Opinie o Pronobel w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Pronobel. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pronobel o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Prowadzenie badań i analiz technicznych dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pronobel w Gliwice

Władysława K.

dzwonilam dzis do firmy, jezyk oceniony na dobry z plusem mila pani przedstawila mi oferte, wynagrodzenie i premie letnia. super rozmowa, ofertka szczegolowo wyjasniona, nawet to ze pani Helga lubi ogladac stare zdjecia i wspominac dawne czasy nawet to ze 5 minut od domu jest Aldi!!! jak na ten moment jestem bardzo bardzo zadowolona i pierwsze wrazenie super. czekam juz na wyjazd!!!

STARA PRACOWNICA

Firma Pronobel jest najlepsza firma na slasku od innych dlaczego tak sadzie pracuje z nimi juz 4 lata i bardzo dobrze poznalam firme i pracownikow .Atmosfera firmie jest rodzinna w kazdej sytuacji mozna liczyc na pomoc ze strony pracownikow . wyplaty na czas czsami juz 19 albo 20 kazdego miesiaca.Co do zlecen to sie nie wini firme tylko rodzinke podopiecznego bo nie mowia prawdy bo mysla ze polaki sa zacofany kraj przepraszam za szczerosc ale tak jest.

Tereska

Witajcjie jezdze jako opiekunka jusz 3 lata z rzedu i wszystko gra. Wyjezdzam raz na jakis czas i mam pieniazki na reszte roku, kontakt z firma calkiem, calkiem, bylam na szkoleniu, poznalam kobitki ztamtad i sa bardzo pomocne, jezyka sie troche nauczylam a od tego czasu jezdzam regularnie ijezyk sam mi sie wchlanal, juz potrafie plynnie szprechac :-) U rodzin bylam kilku, zawsze jestem u pan, nigdy nie opiekoalam sie panem. Bede jezdzic dopuki bede miec sile i zdrowie pozwoli Pozdrawiam wszytskie panie opiekunki firmy Pronobel

Ciekawska
@Tereska

Ile Pani zajęła nauka języka? :) Ja byłam 2 razy z firmą na ofercie, trochę się obyłam z mówieniem i rozumiem podstawowe zwroty, ale mam jeszcze problem, żeby płynnie "szprechać". Jestem ciekawa, ile zajmuje innym nauka niemieckiego do dobrego, komunikatywnego poziomu? :)

Miriam
@Ciekawska

Widze ze Teresa Ci nie odpowiedziala, wiec ja odpowiem. To chyba indywidualna sprawa. Ja juz po roku potrafilam plynnie mowic. Ale pewnie wszystko zalezy od Twoich checi. Ja sie staralam, ogladalam niemiecka telewizje, duzo rozmawialam z moja podopieczna. :) Jak mowi przyslowe: praktyka czyni mistrza Pozdrawiam serdecznie wszystkie Opiekunki

@Miriam

tak kobito praktyka czyni mistrza i ja tez zawzielam sie i szprecham ale nie kazdy tak uwaza albo powiedza to niech niemcy naucza sie polskiego o mialam taka zmieniczke albo po co mi jezyk do pracy przeciez potrzebuje rece a nie jezyk i jeszcze mysla ze bog wie ile zarobia

Irena

Cześć dziewczyny. Napiszę Wam moje obserwacje jako byłej pracownicy tej firmy. Nie pracuję już tam, ale tylko dlatego, że z powodów rodzinnych musiałam się przeprowadzić. Pracowałam w latach 2017-2018. Pracę w Pronoblu wspominam bardzo dobrze, zapamiętałam tą firmę głównie przez pomocnych pracowników, uważam że to ich największy plus. Oferta, na którą trafiłam na początku to starsza Pani z Alzheimerem, byłam tam najdłużej, ale potem dużo się zmieniło, bo rodzinka wzięła Panią Margot do swojego domu i zajęli się nią. Następnie zmieniałam ofertę jeszcze 3 razy, byłam po kilka miesięcy w jednym miejscu, więc całkiem fajnie, raz załapałam się nawet na ofertę w Berlinie. :) Wypłata zawsze była na czas, a firma pomagała mi załatwić wszystkie formalności. Dla mnie ten okres był trochę stresujący, byłam w ciężkiej sytuacji finansowej wtedy i pierwszy raz wyjechałam za granicę. Powiem Wam, że ta firma oszczędziła mi wielu dodatkowych stresów, których nie znosiłabym w tamtym momencie. Naprawdę byli pomocni. Oczywiście jest to moja opinia i moje osobiste doświadczenie. Fajnie, że jest tu tyle zróżnicowanych komentarzy, ale ja w większości nie rozumiem...niemniej jednak każdy może mieć inne zdanie... Ja piszę bo byłam, doświadczyłam i to nie raz, tylko 4 oferty i mogę powiedzieć głośno POLECAM TĄ FIRMĘ

Opiekunka Osób Starszych

Szybko i bez stresu nawet test z jezyka

Pytania po niemiecku rozne Pytania o doswiadczenie w opiece nad mama tatem i tego typu

Justyna

Byłam na szkoleniu z języka i opieki, a dzisiaj pierwsze dni na ofercie. Polecam, nauczyłam się wiele (mój język był słaby), a panie bardzo miłe. Panuje tam bardzo domowa atmosfera podczas szkoleń. Na ofercie jak na razie wszystko jest dobrze. Trafiłam do starszej Pani z demencją, wydaje się być bardzo sympatyczna, dużo spaceruje, pojęcia nie mam skąd ma tyle sił, coś czuję że nabiorę z nią kondychy :) Z dojazdem było wszystko ok, komunikacja z firmą też ok, przed chwilą dzwoniłam, żeby się o coś spytać i od razu się dodzwoniłam. Polecam firmę każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z taką formą pracy. To mój pierwszy raz za granicą, a wszystko idzie jak na razie bardzo dobrze i bez stresu

Olsztynianka

Dzien Dobry wszystkim Ja wlasnie przeszlam rekrutacje umowa przed wyjazdem bus zamowiony i oplacony . Z calym szacunkiem moge pozdrowic zespol Pronobel za tak sprawna organizacje. Co do forum to jestem w szoku bo czytajac to daje duzo do myslenia ze zlej baletnicy to przeszkadza rabek u spodnicy . Ja widzialam jak kobieta mloda po 30 z firmy pronobel jechala busem piana do tego pila po drodze. Jeszcze oklamala kierowcow ze ja okradli. Czytajac takie wpisy to mam wrazenie ze ci ludzie maja problemy ze soba zal mi takich ludzi a jak chcecie zus miec pelne skladki to prosze pracowac w Polsce na umowe o prace . No coz polak tylko nazeka taka jest natura jego a osoby ktore bluzgaja na firmy to znaczy ze znimi cos nie tak . Do wiadomosci waszej nie jestem pracownikiem biura jestem soba osoba ktora ceni swoja osobe uszanuje ta druga . Wiec prosze nie oczeniac nikogo bo to swiadczy o was. Pozdrawiam z olsztyna z przeuroczej warmi i mazur .

Olsztynianka

Nie opisuje bzdor poproslilam o zakup biletu nie bylo problemu dostalam od firmy na mail poswiadczenie zakupionego biletu . wiec prosze wystarczy otworzyc buzie i grzecznie poprosic o zakup biletu. Z powzazaniem

@Olsztynianka

TAK pisze pani prawde czeba tylko grzecznie poprosic nie jestem z bura tylko opiekunka nawet jak pani sie zgodzi z steli na stele jechac to zaplaca busa wiem bo tak ja robie a te co tu tylko nazekaja na firme to tacy co wiedza ze nie dluzej jak dwa tygodnie albo miesiac bo mysla ze jada na wczasy a nie do pracy

Zosia
@Olsztynianka

Rzeczywiscie, ,,po rekrutacji,, już się wszystko wie na temat firmy! Można sie nawet arogancko odnosić się do negatywnych wpisów innych opiekunek. A może te sympatyczne panie poprosiły o ,,grzecznosć,, !? Jakaś pani w autobusie pijana...Wiadomości z pierwszej ręki, ha ha ha! Śmieszny i nierzetelny wpis.

Opiekunka
@Olsztynianka

Ja tez tak miała, ze po prostu nie mialam pieniedzy zeby zakupic bilet i oni mi go kupili, tylko z wyplaty pierwszzej odjeli za ten bilet, a zwrocili te pieniazki po tym, jak bylam juz 2 miesiace na ofercie :) Jestesmy dorosli, wystarczy rozmawiac. :)

Margaret

A to jest jakaś premia za bycie 4 miesiące na ofercie? Pierwsze słyszę żeby ktokolwiek wypłacał premię po takim czasie. Och ludziom nie dogodzisz, zawsze znajdą powód, żeby heitować :(

opiekunka pronobyla

kobieto chyba ty bzdury wypisujesz bo autobus jest oplacony i nie piszcietakich glupich komentarzy jestem juz w pronobylu 7 lat i wiem jaka firma jest nie pracuje w biurze tylko jako opiekunka i z firma mozna sie tez dogadac o wszystko tak i nie nazekajcie

Anka.Ka

W lato planuję kolejny wyjazd z Pronoblem jako opiekunka. Dorabiam regularnie w taki sposób już od kilku lat. Z paniami w Pronoblu bardzo dużo miałam kontaktu ze względu na oferty, na której byłam. PLUSY: -Byłam bardzo zadowolona z zarobków, tylko, że ja bardzo dobrze już mówię po niemiecku, ale nie od razu tak było. Rozkręcałam się z każdym wyjazdem :) W końcu praktyka czyni mistrza. -Firmy takie jak ta załatwiają wszystko za Ciebie, nie musisz szukać nikogo, załatwiać innych rzeczy, to duży plus -Są plecami i jak coś złego się dzieje to interweniują albo próbują załagodzić sytuację. MINUSY: Minusów mogę też wypisać kilka, -nigdy nie wiadomo na kogo się trafi w ofercie, raz bywało lepiej, raz gorzej. -ponadto trzeba umieć wyjechać na kilka miesięcy, jeśli ktoś jest przywiązany do rodziny, to może to być ciężkie, dla mnie jest za każdym razem. -warto umieć dobrze język, ale to z każdą pracą za granicą, niestety... czasem są bariery komunikacyjne, jeśli nie potrafimy przynajmniej podstawowych zwrotów

Ivette
@Anka.Ka

To że nigdy nie wiadomo jaka sztela się trafi jest sprawą oczywistą przy każdym nowym wyjeździe i z każdej agencji. Najczęściej dopiero po tygodniu, dwóch mamy rozeznanie. Ja też jeżdżę z Pronoblem i jestem zadowolona.

Anka.Ka
@Ivette

Dokładnie, u mnie zawsze się udawało dobrze dobrać, nigdy nie rzucili mnie w byle jaką ofertę, tylko podpytywali, zerkali w moje doświadczenie. Nie wiem jak jest w innych firmach, bo nigdy nie miałam powodu, żeby zmieniać, ale mam kilka koleżanek doświadczonych w wyjazdach z różnych miejsc i u nich bywało różnie z tym, dlatego o tym wspomniałam

tiktak62

jestem zadowolona ze wszystkich wyjazdów do Niemiec. Było mi ciężko się przełamać na początku, ale teraz wyjeżdżam regularnie

Małgosia

Pracowałam za pośrednictwem kilku firm w Niemczech i Pronobel wypadł najkorzystniej. Nawet nie chodzi o to, że wszystko było pięknie i ślicznie i podczas opieki nie było problemów, ale to że REAGUJĄ kiedy trzeba i POMAGAJĄ. Miałam nieprzyjemną sytuację z rodziną, w której opiekowałam się starszym panem, mogli się odwrócić i udawać, że nie ma problemu, ale ogarnęli to i wyjaśnili sprawę. Popracowałam tam kilka miesięcy, potem byłam w rodzinie, gdzie nie było Internetu, poprosiłam ich czy mogą coś zrobić, bo chciałam się kontakować z rodziną i założyli specjalnie dla mnie, udało się dogadać. Z firmą da się rozmawiać, naprawdę, to też ludzie, więc polecam, bo uważam że to najważniejsze, żeby czuć się bezpiecznie będąc w pracy za granicą

Kamil

Ja rowniez nie polecam

@Kamil

Dlaczego??

Margaret

Bardzo cenię sobie współpracę z firmą, nie ma problemu z kontaktem, Pani (usunięte przez administratora)super koordynator, jestem na tak i z czystym sumieniem polecam firmę :)

Bogusława

Ale wylewacie swoje żale tutaj drogie Panie...Mało rzetelnych informacji. Postaram się napisać jak wyglądała praca w Pronoblu z mojej perspektywy jako opiekunki. Wyjeżdżałam już 2 razy. Wyjeżdżam zawsze na okres około świąteczny (córa mieszka w Kanadzie i przyjeżdża w innym terminie do mnie, dlatego pożytkuje ten czas na dorobienie sobie). Na początku się trochę stresowałam wyjazdem...nigdy nie pracowałam za granicą, a niemiecki znałam na takim średnim poziomie, coś tam potrafiłam powiedzieć, ale nie czułam się tak pewnie w tym języku . Przed wyjazdem wzięłam udział w szkoleniu z opieki oraz języka (Pronobel oferuje coś takiego) podszkoliłam nieco język, nauczyłam się kilku nowych rzeczy związanych z opieką osób starszych i wyjechałam. Za pierwszym razem opiekowałam się Panią 87 lat z lekką demencją (przesympatyczna kobitka, było mi bardzo przykro jak wyjeżdżałam, ale naprawdę zdążyłam się z nią zżyć przez ten czas :) ), za drugim razem pomagałam w opiece 80 letniego Pana (do Pana przychodził fizjoterapeuta na ćwiczenia oraz czasem dodatkowa osoba do opieki). Z Panem było troszkę ciężej, ale praca była o wiele mniej męcząca niż praca w polskim sklepie, gdzie pracowałam przez długi czas. Za pierwszym razem ulokowana byłam w mieście Koln, a za drugim w troszkę mniejszej miejscowości Regensburg - często chodziłam tam na długie spacery. Popracowałam, zarobiłam sobie fajnie, wróciłam i miałam na życie tutaj. :) Minęło trochę czasu od ostatniego wyjazdu, więc zaczęłam rozważać trzeci wyjazd. Co do kontaktu i współpracy z firmą (zauważyłam, że ktoś tam na dole o tym pisał) ale z mojej perspektywy bardzo łatwo się z nimi dogadać. Jak w każdej pracy trzeba być chętnym do współpracy, w końcu i z pustego Salomon nie naleje :) Minusy? Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego na jaką ofertę się trafi. U mnie idealnie dobrali podopiecznych. Bo nie rzucają Cię w pierwszą lepszą ofertę opieki, tylko patrzą na Twoje predyspozycję, język, wagę, doświadczenie i wszystko. Polecam naprawdę :) Bogusia

Anita Ł.

O firmie ani złego słowa nie mogę powiedzieć. Pracuję w Niemczech już drugi miesiąc i jak na razie wszystko było w porządku. W razie pytań, czy problemów można zawsze dzwonić, panie są bardzo chętne żeby pomóc :) Jak na razie jestem zadowolona w naszej współpracy.

Krystyna P.

Wyjeżdżam raz do roku jako opiekunka do Niemczech (akurat polubilam się z pronoblem) i nie wiem dlaczego nie wpadlam na ten pomysl wczesniej. Przez wiele lat dorabialam w pl jako sprzątaczka ale szkoda gadać zarabiałam grosze. Teraz jade raz i mam :) warunki fajne trafialam na fajnych podopiecznych. Co prawda kazda praca ma swoje plusy i minusy ale niech ktos sprobuje popracowac tak jak ja w pl a potem sie wypowiada, bo to z nieznajomosci ciezkiej pracy powstaja takie komentarze. Siedzicie przez komputerem i narzekacie. Ja naprawde polecam wszytskim wspolprace z ta firma, bo sie przekonalam i nie zawiedli mnie nigdy. :)

Rybniczanka

Wyjechałam z Pronoblem tylko raz, niestety zdrowie nie pozwoliło mi wyjechać ponownie Dobrze wspominam ten wyjazd, wszystko było ok

M.K.

Osoby, które nie chcą pracować wszędzie będą niezadowolone...taka prawda... :] Ja w firmie Pronobel łapię pracę jako opiekunka i nie narzekam...

Pracuję 2 lata i myślę, że firma oferuje dobre warunki zatrudnienia: - solidna praca wynagradzana jest premią, a co jakiś czas możliwa jest nawet podwyżka, -organizowane są wyjazdy integracyjne, spotkania świąteczne a 6 grudnia czekają na biurkach prezenty od Mikołaja :) - mamy dobrą kawę w biurze i zgrany zespół, - bywają stresowe sytuacje ale każdy pracuje w teamach więc można liczyć na wsparcie współpracowników i wspólne rozwiązanie problemu, - kierowniczka zawsze nas wysłucha i stara się być wyrozumiała, np. gdy jest ważny powód nie robi problemów żeby zwolnić się wcześniej z pracy. Pracowałam w kilku miejscach i wiadomo wszędzie są jakieś minusy (tutaj również) ale pracę w firmie Pronobel oceniam na: DUŻY PLUS. Pozdrawiam, Karolina.

Beata

Pracuję z tą firmą 2 lata jestem zadowolona oby tak dalej

Marzenka

Pracuje w tej firmie od kilku lat (już 3 roczek leci) i zawsze było wszystko w porządku, więc polecam. :)

Nie polecam pracy w tej firmie absolutnie

Zostaw merytoryczną opinię o Pronobel - Gliwice

• Jak się pracuje w Pronobel?

Zobacz opinie na temat firmy Pronobel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pronobel?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 44 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pronobel?

Kandydaci do pracy w Pronobel napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pronobel