"PORTA" KMI POLAND

Bolszewo

Opinie o "PORTA" KMI POLAND

Krzysztof Podkowa

Zarobki słabe, nowej osobie daja wiecej na poczatek niz pracownikowi ,ktory jest w firmie kilka lat! Ciagle manipuluja ludzmi,ze beda podwyzki, (W tym roku byla "podwyzka" dla kazdego, i obnizyli premie oraz uzaleznili od Wydajnosci oraz Reklamacji, tylko mozna latwo manipulowac taka premia), polowa Ukraincow to nie roby, ktorzy maja wszystko w "nosie" byle 12 h, przepracować, a jak nie ma pracy dla niego to sie bulwersuje i każa im zamiatac, gdzie nie raz kilku Ukraincow. lata z miotłą, a ktos za to musi płacic, czyli pracownicy produkcji, bo przeciez premie mozna zrobic nizsza.

Ukrainiec

Firma przeżarta jest biurokracją. Pracownik nie skupia się aby produkt był wysokiej jakości. Na każdą czynność jest wyznaczony czas a więc ustawienie maszyny i wyprodukowanie elementu potrzebnego do złożenia skrzydła. Maszyny są stare lub kupione przez osoby które nie mają zielonego pojęcia o pracy. A pracownik aby zdążyć ustawić taką maszynę w ustawowym czasie który musi wpisać w kartę dzienną robi to podczas produkcji. W tym czasie maszyna robi bubel. Wymyślono kupę papierów do wypełniania tylko zapomniano zrobić operację i czas na wypełnianie. Pracownik zamiast patrzeć czy produkt jest dobry musi w międzyczasie wypełniać te papiery a maszyna sama robi bubel. Czy firma zliczyła ile osób i czasu poświęcają ludzie na tą biurokrację i ile osób tym się zajmuje. Czy ktoś sprawdził monitoringi z kamer ile ludzi zamiast pracować sprząta hale przed wizytacją prezesa a ten tylko się przejdzie. W tym czasie można wyprodukować masę elementów a dzięki tej biurokracji i papierom ludzie nie mają czasu na sprzątanie.

@Ukrainiec 09.10.2017 08:14

no naprawdę kupe papierów mamy do wypełniania......i powiedz mi którą to maszyna robi niby w tym czasie jakiś bubel?????

Zuzanna

@Pracownik dla każdego inna kwota jest satysfakcjonująca, dlatego myślę, że nie jest to miejsce na kłótnie na temat zarobków. Skoro pracujesz w firmie Porta to możesz wypowiesz się na temat samej pracy i swoich doświadczeniach?

@Zuzanna 02.10.2017 11:29

A co tu się mam wypowiadać? Ludzie się zwalniają bo są niezadowoleni z zarobków coraz mniej nas a coraz wiecej niestety ale Ukraincow (nierobów)

@Zuzanna 02.10.2017 11:29

Zgadzam się z Pani!!!

Zuzanna

@Pracownik przecież w pytaniu jest czy też są niskie zarobki, więc skąd wniosek, że tak twierdzę? Nie pracuje w firmie "PORTA" KMI POLAND i chciałabym się dowiedzieć właśnie jak wygląda kwestia zarobków. @Ukrainec jesteś po spotkaniu to podałbyś innym użytkownikom forum jakieś rady odnośnie rekrutacji? Na co zwrócić uwagę? Zapewne zainteresuje to osoby chcące się tam zatrudnić.

Ukrainec

Witam wszystkich, w Lipce miaŁem spotkanie z Panem PJ w Bolszewie na stanowisko - Specjalista ds kontraktów eksportowych (znam Rosyjski a Angelski), na okres próbny wynagrodzenia NETTO- 2700. Wlaśnie, jestem ukraincem. Prośę opinii. Wielki dziękuję!!

@Ukrainec 03.10.2017 16:20
Czy mówi Pan po Angielsku a po Rosyjsku???? Myślę że nie!! To dlaczego nie??

Umiem po angielsku a pi rosyjsku????? sorry ale tego języka nie chciało mi się uczyć

@Pracownik 03.10.2017 16:37

Bardzo często, w Polsce pracodawca chce za dużo od pracowników, a wznagrodzenia zbyt maŁe...... Mam doświadczenie pracy z produktami Porta KMI, znam trzy języka..... Dlaczego muszę zarobiać zbyt mniej, niż mogó..????? Pozdrawiam.

Zuzanna twierdzisz że ludzie w porta drzwi dobrze zarabiają??????!!

Zuzanna

@Młody a nie wiesz jak wygląda sytuacja na innych stanowiskach w "PORTA" KMI POLAND? Czy też są tak niskie zarobki? Z tego, co widzę wspominają o premii, czyli jaka premia była Tobie zaoferowana? To ważne, bo sporo jest ofert pracy (https://www.porta.com.pl/p/12/kariera.html) i może sporo osób być ciekawych.

Młody

Firma dziwa jak za starych czasów byłem ostatnio na rozmowie z panem którego imienia i nazwiska nie pamiętam strasznie lIza duże podczas rozmowy. W fabryce masa Ukraińców to najczęściej znak małych zarobków. Na godzinę 12 zł brutto i premia niby do 40% na ścianie była 20% i jak się założę to maks chłopak z kard chciał mi wkręcić ze to dobre zarobki jak chciałem na okres próbny 15 zł a na stale po nim 17 zł na godzinę. Kiedy pod całym dniu czekanią zadzwoni do mnie ten chłopak i powiedział ze 13 zł na h i premia to daje 2600 na rękę poprawiłem go ze nie na rękę tylko brutto był w szoku i chyba się obraził jak wyśmiałem te propozycje. Strasznie nie kompetencja w biurach ale pew nie zarabiają tyle co na produkcji wiec jest to zrozumiałe śmieszna firma

byly pracownik

Pracownik dzialu handlowego (teraz to ma inna fikusna nazwe, czyli obsluga klienta) to jeden z najgorzej wynagradzanych dzialow w czesci administracyjnej. Pracy duzo, ale glownie tam bardzo mlode osoby pracuja, bo tylko oni chwyca prace za taka kase.

Poszukująca pracy

A jak jest w biurze? oferta na pracownika obsługi klienta wisi długo...pewnie duża rotacja? a jak zarobki?

Zuzanna

@Pan Który dłuuugo pracuje w porcie w Bolszewierozumiem, że w firmie obecnie wypracowuje się dużo nadgodzin. A na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć pracownicy?

portos
@On 10.04.2017 16:23
Może nie jestem tym panem z ostatniego posta, jednak na dzień dobry nowy pracownik dostaje umowę na 3 miesiące i stawkę 10 PLN/...

premia ma tendencje malejącą , ostatnio 23%. Zarabiamy coraz mniej .Niby w tv mówią o podwyżkach , dziwne my zarabiamy co najmniej 10-15 % mniej niż 3 lata temu !!!!!!!!!!!! Robią pracowników w ch.

On
@portos 17.04.2017 12:41

Bierze się to z ilości nadgodzin (bo nie ma ludzi do pracy) i z reklamacji... (skoro pracujesz tyle nadgodzin to nie dziw, że są pomyłki) i tu jest błędne koło.. Niech zarząd w końcu sięgnie po rozum do głowy i zacznie płacić godne pieniądze jak i szanować z tych którzy zostali bo wykwalifikowani ludzie zaczynają się zwalniać...

Pan Który dłuuugo pracuje w porcie w Bolszewie

NIe chce już długo pracować do 16:30 albo nawet do 18;30 od 6:30 [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] o ich z tymi nadgodzinami. Człowiek jest zmęczony zasuwa od poniedziałku do soboty, a niedziela zleci raz dwa. Moja rodzina się skarży że nie mam czasu z nimi iśc na spacer czy z synem w piłke pograć . Mówie wam porta nie nie nie. Porta to jest patologia.

załamany

Na w-2 strasznie traktują ludzi. Nie liczą się z pracownikami. mobbing. Brygadzisci drżą ryja. Cały czas w nadgodzinach pracując w hałasie. nie ma czasu dla rodziny, wyzysk i szantaż. góra ma to w d. Byle kasa się zgadzała. a potem się dziwią,że nikt nie chce przyjść do pracy.

Oburzony

Jestem byłym pracownikiem Porty Bolszewo W-2 to co tam się wyrabia to zasługuję pod sad pracy -ciągle są łamane prawa pracownicze pracownicy pracują od poniedziałku do niedzieli nie mając przy tym żadnego dnia wolnego . Dochodzi do sytuacji ze człowiek idzie do pracy w czwartek na 18;30 -6:30 a w piątek karzą mu przyjść na 14:30. Są tygodnie ze pracuje się od niedzieli 22:30 -6:30 a od poniedziałku są nocki przez cały tydzien po 12 h . Wieczne straszenie pracownika przez brygadzistów że nie przyjdziesz w sobotę , niedziele poniesiesz tego konsekwencje zabiorą Ci premie . Zrobisz za małe ilości to straszenie kara naganny z wpisem do akt. Ciągle wrzaski na pracowników zastraszanie i mobbing. Brak jakiegokolwiek zrozumienia dla życia osobistego i rodzinnego pracownika masz zaplanowaną wizytę u lekarza dużo wcześniej a powiedzą Ci ze nie dostaniesz wolnego tłumaczenie się z urlopów po co i dlaczego zarówno na żądanie jak i wypoczynkowych porażka. A przy tym głodowe pensje człowiek robi nadgodziny zabierają mu premie i wychodzi się jak przy normalnej stawce. Zero podwyżek. Absolutnie nie polecam tej firmy nikomu.

Iksinski

Mój przedmówca napisał prawdę. Kierownik w2 drze się i wymaga pracy ponadczasowej. Nie ważne czy masz rodzinę czy nie ...Masz zapie...A jak nie to wypie..... Łamane są wszelkie prawa pracownika w/g kodeksu pracy. Nie są zachowane normy czasu pracy ( 48h tygodniowo) jak i wypoczynku tygodniowego (35 h). Jak nie chcesz pracować lub nie możesz, to straszą utrata premii etc... Firma powinna przejść gruntową kontrolę PIP. Ogół pracowników czuję się jak w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Stanowczo nie polecam

ktoś

Odradzam pracę w Porcie na produkcji. To jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Pracuję tam ponad 10 lat. Wymagania coraz większe , zarobki coraz mniejsze, ponieważ z miesiąca na miesiąc coraz niższa premia. Starzy pracownicy z ponad 10 letnim stażem zarabiają teraz najniższą krajową !!!!!!!! Brak szacunku do pracownika. Co raz więcej Ukraińców na produkcji, którzy nie mają pojęcia o niczym. Odbija się to na prowadzących. Wielki mi lider !!!!!! Lider w robieniu z pracowników [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

cho

Posiadanie wyższego wykszałcenia @fajs wcale nie stanowi dużego wymogu do spełnienia, bo dają za to rozsądne zarobki.

jarek

a w bolszewie dalej rotacja na w1 i w3?

maksi

chodzi o to że dział hr pięknie nagania tutaj na forum chętnych :P sam pyta i sam sobie odpowiada

maksi

hry same ze soba pisza? :D

majster

nędza zarobki, żałosna firma z Bolszewa , NIE POLECAM !!!

bolo

hmmm "w młodym zespole". ? a jak zaczniesz zawyżać im średnią to cooo :) ?

portowiec

nie tylko on, parę osób z centrali się zwolniło z długim stażem

Mówisz o cycu ?

Mówisz o cycu ?

mika

Naczelny już nie pracuje w Porta KMI

kick

Dzięki za pomoc. Dałem sobie spokój z aplikowaniem na stanowisko w Rumunii. Opinie jakie usłyszałem poza forum były wystarczająco mocne :(

tony

Firma podryguje w takt kompleksów naczelnego, który co dzień probuje dowieść prezesowi jakiż to on jest genialny, więc jeśli umiesz dobrze i zdalnie( usunięte przez administratora )śmiało. Poza tym pracuje tak kilka fajnych osób

hucul

w firmie jest sporo papierkologii, ale gdzie jej nie ma... nie pracowałem u nich, raczej współpracowałem i wspominam to raczej pozytywnie.

kick

Chciałem zapytać o atmosferę w firmie. Słyszałem co nieco o tym jak się wspołpracuje z naczelnym ale ciekawy jestem opinii bezpośrednio współpracujących. Podobno Porta szuka dyrektora produkcji do Rumunii , warto ?

Zostaw opinię o "PORTA" KMI POLAND - Bolszewo

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie "PORTA" KMI POLAND