MediaExpert

Opinie o MediaExpert

tajemniczy

rekrutacja w firmie żenująca. Zapraszają na spotkanie w sprawie pracy ok, dostajesz skierowanie na badania, jedziesz obejrzeć jak wygląda praca w media expert, a po paru dniach otrzymujesz telefon, że na obecną chwilę nie ma wolnych wakatów. I takie zwodzenie trwało prawie miesiąc. Nie polecam

@tajemniczy

Jak się ma to skierowanie na badania to od razu się je robi czy dopiero jak faktycznie się robote dostanie?

Racja
@Anna

Dokładnie, coś tu nie gra. najpierw poszedłeś na badanie? Dziwne

Tajemniczy
@Racja

Dostałem skierowanie, ale powiedziano mi żeby nie robić dopóki nie obejrzę na czym polega praca. Pojechałem, obejrzałem i po 2 dniach otrzymałem telefon,że cały czas czekamy na potwierdzenie. Juz trwa to miesiąc. Kpina

@Tajemniczy

coś im nie przypasowało albo mają kogoś innego na to miejsce. W logistyce sprawy czasem szybko się zmieniają

Tom

Marne podejście do ludzi. Skoro coś im nie pasuje to jaki jest problem powiedzieć to wprost. Poza tym na jakiej podstawie odrzucają kandydata skoro nawet nie wiedzą jakim jest, będzie pracownikiem. Słabo to świadczy o firmie i osobach, które rekrutują

prawda
@Racja

Przed podjęciem pracy na podstawie umowy o pracę należy mieć badania lekarskie na które kieruje przyszły pracodawca.Są przypadki gdy lekarz nie wyraża zgody na taką pracę ze względu na stan zdrowia kandydata.Tak stanowią przepisy.Nie należy mieć badań lekarskich jeżeli jest to umowa zlecenie.

Aaaa

Nie polecam. Ciagla rotacja pracowników. Nie jasny system premiowy/ akordowy. Zdarzało sie ze im wiecej wypracowales nadgodzin to Ci ucieli premie. Kordynatorzy nie licza sie z Twoim zdaniem wykonuja polecenia góry tylko. Na hali zimno... Pracownikow potrzebuja na sezon przed swietami potem zwalniaja. Z plusow. Premia swiateczna, obiad za 1 pln. Transport do pracy.

Eryk W.
@Aaaa

Nie wiem jak tu, ale znam trochę branżę logistyki. Tu nie ma co specjalnie liczyć, że pracownik zwiąże się z tobą na lata. 100 zł więcej za płotem i już idzie. Przecież w Łodzi ci ludzie chodzą od firmy do firmy. Łódź magazynami obrasta jak nie wiem co.

mylisz pojęcia
@Eryk W.

tu nie chodzi, że pracownik nie chce tylko firma nie wiąże się z pracownikim.Jak ma mu dać 100 zł podwyżki to woli kolejnego zatrudnić dlatego jest tu rotacja.Tak jak piszesz, magazynierów w łódzkim jest dostatek.

Miras
@mylisz pojęcia

Podwyżki są, reaguje na wołanie załogi

Bo lepszy mierny ale wierny lider po zasadniczej, który ślepo wykonuje zadania i karze ucinaniem premii za byle co, niż ktoś z doświadczeniem i kultura osobistą

Mariusz

Widzę, że przyjmuja na magazyniera. Ile płacą podstawy i ile jest premii?

Aaa
@Mariusz

Jak nie wyrobisz wydajności to jako nowy na więcej jak 2900 nie licz

Aaa
@Mariusz

3200 brutto plus premia frekwencyjna 300 brutto i wydajnościowa 400 brutto.

pracowity
@Aaa

piniondze nie som ważne liczy sie atmosfera

Wanda
@Aaa

A jak oni tą wydajność liczą? To na akord praca na magazynie? :0

Piotrek
@Wanda

Liczy sie norma i tyle

Piotrek
@Wanda

a liczą ją w taki sposób że jak skompletujesz 15 pozycji na godzinę w których będzie 100 ciężkich mikrofalówek a kolega ulubieniec kadry skompletuje 60 pozycji w których będzie 100 leciutkich kaw i środków czystości to ty będziesz mieć normę 50% a kolega 200% mało tego będziesz poganiana że za mało robisz bo inni mają po 200% i oczywiście otrzymasz niską premię wydajnościową tak to niestety wygląda w rzeczywistości...

Magazynier

Rekruterka opowiedziała o zatrudnieniu, odbiegające od tego co w ogłoszeniu. Podstawa 4000 brutto, brak dojazdów. Informacja od osoby rekrutującej, że mężczyzn przyjmują od razu, kobiet nie - chyba że kierownik wyrazi zgodę, na konkretną panią. Ogólnie zmarnowany czas.

Brak pytań w kierunku kandydata

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej umówiony na konkretną godzinę czekałem z pół godziny zanim jaśnie Pani któraś przyjdzie bo one zajęte rozmowami potem przyszła po mnie wkoncu rekruterka rozmowa przebiegała pomyślnie tak mi się wtedy wydawało i mówiła że będzie się odzywać i do tej pory cisza zero odzewu w (usunięte przez administratora) lecą z tą rekrutacja dodzwonić też się ciężko

pytanie

Planuję podjąć pracę w dziale reklamacji, jak wygląda praca tam, jak zarobki i atmosfera?

Ratata
@pytanie

Jak wygląda praca? zależy na jaki dział trafisz. Przyjęcie jak sama nazwa wskazuje przyjmuje towar na magazyn. PSP zajmuje się reklamacjami już dawno rozliczonymi, celem jest albo wystawić towar na allegro albo wysłać go do serwisu. ECOM zajmuje się reklamacjami klienckimi i muszą robić wszystkie aktualne rzeczy. AGD zajmuje się pralkami i innymi takimi dużymi rzeczami.

Zofia
@Ratata

No a Ty, na którym tak właściwie pracowałeś?

Rambo88

Dobre żarełko wjechało. Drugie, zupa, kompocik, za złotówkę. Zjem w robocie i żona ma mniej roboty:)

Dobre
@Rambo88

Takich nam trzeba.... HAHAHA

ale się uśmiałem
@Dobre

którzy będą pracować za jedzenie.Swoją drogą jak żona nie umie gotować to taka praca jest zbawieniem.

nick
@Dobre

może niech ci w obiadach płacą

masz rację
@nick

powiedzenie, że za "(usunięte przez administratora)" będziemy pracować nabiera nowego znaczenia.

Smakosz
@masz rację

A ja pracuję u prywaciarza, w biurze i mogę pomarzyć o obiedzie w pracy. I to za zeta? Marudzicie jakby wam się w d poprzewracało

Marzyciel
@Smakosz

Więc spełnij swoje marzenie zatrudnij się w terg i jedz obiadki za zeta

@Marzyciel

Polakom niedługo zostaną tylko obiadki bo wszystko inne trzeba oddawać Ukraińcom...

masz rację

Obecnie Ukrainiec zarabia więcej niż Polak przy takich samych zarobkach.Do mieszkania dopłaty lub za darmo, dostają jedzenie od MOPSu i w pracy.Wiele firm tylko ich wozi do pracy za darmo.Jak chcesz iść do lekarza to tylko prywatnie bo darmowe już leczą Ukraińców albo znacznie wydłużone są kolejki.Polaka nie zatrudnią bo mają dopłaty do Ukraińca.Wszyscy ci pracodawcy zapominają, że oni nie będą kupować elektroniki do domu bo mają.Nie będą remontować mieszkań bo mają za darmo.Jedzenie też w dużej części dostają za darmo.Kasę wywiozą a później będzie płacz że firmy upadają bo kasa nie wraca na rynek i nie napędza gospodarki tylko jest wywożona.Mądry Polak (pracodawca) po szkodzie.Pozdrawiam

......

Oczywiście niech im dadzą kolejne 1000 zł i coś tam jeszcze

Robcio

Jest 4Q, ale nie jest źle. Roboty więcej, ale w porównaniu z rokiem poprzednim jest lajcik. Chyba po to zbudowali 3 CDŁ, ten podział roboty jest lepszy

@Robcio

Taa i dwie podwyżki podstawy w ostatnim roku a wypłata z miesiąca na miesiąc coraz mniejsza kto w styczniu na L4 albo wypowiedzenie łapka w górę :)

Wojt21
@Marcin

A u mnie jest lepiej. Pracy sporo, jak to w tym czasie, ale konto ok;) A w grudniu zawsze jest coś extra!

barbi
@Wojt21

Ta, ptaszki ćwierkają, extrasy mają być wyższe niż ostatnio:)

Szalony
@barbi

No i są 100zl wiecej do wydania na chinszczyzne szaleństwo na prawde nas docenili za ciezka prace przy przeprowadzce i 4 kwartale szacun...

Nie wierzę
@Szalony

Uwielbiam takiemarudzenie. W kraju inflacja, wszystko pęka, śmierć na każdym kroku, a taki narzeka, że dostał coś więcej. Brawo dla tego gościa

Denyst59
@Marcin

Mnie zwolnili 1 kwietnia. Za jakiś tam regał uszkodzony. Pracowałem w PROBET jako Pracownik Gospodarczy na Magazynie CDŁ 2 na Niciarnianej.Ogólnie zarobki kiepskie. Miałem 2300 zł na rękę.

Zofia
@Denyst59

No stawka kiepska, ale w jakim sensie uszkodzony? Faktycznie przez Ciebie to się stało i przyłapali Cię na tym czy jak

Wawel

Witam jak długo pracuje się na umowę zlecenie nim dostanie się umowę o pracę z firmą

Na umowę
@Wawel

Właśnie zaczynam pracę w CDŁ 3 i umowę dostałem od ręki

P

Czy wymagają zaświadczenia o niekaralności?

Benek
@P

Tak

Damian

Trafiłem na ogłoszenie na serwisie olx, „pracownik magazynu dział zwrotów” z umowa o prace. Dzwonię mówię ze z tego ogłoszenia dostaje informacje ze aktualne żebym przyjechał następnego dnia. Przyjeżdżam następnego dnia na rozmowe o prace dostaje informacje ze umowa o prace na rok, ale z tymi zwrotami jednak może być ciężko (w sumie obojętne czy zwroty czy coś innego. Dostałem również inne mniej ważne informacje w tej historii. Podziękowałem za rozmowe i oczekiwałem na telefon. 3 godziny po rozmowie takowy otrzymałem, tym razem rozmawiałem już z inna panią która poinformowała mnie ze chcą mnie zatrudnić ALE na umowę zlecenie. Nie powiedziała czemu ALE jeżeli się uczę to wystarczy zaświadczenie o nauce i będę miał 27 netto i żebym podjechał dzisiaj do godziny 16. Tak wiec wsiadłem w samochód i pojechałem co prawda zawiedziony ze umowa zlecenie a nie o prace ale plus taki ze się uczę zaocznie i takie zaświadczenie posiadam. Przyjeżdżam, krótka rozmowa z panią i pokazuje zaświadczenie które posiadam i pytam czy takie wystarczy. „Dopytam kolezanki i dam zaraz panu znać, wydrukuje tez skierowanie”. Po 10-15 minutach przychodzi pani która prosi mnie do pokoju tłumaczy mi skierowanie i papiery do wypełnienia i mówi mi „koleżanka z kadr powiedziała ze musi być legitymacja” czyli osoba prowadząca rekrutacje informuje ze takie zaświadczenie wystarczy a dopiero potem się dowiaduje zamiast się dowiedzieć a potem informować. Dodam ze na tym zaświadczeniu pracowałem wcześniej w innej firmie na umówię zlecenie i używam jej do ulg. Nigdy nie było problemów aż do teraz. Do tego pani dodaje ze niestety będę pracował na ecomerce i prawdopodobnie po 2-3 tygodniach zostanę przeniesiony z tego magazynu na inny magazyn bo tam maja większe zapotrzebowanie :). Czyli z wszystkich rzeczy które były umawiane i dogadywane wszystkie zostały zmienione. Na samym początku rozmów wszystko było pieknie a przed samym zatrudnieniem nagle milion przeszkód. Wiec może zamiast zatrudniać pracowników magazynu powinni zatrudnić nowa ekipę rekrutacyjna bardziej zorientowana w tym co robi i tym czym może zaoferować a czym nie. Tragedia radzę unikać szerokim łukiem bo to marnowanie czasu, a nawet jeśli ktoś już się zdecyduje na próbę podjęcia pracy tam to radzę być gotowym na kręcenie i nie oczekiwanie niczego bo sami nie wiedza co oferują.

Romek
@Damian

Wiem, mają młodą dziewczynę w kadrach. Trochę była niepewna na rozmowie, ale jak nie wiedziała, to sprawdziła i ostatecznie wszystko jest ok. Każdy keidyś zaczynał, co nie?

Grzechu

Jakie zarobki na magazynie?

niższa wypłata

Czy niższa o kilka stówek wyłata styczniowa 2022 za sprawą cudownych kadr które zapomniały o wypełnianym kiedyś już PIT2 aby kwota wolna od podatku odprowadzany był co miesiąc proporcjonalnie , powiekszajęc nieco pensję. Co z tego że US odda potem np 3 tys w maju 2023 jak inflacja te pieniądze przez rok zeżre.

Bynio
@niższa wypłata

Zmieniło się naliczanie składki zdrowotnej jest teraz aż 9% od podstawy i w niektórych przypadkach np wyższych pensji niż minimalną krajową,ludzie faktycznie mają od stycznia 2022 niższe pensje- nowy ład...inflacja też 9% ciekawe czy podwyżka wynagrodzenia je pokryje;(

Hahaha
@Bynio

Ja bym się raczej martwił o to czy kolejna podwyżka pokryje wcześniejsze dwie obniżki bo z miesiąca na miesiąc coraz mniej zarabiamy a niby dwie podwyżki były mało tego inflacja na poziomie 10% odnoszę wrażenie że terg działa jak rząd tu wam damy a tu dwa razy więcej zabierzemy

....

Czy ktoś dostał 13 ?

Tytus
@....

Chyba premię świąteczną skoro pytasz przed gwiazdką... Bo tzw 13 to niektóre firmy płacą w 1 kwartale za np. zyski za zeszły rok

Kacper

Czy ktoś wie czym dokładnie zajmuje się dział e commerce. I ile więcej zarabia lider grupy od zwykłego pracownika.?

Ktos
@Kacper

E-comm zajmuje się zamówieniami internetowymi.co do finansów to trochę tajemnica ale też zależy lider operatorów wózków czy pakowaczy.

Xyz
@Kacper

Lider zarabia 200 zł więcej od zwykłego magazyniera

@Xyz

ale za to gzinami moze sciemniac i ganiac zeby inni robili 3 razy wiecej niz on wczesniej bedac na tym samym stanowisku robil

Barbarossa
@pracownik

Nie ogarniam jak to jest, ż e niektórzy jak dostaną do ręki włądzę, to palma im odbija... Trzeba być człowiekiem. Ja pracuję na Zakładowej i mam szczęście do liderów. Pozdro dla Krycha!

@Barbarossa

Są po prostu nieodpowiednimi osobami na tym stanowisku. Pani rekruterka w terg oświadcza że Lider i Koordynator powinni świecić przykładem dla innych. Jakim oni świecą przykładem ? Ludzie tacy sami jak my tylko władza wychodzi bokiem jak słoma z butów. Oczywiście są wyjątki nie pakujmy wszystkich do jednego wora.

Grześkisapycha
@Barbarossa

ZNam temat. A na Jędrzejowskiej jest spoko. Bez lizusostwa, dobra ekipa

nick

często jest tak że liderem , czy wyżej jest osoba bez wykształcenia i co ważniejsze bez doświadczenia, ale jest wdzięczna kierownikowi za taki awans i w zamian ślepo wykonuje jego polecenia, smutne ale prawdziwe w tej firmie

Silently_Whisper

Cześć :) Czy ktoś aplikował do ME na stanowisko grafika komputerowego? Cyklicznie co kilka miesięcy pojawia się ogłoszenie i się zastanawiam dlaczego? Jak jest na tym stanowisku? Jak kontakt z szefostwem? Jakie warunki pracy? Jaka wypłata? Dzięki za odp ;) !

Happy new Year

Panowie i panie, wszystkiego dobrego w nowym roku. Dla wszystkich pracowników MEdia Expert, pracowników firm współpracujących i dla was, użytkownicy tego forum. Happy New Year!

Zdecydowanie nie polecam. Zwłaszcza współpracy z jednym z koordynatorów na ul. Zakladowej. Pan nie ma w ogóle szacunku do pracowników, a podstawowym tekstem, którym się posługuje jest :jak Wam się nie podoba to (usunięte przez administratora) I takie właśnie zachowanie, spowoduje to, że firma w nowym roku straci kilku doświadczonych pracowników, którzy ustosunkują się do polecenia koordynatora. A Pan koordynator będzie się wspierał nowymi, których będzie musiał sam nauczyć wszystkiego od podstaw. Jeśli dyrekcja zatrudnia kadrę zarządzająca, która nie szanuje pracowników to znaczy, że nie zależy Im na współpracy na określonym poziomie, pozytywnej atmosferze i budowaniu pozytywnej opinji o firmie.

Ordnung

Myślę, że Twoja opinia dotrze do firmy i ta przyjrzy się sprawie. To w jej interesie. Wszędzie są problemy z ludźmi, a dzięki tobie ME ma szansę na zmianę. Oby ją wykorzystali

a to ciekawe
@Ordnung

przecież jedynymi ludźmi którymi się oni przejmują to klienci.Zaraz kończy się czwarty kwartał i jak co roku znów będzie redukcja.

Jak nie pasuje Koordynator to wystarczy iść do kierownictwa całą zmianą a nie tylko narzekać...

Jest kasa

Hej, dostaliście 13?

27.10 miało być rozpoczęcie pracy. Podpisałam dwie umowy, dzień przed przystąpieniem do pracy dostałam sms z wiadomością, że nie ma trenerów i pracy narazie nie będzie i będą informować o rozpoczęciu - ok, czekałam dwa dni, trzy, tydzień, dwa, dobijało już do trzeciego tygodnia gdy w końcu sama zadzwoniłam by dowiedzieć co się dzieje. Okazało się, że pracy jednak nie będzie i Media Expert sam był zdziwiony czemu tak się stało, że nigdy tak nie mieli i pracy nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, i czy będą też potrzebować ludzi.. wraz ze mna, cała lista innych straciła czas po prostu czekając aż kierownikom w Media się zachce poinformować o pracy. Zero szacunku do człowieka, nie dziwie się, że ludzie jak szybko do Was idą pracować, tak jeszcze szybciej odchodzą. Oferujecie się wszędzie - głośno jest w tv, internecie i nawet na ulicach.. A wszystko po to żeby potem odesłać ludzi z kwitkiem, albo kazać im czekać x czasu na pracę. Na serio nie mam do powiedzenia nic pozytywnyego na temat Terga. Nie pozdrawiam i nie polecam pracy tam. Robią ludzi po prostu w konia, żeby nie powiedzieć brzydziej:)

Melon5r
@Ania

Widać cie pominęli. w moim przypadku kontakt był ok. Normalnie wszystko się odbyło

Zostaw merytoryczną opinię o MediaExpert - Łódź

• Jak się pracuje w MediaExpert?

Zobacz opinie na temat firmy MediaExpert tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MediaExpert?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 14 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MediaExpert?

Kandydaci do pracy w MediaExpert napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MediaExpert