Opinie o VGL Group w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie VGL Group. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w VGL Group o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VGL Group w Warszawa

FO

Wyzysk, płacą grosze a zgrywają niewiadomo jakie imprerium, które swoją drogą w zastraszającym tempie (usunięte przez administratora). Po wykupieniu przez Ligentie jest jeszcze gorzej. Brak szkoleń (bo żenujące szkolenia typu " work-life balance " czy " efektywne zarządzanie czasem pracy " zostawię bez komentarzach), brak możliwości awansu i rozwoju, brak premii świątecznych. HRy miękkie powinny iść do likwidacji, bo na co komu denne konkursy (które zżerają sporą część budżetu) skoro firma nie płaci nawet godnego wynagrodzenia. Jednym słowem (usunięte przez administratora)

qwerty
@Adka

premie świąteczne są w postaci 100 pkt na mybenefit + w zeszlym roku dostalismy laske cukrową (z 10cm?)

Oliwka

Firma jak najbardziej zachęca do podesłania swojego CV, fajnie jest to opisane na ich stronie. Planuje zmienić pracę, aktualnie pracuje jako spedytor ale mam spore wymagania finansowe. Jako nowy pracownik firmy ile wychodzi na początek? Czego się spodziewać? Ewentualnie potem wchodzą jakieś podwyżki w grę?

Zuza
@zxc

Ech, to rzeczywiście. A na jakich stanowiskach największa rotacja teraz? Ludzie odchodzą właśnie przez wysokość tych pensji? No i co do zwiększonej liczby obowiązków, szkoda, że nie płaci się za nadgodziny. A czy w takim przypadku rośnie stawka godzinowa? Skoro przejmuje się de facto pracę innych osób...

Od czego uzależniona jest premia w firmie VGL Group? Jakie są progi premiowe? Dodali 10 października na Lento.pl ogłoszenie na stanowisko Przewoźnik.

karol

za te 100 pkt sa bony na zalando, jakies h&m i inne sieciowki. kiedys chociaz dorzucili laske curkowa na biurko. dzieci pracownikow dostawaly jakies prezenty w konkursach za wygrana.. od przejecia przez ligentie takowych nie zauwazylem. ogolnie benefity sa obciete do zera, brak imprez firmowych ktore kiedys byly 2 razy do roku, pozniej raz. zostaly owocowe wtorki i slaba opieka medyczna :D

Inga Nowy wpis

Magazynier to zarabia tylko podaną podstawę w ogłoszeniu czy dodają coś jeszcze, dodatki albo premie? Chłopak chce podesłać dokumenty, ale zastanawia się co oznacza zaangażowanie i chęć do pracy.... Samo to, że człowiek decyduje się na rekrutowanie nie wystarczy?

Agata Adamek - specjalista IT Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Pragnę zmienić aktualną pracę i zainteresowało mnie stanowisko specjalisty do spraw IT. W aktualnej pracy mam podstawę rzędu ~10k netto. Czy są szanse na podobne pieniądze? Jak wyglądają możliwości rozwoju? Czy ekipa i atmosfera jest w porządku? Jakie jest podejście managmentu do pracowników?

Jola Nowy wpis

Na ich stronie szukałam jakiejś oferty pracy, ale aktualnie nie mają żadnych rekrutacji. Czy to jest tylko tak na początku roku? Czy firma nie ma teraz i nie planuje żadnych zatrudnień? Może ktoś pracuje tutaj i wie, jak to będzie w przeciągu np. miesiąca? Albo czy jak wyśle się aplikację przez ten ich formularz, to HR co robi z takim zgłoszeniem? Jest jakaś odpowiedź zwrotna?

klaud

progi premiowe są takie zebys jej nie dostał, jeszcze są uznaniowe, ale tych tez nie ma bo jeszcze anglik zadzwoni do polski z pretensjami ze mu sie cyferka w excelu zmienila

@klaud

Jest tu jakiś budżet premiowy, by motywować ludzi do starania się lub, by nie zaczynali się rozglądać za inną robotą? Coś na święta firma przeznaczyła dla pracowników, jakieś paczki, bony na zakupy, czy po prostu dodatkowe pieniądze?

klałd

kiedys było 100 pkt na mybenefit i cukierek, jak teraz to niewiem :)

@klałd

I co mniej więcej można wybrać za 100 pkt? Co roku wyglądało to tak samo? Co dokładnie było tym cukierkiem? Czy dzieci pracowników też coś dostawały?

karol Nowy wpis

Oliwka

@Oliwka

Jeżeli masz spore oczekiwania finansowe to nawet nie trać czasu na wysyłanie cv, bo nie dostaniesz tyle ile sobie zawołasz, przypuszczam, że nawet zblizonej kwoty nie dostaniesz. a z biegiem czasu o podwyżce zapomnij, jedyną propozycję jaką dostaniesz to kolejny próg który będzie nieosiągalny do zrobienia

@Kasia

A widziałem, że tam pisali, że przy dobrych obrotach 8,10k i więcej, to jak to jest? Wygląda na to, że jednak istnieje jakiś system premiowy, tylko pewnie chodzi o konkretne wyniki, a jak wyglądają te progi?

Ruda
@Kasia

A co jak ktoś chce odejść z pracy w powodu niskich zarobków? Jak ktoś pracował tu kilka lat i no grozi, że odejdzie, bo za mało zarabia? Czy wtedy firma reaguje adekwatnie i oferuje jakąś kasę, aby taką osobe zatrzymać? Czy pozwalają swobodnie odejść?

@Ruda

@ruda Nie ma się co zastanawiać, jedynie myśleć czemu tak późno. W wielu firmach oferują na start dużo więcej, niż tutaj. Jedynie mogą robić pod górkę, bo jak ktoś śmie myśleć o zmianie pracodawcy. Za dużo jest osób z przypadku, ktoś już wcześniej wspominał, firma zamiast inwestować i zatrzymywać ludzi z doświadczeniem woli zatrudniać asystentów za najniższą krajową, przeklejaj ładunki z transa na transa, Timo na transa, jakos to będzie.

Klara

No dobra nawet jest o tym doświadczeniu jest już mowa o raz przyjmowaniu na te odpowiedzialne stanowiska osoby bez niego czy to nie oznacza, że będą mogły chociaż co nie co z tego zakresy podłapać i po prostu się nauczyć? Ciekawa jestem jak późniejsi pracodawcy postrzegają firmę na papierze gdy składasz cv już po odejściu?

@Klara

@klara Daj sobie spokój z tą firmą, jak już masz się wkurzać tracić nerwy to chociaż za lepsze pieniądze. Na przyuczenie, właściwie samonaukę (bo szkoleń brak) lepiej szukać firmy, gdzie są jakieś szanse dalszego rozwoju + z biegiem czasu podwyżek. Iść , pomęczyć się, pobujać za ochłapy, dopiero przejrzeć, że nie warto to nie widzę najmniejszego sensu. Po twojej wypowiedzi ostatniej , wydaje się, że masz chęci, możesz się tam po prostu zrazić do tej pracy, przez politykę i sposób działania firmy.

często zdarzają się nadgodziny? :/ ile godzin tygodniowo? nic poza najniższą krajową za nie nie oferują? jest to wliczone już do miesięcznego wynagrodzenia? może można chociaż dni wolne odebrać?

zxc

nadgodziny zalezą od ilości pracy, co chwila ktos sie zwalnia wiec siłą rzeczy ich obowiązki zostają na tych co zostają. zadnego odbierania dni wolnych nie ma :)

Zuza
@zxc

FO

Adka
@FO

A kiedyś mieliście premie świąteczne czy tutaj to nieznany temat? Ile tak na rękę można tu zarobić, na podwyżki też nie ma szans?

X
@Adka

Pracuje w tej firmie od 3 lat i przynajmniej od tego czasu nie było żadnych premii świąteczny. Jedynie 100 pkt na mybenefit. Co do zarobków to zależy na jakie stanowisko i do jakiego działu, ale back office to najniższa krajowa + 300 zł

d
@Adka

jeżeli chodzi o spedytora, zależy jaki system premiowy i progi indywidualne, przy dobrych obrotach 8,10k i wiecej.

qwerty
@Adka

Jaki jest styl zarządzania w VGL Group?

Pracowałam w firmie całe 3 miesiące - po okresie próbnym sama zrezygnowałam, bo byłam psychicznym wrakiem. Na rozmowie o pracę obiecywali gruszki na wierzbie - mój ukochany tekst a propos wysokości premii: "sky is the limit". W praktyce jak porozmawiałam z innymi osobami, które są na stanowisku po rok, półtorej usłyszałam, że nigdy nie udało im się wyrobić planu. Premie robiły 2 osoby - lider, który sobie przyprowadził cały portfel klientów z poprzedniej firmy i babeczka pracująca parę ładnych lat. Podstawa marna, na którą każdy się godzi, bo ma obiecane łatwe premie, których nigdy nie zobaczy na oczy. Szkolenie bylo absurdem. Posadzili mnie wśród ludzi będących na innym stanowisku i kazali "pytać". Nie miałam pojęcia o co pytać, bo byłam totalnie spoza branży i nikt nawet nie wytłumaczył na czym dokładnie będzie polegać praca. Po jakiś 2 tygodniach wdrożenia polegającego na "pytaniu" zaczęło się rozliczanie. Co tydzień spotkanie polegające na skurupulatnym rozliczaniu z działań przy innych pracownikach, na którym po czasie zaczęły się dziać dantejskie sceny. Przełożony krzyczał do czerwoności, wymachiwał rękoma, kabaret. Przed spotkaniami że stresu nie mogłam spać, przez 2 dni bolał mnie brzuch ze strachu. Oporcz marnej pensji nie zapominajmy o marnych benefitach. Na święta możesz znaleźć na stole 3 cukierki, nie fatyguj się i nie szukaj niczego na koncie, bo nie znajdziesz tam nic, prócz marnej podstawowej pensji. Z plusów- fajni, młodzi ludzie dookoła - mowa oczywiście o współpracownikach, a nie przełożonych. Była to moja najgorsza praca w całej ponad 7-letniej karierze. Prawdziwe korpo z koszmarów.

Hanna

Co to było za stanowisko? Bo kiedyś były oferty na spedytora i zastanawiałam się, jak jest, o to chodzi? Chociaż po tym co przeczytałam to jeszcze spytam o jedno. Czy tam jest jakiś HR, do którego można iść w sprawie zachowań kierownictwa?

Olga

A wiesz może, lub ktoś inny się wypowie, jak często ludzie rezygnują tutaj po okresie próbnym? Szkoda, że nie wiem na jakim stanowisku pracowałaś. Na każdym stanowisku obowiązuje tutaj podstawa plus premia ?

@olga
@Olga

Po tym jak poznają politykę tej firmy + porównają zarobki w innych firmach. Obecnie coraz gorsza opinia o tej firmie, ze względu na ciągłych wałach na przewoźnikach.

Alicja
@@olga

To dużo więcej w innych firmach jest, masz realne porównanie? A z tymi przewoźnikami to nie mam pojęcia, o co co chodzi, wyjaśnij jak to nie problem… No i obowiązki są adekwatne do stanowiska w ogóle?

Zastanawiam się nad aplikacją na IT Admina w Sadach czy ktoś się orientuje jakie są widełki i jak wygląda praca w dziale IT ?

It

Cześć, proszę o informację jak się pracuje w dziale IT, jakie jest obłożenie. Widzę, że jest rekreacja na ten dział. Jakie stawki netto? Jak wam, pracownicy pracuje się z działem IT?

Alan
@It

Najniższa krajowa + 300 zł największe nadgodziny ale za to uwaga BEZPŁATNE. najgorszego (usunięte przez administratora) januszex

Stefan
@Alan

No to chyba nic nie stoi na przeszkodzie by nie robić nadgodzin? Czy jednak trzeba je robić? Czy kasa to jedyny powód Twojej opinii o firmie? Co powinienem wiedzieć nim bym się tu zatrudnił?

Hanna

Znalazłam do nich ogłoszenie na spedytora do transportu drogowego. Wiadomo, jakiego doświadczenia wymagają? Jak ktoś coś wie o szczegółach rekrutacji, to będę wdzięczna za informacje.

Szymon Fluder Connect Logistic

Nie polecam, zostawili auto przed świętami z kierowcą w IT. Przewoźnik musi na swój koszt wracać 1200km. Zaproponowałem przynajmniej zwrot na powrót 500e Pani Gosia powiedziała i tak musi wrócić. Auto 24h przestoju plus zmiana miejsca rozładunku i dodatkowe kilometry. Dopłata 0e - niestety wracamy na święta i wykorzystali sytuację. Nie polecam nie brać zleceń. Zero szacunku dla przewoźnika!

Szymon Fluder Connect Logistic
@Szymon Fluder Connect Logistic

Zapłacili 300e nie wiem czy po negatywnej opinii - 1200km, 300e, 24h czekania plus dodatkowe 45km na nowe miejsce rozładunku

Firma tak wspaniała, że na święta rozdała czekoladki i skarpetki z logiem VGL :) Toż to nawet firmy co zatrudniają po kilkanaście-kilkadziesiąt osób potrafią zapewnić bony na min. kilkadziesiąt zł z tej okazji. A firma na 500+ osób już nie. Prawdziwy pracodawca Pomorza :)

X

To szacunek. Prawdziwy pracodawca roku. Ciekawe ile ta nagroda mogła kosztować, żeby ją otrzymać.

Emjoter

Już śpieszę, żeby Ciebie poprawić Drogi Przedmówco... Otóż napisałeś, że firma podarowała tylko czekoladki i skarpetki Vgl, a ja na portalach społecznościowych widziałem krótkie relacje z imprezy christmas party, na której dla najlepszych czekały jeszcze kolejne nagrody. Były to statuetki Oscara od firmy Vgl. To już jest mega wartość dodana coś takiego postawić sobie na półce. Więc kto by tam tęsknił do jakiś bonów świątecznych czy dodatkowych premii, jak tu zarząd swoich wiernych pracowników obdarowuje takimi cudami... Jak wiadomo firma Vgl to spedycja z krwi i kosci, więc zarabia na czym się da, więc w związku z tym dla organizatorow imprez integracyjnych w przyszłości proponuję, aby robili je odpłatne. Niech każdy pracownik jeszcze zapłaci za udział w tak ekskluzywnych spotkaniach - wszystko według zasady NIE PYTAJ CO FIRMA MOZE ZROBIC DLA CIEBIE, ALE CO TY MOZESZ ZROBIC DLA FIRMY.

@Emjoter

Masz rację, jak mogłem zapomnieć. Przecież VGL to eksperci, ale nie logistyki, tylko propagandy i pustych obietnic :) ta Christmas Party to wisienka na torcie całej tej szopki.

MK

Czekoladki ? To by było za duzo. W zeszłym roku była jedna śliwka w czekoladzie wrzucona w siano razem z tymi brzydkimi skarpetami z poliestru. A i do tego jedna laska cynamonu i jakis susz herbaciany którego nie dalo sie wypić. Super prezent, osoby które dostają np. Bony Sodexo na święta zazdroszczą nam takich rarytasów :)

Kotwica
@MK

Cześć, Jak ta sytuacja wygląda w tym roku?

Tomcio paluch
@Kotwica

Chyba okrągłe 0 :) Na święta zadnej premii a wątpię żeby cokolwiek dodali do grudniowej.

Rozbawiony
@Emjoter

Jedne z najnizszych stawek na rynku w tej branży. Nadgodziny za które nie płacą. Socjal, na który brali z Naszych wypłat i którym sponsorowali owe bale dwa razy w roku. Tak, to My ówcześni pracownicy swoją energią i praca je oplacalismy. Opowiadasz o statuetkach itp. Szkoda że, swój swojego przydupasa wynagradzał, a nie osoby faktycznie zapie*rzaj@ce.

Nelly

A jak to wygląda w tym roku? Jak zawsze wielkie zero? ;)

Nelly

To by się zgadzało - zarobki tak szalenie duże, że brak już kasy na gacie i skarpety :D

Nwah

Przecież tego typu prezenty to jest koszt - do zaakceptowania jedynie, kiedy można zrobić z tego szopkę propagandową (coś jak te filmiki o pracy w VGL na youtubie, gdzie nieprzypadkowo komentarze są wyłączone :)

Rozbawiony
@Emjoter

Co Ty mozesz zrobić dla firmy, by zaprosiła Cię na imprezę - zorganizowaną z Twoich pieniędzy? To żart, czy zwykła arogancja? Możecie zwolnić kolejnych pracowników, by pozostali mogli robić w weekendy więcej darmowych nadgodzin, lub za pół darmo 50 nadg za 250 brutto. Możecie podać prywatne telefony, niech dzwonią w trakcie urlopów, weekendów oraz chorobowych klienci i wszyscy święci. Możecie w dalszym ciągu raz na 5 lat dawać 100 brutto podwyżki. Takie to imprezy za pieniądze " nie " wypracowane przez " (usunięte przez administratora)", uwiazanych kredytami na studia, mieszkania.

K.
@Rozbawiony

Widzę, że nic się nie zmieniło jeśli chodzi o darmowe nadgodziny albo za psi grosz. Ta praktyka stosowana już była parę lat temu. Ale co się dziwić, jak przykład idzie z góry - jeśli kierownik jest zmuszany do pracowania w weekend to wiadomo, że będzie "zachęcał" swój zespół. Pozdrawiam Rozliczenia w których mialam wątpliwą przyjemność pracować, na szczęście krótko. Co do podwyżek to też się zgadzam - jest to zbędny koszt dla vgl, ponieważ ludzie są często zdesperowani co ta firma skutecznie wykorzystuje mówiąc "jak się nie podoba to mamy 10 innych na twoje miejsce" , więc człowiek pochyla głowę i próbuje przeżyć za 2 tysiące i dwa jabłka we wtorki.

Finanse pozdrawiają

Dzięki, że przypomniałeś mi o tych skarpetkach, będzie co dać Ukraińcom (są jeszcze nierozpakowane) :)

Księgowość pozdrawia
@Finanse pozdrawiają

Teraz pracownicy vgl nie zasługują już nawet na skarpety. Rzucili 100 punktów na Mybenefit i to by było tyle. Aż wstyd opowiadać o tym innym. Wielka firma która ma węża w kieszeni

LL

Czy w tym roku odbędzie się wigilijna impreza firmowa?

@LL

czekam już piąty dzień aż ktoś odpowie... A w tamtym roku mieliście normalnie? jak to jest tu w firmie organizowane, ludzie się na to składają czy za wszystko firma płaci?

@Monika

Chyba nikomu nie chce się odpowiadać na pytania hr

Ex

Świetny przykład korpo januszexu. Pamiętaj gnoić nie chwalić. Chcesz awans wejdź gleeeeboko w (usunięte przez administratora). Mobbing? Nie ma sprawy. Niech was nie zmyli atmosfera na początku. A no i oczywiście pieniądze tfu w tej firmie pieniążki. Podwyżki? TAK. Ale tylko dla przełożonych ;) oczywiście nikogo nie obchodzi to że najniższą krajowa zaraz będzie większa niż podstawa. Premia? Tak ale dla przełożonych;). Serdecznie polecam tam nie pracować.

Stefan
@Ex

Sporo tu gorzkich słów o firmie, zarówno Twoich, jak i od innych osób. Mimo wszystko praca by się przydała, a tym samym i kasa. Daj proszę znać, ile mogę tu dostać, jako pracownik ds. obsługi naziemnej na terminalu towarowym CARGO? I czy mimo braku doświadczenia zawodowego na tym stanowisku mogą mnie zatrudnić?

Były
@Stefan

Najniższa krajowa;) na umowie nienormowany czas pracy-Ale jak nie ma co robić to siedzisz i tak 8h

Ex
@Stefan

Jasne że mogą Cię zatrudnić ale NA PRAWDĘ zastanów się czy warto. Szkoleń brak, benefity no jakieś tam są (owocowe środy i mybenefit ale bez szału). A zdrowia psychicznego nikt Ci nie zwróci. A no i jeśli zaproponują Ci jakąś stawkę na start wyższą niż najniższa krajowa to podrośnie dopiero jak się zrówna z najniższą ;)

Dorota
@Ex

Hej jak to brak szkoleń? Jak w ogłoszeniu o pracy jest ze zapewniają szkolenia :/nie ma ich? Może była jakaś przerwa? Serio tak płacą? długo już tam pracujesz? Może coś się zmieni w dobie tak wysokiej inflacji?

ANONIM

Początek pracy w VGL-u X lat temu był bardzo udany, regularne szkolenia, imprezy firmowe, symboliczne (ale zawsze coś) paczki na święta, 100 razy większa normalność. Niestety rok 2019 to początek równi pochyłej. Szkolenia wstrzymane, obowiązków coraz więcej, milion (usunięte przez administratora) procedur, które tylko obniżają Twój wynik bo tracisz na nie czas zamiast skupić się na marży. 2020 czas korony to w ogóle śmiech na sali, obniżono tymczasowo pracownikom wynagrodzenia o 20% przy zachowaniu tej samej ilości obowiązków (po prostu musiałeś zrobić to samo, ale nie w 8, a 6 h, jak nie zdążysz to Twój problem i siedzisz za darmo po godzinach) tylko po to, aby firma mogła położyć łapę na dofinansowaniu z tarczy antykryzysowej, mimo że wyniki drastycznie nie spadły, za to znalazła się kasa na sponsorowanie Arki Gdynia oraz przeznaczeniu 100 k zł na szpital w Gdyni (ok rozumiem miało to na celu optymalizację podatkową, ale mega słabe jest to, że ludziom którzy zarabiają po 2,5 - 5 k zł zabiera się 20 % podstawy, a na takie rzeczy znajduje się kasa...) 2021 oraz 2022 jeszcze gorzej po przejęciu SOLID LOGISTIC. Koszty życia rosną, pensja od lat stoi w miejscu. Trzeba stąd uciekać, jestem w trakcie poszukiwania nowego pracodawcy i wszyscy na "dzień dobry" oferują mi więcej, dodatkowo co z kimś rozmawiam ze znajomych w branży to ma wyższe wynagrodzenie niż my w VGL-u. Już tylko odliczam dni do położenia wypowiedzenia Kierownicy to w większości chorzy ludzie którym wyprali mózgi korporacyjnymi sloganami. Praca po godzinach to standard, oczywiście za darmo, nie można nawet odebrać tego czasu w inny dzień. Stosowanie kar itp to normalne praktyki w tej firmie. Usłyszałem kiedyś "korona ci z głowy nie spadnie jak popracujesz w dzień wolny". Czy to jest normalne ? Kwestia pensji są zdecydowanie zbyt niski, dziadują na czym tylko się da. Robią łaskę, że zapewniają pracownikom herbatę, kawę, a nawet ogrzewanie czy klimatyzację, ponieważ wszystko generuje koszty. Jest to taka typowa januszowa korporacja w polskim wykonaniu czyli świenie przy korycie mają aż za dużo, a zwykli pracownicy jak ja są traktowani jako koszty. Atmosfera bardzo zła, plotki, oszczerstwa, ciągła rotacja pracowników, (usunięte przez administratora) w umowie wpisany nieregulowany czas pracy, ale i tak musisz siedzieć w biurze 8 h, a po pracy spróbuj nie odebrać telefonu to czeka Cię ogromny opieprz od góry. Brak premii czy paczek na święta itp. Ciągle mają rekrutację otwartą, bo nie mogą zatrudnić nikogo z doświadczeniem i szukają asystentów za 2300 PLN/ miesięcznie :D Najgorsze warunki mają w back office, tam to dziewczyny więcej niż 2500 zł nie zarobią, a latania mają masę. Radzę unikać firmę szerokim łukiem. 2 czy 3 razy spóźnili się o 1 dzień z pensją. Brak imprez firmowych. Dawniej multisport był dla pracowników za 10 zł, teraz już z my benefit pobierają 70 punktów czyli zdrożał do 70 zł :D Coraz gorzej stoją w kwestii finansowej, regularne opóźnienia płatności wobec przewoźników (zresztą raporty wywiadowni jasno określają VGL-a jako firmę o podwyższonym ryzyku) Stosowane powszechnie wały na przewoźnikach typu 24 h wolne od opłat mimo, że nam klient dopłaca to Ty przewoźnikowi nie możesz nic dopłacić bo team leader zabrania. OSTRZEGAM, jeden wielki (usunięte przez administratora) i tykająca bomba która w końcu wybuchnie.

Finanse pozdrawiają
@ANONIM

Nic dodać nic ująć. 100% prawdy.

KO
@ANONIM

Każde słowo to 100% prawdy. Halo HR ??widzicie te wszystkie opinie czy jesteście zajęte paleniem głupa , że wszytsko jest ok? I wcale nie ma ciągłej rotacji pracowników

Arczi
@ANONIM

Też się mogę podpisać pod tymi słowami. Niestety.

@KO

A ktoś wprost może poruszał problem czy tylko na forum? Może warto pogadać twarzą w twarz?

@Olga

Rozmawiałem wiele razy z przełożonymi na ten temat, zresztą nie tylko ja, ale również koleżanki i koledzy. Zawsze wszystko było winą pracowników, bo przecież firma nie ma sobie nic do zarzucenia

@Anonim

No to ja aż ciekawa jestem jak te rozmowy musiały wyglądać, że brak reakcji. Czyli tak naprawdę wiedzą i temat dla nich martwy?

@Olga

Twarzą w twarz? Równie dobrze można rozmawiać ze ścianą.

@Tyniasta

Skoro tak to jak inaczej chcielibyście się dogadać? Bo tak czy siak wdać żeby się przydało

Przewoźnik

Normalne (usunięte przez administratora). Załad 24h rozladunek też 24h. NIE POLECAM

Sylwia

Zastanawiam się nad złożeniem CV na stanowisko specjalista ds kadr i płac, ale po tych komentarzach to słabo. Czy tam też jest taki klimat?

@Sylwia

I jak zdecydowałas się wreszcie złożyć tam cv czy jednak nie?

nie
@Olga

Jednak nie, komentarze mnie zniechęciły.

@Sylwia

Odpuść zdecydowanie. Na pogrzebach bywa weselej i mniej gęsta atmosfera. No chyba, że lubisz funeralne klimaty i nie przeszkadzają Ci kije w (usunięte przez administratora)u koleżanek z pokoju. Jeśli nie i cenisz sobie normalność, uśmiech i zwykłą ludzką życzliwość, to tego tam z pewnością nie znajdziesz.

@Tyniasta

I poważnie przy tak opisanych warunkach wciąż ktoś tu jest do pracy?

A.p.

Z żalem muszę przyznać,iż opinie n.t. pracy w vgl road(oddział w Gdyni)nie są wyssane z palca... Zdecydowałam się przyjąć ofertę pracy w dziale rozliczeń,bynajmniej,nie ze względu na zarobki. Na rozmowie kwalifikacyjnej do działu rozliczeń,przełożona zrobiła na mnie b.dobre wrażenie- niestety nie trwało ono długo.Już w pierwszych tygodniach pracy okazała się być zupełnie inna. Atmosfera milczenia, traktowania osob z działu jak " powietrze"( za wyjątkiem 2 może 3 osób z blisko 20 osobowego zespołu) to chleb powszedni. Strach się odezwać bo N.P. nie w takiem humorze. Jak czytałam we wcześniejszych opiniach- i w tym przypadku manager z przypadku- staż zrobił swoje...pracując na otwartej przestrzeni(open space- banan we wtorek) to trochę dziwne by większość siedziała w sluchawkach a by się czegoś dowiedzieć od koleżanki siedzącej obok- łatwiej napisac na komunikator niż zapytac;) doświadczyłam " profesjonalizmu" przełożonej podczas okresu próbnego. I też pozniej jak " obeszla" się z innymi. Wypowiedzenie złożyłam sama a nawet "powodzenia " nie usłyszałam.coz kwestia kultury...mimo braku skarg na moją pracę, nie mogę liczyć na referencje- na koniec wypełniałam ankiete" by polepszyć funkcjonowanie firmy" i tym samym opinii na temat wykonywanych obowiązków nie dostanę Ręką rękę myje. OMIJAĆ

@A.p.

Widzę, że od mojego odejścia nic się nie zmieniło. No cóż, od zawsze było wiadomo, że management w tej firmie to jedna wielka porażka. Nie ma działu, w którym na stanowisku team leadera czy managera nie pracowała osoba totalnie z przypadku, bez przygotowania merytorycznego, bez jakiejkolwiek wiedzy o zarządzaniu ludźmi. A już Na.Pe. to wyjątkowa porażka do kwadratu. Kobieta równie (usunięte przez administratora) co(usunięte przez administratora)i wredna. Kompleksy leczy dowalaniem innym ludziom. Bardzo musi być nieszczęśliwa w życiu prywatnym. A to się przekłada na pracę w dziale. Rotacja w settlementach sięga niemal 50% i z kim by się nie rozmawiało, to powodem odejścia jest praktycznie wyłącznie pani - pożalsięboże - coordinator.

AnoAs
@A.p.

Cześć A.P., długo zastanawiałam się, czy jest sens odpisać na ten post, ale myślę, że wielu czytających wpisy na tym portalu chętnie pozna szerszy kontekst i inną perspektywę. Pracuję z zespołem rozliczeń i N.P. od 8 lat. To praca wymagająca dokładności, skupienia i systematyczności, ale też wiedzy branżowej, którą, niewątpliwie posiada N.P.. Dzięki tej wiedzy w wielu kryzysowych trudnych reklamacjach, czy postępowaniach szkodowych uniknęliśmy strat. Sama cały czas uczę się od N. P. codziennie czegoś nowego i myślę, że jest osobą najlepiej znającą konwencję CMR i prawo przewozowe w naszej organizacji. Środowisko, w jakim pracujemy jest wymagające i jest duża presja czasu, ale takie osoby, jak N. P. potrafią do takiej presji podejść zadaniowo i jej sprostać. Droga A.P. Pamiętam, jak zaczęłaś pracę z nami i jak szybko i niespodziewanie często znikałaś na tygodnie, a Twoją pracę musiał niezwłocznie przejąć ktoś inny. Piszesz o braku skarg na Twoją pracę .... ciężko się skarżyć na nieobecnych ...., ale możesz być pewna, że ktoś wykonał prace przypisane do Ciebie, za Ciebie i poradziliśmy sobie z każdym takim niespodziewanym zdarzeniem, jak na zgrany zespół przystało. Jeszcze słowo o Twojej metodologii badań i źródłach wiedzy, napisać w internecie można wszystko, ale następnym razem zachęcam do dokładnego sprawdzenia wiarygodności informacji, którymi się posługujesz, to co piszesz świadczy przede wszystkim o Tobie. W tym wątku, właśnie w poszukiwaniu prawdziwych i trafnych źródeł wiedzy życzę Tobie powodzenia.

A.p.
@AnoAs

Rozumiem Twoje zdanie-jesli chodzi o moje nieobecnosci- nie były one nie uzasadnione. Co do skarg na moja prace- gdyby było nie tak- wiedziałabym.o tym.gdybym tak szybko,jak napisałas zaczęła znikać,nie przedłużono by mi umowy,prawda? Stad też moja decyzja o rezygnacji- by innym nie dezorganizować pracy innym. .n.p wie o tym, z tym, że jak " rozmawialysmy" nie podołała presji o której piszesz i jedyne co to kiwała nogą.Mam prawo do własnego zdania.a znikać zaczęłam pod koniec swej przygody. Jeśli chodzi o źródła informacji to nie wiem co masz na myśli. Napisalam jak wszytsko widze. A co do profesjonalizmu i wiedzy n.p to trochę malo- jak dla mnie- uczyć się na tym etapie czym jest mienie przesiedlenia. Nie mam pojecia skąd wniosek nt. Mojej metodologii.badan- nie.zajmowalam siereklamacjami,o których piszesz. Napisalam.to co wiem i czego doświadczyłam.

Wrrr

Pracuje w dziale rozliczeń od roku i moja opinia jest inna. W zespole są grupy które lubią się bardziej, ale wszyscy są pomocni. Atmosfera jest luźna,oczywiście nie ma cały dzień heheszków każdy ma swoje zadania do zrobienia. Co do przełożonej zawsze otrzymałam pomoc w zadaniach z pracy, mogłam na nią liczyć również w sprawach prywatnych.

Zostaw merytoryczną opinię o VGL Group - Warszawa

• Jak się pracuje w VGL Group?

Zobacz opinie na temat firmy VGL Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VGL Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VGL Group?

Kandydaci do pracy w VGL Group napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VGL Group