Opinie o VGL Group w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie VGL Group. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w VGL Group o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VGL Group w Warszawa

NICK

OMIJAC!!!!!!!!!!!!

GOŚĆ

Wyzysk w otoczce ładnych słów. Niskie zarobki mnóstwo pracy nie równe traktowanie brak wsparcia menedżera wszystko robione na pokaz. Traktuja ludzi jak roboli już więcej płacą w biedronce

Vgl

Gdynia: Pracowałam w back office przez kilka lat, praca dobra dla osób bez doświadczenia, bo można później coś w cv wpisać. Zarobki totalne dno około najniższej krajowej. Nadgodziny to standard, nie ma później ich kiedy odebrać a oczywiście za nie nie płacą, pseudo korporacja która oszczędza na pracownikach, kierują się zasadą "nie ten pracownik to będzie następny", zatrudniają pierwsze lepsze osoby bez doświadczenia i tłumy stażystów, bo to tania siła robocza. Ludzie ogólnie ok, niektórzy tylko zachowują się jak święte krowy. Ogólnie back office czyli księgowość, administracja i rozliczenia są traktowane jak nie potrzebne działy, które są tylko kosztem dla firmy . Spedytorzy zero współpracy z back office, widzą tylko swój czubek nosa. Dużo osób to donosiciele żeby podlizać się i zaistnieć. Jak jesteś bez doświadczenia i nie możesz znaleźć pracy na poczatek można się zatrzymać ale na dłuższą metę nie ma co się męczyć i starać bo i tak nie zostaniesz doceniony.

Rozliczenia to dno
@Vgl

Potwierdzam wszystko - były pracownik rozliczeń

BO-worker
@Vgl

BackOffice jest TYLKO kosztem - święta prawda. Kiedyś ktoś naprawdę powiedział te słowa. Było tak za czasów starego zarządu. Miało być lepiej bo zmianie systemu zarządzania, niestety minął rok i nic się nie zmieniło. Zarobki naprawdę niskie, może nieco powyżej minimalnej, z tą tylko różnicą, że minimalna co roku rośnie a pensje pracowników BO stoją w miejscu :( na podwyżkę nie ma co liczyć, chyba że nie boisz się iść o nią poprosić. Trzeba mieć jednak w świadomości to, że pokażą Ci wtedy drzwi. Bo tak jak w komentarzu powyżej: "nie Ty, to następny - tańszy". Niestety taka prawda. Duuużo roboty (nadgodzin), płaca słaba... :( choć wszystko inne dookoła jest całkiem fajne... Ale jednak z samych akcji pracowniczych, konkursów, czy dobrej atmosfery człowiek nie wykarmi rodziny, ani nie spłaci kredytów. Przykre. Taka duża firma, prosperująca na miano korporacji, a tak nie potrafi docenić pracownika...

Nicole
@BO-worker

Serio w księgowości zarabia się 2250 zł brutto (bo tyle obecnie wynosi minimalne wynagrodzenie)? Doprawdy trudno w to uwierzyć, zważywszy na to, że obecnie pracy dla księgowych jest w bród, więc kto przy zdrowych zmysłach siedziałby tam za najniższą krajową.

HanSolo

Odział Warszawa - jedna wielka improwizacja. Na wejściu zamiast zwykłych powinni zainstalować drzwi obrotowe. Twój pierwszy dzień w pracy wygląda tak, że pokazuja Ci biurko dają laptopa i na tym koniec. Wszystkiego musisz dowiedzieć się sam (programy na jakich pracują itp). Wystarczy, że ktoś wyjdzie do sklepu , a "stara żandarmeria oddziałowa" urządzi sobie glośną , często nieprzychylną dyskusję na temat tej osoby. Widać wyraźny podział między "świeżakami", a wyżej wspomniana starą ekipą. Pracują tam oczywiście też ludzie mili i bardzo pomocni, ale to niestety jednostki. Co do wynagrodzenia, oczywiście dostajesz na początku tyle ile chcesz (prawie) , jednak po 3 miesiącach okresu próbnego proponują dużo niższą podstawę. Albo się zgadzasz albo out - taka polityka. Im wszystko jedno - na Twoje miejsce czekają już następni ...

Na PLUS

Pracuje w VGL od lat. Pracować trzeba nikt nie płaci za siedzenie na FB. Ale za to można dobrze zarobić, są szkolenia, spotkania i przyjazna atmosfera. Większość negatywów to zapewne osoby które się nie sprawdziły. Każdy kto pracuje w transporcie wie o czym mowa.

Vgg
@Na PLUS

Jak jesteś spedytorem to moze i można ale jak pracujesz w back office to jesteś dla nich dnem. W Biedronce ludzie więcej zarabiają. No pracować trzeba i nadgodziny za darmo robić a nawet dziękuję Ci nie powiedzą. Ja pracowałam kilka lat, pseudo awanse dostawałam i grosze do wynagrodzenia za "lepsze" stanowisko a pracy dużo więcej.

Vgl
@Na PLUS

Pozytywne komentarze to chyba sobie zarzad publikuje

Agnieszka

Pracuje w tej firmie od kilku lat-jako spedytor. Premia wyplacana zawsze zgodnie z wynikami. Dobre wynagrodzenie. Atmosfera w pracy tez ok.

Maja
@Agnieszka

Powiesz nam coś więcej na temat pracy na tym stanowisku? Jak z perspektywy pracownika oceniasz możliwości rozwoju w firmie VGL Group? Czy uczestniczyłaś lub masz zamiar uczestniczyć w szkoleniach/kursach organizowanych przez firmę? Jeśli tak, konieczne opisz nam przebieg tych szkoleń. To będzie bardzo istotna informacja dla użytkowników forum.

Pracowałam w Księgowości. Atmosfera nie najgorsza, pomijając zastępce głównej księgowej, która chodziła zawsze z głową wysoko podniesioną, jakby była nie wiadomo kim i nawet pierwsza nigdy się nie przywitała, ze „zwykłymi” pracownikami, nie to co z kierownikami innych oddziałów. Na szczęście główna księgowa całkowite przeciwieństwo, przesympatyczna i zawsze uśmiechnięta. Duży minus, że w jednym pokoju siedzi koło 30 osób, niestety jak to w nowoczesnych budynkach. Jeżeli chodzi o samą pracę, jak to w korporacji, dostaje się bardzo wąski zakres obowiązków i cały czas robi się to samo, brak możliwości rozwoju, tylko klepie się to samo. Uważam, że praca w tym miejscu dobra dla ludzi bez ambicji, na przeczekanie lub dla osób starszych, która chcą mieć spokój i wiele do szczęścia im nie potrzeba. Jeżeli chodzi o ludzi zarządzających, ogólnie są w porządku. W firmie są benefity jak dofinansowanie do opieki medycznej, karty multisport, owoce co tydzień, darmowe mleko, kawa, herbata. Nie rozumiem idei imprez integracyjnych w tej firmie. Kupę kasy muszą kosztować, ludzie zjeżdżają się z innych oddziałów z Polski i z zagranicy, a każdy trzyma się z tymi samymi osobami, z którymi na co dzień. Grupki znajomych osób są porobione, zero integracji. Lepiej, aby pracodawca dawał dodatek do pensji na święta, zamiast takie imprezy, nikomu nie potrzebne.

nick
@pracownik

Pracowałam w tej firmie i mam podobne odczucia, nie szanują ludzi

Ja-nóż

Czy orientuj się ktoś czy na stanowisku Team Leader'a otrzymuje się samochód służbowy? I jakie dokładnie są obowiązki na tym stanowisku?

IL
@Ja-nóż

Hej, nie. Samochód mają kierownicy lub handlowcy. A jak chcesz wiedzieć jak wygląda praca itp to najlepiej umówić się na rozmowę :)

IL

Hej, szukaj na portalach, stronie firmowej, FB. Aktualnie są ogłoszenia.

Patrycja

@Na PLUS, Twoja pozytywna opinia, może być bardzo przydatna dla potencjalnych kandydatów do firmy VGL Group. Czy orientujesz się może jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna do tej firmy? Jakie pytania można usłyszeć podczas tej rozmowy? Pozostali użytkownicy na pewno będą wdzięczni za napisanie kilku słów więcej.

Patrycja

@Spedytor, argumenty, które przytoczyłeś na pewno stanowią duży atut firmy VGL Group. Czy wiesz może w jaki sposób najlepiej aplikować do tej firmy, czy trudno dostać w tej firmie pracę? Jakich aktualnie pracowników poszukuje firma VGL Group? Jak często odbywają się dodatkowe szkolenia w firmie?

Spedytor
@Patrycja

@Patrycja . Najlepiej zgłoś się do kierownika oddziału, który Cię interesuje, bądź wyślij e-maila z ogłoszenia. Z tego co wiem, jest od kilku dni ogłoszenie na pracuj.pl Na pewno szukają spedytorów drogowych, handlowców, asystentów, ale nie wiem dokładnie kogo jeszcze. W tym roku szkolenia są dość często . W tym roku niektóre osoby były juz na 2 szkoleniach wyjazdowych. Firma ma swoje nminusy, ja wszędzie, ale wg mnie przeważają plusy. Jak patrzę na te negatywy o firmie, to zastanawiam sie skąd te opinie, czy czasem nie są to opinie konkurencji, bo aż nie chce mi sie wierzyć że to o VGL

Spedytor

Pracuję w tej firmie od kilku lat, ale w o oddziale poza siedzibą firmy. Dobre zarobki, premie wypłacane uczciwie, benefity. Ciekawe akcje dla pracowników : np. rowerowe rywalizacje, szlachetne paczki, szkolenia, imprezy firmowe.

Patrycja

@W&B, dziękujemy za Twój komentarz dotyczący pracy w firmie VGL Group, czy podczas współpracy z tą firmą miałaś oferowane dodatki za nadgodziny? A jak miała się atmosfera podczas wykonywanej pracy? Zapraszam Cię do udzielenia nam odpowiedzi w tym wątku. @Maślakowa :), w swoim komentarzu poruszasz kwestie imprez integracyjnych, opisz nam jak ma się atmosfera podczas tego typu imprez? Jako obecny pracownik firmy VGL Group przedstawisz nam kwestie warunków pracy? Z wielką ochotą dowiemy się od Ciebie więcej informacji!

Maślakowa :)
@Patrycja

Atmosfera jest super :) Gry integracyjne :) Zawsze załatwiony hotel. Konkursy :) Super. Jesli chodzi o warunki pracy b. dobrze pierwsza umowa na okres probny wszystko na kwicie. Rozliczane wszystkie diety itd. Z szefostwem załatwisz wszystko. Urlop czy choroba nie ma problemu wiadomo pod warunkiem ze twoja robota jest zrobiona. Prace ułatwia dobra opinia firmy na rynku. Ja polecam z czystym sercem

Maślakowa :)

Pracuje w VGl od lutego. Cenie pracodawce bardzo, zawsze pomoże , wypłaty na czas, wszystko na kwicie , nic pod stołem jak w większości firm. Pracodawca godny Polecenia. Fakt ciężka praca - ale każdy pracuje na swój rachunek. Podstawa i prowizja. Imprezy integracyjne dwa razy w roku. Mnóstwo konkursów. Nagrody od rayanera po iPhone. Nie ma firm bez wad. Ale ta z chęcią polecam jeśli tylko ktoś chce ambitnie pracować i nie jestem typem osoby która na wszystko narzeka jak typowy ,,pracuś roku ''

W&B

Witam! Po miesiącu pracy jako spedytorka z kilkuletnim doświadczeniem Podziękowałam:) Dlaczego?? Ponieważ prócz wykonywania standardowych obowiązków spedytora będziesz zajmować się wystawianiem FV, robieniem korekt, windykacja od klientów oraz wielu innych dodatkowych zadań:) Jeśli lubisz być 4 w 1 i pracować po godzinach bo inaczej nie wyrobisz Polecam !!! Na rynku 90% firm spedycyjnych nie zajmuje się takimi rzeczami tu jednak jest inaczej niestety na rozmowie nikt tego nie mówi:) To czysta prawda o natłoku pracy , plus taki że zostaniesz specjalistą od rozliczeń:P acha po przyjęciu się do pracy nie licz na pomoc masz już wszystko umieć

Patrycja

@pozytywnie, jak oceniasz kontakt z kadrą kierowniczą w firmie VGL Group? Piszesz o dobrych warunkach finansowych u tego pracodawcy, czyli można liczyć w tej firmie na umowę o pracę? Można mieć możliwość samochodu służbowego? @anonymous, zachęcam Cię do dłuższej wypowiedzi w temacie firmy VGL Group, Twój obecny komentarz niewiele nam mówi.

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz większą rolę. A jak to wygląda w VGL Group?

Układy i układziki....... Tyle na ten temat

pozytywnie

Dzień dobry, pracuję w firmie VGL jak spedytor- jednak poza Gdańskiem. Praca jest ciężka, fakt, ale taka branża. Są za to bardzo dobre warunki finansowe. I dodatki typu multisport czy prywatna ochrona zdrowia, które są praktycznie za darmo. Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii na temat firmy.

@pozytywnie

Ale ściema...

Człowiek
@pozytywnie

No jak skąd? Ludzie opisują swoje doświadczenia. Jak się siedzi w środku tego bałaganu to certyfikaty i wyróżnienia KUPIONE nie robią wrażenia. PR i kreowany wizerunek mocno odbiega od codzienności.

W firmie jest bardzo duzo pracy, ludzie sa przepracowani, pracuja w stresie aby zdazyc ze wszystkim i jeszcze siedza po godzinach. Nie ma premii, dodatkow, nawet na swieta.

Nicola
@anonymous

Zgadzam się w 100 procentach. Fatalny pracodawca, totalnie nie dba o pracowników, wyciska ich na maxa jak cytryny i ma gdzieś że pracują po 10 godzin dziennie, porażka nie polecam nikomu kto nie chce skończyć w psychiatryku.

Ola
@Nicola

Potwierdzam

Laik

Czy ktoś wie dlaczego firma potrzebuje tylu spedytorów?

TOM
@Laik

Bo maja tyle roboty, że im rąk do pracy brakuje. Od dawna ciągle zatrudniają.

@TOM

nieprawda, ze jest tyle roboty... kazdy spedytor jesli chce dluzej popracowac musi przyjsc ze swoimi kontaktami, bo firma NIE MA!

@TOM

a ze swoimi kontaktami jak przyjdzie to wiadomo firma zyskuje... w tej materii nie trzeba sie ograniczac w zatrudnieniach :)

Zostaw merytoryczną opinię o VGL Group - Warszawa

• Jak się pracuje w VGL Group?

Zobacz opinie na temat firmy VGL Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VGL Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VGL Group?

Kandydaci do pracy w VGL Group napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VGL Group