Abakus Sp. z o.o.

Olsztyn

Abakus Sp. z o.o.
2 43

Opinie o Abakus Sp. z o.o.

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Klient nasz pan

@American dream, zgadza się -Depo jest międzynarodową firmą i otwiera się furtka aby kupować Depo taniej niż w Abakusie. To samo dotyczy dostawców których Abakus ma pod brandem Loro. My tą furtkę wykorzystujemy bo wiadomo jakie podejście ma Abakus do swoich klientów.

American dream

Coraz więcej hurtowni motoryzacyjnych jest kupowanych przez amerykański kapitał. Nie przysluzy się to Abakusowi bo te hurtownie już mają dostęp do ińnych dostawców w korzystniejszych cenach niż w Abakusie. Poza tym nikt nie chce nawiązywać kontaktów handlowych z Abakusem uwzględniając jego nieuczciwe praktyki z łamaniem prawa włącznie

Partner

@Konrad pracuje już trochę w dziale zakupów w Abakusie. Nie polecam Ci pracy w tej firmie. Klienci ograniczają u nas zakupy ze względu na słabą dostępność i nie najlepsze ceny. Jesli będziesz w biurze to premie kwartalne bedziesz miał w kopercie. Ja szukam sobie innej pracy

Konrad

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi do pracy? Jaką umowę dają na początek?

Max

Jestem pracownikiem Abakusa i zgadzam się z @Aditrans. Wbiurze wyplacają nam premie kwartalne w kopercie. W magazynie nadgodziny też mają wypłacane w kopercie. Z zakupów odeszła niedawno osoba bo znalazla sobie lepsza pracę. Przestrzeganie prawa i zasad biznesowych to nie jest mocna strona Abakusa. Wpłaceniu pracownikom w kopercie Abakus upatruje większych zysków bo nie odprowadza podatku od wypłat w kopertach. To się raczej nie zmieni. Jak ktoś jest nieuczciwy to będzie dalej oszukiwał. Nie polecam firmy Abakus jako pracodawcy.

Aditrans

@RB, to prawda co piszesz. Drugie imię firmy Abakus to Oszustwa przez duże O i łamanie prawa. Oszukują pracownikow i łamią prawo wyplacajac część wynagrodzenia w kopercie. Ten proceder trwa od lat i od sporych kwot firma Abakus nie odprowadza podatku. Oszukują dostawców w tym głównego DEPO które jest wprowadzane w błąd przez Abakusa i Depo mysli ze Abakus handluje tylko oświetleniem Depo. Oszukują swoich największych klientów sprzedając poprzez swoją firmę Moti na allegro taniej towar niż dla największych odbiorców. Do tego dochodzi udawana sprawa sądowa z Loro, która i tak nie uchroni Abakusa bo to już nie tajemnica. Wchodzą w drogę producentom aut bo sprzedaja atrapy Loro z logo producenta samochodu. Łamią prawo pracy bo w magazynie pracują ludzie na wózkach bez uprawnień. Niestety Abakus jest nieuczciwą firmą ktora w łamaniu ptawa upatruje swój rozwój. Najlepszą karą za to jest ograniczenie zamówień od kluczowych klientów którzy wiedzą o tych czynach Abakusa i tam gdzie mogą to kupują towar gdzieś indziej. Przy okazji przekonali się ze Depo można kupować znacznie taniej niż w Abakusie. Tylko czekać aż Abakus straci wyłączność na Depo. Jest to tyko kwestią czasu. Depo tez nie jest ślepe i głuche o czym Abakus zapomniał. Gra nie fair z głównym dostawcą może mieć tylko jeden finał. Jednak zarzad z pania dyrektor wiedzą lepiej...

GB

No cóż jedne firmy są uczciwe a Abakus udowadnia że w Polsce mozna robic biznes oszukując swoich kontrahentów i urząd skarbowy. Zarząd firmy z ul. Aksamitnej 2 wybrał taką "drogę rozwoju". Nie przemyślał tego do końca bo oszustwa i łamanie prawa zawsze wychodzą na jaw. Fikcyjna sprawa sądowa z Loro mówi o pokrętnosci Abakusa wszystko

Dzielna z Mielna

W magazynie jest ok dopóki nie ma kamer. Wiemy gdzie możemy palić i będziemy to robić dalej. Parę petów zostawimy żeby zarząd i pani dyrektor mieli co robić :)

Patryk

Pracuje od czterech lat w magazynie Abakusa. Dużo dziwnych rzeczy. Z jednej strony ważne jest liczenie petów. Chowanie innego towaru i porządku na magazynie przed wizytą ludzi z Depo to standard od lat. Uśmialismy sie w magazynie z udawanej sprawy sądowej z Loro. Między innymi oswietlenie Loro chowamy przed Depo w magazynie. Potwierdzam ze Abakus płaci część wynagrodzenia w kopercie. Pani Iw... wszystkim steruje i robi to jak robi

Mlicki

Nic się nie zmienia zarówno w magazynie są koperty jak i w biurze premie kwartalne też są wypłacane w kopertach. Abakus zrobił z tego standard. Pani Iw... "daje radę". Szkoda tylko ze jest to kosztem oszukiwania pracowników i fiskusa.

Pontex

@RBi zgadza się Abakus "robi swoje" czyli oszukuje wszystkich i łamie prawo. Nauczyli się tego latami i to będą kontynuować. Niech tak dalej robią , to już żadna tajemnica bo wszyscy zainteresowani wiedzą o "uczciwości" Abakusa.

RBi

Dopóki w Abakusie nie będzie kontroli skarbowki dopóty Abakus bedzie oszukiwał urzad skarbowy. Abakus sam sobie zrobił "raj podatkowy", problem tylko w tym, że sam ustalil, że nie bedzie placil wszystkich podatków. Nieuczciwosc ta firma ma we krwi. Duza rotacja pracownikow. Ludzie sami odchodzą z tej firmy bo widzą co się dzieje. Abakus nie jest firmą godną polecenia jako pracodawca.

Józek

@stefan, masz rację. Pani dyrektor IS była księgowa myśli ze przechytrzy wszystkich. Propaguje oszustwo karno-skarbowe - knuje jak tu unikać płacenia podatków. Pani dyrektor z niepłacenia podatków upatruje dodatkowe zyski dla Abakusa. To jest naganne. Normalne firmy płacą wszystkie podatki a firma Abakus uważa że jej to nie dotyczy. Fikcyjna sprawa sądowa z LORO też Wam zupełnie nie wyszła. Zrozumcie w koncu, ze w tej branży niczego się nie da ukryć . Wasze występki doskonałe już zostały opisane. Popracujcie nad dostępnością lusterek bo tak naprawdę nie ma zego kupować. O DEPO nie wspominam bo tego producenta można kupić ptawie wszędzie taniej niż w Abakusie i autoryzowanego dystrybutora. Jeśli myślicie że przekretami coś osiągnięcie to jesteście w błędzie. Wspominali ludzie jakie są powody ograniczenia zakupów w Abakusie. Jesteście firmą niegodną zaufania a z takimi się nie robi biznesów.

Sitko

Ostatnio mnóstwo osób złożyło wypowiedzenie z firmy Abakus. Nie ma się co dziwić skoro firma działa nie fair. Oszukuje kontrahentów, unika płacenia podatków. Ludzie to widzą i wyciągają wnioski. W najbliższym czasie co najmniej jedna osoba odejdzie z działu zakupów -sama złoży wypowiedzenie. W Abakusie są coraz większe braki w dostępności towaru, problemy z terminową wysyłką towaru dla klientów. Wszystkie oszustwa i łamania prawa mają coraz mniejszy sens bo klienci już o tym wiedzą. Abakus jednak czerpie zyski nie płacąc części podatków co nie jest normalne i uczciwe. Zatem niech się nie dziwi ze klienci traktują tą firmę niezbyt poważnie, zresztą Abakus nigdy nie był i nie będzie licząca się firmą Z branży z takim oszukańczym podejściem do biznesu

stefan
@Sitko 05.07.2018 04:25

ale to każdy tłumaczy tej kretynce ale nie ona swoje jestem najmondrzejsza bo byłam ksiegową i wiem lepiej no to ma jak ma

TYC nie oszukuje

No nieźle: udawany spór Abakusa z Loro. Jeden własciciel kloci sie sam ze sobą:) Takie rzezy tylko w Abakusie. Tego nie bylo w zadnej komedii. Abakus próbuje się zabezpieczyć przed swoimi machlojkami. Zupełnie im to nie wyszło bo cała branża wie o tym. Na Aksamitnej 2 myślą że są spryciarzami. Otóż nie, nie jesteście. Wasze łamanie prawa i chwyty poniżej pasa są godne potępienia.

HRV

Abakus czerpie korzysci z łamania prawa i nieplacenia podatków. To się skończy jak zawita do nich kontrola z urzędu skarbowego i państwowej inspekcji pracy. Jak na razie Abakus się z tego śmieje ale ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Nawet udawana sprawa sądowa z Loro Wam nie pomoże.

Ponton

Masz racje @Dosyć. Właśnie dlatego maksymalnie ograniczylismy zakupy w firmie Abakus bo wiemy że to nieuczciwa firma. kupujemy jak najmniej Depo z Abakusa tym bardziej że inne strony Europy oferują taniej Depo. Termiki już od Abakusa nie kupujemy. Niech sprzedają sobie na allegro przez firmę Moti. I jeszcze unikają płacenia podatków.

Dosyć

Udawane spory w sądzie z Loro, oszukiwanie skarbówki i kontrahentów w tym głównego dostawcę Depo. Firma Abakus to lider w łamaniu prawa i przyjętych zasad w branży automotive. Tak jak ktoś napisał oszukują wszystkich. Jesteście przykładem, ze można oszukiwać, lamac prawo i prowadzić działalność gospodarczą

KostekB

@Fronda, jeśli Abakus nie może uczciwie prowadzić interesow to oszukuje na tyle frontów ile sie da. Swoją drogą to trzeba mieć tupet aby tak wszystkich oszukiwać. Pocieszeniem jest to że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda wyszła na jaw.

Fronda

Abakus i Loro (firmy jednego wlasciciela) są w fikcyjnym sporze sądowym. Jak np jakiś kontrahent im zarzuci nieprawidłowości, zlamanie umowy to pokażą dokument że jest sprawa w sądzie i obie firmy są "w sporze". Zarząd Abakusa przeszedł samego siebie. Jednak cwaniactwo nic tu nie da bo branża już o tym wie. Powiedzieć, że Abakus jest nieuczciwy to mało.

Grubas

@Spin, Abakus to Janusze polskiego biznesu, A może Pani Iw wie co robi? Za "zaoszczędzone" pieniądze za niezaplacone podatki można kupić białego Mercedesa ze szklanym dachem. Niestety Abakus jest firmą nastawioną na nieuczciwe prowadzenie biznesu co stało się wizytówką firmy z Aksamitnej 2.

Spin

@Jann, Abakus, Moti i Loro to "święta trójca" ktorej właścicielem jest Pan GK a zarządza finansowo Pani IS, której punktem honoru jest unikać płacenia podatków poprzez płacenie pracownikom części wypłaty w kopercie. W ciągu paru lat Abakus nie odprowadzil podatku od setek tysięcy złotych wypłacanych czesci wynagrodzen w kopertach. Abakus to kontrabanda -oszukują skarb państwa jak mogą. Pani Iw... to nie jest zabawne, bo inne uczciwe firmy muszą płacić wszystkie podatki a Abakus upodobał sobie łamanie prawa. Na Aksamitnej 2 robicie przekręty. Nie martwcie się, Wasi kontrahenci wiedzą o Waszej "uczciwosci")

Pjetja

@Janusz, pracuję w magazynie kilka lat. Atmosfera w magazynie jest słaba. Potwierdzam ze zarząd wprowadził raport liczenia petów w magazynie. Wiemy o tym i jak kaliny na magazynie to nie wyrzucamy petów. Na magazynie ginie towar i nie można znaleźć winnego. Niestety dalej są płatności w kopertach. Można odnieść wrażenie ze Abakus jest instytucją nadrzędną wobec urzędu skarbowego. To jest chora. Firma łamie prawo z premedytacją a @Janusz ciągle pyta o atmosferę w pracy aby odwrócić uwagę od przekrętów Abakusa

Bystry
@Pjetja 25.06.2018 10:00

Wszyscy wiedzą kto macza palce w kradzieżach tylko nikt tego oficjalnie nie mówi tak jest wygodniej

Jann

Abakus oszukuje wszystkich a Loro oszukuje Abakusa:) ja kupuję oświetlenie Loro taniej w Loro niż w Abakusie. Transakcje są zakamuflowane aby Abakus się nie dowiedział o takiej sprzedaży.

Cayenne

@Panatoni, bzdurne i nierealne zadania do premii są po to aby była podstawa do obniżenia premii:) Taka Abakusowa rzeczywistość. W magazynie są opóźnienia w dostawach do klientów ale przecież ważniejsze jest liczenie petów. W ogloszeniach o pracę Abakus powinien wspomnieć o profitach: premie wypłacamy w kopercie, bo nie boimy się urzędu skarbowego. Obstawiam że cały czas Abakus będzie oszukiwał skarbowkę i pracowników płacąc pod stołem. Zmienić to może tylko kontrola skarbowa lub wojną atomowa. Abakus wybrał drogę nieuczciwą, którą konsekwentnie realizuje. Brak dostępności towaru szczególnie w lusterkach jest rozbrajajacy. Wszystko płynie w kontenetrze... Dla klienta to marna pociecha. Reasumujac, Abakus prowadzi biznes "po swojemu" szkoda tylko że łamie przy tym prawo.

Panatoni

Pracuję w Abakusie przeszło 3 lata i potwierdzam to co napisała @Maszka i inni poniżej. Niestety, firma Abakus wypłaca premie w kopertach. To się pewnie może tylko zmienić jak będzie kontrola z urzędu skarbowego, który zrobi co trzeba. Jak narazie super zarząd uwaza ze nie ma problemu i placi w kopercie. W większości linii towarowych są braki dostępności towaru (głównie Depo i lusterka) i klienci nie mają czego kupować. Dziwne nierealne zadania w zakupach typu ograniczenie zlogow, ktorych sie nie da zrealizowac. Sam zamawiajacy nie ograniczy złogów,bo niby jak? Nie ma współpracy z działem sprzedaży i to nie tylko w tym wzgledzie. Ogólnie nie idzie to w dobrą stronę.

Maszka

Ja pracowałam w Abakusie. To prawda co piszą. Znalazlam juz sobie nowa prace bo to co sie dzieje w tej firmie to porazka. Płatność premii w kopercie zgodnie z dewizą "zaradnego" zarządu aby unikać płacenia podatków i oszukiwać pracowników. Moi klienci juz dawno się dowiedzieli o firmie "krzak" która taniej sprzedaje na allegro niż Abakus największym klientom. To nie zabronione ale tak w handlu się nie robi. Mataczenie, oszukiwanie, łamanie prawa to droga którą ciągle idzie Abakus. Uczciwe to nie jest. Powodzenia...

Rumor

@Tygrys dziękuję za Twoją opinię. Widać ze firma Abakus jest nastawiona na łamanie prawa i cwaniactwo. To nieuczciwa konkurencja bo płacą część kasy swoim pracownikom pod stołem a więc unikają płacenia podatków. Choć chciałem to nie złożę cv do Abakusa. Jak najdalej od takich "nowatorskich" firm.

Tygrys

Całkiem niedawno pracowalem w Abakusie ale już mam nową pracę ,teraz jest ogloszenie ze szukaja pracownika na jednym z portali. Firma niepoważna, nie wyplacili mi premii kwartalnych, które klasycznie są wyplacane w kopercie. Zarząd stawia na oszukiwanie pracowników i urzędu skarbowego. Łamamie prawa przez zarząd Abakusa jest na porządku dziennym. Potwierdzam chowanie towaru przed glównym dostawcą Depo. O liczeniu petow w magazynie rowniez słyszalem. Sprzedają też przez swoją "super tajną" firmę Moti na allegro (którą kontrahenci dawno rozpracowali) taniej niż swoim największym odbiorcom hurtowym. Gratuluję "przedsiębiorczosci " . Nie polecam pracodawcy. Abakus nastawiony jest na oszukiwanie kogo tylko się da. Potwierdzam również, ze na magazynie pracują ludzie bez uprawnień na wózkach. Jak oszukiwać to na całego. Firma za grosz nie ma poszanowania do prawa ktore nieustannie gwalci, jak i do zasad przyjętych w biznesie, które ma w nosie. Abakus to firma ktora myśli, że jest ponad prawem

Janusz

@Wózkowy, dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w firmie Abakus. Czy możesz napisać coś więcej na temat atmosfery panującej w tym miejscu pracy? Jak ocenisz współpracę pomiędzy kadrą pracowniczą? W swojej wypowiedzi wspomniałeś, iż często w pracy zostajesz po godzinach. Czy pracodawca w jakiś sposób rekompensuje te dni w których zostajesz dłużej w pracy? Napisz proszę coś na ten temat.

Zostaw opinię o Abakus Sp. z o.o. - Olsztyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Abakus Sp. z o.o.