Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.)

Opinie o Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.)

skw

Przecież w tej firmie nie było technologa PTS, a jeżeli był ktoś kto znał się na przetwórstwie tworzyw sztucznych, to szybko z stamtąd uciekał i dlatego teraz wymagają tylko rocznego doświadczenia na tym stanowisku. Umowa na czas nieokreślony - żadna łaska, każdą umowę można rozwiązać.

srandstad

No weź sie "glinka" zastanów. Mając nick żeński piszesz "aplikowałem" stosując rodzaj męski. Czyżbyś był/a z kadr/marketingu? Twój wpis i parę innych to sugeruje... Po co tyle pisać bzdury zachwalające firmę?? Nie lepiej jakby sobie m.ł-ch zatrudniła jakąś koleżankę z randstadu oczywiście nie po znajomościach tylko "z polecenia". Czemu m.ł-ch.usuneła profil na goldenline? Wstydzi się tego, że była rekruterką w agencji zatrudnienia randsta?? No nie wstydź sie że pracowalaś w agencji, to się nie ma co wstydzić, wiele pań pracuje w agencjach. Pisała w swym profilu, że ma zajmowała się "rekrutacją masową". Aż strach się bać co to jest ta rekrutacja masowa ale napewno nie jest to rekrutacja na zasadzie łapanki kto przyjdzie za mniej i rozmów kwalifikacyjnych w stylu: ` "chesz?" "chcę" "to masz" ` ` "chcesz" "nie chcę" "to nie masz"`. Skoro się zajmowała rekrutacją masową to niech sobie zatrudni "z polecanie" masowo inżynierów :) Oj nie czepiajacie się m.ł-ch. że tak trudno jest jej pozatrudniać inzynierów, ale może ona poprostu nie ma zbyt dużego doświadczenia w zatrudnianiu nie po znajomosciach i nie "z polecenia" czy też nie z randstadu. Za to ma kobita spore doświadczenie w zatrudnianiu "z polecenia". Ile to już nazatrudniała tych rekruterek z randstadu. np.: taka ewa m. na stanowisko rekrutacja trwała z parę miesięcy i były dziesiątki zgłoszeń do rekrutacji, ale ostatecznie ona przeszła rekrutację. Oczywiście nie było to żadne tam zatrudnianie po znajomościach. Czy też m.b. Szukali szukali miesiącami do obsugi klienta i przez "sito rekrutacyjne" z posród dziesiątek zgłoszeń ona przeszła. Oczywiście nie miało to nic wspólnego z tym, że pracowała w agencji randstad jako rekruterka. no i szybciutko awans na szefową bok oczywiście nie żadnych jakiś tam znajomościach :)) Albo taka roksa (BOK) na stanowisko tez dziesiątki chętnych a tutaj ostatecznie przeszłą "sito rekrutacyjne" pani rekruterka z agencji randstad. A czy to prawda czy też nie prawda to co ludzie opowiadają że ona to ma nawet swoją własną strone internetową jak przystało na taką co pracowała w agencji (rekrutacyjnej)??

wniosek racjonalizatorski

Coś ostatnio słabo działa system wniosków racjonalizatorskich. No to trzeba zatem jakiś wniosek racjonalizatorski zgłosić. W firmie dyrektorzy mają w zwyczaju chodzić w męskich różowych koszulach w męskim różowym kolorze. Oprócz nich jest jeszcze kilku z poza dyrekcji co także chodzą w męskich różowych koszulach w meskim rożowym kolorze, gdyż zapewne korzystaja z porad najlepszego polskiego stylisty mody Tomasza Jacykowa. Proponuję zatem celem ocieplenia wizerunku firmy jak i dyrekcji wysłać oficjalną delegację z capricornu na paradę równości w reprezentacji panów chodzących po firmie w męskich różowych koszulach w męskim różowym kolorze. Takie coś bez wątpienia spowoduje ocieplenie wizerunku firmy i dyrekcji, Zaś dyrektorzy będą postrzegani jako niezwykle ciepli panowie. Można by także w ramach promocji nakręcić film nawiązujący do hitu "Faceci w czerni". W tym przypadku w filmie mogli by wziąźć udział dyrektorzy capricornu i pozostali chodzący w róœowych koszulach. Dodatkowo można by zaprosić do udziały w filmie Roberta Biedronia, Annę Grodzką oraz najwybitniejszego poslkiego stylistę mody Tomasza Jacykowa a także zwyciężczynię Eurowizji 2014 Conchite Wurst. Nawiązując do hitu "Faceci w czerni" firlm taki można by nazwać "Faceci w różu". Film ten byłby mieszanką takich gatunków jak: film dokumentalny, komedia, dramat, horror, thriller i porno. Można by w ramach akcji marketingowej do każdego wyrobu dorzucać klientowi film "Faceci w różu". Niewątpliwie spowodowałoby to ocieplenie wizerunku firmy, która przecież produkuje akcesoria do instalacji grzewczych, a więc z ciepłem powinna być kojarzona.

rotsor

Ta oferta pracy to już była i w tamtym roku......i znowu jest od kilku miesięcy..... Dla szukających pracy - ta firma bardzo często ma sytuacje, że zamieszcza ogłoszenie i nikogo nie zatrudnia na stanowisko. Ogólnie część ofert to zwykła obłuda - udawanie, że się szuka, a część wynika z tego, że niezwykle "sprawna intelektualnie inaczej" kadra dyrektorska nie za bardzo wie kogo szuka i jak winna wyglądać struktura firmy. Czasami zdarzają się im ogłoszenia prawdziwe kwiatki - po przeanalizowaniu wymagań i zakresu obowiązków można dojść że wymagania i zakres obowiązków dotyczą kilku rożnych stanowisk... Odnośnie poszukiwań na to stanowisko były wpisy w grudniu 2014 na ten temat. Polecam komuś przed wysłaniem cv przeczytanie wszystkich wpisów na forum i dokładną ich analizę i przemyślenie. Żeby się na minę nie wpakowali... Co do kadry dyrektorskiej bywały lata świetności przy zatrudnieniu poniżej 200 pracowników dyrektorów ponad 10. Zupełnie jakby góra miała jakieś schizofremiczne urojenia korporacyjne i czuli się korporacją zatrudniającą najmniej kilkanaście tysięcy pracowników... A i jeszcze jedno: czasami przy braku ogłoszenia zatrudniają ludzi (kolegów rodzinę?) - dotyczy średnich i wyższych stanowisk. Był przypadek osoba świeżozatrudniona (średni szczebel) nie potrafiła określić gdzie znalazła ogłoszenie na stanowisko na ktorę została przyjęta.... Dobre stanowiska są roztrzygnięte przed rekrutacją. To co idzie nie dla rodziny i kolesiów szukają to albo minimalka i umowa śmieciowa albo stanowisko pakujące "na minę" przykład: liderzy magazynów (WG i surowce) potrafią zmieniać się kilka razy w roku...

BENIO

pracowałem tam magazyn WG to istne (usunięte przez administratora) zero premii wyzysk w nadgodzinach, zapłacą jak będą chcieli mają na to cały rok, referentka M.K do bani,tylko je i nic nie robi,

Koniec

Nie ma już handlowania żywym towarem. W przydpadku zaistnienia prób handlowania ludźmi w stosunku do organizatorów nielegalnego procederu mogą zostać zastosowane natychmiastowe i bezwzględne działania. Handel ludźmi właśnie się zakończył. Koniec.

NIKT

nie polecam pracy w tej firmie a przede wszystkim na magazynie, kompletny brak przepływu informacji,totalny chaos,tak zwana liderka i jej referentka powinny wystartować w konkursie jak wprowadzić chaos 1 miejsce murowane,tzw. liderce powinni zmienić stanowisko na sektretarke,a referentkę ???? słoma z butów

gruby

polecam dla zdesperowanych, potrzebujących dużej dawki adrenaliny i presji czasu. aaa i mających drugie źródło dochodu :)

ktoś

Widzę darku.e, że postawiłeś sobie za cel życia hejtowanie capricornu, może trzeba by pomyśleć o założeniu rodziny ... aaa zapomniałem jesteś totalnie aspołeczny

PR-won

jaka PRopaganda.... Co juz nikt nie chce pracować w tej super firmie, że aż w PRopagande trzeba wejść? Ale na pewno niewolników to nie szukają. Przecież nigdy dawid k. nie powiedział do d.w. widząc stażystów z urzadu pracy idących korytarzem "ooo niewolnicy idą. będziemy niewolników mieli". Taka sytuacja nigdy nie miala miejsca tak więc napewno firma nie szuka niewolników i nie ma w niej managerów marzacych o wprowadzeniu niewolnictwa. Czemu oferta dla spawacza źle nie wygląda? A pewnie dlatego, że na rynku spory deficyt jest i firma nie może znaleść spawacza... Ale czy stawki i warunki pracy dla tego spawacza nie wyglądaja tak źle w porównaniu z najlepszymi firmami na rynku? Czy może wyglądają źle? a może dobrze? Jakby były super to by mieli spawaczy od kilkunstu lat tam pracujących:)

qa

A czemu wg ogloszenia jedna osoba zajmuje się: obsuga reklamacji, certyfikacja produktów i rozwiązywaniem bierzących problemów jakościowych? Co to jednooosbowy dział jakości w tej wielkosci firmie? Jedna osoba za 10 pracuje tam? A na czym ma polegać "optymalizacja wskaźników jakościowych"? Jak takie wskaźniki można "optymalizować"? Reklamacji jest tyle ile jest, No chyba, że połowy reklemacji by nie nazwać reklamacjami a roszczeniami albo jescze inaczej, to będzie mniej reklamcji i wskaźniki się zoptymalizują. Ale na pewno na górze nikt nie marzy o wykazaniu mniejszej ilości reklamcji niz jest faktycznie. To jest kategorycznie niemożliwe. Kedyś w wyniku działań szefostwa niejakiej amerykańskiej firmy ENRON powstalo pojęcie kreatywna księgowość. Może kiedyś będą pojecia kreatywna jakość, kreatywne zarządzanie.

specjalista ds. jakości

W końcu pojawiło się ogłoszenie na ich stronie. Trzeba by to kredą w kominie zapisać. Czyżby ktoś czytał te wpisy? Jakoś ciężko znaleźć na płatnych portalach ich ogłoszenia. Kiedyś dawali. Nie dają już ogłoszeń na płatnych portalach tylko na olx? Ciekawe czemu? Już parę ładnych lat temu można było spotkać opinię, że na płątnych portalach są ogłoszenia w miarę normalnie płatnej pracy. Bo jak ktoś jest skłonny zapłacić za ogłoszenie to i pracownikowi jest skłonny zapłacić dobre wynagrodzenie. Ciekawe czemu w ogłoszeniu nie wymagają znajomosci "narzędzi jakościowych"? Może kandydaci na rozmowie kwalifikacyjnej powinni przeegzaminować kogoś z jakości ze znajomości narzędzi jakościowych i wiedzy z zarządzania jakością. Jak na olx przefiltrować względem rodzaju zatrudnienia (umowa o pracę) to ich ogoszenia dalej są. A podobno dla fizycznych dają na początek umowę zlecenie, później jak co umowa o pracę. Zmienili to czy może w ogłoszeniu na dzień dobry półprawda/nieprawda? Na portalu infopraca w opisie ich ogloszeń zawsze było umowa na stałe :) Zna ktoś przypadek umowy na stałe na start dla pracownika fizycznego tej firmy?

roksio out!
@specjalista ds. jakości

Skoro tak czopkowaty reksiu polecasz niczym piesek tę firmę to czemu sam na to stanowisko nie pójdziesz? Reksiu takie wpisy nie spowodują, że będzie więcej kandydatów, mimo że w kadrach i marketingu myślą inaczej... Co masz na myśli pisząc "po za atmosferą jaką można tutaj napotkać"? Każdy ucieka gdzie może? Nikt pracować tam nie chce? Taka atmosfera? Skoro taka fajna firma to czemu tak duża rotacja? Czemu niektórzy mają wrażenie, że wpisy giną na forum? ktoś usuwa interesujące rzeczy żeby nie wyszło nic na światło dzienne? Czemu w wymaganiach dla jakościowca nie ma znajomości "narzędzi jakościowych" i systemów ISO? Nie lepiej od razu napisać w ogłoszeniu: Wymagania niezbędne: - brak znajomości jakichkolwiek "narzędzi jakościowych" - brak znajomości ISO 9001 i innych systemów zarzadzania jakością - kategorycznie nie mile widziane doświadczenie w firmach z silnym naciskiem na jakość - chęć do pracy w kłamcami Może kandydaci podczas rozmów powinni pytać się szefowej jakości: - jakie ona zna "narzędzia jakościowe" i czy jakiekolwiek są znane i stosowane w firmie - czy w firmie prawidłowo funkcjonuje system Zakładowej Kontroli Produkcji wymagany przez Dyrektywę Budowlaną. Niech kandydaci poproszą o możliwość wykonania auditu tego systemu w firmie bo nie pójdą tam pracować jeśli takie coś nie funkcjonuje należycie. Niech tak powiedzą to na pewno szefowa jakości się ucieszy. - czy zdarza się w firmie zatrudnianie kryminalistów na stanowiska produkcyjne.

boruc

Najlepszy jest tam magazynier Krystian co "wyżej sr.. niż głowę ma " hahaha

aaa

niema co zawracać sobie głowy pracą w tej firmie

jacek

Byłem na rozmowie.Praca miała polegać na obsłudze wtryskarek. Pięć maszyn przypada na jednego operatora. Praca na 3 zmiany od pon do pt. Pierwszy miesiąc umowa zlecenie i 1300 zl,po miesiącu umowa o prace na 3 miechy i kasa cos ok 1400-1600 zl nie wiem od czego zalezy ta roznica. Ja podziekowalem szkoda czasu na taaka prace i zarobki.

jacek

Na olx jest pelno ofert pracy od nich. Jade na rozmowe to sie dowiem co i jak

jacek

Wyslalem Cv na operatora maszyn.Jak wyglada praca takiego operatora i wynagrodzenie ?

endlemos

Witam Moja znajoma pracuje w tej "firmie". Na bieżąco mi opowiada co tam się dzieje. Z opowiadań wynika, że liderki mają jakieś problemy z głową. Zero jakiegokolwiek szacunku dla pracownika. Nie mają też żadnej kultury a przez całą swoją dniówkę jedyne co robią to besztają i spacerują po zakładzie. Stanowczo odradzam. A wszystkich komentujących, którzy zachwalają tą firmę serdecznie pozdrawiam i proponuję terapię u specjalisty :)

grr

cwaniakom, którzy sądzą że Capricorn chce ich wydymać radzę założyć własną firmę w tym (usunięte przez administratora) Państwie, jakim jest Polska radzę założyć własną firmę i po dwóch latach odnieść się do tematu..Ps. Dalej pracuję w tej firmie i nie mam zastrzeżeń..

justa

niepolecam, omijać szerokim łukiem!

wioletta

GUCZI to zapraszam do pracy a po miesiącu liczę na posta z informacją czy na pewno jest tak źle?

Zostaw merytoryczną opinię o Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.) - Świebodzice

• Jak się pracuje w Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.)?

Zobacz opinie na temat firmy Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 59, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.)?

Kandydaci do pracy w Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Uponor Capricorn Sp. z o.o. (dawniej Capricorn S.A.)