Polskie Towarzystwo Pożyczkowe

Opinie o Polskie Towarzystwo Pożyczkowe

Zaskoczona

Wczoraj dostałam propozycję od Pana Dzioka Albo będę brała udział w przestępstwie i przepisywała umowy na KLM albo rozwiązanie z art. 52 i straszenie sądem. Szanowny Panie jak pan sobie wyobraża dalej współpracę Zgłaszajmy wszyscy do PIPu na Policję i gdzie się jeszcze da Nie dam się zastraszać Dziok to straszny człowiek

Cytat

"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami." George Orwell

Nik
@Cytat 08.10.2018 16:34

No to my jesteśmy ofiarami Krakowskiego i Polaka ....

Nik
@Cytat 08.10.2018 16:34

No raczej wspólnikami .....

Bez skrupułów
@Nik 10.10.2018 14:37

Tak i dlatego robicie po cichu spotkania z pracownikami stawiacie na stole alkohol i obiecujecie złote góry i może jeszcze powiecie że macie pociąg ze złotem z Wałbrzycha. Każecie ludziom kłamać i oszukiwać i uczestniczyć w tym przestępstwie a oni są tak przez was zastraszeni że będą robić wszystko jak te głupie krowy.

Janusz

zgodnie z umowa do 10 każdego miesiąca powinna być przelana wypłata , a jej nie ma, już teraz mam zgłaszać do PIP czy jeszcze poczekać?

anonymous

usunięty vzostał wpis na temat Krakowskiego Dariusza.Dlaczego ? pewnie dlatego ,że ma sporo za uszami i nie chce by dowiedzieli się ludzie których chce pozyskać.Uwazajcie na niego

Nero
@anonymous 09.10.2018 18:33

A czemu trzeba uważać? Rozwiń myśl

Anty K. Dz.
@anonymous 09.10.2018 18:33

Po co Wy, ludzie K. Dzioka udzielacie się na tym forum skoro nie macie już nic wspólnego z tą firmą i z ludźmi tutaj pracującymi a tym bardziej z prezesem owej spółki. Zostawcie Nas już w spokoju!!!

Panna
@Anty K. Dz. 10.10.2018 10:12

Dzioki to (usunięte przez administratora) Zapłaćcie mój ZUS Ludzie nie dajcie się manipulować temu (usunięte przez administratora) Wyciśnie was jak cytrynę a potem nazwie (usunięte przez administratora) i wręczy Art 52 Co ja tyle lat pracowałam z takim zerem Dziokiem Nie dajcie się namawiać na przepisywanie umów do KLM. To przestępstwo i kradzież. Stosunek pracy nie zwalnia z odpowiedzialności karnej. To wy ryzykujecie a nie Dziok. To wy składacie podpis. A (usunięte przez administratora) jak to (usunięte przez administratora) wszystkiego się wyprze

Andrzej

Do wszystkich pracujących u Dzioków .Sprawdźcie w Zusie czy macie odprowadzane składki.Możecie być niemile zaskoczeni

Paweł

D.Krakowski wcale nie jest lepszy nigdy nie patrzy w oczy jak się z nim rozmawia.Krętacz podobny do K.Dz. Uważajcie na niego ,teraz jesteście mu potrzebni ale wymieni Was jak mu nie będziecie potrzebni.To przecież siepacz K.Dzioka,jeżdził i zwalniał ludzi którym Dziok nie miał czelności w oczy spojrzeć.

Ciekot
@Paweł 09.10.2018 13:28

ooo coś takie w sobotę słyszałam na grilu, ale żadnego Pawła tam nie było :)

Gal Anonim
@Paweł 09.10.2018 13:28

A K. Dziok jak z tobą rozmawia patrzy Ci głęboko w oczy i kłamie tak perfidnie że zastanawiasz się czy naprawdę tacy ludzie jeszcze istnieją. K. Dziok teraz też was potrzebuje a później się Was pozbędzie jak nie będziecie funkcjonować tak jak on wam będzie kazał. K. Dziok był poprostu tchórzem który nie potrafił stawic czoła osobom które chciał zwolnić i dlatego wysługiwał się swoimi podopiecznymi w takich sytuacjach.

Andrzej

K.Dz. to oszust jakich mało.Nie należy mu wierzyć w ani jedno słowo co obieca bo i tak go n ie dotrzyma. Najlpeprzy przykład to pozbył się ludzi z którymi zakładał firmę, też im obiecał złote góry.Mam nadzieję ,że skończy tam gdzie jego miejsce czyli na dnie.

Veni Vidi Vici

Kochani pamiętajcie że lojalność i szacunek są najważniejsze, że człowiek, który raz zawiódł i oszukał to oszuka i drugi raz i trzeci i jeszcze zniszczy Was jak tylko ktoś będzie miał odmienne zdanie i poglądy niż on, jak tylko zrobi coś co nie będzie po jego myśli. Przemyślcie sobie czy lizustwo i nadskakiwanie nie spowoduje że sami zaczniecie patrzeć na siebie z lekką nutą odrazy. Odpowiedzcie sobie na pytanie czy warto jest zaufać takiej osobie ponownie na 100% i nie mieć z tyłu głowy myśli - "A może on Nas ponownie zrujnuje?". I jeszcze jedno dodam tak od siebie. Na niektórych z Was naprawdę się zawiodłam.

Sokole oko

Drodzy pracownicy wszyscy bez względu na spółkę w której jesteście, byliście, będziecie życzę Wam abyście dokonując wyborów bardzo trudnych, ryzykownych zachowali zawsze szacunek do siebie i abyście mogli patrzeć sobie śmiało w twarz w lustrze bo pamiętajcie życie czasami tak się układa że tylko to pozostaje. Czy każdy z Was dziś ma ten komfort patrzenia śmiało sobie w twarz??? Odważni i prawi ludzie podejmują odważne decyzje choć czasami ryzykowne , a słabi i mierni ludzie idą na łatwiznę, na skróty, ulegają presji. Pamiętajcie kłamczuch, oszust i manipulant NIGDY nie docenia takich osób - wyciska je jak cytrynę, porzuca jak już nie jest im potrzeba. Czy warto dla pozornego spokoju tracić szacunek dla siebie, pozbawiać się ludzkiej przyzwoitości????? Ja uważam, że NIE WARTO dla kłamczuch, oszusta i manipulanta pozbawionego jakichkolwiek wyższych uczuć, który krzywdzi ludzi, bazuje na ich lękach a później przechodzi do manipulacji i przekupuje obietnicami. Nikt Wam tyle nie da, co obieca ten człowiek. A Wy jak uważacie?

Silny

Ludzie moi kochani nie bójcie się K.Dz. i jego szajki. Pamiętajcie że zła karma wraca podwójnie. Spowodował całą tą wojnę i ten bałagan swoim zachłannym charakterem i teraz tylko wszystko pogarsza ale jeśli będziemy razem się trzymać i nie damy się złamać to Pan "Prezes" już nie będzie miał żadnej władzy nad nami. TYLKO PAMIĘTAJCIE MUSIMY BYĆ SILNI I CIERPLIWI.

MAŁGORZAT

Wczoraj czyli 26.09. osobiście widziałam się z tą mendą społeczną. Przyjechał do nas był chwilkę po 9, oczywiście z kim - dwoma ochroniarzami. Bał się sam, że w ryj dostanie?? Chciał co - pieniądzy. Mało ci DZIOK co nakradłeś złodzieju jeden. DZIOK jesteś nikim dla mnie, nic nie znaczysz. Oczywiście pieniędzy nie dostał. Zabrał nam pieczątki jakie posiadaliśmy, zablokował w systemie, zabrał nam auto, ale nie ODDALIŚMY BIURA I SIĘ NIE PODDAMY NIE ZASTRASZAJ LUDZI. DZIOK UDAJ SIĘ DO PSYCHIATRY!!! JESTEŚ KŁAMCĄ, (usunięte przez administratora) I MASZ ROZDWOJENIE JAŹNI. Oczywiście nie dostał tego co chciał to dał mi wypowiedzenie dyscyplinarne z pracy, które podarłam i rzuciłam mu w ryj. Nic mu nie podpisujcie. Nie dajcie się mu zastraszyć on może (usunięte przez administratora) wielki i bąbelki. A Panowie z Ochrony niech uważają PAN DZIOK nie jest osobą wypłacalną i wiarygodną. PAMIĘTAJ!! DZIOK DZIEŃ SIĘ JESZCZE NIE SKOŃCZYŁ NOC JEST DŁUGA, A KARMA WRACA. WIECZNIE NIE BĘDZIESZ CHODZIŁ Z OCHRONĄ, BO CIĘ JUŻ NA NIĄ NIE STAĆ (usunięte przez administratora) Z KU... Ą TRZEBA POSTĄPIĆ PO KUREW...KU. Wyżej masz napisane kto to napisał jak będziesz szedł na prokuraturę nie zapomnij tego wpisu zabrać ze sobą!!!!!!! A tak w ogóle zauważyłam, że znasz tylko 2 słowa Prokuratura i Policja, więcej w szkole nie uczyli słów, czy ty masz taki mały mózg że nie potrafisz więcej powiedzieć???

Jeszcze bardziej RoZbaWiONA :)
@MAŁGORZAT 27.09.2018 12:09

Padłam (hahaha) Brawo((!)) do tego przedrukować zawartość poczty elektronicznej i wszelakich wiadomości szanownego PREZESA ???? skierowanych w stronę pracowników - i pozamiatane :) dla jeszcze pracujących - mała sugestia - nagrywa ktoś coś? Może wspomniane zajścia? Miłego dnia :)))

@MAŁGORZAT 27.09.2018 12:09

Co się dzieje w firmie? Opiszcie obecną sytuację? Czym was zastrasza? Na jakiej podstawie dał ci zwolnienie dyscyplinarne? O co chodzi?

Małgorzata
@Iko 29.09.2018 22:55

Za nic, za chęć do pracy, za to że chce pracować i robić plan, za to że zatrudnił swoją rodzinę, która nic nie robi a jak wytkniesz jakiś błąd im to od razu zwolnienie Cię czeka.

yo
@Iko 29.09.2018 22:55

Łysa Pało i Gruba Świnio nie wypowiadajcie się na naszym forum

@Małgorzata 01.10.2018 10:58

Kto jest teraz Prezesem?

załamany
@yo 01.10.2018 21:33

Jak nie znasz tej , jak ty to mówisz "GRUBEJ ŚWINI" to się nie wypowiadaj PANI MAŁGORZATA jako jedna i jedyna walczyła od początku z Dziokiem i za to ją szanujemy i wspieramy nie dała mu się zastraszyć, spójrz w lusterko jak ty wyglądasz - dopiero oceniaj ludzi, pewnie pozostały jakieś kompleksy po nieudanym dzieciństwie mama - nie kochała a tata - tylko wieczorem . Widać, że brak kultury jest tu na porządku dziennym. PANI MAŁGORZATA - OSOBA GODNA NAŚLADOWANIA I PODZIWU !!!!! WIELKIE BRAWO!!!!!

Nero
@Iko 02.10.2018 13:58

Jakiś Michał jes5lt prezesem ale to niemożliwe gość jest od sprzatania i wiercenia, chyba, że znaleźli bezmyślnego frajera do ponoszenia odpowiedzialności.

@Nero 02.10.2018 20:25

No chyba tak jak napisałeś. No to ładnie się dzieje. A koleżance Małgosi gratuluję! W końcu ktoś pokazał Dz. Gdzie jego miejsce. Brawo brawo brawo.

niważny
@MAŁGORZAT 27.09.2018 12:09

o jaka szkoda bidulka walczy o biuro.... Twój język wypowiedzi jest na poziomie podłogi - czytaj patologi też tu pracuję jeszcze i to mnie przeraża, o samochód nie płacz bo dostałaś z innego biura.. pozdrawiam i życzę rozumu nie wtrącaj się do tego do czego nikt cię nie upowaznił P.S Piszę z małej bo nie mam szacunku do takich osób... jak p.Małgorzat

Bardzo Szczupła wręcz chuda
@niważny 03.10.2018 11:52

Proponuje się odchudzić i pisać na temat ile kasy wprowadziliscie z firmy najlepiej ładnymi słowami i oczywiście napisz jak ludzi myślących i pracujących uczciwie zastraszcie, tez napisz ładnymi słowami. Mistrzowie zwolnień i obłudy ( oj słowo brzydkie jak się wstydzę ) do was k dz, md i dl też zapuka kurier 8.10

Wszystko Widzący
@niważny 03.10.2018 11:52

Dagmara po co wypowiadasz się na forum firmy w której już nie pracujesz i z którą nie masz już nic wspólnego. Tak ogólnie to żadne z Waszego (napisałam z dużej litery bo jestem osobą która pomimo wszystkich okoliczności jest kulturalna) "kręgu" nie powinno dokonywać wpisów na tej stronie gdyż nikt z Was nie ma powiązań z firmą Polskie Towarzystwo Pożyczkowe. P.S. Dajcie ludziom pracować w spokoju.

Niważny
@Bardzo Szczupła wręcz chuda 03.10.2018 21:09

Krakowska -pomyliłaś się typując nadawcę wpisu...

Han Solo
@Niważny 04.10.2018 21:04

Nie ważne czy się pomyliła czy nie i tak wszyscy wiedzą że pisze to któreś z Waszego "kręgu zła". "Ciemna strona mocy przyzywam Was"

ciekawska

Hej . Co myślicie o tych zwolnieniach dyscyplinarnych ? I o tym że niestety ale mamy zakaz konkurencji ? I teoretycznie nigdzie nie możemy podjąć pracy...

ADA

Kochani Wstrzymajcie się z tymi personalnymi inwektywami. Nie bądźcie tacy jak ta cała cholerna rodzinka. Właściciel PTP podjął już kroki w celu uzdrowienia sytuacji. Dni K DZ w firmie są już policzone. Nadzór nad firmą będzie kilkuosobowy więc wszystko będzie OK. Niestety tak duża firma w rękach jednej osoby to zły pomysł. Taki miły prezes byl ale okazal sie zwyklym nieuczciwym człowiekiem.No ale uczymy się na błędach. Pamiętajcie zmiany zawsze idą na lepsze.

od
@ADA 08.09.2018 12:40

Po co się wstrzymywać jak nikt z tobą nie rozmawia Panowie z "góry" piszą jakieś bzdurne pisma i wychodzi na to że powinien ich za mordę złapać KNF bo to pralnia jednego gościa gdzie drugi prał mu miliony i sam wyprowadził "trochę" Załoga bez pensji i premii o to wizja tego miesiąca w tej firmie ,gdzie piszą "ci" że jesteś (usunięte przez administratora) Nie jest fajnie że nie mogą się dogadać i mają pracowników za szmaty. Nowy Prezes też głowa w piasek ... Dyrektor też nie lepszy ...

anonymous
@ADA 08.09.2018 12:40

Może i te zmiany idą na lepsze ale za wolno a teraz fakt jest taki, że nie możemy pracować i znowu nas zastrasza K Dz. Czy to nie mobing. Czy prawo umożliwia karać pracownika za wykonaną pracę? ??? To jest chore i jeszcze kedno to jest Michał i co robi w firmie.

@od 10.09.2018 14:08

Kto jest teraz prezesem?

Karma
@anonymous 10.09.2018 21:13

Wiesz co to Sąd Ptacy? To przestań marudzić tylko pozew przeciw ciulowi złóż . Nagraj (usunięte przez administratora) kopiuj meile, robzdjecia. Ja mam wszystko do dzisiaj. Jedna sprawa wygrana. Kolejne będą z czasem. Powoli. Się uzbierało, ze jedyne co mu zostanie to ten łysy zakuty łeb

Ty wiesz kto

Jak pisałam, że dziok to bankrut to mi nie wierzyliście. On jest psychicznie chory, paranoik. Inwigilacja to jedno, do tego dokumenty podsuwa do podpisu. NIC MU NIE PODPISUJCIE! To krętacz i tylko zastraszać potrafi. Te umowy o zakazie to sobie o kant D...y możesz wytrzeć. Nikomu nie zapłacisz bo jesteś zadłużony bardziej od swoich najgorszych klientów! Karma wraca. Nie ukrywam zadowolenia :)

OSZUKANY

A miało być tak pięknie. Na ostatnim spotkaniu "Krzysio"prawie jak ksiądz z ambony przemawia łżąc, że firma jest w super kondycji, że firma to przecież MY!!! Wielka szkoda, że tak szybko o tym zapomniał i próbuje nas zastraszać. Stare przysłowie mówi: mężczyznę poznaje się po tym jak kończy.......... KOŃCZ WAŚĆ, WSTYDU OSZCZĘDŹ!!!

oszukana
@OSZUKANY 24.09.2018 22:11

tzn , że rachunki za leasing, wynajmowanie biur, składki do zus zostały zapłacone .. to super , a czy pan dyr zebrał już pieniądze na wypłatę i premie?

dkosfoi
@oszukana 25.09.2018 12:23

(usunięte przez administratora)wszyscy wiemy, że firma ma zaległości do których ty doprowadziłeś, więc chyba nie masz się czym chwalić - wpis powyżej 25.09 - po co zabierasz głos na tej stronie, skup się lepiej na czymś, co lepiej Ci wychodzi np: zagraj w grę BANKRUT

Małgorzata
@oszukana 25.09.2018 12:23

DZIOK ty płacisz za wynajmowane biura, co ty za bzdury opowiadasz, biuro w płocku 2 m-c nie było opłacone, telefony też wyłączyli bo rachunki nie uregulowane, zanim napiszesz tu to pomyśl trzy raz, a nie zapomniałam MYŚLENIE SPRAWIA CI BÓL

Rozbawiona

Brawo dla tej Pani ! Jestem pod ogromnym wrażeniem ????

Do wiedzenia

Panie Krzysztofie pryśnij proszę jak bańka mydlana, rozpłyń się w powietrzu, w branży jest Pan skończony, nikt z instynktem samozachowawczym nie odważy się z Panem pracować , nie po tym co jako pracodawca Pan czyni swoim pracownikom- mobbing, zastraszanie, insynuacje, śledzenie, nękanie. Kto z Was doświadczył tego na własnej skórze zachęcam do pozostawienia opinii ale w "miejscach" związanych z tą osobą np: PTP Serwis z Warszawy lub Polski Fundusz Poręczeniowy z Rzeszowa bądź KLM Centrum Doradztwa i Usług z Bydgoszczy. Obfitego pisania.

ja 14

W grudniu na spotkaniu integracyjnym ten (usunięte przez administratora) twierdził również że cyt. " JESTEŚMY JAK JEDNA WIELKA RODZINA" i co z tego wyszło, nas jako pracowniku traktuje jak śmieci - ciągle zastrasza, nie liczy się z tym że chcemy pracować. Teraz Łysa Pała pokazała swoje prawdziwe oblicze - fałszywej dziwki !!! K.DZ udawał kogoś kim nie był, chciał okraść firmę i zostawić pracowników na lodzie tylko napotkał przeszkody. Rodzina zjebów i (usunięte przez administratora) dzioków.

Sokół

"Przestań człowieku, odrzuć te myśli chore, podnieś głowę, okoliczności są wyjątkowe. Damy radę, bo nie damy się skłócić, nie będziemy słuchać ludzi, którzy sami są głusi, chociaż słyszą i chociaż patrzą to nie widzą."

hahaha święta prawda

ja
@pracownik 05.09.2018 09:29

cała prawda

JA

Bardzo zawiódł mnie Pan K.DZ zawsze mówi że firma to wy że pracownicy tworzą tą firmę a co się okazało wszystko to kłamstwa, obłuda i złodzejstwo

Towrzysz Towarzystwa

Nie polecam tej firmy.Zolniłem się sam po kilku miesiacach.Zarobki nieadekwatne do wymiaru czasu pracy. Centrala robiąca cale zycie problemy aby tylko kase wstrzymać. Ptp to jedno wielkie (usunięte przez administratora) az szkoda tych nieświadomych dłużników co mają tam pożyczki.Nie kraczesz jak reszta wron z załogi?To pojadą z tobą jak ze.... Sz...tą.Stracony czas pieniądze nery i zdrowie.Pozdrawiam całą elitke śmietanki z Radomia i Płocka. K. DZ co nie reaguje na gluche prosby pracowników co się w firmie dzieje i Pana D. K co wszystko zawsze ladnie pod dywan zamiata

olo

Plusów i minusów tej pracy jest tak samo dużo i nie ma sensu wylewać żali tylko się trzeba za robote wziąć;) Ten kto tu pracuje ładnych kilka lat to wie , ze kasa jest przyzwoita i nie wymagają niewiadomo czego. Jak ktoś robi wyniki to ma luz i nikt się do niczego nie wtrąca. Jak ktoś nie lubi pracy z innymi ludzmi to nie polecam się w to angażować. Lepiej poszukać czegoś innego.

pat
@olo 22.08.2018 13:12

A jak jest z godzinami pracy? Zastanawiam się czy aplikować do tej firmy, chętnie się czegoś dowiem

dodatek

No różnie to bywa , ostatnio chodzą plotki że firma się rozpada??? Ktoś coś ??? Premii nie płacą na czas ,niby błędy w papierach ale to ściema.... za coś ktoś bierze kasę.

Niko

Nie wiem kto wymyśla te ciekawostki, bo polowa to nieprawda, ale widać ze komus na tym zależy. Czytajcie to forum z przymrużeniem oka raczej;) Trzeba samemu spróbować, a nie oceniać przez pryzmat opinii jakiś dziadów, co nie mają odwagi się podpisać. Łatwiej jest ganić niż chwalić, a osoby, którym coś nie wyszło zawsze znajdą na to czas, bo osoby, które tu długo pracują w ogóle się nie udzielą, nie tracimy czasu na głupoty.

nick

Może kolorowo nie jest bo to jedak praca, a nie wakacje ale to co wypisują tutaj niektórzy to się w glowie nie miesci. Widac, ze się ludziom nie chce pracować ewidentnie. Bo tutaj trzeba się trochę przylozyc, żeby cale biuro dobrze zarobiło, a jak jedna osoba zawala to się frustruje i pewnie daje tutaj upust emocjom. Nie dajcie się zwariować – to praca jak kazda inna i pracować trzeb a nie odpoczywać;)

Edek

Nie wiem jakie masz doświadczenia z innej pracy ale nie zgodzę się z Tobą. Pieniądze nie są na czas A mało tego wielokrotnie prezes "pomylił się w obliczeniach " i wypłacił mi za mało (A przecież mamy tabelę do wyliczenia premii) żenujące

kajt
@Edek 05.07.2018 20:51

u mnie wszystko jest na czas, bo na czas się ze wszystkiego rozliczam, wtedy nie ma problemu

Elka88

Pracowałam w kilku innych firmach z pożyczkami i nie wiem dlaczego tyle osób narzeka na PTP. Może nie jest to praca moich marzeń, ale doceniam to, że kasa jest na czas, nie ma atmosfery wyścigu szczurów i raczej pracuje się zespołowo. Praca jest raczej statyczna - w biurze lub (na określonym terenie) i nie wymaga wielkich umiejętności, ale jak pomyślę, że miałabym pracować w jakieś innej firmie, mieć limity paliwowe albo za swoje płacić za paliwo albo autobusem dojeżdżać na zbiórki to sory, ale wydaje mi się, że w PTP wcale nie mamy złych warunków.

Laguna

(usunięte przez administratora) dziennie przez 21 dni czasem więcej bo soboty za (usunięte przez administratora) na godzinę to bliżej niż u McDonalda.

Zdziwiona?

Jakaś straszna cisza na formum - przed burzą? Widzę, że świetnie działa inwigilacja w tej firmie - a kontrola najwyższą formą zaufania, jak widać po forum :) wpisy usuwane i "czyszczone" z niewygodnych informacji - ktoś chyba ma problem z akceptacją krytyki :) pozdrawiam!

Polskie Towarzystwo Pożyczkowe
pracodawca
@Zdziwiona? 28.05.2018 11:34

Portal służy do oceny pracodawcy i wymiany doświadczeń pracowników. Wszystkie wpisy niezgodne z regulaminem lub zawierające słowa wulgarne są usuwane za zgodą administratora. Proszę zauważyć, że wypowiedzi (pozytywne i negatywne), które spełniają wymagania regulaminu są tutaj obecne. Każdy komentarz podlega weryfikacji serwisu i jeśli jest niezgodny z regulaminem, administrator go usuwa. Prosimy więc o merytoryczne wypowiedzi, które coś wnoszą do dyskusji, zamiast ją sztucznie podtrzymywać. Pozdrawiamy

Zostaw opinię o Polskie Towarzystwo Pożyczkowe - Radom

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Polskie Towarzystwo Pożyczkowe