METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

gigant

W dziale dyżurnych stacji i w dziale wartowników służby SOM panuje mobbing.Jeśli się sprzeciwiasz i masz coś do powiedzenia znajdą na ciebie sposób,albo sam się zwolnisz albo oni cię zwolnią bo umiejętnie coś wyszukają na ciebie.Oprócz tego ,że jesteś popychadłem dla przełożonych to jesteś również popychadłem dla pasażerów.Jeśli umiejętnie strzelasz z ucha to może dostaniesz lepszy stołek.Najgorsze że często dostają je osoby które nie znają jeszcze dobrze tej pracy ale za to mogą stosować niemal gestapowskie metody a góra im przyklaskuje.Inne działy w metrze mają o niebo lepiej.

wikar
@gigant

Dokładnie, góra uwaza się za wielkich fachowców(pociotki kabackie-rodzina na swoim:), a tylko są pośmiewiskiem dla wszystkich służb. Zatrzymali się mentalnie na latach 90tych,szkoda,ze sami zapomnieli jacy byli i co robili. Autorytety z bożej łaski...

@gigant

No to trzeba znalezc sobie inną pracę. A mobbing jest karany, zglosic gdzie trzeba...

Aaaa
@Patrycja

Znalezc inna prace co ty gadasz kobieto jak ktos pracuje tu 20 lat i ma kredyt gdzie znajdzie prace a fakt ci z biura to barany a tam PRL ciagle do poki te staruchy nie odejda w tej firmie nigdy dobrze nie bedzie.

Cycu
@Patrycja

"zglosic gdzie trzeba" HAHAHAHAHA Koleżanka chyba nie zna znaczenia słowa "kolesiostwo". Życzę powodzenia w zgłoszeniu... no chyba, że mówimy o zgłaszaniu wyżej niż praca, ale to już wyższa szkoła jazdy i warto dowody zbierać, no i oczywiście to też jest loteria (uda się czy nie).

Z tego co czytam dużo lepiej jest w Tramwajach niż w metrze. Rozwazalem przejście Ale widzę tyłka nie urywa.

@Gość

U nas w TW jest teraz możliwość szybkiego przejścia i rozważam ta opcję. Dajcie coś szczerze bo wiadomo jeden pisze rak drugi tak. Jak wyglądają dofinansowania do wczasów ile procent zwracają. Są nagrody jakieś premie półroczna,roczne, prscownik roku bo za bezkolizyjnosc na pewno tego nie macie bo gdzie kolizję u was. Za święta więcej platne? Za pracę w nocy? Ile w sumie miesięcznie tej kasy wychodzi. Dajcie konkrety

pracownik MW
@Gość

u nas są dodatki za samobójców, im więcej trafionych tym większa premia roczna

@pracownik MW

Nie zdziwię się jak jakiś pracownik Metra Warszawskiego sam rzuci się pod pociąg metra.

Natalia

Metro Warszawskie ciągle się dynamicznie rozwija - w związku z trwającą budową drugiej linii rośnie również prestiż firmy. Aktualnie prowadzone są liczne rekrutacje do rozmaitych działów (Link możecie znaleźć tutaj: http://www.metro.waw.pl/praca-i-praktyki-w-metrze). Jak dotąd opinie o pracy w metrze były różne, dlatego wszystkich obecnych, byłych lub przyszłych pracowników zapraszam do komentowania - wasza opinia może przesądzić o tym czy ktoś zdecyduje się przesłać swoją aplikację.

Kruk
@Natalia

Niestety przerost biurokracji i "pustych" nic nie znaczących stanowisk skutecznie odstrasza potencjalnych pracowników na konkretne stanowiska do pracy w Państwa firmie, nie mówiąc już o pensjach na tych stanowiskach. Ta firma istnieje jeszcze tylko dlatego że jest finansowana z podatków Warszawiaków, bo gdyby była prywatna nie pracowało by tu już dawno 2/3 zbędnych pracowników a pociągi dalej by jeździły i bezpiecznie woziły pasażerów.

Wrona
@Kruk

Podaj konkretne przykłady, ciekaw jestem jak to funkcjonuje.

Orientuje sie ktos ile zarabia ślusarz w metrze?

g.a.

około 3 k neto

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Bogdan

Je też pracuje od dłuższego czasu w Metrze Warszawskim i jestem zadowolony. Firma się rozwija - przebywają nowe stacje metra. Najbardziej z żoną jesteśmy związani z firmą przez kasę zapomogowo-pożyczkową.

Dawid

Metro Warszawskie jako pracodawca ma opinię bardzo dobrą. Ideałów nie ma, więc jak komuś nie odpowiada niech zmieni pracę.

Rolly
@Dawid

Pieprzysz

Włodek

Oj Ludziska byście się wstydzili narzekać ciągle na to metro, co się tyczy dyżurnych i somu, to wejście się za robotę a nikt nie będzie się was czepiał.

Czy dzwonili już do kogoś z ostatniej rekrytacji na maszynistę?

serek
@Zainteresowany

Z tego co wiem od osoby "zaufanej" to mają swoje kryteria dodatkowe o których nie piszą na stronie m.in. wiek, im młodsi kandydaci tym lepiej

X.
@serek

Dzwonili w ten poniedziałek, proponując spotkanie... we wtorek albo środę. W pierwszym terminie były 4 z 6 zaproszonych osób. Wyglądało to tak - przedstawienie warunków, test z podstawowej wiedzy technicznej i o metrze + rozmowa. Zastanawia znikoma liczba chętnych. Brak zainteresowania czy hurtowy odrzut kandydatów?

@X.

Co w tym dziwnego że dzwonili w poniedziałek i proponowali spotkanie we wtorek albo w środę? jak komuś zależy to termin nie ma znaczenia i powinien się dostosować...

X.
@Patrycja

Olbrzymim błędem jest traktowanie wszystkich kandydatów jak bezrobotnych. Nie zawsze jest tak, że każdy może wziąć sobie wolne z dnia na dzień.

sylvia

Ja pracuję i jestem zadowolona. Warunki finansowe może nie powalają na kolana, ale jest ok, jest stabilizacja i dobry socjal. Jak ktoś myśli że tu się pierdzi w stołek to jest w wielkim błędzie, Pracy jest dużo, ale nie ma stresu, przełożeni wymagający ale w porządku. Jak tu ktoś wcześniej pisał o zatrudnianiu po znajomości, to może kiedyś tak było, ale czasy te już dawno się skończyły wraz z odejściem pewnej osoby z biura kadr i szkoleń... Jak się komuś nie podoba, nie musi tu aplikować a tym bardziej pracować... Ja polecam.

@sylvia

Kogo masz na mysli?

Patrycja

Pracuje tu od ponad roku i jestem zadowolona. Początkowo wachałam sie, ale okazało się że niepotrzebnie. Osobiście polecam.

Norago

Dzień dobry, może ktoś z pracowników metra podpowie gdzie można zgłaszać i do kogo najlepiej skargi na rażące nieprawidłowości i ignorancję kadry zarządzającej Metra Warszawskiego? Do działu kontroli wewnętrznej? Czy może do urzędu miasta? Jakiej instytucji nadzorującej Metro Warszawske najbardziej boją się pracownicy wyższego szczebla?

życzliwy
@Norago

Najwyższa Izba Kontroli. Można też do Państwowej Inspekcji Pracy, jeżeli są rażące nieprawidłowości w zakresie BHP i kodeksu pracy, ewentualnie Urząd Transportu Kolejowego. A do Urzędy Miasta czy do Prezydenta Warszawy, czy działu kontroli wewnętrznej bym nie pisał, jeśli nie chcesz aby sprawa została zamieciona pod dywan.

Tamtaramtam

Stefan. SLNIE TOKSYCZNY ELAEMENT FINANSOWEGO NADZORU FIRMY. :) Jeszcze wiele takich matołów sie tam znajdzie... :(

Były Maszynista.

@cycu Daj sobie spokój z pracą maszynisty. Zarobki średnie jak na stolice. Ale jak po 15 latach siądzie Ci wzrok, co jest nieuniknione po 15 latach pracy, to nawet umowa na czas nieokreślony Ci nie pomoże. Będzie na takiej zasadzie: nie przeszedłeś badań okresowych, to dowiedzenia. Jakoś nie widziałem maszynisty w Metrze Warszawskim, który dopracował do 65 roku życia.

@Były Maszynista.

Racja tu nikt nie przepracował do emerytury chyba że te lizusy ktorę właża w tyłek żeby jakos awansowac bo innej drogi nie ma.Wielu ucieka bo maja gdzieś ten PRL ktory nadal tu panuje panoszacych sie pajacy i podejscie ,nie ma tu perspektyw na nic bo nawet jeezeli popracujesz 20 lat na stanowisku maszynista to gdy zdrowie ci siadzie gdzie pojdziesz pracowac?Jeżeli właziłes w (usunięte przez administratora) tym pajacom to przy dobrych wiatrach przeniosa cie na warsztat chyba ze miejsc nie bedzie bo wszyscy chca uciekac.Nawet licencji nie masz bo boją się że byś zaraz uciekl.Jedyny plus to że kasa na czas raz w roku jakies dodatki przejazdy za darmo.

rrr

Witam. Jestem aktualnie motorniczym Tramwajów Warszawskich i tak z ciekawości się zastanawiałem czy warto byłoby zmienić pracę na maszynistę MW? Czy też się jeździ do 10h? Jak z zarobkami? Czy piątkę na miesiąc idzie na łapkę wyciągnąć? (bo czwórkę z hakiem to mam teraz w TW)?

Metrowiec :)
@rrr

Na początek po egzaminach ok 3500 zł netto. Praca znacznie lżejsza od motor niczego , normolne godziny pracy, nie trzeba jeździć "nocnikami" i normalne przerwy. Kurs trwa 8 miesięcy na którym dostaje się wynagrodzenie.

Kocham metro
@Metrowiec :)

Metrowiec a jak zarobki kształtują się po kilku latach pracy?

Pracownik22
@Kocham metro

Normalne przerwy kto to pisze a 5tys. To zarobisz chyba w snach ledwo ludzi na kurs zbieraja a przez 8 miesiecy dostajesz 1500zl jezeli zdasz wczesniej egzaminy to ok jezeli nie mozesz nawet dluzej kwitnac jako stażysta a po egzaminie ze 2.5 miesiaca zanim dostaniesz normalna pensje bo premie naliczane sa za miesiac wstecz przyjdz i zobacz czy takie kokosy.

Szefunio

Skończcie jęczeć, praca jest fajna, zarobki spoko, bilet na dwie strefy, wczasy pod gruszą, trzynastki, multisport, zwracają za rozrywki kulturalne, ciekawe imprezy i wyjazdy...chyba niektórzy nie wiedzą co to znaczy ciężka praca i marna płaca :)

@Szefunio

Bilet na jedną strefę, trzynastek już nie ma (premia roczna bywa), za rozrywki zwracają do 1000zl brutto (o ile się pula wcześniej nie wyczerpie) Multisport brak, impreza raz w roku (łagodnie pisząc taka sobie), wyjazdy dla wybranych (czytaj "swoich").

Som

Pracuję w MW Są trzynastu i bilety na 2 strefę

@anonymous

To podstawiani ludzie piszą tu pozytywne komentarze ten szefunio to jakis kretyn 13 sa ale wliczne w pensje multisport nigdy w zyciu nie bylo zwracaja za faktury ale do 1000zl brutto rocznie wiec ten gosc niech nie gada bzdur zaraz pewnie wykasuja komentarze bo z tego co widze nie ma mojego poprzedniego.

Panczo

Ile zarabia maszynista metra podczas 8 miesięcznego kursu?

M
@Panczo

1600netto

Mtrobus

Witam. Jakie sa ewentualne pytania z zakresu wiedzy na rozmowie kwalifikacyjnej? Zakres wiedzy

MW

1 kat. wzroku i słuchu(tablice, ciemnia, audiogram), neurolog, psychotesty, morfologia(głównie chodzi o glukozę), EKG, rentgen klatki piersiowej.

Cycu

Jak to jest z pracą jako maszynista? Robię aktualnie w dziale technicznym, ale myślę o transferze na maszynistę (zresztą też zaproponowano mi taką migrację) i mam pytanie odnośnie badań (czego się spodziewać - wiem że robi się je w tzw. KOMP-ie, ale co konkretnie tam badają prócz wzroku i słuchu) oraz samej pracy (najlepiej gdyby odpowiedział ktoś kto pracuje jako maszynista) - nie wiem bowiem czy warto się przenosić, czy też dać spokój z przenoszeniem się? Podobno warto, ale czy na pewno?

Natalia

Jest to dość osobliwe wymaganie @zainteresowany, dlatego dopytuje, co jest konkretnie potrzebne żeby to zweryfikować. Wiesz coś więcej na temat procesu rekrutacji, co mogłoby pomóc innym w przygotowaniu się do ewentualnego zatrudnienia?

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.