Abakus Sp. z o.o.
counter
2 63 240 5 1
mamusia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Może ktoś pracuje w Abakusie i orientuje się jaką pracę wykonują kobiety, jaka umowa, zarobki itp.

EX

Firma okropna i nie polecam. Cała kadra zarządzająca to nieudacznicy i w żadnej większej szanującej się firmie by nie znalezli się na takich stanowiskach. Cały sukces tej firmy to sukces Managerów i specjalistów, których dyrektorzy traktują jak śmieci. Dyrektor handlowy to dobry człwoiek, ale jako Dyrektor, totalny nieudacznik, boi się odpowiedzialności i decyzyjności i zwala ją na swoich pracowników. Po za tym nie ma pojęcia o handlu i o biznesie. Dyrektor zakupów jeszcze gorszy, totalny (usunięte przez administratora) głąb, jego argumenty to komuna.W pierwszej kolejności myśli o swoich interesach, pózniej o interesach swojego działu, a na koniec o interesach firmy. Gość nie ma zielonego pojęcia o biznesie ale został dyrektorem (usunięte przez administratora) Nie wiem jak on kupuje u chińczyków, jego angielski to jakieś nieporozumienie. Dyrektor generalny, bardzo miła kobieta, napewno umie dobrze liczyć ale nie umie prowdzić biznesu, Może się mylę bo w sumie prowadzi to już dość długo i jakoś to działa, ale czy to jest argument? Może pod kierownictwem kogoś innego by była to globalna firma, ale co można zrobić gdy prezes jest prostakiem i myśli tylko o liczeniu kasy zamiast inwestować w firmę. Jedyna osoba z kadry zarządzającej w tej firmie, która ma pojęcie o biznesie to Dyrektor magazynu, to jego powinni sluchać inni dyrektorzy. Samo to że firmę szkoda zainwestować w multisport, dodatkowe ubezpieczenie. Nie ma urlopu pod gruszą. Nie ma w ogóle socjalu w tej firmie. A jak wyrobi się premie, to spotykają się dyrektorzy i myślą jak ją zabrać. Tak to właśnie działa w Abakus na aksamitnej. Podsumowując: zarobki bardzo słabe, zero socjalu, prawie zero premi. ale jest rozwój jeżeli jesteś podpierdalaczem i karierowiczem. Bierz przykład z kadry zarządzającej. Napisał bym jeszcze o kierowniku działu wschodniego, który będzie dyrektorem całego działu handlowego, ale jak myślę o tej firmie to się we mnie gotuje, więc gość ma szczęscie i go odpuszczę. Czekam na komentarze pracowników abakusa na Aksamitnej, które zostały wyznaczone do wpisywania pozytywnych opini. Jak tylko minie ten wirus , to mnie tam nie ma. Kwestia 1/2 miesięcy.

Tak16Nie7
Będę pamiętał
@EX

dopóki ciebie nie zwolnili to mówiłeś,że jest przefajnie, bo nic nie musisz robić, a kasa jest, sam to słyszałem, a do Dyrektora biegałeś, chodziłeś i każdego do Dyrektora (usunięte przez administratora) myślisz że nie wiedziałem kto mnie (usunięte przez administratora)

Tak26Nie1
Oj tam oj tam
@EX

Oszczędziłeś kierownika działu wschodniego, a on za chwilę handlowego wygryzie.

I szalik gustowny
@Oj tam oj tam

No przecież Ci napisał, że na razie to się w nim gotuje, a to był wieczór, no weź sam tyle wypij żeby się zagotowało i jeszcze pisz, biedny Norbi nawet teraz pretensje

Coal rolling
@EX

Dobrze, że przynajmniej teraz Abakus płaci nam premie na konto, a nie jak wcześniej w kopercie, grając na nosie Urzędowi Skarbowemu.

Tak11Nie4

Ale bańki fajne

Iwą ... Love na 100 pro

@Mmm

Dlaczego nie przychodzi juz Pani na magazyn? Morale spada:(

Patryk
@EX

W końcu ktoś odważył się napisać całą prawdę jak naprawdę jest w Abakusie na Aksamitnej. Brawo! Dodam jeszcze obniżki pensji "spowodowane koronawirusem". Nie polecam tego pracodawcy.

Tak9Nie7
panna Nowy wpis
@Coal rolling

Prosze powiedz jaka stawka godz w Abakusie? jak sie zarabia? bez premi bo premia jest albo jej nie ma

Kamil Kosowski

Czy to prawda że jeden z pracowników robił test na covid 19 i wyszedł mu pozytywnie?!

Srut
@Kamil Kosowski

Tak. Prawda. Cała reszta musi pracować , jakby nic się nie stało.

zmień zmiane Nowy wpis
@Srut

w tym kraju jeszcze jest tak ,że pracuje ten kto chce

Tak12Nie1
anonim Nowy wpis
@Srut

Tak to prawda a kierownictwo wgl nie poinformowało pracowników miało to głęboko gdzieś niempolecam chodź ekipa na zmianie bardzie fajna

TakNie
mi się też nie chce robić
Nazwa działu: Magazyn

Też uważam że powinno być 8 h przerwy i 15 minut pracy, albo w ogóle bez pracy i żeby płacili trzy razy więcej

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

BS

jakieś głupie to forum, sami jacyś dewianci tu piszą, powiem jedno Jarek nigdy nigdzie nie pracował i jak daleko zaszedł, pomyślcie o tym w niedziele

Tak3Nie
SB

Przestrzegam przed pracą w tej firmie, nigdy nie podejmuj takiego ryzyka. Zarządzanie w tej firmie to cwaniakowanie a nikt tam nie wie że żyjemy w społeczeństwie informacyjnym.

Tak14Nie5
Stanisław
Nazwa działu: Produkcja

mam dwa pytania, ile dostajecie jako spawacz diety i czy długo robią niemieckie świadectwo spawalnicze ? rozważam wyjazd do Fuldy chociaż na jakiś czas, w Opolspawie nie wiem jak teraz będzie z robotą

Tak5Nie
Nick

Firma nawet spoko, jak w każdej firmie są pozytywy i absurdy. Jeśli chodzi o magazyn to jakiś absurd więcej nie napisze bo to nie ładnie. Jeśli chodzi o biuro to wszystko jak powinno być. Dział sprzedaży na dobrym poziomie z wyjątkiem jednej osoby która nie wie co to znaczy "wziąć coś na klatę". Dyrektor sprzedaży, rozumie, wysłucha i przemyśli zaproponowane zmiany. Jeśli chodzi o dział zakupów to od kilku miesięcy dział raczkujący, złożony z nowych osób. Kilka osób odeszło i są nowe które nie mają dużego pojęcia o zamawianiu ale czas zrobi swoje:) jeśli chodzi o Iwonę to spoko babeczka, mogła by być trochę slowniesza ale stoji za nią preses więc wiadomix. Moja ocena firmy 8/10

Tak8Nie
ABAKUS
@Nick

Napisz. Chętnie potwierdzimy. Magazyn.

TakNie

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Abakus Sp. z o.o.?

Srut
@Pytanie

Całe.

Blabla8

Firma tragedia, (usunięte przez administratora) i wykorzystywanie ludzi, ludzie z magazynu są traktowani jako Ci drugiego sortu z którymi można zrobić wszystko. Na czas epdidemi praca po 14 godzin dziennie 6 dni w tygodniu (dobrze że już teraz mam wolne hehe). Każdy robi co może i pracuje 14 godzin jeśli ktoś wyjdzie przed czasem 5 minut na drugi dzień pretensje.. To samo z miejscami parkingowymi ludzie z magazynu mają zakaz wjeżdzania za brame, traktowanie gorzej niż psa, gdy cały ten cyrk się wskończy zwalniam się z tego (usunięte przez administratora)

Agnieszka
@Blabla8

Jak tak źle to po co czekać, jest teraz dużo firm świadczących usługi w handlu spożywczym 24 h, - wolne etaty Za nim coś napiszesz pomyśl z jakiego powodu wprowadzono taki tryb pracy.

Tak2Nie3
Rowerzysta
@Blabla8

wjeżdżaj samochodem od razu do magazynu,będziesz wtedy najbliżej parkował i nie będziesz musiał nawet 50 metrów chodzić

Tak9Nie4
Anula

Najgorsza spedycja! Spedytorzy tragedia. Firma liczy tylko na swój zysk. Nie polecam!

Marta
@Anula

Pomyliłaś Abakusy, opiniujesz tu firmę, która nie świadczy usług spedycyjnych.

Agata

@milano a posiłki są darmowe ?

Milano
Nazwa działu: Magazyn

po trzech miesiącach nie jest zle, są posiłki, są premie, praca jak każda, a ten kto nie chce pracować to zawsze będzie narzekał

Tak14Nie3
Nokermann

Praca dla (usunięte przez administratora) czarnuchow i Ukraińców. Jak inaczej nazwać stawkę 15pln/brutto na godzinę? Do tego ogłoszenie o nieprznawaniu premii w 100% za L4 albo UŻ... szkoda ze nie mam jak zdjęć dodać....

Tak3Nie3
@Nokermann

A jak inaczej można nazwać zamieszczanie przez Ciebie nieprawdziwych informacji? Najniższa stawka ustawowa jest wyższa od tej co napisałeś, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ps. nazywanie ludzi w taki sposób w jaki to zrobiłeś to po prostu mowa nienawiści i dyskryminacja. Nie musisz wszystkich lubić ale przynajmniej szanuj ludzi.

POLAD
@Nokermann

zdjęcia które zapewne chciałbyś zaprezentować, to zasady przyznania premii uznaniowej. premia przyznawana jest za osiągnięcie szczególnych wyników pracy jak i spełnienia warunków określonych w premiowaniu. L4 jak sama nazwa mówi - leżenie cztery dni to brak obecności w pracy, oczywiście każdy może zachorować - nikt nie rozwiązuje umowy o pracę. UŻ - każdemu przysługuje zgodnie z kodeksem pracy, ale czy za nieobecność nie zaplanowaną firma powinna premiować pracownika? Premia od ponad roku jest przyznawana w 99% - max. stawka gdyż osiągamy bardzo dobre wyniki. stawka 15,00 to czysty wymysł, z tego co wiem okres próbny to ponad 1/3 więcej, okres próbny trwa w zależności od umiejętności max do miesiąca, a są osoby z doświadczeniem które po tygodniu otrzymują umowę o pracę. Wszyscy pracownicy są traktowani tak samo, wiec osoby za wschodniej granicy, jak inni na których kolor skóry miał wpływ pigment jakim zostali obdarzeni w wyniku pochodzenia ich przodków nie ma wpływu na wynagrodzenie jak i premiowanie.

Tak2Nie3
Krzysztof Pawłowski

Abakus: magazyn z częściami samochodowymi. Brud i (usunięte przez administratora) jakich ze świecą szukać w innych magazynach. Bałagan totalny, brak kontroli i porządku to codzienność. Ale do rzeczy: (usunięte przez administratora). Za wzięcie urlopu na żądanie premia zabierania w całości. Za zwolnienie powyżej 3 dni premia zabierania w całości (tak, w całości a nie proporcjonalnie do czasu pracy). K(usunięte przez administratora) Warunki socjalne to dramat. Stołówka to kicha o wymiarach 2,5x5m, obskurny stół, mikrofala i lodówka z epoki króla Ćwieczka. Ciepła woda to obiekt marzeń. Kibelki? Hmmm, publiczne tojtojki są w lepszym stanie. (usunięte przez administratora) Praca dla ludzi o mocnych nerwach, chcących pracować za niemal najniższa krajowa dzwigajac nierzadko 10 pietnastokilogramowych kartonów w ciągu kilku minut.

Tak13Nie4
Barbara
@Krzysztof Pawłowski

A na jakim rodzaju umowy pracowałeś w Abakusie? Rozumiem, że nie ma żadnych szkoleń dokształcających i tym podobnych? Nie napisałeś też jaka panuje atmosfera między pracownikami - jest pod tym względem OK czy również klapa?

@Barbara

Umowa o pracę poprzedzona dwu i pół miesięcznym zleceniem. Atmosfera wśród zespołu jest w normalna, tu akurat nie ma powodów do narzekania - "zyczliwi" są wszedzie. Firma ma zorganizować kurs UDT na wozki widłowe, ale czy i kiedy już nie wiadomo. Oczywiście żąda lojalki na rok lub zwrotu kosztów ale to akurat jestem w stanie zrozumieć. Poza tym brak jakichkolwiek szkoleń czy odkształceń zawodowych

Tak4Nie1
@Krzysztof Pawlowski

I dodam, że mam zdjęcia decyzji o zabierania premii. Każdemu chętnemu mogę je przeslac

Tak4Nie2
Pomoc drogowa
@Krzysztof Pawlowski

A co to są te odkształcenia zawodowe????

Pomoc?
@Pomoc drogowa

A ty nie słyszałeś o literowce? No, ale jak ktoś jest tepakiem z lawety, to trudno żeby zrozumiał sens wypowiedzi...

@Pomoc drogowa

No cóż, droga pomoco drogowa - zrobiłem błąd, tak zwana literówkę - przepraszam. Niemniej jednak sproboj retorycznie odnieść się do mojej oceny firmy Abakus - stawiam moje argumenty przeciw Twoim :-)

Zoltar
@Krzysztof Pawlowski

Krzysiu ale ciebie przecież wywalili dwa razy, po pierwszy razie szanse ci dali

Tak3Nie3
pomoc ortograficzna
@Pomoc?

spróbój, spróbój

Pomoc drogowa
@Pomoc?

A Ty jesteś pewny że jestem tępakiem z lawety??? Nie możesz być tego pewny tak samo i ja nie mogę być pewny tego co napisał @Krzysztof Pawłowski, a może napisał kłamstwa? Internet przyjmie każde napisane słowo a inni w to wierzą

Tak2Nie1
@Zoltar

Drogi Zoltarze, nikt mnie nie "wywalil" jak to nazywasz swoją gwara rodem z Pcimia Dolnego lub Kaczychdup Górnych (Pcim i Kaczedupy przepraszam za ogolnik). Nikt mnie również nie zwolnił. Sam odszedłem wiec o czym Ty mówisz? Szanse to dano dwóm magazynierom z mojej starej zmiany, którzy przyszli z dawka promili kwalifikująca ich do art 52 KP bo mieli ponad 0,5 promila. No, ale jeśli wiesz lepiej to miej odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem jak ja!

@Pomoc drogowa

Ja mogę udostępnić dokumenty potwierdzające to co mówię, wiec nie mów ze nie można być pewnym... Ponieważ Abakus niemal wywiązał się z obowiązków pracodawcy (niemal, do dziś nie mam świadectwa pracy) nie widzę powodu dla którego miałbym zaprzestać pisać tego, co jest faktem.

Zoltar
@Krzysztof Pawlowski

Krzysiu , Krzysiu, wywalili , wywalili i to dwa razy , wiem co pisze , jak by nie wywalili to byś tu słowa nie napisał, a tak żal i dramat teraz

@Krzysztof Pawlowski

Jak się nie dostarcza badań lekarskich, kłopoty z głową to ciążko otrzymać umowę o pracę.

@Krzysztof Pawłowski

Widać, że firma przyznaje premię dla osób, które chcą pracować, a nie relaksować się przy kieliszku. Nie wiem gdzie widziałeś kartony 15 kg. a jak nawet, to zapoznaj się z przepisami o dopuszczalnej masie towaru jakie pracownik - mężczyzna może przenosić.

Tak1Nie3
@Krzysztof Pawlowski

Zdjęcia decyzji? Czy zdjęcia regulaminu premiowego? Jak piszesz to nie pij alkoholu.

Tak1Nie3
@Zoltar

Nikt Krzysia nie zwolnił, odszedł sam - po raz drugi . Po pierwszym odejściu znalazł pracę jako sprzątacz samochodów z psich odchodów. Wyprosił ponowne zatrudnienie, a teraz pokazuje wdzięczność i odgrywa się za brak przyznania premi. Jak my wszyscy znał zasady obowiązujące w firmie. Alkoholizm już powoduje luki w pamięci. Wypisuj dalej zmyślone historie, ale nikogo nie oszukasz. Blisko miejsca zamieszkania masz wspaniałą klinikę dla osób twojego pokroju, więc powinieneś zaklepać miejscówkę.

@Krzysztof Pawlowski

Dokumenty czy zdjęcia? Przestań pić.

@Krzysztof Pawlowski

Zastanów się nad swoim zdrowiem psychicznym. Jeszcze raz to napiszę, przestań pić alkohol zabija.

Lekarz?
@Alojzy

A ty co, lekarz jesteś? Poza tym słyszałeś o RODO? Wyciąganie spraw prywatnych na publicznym forum jest karalne a internet anonimowy nie jest...

Jerzy
@Krzysztof Pawłowski

Krzysztof Ty pracowałeś bezpośrednio u nich czy przez agencję na początku?

bracia
@Krzysztof Pawlowski

jak można zabrać coś co jest nagrodą premie to nagroda a nie obowiązek , jak walisz w człona z pracodawca to nie dziw się że nie nagradza

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 176 dni.

Jak wygląda ścieżka awansu w Abakus Sp. z o.o.?

Trumf

jest ok

Ali
Nazwa działu: Magazyn

z perspektywy roku jest ok, mam trochę porównania,a idiota się zawsze znajdzie co chciałby żeby go czytali, wiadomo że dobrze taki nie napisze, ale gowork nie jest po to żeby dobrze pisać bo by nie istniał

Tak3Nie4

Gohome

Jak nie masz nic konkretnego do napidania to gohome i po temacie(usunięte przez administratora) nie zaśmiecać forum i tyle

Gohome

Ok, so let's speak in English dear gohome. If you havent anything to say shut your mouth beacause you make an idiot from yourself you (usunięte przez administratora)

Dominika
@Gohome

Jeśli któryś z Twoich postów został usunięty, to po prostu naruszał jakoś regulamin GoWork. Pewnie pracujesz w Abakusie. Szukałam od nich ofert pracy, ale bezskutecznie. Może Ty wiesz, czy potrzebują tam teraz nowych pracowników?

@Dominika

Jeszcze nie tak dawno trafiłem na ogłoszenie na portalu OLX, że poszukują osób do pracy, jeśli nie trafiłaś na ofertę to spróbuj wysłać swoje CV bezpośrednio na maila, na stronie www jest podany. Ja tak zrobiłem.

Kandydat

Byłem dziś na rozmowie o prace jako magazynier w tej firmie. Rewelacji nie ma -najpierw praca na zleceniu po (usunięte przez administratora) brutto za godzinę a potem decyzja kierownika za ile dalej. Od Pani rekruterki usłyszałem(usunięte przez administratora) plus premia co już zakrawa o pomstę do nieba. Jeśli prawda jest to, że premii nie ma w umowie to jawne lecenie w uja i tyle. Praca dla Ukraińców i tyle w tym temacie...

Tak2Nie2

Zostaw merytoryczną opinię o Abakus Sp. z o.o. - Warszawa