Porta KMI Poland

Opinie o Porta KMI Poland

Aktualność
Cześć, Miło CIĘ WIDZIEĆ!

Jesteśmy tutaj, abyście mogli znaleźć rzetelne informacje na temat Porta jako pracodawcy.

Chcemy być obecni wszędzie, gdzie mówi się o naszej firmie. Zapoznajemy się z każdym komentarzem pozostawionym w serwisie GoWork.pl.  Wykorzystując ten portal, staramy przedstawić faktyczny i obiektywny obraz pracy osób zatrudnionych. Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpisy i dzielenie się swoją opinią. Każdy głos jest dla nas ważny, a pozytywne komentarze sprawiają, że staramy się jeszcze mocniej wpływać na doświadczenia pracowników.

To na czym nam zależy to merytoryczne opinie i komentarze. Wszystkie wpisy, które naruszają regulamin portalu będą usuwane przez administratora portalu GoWork.pl.

Otwórz się na Porta!

Gdzie nas znajdziesz?
Strona internetowa: http://www.porta.com.pl
Aktualne ofert pracy znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce kariera - https://www.porta.com.pl/kariera
Kontakt e-mail: info@porta.com.pl

Sprawdź nas na profilu LinkedIn!

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Porta KMI Poland?

Pracownik Nowy wpis

Zależy na jakie stanowisko. Jeżeli jako pracownik fizyczny to jak najbardziej, wszystkiego zostaniesz nauczony/a.

Macie jakieś doświadczenia z pracą w firmie Porta KMI Poland? Jakie są oferowane przez nich warunki? Czy warto brać udział w przyszłych procesach rekrutacyjnych?

PKS

Zakład wchodzi obecnie w fazę kryzysu - nie przedłużenie umów, degradację oraz niebawem wypowiedzenia. Jednym słowem restrukturyzacja.

@PKS

No to pewnie dla pracowników to spory stres niestety. Dużo tych degradacji nastąpiło? Z jakich stanowisk na jakie?

@Iza

Mistrzowie jako operatorzy, brygadzisci jako operatorzy, kierownik od nowego roku już nie będzie pełnił tej funkcji - jeszcze nie wiadomo jakie stanowisko

Weronika
@Pks

I co nikt nawet nie zastąpi tych osób? Czy może ktoś z kadry awansuje na te stanowiska?

Iza

A co do tej premii to skąd takie ino? To już jest zadeklarowane? firma robi jakieś plany roczne i je prezentuje ludziom? jak tak to co jeszcze mówili?

@Weronika

Nie.

Przemysław
@PKS

Jak nie zadeklarowane to może nie będzie tak źle. Rozumiem że nie ma kasy ale za nadgodziny płacą dodatkowo czy też nie ma co liczyć?

@Przemysław

Płaca ale chcą wprowadzić model kwartalny za soboty niedziele , nadgodziny w tygodniu normalnie płatne co miesiąc, co będzie i jak to najstarsi górale nie wiedzą

@Pks

A powody wprowadzenia tego modelu kwartalnego to jakie są? Chodzi o jakąś płynność finansową tutaj czy w czym problem? Oprócz tego też jeszcze na ten rok coś planują?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Porta KMI Poland odbywa się również w języku angielskim?

Jan

Dość mocne słowa. Czemu ich tak nazywasz? Co się stało?

Javk
@Jan

Nazywasz? Taka jest prawda. Brak znajomości podstaw obróbki, technologi, zarządzania.

Weronika
@Javk

To jak wy pracujecie skoro są takie braki w podstawach?

Nowy wpis

Aktualność
Cześć, Miło CIĘ WIDZIEĆ!

Otwórz się na Porta!

Gdzie nas znajdziesz?
Strona internetowa: http://www.porta.com.pl
Kontakt e-mail: info@porta.com.pl

Sprawdź nas na profilu LinkedIn!

W trakcie składania

Jaka oferta na przyszłość Adam lojewski 19 300 Ełk fizyczny oczekuje oferty pracy

Kotek Nowy wpis

Czy do Suwałk przyjmują do pracy?

Bożena

No narzekacie dość na zarobki - ktoś może rzucić kwotą jaką się tu dostaje? Według mnie fajnie że są dodatki takie jak owocowe dni ale wiadomo że jednak wysokość pensji jest kluczowa

Klaudio
@Bożena

Ok 3000-3400 netto. Jak na 2023 dno

Eloszka

Wynagrodzenie jest bardzo niskie w stosunku do przepracowanych godzin (~200h miesięcznie czyli 3 soboty i 1 niedziela), więc jeżeli nie masz życia towarzyskiego lub rodzinnego to polecam. Warunki bardzo ciężkie, fizyczna, wyniszczająca, żmudna i w dodatku śmiertelnie niebezpieczna praca. Atmosfera jest toksyczna, wielu pracowników w ogóle nie nadaje się do pracy w zespole ale mają immunitet, zarówno ci na dole jak i ci na górze. Wieczne poganianie jak bydła na polu. Obgadywanie, przeszkadzanie sobie nawzajem. Niektóre maszyny nadają się do muzeum a nie do fabryki, bo mają prawie 100 lat. Nie można zamieniać się na zmiany. Nie można rozmawiać, nie można stać bezczynnie, nie można zajrzeć do telefonu ani słuchać muzyki (ani z radia, ani przez słuchawki). Potwierdzenie urlopu dostaje się z tygodniowym wyprzedzeniem, nawet jak sobie rok wcześniej zarezerwujesz. Temperatura latem sięga 40 stopni Celsjusza, ludzie mdleją od tego. Jedna przerwa 20 minutowa na posiłek. Brak jasnych instrukcji co do sposobu wykonywania pracy, bo każdy ma własną wizję, a nic nie jest spisane na papierze, a jeżeli jest to przedawnione lub nieprawdziwe lub nieosiągalne. Jeżeli zachorujesz i weźmiesz urlop zdrowotny to nie dostaniesz podwyżki. Hałas jest bezustanny i ogłuszający. Brak narzędzi lub ich opłakany stan. Za mało toalet. No ale przynajmniej w biurze jest miło i przyjemnie :)

@Eloszka

Popieram Twoją wypowiedź.Zero poszanowania dla pracowników, przecież dzięki nim firma istnieje. Czasami odnoszę wrażenie że to (usunięte przez administratora), a osoby które powinny jakoś zadbać o pracownika jeszcze bardziej zniżają jego parteru.

Zaden

Porta od dawna tonie a w nowym roku 2023 na nie być premii,odradzam pt tam się zatrudniać,sam będę szukał pracy,za granicą..

Witam, chciałbym się trochę dowiedzieć na temat firmy Porta, ponieważ widzę, że poszukują automatyków. Może ktoś z Państwa podzielić się informacjami jak wygląda praca na tym stanowisku oraz zarobki? Czy polecacie Państwo tę firmę, czy lepiej jednak omijać ją z daleka. Z góry dziękuję za szczerą opinię. 1

Mirek

Co sądzicie o pracy na stalowni jako spawacz?

Czy w Porta KMI Poland wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Karlos

Bolek napisał już, że banan co wtorek.

Robol z Porty

Ogólnie zgadzam się z przedmówcami, głownie z Bolkiem, niestety nie szanuję sie tam starych pracowników, podwyżki raz na dwa lata, gdy co roku podnoszona jest najniższa krajowa, to jakaś kpina. Najgorsze jak zaczniesz podupadać na zdrowiu co zresztą jest nie nieuniknione po kilkunastu latach napierdalania i zaczniesz chodzić na zwolnienia, to potem jesteś rzucany po maszynach i traktowany jak zwykły robol. Dlatego zmuszony byłem odejść z tej firmy, gdzie dyrektor nie szanuje ludzi, sam może niedawno gdzieś kupił sobie dyplom, ale ogólnie nie ma pojęcia o niczym i raczej jego dni są policzone ( chociaż podobno jest tani).

Legenda
@Robol z Porty

W ogłoszeniach czytałem że na przerwach można dostać owoce, a czy jest coś z nabiału, jogurt ewentualnie do wyboru kefir?

Czy w Porta KMI Poland poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Pks

Premia uznaniowa zależna od reklamacji i ilości wykonania

Slawcze
@Pks

Nawet spbie nie wyobrażasz ole razy ratuję te wasze premie za reklamacje... pozdrawiam

Były mistrz

Z firmą miałem długą, blisko 9 letnią przygodę. Jak w każdej firmie są plusy i minusy, ale Porta, to solidny i dobry pracodawca dla tych, którzy tu uczciwie pracują i dają z siebie więcej, niż tylko przepracować ustalony czas. Bardzo dużo się tu nauczyłem, mam bardzo dużo miłych wspomnień i pomimo dość nieciekawej atmosfery przy rozstaniu z firmą, to złego słowa powiedzieć nie mogę. Zdobyte doświadczenie procentuje i mogę się realizować w innej firmie, korzystając z nauk jakie pobrałem właśnie w Porcie. Solidny ełcki pracodawca, fajni ludzie, dobra robota, jak się chce pracować. Pozdrawiam cały metal!

Stolarz

Witam wszystkich komentujacych. Mam pytanie jak wyglada praca w firmie Porta? Czy są tam wiertarki wielowrzecionowe? Czy firma potrzebuje pracowników z doświadczeniem w branży? Jak wyglada placa? Ile da się zarobić? Jaka panuje atmosfera? Proszę o szczere odpowiedzi

Ghost

Jedyny ratunek dla tej firmy jest usunięcie dyrektorow kierowników i mistrzów ze stanowisk. Potrzebne osoby z zewnątrz nie spoufalone z pracownikami. Przez co jest brak płynności procesu produkcyjnego, gdyby Pan Sarnowski zobaczył jak przebiega produkcja to by zemdlał.

Ricky

Nie polecam żenada słaba kasa zero życia prywatnego tylko nadgodziny soboty itd... jak odmówisz masz już po podwyżce i premi kierownik zerwał się z choinki niedouczony buc OMIJAC SZEROKIM ŁUKIEM

W tej firmie zdziwiło mnie to, że w soboty i niedzielę, gdzie stawki płacone są podwójnie lub potrójnie przychodzą ludzie, którzy figurują, że pracują na produkcji, ale nic nie robią tylko spacery i siedzenie w telefonie, chodzi o liderów. Czy ktoś z zarządu Porty podliczył, ile przychodzi liderów i mistrzów na każdym wydziale w tych dniach w/w a ile pracowników fizycznych? Czy zadał ktoś pytanie z Zarządu, ile faktycznie ma jeden lider pod nadzorem pracowników fizycznych, a jeżeli nadzór nad produkcją wykonują liderzy to, co robią mistrzowie? Być może to biurokracja im nie pozwala na wykonywanie prawidłowo swojego stanowiska. Czy zarząd zadał pytanie, dlaczego ludzie pracują w niedzielę? A może to ci ludzie w/w tego chcą i kierują tak wydajnością, aby pracować w soboty i niedziele?

PKS

Mistrzowie i liderzy są nieprodukcyjni, ochroniarz w budce w zupełności wystarczy do pełnienia nadzoru i to mniejszym kosztem.

Pks

Przychodzą osoby które są lizusami

Bolek

No to jazda Pani Maju. Z perspektywy zarządzania tak dużym zakładem jak Porta Steel, nowy dyrektor wprowadza zmiany mające na celu redukcję kosztów produkcji, co może mieć bardzo pozytywny wpływ na politykę cenową firmy. Jednakże odbywa się to kosztem pracowników. Jak wiadomo, jesteśmy tylko zasobem ludzkim (my, szeregowi), co w praktyce oznacza, że jak każdy zasób podlegamy zmianom, wymianom, itd. Czyli można nas wymienić na innych ludzi. Niedawno został wprowadzony system, który ma to ułatwić i zredukować koszt wdrożenia nowego pracownika (tak slyszalem). Pracownicy nie są motywowanie do pracy we właściwy sposób. Odbywa się to na zasadzie motywacji negatywnej, to znaczy: "nie podoba się? To wypie..." oczywiście system motywacyjny zawiera darmową kawę, herbatę, owoce, lekcje angielskiego dla dzieci, ale pomija zasadniczą kwestię - pieniądze. Takie rzeczy wprowadza się w firmach, w których pracownicy zarabiają na tyle duże kwoty, że motywowanie kolejną podwyżka nie robi na pracowniku wrażenia, nie działa. Poziom zarobków w Porta jest niski, dlatego ludzie nie czują się zmotywowani do pracy dostajac banana co wtorek. Byliby znacznie bardziej zmotywowani, gdyby dostawali większe wypłaty, bo wielu osobom nie starcza do pierwszego. Jest jeszcze kwestia zwiększenia wydajności zakładu. Szefostwo nie ma bladego pojęcia o specyfice pracy na poszczególnych stanowiskach. Na wielu z nich standaryzacja jest juz na maksymalnym poziomie, co powoduje, że ludzie z większym stażem pracy uskarżają się na fizyczne dolegliwości związane z tempem pracy, po prostu szybciej już nie mogą i nie stać ich na odpowiednią regenerację. Do pracy przychodzimy zmęczeni, a wychodzimy bardzo zmęczeni. Wyobraża sobie ktoś podnoszenie nad głowę od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów co 4 sekundy przez 8 godzin? Nawet Pudzian by nie dał rady. Nowy inżynier, nazwany panem kalkulatorem, zamierza właśnie takie zmiany wprowadzić. Moim zdaniem chce on podwoić obecną wydajność. Niestety mu się to nie uda, bo jego pomysły przekraczają ludzkie, fizyczne mozliwosci, z czego on nie zdaje sobie sprawy, bo oczywistym jest, że nie bierze pod uwagę czynnika ludzkiego w swoich wyliczeniach. Swoją drogą, dyrektor musi być zachwycony jego pomysłami. Efekt tych działań również jest oczywisty: rotacja pracowników. Kto tylko będzie mógł sobie znaleźć pracę za podobne pieniądze, odejdzie z porty i żaden mistrz czy kierownik, a w szczególności dyrektor, nie będzie za nim płakał. Przy nowych standaryzacjach doświadczeni pracownicy też będą odchodzić, to nieuniknione. Długie, co? Mógłbym tu opisać znacznie więcej negatywnych stron zakładu, teraz wymieniłem jedynie te najistotniejsze, nie poruszyłem kwestii BHP, co na niektórych działach wola o pomstę do nieba. Poza tum jeszcze coś na co nowa władza nie ma wplywu: rozplanowanie stanowisk na hali. Widząc sam projekt mówiłem, że to jest źle zrobione, wiele maszyn, a nawet całe działy powinny być rozlokowane inaczej. Ale kto będzie słuchał byle robola, my wiemy lepiej. Wielka inwestycja spraprana już na poziomie planowania. I jak tu ma być dobrze? Ja rozumiem, robotnicy wg biurowych i managerów to ludzie prości, niewyksztalceni, wadliwi pod względem społecznym i ograniczeni umysłowo. Trudno się nie zgodzić, ale to generalizacja, która jest również ograniczeniem umysłowym. Na hali w porcie jest kilka bardzo bystrych ludzi, którzy znają się na swojej pracy i z powodzeniem mogliby pełnić bardziej odpowiedzialne funkcje. Dobra, poplynalem, koniec na dziś. Aloha.

Ei60 waży 60kg

Matrix
@Bolek

Na początku napiszę że zgadzam się z Tobą w 100% i bardzo dobrze opisałeś parę bardzo ważnych wątków choć to dopiero wierzchołek góry lodowej w Porcie. Piszesz że pracownicy szeregowi są ograniczeni umysłowo i niewykształceni, choć dobrze zauważyłeś że znajdzie się i kilku bystrych ludzi. Nie zgodze się z Tobą że są ograniczeni umysłowo bo Porta puki co to nie zakład zamknięty, a to że nie mają wykształcenia to nie znaczy że są głupi bo można być wykształconym i być głupim. Ludzie po prostu są mniej lub bardziej zdolni. Przykład przychodzi z góry od samego zarządu bo proszę odpowiedz mi na pytanie co trzeba mieć w głowie aby wpaść na pomysł żeby zabrać dla pracowników nadgodziny czyli dodatkową kasę a dać w zamian banana i wymagać fachowej i zdyscyplinowanej pracy.

Wieloletni
@Bolek

Dyrektor też poszedł w kierunku wyławiania bystrych ludzi i wyłowił jednego bystrego inaczej, który naopowiadał mu głupot, ile to się nie da zrobić, tylko wszyscy są lenie i więcej robić nie chcą. Ratownik wodny z Grajewa, (usunięte przez administratora) bez kultury i podejścia do ludzi, specjalista od motywacji negatywnej.

Bolek
@Wieloletni

Wiem o kim piszesz, ale nie mam styczności z tym człowiekiem, więc nie mogę się na jego temat wypowiedzieć. Natomiast wybory szefa są podyktowane kwalifikacjami tej osoby. Posiada wykształcenie pozwalające na objęcie takiego stanowiska. Zapewnia ja, czy Ty, moglibyśmy pełnić tę funkcję z niemniejszym powodzeniem i zaangażowaniem, ale nie mamy dowodów na potwierdzenie swoich kwalifikacji. Chłodna ocena sytuacji.

Wieloletni
@Bolek

Uważam, że się mylisz, ale bez sensu drążyć temat, przyjdzie czas, wszyscy zobaczą. Po owocach ich poznacie.

Tymon

Polać mu ! 100% prawda

Jo
@Bolek

Wierzyc sie nie chce. Myslalam zeby przeprowadzic sie z Gdanska w jakies male miejsce ale jak czytam co sie dzieje w zakladach duzych takich jak Porta to nie do wiary.. nie zmienia sie dalej duzo. Ponizanie wykorzystywanie. Ktos napisal ze kadrybrzad wogole nie reaguje na ta niska ocene. Widocznie tak ma byc, ludzie maja byc zduszeni, zarabiac malo, i cicho siedziec.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Porta KMI Poland?

john

płaca najnizsza, premia zabierana za byle co

@john

W tej chwili porta płaci najwięcej z zakładów w Ełku, jeżeli tak uważasz to podaj przykład w którym zakładzie jest lepiej?

Nos
@Pks

Cwaniaczku dodaj jeszcze tylko jakim kosztem! Pomogę Tobie! Zastraszania pracownika ,wszystkich weekendów w pracy! monotonii, systemu 3 zmianowego ,hałasu ,pyłu i smrodu z mistrzowski !

@Nos

Mówimy o wynagrodzeniach a nie jakim kosztem tj. wymieniłeś. Dużo jest zakładów gdzie pracuje się na 3 zmiany w której jest monotonia, hałas, zastraszanie pracownika także, smród... W sobotę masz 100% a w niedziele 200%, premie co fakt mniejsza ( w granicach 20%) Także "cwaniaczku" naucz się czytać ze zrozumieniem. Temat był który zakład płaci najwięcej a nie jaka jest sytuacja wewnątrz

Heh
@Pks

Gościu, w Elite Shipyard zarobię więcej bez weekendów, na 1 zmianie niż w porcie. Wal sie

Zostaw merytoryczną opinię o Porta KMI Poland - Ełk

• Jak się pracuje w Porta KMI Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Porta KMI Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Porta KMI Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Porta KMI Poland?

Kandydaci do pracy w Porta KMI Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Porta KMI Poland