Opinie o BI-ES w Iława

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy BI-ES. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w BI-ES o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BI-ES w Iława

Czy w BI-ES zatrudniani są obcokrajowcy?

ŻART A NIE FIRMA

Miałem kiedyś nieprzyjemność pracować w tej firmie jako PH od sieci... Powiem krótko i na temat bo szkoda się rozpisywać. Prezes to totalny (cenzura) który pozywa do sądu wszystko co się rusza i na drzewo nie(usunięte przez administratora) ucieka... Flota... Auta nie do przyjęcia... Albo zajechanie złomy których nie mają zamiaru naprawić albo bez klimy więc bujaj się w upale 30 stopni przedstawicielu od "perfum"... A ponadto budżetów brak a "premie" to są... Oczywiście... Ale tylko na papierze! Bo na swoim koncie ich nie zobaczysz! Przecież jaśnie "pan" łaskawca to jak ma dać coś komuś za UDOKUMENTOWANĄ PRZEZ KIEROWNIKA pracę to wymyśli milion argumentów żeby jednak nie a i do tego okaże się żeś jest (usunięte przez administratora) i na pewno kradniesz... Dajcie sobie spokój z tą firmą. Niech sam jeździ za jałmużnę!

Maria
@ŻART A NIE FIRMA

No nie, a mój chłopak myśli nad podesłaniem tutaj cv na stanowisko kierowcy :( Jakie były warunki otrzymania premii na papierze? Kiedy ogólnie pracowałeś? Jaka wtedy była stawka? Była możliwość robienia nadgodzin? No i czy proponowali od początku umowe o pracę?

Przedstawiciel

Omijać tą firmę szerokim łukiem właściciel to złotówa ķażdego traktuje jak złodzieja ale to zapewne dlatego że mierzy każdego swoją miarą flotowiec totalna porażka samochody wciska bez przeglądu hamulców a nawet z pęknięta szybą. Łożysko pamiętam wymieniał 2 miesiące wgl nie liczy się z bezpieczeństwem użytkowników. Aktualnie zostało 5 ph na całą Polskę i chyba tylko dlatego bo właściciel nie chce zapłacić odprawy bo aktualnie sądzi się z ludźmi za bezprawne zwolnienia i nie wypłacenie odpraw. Firma zatrzymała się w latach 90 i prezes ciągle.mysli ze sklepu wręcz czekają.na jego produkty które w tej chwili są w lidlach biedronkach i stokrotkach w cenach połowę tańszych niż kupują hurtownie.

Pracownica

Nie polecam.Niska pensja,plany nie do zrealizowania.Pracownicy sądzą się z firmą o pieniadze

Kamila
@Pracownica

Jeśli to prawda to jakie są konkretnie plany i z jakimi stawkami się obecnie łączą?

Po punktualnym przybyciu do siedziby biura pan prezes poprosił o zaczekanie minutki. Po 15 minutach siedzenia, podczas gdy pan prezes odbywał rozmowy w pokoju obok postanowiłam wyjść ponieważ szanuję swój czas. Na odchodne usłyszałam kilka niemiłych słów. Także nie polecam tracić czasu.

Czy skoro rekrutacja odbywa się w Warszawie, a produkcja i pewnie laboratorium mieści się w Iławie, w ogłoszeniu nie powinna znaleźć się taka informacja?

Magdalena

Firma ta to kompletna porażka,ludzie pracujący wiele lat w tym roku pozwalniali się jeden po drugim w przeciągu miesiąca.Flotowiec-osoba nie miła,chamska,oszczędzająca nawet na hamulcach w aucie przedstawiciela,wiecznie wykłucającą się o wszystko.Kam do spraw sieci kobieta która w żaden sposób nie powinna mieć ludzi pod sobą ponieważ odzywa się do nich w sposób niewyobrażalny wręcz stosuje mobbing oraz kierownik ds.detalu która w poprzednich latach była nie miła teraz stała się serdeczna bo boi się o prace i chyba każdy kto pracował przyzna mi rację na obecną chwilę produkty tej firmy znikają z półek sklepowych moim zdaniem nie do odbudowania dział detalu do stopnia z przed kilku lat gdzie naprawdę kręciło się to super.Prezes firmy sądzi się z byłymi pracownikami o niewypłacenie odpraw.Podstawa to najniższa krajowa a premie dostaniesz lub nie to zależy od humoru prezesa.Nie polecam

xyz
@Magdalena

A jak praca w innych działach sprzedaży?

Już nie pracuję...

Co tam słychać w Urodzie? Bo już osoby z którymi pracowałem od dyrektora, kierownika po przedstawicieli z mojego regionu nie pracują. Czy ktoś z mądrzejszych ludzi jeszcze pracuje jak np Dyrektor Rafał, Marcin z kadr? Do tego grona nie zalicze Kasi kierowniczki z działu sprzedaży bo nie miałem o niej dobrego zdania. Zostali zateudnini nowi Ph na stanowisko starych? Czy ktoś w ogóle z starych Ph jeszcze pracuję? A inteligent z działu floty został? Jak wygląda teraz sprzedaż produktów w sklepach?

Były ph

Teraz również nie polecam, kiedyś bylo inaczej.Sam nie myślałem, że przyjdzie taki dzień że się zwolnię. Teraz Podstawa najniższa krajowa premia nie do wyrobienia, oraz strach z każdym przejechanym kilometrem że coś się stanie w aucie, a podejście flotowca zresztą jak widać pod komentarzami nie napawa optymizmem, za wszystko obwinia, a sam nie dba o auta, nieraz przedstawiciele odbierali auta już z palącymi się kontrolkami o spalonych żarówkach czy brakiem oleju albo pękniętą szybą. Ale spróbuj oddać auto chociażby z ryską ...to dostaniesz pismo do podpisu o potrącenie z ostatniej pensji, kary, straszenie..eh, a taka była fajna ta Uroda..

były ph

A ja mam pytanko, czy firma zatrudnia przedstawicieli na miejsce tych którzy poodchodzili? Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie odeszła większość z nich, Pozdrawiam

Jestem pracownikiem firmy Uroda i chce zostawić opinie szczerą i prawdziwą a pracując ponad 9 lat myślę że mogę dużo napisać a więc przez pierwsze 8 lat pracując na stanowisku przedstawiciela handlowego ze świetnym zgranym zespołem,praca naprawde super nie mogę powiedzieć,kierownik który w nic się nie wtrąca to na plus ale udaje że pracuje więc w niczym ci nie pomoże to na minus.Pomimo że firma oszczędza na wszystkim co jest możliwe jakoś można było pracować.Premia do wyrobienia,wypłata na czas,aby zaoszczędzić zwolnili wszystkich przedstawicieli sieciowych i hipery pod obsługę dali przedstawicielom z detalu gdzie współpraca z Kamem (usunięte przez administratora)to jakaś porażka.Nie ma w firmie osoby która by nie miała jej dość (usunięte przez administratora)Ostatni rok to totalna porażka w tej firmie,ponieważ detalem zajął się prezes (poprzednio prezesowa).Wypłata (usunięte przez administratora)z planami nie do wyrobienia,chaotyczne zarządzanie firmą,zmiana systemu wynagrodzenia (premia) z miesiąca na miesiąc działająca wstecz albo prezes podpisze albo nie.Zamiana terenów przedstawicielom jeden wielki chaos z 35 handlowców,zostało 8.Zwalniaja się jeden po drugim(usunięte przez administratora)który uciekła w dwa tygodnie a na koniec ja również na wypowiedzeniu i życzę powodzenia reszcie która została!

Były ph

Serdeczne pozdrowienia dla Kasi z działu sprzedaży, niezwykle sympatyczna, ciepła i kompetentna osoba, zawsze mogłem liczyć jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc ;) Pozdrowienia dla całej ekipy Urody, dla tych którzy już nie pracują jak i dla tych co jeszcze walczą

@Były ph

Ja również pozdrawiam Kasię, Marcina z Kadr, DYREKTORA Rafała i wszystkich, którzy jeszcze zostali na polu bitwy.

T7

Mam pytanie o stanowisko Kierownik Produkcji. Dla czego Firma szuka na to stanowisko i co się stało z poprzednikiem/poprzedniczką?

@T7

Powiększamy nasz zakład produkcyjny, dlatego szukamy kolejnego Kierownika Produkcji. pozdrawiamy

Pawel

Zainteresowała mnie ich oferta pracy ale jak wszedłem na forum to mi się odechciało... Jest aż tak źle?? Jest sens w ogóle aby wysyłać CV? Jak wygląda praca z dystrybutorami na sklepach jest przepychanka? Czy ich sprzedaż także się wlicza do targetu?

@Pawel

Zapraszamy do kontakty pod hr@urodapolska.eu, wszystko wytłumaczymy Team BI-ES

Urodzianka
@Pawel

No cóż na to pytanie dotyczące formu odpowiedz sobie sam,czytając komentarze.Co do sprzedaży nie liczy ci się obrót od Dystrybutora tylko to co napiszesz sam.Przynajmniej tak było do niedawna.

Kto jest nowy dyrektorem??

Wiktoria

Witam,od dwóch dni próbuje się do państwa dodzwonić w sprawie pracy oraz umówienia się na dostarczenie CV . Lecz bez żadnego skutku...

@Wiktoria

Dzień dobry, prosimy o wiadomość na hr@urodapolska.eu oraz ewentualnie telefon pod numerem +48 89 649 04 00 Pozdrawiamy

Były ph

A mi się w Urodzie bardzo dobrze pracowało. Najchętniej do emerytury bym tak mógł i pewnie gdyby by tak było gdyby nie brak możliwości wyrobienia jakiejkolwiek premii. Tzn możliwość była ale sięgająca o wiele dalej poza moje możliwości. Wiem, że po mnie miał być zatrudniony następny ph, i założenia były takie że może i więcej zdziała na tym terenie, jednak minęło już pół roku, dalej go nie ma, a nasz towar znika ze sklepowych półek, a na ich miejsce wskakuje konkurencja. Jednak jak mówię, będę miło wspominać te kilka lat, pozdrawiam

Aktualność
Szanowni Państwo,

W obliczu ostatnich wielu negatywnych komentarzy na tym serwisie pragniemy przedstawić nasze stanowisko.

Uroda Polska sp z o.o jest jednym z największych producentów kosmetyków zapachowych i kąpielowych w Europie, firmą która powstała 26 lat temu , zatrudnia blisko 250 osób, a swoje produkty sprzedaje na każdym kontynencie. Nazwanie nas „pseudo firmą” jest dużym nadużyciem” i przedstawianiem firmy Uroda Polska w niekorzystnym świetle.

Sukces ten zawdzięczamy między innymi obecności w naszych strukturach najlepszych specjalistów, wyróżniających się wysokimi kompetencjami, zaangażowaniem i efektywną pracą, ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejmowania niekiedy trudnych, ale potrzebnych decyzji.

Za trudne decyzje uważamy między innymi rozstanie się z osobami, które z różnych powodów nie są w stanie sprostać wysokim wymaganiom, jakie stawiamy wobec naszych pracowników. Nie mniej jednak, nigdy nie staje się to bez wcześniejszej analizy zysków i strat. Nie mamy w zwyczaju rozstawać się osobami profesjonalnymi z potencjałem, które z pasją i zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki. Każdą osobę traktujemy bowiem indywidualnie.

Chcemy zauważyć, że rozwiązanie umów pomiędzy podmiotami jest prawnym przywilejem pracodawcy, ale także pracownika. Jeśli dany pracownik nie czuje się dobrze w danej firmie, czuje, że wymagania i tempo pracy go przerastają ma prawo rozwiązać zawartą umowę.

Chcemy jednocześnie poinformować, że nie pozwolimy na szkalowanie dobrego imienia firmy oraz naszych pracowników i będziemy zmuszeni podjąć odpowiednie kroki prawne.

Jeśli ktokolwiek czuje się poszkodowany zakończeniem współpracy z nami, bądź nie jest przekonany co do powodów rozwiązania umowy, zapraszamy do kontaktu pod adresem hr@urodapolska.eu. Nie jesteśmy bowiem w stanie odpowiedzieć na zarzuty pojawiające się w anonimowych wpisach na tym forum.

Z poważaniem

Zarząd Firmy
Uroda Polska S.P. Z O.O
Usunięty wpis

Na wstępie mam nadzieję że moja opinia pojawi się na forum i nie zostanie usunięta. Firma upada na polskim rynku, brak dostępności produktów u kluczowych dystrybutorów, fatalne zarządzanie kadry kierowniczej i są skutki. Oczywiście podpisuje się pod opinia reszty odnośnie flotowca!!! Skąd biorą się tak mało kompetetni ludzie? Ten czlowiek robi negatywy obraz firmy. Jak myślicie długi jeszcze pociągnie ta firma?

@Usunięty wpis

Kwestia czasu. Przynajmniej u nas. Moze na eksport (choć w obecnej sytuacji też chyba lipa) ewentualnie sieci. Ale crf też już wypada. Już nie ma co się łudzić że będzie lepiej. PH się zwalniają. Dyro se nową ekipę zatrudni. Tylko nie wiem kto mu się zgodzi za 2tys podstawy i premii wg "widzimisię" Sz.P. prezesa

Aaa

Chyba eksport trochę lipa bo przecież lwia cześć szła na Ukrainę a teraz wiadomo jak tam jest. To teraz nowy dyro szuka pracowników? Dokładnie będzie miał ciężko znaleźć osoby które się zgodzą na najniższą krajową. Nowy dyrektor sobie radzi czy tylko poklepuje prezesa po ramieniu?

PH

Bo Wojtek nam może dokuczać i nas stresować, a na odwrót nie ;)) Co wolno wojewodzie to nie Tobie (będzie usunięte przez administratora) haha

Śmieszne wspomnienia
@PH

A ja pamiętam taką sytuację jak Pan Wojciech wysłał dziewczynie która krótko pracowała akumulator żeby sobie sama wymieniła, oczywiście akumulator był używany. Taki to oszczędny chłopak. Takich sytuacji mogę wymieniać więcej, ciąg dalszy nastąpi.

@PH

Tak, tylko z Wojtka taki wojewoda jak z koziej (będzie usunięte przez administratora) trąbka .

Były ph

Nie rozumiem dlaczego moje opinie nie są dodawane, ani nikogo nie obrażam ani się brzydko o nikim nie wyrażam..napisałem parę razy o tym jak mi się pracowało w biesie,na kogo można było liczyć a na kogo nie, no i Panu flotowcu co nie co bo uważam że to temat warty uwagi, i cisza..nic nie dodano. A to przecież to jest forum, - zostaw merytoryczną opinie .to zostawiam no i cisza....coś nie działa tutaj

@Były ph

Tak samo. Cokolwiek napiszę o Wojtku od razu usunięte. A przecież jest to istotne dla kandydatów. Wojtek nie jest znacząca osobą w firmie ale bardzo stresogenną. Sprawy, które można załatwić w godzinę potrafi tak utrudnić że czasem czeka się tydzień albo miesiąc. Dzień spędzony na serwisie to norma bo nie zaakceptuje naprawy. Przerzucanie kosztów na pracownika to już jest poniżej pasa. Każdy kto się tu przyjmie powinien o tym wiedzieć.

Jeszcze pracownik...

Usuniety komentarz:" Niestety, pracując w urodzie zawsze trzeba było akceptować niedogodności związane z brakiem socjalu, za krótkimi urlopami, aroganckim flotowcem... Niestety po przejęciu pieczy na działem tradycji przez prezesa jest coraz gorzej i nawet nowy dyro już tego nie dźwignie. Wracając do flotowca : najbardziej arogancki i nie uczciwy czlowiek w mojej karierze zawodowej, zastrasza, poniża, oskarża, zrzuca winę na urzytkownika auta bez poznania tematu. Strach coś zgłaszać, każdy kombinuje i dba o auto w swoim zakresie ile może. Proszenie się o opony, klocki, amortyzatory jest upokarzające." Gdzie został naruszony regulamin?!?!

Przemek
@Jeszcze pracownik...

Nowy dyrektor? To chyba nie wie na co się porwał, niedługo to nie będzie miał kim zarządzać. Oj to jak Prezes objął wodze to wyrazy współczucia cięcie i oszczędzanie na wszystkim a co najgorsza to łamanie praw pracownika przez niego np nie wypłacanie premii, odpraw itp. Pamiętam że maksymalny urlop to tydzień co jest nie zgodne z prawem. A o flotowcu to potwierdzam porażka!!!

Zostaw merytoryczną opinię o BI-ES - Iława

• Jak się pracuje w BI-ES?

Zobacz opinie na temat firmy BI-ES tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BI-ES?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 8 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BI-ES?

Kandydaci do pracy w BI-ES napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BI-ES