Porta KMI Poland

Opinie o Porta KMI Poland

Maja

@portoryk a pracownicy mają wpływ na swój grafik w Porta KMI Poland? Czy pracodawca układa grafik w ten sposób by był sprawiedliwy dla wszystkich pracowników? jaki jest system układania go w tej firmie?

@Maja

W wiekrzosci pracownicy nie maja zadnego wpływu na grafik, grafik tworzony przez mistrzow w zasadzie nie uwzglednia potrzeb pracownika , nawet jeśli chcemy 1 dzień urlopu to może być nie uwzględniony. Jeśli chodzi o weekendy to jest podobnie. Ale ogolnie tak grawik jest w systemie 1, 2 ,3 zmiana

Grzegorz39

Witam.Jak wyglada praca w porcie w weekendy?Kolejnosc zmian to 321?Np pierwsza zmiana idzie w sobote?Kończe w sobote o 14?To pozniej ide dopiero w poniedzialek na 22?

portoryk
@Grzegorz39

zaczynasz w sobote o 6 rano kończysz o 14 i w niedziele na 22 idziesz do pracy. jak zaczniesz od niedzieli w nocy to zejdziesz ze zmiany w nastepna niedziele o 6 rano i w poniedziałek na 14

Maja

@Grzegorz39 może napisz do pracodawcy bezpośrednio w tej sprawie. Wtedy powinieneś najszybciej dostać odpowiedź. A poza tym jest wiele też innych stanowisk nie tylko produkcyjnych w oddziale w Ełku: https://www.porta.com.pl/p/12/kariera.html Co sądzicie o tym, że firma Porta KMI Poland uczestniczyła na Łódzkim Design Festiwalu? Czy zaprezentowany przez nich towar był dla Was innowacyjny?

Maja

I co była kontrola w Porta KMI Poland? Czy sytuacja się zmieniła po tej kontroli? @Ełczanka444*** a wiesz jakiej wysokości może to być kara? @staryportowiec nie znam Pana prezesa tej firmy i nie znam samej firmy, bo w niej nie pracuje. Jestem moderatorem forum gowork.pl i chcę pomóc zdobyć informacje o firmie osobom zainteresowanym pracą.

W trakcie składania

Jaka oferta na przyszłość Adam lojewski 19 300 Ełk fizyczny oczekuje oferty pracy

Ełczanka444***

To trzeba to robić jak najczęściej. Tylko,że jakby zatrzymano produkcje to i my zostaniemy bez pracy???? Bynajmniej na jakiś czas czas i ciekawe czy przestój byłby płatny? wątpię!! Pozdrawiam

Ełczanka444***

Rozumiem,że wkrótce znów będzie kontrola z PIPu? Super!!! już nie mogę się doczekać tylko czy to coś da? Kierownik mówił,że woli zapłacic kare i żeby produkcja szła niż tezymac się regulaminu. Paranoja! A jesli chodzi o godziny pracy..... 14 dni w tygodni to przesada! Mistrzowie, kierownicy i niektórzy liderzy mają wolne weekendy a Murzyni niech pracują!!! Pozdrawiam Portaków!!!

staryportowiec
@Ełczanka444***

powiedziano mi w PIP ze w tym tygodniu kilka osob zglaszalo zwiadomienie. powiedziano mi tez żeby zglaczac jak najczęściej nieprawidlowosci czlkiem poufnie można to zrobić, a może to doprowadzić do zatrzymania produkcji.

Maja

@Świerzak a próbowałeś udowodnić kierownikowi, że miałeś inne zasady przedstawione na początku pracy? Pytałeś współpracowników czy w soboty trzeb zapracować? Może zaszła jakaś pomyłka? Może ktoś z pracowników powiedzieć jak to jest z tymi sobotami w Porta KMI Poland? To ważne, żeby to ustalić.

staryportowiec
@Maja

Maja widać odleciała Pan prezes dal tabletke i teraz bredzi . Ja chciałem poinformować ze w dniu dzisiejszym zlozylem zawiadomienie do inspekcji pracy w elku o lamaniu wszelkich praw pracowniczych , zmuszania do pracy po 12 godzin i soboty.

Bolszewo

W Bolszewie rowniez pelno Ukraincow ktorzy sie do niczego nie nadaja,slaba stawka, tyly w pracy, ale nie ma problemu z nadgodzinami,kto chce zostaje kto nie ten nie zostaje i tyle...coraz wiecej Polakow odchodzi i bedzie odchodzic jezeli stawki sie nie zmienia.

Maja

@Operator a czy macie wszyscy umowy o pracę? Czy przed zatrudnieniem byliście informowani, że tak będzie wyglądał system pracy w Porta KMI Poland? Jeżeli nie to jak najbardziej macie prawo to zgłosić. Może po drugiej kontroli w zakładzie coś się zmieni. Dajcie znać czy tak będzie.

Świerzak
@Maja

Przed zatrudnieniem podczas rozmowy z kierownikiem zostałem poinformowany o 5 dniowym wymiarze pracy,a co do sobót i niedziel to poinformował mnie kierownik( SW 4) że jak chcę to mogę sobie dorobić i że nie są obowiązkowe.Niestety wszystko to okazało się wielkim oszustwem ze strony kierownika (SW 4),nie byłem obecny w jedną sobotę w ubiegłym miesiącu (dwie przepracowałem ) i zostałem wezwany do kierownika (SW 4) na rozmowę gdzie udzielił mi nagany i zagroził konsekwencjami finansowymi.Moja rada omijajcie ten zakład .Ja się zwalniam pracy jak się okazało w Ełku nie brakuje,po rozesłaniu CV. mogę spokojnie i rozważnie wybrać pracę.

mamdosc

Masz racje operator, trzeba będzie zawiadomić Wojewodzka Inspekcje Pracy w Olsztynie, a jak to nie pomoze to moza jakas telewizja się tym zainteresuje, jakas Uwaga albo Panstwo w Panstwie trzeba będzie się zorientować. A swoja droga ciekawe jak się z tego będzie tlumaczzyc dyrekcja przed kamerami

Operator

No i stało się dwa miesiące po kontroli PIP mamy powrót do stanu przed kontrolą,(a nawet gorzej)Pracujemy po dwa tygodnie bez przerwy .Nieobecność w Niedzielę oraz w Sobotę jest karana naganami na piśmie oraz utratą premii. Paranoja.

Elkooo

Praca może zła nie jest ale niektórzy mistrzowie to jakiś żart. Ogólnie kadra zarzadzajaca do wymiany. No i Ukraincy przez których wskaznik reklamacji ładnie idzie w górę, a nam wyplaty spadają. Takie sa największe problemy. Bo o ile wysoką temperature i halas da się wytrzymać tak robienia z człowieka idioty już niekoniecznie.

Maja

@ROBOL ELK jeśli występują takie nieprawidłowości w pracy niektórych pracowników, to czy zgłaszaliście je bezpośrednio do firmy?Jeśli to wpływa na jej działanie, to warto o takich sytuacjach informować.

ROBOL ELK

No niestety nie można zbyt wiele powiedziec o pracy w porcie. W Elku problemem jest kara zarzadzajaca która jest naprawę slaba. Mysle ze ktoś powinien się tym zajac inaczej . Moja rada dla firmy UKRYTYCH LDIEROW ZAGONIC DO PRACY NA KAZDEJ ZMIANIE JEST KILKU LIDEROW KTORZY CHODZA I NIC NIE ROBIA. NIBY W GRAFIKU SA JAKO OPERATORZY ZEBY BOLSZEWO NIE ZOBACZYLO A I TAK ROBIA JAKO LDIERZY. TO JEST KILKANASCIE OSOB ZNAJACYCH SIE NA PRACY A TRZEBA NA ICH PUSTE GODZINY PRACOWAC.

Maja

@Walker dziękuje za odpowiedź. Rzeczywiście, nie jest to przyjemne jeśli się starasz a nie czujesz, że jest to doceniane. Jednak wspomniałeś o podwyżce. Czy inni pracownicy również ją otrzymali? Wspominasz też, że usłyszałeś że podwyżka Ci się nie należy. Kto takiej informacji Ci udzielił?

WALKER
@Maja

Wszyscy otrzymali podwyzke, zgodnie z nowymi zasadami, wprowadzonymi w maju br. Jedni mniej, drudzy wiecej. Polegalo to na tym, ze do stawki godzinowej wliczono czesc premii uznaniowej, pozostala czesc zostala zmieniona w premie regulaminowa. Nowa premia jest wyliczana wg specjalnego algorytm. To spowodowalo obnizenie zarobkow, gdyz produkcja odpowiada w tej chwili za bledy technologow, ktorych popelniaja coraz wiecej. To obniza wydajnosc i premie. Za lipiec wysokosc premii to 0%. Ludzie sa wkurzeni, ze z wlasnej kieszeni musza placic za cudze bledy. Przed nowymi zasadami premia siegala 40%. Inna sprawa to urlopy. Jezeli ktos potrzebuje 1 dnia wolnego, bo ma cos waznego, to nie dostanie urlopu. Trzeba posilkowac sie zwolnieniem lekarskim. Kolejna rzecz to jakosc produktow. Systematycznie spada, gdyz wymagane jest, aby robic szybciej, ponad norme. Oczywistym jest, ze to oznacza gorsza jakosc. Ostatnia rzecz, mistrz produkcji na mojej zmianie. To on powiedzial, ze podwyzka mi sie nie nalezy. I nie powiedzial mi tego w oczy, a na zebraniu z cala zmiana, pod moja nieobecnosc. Ta sprawa ma wiecej szczegolow, ale nie bede sie rozpisywal o tym publicznie.

Maja

Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda praca w Porta KMI Poland. Jednak bardzo proszę o nie skupianie się na indywidualnych pracownikach firmy. Forum to służy do zostawiania ocen na temat firmy jako pracodawcy, nie poszczególnych jej pracowników. @staryportowiecrozumiem, że w firmie częste są nadgodziny? Czy ich ilość jest związana z pewnymi okresami roku, czy też występują one stale?

Porta Ełk.

Mistrzowie i liderzy tu piszą. "Nigdzie nie dadzą wam więcej". Pieniadze to nie wszystko. Mam być zmotywowany ?! To prawda że drugiej takiej pracy nie znajdę gdzie za najniższą krajową muszę sie rozliczać z każdej minuty pracy, pracować w upale 40 stopni na hali w silnym zapyleniu, koniecznie w sobotę, podwyżki to przekręty a premia to czarna magia. Szanujcie się ludzie !!! Nie prawda, że nie dadzą więcej. Miałem w regionie mnóstwo zajęć, trzeba tylko poszukać. Nie warto zdrowia tracić bo "więcej wam nie dadzą". Jka była inspekcja to spawalnia wolne dostała, żeby zapylenie wyszło lepiej...... @niepolubisz. Łaaaał Administracja ? Wal się koleś.

Maja

@Walkerwspominasz o nadgodzinach i że jest to obecnie jedyna możliwość zwiększenia wynagrodzenia. Czy są one obowiązkowe dla pracowników? Jak często się zdarzają? Czy ich ilość jest zależna od sezonu?

Walker
@Maja

Pracuję na MW8. Nadgodziny są wymagane, 8h w tygodniu. Rzecz w tym, że jeśli ktoś zrobi te 8 nadgodzin do piątku, to i tak w sobotę musi przyjść. W przeciwnym wypadku dostaje upomnienie, co jest równoznaczne z obcięciem połowy premii. Osobiście pracuję w każdą sobotę, którą zażyczy sobie mistrz produkcji. Jednak robię to jedynie dla pieniędzy i chęci zdobycia lepszej pozycji w firmie. Staram się bardzo, uczę młodych pracowników, pomagam im jak tylko mogę, zastępuję brygadzistę gdy trzeba. Nie obijam się, zwracam uwagę na jakość produktów. W zamian otrzymałem informację, że podwyżka, którą niedawno dostałem, absolutnie mi się nie należy. Jak w takim wypadku mam myśleć pozytywnie o firmie, która nie potrafi docenić swoich najlepszych, szeregowych pracowników?

Walker

Teraz rzeczowo o pracy w Porcie w Ełku: Praca na produkcji jest ciężka, wymagająca. Niektóre stanowiska wymagają sporego doświadczenia oraz umiejętności myślenia przestrzennego. Na takich stanowiskach można zarobić najwięcej. Są też stanowiska proste, gdzie nawet ukrainiec sobie poradzi. Ukraińcy to spory problem dla firmy. Tania siła robocza, która znacznie zwiększa wskaźnik reklamacji, przez co my tracimy pieniądze (firma też!). Dodatkowo większość z nich to totalne nieroby. Na jednego ukraińca trzeba jednego Polaka, który będzie go pilnował. Sam wiele razy musiałem przywoływać ich do porządku. Zupełnie nie rozumiem polityki przyjmowania tych pasożytów. Nie zwiększają wydajności, ani jakości naszych produktów. ZAROBKI: Jak robisz dużo nadgodzin to zarobisz całkiem rozsądne pieniądze, pow. 3000 zł na rękę. Ale zapomnij o premii, powód wymieniony wyżej. Tym bardziej, że wprowadzony od maja 2017 system premiowania jest niekorzystny, obniża premię do 2-10%, co daje raptem maks. kilkadziesiąt zł do minimalnej krajowej. UCZCIWOŚĆ: zapomnij o tym pojęciu, ono w tej firmie nie istnieje. Przychodzisz na nadgodziny, pracujesz w każdy weekend na prośbę przełożonego, starasz się, nie popełniasz błędów, w zamian nie masz prawa prosić o urlop wypoczynkowy nawet na jeden dzień. Planowany tak, dostaniesz w terminie, ale resztę dni zachowasz do końca roku. Masz dobry pomysł, który usprawni produkcję? Nie ma problemu, zostaniesz pominięty, a zasługi spłyną na mistrza produkcji (lub pomysł zostanie olany). WARUNKI: Na hali skwar aż miło. Latem ciężko wytrzymać. Regulaminowa przerwa to tylko 20 minut. W każdym europejskim zakładzie łączne przerwy sięgają godziny i jakoś wydajność na tym nie cierpi. Zarząd Porty po prostu nie wie, że niezmęczony pracownik pracuje wydajniej, mają nas za maszyny. PODSUMOWANIE: jeżeli masz dużo cierpliwości do nieuczciwych przełożonych, nie potrzebujesz zarabiać ponad 2000 zł na rękę, ale jesteś ogarnięty i silny fizycznie, to zapraszam.

robol
@Walker

Trzeba dodać jeszcze to iż gdy zachorujemy to nie idziemy do lekarz tylko wedle zarządzenia Kierownika SW4 mistrzowie zostali naszymi lekarzami pierwszego kontaktu i to oni oceniają czy możesz pracować.Przepisy BHP ma w głębokiej D. pracujemy po 7 dni w tygodniu na stanowiskach na których jest przekroczona dopuszczalna norma hałasu,art. 151 § 2 k.p., który mówi, że pracodawca nie może zatrudniać pracowników w godzinach nadliczbowych w przypadku, gdy na ich stanowiskach pracy występują przekroczenia NDS lub NDN czynników szkodliwych dla zdrowia.Kierownik te przepisy ma w D.Nieobecność na tych stanowiskach w sobotę lub niedzielę jest karana naganą i utratą premi.A co do urlopów wypoczynkowych to na SW4 są ale wedle humoru kierownika w terminie idą tylko ci co mu siedzą w d.

@robol

Przekonałem się na własnej skórze jak za chorujesz to do mistrz on decyduje o twoim stanie zdrowia,a co do urlopów to cofnął mi urlop wypoczynkowy choć miałem zaplanowany na lipiec stwierdzają że mogę sobie odpocząć na jesieni lub zimą. Z reszto jak wiem od kolegów to tylko jego pupile idą na urlop w terminie,reszta może sobie pomarzyć.A i jak nie przyjdziesz w sobotę lub w niedzielę to w poniedziałek zaprasza po odbiór nagany.

Podolak świeży na rano

Czesc Portoryki to ja Podolak. Co u was? Jak praca? Jak zarobki? Jak tam szefostwo? Trzeźwe?

Zostaw merytoryczną opinię o Porta KMI Poland - Ełk

• Jak się pracuje w Porta KMI Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Porta KMI Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Porta KMI Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Porta KMI Poland?

Kandydaci do pracy w Porta KMI Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Porta KMI Poland