nie dziwie się już zatem teraz waszym wymyślonym rekrutacjom. detektywem nie trzeba być, wystarczy zadzwonić do firmy do której rzekomo rekrutujecie, co też uczyniłem, byli bardzo zdziwieni że się na nich powołujecie. Ps. zamiast siedzieć na gowork w godzinach pracy weź się do roboty, a przede wszystkim zacznij szanować innych ludzi, bo chyba w domu tego nie mieli czasu żeby cię nauczyć.

Stachu

Firma najprawdopodobniej przeprowadza wymyślone rekrutacje. Dzwonią do ciebie że "już, teraz" trzeba przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną, co więcej, proponują ci nawet jechanie do nich pół Polski żeby tę rozmowę przeprowadzić, a kilka dni po takiej rozmowie dzwonią do ciebie i mówią że ich klient jednak rozmyślił się i nie szuka nikogo do pracy. W ten sposób prawdopodobniej szkolą swoich pracowników, szkoda tylko że kosztem innych, LUDZI.

Tak7Nie

ana

zapraszają na kilka rozmów i nie przekazują sobie tego, co zostało wcześniej ustalone.... na rozmowie (drugiej) można więc usłyszeć od pana managera m. in., że za te pieniądze będzie miał kogoś z większym doświadczeniem i kompetencjami

Tak10Nie

zal

Bardzo nieprofesjonalna firma o ile firma można ich nazwać! Nie polecam!

kandydat

Nieprofesjonalne podejście do kandydata, nie szanowanie jego czasu, osoba rekrutująca nieprzygotowana do rozmowy, brak informacji zwrotnej.

Tak13Nie

Anonimowy

Bardzo złe podejście do kandydatów, ignorowanie kontaktu po procesie, brak informacji zwrotnej, zbywanie ludzi. Stanowczo nie polecam! Zawiodłam się strasznie na tej firmie.

Tak20Nie

Zostaw opinię o Arche Consulting - Wrocław

Chcę opublikować:

Arche Consulting