Opinie o Abakus Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Abakus Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Abakus Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Abakus Sp. z o.o. w Warszawa

Niejednokrotnie dodawałem opinie na temat realnych warunków i problemów w abakusie. Na szczęście firma reaguje, usuwając opinie...

Cwks
@Anonim

Tak działa firma Abakus. Prawda w oczy kole. Prawdziwe opinie które nie pasują tej firmie są usuwane.(usunięte przez administratora) Firma jest oficjalnym dystrybutorem Depo ale ma w ofercie oswietlenie innych firm. Usuwaniem postów Abakus chce sobie zrobic dobry PR. Nie tędy droga. Klienci doskonale wiedzą, że Abakus nie jest cenionym dostawcą części w branży. Do zakupów ciągle szukają osoby na to samo stanowisko

Tomasz Janxckx
@Cwks

o cześć Tomek. :))) chyba wszystkie firmy motoryzacyjne już zaliczyłeś w tym kraju

wks
@Tomasz Janxckx

hejka Rob, hejka

mixx

Pracował ktoś jako magazynier i pracownik produkcji i może się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Kuba

Raczej nie polecam pracy w magazynie. Kierowncy zmian to (usunięte przez administratora) totalne (kapusie, którzy dzięki temu awansowali), człowiek zarządzający magazynem nie ma pojęcia o logistyce. To nie Kross w Przasnyszu panie piękny, tu mamy Warszawę! Nie pruszków, nie przasnysz! WARSZAWA! Ale do tematu - pieniądze niezbyt duże (max 3000 z nadgodzinami), socjalu praktycznie nie ma. Towar rozwalony po całym magazynie, ścieżka zbierania mówiąc delikatnie z doopy.Wózki w większości Toyota, w miare nowe. Jeden Still z wysięgnikiem na 8 lub 9 trawerów bez kamery! Na 14m wysokości bez kamery, na wyczucie! Można z 10 minut szukać kierunkowskazu do np Astry II, którego nie ma w miejscu gdzie być powinien... A po zgłoszeniu braku okazuje się, że to błąd, bo pomyłka, bo system źle działa itp.... Reasumując: trafiając tam można nauczyć się paru rzeczy, le doświadczonym MAGAZYNIEROM (ni mylić z magazynierami) nie polecam tego czegoś...

Bracia
@Kuba

Piękna Fiolo trzeba nauczyć się liczyć i tyle, każdy powinien brać odpowiedzialność za błędy, w ostatnich dwóch latach w magazynie zmieniło się wszystko na plus, od warunków socjalnych po uporządkowanie towaru w lokacjach. Fiolo udostępniono Ci możliwość nauki i zebrania doświadczenia jazdy wózkiem, pozostało teraz nauczyć się liczyć. Wynagrodzenia nie są wysokie, ale w porównaniu ze średnią Warszawy nie są na niskim poziomie. Oczywiście zawsze może być lepiej. Wózki Toyota w miarę nowe :), zakupione były nowe. Sprzęt jest sprawny, konserwowany i naprawiany na bieżąco, przeglądy UDT wózki przechodzą bez najmniejszych problemów. System źle nie działa, tylko należy odkładać towar w miejsca w które został potwierdzony skanerem. Składowanie na 14m bez kamery to prawda, dla tego obsługują takie lokacje najbardziej doświadczeni pracownicy, którym Fiola jeszcze nie jest. Nie oczerniaj osób, które kontrolują błędy MAGAZYNIERÓW, bez nas nadal byłby bałagan.

obiektywna

Czytam posty wielu pracowników wylewających pomyje na byłych lub teraźniejszych pracodawców. 90 % to negatywy! - jeśli nie wierzycie sprawdzcie sami ! Dlaczego pytam? Czy pracodawcy są tacy źli - czy może problem leży w nas samych pracownikach. Chcemy dużo zarabiać - a nie chcemy więcej pracować!. Mamy pretensje do pracodawcy o wszystkie niedogodności a często nic nie proponujemy i nic nie wnosimy w zamian. Chcemy dużo zarabiać a niewiele umiemy - i czasami nie chcemy się uczyć. Warto zastanowić się przede wszystkim nad samym sobą zadając pytanie - czy rzeczywiście robię wszystko co mogę dla tego lub innego pracodawcy. Dzisiaj każdy pracodawca stąpa po bardzo cienkiej linie - nie dość, że biurokracja rozwinięta do granic absurdu, Rodo, PPK , Tarcze antykryzysowe to również olbrzymia niepewność ekonomiczna i zdrowotna - powinniśmy wszyscy pomagać a nie krytykować. Łatwo zrzucić winę na pracodawcę,żonę lub męża państwo czy partię rządzącą - gorzej ujrzeć swoje błędy i pomyłki i zaproponować jakieś rozwiązania. Być może ta pandemia jest szansą, wskazówką ale i przestrogą dla nas abyśmy się pozbierali i zaczęli szukać winy w nas samych.

Obiektywny
@obiektywna

Widać, że prawda boli i jest niewygodna dla firmy Abakus. Najlepiej wytykać błędy innym a nie widzieć ich u siebie czyli w działalności firmy Abakus. W dobrym tonie jest krytykowć też innych - najlepszą obroną jest atak. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością to komentarz p. Iwony. No cóż można i tak, lecz ludzie mają wyrobioną opinię o tej firmie.

Magazynier545
@obiektywna

No faktycznie ludzie nie chcą pracować.. Ale to że norma na magazynie wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu roku już nie ma znaczenia

Racja. Niektórzy wózkowi będąc pod wpływem jeżdżą zygzakaki po alejkach, lub wchodzą w zakręty na " jednym kole". Widziałem skutki takich manewrów. Palety spadały z wideł. Zakaz słuchania muzyki na wózkach nic nie zmieni. Chociaż przynajmniej słychać własne myśli. Ryk był potworny. "CAŁA SALA..." itp. bzdety. Nadawcy wiedzą o kogo chodzi.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Abakus Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Sprzątanie mieszkania wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Byłem na rozmowie

@obiektywna, Czy żeczywiście obiektynym jest mysleć że, skoro pracownik prosi o podwyżkę, to musi tez wiecej pracować? Po takiej wypowiedzi przypominają mi sie egipcjanie budujące piramidy. A nie moze byc tak, że wieloletni pracownik który pracował wiecej przez ostatnie lata i poprostu zasłózym na dowartościowanie w formie podwyzki?

Alpy

Przed wyjazdem z Polski tam pracowałam, mam bardzo dobre wspomnienia, fajny zespół ludzi, dyrektor w porządku - pozdrawiam, większość widzę to raczej wpisów konkurencji, albo ludzi którym się coś w życiu nie udało, bo z rzeczywistością która widziałam od wewnątrz, te wpisy nie mają wiele wspólnego, taka typowo strona dla Polaków, jeden opluwa drugiego, a trzeci na tym zarabia i się z tych dwóch śmieje :)

@Alpy

Tak właśnie sobie tłumacz. A tam za granicą to to wszystko takie (usunięte przez administratora)

za granicą
@Srut

nawet nie pytaj, tam ludzie w innym języku gadają i nic nie zrozumiesz, MZA też tam nie dojedziesz

Nikodem

Ciekawi mnie jak wyglada praca w Alupol Oswiecim na stanowisku operatora i jakie sa zarobki bo widzę że są oferty pracy, dzięki za jakiekolwiek informacje.

@Nikodem

A co ma piernik do wiatraka?

Izabela

Witam.Jestem po rozmowie i zaproponowali mi stawkę.Mam pytanie czy przy podpisywaniu umowy stawki nie zmniejsza mi

Konrad

Według tej firmy, o firmie Abakus należy pisać dobrze, albo wcale:) Prawdziwe, oparte na faktach opinie o tej firmie są usuwane, a dodatkowo na autora "niepolitycznego" postu spadają gromy, od oddelegowanych pracowników tej firmy. oprócz tego sztuczne posty, typu @pracownik opisujące, jak jest fantastycznie w tej firmie, no po prostu sielanka, bajka:) Jeśli ktoś pracuje w tej firmie, to na własną odpowiedzialność. Perspektywy żadne. To nie jest ceniony dostawca części samochodowych na rynku wśród swoich odbiorców. Pozdrawiam kumackich...

Janek magazynier

Praca na magazynie w tej firmie to totalna lipa!! (usunięte przez administratora) brud i smród!!

Wózek na C kaput
@Janek magazynier

Potwierdzam. Dużo brakow w lokacjach z ktorych są wz do wydania i w dodatku wieczne pretensje od przełożonych zeby szukac tego czego fizycznie nie ma. Ogólnie cześć ludzi to tam po jakiejś mocniejszej kawie chodzi.. DRAMAT!

Czym Abakus Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Teraz będzie zupa.

Przewoznik

Firma przepisuje ładunki z timo na transa Bez pozdrowień

Kocham_swoją_pracę

Abakus jest dość specyficzną organizacją, która ma swoje wady i zalety. Jeżeli chodzi o zalety to wbrew temu co można przeczytać na tym forum to takie istnieją. Przede wszystkim główną zaletą jest niski próg wejścia. Dla osób, które poszukują pierwszego doświadczenia jest to idealne rozwiązanie. Firma w tak niedorzeczny sposób poszukuje oszczędności, że przekazuje bardzo skomplikowane procesy osobom, które w każdej innej firmie musieliby przejść gęste sito rekrutacji i weryfikacji. Ma to oczywiście swoje wady bo sporo procesów, klientów etc. trafia do ludzi, którzy faktycznie nie powinny się tym zajmować. Jednak jest to dość dobra okazja na podłapanie pierwszego doświadczenia. Kolejną z zalet jest dość luźna i swobodna atmosfera w pracy. Mało jest firm, które tak luźno podchodzą do organizacji pracy i dają wolną rękę pracownikowi odnośnie jej realizacji np. godziny pracy. Należy zauważyć, że jest to raczej efekt nieogarnięcia się pracodawcy i kolejnych oszczędności względem wyznaczania jasnych celów, organizacji i monitorowania pracy, a atmosfera jest efektem innych pracowników, nie rezultatem pracodawcy mającym na celu poprawienia warunków pracy. To by było z zalet. W przypadku wad jest należy przyznać, że większość negatywnych opinii tutaj jest mniej więcej poprawna (może poza magazynem). W niektórych przypadkach nieco wyolbrzymiona, ale w kontekście całości wydaje się poprawna. Oczywiście w ogólnym zarysie i nie licząc jawnych przypadków trollingu. Najogólniej rzecz biorąc to Abakus jest wehikułem czasu, który przenosi cię do czasów w którym pracodawca był twoim panem i władcą, który nie robi nic więcej dla pracownika ponad to co absolutnie musi, a to co musi będzie naciągał i kombinował do granic możliwości (i przyzwoitości) tylko by wydać jak najmniej. Pracownik jest kosztem. Nie widzi się tutaj zależności, że to pracownik napędza tą firmę. W skrócie? Klasyczna polska średnia firma. Szerzej?: - dialog pomiędzy managerami praktycznie nie istnieję. Jeżeli ktoś jest zainteresowany jak wygląda rozmowa z kimkolwiek z „góry” to ma na tym forum idealny przykład. Odpowiedzi użytkowników @Anons czy @HT przypominają to co mogłoby napisać kierownictwo i nie zdziwiłbym się gdyby tak faktycznie było. Zero odniesienia się do treści tylko personalny atak. -szkolenia/benefity: to po prostu tutaj nie istnieje. Nie ma i nikt nie słyszał o żadnych benefitach. Nawet parking w firmie dla wybranych. -@Vanos „Abakus gra na nosie Depo i ukrywa przed swoim wiodącym dostawcą, że ma w ofercie oświetlenie innych firm konkurencyjnych wobec Depo.” -wynagrodzenie, stawka taka, że w Biedronce dają więcej dają na dzień dobry więcej. Po części dlatego fizycznych pracowników tak ciężko „zachęcić” do pracy tutaj. -Premię „uznaniowe”: tj. oficjalnie są na podstawie celów, ale o nich dowiaduję się pracownik tuż przed lub w połowie okresu rozliczeniowego. Same premię są rozliczane w sposób dość… kreatywny. -lokalizacja: najbliższy przystanek 1,5 km, a parking nie dla wszystkich (mimo, że jest na nim mnóstwo miejsca) -zero walki o pracownika: zwalniają się osoby z wieloletnim stażem, dając często możliwość „przebicia” z której to kierownictwo nie korzysta. Podsumowując. Pracę mogę w biurze mogę polecić osobom, którzy szukają pierwszego doświadczenia. Pracy w magazynie nie jestem w stanie polecić nikomu. Wcześniej wspomniana Biedronka daje lepsze warunki pod każdym możliwym względem.

Aleja gwiazd
@Kocham_swoją_pracę

Fakt, oprócz tego czlowiek rekrutujący do działu zakupów mówi kandydatom, że sprząta bałagan po poprzednikach. Coś słabo mu to idzie, jak tyle czasu sprząta bez efektu. Jak długo można sprzątać? Poza tym podczas rozmowy wspomina, że trzeba przepracować minimum 18 miesięcy, bo ludzie szybko z Abakusa odchodzą, co akurat jest prawdą. Jaki pan taki ktram. Duża rotacja pracowników w tej firmie mówi sama za siebie. Niech każdy wyciągnie dla siebie stosowne wnioski.

Muhammad
@Aleja gwiazd

ja się dużo tu uczę, człowiek ma wiedzę,nie piszesz sprawiedliwie, może zaakceptuj już swoją kolejną porażkę............. w tym tempie niedługo będziesz miał w cv wszystkie firmy motoryzacyjne w mazowieckim,

Anons

Za każdy razem jak odchodzisz z firmy w której pracujesz wystawiasz negatywne opinie? To po co w ogóle się gdziekolwiek zatrudniasz? Już współczuję Twojemu przyszłemu pracodawcy. Za swoje niepowodzenia nie obwiniaj innych tylko błędów poszukaj w sobie.

Czy pracodawca Abakus Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Jasne.

mamusia

Może ktoś pracuje w Abakusie i orientuje się jaką pracę wykonują kobiety, jaka umowa, zarobki itp.

TH
@mamusia

Niezależnie od tego czy ktoś jest kobietą czy mężczyzną to warunki pracy, umowa i ogólny sposób traktowania pracownika jest taki sam tj. kiepski. Pracę mogę polecić jedynie masochiście i osobie, która chcę wykonywać pracę poniżej rynkowej stawki. Kierownictwo lubi odpowiadać na takie zarzuty starym tekstem „ja tu nikogo na siłę nie trzymam”. Dlatego też wciąż jest prowadzona rekrutacja.

HT
@TH

TH dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Nikt nikogo nie zatrudnia poniżej "rynkowej stawki" jak to ująłeś. Jeśli Ci się nie chce pracować to jedź pod palmy, ktoś Ci dobrze powiedział gdyż w żadnej firmie nikt nikogo nie trzyma na siłę ani nikogo nie zmusza do pracy.

Agustin Egurola
@mamusia

Na przykład Pani którą jest teraz Dyrektorem była kiedyś księgowa:D tak więc polecam pracę księgowej w tej firmie

EX

Firma okropna i nie polecam. (usunięte przez administratora) Samo to że firmę szkoda zainwestować w multisport, dodatkowe ubezpieczenie. Nie ma urlopu pod gruszą. Nie ma w ogóle socjalu w tej firmie. A jak wyrobi się premie, to spotykają się dyrektorzy i myślą jak ją zabrać. Tak to właśnie działa w Abakus na aksamitnej. Podsumowując: zarobki bardzo słabe, zero socjalu, prawie zero premi. ale jest rozwój jeżeli jesteś (usunięte przez administratora)i karierowiczem. Bierz przykład z kadry zarządzającej. Napisał bym jeszcze o kierowniku działu wschodniego, który będzie dyrektorem całego działu handlowego, ale jak myślę o tej firmie to się we mnie gotuje, więc gość ma szczęscie i go odpuszczę. Czekam na komentarze pracowników abakusa na Aksamitnej, które zostały wyznaczone do wpisywania pozytywnych opini. Jak tylko minie ten wirus , to mnie tam nie ma. Kwestia 1/2 miesięcy.

Będę pamiętał
@EX

dopóki ciebie nie zwolnili to mówiłeś,że jest przefajnie, bo nic nie musisz robić, a kasa jest, sam to słyszałem, a do Dyrektora biegałeś, chodziłeś i każdego do Dyrektora (usunięte przez administratora) myślisz że nie wiedziałem kto mnie (usunięte przez administratora)

Oj tam oj tam
@EX

Oszczędziłeś kierownika działu wschodniego, a on za chwilę handlowego wygryzie.

I szalik gustowny
@Oj tam oj tam

No przecież Ci napisał, że na razie to się w nim gotuje, a to był wieczór, no weź sam tyle wypij żeby się zagotowało i jeszcze pisz, biedny Norbi nawet teraz pretensje

Coal rolling
@EX

Dobrze, że przynajmniej teraz Abakus płaci nam premie na konto, a nie jak wcześniej w kopercie, grając na nosie Urzędowi Skarbowemu.

Ale bańki fajne

Iwą ... Love na 100 pro

@Mmm

Dlaczego nie przychodzi juz Pani na magazyn? Morale spada:(

Patryk
@EX

W końcu ktoś odważył się napisać całą prawdę jak naprawdę jest w Abakusie na Aksamitnej. Brawo! Dodam jeszcze obniżki pensji "spowodowane koronawirusem". Nie polecam tego pracodawcy.

panna
@Coal rolling

Prosze powiedz jaka stawka godz w Abakusie? jak sie zarabia? bez premi bo premia jest albo jej nie ma

Kamil Kosowski

Czy to prawda że jeden z pracowników robił test na covid 19 i wyszedł mu pozytywnie?!

@Kamil Kosowski

Tak. Prawda. Cała reszta musi pracować , jakby nic się nie stało.

zmień zmiane
@Srut

w tym kraju jeszcze jest tak ,że pracuje ten kto chce

@Srut

Tak to prawda a kierownictwo wgl nie poinformowało pracowników miało to głęboko gdzieś niempolecam chodź ekipa na zmianie bardzie fajna

mi się też nie chce robić

Też uważam że powinno być 8 h przerwy i 15 minut pracy, albo w ogóle bez pracy i żeby płacili trzy razy więcej

BS

jakieś głupie to forum, sami jacyś dewianci tu piszą, powiem jedno Jarek nigdy nigdzie nie pracował i jak daleko zaszedł, pomyślcie o tym w niedziele

Zostaw merytoryczną opinię o Abakus Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Abakus Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Abakus Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Abakus Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Abakus Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 78 ocen.
  • Aksamitna 2
    02-287 Warszawa