Capricorn
2 440 230 5 1
Maja

@Pawulon, może to jedynie przejściowe problemy i sytuacja będzie miała szanse się rozwiązać, z korzyściami dla pracowników, w najbliższym czasie? Czy wiadomo coś na temat zamian jakie mają zajść w firmie? Czy orientujesz się, czy w najbliższym czasie będą prowadzone procesy rekrutacyjne?

XXX
@Maja

Procesu rekrutacyjne są prowadzone bez przerwy do biur i na produkcję. A i pieniądze można zarobić coraz lepsze w tej firmie. Ale o tym nikt tu nie napisze, bo ludzie ten portal wykorzystują tylko po to, żeby krytykować.

@XXX

Lepsze pieniadze nie wytrzymam.Pracowalam 7 lat przwinelam sie przez 3 dzialy i wiesz ile najwiecej wyciaglam po 7 latach? 1800netto do lapki smiech na sali po 7 latach dlatego zdecydowalam sie na emigracje w tym kraju niczego nie mozna sie dorobic tylko garba... jestem mloda smbitna osoba po studiach i Capricorn zmarnowal mi 7 lat zycia a mialy byc awanse , kursy jezykowe i szkolenia hmm tylko gdzie?!

Tak4Nie1

Marzec
@Remo78

Chyba nie było Ci w Capricornie aż tak źle skoro 7 lat pracowałeś. Młoda ambitna osoba po studiach, jak piszesz o sobie, nie zgodziłaby się na 7 lat wykorzystywania. Pracowałeś na trzech działach i nigdzie Cię nie docenili , za najniższe stawki tyrałeś, dziwne ... może sam sobie odpowiedz na pytanie "dlaczego".

Tak4Nie
nokramać_ondostajeajanie
@XXX

Trudno nie krytykować jak Capi firma. Jeżeli faktycznie już jakieś podwyżki są to śmieszno w porównaniu do tego co inne firmy dają.

OMEGA
@XXX

Co Ty pierd.... dużo to ile 2200 netto na produkcji...Według Ciebie to dużo?

wjech Nowy wpis
@OMEGA

czesc, a za ta pensje praca jest ciezka, luzna? ktos wie. pracuje w swiebo na magazynie i mysle o przejsciu do capricorn, slyszalem ze na zakladzie na wylocie na swidnice nie jest za ciezko i czlowiek nie wraca zmeczony do domu po pracy. potrzebuje troche luzu w zyciu i sie zastanawiam jak jest w capricornie. jeszcze rozwazam metal plast i kelvion, ale podobno maja trudnych kierownikow. Jak to tu wyglada? 2200 za luzno prace wydaje sie spoko. ktos podpowie czy warto isc?

STOP PATOLOGII Nowy wpis

Firmie sprawia wrażenie jakby być w niej bardzo głęboko zakorzeniony psychopatyzm. Jak się przyjrzeć partu osobom to bez trudu można znaleźć w śród osób na najważniejszych stanowiskach typowe cechy psychopatyczne. Firma bardzo skrupulatnie dba o swój wizerunek - jak poczytacie sobie artykuły w internecie to będziecie wiedzieć, że psychopaci są wręcz mistrzami w budowaniu wizerunku. Być może i stąd wynika takie dbanie o wizerunek firmy, który nie chce pokrywać się z rzeczywistością panująca w niej. O zakłamaniu i obłudzie można by książki pisać już nie wspominając o szeroko wdrożonym mobbingu. Szkoda czasu na patologię.

Tak3Nie3
Stop stopowaniu patologii Nowy wpis
@STOP PATOLOGII

Potwierdzam opinię. Mieć nadzieję, że czytają ten portal osoby na najwyższych stanowiskach nie ma sensu, ponieważ podejścia ewentualnego mobbingu i wykorzystywania ludzi i narzekania na nich to nie zmieni, bo jak coś jest tu na porządku dziennym od dłuższego czasu to nic nie zmieni się z dnia na dzień. Mam nadzieję, że ten portal czytają właściciele firmy - bo już tylko oni mogą coś zmienić naprawdę, jeżeli chcą aby ta firma pozostała na rynku i ich krwawica się utrzymała i rozwijała. Była to fajna rodzinna firma, ale obecna polskość kadry zarządzającej jest tu wyraźnie zaznaczona. Może to dobrze, że firma pokazuje że jest polska, ale szkoda że w złym wydaniu. Co jest dla polakow typowe? Narzekanie, szukanie dziury w całym i szukaniu w każdym człowieku najgorszego zła.(usunięte przez administratora) Czy od jakiegoś czasu ktoś chce przekształcić firmę w typowe korpo? Eksploatacja i drenaż ludzi, więc odchodzą najlepsi pracownicy i specjaliści w ostatnich latach, co tajemnicą nie jest, bo widać to na portalach społecznościowych i krążą plotki na mieście i w okolicy. Dzięki temu korzystają inne firmy, bo mogą przejąć naprawdę dobrych specjalistów i się dzięki nim rozwijać jak dadzą im możliwość na działanie. Czy zostają sami jelenie? Jeleniami łatwiej się dyryguje. Jest taki fajny mem. Oni udają, że nam płacą, a my udajemy że pracujemy. Mamy 2020 rok, a pensje jak 10 lat temu. Niedługo rzeczywistość pozostawi firmę daleko w tyle. Już w wielu obszarach zostawiła. Prawda jest taka, że chyba zostali ludzie, którzy nigdzie nie znajdą lepszej pracy, bo nic nie potrafią i są słabi albo są leniwi, więc się kurczowo trzymają Capricornu. Ale we wszystkim trzeba się doszukiwać plusów. Przynajmniej inne firmy mają dobrych pracowników, a Ci słaby mają zatrudnienie. Tak przypuszczam :)

Tak4Nie1
do pracy rodacy bo praca uszla Nowy wpis
Nazwa działu: Finanse
@STOP PATOLOGII

Szkoda nerwów na pracę tutaj. Wymagają cudów większych niż firmy warte miliardy i inwestujące miliony. A co ma Capricorn każdy może zobaczyć w krs.

TakNie
Powiem kiedyś (jak tu zajrzę)
Nazwa działu: Produkcja

Ile w tej firmie zarabia się na stanowiskach inżynierskich?

odp
@Powiem kiedyś (jak tu zajrzę)

Zależy na jakim dziale i jakie stanowisko. Jest duży rozrzut. Pytanie jest zbyt ogólne, żeby móc udzielić ścisłej odpowiedzi.

TakNie

Jaka umowa obowiązuje w Capricorn podczas okresu próbnego?

TakNie1
odp
@Pytanie

Umowa o pracę na czas określony, zazwyczaj 3 miesiące.

Ranking
Roberto

Każdy zarabia tyle na ile zapracuje bo po równo to już kiedyś było!!

TakNie2
Tiaaa
Nazwa działu: Handlowy
@Roberto

Chyba w sprzedazy, kto wiecej nic nie robi to sobie zapracowuje na wiecej. w normalnych firmach podstawa to niewiele ponad minimalna krajowa + premia za wynik calego zespolu np. 10% + premia indywidualna 10% i to funkcjonuje, przynajmniej ludziom zalezy a nieroby wylatuja szybko widac kto jest slaby, ale tu jest jakies ktos idzie w kierunku korpo - kto robi z rodzinnej firmy jakie korpo? Taski, dedliny i rowne pensje, motywacja taka sama czyli zadna, bo ci co robia wiecej zarabiaja tyle samo co nikt nie robi.

Stefan
@Tiaaa

Wiesz może ,na jaką umowę można liczyć nie mając doświadczenia w branży? Napisz coś jaka jest atmosfera na miejscu.

BlaBla

Dobrze, po tych wszystkich krytykach ja jako obecny pracownik się wypowiem. Pracuję tu ok półtora roku jako operator. Jest chaos i rozgardiasz, zgadzam się. Ale płaca wcale nie jest najgorsza. Na początku - wiadomo - najniższa krajowa. Potem podwyżka. I kolejna. A szykuje mi się następna. Licząc z nią to będzie naprawdę spora kwota różnicy. I nie mówie tu o różnicy 500zł czy 800, lecz więcej. I wcale nie musiałam chodzić za kimkolwiek, żeby upomnieć się o podwyżki. Same przychodziły. Jeżeli chodzi o klimat - wiadomo jak jest. Są różni ludzie. Są lepsze i gorsze dni. Ale jak potrzebowałam pomocy to zawsze sie ktoś znalazł. Może po prostu wystarczy nie być bucem, robić dobrze to za co nam płacą i nie chodzić po kątach i nie marudzić jak bardzo jest źle?

Tak2Nie2

BalBal
@BlaBla

płaca nie zła, ale Ci dyrektorzy... Komentować za wiele nie trzeba, bo każdy kto tu pracuje wie jak jest i niestety największe zastrzeżenia są do kadry zarządczej z różnych względów. Jeżeli ktoś nie ma kontaktów z kierownikami to mu się najlepiej pracuje.

nokramać_ondostajeajanie
@BlaBla

To super że są w tej firmie osoby które dostają takie podwyżki! Pracuje tu kilka lat i nic. Chętnie się przeniosę na Twój wydział. Słyszałem że jeden dyrektor potrafi załatwić pensje i myślałem że to mit ale widać układy są wszędzie. Zarabia się tu żenująco ale wygląda na to że tylko w niektórych wydziałach, więc czas stąd odejść. Żenada. albo dostaje kasę albo spadam, na uj mi praca w której pracuję przez 70% czasu i zarabiam żenują. Inne firmy w świebo płacą 50% lepiej i jeszcze jakieś premie na święta są, ale trzeba pracować przez 8 godzin, to już wolę to. nara Robićdobrze to za co nam płacą? Jak płacą_do_dupy to się pracuje_do_dupy. Jak płacą dobrze to się pracuje dobrze.

TakNie2
Maja

@Anonymous dziękuję za odpowiedź. Możliwość rozwoju w postaci szkoleń oraz opcja delegacji zagranicznych to też na pewno cenna informacja dla osób, które zastanawiają się nad pracą w Capricorn.

zniesmaczony
@Maja

Witaj, Trzymaj się od tej firmy z daleka. Pieniędzy nie zarobisz. Pracownicy nie dostali na święta bonów ani pieniędzy. Ludzi nie chcą zatrudniać tylko pracownikom dowalają obowiązków, a szkolenia daj spokój jak sobie nie zapłacisz to nie pojedziesz. Pierwszy raz zdarzyło mi się pracować w takiej firmie..... nic dla pracowników wszystko dla siebie. Jak to mówią tak Polska rodzinna firma...

Tak3Nie1
twoja stara
@zniesmaczony

Pracownicy nie dostali wypłat? To chyba lepiej zgłosić do inspektoratu pracy a nie na jakimś forum internetowym... Ale pewnie jakieś bzdury piszesz... Nie wiem gdzie pracowałeś ale ja pracowałam w kilku firmach i wiem że wszystko zależy od Ciebie... no chyba, że jesteś homo sovieticus... czy się stoi czy się leży 1500 się należy... żal...

Tak14Nie

on
@twoja stara

Nie napisałem, że wynagrodzeń nie dostali tylko bonów na święta ani pieniędzy. Naucz się czytać ze zrozumieniem, a po za tym to do Państwowej Inspekcji Pracy, a nie do inspektoratu pracy... tu akurat nic nie zależy od Ciebie. Chcesz pracuj, a pieniądze za nadgodziny dostaniesz w maju... taka firma. P.S. Super jesteś pracownikiem skoro w tylu firmach pracowałeś. To nie te czasy czy się stoi czy się leży..

@zniesmaczony

Niestety prawda.Pracowalem 2 lata i nie doczekalem sie zadnych bonow na swieta ani paczek dla dzieci.Nic zerowy socjal .Nawet za nadgodziny nie placa

premiowany
@Arek88

Kierownicy szlajają się po zakładzie, a nasz szare myszki tylko palcem pokażą co robić i tyle, a sami nie wiedzą nawet jak. Dyrektorzy są przekonani, że zatrudniając tu ludzi dają im wielką łaskę, to po bonów nie ma, ani socjalów żadnych. Od lat mają oderwanie od tego co się dzieje w firmie i na świecie, a bardzo dużo firm ma teraz socjal. A tu i pensje i socjal słabo.

TakNie1
strefawałbrzych100%
@Maja

dotyczy to tylko jednego działu - produkcja może pomażyć. Poza tym (usunięte przez administratora). Wszystkie firmy dookoła oferują fundusz świadczeń socjalnych, bony albo kasa na święta wielkanoc, grudzień i multisporty albo luxmedy i kantyny lub obiady dofinansowane. Jak mam robić na produkcji to lepiej w firmie gdzie mi dają obiad za darmo i bony na święta, niż tutaj przy upale albo mrozie. Jak zachoruje to nie mam nawet luxmedu. dlatego już mnie tam nie ma :)

Maja

Logistyka odgrywa ważną rolę w Capricorn, gdyż pomaga firmie w wypełnianiu jej misji. W związku z dynamicznym rozwojem tego działu, poszukiwany jest kandydat na stanowisko Spedytora. Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany aplikacją, to dodaję link: http://www.capricorn.pl/pl/jobs,details,id,20.html Co sądzicie o tej ofercie pracy?

Remo78

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Export handliwcy uwazaja sie za " swiete krowy" ktorym trzeba sie klaniac w pas .Reszta ludzi postrzegane jest jak robole ktore zasuwaja h by handliwcy z exportu wyrobili plan sprzedazowy wszystkie dzialy uginaja sie od nadniaru obowiazkow bo przeciez handlowcy by sie przemeczyli a powinni robic sprzedaz.pozabierano im wszelkie like cencje tylko co z tego teraz maja jeszcze wiecej czasu na kawke herbate, ploty i fajeczke.Ogolnie wszyscy sa podporzadkowani exportowi a Nasze krajowe zamowienia spychane na dalszy plan, bo przeciez oni " utrzymuja" ta firme przy zyciu

hehe
@Remo78

Kobieta sukcesu jednym słowem...

Tak3Nie
@hehe

Co masz na mysli ? Mowiac "kobieta sukcesu" widac ze tu ktos z kad Cspricornu grzebal :p

kto
@Remo78

Cała prawda. handlowcy z eksportu pracują średnio pół etatu a drugie pół spędzają na gadaniu i wycieczkach na fajke lub kawke. W tym dziale moglo by być o połowe mniej ludzi i ta połowa mogłaby wyrobić taką samą sprzedaż gdyby tylko pracowała tak samo ciezko jak ludzie z innych dzialow

Tomek

Hej wszystkim, w zeszłym roku startowałem na stanowisko handlowca eksportowego czy specjalisty ds exportu, cos w tym stylu. Praca z zagranicznym klientem, delegacje zagraniczne. Mam ponad 11 letnie doswiadczenie w obsludze klienta, sprzedazy oraz w zarzadzaniu zespolem. Oddzwoniła sympatyczna Pani - gdy zapytałem jakie kwoty wynagrodzenia wchodzą w grę aby wiedzieć, czy jest sens wsiadać do samochodu i robić kilometry aby się z nimi spotkać to dostałem odpowiedź, że to tajemnica etc. Zapytałem się jej wprost, czy możemy porozmawiać jak dorośli ludzie i czy zwykle osoby z dużym doświadczeniem są traktowane jak idioci przez Capricorn. W końcu to nie jest moja pierwsza praca zaraz po liceum aby człowiek młody mógł być nieświadomy i zwodzony w ten sposób.... Po trochę dziwnej wymianie zdań w końcu się dowiedziałem, że na tym stanowisku, przypominam delegacje, obsługa zagranicznych klientów i pozyskiwanie nowych w obcym języku proponują podstawę bez prowizji. Byłem zszokowany. Ludzie, którzy odpowiadają tam za rekrutacje już na etapie telefonicznym są zupełnie nieprzygotowani. Warunki, które zostały przedstawione to był jakiś żart. Ja również popełniłem duży błąd bo zamiast najpierw spojrzeć na opinie na gowork wolałem w pierwszej kolejności zgłosić im swoją ofertę...

Tak16Nie1
@Tomek

Monika sympatyczna Pani ????????????

@Arek88

Zachęcam Ciebie do udzielenia merytorycznej wypowiedzi dotyczącej Capricorn. Wpisy dotyczące pracowników firmy nie są interesujące dla osób, które poszukują tutaj wskazówek na temat zatrudnienia w firmie. Zatem jeżeli pracujesz w firmie, to podziel się informacją, jaka atmosfera panuje w niej?

ale ludzie...
@Tomek

Hehe niezły Tomek... Dzwoni do firmy bo ma wywalone nie będzie się szlajał po Polsce... A ile mi dacie bo jestem zayefajny??? No ile ??? Pani przestań gadać farmazony ja tu Pani nie w takich firmach pracowałem ile pieniędzy się pytam... ŻAL

Janusz biznesu
@ale ludzie...

Raczej Janusz a nie Tomek :)

Fjołek

Mam pytanie odnośnie zarobków na stanowisku Specjalisty do obsługi klientów zagranicznych, czy da się wyżyć z tego co proponują czy lepiej nawet nie zawracać sobie głowy? Z góry dziękuję za pomoc

Tak6Nie

@Fjołek

1800zl na reke

Ciekawska

To można wiedzieć ile zarabia się tam na produkcji ? Tylko konkretnie.Bo to ,że mało to już wiem.

kala89
@Ciekawska

1500 zł netto czyli na łape

Maja

Czy ktoś ostatnimi czasy aplikował do Capricorn? Możecie wypowiedzieć się na temat atmosfery w firmie? @Pawulon, czy możesz doprecyzować swoją wypowiedź? Co miałeś na myśli? Każda merytoryczna opinia jest ważna dla użytkowników forum pod warunkiem, że jest dla nich zrozumiała.

Pawulon
@Maja

Myślę że moja wypowiedź jest dość zrozumiała. Chodzi mi o to, że wielkim problemem tej firmy jest zakłamanie Dyrektorów i to że stanowią oni jakby filtr wokół Prezesa - nie dopuszczają do niego wielu ważnych informacji. Przy okazji napiszę jeszcze o jednej ważnej sprawie, która od wielu miesięcy wpływa na pogorszenie warunków pracy w firmie. Od stycznia zostało zwolnionych bardzo wiele pracowników umysłowych a ich obowiązki zostały przerzucone na osoby które pozostały w firmie. Aktualnie praktycznie każdy dział jest stanowczo za bardzo obłożony pracą. Większość ludzi w chwili obecnej robi jakieś 150% tego, co robiło rok temu, niektórzy nawet 200%. Nastroje są naprawdę nieprzyjemne. Wiem, że bardzo wiele osób na "wyższych szczebelkach" rozsyła CV, bo ich cierpliwość jest na wyczerpaniu. Nie wiem co się musi wydarzyć, żeby Zarząd zrozumiał, że największa wartością firmy są kompetentni pracownicy, a nie maszyny i budynki. Czasem odnosze wrażenie, że mimo, że "słupki rosną", to ta firma naprawdę ciągnie ostatnim tchem, wszystko w niej gnije od środka i ulega powolnemu rozkładowi. I niech tą metaforę każdy rozumie jak chce.

Tak9Nie

Marina88
@Pawulon

Pracuje w Capri od 3,5 roku CALKOWICIE sie zgadzam z kolega...

Marzenka98
@Marina88

Dokladnie pracuje rowniez 3 lata i potwierdzam to co zostalo powiedziane .Np reklamacje ogarniala sprytna dziewczyna Marta a teraz reklamacje rozrzucono po wszystkich dzialach co powoduje haos balagan i niepirozumienia w dodatku brak szkolen w tej materii powoduje ze czesto decyzje reklamacyjne wydawane sa na chybil/ trafil porazka zmiany, zmuany wiecej obowiazkow ale zero podwyzek

Maja

@Zbynio napisz proszę jakie widzisz istniejące problemy firmy? Czy widzisz jako pracownik Capricorn metody ich rozwiązywania? @XXX anonimowość daje poczucie możliwości napisania wszystkiego, ale nie mówiłabym, że to jest złe. Dzięki temu możemy swobodnie wyrazić opinie. Warto jednak zrobić to rzetelnie i skrupulatnie. Jeśli nawet mamy coś do zarzucenia pracodawcy, to warto zrobić to merytorycznie i rzeczowo. Informując o konkretnych sytuacjach i odczuciach z nimi związanymi. Dzięki takim opinią będziemy również traktowani poważnie przez innych użytkowników, a opinie staną się bardzo przydatne.

Wojtek

Niestety niektórzy potrafią jedynie narzekać i mają gdzie to robić. Wiadomo, że idealnie nie jest nigdzie

Zbynio

Może trzeba rozmawiać o istniejących problemach w firmie.

capri

Na rozmowie kwalifikacyjnej zapytajcie się koniecznie: - czy w firmie działa prawidłowo system zakładowej kontroli produkcji wymaganej prawnie w branży budowlanej. Zaznaczcie, że jeśli to nie funkcjonuje prawidłowo w firmie, to wy nie będziecie tam pracowali, to zobaczycie jak się dyrektorzy ucieszą, a w szczególności dyr produkcji i dyr jakości - czy w firmie w ogóle są stosowane jakiekolwiek tzw."narzędzia jakościowe" i czy szefowa jakości słyszała o czymś takim:) - czy to prawda, że preferowane są osoby nie mające zielonego pojęcia o jakości i kompletnie nie znające ISO 9001 i innych systemów jakości. - Czy wymogiem koniecznym do podjęcia pracy w firmie jest kategoryczny brak doświadczenia w firmach z wysokim naciskiem na jakość - Czemu poprzednia osoba czy tez raczej raczej cała grupa poprzednich osób zakończyła tam pracę na stanowisku o jakie się ubiegacie. - jaka jest rotacja w śród pracowników w tej firmie, Zaznaczcie, że nie chcecie pracować w firmie w której na miejsce każdego nowo zatrudnionego pracownika dwóch się zwalnia i kolejnych dwóch jest zwalnianych - Czy w firmie nieużyteczne jest liczenie wskaźnika ppm dla sztuk wadliwych, a bardziej użytecznym jest liczenie wskaźnika ppm dla sztuk niewadliwych (jak już się takowe pojawią). Koniecznie zaznaczcie że: - nie macie ochoty pracować w firmie w której dyrekcja produkuje wyroby o których wiadomo, że wrócą szybko z reklamacji niemal w 100% bo są wadliwe. To na pewno wtedy wszyscy dyrektorzy się ucieszą, szczególnie produkcja i jakość... - Preferujecie firmy w których stawia się na jakość i nie macie najmniejszej ochoty pracować w firmie w której dziennie spływa JEDYNE 20 (słownie: DWADZIEŚCIA) reklamacji, tygodniowo 100, a miesięcznie 400. - w przypadku ubiegania się o pracę w sprzedaży należy zaznaczyć że nie będziecie oferować klientom wyrobów wadliwych, niedopracowanych o których każdy wie, że szybko wrócą z reklamacji. Zaznaczcie, że wy jako handlowcy możecie oferować swoim klientom tylko towar dobrej jakości a nie jakieś wadliwe g****. Jak będziecie zadawać takie pytania to wielcy dyrektorzy tak się bardzo ucieszą, że mogą z radości uzależnić się od zażywania pawulonu na uspokojenie :)

Tak13Nie

Pawulon
@capri

Pawulon Dyrektorom nie potrzebny - oni się już całkowicie uodpornili na wszelkie kryzysy. Może się wydarzyć wszystko, istny armagedon - oni i tak będą mieli zawsze swoje standardowe cwaniackie uśmieszki na twarzach. Trzeba robić dobrą minę do złej gry, żeby się przypadkiem Pan Prezes czegoś nie domyślił i nie zaczął zadawać trudnych pytań...

Maja

@capri Wiele gorzkich słów pada z Twojej strony, dlatego chciałabym Cię prosić, abyś swoje słowa podparł jakimiś faktami. W jaki konkretnie sposób doświadczyłeś mobbingu o którym mówisz w firmie Capricorn? Jest to bardzo poważny zarzut, dlatego dobrze by było, abyś to czymś podparł, żeby Twoja opinia była wiarygodna. @on W takim wypadku nazywaj proszę rzeczy po imieniu oraz pisz nieco jaśniej, bo również czytając Twoją opinię odniosłam wrażenie, jakoby pracownicy nie otrzymali wypłat. Nie napisałeś nic natomiast na temat pakietu socjalnego w firmie Capricorn. Czy zatem mógłbyś zabrać w tej sprawie głos i wypowiedzieć się proszę?

capri

Chora firma, chorzy ludzie.... jedno wielkie dno... w tym czymś (ciężko to nazwać firmą) na każdym kroku można spotkać się z mobbingiem. Nie warto tam iść. szkoda czasu na tych wieśniaków

Tak27Nie

fakty
@capri

post chyba mówi wiele o samym autorze...

Tak7Nie

Jak aktualnie kształtuje się sytuacja Capricorn na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje, dotyczące chociażby warunków zatrudnienia mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Świebodzice i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

Maja

@Anonymous widzę, że bardzo dobrze znasz firmę i to co dzieje się na jej poszczególnych działach. To, że praca w Capricorn daje możliwość rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia, będzie cenną informacją dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem aplikacji do firmy. A czy można liczyć na dodatkowe szkolenia zewnętrze, czy też wewnętrzne?

Anonymous
@Maja

@Maja Szanse na szkolenia jak najbardziej są, w zależności od stanowiska. Jak Dyrektor / Kierownik dostrzeże potencjał pracownika, to nie żałuje tysiaka czy dwóch na szkolenia zewnętrzne. Są też wyjazdy na różnego typu Targi (polskie i zagraniczne), na których też się można wiele nauczyć. Szkolenia wewnętrzne też są - głównie dla handlowców (sprzedażowe i językowe), oraz związane ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania (np. na audytora wewnętrznego). Handlowcy często lecą do krajów, które obsługują, aby budować relacje z klientami i firma nie żałuje im na bilety lotnicze i hotel.

Tak3Nie

Anonymous

Najwyższa pora na jakąś rzetelną opinię o Capricornie a nie tylko niekończące się narzekanie (które jest chyba sportem narodowym polaków). Jeśli chodzi o pracę na wydziałach produkcyjnych - to wszyscy narzekają jaki to wyzysk, i jacy straszni kierownicy, a prawda jest taka, że i na obróbce metali i na przetwórstwie tworzyw pracownicy mają wieczne wakacje (albo wcale nie pracują, albo jak już łaskawie wezmą się do roboty to produkują buble, mają wszelkie procedury głęboko gdzieś, bo nie są ani odrobinę zaangażowani w swoją pracę, chcieli by zarabiać jak prezes, ale robić, uczyć się i angażować to się nikomu nie chce). Co innego jest na montażu / pakowni - tam Liderki trzymają porządek, ludzie pracują tak jak to być powinno wszędzie (czyli uczciwie, ale nie ma tam nadzoru jak w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jeśli chodzi o pracę w wydziałach administracyjnych to pracy jest dużo, zarobki nie powalają, ale plusem jest to, że Dyrektorzy nie stoją nad człowiekiem z batem i nie rozliczają pracownika z każdej przepracowanej minuty. Można czasem wyjść wcześniej jak jest potrzeba, jak się człowiek spóźni 10 minut to nikt nawet nie zauważy. Jest momentami ciężko, poziom chaosu w tej firmie może czasem przytłoczyć, ale nie da się ukryć, że dla młodych ludzi ta firma jest wielką szansą na rozwój i zdobycie doświadczenia. Nauczyć się można bardo dużo (dużo problemów do rozwiązania = dużo wiedzy do przyswojenia), a jeśli się ma trochę oleju w głowie to można się wybić. Kolesiostwa nie zauważyłem w firmie. Jeśli się lubi wyzwania to praca w Capricornie się może człowiekowi podobać, tylko trzeba mieć trochę dystansu do pewnych spraw, bo firma jest daleka od ideału - jak każde miejsce pracy.

Tak17Nie
Maja

Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda praca w firmie oraz jak oceniacie Capricorn jako pracodawcę. Jednak bardzo proszę o nie skupianie się na indywidualnych pracownikach firmy. Przypominam również, że komentarze nie mogą łamać regulaminu firmy, w tym nie mogą naruszać dóbr osobistych.

Taśma

Widze ze chyba jakieś zmiany w capri? Czyżby Konrado wreszcie dostał buta? Niezmiernie mnie to ucieszyło:)

Maja

@nierealne plany sprzadażowe dziękuję za Twoją opinię. Czy w firmie stosuje się jakieś systemy motywowania pracowników? Może dodatkowe benefity?

Maja

@infoa Ty jesteś pracownikiem firmy? Chętnie poznamy Twoją opinię na temat warunków zatrudnienia w Capricorn.

Maja

Śledzicie aktualne oferty pracy firmy Capricorn? http://www.capricorn.pl/pl/jobs,list.html Zamierzacie aplikować na któreś ze stanowisk?

Ciekawska

ania

Wiesz co są teraz ogłoszenia do nich aktywne @miseiwcz.pl i tam są wyszczególnione wymagania żeby się dostać jedne są mniejsze, drugie większe. Tym samym firma daje szansę każdemu i nie jest to żadne faworyzowanie i "misiewiczowanie"

wpis

No właśnie wydaje ci się tylko. Generalnie jak się nie ma na coś wpływu to trza z tym walczyć. Tak więc z oszustami trzeba walczyć i tępić patologię i wszelakiego rodzaju oszustów i manipulatorów. Firma rozwijać się juz nie rozwija. Kiedyś może i się rozwijała ale od dłuższego czasu rozwój tej firmy jest tylko pustym hasłem marketingowym nijak mającym się do rzeczywistości. Potrafili niegdyś konstruować zasuwy burzowe. Ileś ich nakonstruowali, a jak konstruowali fi 100 to nikt w "dziale rozwoju" nie wiedział jaka średnica ma być pod uszczelkę i nikt nie chciał kupować zasów do których rura fi 100 nie wchodzi o czym zorientowlai się po roku czasu... hahhaahhahaha ale rozwój.... chyba coś im wiedzy i doświadczenia (tzw. know how) ubyło zamiast przybyć przez lata........

Zostaw opinię o Capricorn - Świebodzice

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie