Langowski Logistics Sp. z o.o.

Opinie o Langowski Logistics Sp. z o.o.

Repatriantka

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z branżą TSL to ta firma jest idealna na początek twojej kariery zawodowej, mam na myśli staż a potem normalna umowa. Bo dają szansę ludziom od razu po studiach. W tej branży musisz się wykazać a w tej firmie to musisz być jeszcze twardy psychicznie. Nauczysz się tutaj wiele ważnych i przydatnych informacji oraz nauczysz się pracować. Serio, tego im nie można odmówić. Duża dawka wiedzy, gwarantowana. Poznasz od środka jak to jest pracować w firmie która jest firma rodzinną a zarazem korporacja. Najgorszy mix jaki może być. Od okazji wysluchasz okazjonalnych, o wszystkim i niczym, za pierwszym razem się dobrze slucha. Dowiesz się że raport z tego co zrobiłeś, musi być napisany na koniec dnia i wysłany tam gdzie trzeba. A spróbuj o tym zapomnieć, to Ciebie nie ominie. Kontrola najwyższą forma zaufania. Pamiętaj też że obojętnie ile będziesz zarabiać w tej firmie mało czy dużo, dużo to wg nich zawsze zarabiasz bardzo dużo (tak myśla pewni ludzie) i masz niesamowita szansę się rozwijać, i pracować z najlepszymi - Tak potrafią ci powiedziec, każdy kto odchodził z tej firmy to wie jak jest. Pamiętaj też że w tej firmie wszystko co powiesz będzie wiedzieć każdy. Dlatego uważaj co mówisz i komu, w sumie to uważaj na każdego. Jak w każdej firmie, nic się nie ukryje. Nic nowego w dzisiejszych czasach. Dodatki w postaci multisport, lux med i ubezpieczenie.

U

Byłem na rekrutacji w tej firmie. Do dzisiaj nie dostałem nawet maila o wyniku rekrutacji - odczuwam to jako brak profesjonalnego traktowania kandydata.

Hanna

Faktycznie - o tego typu rzecz raczej nie powinno się wypytywać, bowiem nie mają one dużego znaczenia, jeśli chodzi o podjęcie pracy na jakimkolwiek stanowisku. Ale być może Prezes firmy Langowski Logistics miała w tym jakiś konkretny cel. Jestem jednak ciekawa, jakie warunki pracy oferują tam początkującym pracownikom. Powiesz nam coś o proponowanym wynagrodzeniu? Składa się z podstawy czy także i z dodatków?

Spedytorka

Pracuję w firmie Langowski od roku. Atmosfera jest fajna, nie tylko w moim pokoju, ale i w całej firmie. Na korytarzu mijam uśmiechniętych ludzi. Na pewno firma ma swoje minusy i ciemniejsze strony, ale każda jedna firma takie ma. Plusów jest zdecydowanie więcej, pracuje się przyjemnie, dlatego zdecydowałam się napisać ten komentarz.

Mieczysław
@Spedytorka

Skoro już rozmawiamy o plusach to może mogłabyś je wyszczególnić. Pozytywne strony zatrudnienia mogą zachęcić do pracy potencjalnych pracowników. Czy wynagrodzenie i przysługujące benefity zaliczyłabyś do plusów. A ewentualne kursy i szkolenia. Możesz na nie liczyć w Langowski Logistics?

Rekrutacja w tej firmie to jest żart... Pojawiłem się na umówioną godzinę na rozmowę, po 35 minutach oczekiwania gdzie w trakcie upomniałem się, nikt nie raczył się pojawić więc zrezygnowałem. Po godzinie czasu zadzwonił kierownik z pytaniem "czy dalej czekam bo nie może mnie znaleźć" podziękowałem za brak profesjonalizmu i marnowanie jedynie czasu. Po tej rozmowie zadzwoniła Pani z HR z przeprosinami i czy dam im drugą szansę w innym terminie. Zgodziłem się... I tu był błąd. 4 dni później odbyła się druga rozmowa (odbyła to dużo powiedziane), kierownik (nawet nie z tą osobą miała odbyć się pierwotnie rozmowa), dosłownie zadał mi 2 podstawowe pytania, po czym i tak dowiedziałem się, że rekrutacja na dane stanowisko jest już zamknięta ale potrzebują asystentów bo ciągle im brakuje... obowiązki praktycznie te same, dużo niższa pensja i praca zmianowa. Dodatkowo w aplikacji jest wymóg podania wynagrodzenia do którego i tak nie będą się stosować ( chyba, że się poda w okolicach najniżej krajowej). Jedynym słowem rozmowa trwała 6-7 minut, strata czasu i zero profesjonalizmu.

Co robię w obecnej firmie? Czy miałem styczność z przeładunkiem i załadunkiem?

Przesqrwol

pracowalem w LSH w dziale kolejowym przez rok - spotkalem sie z zyczliwoscia, wyrozumialoscia i wsparciem ze strony stosunkowo mlodego zespolu. praca spedytora z reguly jest stresujaca ale dzieki merytorycznej pomocy i heheszkom z wspolpracownikami dalo sie pokonywac problematyczne sytuacje i nie zwariowac :) Pozdrawiam!

Mieczysław
@Przesqrwol

Masz rację, spedycja to dość specyficzna branża, gdzie spedytor ma wiele obowiązków począwszy od monitorowania załadunku, drogi towaru, a finalnie rozładunku i podjęciu nowego towaru. Skoro jak piszesz atmosfera jest dobra, a koledzy pomocni jesteś zadowolony z zatrudnienia? Napisz jeszcze o wysokości wynagrodzenia i przysługujących dodatkach, gdyż ten temat na pewno zainteresuje osoby odwiedzające ten watek.

Byłem niedawno na rozmowie o pracę w Gdyni. Rozmowa odbyła się z panią dyrektor jednego z działów, bez udziału pani prezes. Rozmowa była przeprowadzona w sposób przyjazny i otwarty, w formie dialogu, nie tylko gradu pytań. Wcześniej czekając na korytarzu widać było wiele młodych (subiektywnie) osób rozmawiających na luzie, słychać było śmiechy z niektórych pokoi. Po spotkaniu otrzymałem informację zwrotną, tak jak zostało zapowiedziane. Pracownicy nie wydawali się zastraszeni lub zestresowani. Jeśli ktoś ma wątpliwość czy iść na rozmowę po przeczytaniu poniższych komentarzy, rada ode mnie: zobaczcie sami.

Marco
@Andrzej

Mi wystarczyła wymiana kilku zdań na rozmowie i wiem jak wygląda kultura organizacyjna firmy. Współczuję.

Gustaw

Widziałem ofertę pracy dla magazyniera, podpowiecie coś więcej?

Grzesiek

Pracowałem w firmie Langowski ponad 3 lata. Przez ten okres nie spotkały mnie żadne większe problemy, jak wszędzie znajdzie się coś na co można pomarudzić, ale ogólne wrażenie pozostaje pozytywne. Pieniądze na czas, normalna umowa, dodatki, nie ze wszystkich korzystałem ale można sobie wybrać. Przed podjęciem pracy też czytałem opinie na tej stronie ale mimo wszystko zdecydowałem się na rozmowę i pracę w Langowskim i nie żałuję. Dziwi mnie tak duża liczba negatywnych komentarzy, wydaję mi się, że lepiej porozmawiać z kimś kto tam pracuje na miejscu i poznać opinię od środka.

gdynianin 86

Fatalny pracodawca

@gdynianin 86

Twoja wypowiedź jest dosyć krótka i nie wnosi do forum konkretnych informacji. Może zechcesz ją rozwinąć i napiszesz z czego wynikają takie spostrzeżenia? Pomożesz tym osobom zainteresowanym kandydowaniem do Langowski Shipping.

gdynian 86
@Patrycja

nikt wam tyle nie da, ile pani Halyna naobiecuje. Pozdro dla kumatych

@gdynianin 86

Czym spowodowana jest Twoja opinia o tym pracodawcy? Zachęcam Ciebie do podania konkretnych przykładów związanych z pracą w Langowski Shipping. Każda wypowiedź, zawierająca doświadczenia pracowników firmy to cenna wskazówka dla użytkowników forum poszukujących pracy w Gdyni.

@gdynian 86

Po 3 dniach zwalniają ludzi w dziale księgowym dlatego ze wyniki sie liczą a nie ludzie, nie szkola sadzaja i radz sobie sam, atmosfera żadna, Stach sie odezwać i zero relacji. Każdy wchodzi i wychodzi. Cala firma. Osobiście nie polecam do mnie dzwonili proponując nawet wyższe pieniądze dlatego sie zgodziłam. Po 3 dniach zostałam odprawiona bo szukają "najlepszych ".... Cały czas ich szukają bo na okrągło jest ich ogłoszenie w internecie. Jeżeli chcecie stracić czas powodzenia.

gdynian 86
@569

Ciągle szukają pracowników, bo cała branża wie, jak "dobra" jest ta firma. ;) Stąd problemy kadrowe. Spróbuj sobie urlop zaplanować, bez szans, ciągłe nadgodziny (darmowe).

@gdynian 86

Na jakie stanowiska jest największe zapotrzebowanie w Langowski Shipping? Podziel się z użytkownikami także informacją o tym, jakie warunki powinien spełnić kandydat o pracę oraz w jaki sposób można złożyć swoją ewentualną aplikację. Swoją wypowiedzią pomożesz osobom poszukującym pracy w Gdyni.

Patrycja

Firma Langowski Shipping do pracy w Gdyni poszukuje osoby na stanowisko Agenta Celnego. Do wymagań należy między innymi: minimum rok doświadczenia, znajomość języka angielskiego, aktualny wpis na listę agentów celnych, znajomość unijnego prawa celnego. Dla osób zainteresowanych dodaję link: http://www.lsh.pl/uploads/pliki/agent%20celny.pdf Czy kogoś z Was zainteresowała ta oferta?

Magda

Pracuje ponad rok i jestem bardzo zadowolona. Atmosferę i jakość pracy tworzą ludzie, którzy sa głównym trzonem i siła w Langowski Shipping. Jesli potrafisz ciezko pracować, a do tego masz pomysły mysle, ze to miejsce swietnie pasuje wlasnie do Ciebie;)

mela.wotraz

Firma jak najbardziej godna polecenia. To zaszczyt móc pracować w tak fajnym miejscu. Nie mam pojęcia skąd te negatywne opinie. Pewnie zawiść i zazdrość. Wystarczy chcieć, mieć chęci zapal do pracy a zostanie się docenionym. Szanowna pani prezes jest bardzo życzliwa, wyrozumiała, chętnie dająca szanse młodym osobom. Naprawdę polecam wszystkim wspaniałą przygodę jaką jest praca za godziwe pieniądze w tej firmie

@mela.wotraz

Dobry nick, czytany od tyłu wyjaśnia wiele.

@mela.wotraz

Od razu widać, że tak propagandowy post, niemający nic wspólnego z rzeczywistością, pisał ktoś z rodziny pani prezes...

blee
@mela.wotraz

ile dostales premii za napisanie posta pozytywnego?

kin
@blee

Przecież widać, że nick znaczy "żartowałem", czytane wspak :)bo aż się za głowę złapałem, że to może być prawda :P

@mela.wotraz

a SZanowan Pani Prezes wróży jeszcze z dat urodzenia pracowników, czy zmieniła taktyke, :)

Patrycja

@dojna krowa, czy pracujesz w Langowski Shipping? Duża liczba ofert pracy, może wynikać również z powodu rozwoju firmy. Zatem proszę, podziel się swoim doświadczeniem z nią związanym. Jakie warunki zatrudnienia zostały Tobie zaoferowane przez firmę?

Jurny buchaj
@Patrycja

(usunięte przez administratora) Skoro taka zainteresowana jesteś i wszystko negujesz to wyślij cv. Napewno cię przyjmą. Sama się przekonasz i podzielisz opinią jak ci tam wspaniałe. Kto normalny szukający roboty udostępnia link dla potencjalnych konkurentów o stanowisko?

@Patrycja

PS.: Żaden rozwój firmy, każdy zdrowo myślący stamtąd ucieka, stąd duża rotacja.

Patrycja

Firma Langowski Shipping na swojej stronie internetowej udostępniła rekrutację na stanowisko Agenta Celnego. Dla osób zainteresowanych ofertą pracy dodaję link: http://www.lsh.pl/uploads/pliki/agent%20celny.pdf Czy ktoś z Was wie jak wyglądają warunki zatrudnienia na tym stanowisku?

Były niewolnik
@Patrycja

Niestety, ale dużo z wspomnianych zarzutów było zgodne z prawdą.

@Patrycja

Dużo ofert pracy wynika z olbrzymiej rotacji w firmie. Wszyscy uciekają z dala od tego pseudo-pracodawcy. Agenci Celni codziennie musieli zostawać po godzinach pracy, aby się wyrobić z robotą, nadgodziny bezpłatne...

Patrycja

@blee, w swojej wypowiedzi stawiasz poważny zarzut firmie. Pamiętajmy, że wypowiadamy się na forum publicznym i informacje w nim zawarte powinny być zgodne z prawdą. Czy sytuacja wspomniana przez Ciebie ma rzeczywiście miejsce w firmie Langowski Shipping?

Teresa

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje?

Były niewolnik

Szkoda zdrowia i czasu na tą firmę. Nie warto zapamiętywać nazwisk pracowników, rotacja taka, że dziś rozmawiasz z gościem, a jutro już nie pracuje. Wynagrodzenie słabe, wszelkie obietnice można wsadzić między bajki, a wszystkie opinie na temat wypłat premii i nadgodzin są prawdziwe. Pani Langowska powinna odejść na "emeryturę" z pożytkiem dla firmy. Nie polecam jako pracodawcy.

ble
@Były niewolnik

na emeryture nie pojdzie. z tego co widze to zatrudnia ludzi z up aby zgarniać dofinansowanie na stanowisko a pozniej zwalnia. Trzeba byc głupcem, aby na to pojsc.

Iwo

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Jarosław K

Chaos. Milion pomysłów na minutę, wszystko w teorii. W praktyce nie funkcjonują poprawnie żadne niezbędne aspekty firmy logistycznej. Donosicielstwo posunięte do granic absurdu. Rotacja taka, że nie jesteś w stanie zapamiętać nowych twarzy. Szacunek - żaden, ale wszystko w dobrej wierze.. Wycieczki osobiste co do ubioru, wyglądu nawet panów , uczesania, ciąż u pan - to wisienka na torcie. Część ludzi - perełki marnujace się tam strasznie.

Patrycja

@Magda jak dawno odbyła się Twoja rozmowa kwalifikacyjna? Rzeczywiście, pytania o życie prywatne i dzieci są podczas procesu rekrutacyjnego co najmniej nie na miejscu. Piszesz też o bardzo ścisłym dress codzie. Chyba nie widziałam, by ta kwestia była wcześniej poruszana na wątku. Czy inni z Was też mieli właśnie takie doświadczenia z pracy w firmie?

Nie Polecam
@Patrycja

Niestety tak. Ubierałam się schludnie, a i tak kilka razy byłam wzywana do gabinetu p.prezes, gdyż jej zdaniem powinnam ubierać się "bardziej z pazurem, tak, żeby w innych pracowników występowała energia, jak będę wchodziła do biura". Poprosiła mnie też do swojego gabinetu w celu uczesania mi włosów wg jej stylu.

Livia
@Nie Polecam

Hahhaa. Dołączam do klubu źle uczesanych i źle ubranych.

Zostaw merytoryczną opinię o Langowski Logistics Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Langowski Logistics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Langowski Logistics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Langowski Logistics Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Langowski Logistics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Langowski Logistics Sp. z o.o. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Langowski Logistics Sp. z o.o.