Melle sp. z o.o. kosmetyki K2

Ostrów Wielkopolski

Opinie o Melle sp. z o.o. kosmetyki K2

Zniesmaczony szefostwem

Popieram .w 100% wszystkich mających negatywne opinie na temat firmy. I ta pseudo premia w postaci punktów i zmienianie zasad w trakcie gry ;)

Joanna

@Rozczarowanarozumiem, że masz wrażenie, że Twoja praca nie jest doceniana. Co musiałoby ulec zmianie, by to się zmieniło?

Rozczarowana

Niestety nic pozytywnego nie mogę na temat tej firmy powiedzieć, przykro mi ale taka prawda. Pracodawca powinien bardziej szanować i doceniać swoich obecnych lub potencjalnych pracowników. Szczerze odradzam współpracy z tą firmą.

AG

Szanowni Państwo Proszę nie używać moich inicjałów w swoich wypowiedziach. Pracowałem w tej Firmie prawie 17 lat i odszedłem z pełną świadomością podjętej decyzji. Wynagrodzenie było adekwatne do ciężkiej pracy w terenie i wykonanego obrotu, nikt nikomu nie dawał nic za darmo i za leżenie nie płacił , zarabiały obydwie strony a wszczególności Firma. Zarobki to nie wszytko, trzeba też mieć godność , honor i własne zdanie, a nie tylko kiwać głową udając że wszystko jest OK.

obecna pracownik

Jestem ciekawa wyników tych super byłych pracowników wylewających frustracje na tym forum. I gdyby ludzie co czytają te opinie znali poziomy zarobków jakie mieli w tej firmie niektórzy tak narzekający handlowcy to by z krzesła spadli bo normalnie na to co niektórzy zarabiali w Melle przez rok trzeba pracować kilka lat. Tak czy inaczej widać tą firmę wszędzie i widać, że marka bardzo dynamicznie się rozwija. Jednak czasy są takie, że oczekiwania ludzi idą często w stronę ,,grecką" i nic na to się nie poradzi.

Kasia

Firma jest beznadziejna, zero szacunku dla pracownika, nie polecam, szkoda nerwów!

Niepewny

Witam serdecznie! Zastanawiam się nad aplikacją na stanowisko handlowca ds. kluczowych klientów. Czy ktoś z obecnych pracowników mógłby coś więcej napisać na temat pracy handlowca w tej firmie?. Jakie firma oferuje narzędzia pracy, na ile podpisuję się umowę? Czekam na obiektywne opinie, mam nadzieję że pomożecie mi w podjęciu decyzji. Pozdrawiam

Jeszcze aktualny pracownik

W amtrze juz jeden z nas siedzi i nachwalic sie nie mogze atmosfery i podejscia do pracownika. RF dla amtry pracuje jako ich klient i wcale sie nie zdziwie jak AG tez u nich wyladuje. A to dla k2 bylby kop prosto w jaja. A jak tam AG sie urzadzisz to do ciebie dzwonie i zalawiaj mi tez tam robote. Bo tutaj czlowiek nie zna dnia ani godziny. I niewazne czy jestes dobry czy nie. To sie nie liczy. Z dnia na dzien wylatujesz na pysk., A ag pokazal, ze karma wraca i samemu mozna stamtad odejsc i nie byc zwolnionym w tak hamski sposob. A wcikanie kitu ze melle rpatner sam bedzie sprzedawal to w te bajki nikt nie wierzy. ani my ani klienci.

Pracownik były

Nawet najlepszy jedrek z gd nie wytrzyma ł tych troli z melle i ich pomysłów dobromirowych. Mam nadzieje że kkiedyś ludzie będą ttraktować was jak wy prezesi i kierownicy traktujecie innych. Ps dobra rada sami sobie zamontujcie gps żeby nie rrobić zbędnych km i ppóźniej ppółddnia to analizujcie☺

Janosik

Współpraca z firmą melle to najgorsze doświadczenie zawodowe jakie miałem w życiu, nie polecam nikomu kontaktu z tymi ludźmi. Obiecują wysokie wynagrodzenie za świadczone usługi, a w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Wystarczy pierwszy rzut oka na umowę, która polega na karach finansowych za nie wykonanie zakładanych celów. Świadczysz usługę prowadząc własną działalność gospodarczą, musisz zapewnić wszystkie niezbędne narzędzia do pracy: auto, komputer, tablet, telefon i nie dostaniesz umowy dłuższej niż na rok, ponieważ po roku umowa tak się zmieni, że mimo podniesienia obrotów nie zarobisz więcej niż na chleb. Umowa o współpracy ma znamiona umowy o pracę. Jesteś monitorowany pod każdym względem, GPS w prywatnym aucie. Krótko mówiąc mobing na każdej płaszczyźnie współpracy. Padają propozycje aby za swoje wynagrodzenie przeprowadzać akcje promocyjne u klientów argumentowane tym, że jak klient zwiększy obroty to i wynagrodzenie będzie większe. Takich absurdalnych przykładów mógłbym podać setki. Dla właścicieli firmy wszyscy ludzie poza nimi samymi nie znaczą nic włącznie z klientami, w tej firmie współpracę z handlowcami kończy się jednym mailem bez podania powodu. Ostrzegam wszystkich przed podjęciem współpracy z tą firmą, współpraca to zbyt wiele powiedziane podpisanie umowy z nimi to jak cyrograf. Przekona się o tym każdy kto przeczyta umowę.

Janosik
@Melle 12.04.2017 14:19
Szanowni Państwo, Wymagania są proporcjonalne do zarobków. Inaczej wymaga się od osoby zarabiającej średnią krajową, a inacz...

Uderz w stół a nożyce... Dobry pracodawca nie musi weryfikować tego co dzieje się na tego typu serwisach, a zły prostuje zamieszczone opinie bo nie jest w stanie zrozumieć, że ktoś może mieć swoje własne zdanie. W ostatnim półroczu z dziesięciu handlowców zwolniło się dwóch wybitnych a czterem podziękowano za współpracę, to duża rotacja. chyba nie trzeba dodawać, że coś jest nie porządku z tą firmą.

Waleczne Serce
@Janosik 14.04.2017 14:07

Janosik ma racje Potrafią zabić wszelkie ambicję w oddanym pracowniku. Uważają się za BOGÓW I myślą że mają najlepsze pomysły na czele z dyzmą czyli ZF Nie polecam i wiem co mówię :)

Joanna

Obecnie jeszcze trwa rekrutacja między innymi na stanowisko Specjalista ds. Księgowych. Co możecie powiedzieć osobom zainteresowanym aplikacją o warunkach zatrudnienia i benefitach zapewnianych przez firmę Melle?

ew

@tokio to już chyba niekaktualne, ale szukają przedstawiciela techniczno - handlowego ale nie jestem pewna czy wysyłać cv bo nie wiem czu da mi się załatwić własny samochód, szkoda że nie służbowy byłby

Miki

Haha! Zdziwiony? Wlej se też pseudo G12 kulera. Albo nie trzymający żadnych norm plyn hamulcowy. W porządnym warsztacie z daleka od ich produktów!

mechanik

wlałem do silnika ten wasz olej K2 10W/40 i silnik mi teraz tarabani jak stara kutwa! skąd bierzecie ten olej, bo to jakieś szczyny chyba są? wcześniej na lotosie i orlenie było normalnie!

borys

pytam o przykład dla ph ile powinien/musi sprzedać ?

borys

przydał by się jakiś przykład

borys

to ile trzeba sprzedać w miesiącu, czy są jakieś limity ???

merikotka

Odradzam - w każdej firmie jest coś, ale ta firma to totalna porażka. Zatrudnili mnie jako koordynatora projektów internetowych - posadzili przy kompie przy sprzedaży. Praca nie jest od 7 do 15 bo są dyżury. Zapomnij o umowie o pracy na dzień dobry ha ha ha! No ale ciesz się wynagrodzeniem na okresie próbnym bo wtedy zarobisz najwięcej :) Pozniej dostaniesz minimalną i premie (jesli szef będzie miał dobry humor, klienci będą płacić w terminie i nie pomylisz się przy wystawieniu faktur, co przy takiej ilosci produktów, promocjach, czy kiepsko opisanej bazie produktów, jest nie łatwe dla zaczynającego tam pracę).Strasznie dużo ludzi się tam przewija, co się dziwić jak tak traktują pracowników. NIE POLECAM!

były

Po co w ogóle ta dyskusja o jakości produktów. Produktów jest masa i każdy jakoś żyje . Te nie są najgorsze. Inne też sa dobre. Każdy kupuje to co chce i co znajdzie w sklepie na półce . A co do pracy to ta firma od zawsze szuka przedstawicieli. Szuka znajduje po kilku miesiącach się ich pozbywa w białych reawiczkach a ludzie zostają z działalnością i kosztami które ponieśli na podjęcie pracy w firmie. Wszystkie negatywne opisy sa w 100% prawdziwe . A te pozytywne piszą ludzie którzy tam pracują . Jak się zatrudnicie to usłyszycie te same słowa które są tu pisane . Wszystko musisz mieć swoje od telefonu po auto. I to twój problem jakie masz koszty . Zadajcie sobie jedno pytanie- ile lat można szukać ludzi i ich nie znajdować . Tu pracuje stała załoga która jest niezbędna a reszta jest potrzebna co jakiś czas na góra 4 miesiące. Popytajcie ludzi w branży ilu w ciągu np.2 lat przyjeżdżało do nich ph z tej firmy. Odpowiadając zaczną się smiać że już nie pamiętają bo ciągle przyjeżdża kto inny . Taka ta firma ma polityke i już . A produktów nie ma co krytykować bo nie odbiegają konkurencji w tym poziomie cenowym. Podsumowując: Jeśli masz działalność, auto, telefon, tablet i jesteś bezrobotny to spróbuj. Nie patrz że umowa jest na rok czy pół roku bo i tak ją zmienią na taka żebyś odszedł bo robią to co chwila. Jeśli masz inna perspektywę pracy to bierz ją w ciemno bo i tak będzie lepsza od tej. I tyle . PS. Nie piszą o wykształceniu bo to nie ma znaczenia i tak mało kto tam chce pracować . A na pewno nie ludzie z branży . Wniosek: OMIJAĆ!!! OMIJAĆ!!! OMIJAĆ!!!

tadam

Szkoda,że Melle 'cieszy się' złą opinią, czego prowodyrem całej sytuacji jest raczej spółka matka Inter Global, i raczej jej powinny być przypisane głównie wszystkie 'zasługi'. ..

Ja tu pracuje

Pracuje tutaj ładne kilka lat. Nie polemizuje z niektórymi opiniami, ale co do jakości to się nie zgodzę. Raczej to idzie w odwrotnym kierunku. Jakość się zwiększa. Dużo tu troli pewnie z Amtry.

uzytkownik

jakość produktów tej firmy poleciała po bandzie na samo dno w ostatnich latach!!! kiedyś to była jeszcze jako taka jakość, dzisiaj strach to kupować, bo każda partia ma inną jakość!!!

były2

ahahaha dobre! i do tego w pierwszych ławkach w niedzielę! :)

tomekhaha

oj młodzież tylko dać fure komóre i 5 tyś zl na miesiąc,a może tak pokaż co potrafisz przez 3 miesiące a póżniej negocjuj !!!

byly pracownik

Akurat co do kawy sie nie zgodze,nie maja nawet ekspresu czy wody dla pracownikow i klientow.Firma nastawiona jest na ciagle oszczednosci,a najbardziej mnie drażni jak pisza ze samochody sa ich pasja....!stare mondeo stara c klasa i c5 i sa myte raz na pol roku do kościola...wstyd taK kłamac ludzi

beka

Widzę że na Kielce ponownie ukazało się ogłoszenie o pracę. Cytat: OFERUJEMY: -zaawansowane narzędzia do organizacji pracy i pozyskiwania klientów Mam pytanie, czy według firmy karta do tableta i karta sim do telefonu które to oba samemu sobie trzeba kupić to te nowoczesne narzędzia pracy? haha

hmmm

lojalkę musisz podpisać . Zamiast pracować musisz się pilnować. Musisz mieć wszystkie narzędzia potrzebne do wykonywania pracy . Itd.. Itp... Na papierze wygląda ładnie a w rzeczywistości jest inaczej . Opinie tu zamieszczone nie są przypadkowe niestety...

były

Dajcie sobie spokój z tą firmą- jako były pracownik stanowczo odradzam,a mam rozeznanie w kilku innych firmach jakie są warunki racy- tutaj ogólnie żałosne. Tyle w temacie.

malina

Oleje zapewne najtańsze z najniższej półki.Rzekłbym Orlen,ale raczej nie będą z nimi chcieli kooperować.Nasuwa się jedno: Venol. Rzolewane z dużych zbiorników do kolorowych butelek K2... A naiwni kupują...

Gość

Odradzam wszystkim jakiejkolwiek współpracy, firma nastawiona wyłącznie na zysk. Niestety w dzisiejszych czasach trzeba być elastycznym i dostosowywać się do rynku. Oleje i płyny tak jak wyżej ciągle inne ! Brak słów na całe zarządzanie firmy.

mechanik

kto rozlewa dla nich oleje silnikowe K2 lub czyje oleje już oni sami rozlewają do baniek?

Zaainteresowany

Pozytyw: uśmiechnięta Pani tuż przy wejściu. Każdy Gość i nie Gość mile witany oraz częstowany pyszną kawą. Polska firma to Polska Gościnność. Zagraniczne korporacje tak nie podejmują zainteresowanych, ale po nich nie można nic dobrego się spodziewać, bo robią tu interesy, i nas traktują jak "trzeci świat" czyli wyeksploatować i porzucić jak śmieci.

przeczytałem

niezły bałaganik typowo polski hehe

kolo

Aplikowalem na p. Ds deta Byłem na rozmowie. I tyle. Zero odzewu.

zainteresowany

jak to jest z tą kasą :) ile w tym jest prawdy???? i jak z spotkaniami które trzeba odbyć 14 dziennie to jakaś masakra, czy ktoś to realizuje ????

roman

widzę że grubo z nim macie. najgorsze na stanowisku są głąby. jeśli wasz to głąb to współczuję

lepik

Pytajcie odpowiem na pytania zebyscie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie weszli...oszusci i kretacze pracowalem rok na stanowisku przedstawiciel ds detalu

roman

Zastanawiałem się czy aplikować na stanowisko Przedstawiciel ds. detalu, ale po tym co tu przeczytałem stwierdzam że nie. Userzy: Melle sp. z o.o. i REGIONALNY nawet poprawnie nie władają językiem polskim. A to źle świadczy o kadrze menadżerskiej. Istotniejsza jest jednak forma zatrudnienia. Poważne firmy zatrudniają na umowę o pracę. Tylko pseudo firmy i firmy z kiepską ofertą zatrudniają na własnej działalności. Łatwiej uniknąć im odpowiedzialności przed PIPem i BHPowcami. No i nie muszą nic płacić jak "słaby" handlowiec nic nie sprzeda.

kajko

tak jak napisałeś w swoim poście @gemini, wolne stanowiska w Melle to póki co tylko pobożne życzenie. Nigdzie nie znajdziesz ofert pracy stąd. Widocznie ludzie potrafią docenić to co firma im sobą daje i niespecjalnie chcą opuszczać to gniazdko. Ja im się nie dziwie. Mi jest tutaj naprawdę całkiem dobrze

rekrutacja

Niedawno przeszedłem wstępną rekrutację, usłyszałem warunki i dałem sobie spokój... Stanowisko Handlowiec - musisz mieć własny samochód, jeździsz min. 2000 km miesięcznie za co dostajesz ekwiwalent ok. 800 PLN - (40gr za km a ustawowo jest koło 90gr) policzcie sami co wam zostanie (jeśli nie płacicie wiecej niz 40 PLN za 100 km) na amortyzację, oleje, opony, naprawy przy takim przebiegu. Jak sobie potem policzyłem to jak nie masz 2000 PLN własnej kasy na początek (ZUS, paliwo) to możesz nie dotrzymać do przelewu pierwszej faktury. A ponieważ nie masz samochodu firmowego to na prywatny dostaniesz kaganiec, GPS który przez 24h pokazuje gdzie się poruszasz. No i GPS w telefonie firmowym musi się pokrywać - pełna inwigilacja, bez możliwości wyłączenia (choć rekrutujący mnie zapewniał że nie interesuje ich co robię prywatnie to i tak mają w to pełny wgląd). Ale załóżmy ze to Was nie przeraża, to może przerazi wbicie na pamięć 1000 indeksów - nazwa produktu, do czego służy i pojemność opakowań - potem musisz zdasz 30 minutowy test opisowy... Wiem, też jak już zatrudnią i chwilę popracujesz to Ty masz zatrudnić na własną działalność kolejną osobę do pracy na Twoim terenie, której będziesz płacił z własnych dochodów- WTF?! pierwszy raz się z czymś takim spotkałem! Jak się domyślacie płacą tylko jeśli klient zapłaci fakturę a terminy faktur K2 wystawia nawet na 180 dni... tak, prowizja ze sprzedaży może po ponad pół roku trafić na konto, a podstawy przecież nie ma... Zanim tam drugi raz pojechałem, pogadałem ze znajomym który zjadł zęby na branży moto - wg niego firma K2 ma 2-3 dobre produkty (chyba płyn do chłodnic ale już nie pamiętam) reszta to zwykła taniocha. Jak wszystko razem przemyślałem to sobie odpuściłem... Nie wiem czy komuś pomogłem, ale może ktoś czasu i kasy na podróż do Ostrowa nie starci jak ja, albo chociaż przez telefon zapyta czy powyższe jest prawdą :) Trochę się nie dziwię, że potem tu złorzeczą byli pracownicy niezadowoleni i rozgoryczeni standardem pracy.

ciekawy

Niech ci narzekacze pochwalą się jakie wyniki sprzedaży mieli jako handlowcy lub pracownicy biura w innych obszarach? Wiadomo że najlepiej jest w firmach gdzie pije się kawę, są wczasy pod gruszą itd. Prawda jest taka, że ludziom się w głowach przewraca i pokutują lata komuny ,,czy się stoi czy się leży...." Wszyscy muszą mieć papierek ze studiów, ale tak na prawdę nic się nie nauczyli i finalnie zostaje bauer w Raichu albo zmywak w Anglii.

słabo

jak widać Melle nie może znaleźć pracowników skoro tak bardzo dba o swój PR na takich stronach. szkoda tylko że żaden z ich handlowców nie jest tak zadowolony żeby pisać takie brednie zachęcające to podjęcia tam pracy. Gadka o urodzonych handlowcach jest słaba i oklepana przez inne firmy wyzyskujące pracowników. Różnica jest taka że w innych firmach dostaniecie premie albo samochód służbowy.

REGIONALNY

@Ktos. Atmosfera w firmie jest nie ciekawa dla ludzi, którzy nastawieni są jedynie na kombinowanie i nieuczciwość wobec firmy. Takich szybko diagnozujemy i wykluczamy jako słabe ogniwo. Aktualnie poszukujemy 20 nowych przedstawicieli ds. detalu na terenie kraju, ale to jest raczej wyznacznikiem rozwoju firmy, a nie jak twierdzą malkontenci częstej rotacji. @wybielanie: Psychologów nie szukamy. ZAINTERESOWANI PRACĄ: Tych, którzy się zastanawiają nad podjęciem u nas pracy zachęcam do nie słuchania opinii osób, których nie bez kozery już w naszych szeregach nie ma. Firma daje zarobić, prężnie się rozwija, a praca jest i zawsze w tej branży będzie. Pociąg właśnie odjeżdża, załapią się ci, którzy w porę zorientują się, że warto.

wybielanie

Powiem Państwu jedno jeżeli firma oficjalnie podaje jakąś wiadomość na takiej zbieraninie opini to musi mieć coś na sumieniu . Osobiście z psychologicznego punktu widzenia nie aplikował bym tam ani na na stanowisko x ani y .

ktos.

Atmosfera w firmie jest nie ciekawa.Z reszta wystarczy spojrzec jak czesto szukaja pracownikow i jak czesto ludzie odchodza.Kazdy moze zadzwonic do regionalnych i dowiedziec sie szczegolow.

REGIONALNY

Narzekają ci, którzy zamiast pracować kombinują jak nic nie robić. Zapraszam do współpracy urodzonych handlowców, którym się chce.

Van

Klasyczna postawa kierownictwa melle. Propaganda sukcesu i to tyle. Płacą co najmniej słabo, a podany przykład braku szacunku do pracownika to czubek góry lodowej. Z całego serca odradzam wszystkim tą firmę, na rozmowie rekrutacyjnej będą was mamić astronomicznymi zarobkami które są totalną fikcją! będziecie tyrać po 16 godzin na dobę a w nagrodę dostaniecie drobne ledwo wystarczające na koszta i kazanie od prezesa który powiem wam że za mało robicie. O klientach którzy mają po dziurki w nosie tej firmy i nie chcą kupować ich produktów nie wspomnę.

Czester

Czy ktoś może podać warunki finansowe jakie proponuje firma dla przedstawiciela handlowego ??

Zostaw opinię o Melle sp. z o.o. kosmetyki K2 - Ostrów Wielkopolski

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Melle sp. z o.o. kosmetyki K2