METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Natalia

@Metro, rozumiem, że możesz być rozżalony pewnymi sprawami, które są związane z poziomem wynagrodzeń poszczególnych pracowników zatrudnionych w firmie Metro Warszawskie jednak, proszę, abyś mimo wszystko zachował kulturę wypowiedzi, która jest zgodna z panującym regulaminem forum gowork.pl https://www.gowork.pl/regulamin Możesz dodać do swojej wypowiedzi, jak często dochodzi do zmian w strukturach pracowniczych osób, które pracują jako maszynista w Metro Warszawskie?

Natalia

@JA, jakie stanowisko pracy zajmujesz w firmie Metro Warszawskie? Twoja wypowiedź, którą zamieściłeś w tym wątku sugeruje, iż zajmujesz się naprawami usterek autobusowych, czy dobrze zrozumiałam? Przedstaw, proszę, jakie warunki oferuje firma na tym stanowisku.

Natalia

@KLOCU, dziękuję za odpowiedź, mógłbyś napisać coś więcej na temat tego stanowiska? Czy jest ono bardzo odpowiedzialne? Z tego co, czytałam dyżurny stacji jest odpowiedzialny za sporo ważnych aspektów pracy w firmie Metro Warszawskie. Czy rzeczywiście jest to, aż tak bardzo odpowiedzialna funkcja? Ponieważ w dalszym ciągu nie uzyskałam odpowiedzi na te cenne dla mnie pytania, przedstaw, proszę, swoją wiedzę na ten temat.

Natalia

@KLOCU, rozumiem. iż chciałeś przekazać informację o braku możliwości aplikowania do pracy w firmie Metro Warszawskie z zewnątrz? Często firma poszukuje pracowników na stanowisko dyżurnych stacji. Czy na to stanowisko mają szansę aplikować osoby bez doświadczenia? Czy również na to stanowisko należy posiadać doświadczenie jak w innych stanowiskach o których wspomniałeś? Napisz, proszę, coś na ten temat.

@Natalia

Jak najbardziej zachęcam do aplikowania na ww stanowisko.Wymagania to wykształcenie min średnie,komunikatywność,odpowiedzialność,zorientowanie na klienta czyli pasażera.Kasa na początek może trochę słaba bo ok 3000 zł netto ale są podwyżki,nalicza się stażowe i w miarę szybko to rośnie.

@Natalia

Na podane stanowisko jest możliwa kandydatura z zewnątrz.

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Natalia

@Pracownik, dziękuję za przedstawienie warunków jakie oferuje Metro Warszawskie na stanowisku dyżurnego stacji. Mógłbyś napisać coś na temat obowiązków jakie ma do wykonania pracownik zatrudniony w charakterze dyżurnego? Swego czasu, czytałam artykuł na ten temat, że jest to bardzo odpowiedzialna i wymagająca ciągłego skupienia praca. Czy rzeczywiście, tak to wygląda? Przybliż, proszę, szczegółowo obowiązki na tym stanowisku.

Marek41

Witam, mam uprawnienia manewrowego i myślę nad pracą w metrze, znajdę tam pracę? Możecie coś podpowiedzieć?

Kierownik
@Marek41

Myślę, że masz duże szanse w ochronie metra, szczególnie na stacjach końcowych gdzie trzeba warszawskich meneli zabierać z pociągu metra. Twoje doświadczenie manewrowego na pewno się tam przyda.

@Marek41

Doświadczenie nie jest istotne, istotne jest to aby przerobić minimum 2 lata w firmie. W związku z tym o przyjściu "z ulicy" można zapomnieć.

@KLOCU

Bzdura,bardzo dużo osób jest zatrudnianych z tzw ulicy,juz się nikt nie bawi i nie ryzykuje własnym tyłkiem za ludzi po znajomości szczególnie na odpowiedzialnych stanowiskach ruchowych związanych z bezpieczeństwem ruchu pociągów itp

Natalia

@Polecam Dziękuję Ci za Twoje zdanie o pracy w Metrze Warszawskim. Zapewne informacja, którą przekazałeś przyda się osobom zainteresowanym tym pracodawcą. Czy wobec tego uważasz, że praca w tym miejscu będzie odpowiednia dla osób poszukujących swojej pierwszej pracy? @Alicja Poruszasz bardzo istotną kwestię. Ale może powinnaś skonsultować to po prostu z lekarzem - jak myślisz?

Alicja
@Natalia

Obawiam się, że lekarz mnie odeśle z pytaniem do przyszłego pracodawcy. Więc pytam tutaj. Chyba Metro Warszawskie jest w posiadaniu jakiś badań, ekspertyz lub pomiarów w zakresie wpływu promieniowania jonizującego wytwarzane przez urządzenia (stacje transformatorowe, urządzenia zasilające pociągi, urządzenia GSM, urządzenia telekomunikacyjne i inne) znajdujące się w tunelach na ludzi tam znajdujących się, czyli pracowników i pasażerów, skoro były przypadki poronień przez kobiety tam pracujące?

Jod
@Alicja

Stacje transformatorowe, urządzenia zasilające pociągi, urządzenia GSM, urządzenia telekomunikacyjne i inne nie są źródeł promieniowania jonizującego. Są źródłem promieniowania niejonizującego. Jednak to promieniowanie też ma szkodliwe działanie na organizmy żywe. Np. w 2018 r. Amerykański Narodowy Program Toksykologii (NTP) stwierdził, że istnieją "wyraźne dowody", że niejonizujące promieniowanie spowodowało raka u szczurów płci męskiej podczas badań testowych w ramach dwuletniego badania. Natomiast źródłem promieniowania jonizującego może być Rad zwarty w betonie wraz kopalinami, użyty do budowy tunelów Metra Warszawskiego. Do tego raczej dochodzi hałas, podczas wjeżdżania pociągów metra W tak niesprzyjających raczej nie powinni pracować ludzie po 12 godzin, co patrze po wcześniejszych wpisach.

Pracownik.

Sama jestem pracownikiem Metra Warszawskiego i uważam, że jest to dobra, stabilna praca. Patrząc na obecną sytuację na rynku to cieszę się, że tu pracuję. Bilet na 2 strefy, dodatki, 13-nastki, wczasy pod gruszą, socjale, premie (pewnie ktoś pomyśli, że małe, ale trzeba pamiętac o tym, że mogłoby ich w ogóle nie być), wyjazdy czy pikniki. Domyślam się, że jest pewna grupa osób, która będzie narzekać, ale najczęściej są to ludzie rozczeniowi i burzą się jak tylko przełożony będzie wymagał od nich czegokolwiek, nie mówię o niczym więcej niż to co mają w zakresie obowiązków. Ludzie uczciwi, którzy solidnie pracują i szanują pracę nie mają jakoś problemów z kierownictwem. W każdej pracy trzeba pracować i najbardziej zastanawia mnie to, dlaczego Ci co tak bardzo narzekają nadal tu pracują? Mi jakby było źle to już dawno zmieniłabym pracę a nie tylko narzekała na wszystko. Proszę sie zastanowić nad sobą i jeżeli nadal będziecie uważali, że metro jest tak złą firmą to poszukajcie sobie czegoś lepszego, tutaj nikt Was na siłę nie trzyma. Pamiętajcie o tym. Pozdrawiam.

Wiktor
@Pracownik.

Pamiętamy 1.7

Pozdrawiam
@Pracownik.

Być pracownikem metra, być maszynistą to nie to samo.

Roman
@Pozdrawiam

Fakt, wy nie macie wykształcenia i o to macie ból do reszty pracowników spółki. Ta pani ma racje, jak się nie podoba to won za bramę.

Pracownik cd.

Odnośnie maszynistów... Nie chcę żeby zabrzmiało to źle, ale proszę wziąć pod uwagę, że maszynista nie jeździ przez całe 8 godzin. Nie mówię, że jest to łatwa praca, ale jak już wypowiadacie się na ten temat i piszecie tylko o minusach to konsekwentnie wspomnijcie o plusach. Maszynista bierze szkodliwe i ma płacone wszystkie dodatki plus w nocy może skorzystać z pokoi hotelowych i po prostu może odpocząć czy się zdrzemnąć. Co do wcześniejszej emerytury to jak najbardziej jest taki przywilej. Proszę poczytać sobie uchwały i dopiero później wyrażać swoje zdanie a nie wprowadzać ludzi w błąd.

@Pracownik cd.

Proszę poczytać uchwały. W większości spółek maszynista został przekształcony w "prowadzącego pojazdy kolejowe" i idąc gdziekolwiek jako nowy maszynista nie masz już absolutnie żadnych przywilejów. Jesteś ma równi z tymi, którzy siedzą np za biurkiem.

@Maszynista

Co ty za głupoty wypisujesz. Co ma piernik do wiatraka.

Alicja

Zainteresowało mnie ogłoszenie Dyżurny Stacji. Ale podobno na tym stanowisku nie za bardzo chcą zatrudniają kobiety z uwagi, ponieważ jak zajdzie w ciążę, to jest ryzyko, że może poronić z uwagi na warunki szkodliwe (pole magnetyczne z szyny zasilającej metra) i trzeba ją przenosić gdzie indziej. Poza tym są jeszcze nadajnik GSM i inne urządzenie telekomunikacyjne w Metrze Warszawskim. Dziwne, że pasażerowie kobiety nie są o tym informowane. Pytanie czy wpływa to na powstawanie innych chorób tam u osób pracujących np. białaczka. Możecie potwierdzić lub zaprzeczyć tym informacją? Dziękuję.

tramwajarz

może ktoś zaznajomiony powiedzieć czy 5 tysi da się wyciągnąć jako maszynista np po roku pracy??

Aaaa
@tramwajarz

Chybs chory jestes czlowieku po 20 latach moze z dodatkiem tu wymagania duże a place slabe jak na ten zawod nie licz na kokosy a kierownictwo ma cie gdzie$ dbaja o wlasne tylki i konfidenci mile widziani zle nie maja.Zejdz na ziemie bo bujasz w oblokach.

kacperwaw1

zapomnij

kacperwaw1

zapomnij o takich pieniądzach,chyba że z 15 stażem

@tramwajarz

5000 to zarabia maszynista pkp w cargo, który pracuje tam całe życie. Ogolnie nowy maszynista może liczyć na 3000 lub 3500 zł. Z lekkim stażem około 4000 zł w zależności od spółki.

Hej też chciałbym się dostać do metra czekam na odzew. Czytam wasze opinie i trochę mój zapał zmalał. Kumpel który tam pracuje opowiadał o duzo większych zarobkach Ale też o możliwości rozwoju. Podobno nawet ostatnio w kwietniu pracownicy byli na tygodniowym szkoleniu za granicą, za co też dostali dodatkową kasę. Czy byłby w stanie mi ktoś potwierdzić to info. Pozdrawiam

@Michał

Halo jest tu ktoś kto by mógł pomóc po weekendzie mam rozmowę i nie wiem co robić

Polecam
@Michał

Praca ciężka. Zarobisz 3500. Jeżeli dla Ciebie to większe zarobki, a jazdę na okrągło w tunelu nazywasz rozwojem to będziesz zadowolony.

KPOF

Jak sytuacja wygląda w Straży Metra Warszawskiego, po nowych zmianach? Ile dostanie młody strażnik? Jaki social? Czy warto?

Natalia

@Wiktor Może zechciałbyś w paru zdaniach napisać coś o pracy w Metrze Warszawskim? Czy nadal jesteś tam zatrudniony? Bardzo zachęcam Cię do ciągłego, aktywnego uczestnictwa w dyskusji na tym wątku, ponieważ uwagi w niej zawarte mogą przyczynić się do pomocy osobom, które chcą tam aplikować.

Natalia

@Daro Czy zatem już udało Ci się podjąć ostateczną decyzję? Będziesz aplikował do firmy Metro Warszawskie? Proponuję, abyś na bieżąco informował użytkowników forum o swoich zamiarach, ponieważ w ten sposób pomożesz niektórym z nich.

Natalia

@Pracownik. Bardzo Ci dziękuję za to, że postanowiłaś podzielić z innymi użytkownikami forum swoim zdaniem na temat pracy w Metrze Warszawskim. Jak pewnie się domyślasz - pomożesz w ten sposób osobom, które chcą zaczerpnąć informacji o tym pracodawcy. Wnioskuję, że pracujesz jako maszynista. Jak długo jesteś zatrudniona na tym stanowisku? Co mogłabyś jeszcze dodać o specyfice pracy w tej firmie?

Natalia

@Zainteresowany Oczywiście, Metro Warszawskie prowadzi obecnie procesy rekrutacyjne. Na dwóch bardziej znanych serwisach z ofertami pracy widziałam sporo ogłoszeń. Jednak również na ich oficjalnej stronie internetowej http://www.metro.waw.pl/praca-i-praktyki-w-metrze na bieżąco dodawane są nowe oferty. Poszukują między innymi mechanika taboru, elektryka, hydraulika, malarza, itp. Jeśli zdecydujesz się do nich wysłać CV, daj znać innym użytkownikom forum z przebiegu rekrutacji. @Neutralny Pamiętaj, że na forum publicznym obowiązuje regulamin https://www.gowork.pl/regulamin , gdzie jest napisane, że nie należy używać tutaj wulgarnego słownictwa ani nikogo obrażać.

Czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje i na jakie stanowiska?

Mietek

Maszyniści to kolejna roszczeniowa grupa, wiecznie niezadowolona, jak wam nie pasuje, to zmieńcie pracę. Ktoś wam każe tu pracować? Tacy wykwalifikowani pracownicy, ze świetnym wykształceniem znajdą pracę wszędzie.

@Mietek

Mietek z przeterminowanych tabletek jak taki madry jestes przyjdz i pojezdzij a nie smuty jakies piszesz.A ty kto jestes pewnie jakis wlazidupek.Z tego co tu mozna sie doczytac to noe tylko maszynisci narzekaja ale wiele innych a komentarz dziewczyny z rozmowy kwalifikacyjnej zostal wykasowany.Więc jak ci tak dobrze to pracuj i nie pajacuj.

@Metro

Tobie kolego za to radzę, jeżeli nie pasuje ci praca w metrze, nie lubisz jej, to po co się męczysz? Nie musisz prowadzić metra.

Metro

Nick aczy ja pisalem ze cos mi nie pasuje czy czegos nie lubie odpisuje na durny komentarz poczytaj dobrze a potem sie wypowiadaj.

@Metro

Weź się w takim razie za pracę, bo masz za dużo wolnego czasu.

@anonymous

Ty chyba rowniez bo pieprzysz smuty.Moj czas wolny niech cie nie interesuje a to miejsce do oceny pracodawcy a jak ci nie pasuje to po prostu wypie..dalaj☺

@Metro

No właśnie, widać kulturę, a potem zdziwienie, że jako pracownicy maszyniści mają taką opinie, wywyższają się i mają za bóg wie kogo, ale słoma z butów i tak wyłazi. Taka prawda, nie jesteście i nie będziecie lepsi od reszty pracowników metra, a roszczeniowość nie pomaga wam wcale.

@Mietek

Panie Mietku, niestety nie ma tak prosto. Uprawnienia maszynistów metra NIE SĄ honorowane w innych miejscach, więc o pojeżdżeniu SKM można zapomnieć.

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje?

tak
@Zainteresowany

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.