Opinie o Vision Express SP Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Vision Express SP Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Vision Express SP Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vision Express SP Sp. z o.o. w Warszawa

Labówka

Poczytajcie sobie opinie pracowników laboratorium essilora. Tutaj na goworku. Czeka nas zwykła zagłada. Tam nie ma chętnych do pracy, nie ma żadnej jakości i pracują na 3 zmiany, 12 godzinne. To gwarantuje jakość? I mają nam robić okulary? LEŻYMY! Nie przekona mnie żadna nowomowa o kocetracji, jakości, pozytywnych zmianach. To mechanizm na wyzysk, a nie troska o klienta i pracowników VE.

Były labowiec

Ooo będę pierwsza! Zamknięcie labów??? Serio??? Oczywiście, firma i tak zarobi, bo nawet jeśli straci "kilku" godzinowych klientów to stratę nadrobi brakiem premii dla pracowników salonów - zarówno za budżet jak i za wykonanie okularów. Bonus dla DS za wykonanie prac wszedł w życie w maju i zaraz i tak go nie będzie. Aaaa nieeeeeee, przepraszam! Jak to powiedział nasz wszechpotężny prawnik J.S - "W 29 salonach ten bonus dla DS zostanie!". Panie S. Jesteś Pan żałosny!!!

Lila
@Były labowiec

Dyrektor prawnik JS to zwykły administrator zewnętrznych kancelarii. Sam nic nie umie, więc zleca fo na zewnątrz do najdroższych w Polsce kancelarii. Może i lepiej, bo jak już coś skleci to vision dopłaca. Szkoda, że go z tego nie rozliczają. Po co Essi lab, zastanówcie się? Dyrektorzy też ich nie będzie, jeszcze chwila.

Karo
@Lila

Zgadzam się taka sama marionetka jak wszyscy. Wyżej wymienieni może to i lepiej że zleca bo jeszcze byłby wstyd na cała Polskę

Gaweł
@Były labowiec

Mam do Ciebie prośbę. Od dnia kiedy nie będzie labu, dawaj nam znać jak to przekłada się w praktyce. Bo z optyki pozostanie tylko wymiana podnosków. Bo to, co firma z nami robi, w XXI wieku nie mieści się w głowie. Przez lata nauczyliśmy Klientow do szybkiego, dobrego serwisu, a teraz konkurencja otwiera szampany. Już dawali znać, są zachwyceni. To jest koniec VE w Polsce. Każdemu Klientowi przed sprzedażą powiem, jak i kiedy otrzyma okulary, a jak i za ile mniej robi to konkurencja.I ilu pracowników straciło pracę.I niech ktoś napisze tu adres do szefów we Włoszech. Chcę im napisać jak to u nas wygląda i dlaczego to jest duży błąd.

@Gaweł

Sorry ale danego mamy robić wymianę podnosków skoro to lab w pryszkowie ma robić ? Dlaczego mamy tracić czas skoro mamy skupić się na kliencie, nie przesadzaj :) wyślij do Labu przecież mają się wybrabiać

Lab
@Były labowiec

Pracuje w firmie kilka lat. Nie myślałem,ze tego doczekam. Jak inni odchodzili ja zostawałem . Ludzi sporo się przewinęło.Trzeba bylo wtedy uciekać.A teraz co mam przeciskać się między 20 -sto latkami.(na sprzedaży chyba jakaś porażka).To praca dla studentów .Facet 40 lat ha ha.Uciekam

LILA

U nas jest tak samo. Wracają klienci, którzy zamawialii okulary w salonie bez labu, czyli robione przez lab centralny. Robię zdjęcia tych okularów.To jest nieporozumienie. Nigdy, żaden lab centralny nie osiągnie poziomu pracy optyka w labie znajdującym się w salonie. To jest inna liga. Nie mówiąc o zwykłej relacji z klientami, często wieloletnimi. To zostaje likwidowane. TO JEST WYROK NA FIRMĘ. Te bogate ludzie na górze wiedzą więcej, excel im podpowiedział... Faktycznie, odwrót klientów będzie ogromny. Jeżeli ktoś robi 20 lat okulary, to jest w tym juz naprawdę dobry. A znam w naszej firmie kilku "magików", którzy potrafią zrobić bez problemów ( i z iso) prace, ktore lab centralny wycofuje. To są setki prac, uratowanych przed zwrotem, reklamacją itp.I klient zostawił pieniądze. No, na to excela nie ma. I tych ludzi firma się pozbywa. Gatuluję wyobraźni zarządzie i właścicielom w Mediolanie. I jescze jedno. Argument prac w 1 godzinę, aby pozostać labem, to jak walniecie w twarz salonom, które prawie zawsze robią plan. Robia na progresach i generalnie na RX ach, bo tego od nas przez lata wymagaliście. Kara za dobrą pracę?

SO

Strategi genialna. NIe robicie godzinówek, to was zlikwidujemy. Ale kilka lat wcześniej ograniczyliście zakresy, w szyfladach złoto w plusie fi 65. A mówiliśmy, że ma być fi 70. No to z tych waszych decyzji zamawialiśmy RX. Plus pobór od klienta 20 zł, za express. To odbierali okulary na drugi dzień. Nasza wina, czy wasza świadoma praca. Zrobiliście z nas nieżle w balona. Był u mnie sąsiedni optyk. Kupuje drugą maszynę. Pozdrawiam.

Doradca

Tak się zastanawiam jak zarząd wytłumaczy zwolnienia doświadczonych kompetentnych często optyków przy równoczesnej rekrutacji i zatrudnieniu nowych pracowników z brakiem doświadczenia? I co na to EXCEL? Od kiedy szkolenie niewykwalifikowanego pracownika jest tańsze od zatrzymania specjalistów? To się nazywa optymalizacja kosztów wg Vision Express.

Sikorka73
@Doradca

To jest żenada. Już na salonach pracują ludzie z bazarku. Ja jestem doradcą i labowcem. Pracuje dla tych ciołów 10 lat i z każdym rokiem jest gorzej i firma mnie żyłuje. Mamy roboty ponad miarę, szczątkowe etaty, budżety z kosmosu i nowe kadry walą pracowników na kasę. Trzeba pilnować pasków, bo "pomylki" są rzędu 800/1000 zeta. Co to, (usunięte przez administratora) ma być????

LOLO

Piszcie gremialnie do tego człowieka: (usunięte przez administratora)Pewnie to nic nie da, ale jak dostanie kilkadziesiat maili z Polski, może zrozumie, że laby to wartość, nie obciążenie. Opiszcie czym dysponuje konkurencja, jak tracim, że wieloletni optycy, filary salonów pozostaną bez pracy lub z łaskawości firmy będą sprzedawaćy itd. Jaką "jakość" oferuje lab centralny, i dlaczego mało zarabiając mamy zarabiać jeszcze mniej. PISZCIE! I piszcie na mediach społecznościowych, czym zostaje VE i jak traktuje pracowników Na profilu VE na (usunięte przez administratora)szczególnie, niech naród sie dowie.

Czesiu

Podziękujmy "naszemu" ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU. To są zwolnienia grupowe i firma musi wypłacić odprawę, takie jest prawo. Dlaczego vision przedstawia się jako wspaniały empatyczny pracodawca oferując minimalną odprawę za którą mamy być wdzięczni a nawet czuć się winni bo narażamy firmę na straty?

Nie wiem

Czy w jakiś salonach byli zatrudnieni na umowie laboranci? Mamy lab ale u nas nie ma takiego stanowiska. O co tu chodzi? Czy firma wysłała już wypowiedzenia?

Faseta.

Ogromne pieniadze musieli zarabiać Ci optycy w labach. Straszne to obciążenie dla giganta. Żeby zakład optyczny bez labu? Gratuluję Essilux. Rozwaliliście prawie trzydziestoletnią naszą pracę. I nie rozumiecie, że jak coś jest masowe, to z założenia nie jest dobrej jakości? Centralnie, jak w komuniźmie. Za jakiś czas będziecie te laby zakładać. Excel was (usunięte przez administratora) a wrażliwoś społeczna zanikła. I gratuluję humoru przekazującym te wiadomość na wizji. To był prawdziwy obraz firmy, niczym niezakłócony, Bezrobocie, czy pewne obniżenia pensji jest takie wesołe. Faktycznie, z dobrego przez lata pracodawcy, pozostał korporacyjny bełkot. Omijajcie tę firmę chętni do pracy i klienci. I ta udawana troska przekazujących. Dno.

Jolka

Magdaleno mam nadzieje że dojdzie do Ciebie nagranie w jakim teatrze wystąpili Niżej wymienieni : nie wymieniam ich tu bo znaleźli by się w w wyższych komentarzach a na to te osoby nie zasłużyły przez to jak drwiły z osób które zostały zwolnione. Mam nadzieje że zostaną wyciągnięte konsekwencje i że te osoby napiszą bezpośrednie przeprosiny do salonów w następnym biuletynie bo to co się wydarzyło nie powinno mieć miejsca… Jak można być bussinespartnerem a drwić jawnie z ludzi JAK!

może Pani Magda chciałaby być naszym klientem ale takim świeżakiem - żeby powiedzieć jej kiedyś to było w 10 minut ale teraz każdy ma amnezje skupić się na nowych klientach mamy/ zapraszamy za 10 dni jeśli Pani okulary nie zaginą bo i takie cuda z centralnym się zdarzały ???? No chyba że chce Pani nowe to taki sam czas oczekiwania co i na naprawę ????

Stara

Włśnie z przodującej firmy optycznej staniemy się naśladowacmi Marchewek, Brrilen, Kodano czy Paris Optique. Labyto był nasz jedyny atut. Społeczeństwo się starzeje, tym samym ubożeje. Kto będzie kupował oprawy Luxo? Brak optyków już odbija się jakościa sprzedawanych okularów. Laby centralne niegdy nie osiągną poziomu pracy skupionego optyka. Widuję te prace i to jest dramat. Zaprzepaszczono tą decyzją pracę długoletnich spacjalistów, którzy ratują jeszcze resztki optyki w VE. Ta decyzja, poza osobistymi tragediami, jest zdumiewająco głupia i skrajnie szkodliwa. A jak sobie poradzą salony w centrach miast, tych z wejściem od ulicy to sobie nie wyobrażam. Oni stracą najwięcej klientów. A ich sąsziedzi optycy tylko zyskają. A potem stracą swoją pracę, bo spadek obrotów to będzie przecież tylko ich wina. Szkoda mi tych 21 lat pracy.

Jolka Jolka

Jarosław P Marta W Magdalena K Karolina K Natalia S- Chwila przed tragedia ogłoszenia że zamykają laby gdzie dobrze wiedzieliście po co jest to spotkanie głupie żarty na temat dlaczego Jarosław P tak opalony na twarzy aaaaa bo trawę kosił głupie żarty pod kątem diety keto i kto jakie ma przepisy na deserki Magdaleno. Marta W jak i komu chusteczki sprzedać żeby była super konwersja w Giżycku gdzie wyjeżdża Jarosław. Nie wstyd wam? W robienia z siebie idiotów przed tyloma ludźmi którzy czekają na informacje co z nimi?! Czy będą mieli co do garnka włożyć we wrześniu. Jeśli te rozmowy się nagrywały proszę odsłuchać co zostało mówione przed wygłoszeniem po co w ogóle te spotkanie jak dobrze wiemy dla połowy dyskryktu było wcześniej ludzie mieli łzy w oczach oglądając tą komedie w waszym wydaniu. Jesteście obrzydliwi !!!!!!!

Gorol
@Jolka Jolka

...Po czym po kikunastu minutach zwolnionym proponują pomoc psychologa. Upodlanie pracowników jednak postępuje. Kim sa Ci ludzie? Kilkanaście lat temu to była inna liga zarządzających. Jeszcze zatęsknicie za labami, i będziecie je odtwarzać. Zobaczycie, jak i wam włoski pan przytnie pensje, bo to jest cel firmy. Mało pracowników za małe pieniadze.

Kto następny

Teraz ja dobra koleżanka - wam mówię gdzie ciąć koszty jeden dyrektor na 4 salony i 1 regionalny na 3 regiony. Koszty przeliczcie sami. Co to za dyrektor co siedzi i nic nie robi a może taki co miałby 4 salony może i by się wykazał i koszt mniejszy. Hello essi przemyślcie to :) a nie laby zamykacie !

Lab

Czy u was też nagle dyrektor robi okulary? Kilka lat siedział i zapomniał jak się obsługuje szlifierkę a teraz nagle sobie przypomniał, jak płacą dyrektorem za robienie okularów, słabe podwyżki były dla dyrektorów, że trzeba doradcom premię zabierać? Firma jak zwykle zabiera doradcom.

Dyr
@Lab

Jak się opieprzaliscie i nie miał kto robić to dyr za darmo też nie chciał. Teraz nagle tacy pracowicie jesteście....?

DK
@Dyr

:D czyli jesteś jednym z takich, mogę sobie dorobić, podwyżka za mała to zabiorę doradcy, już widzę jak labie nie miał kto prac robić, jakby się doradcy w labie "opieprzali" to ciekawe jak się budżet robił, żałosny komentarz

Ktoś
@DK

Brawo nareszcie ktoś prawdę pisze. Ci wspaniali DS zawsze znajdą na siebie obronę.A moze tak zrobić szkolenia i niech więcej DK wycina .A nie blokować robotę i dawać tylko jednemu robotę na labie .Może czas zrobić szkolenia niech inni sobie zarobią A nie tylko Wy DS. Bo prawda jest taka ,że pchacie się wszędzie a i tak duzzzo więcej kasy dostajecie . Dostajecie nawet za czynniki więcej ,a my to co jakieś g.....jesteśmy .? Już teraz płacą za zaloz nie konta 1 zł . Naprawdę czy to nie jest pogardą dla DK.

Opto
@Ktoś

Bez przesady, DK ciągle dostaje coraz większe premie, coraz wieksza podstawa, firma ciągle doklada kolejny cel dzięki któremu można więcej zarobić. Optomerysta nic.. ani podwyżki podstawy, ani żadnych celów więcej jeżeli chodzi o premie. Zarobki tak się zaczęły zlewać, że aż tylko czekać aż opto zaczną odchodzić, jest coraz gorzej.. DK na prawdę ma już więcej od optometrysty!

ktoś
@Ktoś

Serio? Dyrektorzy mają więcej za wskaźniki? To chyba pracujesz w innej firmie. Dyrektor ma stały cel, który się nie zmienia. Dorzucili Wam za ray ban? Super, bo nam wskaźnik podzieli na 3, a kasa ta sama. I co mam płakać? Do labu jakby każdy DK wycinał to salon by płacił za same stłuczki. Nikt nie broni dk się szkolić i piąć na ds jak uważacie, że jest tak cudownie.

Antoni
@ktoś

Firma daje chętnym możliwość robienia szkoleń i awansu? No i jakie to są kwoty teraz podstawy i premii dla doradcy klienta?

Aaaa
@Opto

Ciekawe gdzie, cele raczej są nie realne więc nie przesadzaj że wypłata do I optomeyrystu są już bardzo zbliżone.

Sara

Najwyższy czas się zabrać za DS nierobów, u nas w salonie to samo. Ciągłe spóźnienia, wychodzenie wcześniej z pracy kilka godzin bez odrabiania, wyjścia prywatne również bez odrabiania. Nie robi spotkań z pracownikami, co chwile wychodzi na zakupy kilka razy dziennie i wieczne przerwy na jedzenie, nic nie wie, nic go nie obchodzi, salon sam się kręci bez niego a kasę największą zbiera!!!!

Oka
@Sara

A zglaszaliście taki problem wyżej?

Optos

Ile na h mają opto? Jakie są aktualne stawki w VE?

Dyrektorzy ???

Ile zarabia dyrektor salonu? Zastanawiam się czy warto.. jaka jest podstawą jak wyglądają premie dyrektorów?

Katarzyna
@Dyrektorzy ???

Dorzucę się do pytania, na jakie dodatki mogą również liczyć? Są jakieś fajne prowizje? Od czego konkretnie zależne i jakie kwoty takich premii?

Przyszła optoo

Jak tak sobie czytam o sytuacji na rynku pracy w branży optycznej to zaczynam się zastanawiać czy dobrą decyzję podjęłam zaczynając studia. Ahhh, może jednak za kilka lat będzie lepiej. Manifestuję.

Opto
@Przyszła optoo

Ostatecznie każdy kto nie chce przymierać głodem idzie do korpo np. na przedstawiciela, zakłada własny biznes albo zmienia branżę. Są salony gdzie osobie po studiach i z doświadczeniem proponują minimalną, ale oczywiście dowiesz się na rozmowie, bo nie łaska napisać w ogłoszeniu. W siecówkach zarobisz więcej, ale przy tym młynie, warunkach (kto pracował w galerii ten wie) i godzinach pracy i tak bez szału. Plus, że pomagasz ludziom, Twoja praca jakoś poprawia innym życie, ale jak słyszysz, że junior klepacz w Excelu zarabia więcej to trochę wkurza

@Przyszła optoo

U nas to samo, na początku zapomniał jak się robi prace teraz (usunięte przez administratora) lider laboratorium śmiech na sali

Jolka

Nie do końca g.. bo miał budżet za który dostawał wynagrodzenie, a pracownik miał bonus w postaci wynagrodzenia za ciężka prace. Ds ma dużo większa podstawę i dużo większe bonusy za KPI tak samo za TK wiec to co piszesz ze miał z tego G nie do końca jest prawda. Masz prawdziwego DS który stoi za swoimi pracownikami i angażuje się tak samo. Ja pisze o ds którzy nic nie robili czyli nie pomagali osiągać budżetów pracownikom tylko zależało na tym aby był. A to jest inna sytuacja nie mam na myśli DS którzy robią wszystko aby pomoc. A takich to można na jednej ręce policzyć w całej Polsce u siebie w regionie znam takiego jednego i to by było na tyle

Laboratoryjny obserwator
@Jolka

Miał "g" i tyle, mówimy o pracach okularowych gdzie robił charytatywnie i wszystko przekazywał na bonus motywacyjny.... sam siebie demotywując... nie uważasz, że głupotą jest zabieranie DS bonusa za prace na salonie i do tej pory z Labu. Nasza góra sobie wymyśliła bonus motywacyjny to powinna taką kwotę zapewnić, którą DS dysponuje i rozdzeila wg celów a nie jakieś "Janosikowe", zabrać jednym aby dać drugim...

Doradca

Jaką podstawę ma dyrektor salonu? Czy ktoś wie w jakim to jest przedziale? Zastanawiam sie czy warto...

Zostaw merytoryczną opinię o Vision Express SP Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vision Express SP Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vision Express SP Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 313.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vision Express SP Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 260, z czego 14 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 104 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vision Express SP Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vision Express SP Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vision Express SP Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 488 ocen.

Vision Express SP Sp. z o.o.