Capricorn

Świebodzice

Opinie o Capricorn

Maja

@Anonymous dziękuję za odpowiedź. Możliwość rozwoju w postaci szkoleń oraz opcja delegacji zagranicznych to też na pewno cenna informacja dla osób, które zastanawiają się nad pracą w Capricorn.

Maja

@Anonymous widzę, że bardzo dobrze znasz firmę i to co dzieje się na jej poszczególnych działach. To, że praca w Capricorn daje możliwość rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia, będzie cenną informacją dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem aplikacji do firmy. A czy można liczyć na dodatkowe szkolenia zewnętrze, czy też wewnętrzne?

Anonymous
@Maja 18.07.2017 13:05

@Maja Szanse na szkolenia jak najbardziej są, w zależności od stanowiska. Jak Dyrektor / Kierownik dostrzeże potencjał pracownika, to nie żałuje tysiaka czy dwóch na szkolenia zewnętrzne. Są też wyjazdy na różnego typu Targi (polskie i zagraniczne), na których też się można wiele nauczyć. Szkolenia wewnętrzne też są - głównie dla handlowców (sprzedażowe i językowe), oraz związane ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania (np. na audytora wewnętrznego). Handlowcy często lecą do krajów, które obsługują, aby budować relacje z klientami i firma nie żałuje im na bilety lotnicze i hotel.

Anonymous

Najwyższa pora na jakąś rzetelną opinię o Capricornie a nie tylko niekończące się narzekanie (które jest chyba sportem narodowym polaków). Jeśli chodzi o pracę na wydziałach produkcyjnych - to wszyscy narzekają jaki to wyzysk, i jacy straszni kierownicy, a prawda jest taka, że i na obróbce metali i na przetwórstwie tworzyw pracownicy mają wieczne wakacje (albo wcale nie pracują, albo jak już łaskawie wezmą się do roboty to produkują buble, mają wszelkie procedury głęboko gdzieś, bo nie są ani odrobinę zaangażowani w swoją pracę, chcieli by zarabiać jak prezes, ale robić, uczyć się i angażować to się nikomu nie chce). Co innego jest na montażu / pakowni - tam Liderki trzymają porządek, ludzie pracują tak jak to być powinno wszędzie (czyli uczciwie, ale nie ma tam nadzoru jak w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jeśli chodzi o pracę w wydziałach administracyjnych to pracy jest dużo, zarobki nie powalają, ale plusem jest to, że Dyrektorzy nie stoją nad człowiekiem z batem i nie rozliczają pracownika z każdej przepracowanej minuty. Można czasem wyjść wcześniej jak jest potrzeba, jak się człowiek spóźni 10 minut to nikt nawet nie zauważy. Jest momentami ciężko, poziom chaosu w tej firmie może czasem przytłoczyć, ale nie da się ukryć, że dla młodych ludzi ta firma jest wielką szansą na rozwój i zdobycie doświadczenia. Nauczyć się można bardo dużo (dużo problemów do rozwiązania = dużo wiedzy do przyswojenia), a jeśli się ma trochę oleju w głowie to można się wybić. Kolesiostwa nie zauważyłem w firmie. Jeśli się lubi wyzwania to praca w Capricornie się może człowiekowi podobać, tylko trzeba mieć trochę dystansu do pewnych spraw, bo firma jest daleka od ideału - jak każde miejsce pracy.

Maja

Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda praca w firmie oraz jak oceniacie Capricorn jako pracodawcę. Jednak bardzo proszę o nie skupianie się na indywidualnych pracownikach firmy. Przypominam również, że komentarze nie mogą łamać regulaminu firmy, w tym nie mogą naruszać dóbr osobistych.

Taśma

Widze ze chyba jakieś zmiany w capri? Czyżby Konrado wreszcie dostał buta? Niezmiernie mnie to ucieszyło:)

Tomek

Hej wszystkim, w zeszłym roku startowałem na stanowisko handlowca eksportowego czy specjalisty ds exportu, cos w tym stylu. Praca z zagranicznym klientem, delegacje zagraniczne. Mam ponad 11 letnie doswiadczenie w obsludze klienta, sprzedazy oraz w zarzadzaniu zespolem. Oddzwoniła sympatyczna Pani - gdy zapytałem jakie kwoty wynagrodzenia wchodzą w grę aby wiedzieć, czy jest sens wsiadać do samochodu i robić kilometry aby się z nimi spotkać to dostałem odpowiedź, że to tajemnica etc. Zapytałem się jej wprost, czy możemy porozmawiać jak dorośli ludzie i czy zwykle osoby z dużym doświadczeniem są traktowane jak idioci przez Capricorn. W końcu to nie jest moja pierwsza praca zaraz po liceum aby człowiek młody mógł być nieświadomy i zwodzony w ten sposób.... Po trochę dziwnej wymianie zdań w końcu się dowiedziałem, że na tym stanowisku, przypominam delegacje, obsługa zagranicznych klientów i pozyskiwanie nowych w obcym języku proponują podstawę bez prowizji. Byłem zszokowany. Ludzie, którzy odpowiadają tam za rekrutacje już na etapie telefonicznym są zupełnie nieprzygotowani. Warunki, które zostały przedstawione to był jakiś żart. Ja również popełniłem duży błąd bo zamiast najpierw spojrzeć na opinie na gowork wolałem w pierwszej kolejności zgłosić im swoją ofertę...

Maja

@nierealne plany sprzadażowe dziękuję za Twoją opinię. Czy w firmie stosuje się jakieś systemy motywowania pracowników? Może dodatkowe benefity?

Maja

@infoa Ty jesteś pracownikiem firmy? Chętnie poznamy Twoją opinię na temat warunków zatrudnienia w Capricorn.

Maja

Śledzicie aktualne oferty pracy firmy Capricorn? http://www.capricorn.pl/pl/jobs,list.html Zamierzacie aplikować na któreś ze stanowisk?

Ciekawska

To można wiedzieć ile zarabia się tam na produkcji ? Tylko konkretnie.Bo to ,że mało to już wiem.

Ciekawska

ania

Wiesz co są teraz ogłoszenia do nich aktywne @miseiwcz.pl i tam są wyszczególnione wymagania żeby się dostać jedne są mniejsze, drugie większe. Tym samym firma daje szansę każdemu i nie jest to żadne faworyzowanie i "misiewiczowanie"

wpis

No właśnie wydaje ci się tylko. Generalnie jak się nie ma na coś wpływu to trza z tym walczyć. Tak więc z oszustami trzeba walczyć i tępić patologię i wszelakiego rodzaju oszustów i manipulatorów. Firma rozwijać się juz nie rozwija. Kiedyś może i się rozwijała ale od dłuższego czasu rozwój tej firmy jest tylko pustym hasłem marketingowym nijak mającym się do rzeczywistości. Potrafili niegdyś konstruować zasuwy burzowe. Ileś ich nakonstruowali, a jak konstruowali fi 100 to nikt w "dziale rozwoju" nie wiedział jaka średnica ma być pod uszczelkę i nikt nie chciał kupować zasów do których rura fi 100 nie wchodzi o czym zorientowlai się po roku czasu... hahhaahhahaha ale rozwój.... chyba coś im wiedzy i doświadczenia (tzw. know how) ubyło zamiast przybyć przez lata........

capri

Na rozmowie kwalifikacyjnej zapytajcie się koniecznie: - czy w firmie działa prawidłowo system zakładowej kontroli produkcji wymaganej prawnie w branży budowlanej. Zaznaczcie, że jeśli to nie funkcjonuje prawidłowo w firmie, to wy nie będziecie tam pracowali, to zobaczycie jak się dyrektorzy ucieszą, a w szczególności dyr produkcji i dyr jakości - czy w firmie w ogóle są stosowane jakiekolwiek tzw."narzędzia jakościowe" i czy szefowa jakości słyszała o czymś takim:) - czy to prawda, że preferowane są osoby nie mające zielonego pojęcia o jakości i kompletnie nie znające ISO 9001 i innych systemów jakości. - Czy wymogiem koniecznym do podjęcia pracy w firmie jest kategoryczny brak doświadczenia w firmach z wysokim naciskiem na jakość - Czemu poprzednia osoba czy tez raczej raczej cała grupa poprzednich osób zakończyła tam pracę na stanowisku o jakie się ubiegacie. - jaka jest rotacja w śród pracowników w tej firmie, Zaznaczcie, że nie chcecie pracować w firmie w której na miejsce każdego nowo zatrudnionego pracownika dwóch się zwalnia i kolejnych dwóch jest zwalnianych - Czy w firmie nieużyteczne jest liczenie wskaźnika ppm dla sztuk wadliwych, a bardziej użytecznym jest liczenie wskaźnika ppm dla sztuk niewadliwych (jak już się takowe pojawią). Koniecznie zaznaczcie że: - nie macie ochoty pracować w firmie w której dyrekcja produkuje wyroby o których wiadomo, że wrócą szybko z reklamacji niemal w 100% bo są wadliwe. To na pewno wtedy wszyscy dyrektorzy się ucieszą, szczególnie produkcja i jakość... - Preferujecie firmy w których stawia się na jakość i nie macie najmniejszej ochoty pracować w firmie w której dziennie spływa JEDYNE 20 (słownie: DWADZIEŚCIA) reklamacji, tygodniowo 100, a miesięcznie 400. - w przypadku ubiegania się o pracę w sprzedaży należy zaznaczyć że nie będziecie oferować klientom wyrobów wadliwych, niedopracowanych o których każdy wie, że szybko wrócą z reklamacji. Zaznaczcie, że wy jako handlowcy możecie oferować swoim klientom tylko towar dobrej jakości a nie jakieś wadliwe g****. Jak będziecie zadawać takie pytania to wielcy dyrektorzy tak się bardzo ucieszą, że mogą z radości uzależnić się od zażywania pawulonu na uspokojenie :)

Ola

Juz ktoś pisał o tym , idź i sprawdź ... dla jednych szkoda czasu a dla drugich jest ok .. ja potrzebujesz na chleb i masło i "adidasy" z biedronki to będziesz zadowolony .

kolka

nie jest weryfikowany , idz do staniesz i tak malo kasy ale przezimowac mozna zawsze

mimi

Wyglądasz mi na pracownika tej firmy ;) hehe

Fjolek

I ja je zdecydowanie posiadam. Ale dobrze wiem ze kwalifikacje wplywaja glownie na premie a nie na podstawe. Firmy z reguly maja polityke odnosnie podstawy a premia to juz indywidualne osiagniecia. Zatem pytam jaka firma ma polityke odnosnie podstawy???

Fiolek

Ok. Zgodze sie z tym. Ale w przypadku handlowca w terenie to raczej oczywiste ze narzedzia i samochod jest czyms wymagalnym i logicznym-nie postrzegalbym tego raczej jako bonus a raczej jako cos normalnego. Co do podstawy, wiadomo co firma daje (mam na mysli ze wzgledu na planowanie kredytu hipotecznego)?

Fiolek

Oto jest pytanie

Fjolek

Tzn ze pracujesz? pracowales w Capricorn na tym stanowisku? Moze w takim razie wiecej konkretow?

Fjołek

Zgadzam się z twierdzeniem, ze praca handlowca nie dla każdego.... Sporo tych rekrutacji prowadzą...hmmm

Hdhjdnd

Idz i proboj ... hahaah-)

Fjołek

Prawda. Ale biorąc pod uwagę np. zdobywanie Klientów zagranicznych (anglojęzycznych) na jakie zarobki można liczyć? Ja wychodzę z założenia że powinny być całkiem dobre (co najmniej 2800 netto) gdyż zdobywa się klienta płacącego w walucie obcej ;)

Oko

Co to znaczy lepszy prestiż ? Jak znasz więcej języków to na 100 % znajdziesz lepsza prace ... I napewno lepiej płatna niż tu ...

Fjołek

Hmmm.... jak zawsze opinie na jedną i na druga stronę. Sam nie wiem. W ostatnim czasie przerobiłem kilka rekrutacji i... i zawsze spora część z forum pokrywa się z rzeczywistością. Ale jakoś nie mam dobrych przeczuć, zwłaszcza że mam dość wysokie wymogi finansowe ;)

Koleś

A to dziwne bo ja tu pracuje już stosunkowo długo i nic dobrego nie słyszałem o tej firmie poza jej murami , widocznie same dobre rzeczy piszą tu osoby które same chcą żeby tak to wyglądało. .. I nic więcej ... zastanówcie się ludziska nad pracą tutaj ... kolesie i kolesie kolesiów ...

Fjołek

Mam pytanie odnośnie zarobków na stanowisku Specjalisty do obsługi klientów zagranicznych, czy da się wyżyć z tego co proponują czy lepiej nawet nie zawracać sobie głowy? Z góry dziękuję za pomoc

Pokayoka

Nie są ... oni nawet nie wiedzą kogo szukają

owo

rekrutaja jest caly czas - nikt sie im nie podoba dlaczego ? bo nikt nie chce pracowac za psie pieniadze a Ci ktorzy maja leb na karku daja sobie spokoj na dzien dobry

zaza

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Jak ktoś ma nóż na gardle to i w śmietniku będzie grzebał.

Kruk

Idz spokojnie bez przygotowania - nawet nie wiedzą o co pytać taka postawa szefostwa- pełen profesjonalizm hahahahahah a tak poważnie to daj sobie spokój - szkoda czasu

Uciekinier

Hahahah umowa o pracę - kolejna laska . Fajnie ze rynek robi się coraz lepszy dla pracowników i nie trzeba brać byle czego . Ja uciekłem stamtąd i jestem bardzo zadowolony .

Kabel

Nie dziękuję , słyszałem jak tam wygląda praca i poszukam gdzieś coś innego ... nawet za mniejsze pieniądze chociaż nie wiem czy to możliwe -)

Kruk

Tam nawet jak nie mają to mają to cały czas ktos zwiewa -)

Kabel

Ja bym się kłóci czy to dobrze jak mamy kolesiostwo w pracy ale oczywiście jeśli właściciel na to pozwala to spoko ,pozdrawiam kablarzy i tych którzy uczciwie udają ze coś robią-)

misiewicze.pl

Tylko ci się wydaje i nie masz racji. Zatrudnianie kolesiów po znajomościach to najzwyklejsze patologiczne zjawisko. Nie warto iść do tej firmy i rypać na jakąś zgraję niekompetentnych i do tego pustych "misiewiczów" pozatrudnianych po znajomościach. Jak to ktoś napisał kolesie i kolesie kolesiów.... Proponuję żeby m.ł-ch. w ogłoszeniach na stanowiska administracyjne (na te z administracyjnych co nie wymagają jakichkolwiek umiejętności) w wymaganiach od razu pisała, że "doświadczenie w randstadzie na stanowisku rekruterki - wymóg absolutnie konieczny". W końcu pracowała wcześniej w randstadzie jako rekruterka i po tym jak przyszła nazatrudniała trochę byłych rekruterek (np.: marta b., roksa k.) z tego samego oddziału randstadu co ona tam pracowała. Zresztą "misiewiczówny" to tylko wierzchołek góry lodowej w tej firmie... Szkoda czasu na to żeby pracować na tych "miesiewiczów". niech sami na siebie rypią a nie szukają jeleni co na nich będą rypać. Z patologią nie ma co się zadawać, omijać szerokim łukiem.

Rubel

Jeśli są tu sami koledzy to.wiadomo jak to wygląda .... z resztą sami widzimy

Hihi

Pewnie nikt z kolesiów albo znajomych nie chce tu pracować i stad ogłoszenie Standard dla tej firmy a morale na glebie....

mala

bus jest standardem w wiekszosci firm - zadza laska ze bus jezdzi . NIe nazwalabym tego czyms extra mocnym , zobacz kolego jak wyglada atmosfera , jak wyglada social i jak wygladaja zarobki a pozniej sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto tu pracowac czy nie i tyle.

mala

Milioner

Wszystko zalezy od stanowiska , ale z tego co wiem to nawet na wyższych stanowiskach płaci się tu mało ... , ja zarabiam mega mało ale już niedługo bo przecież nie będę się prosił o "zasilek" bo takię pieniądze dostane dosłownie wszędzie o ile nie wyższe . No i do tego atmosfera ... katastrofa .

kuma

kazdy wie jak jest , nie ma mozliwosci sie rozwinac bez ludzi a jesli ludziom sie placi malo , bez socialow itp... to o jakim rozwoju mowimy ?

Wielka sprawa

Jasne , usłyszymy ze tam nikt nie chce pracować za jałmużnę ...

Krok

Tak jak wszystkie - niskie

Gość

Ale o jakich okolicach mówisz ? Z jednej strony masz wałbrzych kasa dużo większa a z drugie swidnica i Wrocław tez dużo lepiej płacą i więcej pracy jest do wyboru. Ja tu popracuje jeszcze trochę i zmiatam do wroclawia . Większa kasa i nie ma takiego cwaniactwa jak tu.

Rada

Tzn w czym daje rade ? W zarobkach ? Hahahahaha

szperacz

na rynku slaby hanlowiec dostaje 5000-6000 brutto na dzien dobry , wiem bo jestem w trakcie poszukiwan takiego stanowiska

chetny

za ile ?

oopss

wszystko zdobywa sie poprzez praktyke , studia to tylko papier a to co masz w glowie jest wazne i jak to potrrafisz wykorzystac , osobicie nie polecam firmy ale zawsze mozna sie przekonac jak tu jest wiec nikogo nie bede zniechecal a tym bardziej przekonywal zeby tu przyszedl.

markopolo

studia studiami ale trzeba miec doswidczenie - tutaj wszystkim tego brakuje a efekty sa jakie sa pozniej bo przyjmuja po znajomosciach ludzi , wszyscy dyrektorzy sa po plecach - sproboj z ktoryms pogadac o czyms konkretnym , zaproponuj jakiekolwiek zmiany to Cie zleje bo nie ma pojecia o czym mowisz... tak to juz tu jest. Nikt tu nie che pracowac bo albo glodowe stawki a i nawet nie ma z kim pogadac zeby cokolwiek uspranic. Ale zawsze mozesz sie przekonac ... i sprobowac sie tam zatrudnic.

Konik

Tutaj jest wiele ogłoszeń ale pieniądze jakie proponują są bardzo niskie a zakres obowiązków bardzo duzy. Wiec albo jestem wariatem i chcesz pracować za marne grosze i być ponieweranym przez wielkich dyrektorów którzy niewiele wiedzą o ile cokolwiek wiedzą na temat zarządzania albo nie czytałeś jeszcze opinii o tej firmie które w 99% są prawda . Ja niedługo będę stąd wiał wiec pozdrawiam wszystkich wytrwałych i naprawdę jak się męczyć to trzeba wiedzieć za co ale napewno nie za darmo .

marzena

ypp, r, gfff, ala - nie trzeba byc extra bystrym aby sie zorientować, że jesteś jedna i ta sama osobą z Capricornu.

Abc

Ciebie chyba zrekrutowali na specjalistę ds.pozyskiwania nowych pracowników. Odrazu widać że jesteś z biura... Ludzie, nie marnujcie czasu, omijajcie Capricorn szerokim łukiem.

Zostaw opinię o Capricorn - Świebodzice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Capricorn