Opinie o TMF Poland Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy TMF Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w TMF Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TMF Poland Sp. z o.o. w Katowice

NM

Przez długi okres czasu myślałam, że trafiłam do super firmy, jednak po czasie widać jak bardzo złe jest to miejsce. Stażystów oraz asystentów traktuje się po prostu źle, choć wykonują olbrzymią robotę, a firma nie jest w stanie nawet w 1% ich docenić. Nikt się nie pyta o ich zdanie, szkolenia dopiero od stanowisk junior specialist, oczywiście asystenci i stażyści pomijani. Dla osób wyżej liczą się tylko wyniki, a nie człowiek i widać to na każdych Town Hallach. Firma chwali się elastycznością, jednak nie ma z tym nic wspólnego. Odgórne zarządzenie pracy STACJONARNEJ dla ASYSTENTÓW i STAŻYSTÓW. Serio TMF? Podobno pracę można zaczynać w godzinach 7-11 (mniej więcej), jednak jak już chce się zmienić swoje godziny pracy to jest problem :) NIE POLECAM.

mysz
@NM

A po jakim czasie awansuje się z asystenta na juniora?

Kl
@mysz

Niestety po bardzo długim

@mysz

Bardzo długim czasie, najprawdopodobniej gdy zwolni sie miejsce (ktoś odejdzie, lub awansuje).

Ulala

W takim razie nie tak długo bo rotacja ostatnimi czasy jest ogromna :)

@Ulala

Serio? A czym jest to spowodowane?

Ima

Rekrutacja w tej firmie to jakaś groteska. Najpierw zamiast zadzwonić wysyłają Ci maila po angielsku z zapytaniem o rozmowę (komunikuję się w 3 językac, ale to jest absurd- chyba miało być bardziej międzynarodowo). Potem jak potwierdzisz termin,weźmiesz urlop i będziesz jak trusia czekać na telefon - nikt do Ciebie nie zadzwoni, pomimo wcześniejszych ustaleń i bookingu daty. Ktoś tam wyraźnie nie umie w rekrutacje, albo jeszcze nie zaczęli liczyć kosztów bezpośrednich i pośrednich bałaganu jaki mają w hr.

nina1998
@Ima

@Ima ja wlasnie sie zastanawiam teraz czy do nich zaaplikowac czy nie.... a na co aplikowales/aplikowalas?

Podwyzki

Cześć, czy firma daje podwyżki inflacyjne?

@Podwyzki

W RDC będą + premia roczna.

Ola

Jakie sa wymagania aby uzyskac premie roczna?

Ole

bzdury, o podwyżkach się tylko mówi. Nie ma żadnych konkretów i prawdopoodbnie nie będzie zadnych podwyzek inflacyjnych. Nie siej zamętu.

@Ole

Dobrze by było jakbyś jednak ze zrozumieniem słuchała/ słuchał to mówi zarząd i grupa.

Jola
@Ola

I gdzie te podwyżki? ;)

Aga
@Jola

Na kontach pracowników ???? nie dostałaś? Może zastanów się dlaczego.

Nickola
@Jola

Pracownicy, którzy spełnili z góry ustalone i jasne kryteria (minimalny staż pracy, wyniki, etc.) otrzymali podwyżki. Zasady przyznawania premii rocznych również były z wyprzedzeniem kilkukrotnie komunikowane.

Maggie

Czym różni się dział TMF Polska a RDC?

Wtoreczek
@Maggie

Dwie różne firmy, dwa różne zarządy, inna specyfika świadczonych usług - w przypadku TMF PL klienci lokalni (prowadzący działalność w Polsce), a w przypadki RDC klienci z rynków zagranicznych.

Xyz

Z całego serca nie polecam pracy w tej firmie. Zdanie pracowników nie jest w ogóle brane pod uwagę. Jeżeli aplikujecie na stanowisko stażysty lub asystenta to unikajcie tej firmy z daleka. Zero możliwości pracy zdalnej już od połowy maja, kierownictwo nie zamierza nawet wysłuchać i przemyśleć tego, co mają do powiedzenia pracownicy. Firma coraz bardziej upada i podejmuje coraz gorsze decyzje. Premie ani podwyżki w tej firmie nie istnieją. Chora firma i chore decyzje.

@Xyz

Brak podwyzek - nieprawda. Co rok jest rewizja wynagrodzen. W tym roku rowniez miala miejsce.

Muminkowa
@pracownik

Tak są ale nie dla wszystkich a przy aktualnej inflacji przyzwoitość nakazuje aby każdy dostał choć minimalna...

Dariusz
@Muminkowa

Tobie nie zrewidowali wynagrodzenia? Podobno firma nie podwyższa wszystkim zatrudnionym wynagrodzeń? Mogli na nie liczyć jedynie Ci, którzy spełnili, z góry ustalone kryteria (minimalny staż pracy, wyniki, etc.)? Co do zasad przyznawania premii rocznych również były one zawczasu podawane, a więc wszystkim znane? Uważasz, że to nie fair?

Muminkowa
@Dariusz

Co znaczy wyniki .... Chyba mówisz o managerskich stanowiskach. Nikt normalnie pracujący nie dostaje premii rocznych... Czy jest regulamin który mówi że jak pracujesz rok dostaniesz infalcyjne a jak 11 mcy już nie. W byłej pracy były inflacyjne co roczne w wyznaczonym miesięcu i każdy dostawal nieważne kiedy zatrudniony. A jak ktoś się wykazał idostawał więcej i ok.

Kamila
@Xyz

Słabo że nie polecacie a możecie chociaż napisać czym trzeba się zajmować będąc na stażu albo na stanowisku asystenta?

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Aneta

Zostawiam opinie po raz drugi bo usuwają negatywne komentarze. Cieszę się, że nie mialam okazji zmarnowania nawet jednego dnia w tej firmie. We wtorek rekruter zaprosił mnie na rozmowe ktora miala odbyc sie w czwartek.zerwalam sie wczesniej z pracy, przygotowalam sie do rozmowy, jednak rekruter mnie wystawil. Po 30min oczekiwania na telefon postanowilam sama zadzwonic zeby po prostu uzyskac jakakolwiek informacje - rekruter bezczelnie wyłączył telefon. Zachowanie godne przedszkolaka, a nie dzialu HR w firmie, ktora na co dzien zajmuje sie sprzedaza uslug z zakresu HR! Ciesze sie, ze wyszlo jak wyszlo, bo nie wyobrazam sobie zrezygnowac z dotychczasowej firmy na rzecz jakiego cyrku. Nie maja szacunku do kandydata i pokazuja sie z takiej strony, to ciekawe jak traktuja pracownikow.

Paulina

Czesc. Czy ktos moze napisac opinie o pracy w dziale plac UK? Jestem w trakcie rekrutacji do biura w Katowicach. Jacy przelozeni? Czy Polacy czy z UK? Jakie podejscie do pracownika? Dziekuje

Lolka
@Paulina

Tez jestem ciekawa :) jak to jest z umowa ma start? I zdalna czy stacjonarna?

Nick nie może być pusty
@Paulina

Managerowie w UK, zespół z Kato dość duży i stopniowo rośnie

Bolka
@Lolka

Na ten moment praca całkowicie zdalna. Od mniej więcej połowy wakacji ma być hybryda z przewaga home office.

Nowy pracownik

Hej, pytanie: - parking dla pracowników jest coś takiego ?Gdzie parkować auto - praca zdalna czy stacjonarna ?- aktualne oferty dalej są na prace zdalną/ hybryda Pozdrawiam

@Nowy pracownik

Na miejsca parkingowe wokół budynku trzeba polować, na parkingu podziemnym ma być pula dostępnych miejsc w związku z pracą hybrydową, które będzie można "zamawiać", ale na razie nie sprecyzowano warunków. Praca zależy od stanowiska i dogadania się z menagerem, raczej hybrydowa, chyba że będzie umowa o telepracę

Pati

Jest ktoś kto może się wypowiedzieć na temat pracy w payrollu uk w tmf rcd? Jak atmosfera, godziny itp?

Zdalnie

Co myślicie o powrocie do biur?

Załamana
@Zdalnie

No niestety uważam, że to zła decyzja, ale co tam moja opinia i opinia zapewne 70% innych pracowników, ważne, że góra tak chce :)

Brałem udział w procesie rekrutacyjnym do działu Legal. Po rozmowie z HR miałem spotkanie online z przełożonym i managerem. Spotkanie trwało godzinę, a feedback i decyzja miały zostać przekazane do max. 2 tygodni (rozmowa miała miejsce w grudniu). Do dzisiaj brak jakiegokolwiek odzewu, dodatkowo HR nie odpisał na pytanie o status aplikacji. Nie polecam - z takim podejściem do ewentualnych pracowników, szkoda czasu (chyba że ktoś chce podszkolić przebieg rozmowy rekrutacyjnej)

@Kandydat

Staramy się dokładać wszelkich starań by wracać do każdego z kandydatów z naszym feedbackiem. Biorąc pod uwagę grudniowy czas / urlopy/ święta, zdarzało się, że czas oczekiwania na feedback ze strony managerów / proces rekrutacji się przedłużał za co z góry przepraszamy kandydatów biorących udział w rekrutacjach. Postaram się aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

@Kandydat

Wierzę autorowi tej opinii i tam na pewno nie będę szukać pracy skoro nie traktują ludzi poważnie.

No tak
@Kandydat

U mnie to samo rekrutacja żart , 20 minut prawny dział , pytania mnie adwokata zagranicznego, władam biegle po angielsku i francusku czy sobie dam radę z pismem prawniczym. Decyzja i feedback miał być w kilka dni , są tygodnie. Po co zawracać ludziom czas i prowadzić fikcje a nie rekrutację.

Asia

Dzień dobry, proszę o opinię, jak się pracuje w niemieckim payrollu. Jak wyglądają początki pracy? Na rozmowie otrzymałam informację o szkoleniu wdrażającym, które może potrwać 6-9 miesięcy. Czy w tym czasie ma się już pod opieką swoich klientów? Dziękuję za odpowiedź

Melisa

Czy ktoś mógłby coś napisać o payrollu niemieckim? Jaka atmosfera, ile nadgodzin i czy są płatne? Jak z pracą zdalną po pandemii?

ZXCVBNM
@Melisa

Nadgodziny, jeśli w ogóle są, są albo płatne albo do wybrania. Atmosfera dobra, zespół zgrany - taki niemiecki ordnung.

New_one
@ZXCVBNM

A czy wiadomo coś o niemieckim teamie księgowym? ;)

A.N.

Czy firma ma w końcu zamiar refundować koszty pracy z domu? przy obecnych podwyzkach cen prądu nie mam ochoty na kolejne podwyżki prognoz. Rok temu moje rachunki wzrosły o 30% przez pracę z domu, a managerowie do dzisiaj unikają odpowiedzi na trudne pytania z tym związane. Albo się w koncu ogarnijcie, albo autentycznie zacznę szukać roboty, która odbywa się w biurze... Ps. nie mowię nawet o tym, że musialam zmienić umowę u dostawcy Internetu - za którą też mi TMF nie oddało ani grosza, co wiecej - raz usłyszałam w trakcie calla, który mi przerywało, ze mam sobie nowy internet zalatwić....

ciekawa
@A.N.

hej obecnie bore udział w procesie rekrutacji do tej firmy i widzę ze ostatnio (perspektywa 6mc ) bardzo dużo negatywnych komentarzy - co tam sie stało ?

Yyu
@A.N.

A to jest zakaz pracy z biura? Z tego co wiem raczej sytuacja wygląda wręcz przeciwnie - nikt do biura nie chce jeździć bo wygodnie na home office.

Zimno-mi
@ciekawa

A rekrutujesz się na jaki proces? Księgowość, payroll, czy jeszcze coś innego? I do tmf pl czy rdc?

PustelNick
@A.N.

Przecież praca z biura jest możliwa, więc o co chodzi? Nie chcesz cennych zasobów energii, wody i papieru toaletowego w domu zużywać? Proszę bardzo, w biurze więcej niż sporo wolnych stanowisk pracy jest, wystarczy ruszyć cztery litery. Nawet w czasie największych restrykcji covidowych część osób pracowała z biura, a teraz jesteśmy w znacznie bardziej liberalnej fazie, gdzie chyba 50% może z biura pracować. Gdzie więc są wszyscy ci, co głośno płaczą na zwiększone zużycie mediów w domu? Zjeść ciastko i mieć ciastko? To chyba jednak nie tak działa.

Elo ziom
@Yyu

wygodnie to jedno, ale co z kosztami, które pracodawca przerzucił na ciebie? przelicz to sobie x600 na przykład. ale na podwyzki inflacyjne nie ma ;) poza tym, wiesz, że nie ma gwarantowanego miejsca w biurze? więc pozdro.

@A.N.

No cóż ...pracodawca o swoje koszty dba a nie o koszty pracownika.

@PustelNick

Ale się wykazałaś!? I po co tyle złośliwości ? Tacy ludzie jak Ty tworzą paskudny wizerunek firmy.

15MinutSlawy
@Sława

A ze zrozumieniem potrafisz czytac? Autor oryginalnej opinii pisze, ze zacznie sie rozgladac za praca, ktora bedze mogl/a wykonywac z biura. Odpowiedz jest prosta: TMF oferuje pracownikom mozliwosc pracy z biura i kto chce, ten z biura pracowal i pracuje. Wiec o co kaman? Co do tworzenia paskudnego wizerunku firmy - tworzą go raczej ci, co klamstwa tu wypisują.

Trudzia
@Zimno-mi

Czy jest duża różnica między jakością pracy w księgowości a payrollu?

pszczółka
@Trudzia

To są dwie różne profesje, ale w sumie każda ciekawa- można się sporo nauczyć. Tylko dużo przepisów do zapamiętania...

Zimno-mi
@Trudzia

To dwie zupełnie różne linie serwisowe i procesy, więc trudno na to pytanie odpowiedzieć.

rozważam tu pracę
@A.N.

szukam opinii ale nie cierpię takiego marudzenia dla marudzenia. Też pracuję w korpo i nie zamieniłabym HO na dojazdy do biura. Raz, że nie muszę oglądać niektórych twarzy, dwa, nikt mi na plecy nie kicha ni nie prycha, trzy, znacznie ograniczyłam koszty paliwa i eksploatacji pojazdu a cztery czas. Ten jest bezcenny. Owszem kupuje sobie kawę, pije wiecej wody, siusiam do swojego kibelka. No bez żartów. Nie wzrosły mi rachunki o 30%. Owszem, grzeję mieszkanie mocniej, ale to tylko w miesiące zimowe. Nie chce czytać takich wydumek, szukam opinii dalej. Dla mnie ważne jest przede wszystkim czy managerowie są kompetentni bo w moim korpo nade mną są pajace i baletnice oderwane od rzeczywistości. Moja szefowa potrafiła przeksięgowywać dziesięć razy jedną fakturę zgadując, czy ma być po Wn czy po Ma. Takich ludzi nie chce oglądać. Z pracownikami dogadam się zawsze, z szefami nie i dlatego szukam roboty. Jak z tym u Was?

Kawy mi dajcie
@rozważam tu pracę

A pracę rozważasz w biznesie lokalnym czy na rynkach zagranicznych? I księgowość czy HRP?

Ola

A jak sytuacja w payrollu Szwajcarskim? Dużo nadgodzin i stresu czy raczej nudna usystematyzowana praca?

W opiniach dużo pisane jest o nadgodzinach. Jak często one się zdarzają, i ile robi się nadgodzin dziennie? I czy nadgodziny są wypłacane?

ank
@Kandydat

nadgodziny są, nie oczekuj kasy.

NowyNielad
@Kandydat

Kto chce nadgodziny, ten robi, kto nie chce, nie robi. Przymusu nie ma. I tak, są płatne. Nie pamiętam, jaki okres rozliczeniowy, ale płatne.

@Kandydat

Są wypłacane. Ile nadgodzin zależy od zespołu, okresu -są okresy bardziej intensywne i mniej intensywne.

Krzysztof
@NowyNielad

W ciągu miesiąca 70 nadgodzin. Poprzedni miesiąc 60 nadgodzin. Niektórzy mają nawet koło 100 nadgodzin w miesiącu. Wszystko płatne. Ludzie uciekają z TMF a ich obowiązki spadają na pozostałych.

Nie klam
@ank

Po co te bzdury wypisujesz? Przecież nadgodziny są rejestrowane w timesheetach. A skoro rejestrowane, są tez rozliczane, albo jako czas do wybrania albo do wypłaty.

Melisa

Jak wygląda praca w niemieckim payrollu? Polecacie? Pandemia się kończy - jak będzie ze zdalną?

Mięta
@Melisa

Wygląda stabilnie ;) kilkuosobowy zespół, ludzie raczej nie odchodzą, co chyba pokazuje, że jest ok, do tego nowe rekrutacje, bo klientów przybywa. Do połowy roku 100% zdalnej, potem ma być hybryda, z przewagą pracy z domu, chyba że ktoś będzie chciał więcej z biura pracować.

Szczęśliwy człowiek

Firma, przez którą o mało małżeństwo mi się nie rozpadło. Na start dla singli tylko !!! Jeśli chcesz mieć zwierzę to tylko kota lub chomika. (usunięte przez administratora). Zresztą, ocena na Go Worku, mówi sama za siebie.

Zainteresowana
@Szczęśliwy człowiek

Tzn ? Co się stało, że małżeństwo prawie by się rozpadło?

Po Niedzialek
@Szczęśliwy człowiek

Rozumiem, że praca w pampersie, bo masz poważne problemy ze swoją fizjologią i zwieraczami? Pomówienie to przestępstwo z art. 212 kk - zalecałabym większą ostrożność i wstrzemięźliwość w formułowaniu oszczerczych opinii w przestrzeni wirtualnej.

xyz
@Zainteresowana

jak można się domyślić z wydźwięku wypowiedzi, tmf to ciągłe nadgodziny, stres i nerwówa. myślisz tylko o robocie, w której nie możesz liczyć na niczyje wsparcie i w której robota jest ci ciągle dowalana, a przez to zaniedbujesz rodzinę.

Szczęśliwy człowiek
@Po Niedzialek

To wytłumacz mi proszę, dlaczego dziewczyny pracowały po 16h a nawet dłużej i żadna która odeszła a w przeciągu 6 miesięcy uciekło ich od was przynajmniej 10 osób włącznie z menagerką ! Ludzie siedzieli w domach i zamiast spędzać czas PO pracy z rodziną to nadal siedziałyśmy do późnych godzin nocnych! To było chore ! Jeśli uważasz to za normalne to żal mi ciebie i twoich słabych ambicji. Każdy kto od was odszedł dzisiaj ma się dużo lepiej. Marne opinie tutaj mówią same za siebie.

Po Niedziałek
@Szczęśliwy człowiek

@Szczęśliwy człowiek: Po pierwsze: w którym fragmencie mojego komentarza do Twojej oryginalnej wypowiedzi w jakikolwiek sposób odniosłam się do pracy po naście godzin dziennie? Odpowiedź: w żadnym. Po drugie: w którym fragmencie mojego komentarza do Twojej oryginalnej wypowiedzi wyraziłam swoją aprobatę dla nadgodzin i uznałam je za stan normalny? Odpowiedź: w żadnym. Po trzecie: który fragment mojego komentarza do Twojej oryginalnej wypowiedzi mówi cokolwiek na temat moich ambicji? Odpowiedz, proszę, bo ciekawość mnie zżera. Jedyne, do czego się odniosłam w swoim komentarzu, to Twoje w oczywisty sposób nieprawdziwe i oszczercze słowa o rzekomej pracy w pampersach. I wciąż przestrzegam przed takim uwalnianiem emocji w przestrzeni internetowej, ponieważ pomówienie i oszczerstwo są przestępstwami karanymi z k.k. i nie wiesz, kiedy do Twych drzwi zapuka listonosz z zaproszeniem na pogawędkę z wymiarem sprawiedliwości. Jakie taka historia o pomawianiu w internecie byłego pracodawcy zrobi wrażenie na pracodawcy bieżącym i kolejnych i jak wpłynie na Twoją dalszą karierę, wyjaśniać chyba nie muszę, a świat jest - paradoksalnie - mały i takie koszmarki lubią wychodzić po jakimś czasie. Rozumiem rozżalenie, rozumiem rozczarowanie - nie podoba Ci się kultura organizacji, warunki pracy, styl zarządzania, wynagrodzenie, etc., w porządku - naturalną rzeczą jest podjęcie decyzji o odejściu i szukaniu czegoś lepszego. Tym niemniej wymiotowanie swoim żalem w przestrzeni internetowej i pisanie kłamstw, a dokładnie to zrobiłaś pisząc o pampersach, to już lekka przesada i świadectwo Twojego poziomu. Na przyszłość - proponuję mniej przekolorowanych emocji, a więcej faktów.

Wtorek.
@Po Niedziałek

Kobieto uspokój się i przeczytaj w encyklopedii co znaczy słowo „metafora” zanim zaczniesz sypać kodeksami.

rozważam tu pracę
@Po Niedzialek

uu już czytałam takie straszenie paragrafami za "pomówienie" w poprzedniej pracy. Pisała to (usunięte przez administratora). Nie strasz, nie strasz. Taka postawa utwierdza mnie w przekonaniu, że praca, gdzie tak się kadry zachowują to ściek. Dzięki za ten wpis, dzieki nieu wlasnie wygasiłam Wasze ogłoszenie i aplkować nie będę. Mam życie prywatne i nie mam ochoty siedzieć w pampersie. Ludzie o takich rzeczach nie kłamią.

Panna nikt
@rozważam tu pracę

To żadne straszenie, a proste stwierdzenie faktu, że wylewanie kłamliwych pomyj w internernetach może się źle skończyć. Po to chyba stworzono przepisy prawa takiego, siakiego czy owakiego, by różne kwestie i zachowania regulować? A że napuszczanych przez samego goworka trolli, którzy psioczyć będą dla napędzania ruchu w interesie i nabijania kabzy właścicielom portalu nie brakuje, jeszcze się tu nie znalazła firma, o której by dobrze pisano. Tym niemniej dobrze, że ogłoszenie wygasilas. O jednego szczekającego trolla mniej.

Ast

Hej, pracował ktoś może na stanowisku junior gl accountant with french i mógłby podzielić się jakimiś doświadczeniami? Jakie zarobki? Czy warto aplikowac bez doswiadczenia? Dzięki!

trudzia

Ostatnio pojawio sie kilka ogloszen- powiedzcie gdzie jest gorzej: payroll Uk, czy holenderska ksiegowosc?

Były pr@cownik

To co się stało z tą firmą w ciągu kilku lat to jest porażka. Cudowni, ludzcy managerowie są zastępowani pracocholikami beż życia prywatnego, którzy uważają się za lepszych od innych i nie szanują podwładnych. "Starzy" pracownicy zarabiają śmieszne pieniądze beż perspektywy podwyżki, awanse przyznawane są waskiej grupie pracowników, a wyznacznikiem jest czy managerowie lubi czy nie. Na szczęście już tam nie pracuje...

Zostaw merytoryczną opinię o TMF Poland Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w TMF Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TMF Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TMF Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 7 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TMF Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w TMF Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TMF Poland Sp. z o.o.