CERI International Sp. z o.o.

Opinie o CERI International Sp. z o.o.

Nie mam jasności, jak to wygląda tak naprawdę. Młodszy Konsultant ds. Procesów Wsparcia Bankowości bez DE ma w punkcie "czego oczekujemy" podpunkt "mile widziana znajomość języka niemieckiego". Czyli wg mnie w rekrutacji na stanowisko bez użycia języka preferowane będą osoby z tymże językiem obcym. Nie widzicie tu sprzeczności? Czy pracodawca po prostu liczy, że jednak stanowisko obsłuży także niemieckojęzyczne dokumenty, a jeśli się nie znajdzie ktoś odpowiedni, to już trudno, niech będzie z samym polskim?

Ceryjczyk
@Ewa

Dokumenty są tylko i wyłącznie w języku niemieckim. Pracy ogólnie nie polecam bardzo wysokie normy pensja minimalna

Eve

Witajcie, jestem absolwentką studiów o kierunku lingwistyka stosowana : angielski + niemiecki. Posiadam 1 roczne doświadczenie zawodowe związane prywatnym nauczaniem. Zwracam się z pytaniem o oferty pracy dla których nie wymagane są szczególnie doświadczenia w branży finansowej, lecz znajomości języków jak np w KYC. Czy procesy/analizy/czynności wykonywane na tych stanowiskach są do przyswojenia także dla kogoś z takim backgroundem jak mój i z predyspozycjami do dziedzin miękkich i humanistycznych ? Pytam ponieważ ogłoszenia o pracę w różnych firmach potrafią różnić się drastycznie. Niektóre brzmią jakby były dla biegłych księgowych i podatkowych, a w innych nie ma tego, a wszystkie dotyczą KYC.

Odc
@Eve

Hmmm, humanistyczny umysł nie będzie przeszkadzał, jednak jest sporo do ogarnięcia, sporo się zmienia ciągle itp

Janko Dokument

Wieczne zmiany np. 2 lata temu koło 7 trzeba była indeksować w jeden sposób a o 10 już ten sam dokument zupełnie inaczej i tak w kółko

@Janko Dokument

Naprawdę dziękuje ze wpisy, ale nic z nich nie rozumiem i straszą ogromnym malkontenctwem. "Inaczej indeksować dokument" - a czy kiedykolwiek obsługiwałeś jakiś program do czegokolwiek, w którym nie było by zmian, aktualizacji ? Az strach sobie wyobrazić jakie zmiany w procedurach są w szkołach, biurach podatkowych, obsługujących HR, procesy bhp. Pytałam nie o to, "czy w pracy jest dużo pracy" i czy w korpo jest co robić, tylko o coś innego i wydawało mi się prostego. Nieważne.

@Eve

Umysł humanistyczny na pewno nie będzie przeszkadzał w pracy, wręcz przeciwnie w firmie i w samym KYCu jest dużo osób z backgroundem raczej językowym a nie finansowym czy bankowym. Pewnie zainteresowanie branżą byłoby pomocne, ale w tym dziale jest szkolenie, które na pewno przygotuje Cię do pracy bez doświadczenia czy też specjalistycznej wiedzy. Myślę, że jeśli tylko zechcesz to nie będziesz miała problemu z przyswojeniem tego procesu. Nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz :) Powodzenia!

Eve

Dziękuję za wpis na temat :) Z mojej strony zupełnie nie chodzi o jakieś "obawy". Pytam bo to ogłoszenia o pracę (jak wyżej wspominałam) do kyc/aml wzbudzają mieszane odczucia w interpretacji. Bywają tak różnie sformułowane, że nieraz można myśleć, że w niejednej firmie szukają expertów z wiedzą ceryfikowaną ze świata fin/podatków/analiz danych + mistrz excela, mimo że stanowisko juniorskie (!) Ale jeśli praca polega na obróbce prostszych etapów - głownie jakieś szukanie wiadomości, czytanie dokumentów, sprawdzanie i jest to "obrabianie" wg. procedur do wyuczenia ... to również nie widzę problemu. Pytam zwyczajnie z oszczędności czasu na ew. rekrutacje sobie i firmie.

Witam, nie wiecie czy CERI będzie planowało podwyżki dla swoich pracowników? Rząd właśnie podniósł minimalne do 3450 brutto zł a w lipcu podnosi do 3600. Pracując w CERI kilka lat z bardzo dobrym niemieckim i obsługując dużo procesów niemieckiego banku zarabiam poniżej 4000 zł netto. :( chyba trzeba będzie zacząć rozglądać się za czymś innym… :(

Mariolix97

Też o tym myślałam, ale niby gdzie dadzą więcej? Moim zdaniem na start wyjdzie jeszcze mniej niż w ceri

Zarząd tej firmy bardzo chce aby płace były tematem tabu. Nie ma informacji o widełkach płacowych, niejasne są rozbieżności płacowe pomiędzy lokalizacjami i departamentami. Podwyżki w 2023, zaplanowane w budżecie firmy, zapewne będą jak co roku w lipcu-sierpniu. Będą one w wysokości mniej więcej takiej jak zapowiadany wzrost płacy minimalnej w następnym roku, czyli kicha. No ale Ceri ma optymalizować koszty banku, więc dopóki dalej znajdują się chętni aby pracować za niskie stawki to o znaczących podwyżkach można sobie pomarzyć. Warto się rozglądać za czymś innym, rozwijać się na we własnym zakresie, próbować się przebranżowić tym bardziej, że pracując w Ceri człowiek niczego specjalnego się nie uczy i to doświadczenie nie jest jakoś atrakcyjne dla innych pracodawców.

xyz

swoim pracownikom pewnie jakieś 200-300 zl max, za to nowi pracownicy na start dostają więcej niż ci z 3-4 letnim stażem

@xyz

To prawda, nowi zarabiają dużo lepsze pieniądze na start nie znając żadnego procesu. CERI nie dba o swoich doświadczonych pracowników. I jeszcze ten komentarz na którymś spotkaniu zarządu, ze Niemcy są tacy z nas zadowoleni i dalej chcą z nami współpracować. No pewnie że chcą z polaczkami, bo jaki Niemiec siedziałby za tak marną kasę :D

@Mariolix97

W UniCredit jak szukali jakiś czas temu pracowników to dawali na start 6000 brutto

Ale to w Białymstoku?

prawda

Trap

Przeciez jest różnica między netto a brutto. Jeśli masz 4 netto, do nadal zarabiasz sporo więcej niż osoba z minimalną. Procesy w Ceri są proste do wyuczenia, nic skomplikowanego, ludzie bez studiów są je w stanie szybko załapać, robią karierę. Za co więc chcesz dostawać więcej? Jak chce się zarabiać więcej to należałoby podnieść kwalifikacje i zmienić pracę...

Prawda

Niestety po prawda, podpisuje sie obiema rekami. ponizej 4000 na reke i to z dodatkami i plynnym niemiecki.

@Trap

Polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Nie mam 4 netto- do 4 netto mi jeszcze duuużo brakuje. Napisałem, że zarabiam poniżej tej kwoty. Ponad 4 netto na start zarabają pracownicy innego banku (ze Szczecina) również ze znajomością języka i "klepaniem" procesów

Albrecht von Hochenzoller

To Proszę iść sprzątać ulice Szanowny Panie a nie obrażać tą świetną i dobrze płatną pracę

Była pracowniczka

Serdecznie nie polecam! Zarobki nieadekwatne do poziomu znajomości języka obcego (poniżej 50% od minimalnej kwoty brutto, którą powinno się zarabiać przy znajomości języka na danym poziomie) i wykonywanych obowiązków, niekompetentna kadra kierownicza, spory problem z komunikacją międzypracowniczą. Wrażenie, że specjalnie rzuca się świeżego pracownika na głęboką wodę, aby nie był zbyt efektywny w narzuconych na niego obowiązkach, a co za tym idzie, otrzymał jak najniższą premię lub nie otrzymał jej wcale. Ustalony czas na wykonywanie obowiązków nieadekwatny do stopnia trudności. Zrzucanie odpowiedzialności na pracownika za niezależne od niego problemy techniczne podczas pracy.

@Była pracowniczka

To świeży pracownik nie ma wdrożenia i na początku bardziej doświadczonego opiekuna? A jak już się nauczyłaś się obowiązków to też premia była ucinana? Bo z tego co zrozumiałem to był duży nacisk na wyniki.

Żałuję każdego dnia

Krótkie podsumowanie czasu spędzonego w tym miejscu [OFAC Białystok]: Praca jest do bólu monotonna. Z braku innych opcji i kiedy potrzebujecie elastycznego grafiku może być, jednak dobrze radzę uciekać, kiedy tylko pojawi się okazja. 1. Niskie zarobki - podwyżki były raz na ok. 2 lata, przy czym ostatnia rzędu 100 zł brutto. "Dlaczego się nie cieszycie, zawsze możemy je zabrać" - to był komentarz koordynatorki, zorientowani będą wiedzieli kto jest taki błyskotliwy ;) 2. Bardzo ograniczone możliwości rozwoju - to wynika ze specyfiki procesu. Przy ewentualnym awansie nie zdziwcie się jednak, kiedy usłyszycie, że "zmiana stanowiska wcale nie musi wiązać się z podwyższeniem wynagrodzenia" 3. Brak kontaktu z ludźmi - firmie widocznie bardziej opłaca się utrzymywać pracę zdalną. W teorii można chodzić do biura, ale są małe szanse, że kogoś się tam zastanie; 4. Niekorzystny dla pracowników ekwiwalent za używanie prywatnego komputera i telefonu - normy były ustalone ponad 3 lata temu, nie mówię już nawet o eksploatacji sprzętów, której nie da się wyliczyć; 5. Stałe podwyższanie norm liczbowych - w rezultacie pracownicy mają pracować jak roboty - bardzo szybko i praktycznie bezbłędnie, przy jednoczesnym niepodwyższaniu wysokości premii kwartalnej; 6. Zaniżanie wyników audytów językowych po to, żeby móc wypłacić niższy dodatek językowy; 7. Założenie, że pracownicy będą codziennie zostawać na nadgodziny, przez co dochodzi do absurdalnych sytuacji, kiedy koordynatorki oczekują wyjaśnień za niezostawanie dłużej - a to, co pracownik robi w czasie prywatnym nie powinno ich interesować; 8. Szkolenia [za wyjątkiem zespołowych] nieadekwatne do charakteru wykonywanej pracy; Podsumowując, jeżeli szukacie pracy, w której chcecie czuć się w jakikolwiek sposób spełnieni, docenieni i oczekujecie przyzwoitych zarobków, niestety musicie rozglądać się dalej...

@Żałuję każdego dnia

To czyli nie opłaca się brać udziału w rekrutacji wewnętrznej do działu OFAC? To jest na takiej samej zasadzie jak pozostałe procesy niemieckojęzyczne?

@Mariolix97

Jeszcze trzeba dodać że jak niechcący zrobi się jeden błąd, to potrącają 50 zł z premii. Jeszcze zrozumiałabym 10 zł ale 50 zł to moim zdaniem jest duzo.

@Żałuję każdego dnia

Choć jeśli spojrzeć na to z drugiej strony, to idealna praca, w której zarabialiśmy byśmy bardzo dużo, gdzie wszystko by nam pasowało i gdzie sama praca byłaby fascynująca i interesująca po prostu nie istnieje i czasem też trzeba zejść na ziemię i to zrozumieć. Jeśli ktoś ma możliwość zmienić na coś lepszego to jak najbardziej można a nawet i trzeba. A jeśli nie to cóż, gdzieś pracować jednak trzeba.

xyz
@Mariolix97

moim zdaniem się opłaca, na początku jest ok, dopiero po 2-3 latach robi się gorzej

@xyz

To prawda. Ciągłe podnoszenie poprzezcki i dokręcanie śruby za te same pieniądze. Co słysze od znajomych, to wszędzie gdzies podnoszą wynagrodzenie, wiadomo inflacja. Ale nie tu. Tu podwyżek nie ma. A jak już to 100 zl brutto.

@Łódź

Dokręcanie ,śriuby czyli nacisk na wyniki a kasa cały czas taka sama? Nic nie słychać żeby mieli podwyższać? Bo 100 zł brutto to zdecydowanie nie dogoni inflacji. Ktoś pisał o tym że jeszcze potrafią potrącić z wypłaty.Takie kary są zapisane w umowie?

klaudia

Witam czy jest szansa na dostanie się do tej pracy bez znajomości języków np na stanowisko weryfikacji danych klienta?

She

Czy przy 1/4, 1/5 etatu w pracy zdalnej, niewymagającej telefonicznego kontaktu z klientem (archiwum cyfrowe), jest możliwość pracy w nienormowanych godzinach (popołudnie, wieczór, weekend)?

Lea
@She

Musisz pójść na rozmowę, bo to wszystko zależy od procesu

Aaa

Czy ktoś może mi coś powiedzieć o stanowisku: Młodszy Konsultant ds. Procesów Wsparcia Bankowości z j. niemieckim? Jak wygląda czas pracy, obowiązki, naturalnie wynagrodzenie, warunki pracy itd?

Bbb
@Aaa

Praca jest w systemie, sprawdzanie dokumentów, danych. Firma ma dużo procesów więc zależy na jaki proces przydzielą. Praca zaczyna się szkoleniami, około 4 h dziennie na słuchawkach, jest dużo wiedzy, po szkoleniu praca samodzielna. Nie ma telefonów do klienta, ewentualnie maile lub listy. Po wdrożeniu dany proces wprowadza się do systemu i przelicza on czas opracowania. Godziny pracy stałe, po szkoleniu możliwość od 6 rano, bez weekendów. W weekendy nadgodziny z niektórych procesów ale dla chętnych. Generalnie ok.

Aneta
@Bbb

Ale to po tym szkoleniu nie współpracuje się na początku z kimś doświadczonym? Bo wiadomo, szkolenie a rzeczywistość to czasami dwie różne rzeczy, ciekawi mnie czy tak jest w tym przypadku :) A te nadgodziny są płatne normalnie czy do odbioru jako wolne? Ile mniej więcej wychodzi na miesiąc wypłaty na początek?

Bbb
@Aneta

Po szkoleniu jest się pod nadzorem doświadczonych osób, jeśli czujesz się w czymś niepewnie można prosić o doszkolenie. Osoby z doświadczeniem mają nawet wyznaczone dyżury dla osób mniej doświadczonych i można o wszystko pytać. Kasa zależy też od znajomości języka. Nie mniej niż w innych firmach a nie ma użerania z klientem więc to jest ok :)

@Bbb

Tylko zarobki trochę nieadekwatne do wykonywanych obowiązków moim zdaniem. Bo jednak przez cały czas jest co robić i dość dużo tego, a zarobki są jakie są.

@Bbb

Nauczyć się da wszystkiego, to nie są trudne rzeczy. Z minusów dodałabym jeszcze długotrwałą pracę zdalną bez kontaktu z ludźmi i brak rozwoju, bo później z większego to zwykłe robienie tego samego. Ogólnie może być, ale jak ma się coś lepszego na oku, to z czasem lepiej zmienić.

zmęczon
@Mariolix97

W Białymstoku już praktycznie każdy proces jest ściągany do biura raz na jakiś czas i coraz czesciej( nawet jak ktoś nie chce), nieliczni pracują nieustannie zdalnie. Są tez czeste spotkania na teamsie i organizowane na sile wyjścia integracyjne, z których musisz się tłumaczyć jeśli nie chcesz iść. Kontakt z drugim człowiekiem jest, nawet czasem aż zbyt wymuszony i narzucony przez koordynatorów. Z dwojga złego wole prace cały czas zdalnie. Widzę dużo komentarzy, ze to praca wyłącznie zdalna i brakuje kontaktu z człowiekiem, a to nie prawda bo zależy od procesu i lokalizacji.

@zmęczon

No ok, ale to tylko raz na miesiąc. A co do integracji czy innych spotkań ja bym powiedziała, a przynajmniej tak jest u nas, że jak nie chcesz iść to nie idziesz i tyle. Nikt nie wnika dlaczego. No a spotkania na Teamsie to jednak nie to samo.

Grzegorz
@zmęczon

O widzisz to dobrze wiedzieć. Ale w Waszym przypadku, jak ktoś nie będzie chciał wziąć udziału w takim wyjściu integracyjnym to są jakieś konsekwencje z tego powodu? Tak orientacyjnie po jakim czasie można przejść na pracę 100% zdalną?

zmęczon
@Grzegorz

Konsekwencji nie ma. Co do pracy zdalnej to zależy gdzie trafisz, na jednym procesie od początku będzie 100% zdalnie, na innym nie i nie ulegnie to zmianie.

PPPP

Uważam że firma jest OK. Ma dobre podejście do pracownika, zachowany work-life-balance. Kadra zarządzająca też jest ok, da się ze wszystkimi dogadać, fajne benefity, konkursy i dodatki pracownicze. Największym minusem tej firmy to są słabe zarobki oraz na niektórych procesach stale powiększająca się norma a premia niestety nie. Szkoda.

zxx

Czy długo sie czeka na odpowiedz po zlozeniu cv?

najmra

Czy może któs podać przykładowe pytania w języku angielskim na rozmowie kwalifikacyjnej? i jaka jest ilość?

Xyz
@najmra

Wszystko zależy od lektora. Kompetencje językowe są oceniane przez firmę zewnętrzną. Jest to raczej taki small talk, bo lektor nie ma za zadanie ocenić Ciebie jako potencjalnego kandydata na dane stanowisko, tylko będzie sprawdzał jak sobie radzisz z samym językiem obcym. Mnie pytano o dotychczasowe miejsce pracy, czym się interesuje, mocne i słabe strony, co lubię robić w wolnym czasie. Lektor w kolejnych pytaniach nawiązywał do moich poprzednich wypowiedzi, więc niejako samemu dało się kształtować przebieg rozmowy.

Aga

Ja mam pytanie do pracowników. Moi drodzy czy pracodawca zapewnia potrzeby sprzęt do pracy zdalnej?

Odc
@Aga

Tak, wszystko

@Aga

To zależy, pracownicy na telepracy często muszą mieć swój własny sprzęt, inaczej jest chyba z ludźmi z Łodzi/Białegostoku. Ale to powiedzą na pewno od razu na rozmowie, także kwestia dopytania

Renata

z czego to wynika, że często muszą mieć ten własny sprzęt? tu wyżej padło, że wszystko udostępniają i po prostu chcę się upewnić.

@Renata

Można pracować na swoim sprzęcie i wówczas wypłacany jest ekwiwalent razem z wypłatą, ale jest też możliwość wypożyczenia sprzętu z firmy (komputer, monitory + kamerka, słuchawki).

Zen
@Renata

Wypożyczają sprzęt w całości.

X
@Renata

Ja muszę pracować na własnym laptopie. Wypozyczony z firmy mam natomiast dodatkowy monitor, jest też opcja klawiatury i myszki.

Y
@X

Musisz czy chcesz pracować na swoim laptopie?

@Renata

Głównie z tego, że firma jeszcze jakiś czas temu nie miała "opracowanych metod" wysyłania takiego sprzętu. To znaczy - o ile jesteś z Łodzi czy Białegostoku i możesz sobie podjechać samodzielnie do siedziby firmy, to spoko, ale reszta Polski pracowała na swoim sprzęcie. Ale to już mogło się pozmieniać, dlatego najlepiej po prostu dopytać.

Uno

Pracował ktoś może w zespole CAS? Jak oceniacie?

Aktualność
Cześć,
zdenerwował Cię szef, koleżanka zajęła miejsce na wymarzonym szkoleniu, a system, na którym pracujesz, zawiesił się już dziś dwa razy? Uznajesz więc, że najskuteczniejszym sposobem rozładowania napięcia będzie kompulsywne stukanie w klawiaturę, które zamieni się w post na niniejszym forum. Hej, zaczekaj!

Zanim przejdziesz do czynu, weź trzy głębokie wdechy (pomogą przywrócić pamięci najbardziej soczyste obelgi oraz sprawią, że palce będą szybciej przebiegać po klawiaturze – w najgorszym wypadku ostudzą emocje), a następnie rzuć okiem na to, co poniżej.

Chwila, wdechy miały być trzy! :) Jeszcze raz: 3…, 2…, 1…

To teraz do rzeczy. Po pierwsze, dziękujemy za każdą opinię! Serio, nawet za tę bardzo krytyczną i „bezkompromisową”. Może nie będziemy skakać z radości, ale pozwoli nam ona wyciągnąć wnioski z naszych działań. Pamiętaj, że wszelkie nieprawidłowości możesz zgłosić do swojego przełożonego lub Departamentu Rozwoju, Szkoleń i Rekrutacji. Jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób informowania o Twoich spostrzeżeniach.

A jeśli jeszcze się nie znamy i jesteś tutaj, aby dowiedzieć się o nas więcej – śmiało zadawaj pytania! Chętnie opowiemy Ci o środowisku pracy w naszej firmie i pokażemy, jak naprawdę wygląda u nas praca na co dzień. Zachęcamy również do śledzenia nas na Instagramie, TikToku i Facebooku.

Zanim napiszesz swoją opinię, chcielibyśmy umówić się na przestrzeganie kilku prostych reguł. Zarówno my, jak i pozostali uczestnicy forum, będziemy Ci bardzo wdzięczni za każdy post:

• merytoryczny i przedstawiający fakty,

• odnoszący się do pracy w CERI International,

• zwierający informację o zespole/departamencie,

• napisany spójnie i kulturalnym językiem,

• nieobrażający pozostałych uczestników forum.

To na koniec jeszcze raz razem – wdech i 3…, 2…, 1…

Miłego stukania w klawiaturę! :)

Pozdrawiamy!
Elo

To może skoro już Pracodawca się odzywa to wyjaśni dlaczego w zespole KYC w jednym z branczy wszyscy analitycy dostali nagle podwyżki rzędu kilkuset złotych a inne brancze z KYC zero? I gdzie tu sprawiedliwość?

@Elo

Dziękujemy za kontakt - wiadomość zostanie przekazana do osób zarządzających tym obszarem. Zachęcamy również do bezpośredniej komunikacji z przełożonym w tej sprawie.

Xyz
@CERI International Sp. z o.o.

Niestety rozmowy o zarobkach z przełożonymi w CERI nie odbywają się na merytorycznym poziomie. Pracownik nie ma szans na dostanie rzetelnej odpowiedzi na nurtujące go pytania. Na ostatnim spotkaniu zespołowym na pytanie o znaczne różnice w zarobkach na tym samym stanowisku pomiędzy Łodzią, a Białymstokiem padła odpowiedz o wyższych kosztach życia w Łodzi. Po podkreśleniu, ze ceny nieruchomości są porównywalne lub nawet wyższe w Białymstoku, kierownik wręcz nakrzyczał ze w Łodzi będzie jeszcze drożej i „w ogóle w całym kraju będzie drożej”. Po takich odpowiedziach bardzo ciężko jest nawiązać relacje oparta na zaufaniu z przełożonym, a przed kolejnym pytaniem o to samo powstrzymuje strach.

@Xyz

Dziękujemy za opinię i jeśli rozmowa z przełożonym nie przyniosła efektów, zachęcamy do przekazania sprawy do Departamentu Rozwoju, Szkoleń i Rekrutacji lub/i Departamentu Administracji Personalnej, Wynagrodzeń i Operacji HR, które zajmują się kwestiami związanymi z wynagrodzeniem.

TSUE
@CERI International Sp. z o.o.

Zdaniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pracodawca nie może różnicować ich pensji tylko ze względu na położenie placówki usługowej lub handlowej. Chyba że udowodni, że lokalizacja wpływa także na świadczoną pracę. Życzę powodzenia w dostaniu tego co się pracownikom należy.

tak
@Elo

Zdaniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pracodawca nie może różnicować ich pensji tylko ze względu na położenie placówki usługowej lub handlowej. Chyba że udowodni, że lokalizacja wpływa także na świadczoną pracę. JA już tam nie pracuję, ale życzę powodzenia.

Każdy ma prawo pisać, co chce. Zarobki są poniżej wartości rynkowych i tego nie ukryjecie

wow
@tak

Ciekawe co na to odpowie pracodawca :)

Ostatni sprawiedliwy

Nieprofesjonalny wpis z oficjalnej strony firmy Ceri. Zamiast słuchać Państwo opinii pracowników wolicie wyśmiać to

Byłam na tym spotkaniu online
@Xyz

Ta argumentacja była śmieszna i dość nieudolna. Nakrzyczal, bo ta osoba byla zbyt namolny. Wy w tym Białymstoku ogolnie macie jakiś problem z umiejętnością dostosowania zachowania do sytuacji. Płacą wam mało, to pracujecie za trzech. Pracodawca od was mało wymaga, to wyszukujecie kruczki w procedurach, zeby było więcej pracy. Macie spotkanie całego dzialu to poruszacie temat podwyzek w połowie działu powołując się na ceny mieszkań w waszej "aglomeracji". Nie można mieć wszystkiego - Ceri zapewnia work-life balance, ale kosztem wypłat. Czasami trzeba się zastanowić co jest Ci bardziej potrzebne i odpowiednio wybrać pracodawcę, zamiast próbować zmienić pracodawca pod swoje potrzeby. Wy chcecie zarabiać więcej i pracować wiecej: szukajcie pracy w Warszawie, jest opcja zdalnej. Reszcie pozwólcie cieszyć się ich balansem między życiem a praca.

Ktos
@tak

A różnicuje. Wykorzystują biedniejszy wschód Polski do zarobienia większych pieniędzy.

@Byłam na tym spotkaniu online

Można mieć work life balance i zarabiać więcej.

Ala

Kiedy podwyżki dla pracowników? Wiecie- inflacja, te sprawy, a wypłata stoi w miejscu

@Ala

Już to było tutaj poruszane że dopiero w lipcu zaczynają je przyznawać

Magda

Witam czy mogę prosić o więcej informacji odnośnie firmy Ceri, atmosfera, wynagrodzenie, dodatki.Jak wygląda okres wdrożenia i ile trwa.

@Magda

Atmosfera spoko, wynagrodzenie do bani, dodatki za znajomość języków obcych (instytut językowy cię będzie egzaminował ustnie i pisemnie i przedstawi twój poziom językowy pracodawcy), okres wdrożenia 3 miesiące

Zainteresowana_Ona

Zaproponowano mi stanowisko koordynatora w Łodzi, ale ogólnie praca zdalna. Zespół ma być tworzony od nowa. Biegły niemiecki. Doświadczenie jest. Powiedzcie mi czy warto się zdecydować? Opinie są średnie. Ile taki Koordynator zespołu może oczekiwać na rękę? Z góry dzięki za info.

@Zainteresowana_Ona

To zapytaj rekruterów o zarobki na tym stanowisku, jak Ci nie będą odpowiadały to podziękujesz :) ale raczej kokosów nie zarobisz

tomek
@Zainteresowana_Ona

Z tego co się orientuję, to koordynatorzy zarabiają niewiele więcej od swoich podwładnych. Dopiero jak dostają awans na kierownika to kasa się zgadza.

Renata

a stawka jest jakkolwiek negocjowalna z tymi czy raczej trudno tym? pytam, bo ciekawa jestem od jakiej kwoty ewentualnie zacząć

Pytanie o umowę w tej firmie, po jakim okresie można spodziewać się umowy na czas nieokreślony? W tych czasach chciałoby się mieć pewność zatrudnienia..

@1234

Z tym akurat nie ma problemu. Ale dopiero po 3 latach

Jakie są wasze doświadczenia z działem KYC? Jak z możliwością rozwoju, szefostwem, wypłatą i nadgodzinami? Jaka pasuje atmosfera? Chciałbym zmienić pracę, jednak obawiam się, że to będzie z deszczu pod rynnę, obecnie mam zarobki na poziomie 3400 netto i zdecydowanie szukam work-life balance.

@Zainteresowany

Work-life balance to raczej mocna strona tej firmy :) Finansowo ostatnio chyba się nieco poprawiło. Zdecydowanie kwotę 3400 netto przekroczysz. Są kwartalne premie i różne benefity (punkty na platformie mybenefit, dofinansowana karta multisport, prywatna opieka medyczna).

Wiktoria

Skoro tą kwotę można zdecydowanie przekroczyć to o jakich kwotach mowa? Ile na rękę można zarobić w takim razie? No i te premie też mnie zaciekawiły - są w określonej kwocie? Ile wynoszą?

@Wiktoria

Maksymalna wartość premii do wypracowania została ustalona wiele lat temu i do dzisiaj ta wartość się nie zmieniła. Za te premie można coraz mniej kupić. A żeby je wypracować trzeba zrobić więcej niż kiedyś, bo w międzyczasie zmieniano normy.

@Zainteresowany

Zależy od miasta i od kierownika/koordynatora. Nie polecam trafić do zespołu, który omijają nawet pracownicy firmy. W tym zespole pracownik się nie liczy, team lider sprawia wrażenie, że słucha twoich próśb, kiedy tak naprawdę robi wszystko przeciwko swoim pracownikom, o wszystko musisz zadbać samemu (nawet o sprawach typowo administarcyjnych nie ma pojecia). W zespole bialostockim na znaczace podwyżki nie ma co liczyć (w przeciwieństwie do Łodzi, gdzie fundusze na podwyżki i premie są zawsze). W zależności od koordynatora - nadgodziny są "mile widziane" (czytaj - jak jest coś urgent, to siedzisz i robisz aż skonczysz). Żeby nie było, że same negatywy - są koordynatorzy, którzy są super, dbają o swoich, nie wprowadzają napiętej atmosfery. Elastyczne godziny pracy (mozna zaczac pomiedzy 6 a 10, nie ma problemu z dogadaniem sie, zeby zaczac nawet pozniej), mozna wychodzic w trakcie i pozniej odpracowywac, nadgodziny do odbioru (w zaleznosci od koordynatora - mozna odbierac caly dzien jak nazbierasz 8h). Są dodatki w postaci punktów benefit (niewykorzystane są wypłacane na konto pod koniec roku), dopłacają do multisportu i opieki medycznej (co prawda enel med ale zawsze cos).

Mariolix97

Trzeba też dodać że praca zdalna na dłuższy okres to jednak minus. Totalnie bez kontaktu z ludźmi i bez kontaktu z otoczeniem to raczej nie jest dobre rozwiązanie. A zarobki jak to zarobki, za dużo tam się nie zarobi.

@Mariolix97

Co kto woli. Moim zdaniem praca zdalna to jeden z niewielu plusów pracy w tej firmie. Ekwiwalent za prąd jest fajnym dodatkiem do naszych niewielkich pensji. Nie trzeba słuchać tego korposlangu, ani przebywać z niektórymi kierownikami chcącymi integrować ludzi jakby to były dzieci.

@Gość

Ja bym uznała to jednak za minus, no chyba że ktoś naprawdę nie lubi przebywać z ludźmi i w domu czuje się zdecydowanie lepiej. Co do ekwiwalentu to i tak trzeba wydać na prąd i internet, więc to raczej za dużo nie wnosi.

Hani
@Mariolix97

Praca z biura jest możliwa, więc kto co woli. Chyba, że ktoś decyduje się na pracę tylko zdalną , wówczas zostaję ho. Ekwiwalent za internet jest wypłacany podczas ho, biorąc pod uwagę ceny paliwa i czas, który trzeba poświęcić na dojazd dla mnie korzystniejsza jest zdecydowanie praca z domu.

@Hani

A wtedy to czuć w ogóle jakieś takie utożsamianie się z firmą czy niestety nie bardzo? ciekawa też jestem jak to na psychice się może odbić na dłuższą metę... A integracje jakieś są po godzinach robione?

@Renata

Owszem, praca z firmy jest możliwa, ale i tak nikogo tam nie ma, więc to prawie to samo co i w domu. Integracja może raz na rok i tyle. Na psychice może, zależy kto na ile jest podatny. W moim przypadku jeśli doliczyć cenę autobusu i internetu to i tak to wszystkiego nie pokrywa

@Renata

Zresztą nie ma co debatować, jednemu pasuje tylko i wyłącznie praca z domu, drugiemu niekoniecznie. Każdy nowy pracownik sam musi zdecydować, jakiego typu praca go interesuje. Nie powiem że jest źle, bo oczywiście można zaoszczędzić czas na dojazdach ale jeśli ciągle siedzieć w domu i do nikogo się przez cały dzień nie odzywać... To tak sobie, ale co kto woli. Dlatego też lepiej zawczasu dobrze to sobie przemyśleć :)

@Mariolix97

Niektórzy kierownicy proponują, a tak naprawdę wymuszają, system hybrydowy. Może mają jakiś prykaz na to z góry? Swoją drogą to w Białymstoku firmie wystarczyłaby siedziba z max. 100 stanowiskami, a nie ten kolos, który generuje koszty.

@Gość

W sumie racja, zwłaszcza teraz, jeżeli zdecydowana większość osób pracuje zdalnie. Całkiem możliwe, że coś z tego mają. Gdzie na początku bardzo niechętnie pochodzili do tego, żeby wszystkich przenieść do domu

@Mariolix97

to im nie jest taniej skoro kosztów w biurze tworzyć nie będą? chyba, że tu na zdalnym dostaje się prócz sprzętu ten dodatek do energii? ile może tu na miesiąc wynieść?

@Renata

Ekwiwalent za pracę zdalne wynosił niecałe 1 zł brutto za każdą przepracowana godzinę (czyli jesteś na urlopie/l4 = nie pracujesz = dodatku nie dostajesz)

Wiadomo, że taniej. To raptem jakieś 150 zł plus minus

Zain

Witam, w jakich wysokościach są dodatki do nauki języka i czy w dni świąteczne trzeba pracować? (W przypadku pracy w dziale który obsługuje Comerzbank)

Pracująca
@Zain

Pracuje się w święta typowo polskie jak 01.11, 11.11, 15.08 itp.Natomiast zawsze wolne są dni wolne w Niemczech jak 24.12., 31.12 lub 03.10. Itp. Ilość dni wolnych musi zgadzać się z ilością dni wolnych zgodnych z polskim kodeksem pracy. Jeżeli brakuje dni wolnych "niemieckich" odbiera się te dni w dowolnym terminie zaplanowanym przez pracownika. W Ceri wszystko funkcjonuje dobrze zgodnie z kodeksem pracy ????

@Pracująca

Nie do końca prawda. Są procesy, gdzie faktycznie tak jest, ale są też takie, gdzie pracuje się wg polskiego kalendarza (np. KYC) I wtedy polskie święta są wolne (przed odejściem z firmy była komunikacja, że wszyscy mają też dodatkowo wigilię i sylwestra wolne, nie wiem czy dalej to obiwazuje). Odpowiedz więc zależy od procesu.

dr house

Nadal dodatkowe dni za 24.12. i 31.12. są, w tym roku co prawda wypadają w weekend, ale możemy sobie te dni odebrać do końca roku.

Zostaw merytoryczną opinię o CERI International Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w CERI International Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CERI International Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 129.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CERI International Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 6 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CERI International Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CERI International Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CERI International Sp. z o.o.