METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Natalia

Obecnie Metro Warszawskie prowadzi kilka rekrutacji - najnowsza dotyczy stanowiska dyżurnego stacji. W wymaganiach napisano, że poszukują pracownika o bardzo dobrym stanie zdrowia - jak będzie to weryfikowane?

@Natalia

Poprzez badania lekarskie a jak inaczej?

Natalia

@Tomasz w jaki sposób Twoim zdaniem firma okazuje swoją nierzetelność? Możesz napisać coś więcej na ten temat?

Nikki

Czy ktos kojarzy "stefana" i jego giermków ze stacji politechnika? Czy nadal te miernoty ze stefkiem na czele grzeja tam taborety?

@Nikki

Nie kojarzę, a czemu miernoty?

@Nikki

Stefan to teraz w dziale szkoleń szaleje.

Natalia

Rzeczywiście nie w każdej pracy w Warszawie @szefunio można liczyć na takie warunki. Czy to co napisałeś dotyczy również pracy na stanowisku inspektora? Pojawiły się nowe oferty pracy dotyczące tego stanowiska więc dla potencjalnych pracowników były to cenne informacje.

@Natalia

Tak

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

bhp

3500 brutto inspektor bhp na warszawe to zaden szał.

@bhp

Dolicz premię i benefity i już tak źle to nie wygląda.

Dziku

Ktoś się orientuje jaka jest praca na stanowisku mechanik? Interesuje mnie praca przy taborze na kabatach. Jaka atmosfera. Jakie warunki płaca itd

ciekawy

Jaka jest pensja na stanowisku BHP?

mayones

czy w związku z planowanym przedłużeniem linii drugiej będą jakieś nowe rekrutacje (nie do [racy fizycznej)? aczkolwiek uważam że przedłużają nie z tej strony co powinni

Nigdy nie byłam przekonana ze rude jest wredne ale odkąd pracuje w metrze stwierdziłam że to jednak prawda

Wacek

Jestem pracownikiem MW na stanowisku monter SRP. Po pierwsze MW to ogromna firma gdzie jest mnóstwo stanowisk o różnym charakterze pracy, więc nie można patrzeć przez pryzmat panów, którzy chodzą w mundurku po peronie i pilnują porządku ale z tego co wiem to właśnie ci panowie mają najmniejsze zarobki w MW. Najpierw opiszę własne stanowisko (dział): 1. Zatrudnienie Zacznijmy od tego, że w każdym dziale MW rozmowa kwalifikacyjna wygląda nieco inaczej, a spowodowane jest to tym, że do danego działu rekrutują cię przedstawiciele jego przedstawiciele. Jeśli chodzi o tzw. zatrudnienie po znajomości to nie wiem jak jest w innych działach ale u mnie to zjawisko występuje, lecz w dobrym tego słowa znaczeniu. Pracownicy mają możliwość polecenia swoich kolegów jeśli uważają, że spełniają warunki zatrudnienia. Takimi najważniejszymi warunkami jest ogólne zdrowie fizyczne (najważniejszy wzrok) co potwierdzają badania wykonywane po rozmowie kwalifikacyjnej w odpowiedniej placówce medycznej. Drugim najważniejszym warunkiem jest posiadanie wykształcenia elektrycznego (np. elektronik, autmatyk, elektryk mechatronik itp.) i konkretnie chodzi o posiadanie takiego wykształcenia czyli nie w trakcie szkoły tylko po szkole (minimum technik). Piszę to ponieważ często zdarzają się CV typu technik piekarz. Ostatnio zakwalifikowało się 4 osoby z pośród 7, które dostały się na rozmowę kwalifikacyjną. Żaden z tych kandydatów nie był osobą zatrudnianą po znajomości. Wbrew pozorom bardo rzadko występuje zjawisko zatrudniania po znajomości w moim dziale. Aha i jeszcze jedno - na rozmowach o pracę nie ma głupich pytań od babek z kadr, a to dlatego, że nie uczestniczą one w rozmowach kwalifikacyjnych. 2. Praca Nie mogę zbyt wiele zdradzać ale każdy kto przyjdzie na to stanowisko będzie zadowolony z charakteru pracy. Nie mam co do tego wątpliwości, bo nikt ale to totalnie nikt z naszego działu nie narzeka. 3. Zarobki Uważam, że zarobki są spoko. Każdy w dziale dostaje podobne wynagrodzenie (są delikatne rozbieżności ale to maksymalnie +- 100zł brutto). Oczywiście zadowolenie z zarobków zależy od każdego indywidualnie, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Generalnie większość ludzi w dziale jest zadowolonych ze swoich zarobków.

bor
@Wacek

Ot wypowiedż prostaka. Jak możesz wyrażać opinie skoro nie masz szacunku do współpracowników z własnej firmy kmiocie z pod warszawy.

@bor

Które konkretnie zdanie świadczy o tym, że nie mam szacunku do moich współpracowników?

@bor

Już rozumiem. Przepraszam kolegę za moją wypowiedź, rzeczywiście wyszło troszkę lekceważąco i zachowałem się jak kmiot z pod Warszawy?

Motor

Szkolenie trwa pół roku,,

Kazik
@Motor

Na dyżurnego Ruchu? A płaca faktycznie 3200 brutto?

jam

zainteresowanie jest ale ciekawe ile płacą?

sabal

witam chciałbym wiedzieć jakie są warunki płacowe na stanowisku monter urządzeń sterowania ruchu. Czy ktoś może mi opowiedziec o specyfice pracy

szczur

Pracownik taborowy tzn. naprawia kolejki w metrze

Strawberry Fields

Chodziło zapewne o Dyżurnego Stacji. Praca zmianowa, dużo odpowiedzialności. Atmosfera fajna, płace, trochę mniej. Jak już dostaniesz pracę w Metrze, to w miarę upływu lat, przychodzi, zawodowa stabilizacja. Stabilna Firma, można spokojnie dotrwać do emerytury jak to kiedyś śpiewał Młynarski, robiąc swoje.

nie ma takiego stanowiska - jak dyspozytor stacji

czarny_20

Witam Czy ktoś posiada informację na temat pracy w/w firmie na stanowisku dyspozytora stacji ?

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.