METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Natalia

@Metro, proszę, aby nie wyrażać się w ten sposób na forum publicznym gowork.pl. Nie wiem, czy wiesz, ale na forum obowiązuje regulamin, którego należy przestrzegać, dlatego zapoznaj się z jego treścią przed dodawaniem kolejnych wpisów https://www.gowork.pl/regulamin @Konrad, z upływem czasu planujesz ubiegać się o wyższe stanowisko pracy w Metro Warszawskie? Zamierzasz związać się z tym miejscem pracy na dłużej? @Tru, jak realnie wyglądają ilości osób, które zapisują się na kurs maszynisty? Trudno jest się dostać?

Statystyka

Ubywa chętnych na stanowisko maszynisty w Metrze Warszawskim. W 2013 roku starało się 1500 osób, teraz (2018 rok) tylko 1100 osób. Za 20 lat nie będzie komu prowadzić pociągów.

Tru
@Statystyka

Chyba sobie żartujesz że było tylu chętnych... Na jeden kurs nie da się kilkunastu ludzi skompletować bo chętnych brakuje a ty mówisz o tysiącu? Pewnie to w telewizji usłyszałeś.

Nowiciusz

Cześć czy ktoś z was był już na rozmowie w sprawie kursu na maszyniste

Cycowski

Tak. Co chcesz wiedzieć?

bump

Natalia

@Janek, ciesze się, że jesteś wśród osób, które są zadowolone z pracy w firmie Metro Warszawskie. Czy możesz przedstawić, jak dokładnie wygląda kwestia wynagrodzenia w Twoim przypadku? Poza stałą stawką możesz liczyć na jakieś dodatkowe systemy motywacyjne? Opisz, jak to wygląda. @Ryszkiszyszki, brałeś udział w ostatnich naborach do pracy w Metro Warszawskie?

@Natalia

No napisałem przecież o dodatkach.

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Polak

Ktoś juz został zatrudniony czy dalej sie bawią w rektrutacje?..

Polak

Ktoś juz został zatrudnili czy dalej sie bawią w rektrutacje?..

Natalia

@Nowiciusz, czy zmienił się również poziom wynagrodzeń tej grupy pracowniczej w firmie Metro Warszawskie? Czy zarobki pozostały takie same bez zmian? @MELA, dlaczego uważasz, że należy zredukować etaty? Masz jakieś informacje, które potwierdzałyby to, co napisałeś na temat obowiązków tej grupy pracowniczej? Rozwiń swoją myśl zawartą w poprzednim komentarzu.

KamilSeku

Witam, czy podczas badań lekarskich na stanowisko "maszyniste" metra wykonywane są badania na obecność narkotyków? 4 dni temu wróciłem z Amsterdamu i obawiam się :(.

@KamilSeku

Musiałbyś się zapytać (usunięte przez administratora), ale podobno sprawdzają w krwi i moczu

Pracuś
@KamilSeku

Kolejowy Ośrodek Medycyny Pracy może Ci zrobić badanie morfologie i oznaczenie poziomu cukru we krwi oraz ogólne badanie moczu. Wątpię że byłoby ich stać na zrobienie testów pod kątem zażywania narkotyków, jak jest tam wieczny PRL. Nawet komputera w rejestracji nie mają. Wszystko na papierze. A idąc tym tropem powinni robić też, na zawartość alkoholu w organizmie. Ale wtedy to już nikogo do Metra Warszawskiego by nie przyjęli, a stara kadra tez by została zredukowana przy badaniach okresowych. Tak samo w innych ośrodkach medycyny pracy, gdzie wysyła Metro Warszawskie. Kolejną sprawa to prawo. Czy pracodawca może skierować na takie badanie i czy ośrodek medycyny pracy może takie badanie przeprowadzić nie informując Cie o tym? Czy nie miałbyś prawa zrobić sprawy sądowej o takie coś i domagać się odszkodowania w myśl ustawy o danych osobowych czy RODO, oraz zgłosić do odpowiednich urzędów? Wtedy tylko iść do odpowiedniego prawnika, aby puścił Metro Warszawskie z torbami i domagać się olbrzymiego odszkodowania. Zawsze możesz powiedzieć, że byłeś w Krakowie i zjadłeś drożdżówkę z makiem( może zawierać opiaty) albo bzykałeś się z panienką (wydzielają się wtedy organiźmie endomorfiny, czyli wewnętrzna morfina) . Link: https://www.tvn24.pl/krakow,50/narkotyczne-drozdzowki-w-krakowskich-piekarniach-nie-zagrazaja-zdrowiu,483712.html A tak jak byłeś w Amsterdamie, to czemu szukasz pracy w Metrze Warszawskim, przecież te płace są żałosne niskie w porównaniu do Holandii.

KamilSeku
@Pracuś

Wyjazd do Amsterdamu to była wycieczka, dziękuję za podane informacje ale chciał bym wiedzieć z pierwszej ręki od osoby prowadzącej już metro czy owe badania są wykonywane, znajomy starający się o stanowisko maszynisty w Kolejach Mazowieckich miał takie badania przeprowadzane na podstawie krwi i moczu właśnie w tej PRLowej siedzibie przy ulicy nowogrodzkiej, więc da się jednak je tam wykonać :). Liczę że ktoś w 100% rozwieje moje wątpliwości.

Przyszły Kandydat

I jak przyjęcia? Oddzwaniali? Mówili jakie płace? Bo aktualni maszyniści piszą że zarobki są niezbyt ciekawe a odpowiedzialność ogromna. Ile płacą po tym prawie rocznym szkoleniu ?

nowyy
@Przyszły Kandydat

Zero odzewu puki co a człowiek czeka

abc
@Przyszły Kandydat

Raczej już się nie odezwą z tej Sierpniowej rekrutacji na maszynistę bo znowu wstawili kolejne ogłoszenie na maszynistę.

nowy
@abc

Dzwonili i zapraszali na rozmowę na początku września

Abc
@nowy

Ja bylem w Sierpniu na rozmowie i do tej pory cisza ale sądząc po tym ze znów jest kolejne ogloszenie teraz to raczej mało osob wybrali z sierpniowej rekrutacji a reszte olali nie dając odpowiedzi np. mnie. A Badania miały być we wrześniu z tego co pamietam i tutaj tez kilka osob odpadnie tez napewno wystarczy ze znajdzie lekarz jakies ale i juz koniec. A szkolenie jest od października miało być chyba że Ci powiedzieli inaczej

obserwator
@Abc

Widocznie coś kiepski "narybek", że robią kolejną rekrutacje albo za mało ludzi się zgłosiło.

kandydat
@Przyszły Kandydat

Ale z tymi rekrutacjami się ślimaczą. Główną osobę odpowiedzialną za rekrutacje w Metrze Warszawskim powinni zwolnić. Cała rekrutacja powinna trwać tydzień czasu maksymalnie, a nie miesiącami (od przysłania CV do rozmowy kwalifikacyjnej, po przyjęcie kandydata). I jeszcze te głupie castingi po których ludzie później zarabiają śmieszne pieniądze. Castingi róbcie sobie na Prezesów, a ludziom normalnym dajcie zarabiać. Co za (usunięte przez administratora) kraj się zrobił w Polsce. Już nie mówiąc że kiedyś człowiek po szkole przychodził z dyplomem i od razu miał prace.

@kandydat

daj spokój wczoraj miałem telefon od Pana Z metra dzwonił z pytaniem jakie mam wykształcenie chociaż wszystko jest na cv ale spoko odpowiedziałem techniczne mechaniczne zadaje pytanie czy przechodzę czy mam szukać niej roboty a od proszę czekać na telefon bo krew mnie zalewa

@nowyy

"Puki co" ? I ty sie dziwisz, że się nie odezwali?

@nowyy

"Puki co" ? I ty się dziwisz, że się nie odezwali?

Maryś

Alicjo, ehh, promieniowanie od trzeciej szyny prądowej jest ogromne, jest ono wyczuwalne najbardziej na przenośnych urządzeniach pomiarowych za każdym razem kiedy na danej sekcji prądowej rusza pociąg. Nawet bez obciążenia szyny promieniowanie z niej w odległości 10 metrów jest na tyle duże że przekracza stukrotnie promieniowanie anteny nadawczej w telefonie komórkowym podczas rozmowy przez 3g przyłożonej przy głowie obok ucha (normy eu). Trzeba też pamiętać że pociąg ma wiele silników 3x400 V ale wtedy promieniowanie z silników jest w największym stropniu przenoszone na maszyniste. Dodatkowo każdy podróżny ma telefon, dziś przeważnie z LTE, w tunelu jest 4G bodajże na 2100 lub 1800 MHz, można sobie wyobrazić ile fal jest w powietrzu kiedy 1500 ludzi z jednego tylko pociągu łączy się z antenami. Każdy pociąg posiada anteny wifi oraz anteny przytorowe do komunikacji z urządzeniami automatyki. Szczerze jeśli byłbym kobietą w ciąży nawet nie zastanawiałbym się, ponieważ 1 zł 25 groszy dodatku szkodliwego za każdą przepracowaną godzinę w tunelu nie jest warte utraty zdrowia/dziecka/możliwości rozrodczych. Promieniowanie elektromagnetycznie niestety jest jednym z najgorszych promieniowań jeśli chodzi o zdrowie rozrodcze. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jakiej odległości od trzeciej szyny będzie Twoje potencjalne przyszłe stanowisko to dla uproszczenia szerokość peronu podziel przez 2. Drogi oddechowe też niestety dostają baty. Powietrze jest mocno zasyfione mieszanką wszystkiego i jest bardzo suche. Dodatkowo brak możliwości podnoszenia kariery zawodowej skutecznie odstrasza. Swoją drogą praca bardzo odpowiedzialna, związana bezpośrednio z bezpieczeństwem ludzi (reanimacje, sztuczne oddychanie etc). Jeśli jesteś na tym etapie życia, że już nie czujesz potrzeby zwiększania swoich kwalifikacji, lubisz monotonię i godzisz się z trybem pracy dzień/noc/wolne/wolne to polecam. Nie polecam za to chorować w tej pracy na stanowisku dyżurnego gdyż niestety ale od tego uzależniają podwyżki.

Alicja
@Maryś

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Po większym zastanowieniu, biorąc za i przeciw doszłam do wniosku aby nie aplikować. Chociaż Twoja odpowiedź daje nadzieje, że pracują tam jeszcze normalni ludzie, co zapewniają byt jeszcze tej firmie.

@Maryś

Siema .Jestem nowicjuszem co ma powiedzieć pracownik kiedyś była służba Służba Ochrony Metra teraz ładniej Straż Metra Warszawskiego gdzie pracownik musiał cały czas przebywać na otwartym terenie Peron,antresola,i inne przyległe miejsca do ochrony gdzie był kurz ,hałas,promieniowanie od trzeciej szyny sztuczne oświetlenie i stres czy nie będzie skoczka i jeszcze jedna sprawa to jaśniepaństwo Bezdomni różne choroby i zapach .Zarobki naszej grupy zawodowej są najniższe w całym zakładzie.Teraz Elita wymyśliła sobie że dana osoba będzie przemieszczała się ze stacji do stacji bez żadnego bagażu podręcznego kanapki ,herbata,kawa tylko jak będą wracali po pracy to zabiorą tylko po co komu zepsute jedzenie i puste żołądki w czasie pracy.Mam jeszcze inne sprawy,ale będzie to póżniej.Pozdrawiam

pytanie

Maszynista metra nie musi posiadać licencji maszynisty UTK. Jaka jest ścieżka maszynisty metra do uzyskania licencji maszynisty? Kurs od zera za 6 tys.?

Karol
@pytanie

Dokładnie, prawo kierowania pojazdami metra nie przyda Ci się w żadnym innym zakładzie pracy.

Szogun
@pytanie

tak - kurs na licencję prawdziwego maszynisty będziesz wtedy zaczynał od zera, więc zwalniając się z metra i idąc na kolej stracisz trochę cennego życia bo z metrowskim papierkiem (wewnątrzzakładowym dokumentem) nikt Ci fory nie da na kursie na licencję lub na szkoleniu u innego przewoźnika kolejowego

Natalia

@Metro, Twoja wypowiedź jest trochę zbyt wyniosła. Postaraj się na przyszłość, aby bardziej wyważać swoje opinie i używać słów kulturalnych bez niepotrzebnych zwrotów, które nie do końca są kulturalne. Jak obecnie wygląda sytuacja pracy w firmie Metro Warszawskie? Nastąpiły jakieś zmiany, które poprawiły warunki zatrudnienia np. maszynistów? Może ktoś przedstawić, jak to wygląda?

JA

Jako pracownik mam wrażenie że metro się nie rozwija ,robią krok do przodu i dwa do tyłu w porównaniu do innej spółki . Autobusy po wyświetleniu jeżdżą już na baterie a w metrze dalej te same ruskie paździerze , a roboty przy nich niemało . Pozdrawiam zarząd i nie do własnej kieszeni pchać tylko trochę to pójść do przodu .

Zigi
@JA

Prawda 3 tys zł. Zarobków za taką robotę to śmiech na sali a wymagania jak.na kosmonautów....

Tomasz
@Zigi

Akurat rosyjskie pociągi są najlepsze i nie sypią się jak Alstomy czy Inspiro. Więc nie bredź. Koleś od zarobków też bzdury gada, bo z dodatkami lepiej to wygląda.

Gal
@Tomasz

Jak. Jesteś.na matki utrzymaniu to sie nie madzyj ze ci starcza3200 pln jak.polecisz dam.mieszkanie i inne to zobaczysz

Tomasz
@Gal

Mądrze gospodaruj pieniędzmi, ludzie za 1600 muszą żyć, a żona też ma swoją pensje tak?

arat
@Tomasz

haha, lubisz porównywać się do najbiedniejszych? Rób tak dalej

Natalia

Może ktoś z forumowiczów może wypowiedzieć się na temat warunków pracy, które oferuje Metro Warszawskie, dla osób które są obecnie poszukiwane w związku z aktywnymi ogłoszeniami o pracę? http://www.metro.waw.pl/praca-i-praktyki-w-metrze Posiada ktoś jakąś wiedzę na temat tych wolnych stanowisk?

Maszynista

Wysyłacie CV na nowy kurs na maszynistę?

Mario
@Maszynista

W autobusach reklamują się 4700 brutto + premia, ile dostaje maszynista w metrze? Zgaduję że odpowiednio więcej ale w ogłoszeniu nie jest podane

KLOCU
@Mario

Samej podstawy ma być 3500 brutto - z mocnym naciskiem na "MA BYĆ".

Metro
@Mario

Odpowiednio się mylisz zapraszam do metra zobaczycie jak dostaniecie 3.500 zl????na kursie 2100 jak do tej pory i watpie zeby sie cos zmienilo chyba że poszli po rozum do głowy bo wiecej spiedzieka niż dochodzi jak zobaczą z jakimi idiotami przyjdzie im pracować a i chętnych nie ma☺

uszyniacz metra
@Metro

2850 zł brutto plus premia, na to możecie liczyć po zdanym egzaminie. Przynajmniej ja tyle dostałem jak zdałem po ośmiu miesiącach szkolenia, teraz jest nabór. A z komentarzami niestety ale w pełni sie zgadzam

uszyniacz metra
@Metro

pajączek
@uszyniacz metra

no nie żartuj że tak mało tam sie zarabia ? nie wierzę po prostu

@pajączek

Ja osobiście nigdy wiecej nie dostalem jak na reke 3900 i to też z kilkoma niedzielnymi nockami. Oczywiście jesli bedzie ktos wlazil w tylek kierownictwu lub donosil na kolegow, to szybko stawka mu podskoczy. Jeden pracuje kilkanascie lat z wyzszym wyksztalceniem i jest zwyklym maszynista, a drugi po 9 latach dostaje stanowisko instruktora majac duzy problem z poprawnym sformulowaniem kilku zdan.... Zart nie firma.

Popieram kolegę prawdę mowi kariery za (usunięte przez administratora) i plotki banda festynów..

Gal
@KLOCU

3500 to moze dostaniesz po 7 latach pracy

Całe pół
@Gal

3500 to ludzie nie mają po 10-ciu latach pracy w tunelu, nie pisz bzdur. Po kursie 2800-2900, a po dwóch latach po podwyżce około 2950-3000. Taka to średnia wychodzi. Szkoda ....... oczu i uszu. A drabinka kariery zawodowej jest taka: po kursancie możesz być prowadzącym metro. Koniec.

@Całe pół

Ale postawy tyle czy z dodatkami już

Nowiciusz

Cześć jak przedstawia się praca jako maszynisty metra płace i warunki pracy

paty
@Nowiciusz

Ktoś tu już pisał, jak zdasz szkolenie i egzamin to podobno 2850 zł brutto i dodatkowa premia. Z warunkami to nie wiem jak ale można sobie wyobrazić, ciasna kabina, ciągle ciemno, tysiące ludzi do obsłużenia, sam się zastanawiam ale chyba odpuszczam temat, bo zgłupieć by można było.

Nowicjusz
@paty

no cóż złożyłem już ale myślałem że więcej bo niby kierowcy autobusu dają 4500 brutto

Xyz
@Nowiciusz

Ciemno głośno i nie.ma kiedy sie załatwić jeździsz jak małpa w klatce

Natalia

@Pracownik, czy możesz napisać, jak wygląda drabinka kariery zawodowej w Metro Warszawskie? Czy pracodawca gwarantuje zatrudnionemu pracownikowi jasną i przejrzystą ścieżkę rozwoju zawodowego? Na jakiej podstawie przyznawane są awanse na wyższe stanowiska? Napisz, co wiesz w tym temacie.

Natalia

@TOTALNA OPOZYCJA, skąd u Ciebie takie informacje na temat firmy Metro Warszawskie? Widzę, że jesteś aktywny w wątku i posiadasz informację o zarobkach prezesa, dlatego może jesteś w stanie napisać coś więcej o tym miejscu pracy? Jeżeli masz jakieś informacje, które mogą być pomocne, dla osób rozważających zatrudnienie w tej firmie to zachęcam Cię do dalszej dyskusji.

TOTALNA OPOZYCJA

Jak zarabiacie za mało, to czemu nie zrobicie strajku, tak jak to zrobili załogi firmy lotniczej Ryanair, akurat oni zrobili kiedy był okres wakacyjny, ponieważ jest dużo lotów. Strajk było najlepiej zrobić u Was w październiku, jak studenci, uczniowie wrócą na uczelnie i szkół oraz ludzie wrócą do pracy. Dodatkowo będą wybory samorządowe, to zaraz PIS(Patryk Jaki) i PO (Rafał Trzaskowski), będą obiecywać co oni nie zrobią dla Metra Warszawskiego. To był dobry moment, aby zwróci uwagę opinii publicznej, że nie jest u Was tak dobrze z płacami. Może jak ZTM musiałby uruchomić komunikacje zastępczą przez kilka dni, to szybko znalazłyby się pieniądze. PS. Podobno za czasu bufetowej, u was z płacami się pogorszyło, zanim Metro weszło pod skrzydła ZTM. A tak na marginesie. Coś kiepskie macie u siebie związki zawodowe, chyba są tam tylko klakiery Prezesa.

zygmunt
@TOTALNA OPOZYCJA

zatrudnij sie tu, a szybko zorientujesz sie ze jest to walka z wiatrakami

TOTALNA OPOZYCJA
@zygmunt

Tu masz film "Jak rozmawiać z szefem o podwyżce ?" https://www.youtube.com/watch?v=MV66VaJ6lok

Natalia

@Metro, po raz kolejny upominam Cię odnośnie Twoich wypowiedzi, które swoją treścią nie powinny obrażać innych uczestników dyskusji, więc, proszę, abym kolejny raz nie musiała Ci o tym przypominać. @uszyniacz metra, przedstawiłeś zarobki, które oferuje Metro Warszawskie pracownikom, którzy są świeżo po zdaniu egzaminu na stanowisku maszynisty. Od czego uzależniona jest wysokość premii, którą przedstawiłeś w komentarzu? Ten dodatek jest uwarunkowany czymś konkretnym?

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.