METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Jurek

Witam jakie są świadczenia socjalne w MW i w jakiej wysokości

Jurek

Staram się o pracę w Metrze. Zrobiłem rozpoznanie i muszę powiedzieć, że nie jest tak kiepsko w porównaniu z innymi firmami w Warszawie. Mam tu na myśli przemysł ciężki. Jak dostanę tę robotę to będę się cieszył bo teraz zarabiam 2380 na rękę po 21 latach.

zajefajny
@Jurek

To chyba w sklepie rybnym w Pociejowie dolnym pracujesz

@zajefajny

nie w sklepie rybnym tylko w bilfingerze

Jak na razie firma stabilna.

Bardzo stabilny pracodawca

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Gostek

Tak się z ciekawości spytam. Czy na stanowisku "maszynisty" pracowała lub pracuje kobieta? Sporo jest jeszcze "maszynistów" którzy zaczynali w 1995r? Ogólnie myślałem, że praca tam jest bardziej prestiżowa i więcej można zarobić niż w TW czy MZA. Kiedyś składałem CV tam ale nikt nie odpowiedział.

Janusz
@Gostek

W TW dają sporo więcej, a w porównaniu do MZA zarobki podobne

No tak,tylko jaka jest jakość tego narybku?Z urzędu pracy?Jak zwykle kilku zrezygnuje na samym kursie jak zasięgnie opinii maszynistów, prawdziwych opinii oczywiście i kilku będzie miało wywalone aby brać kasę na kursie tylko i przy egzaminie się zwolni po pierwszej porażce lub nawet do niego nie podchodząc.Skutek będzie taki,że zwolni się więcej maszynistów niż przyjdzie nowych.Pytanie do ciebie szanowny Pracodawco,czy nie lepiej jako jedyna tego typu firma w Polsce dbać o prestiż,o pracownika,dobrze zapłacić i mieć w swoich szeregach wyszkolonych wysokiej jakości specjalistów?Co wpływa na profesjonalizm i jakość obsługi pasażera ,co najważniejsze bezpieczeństwo! Tworzy się oszczędności na pracownikach pierwszej linii,prosty przykład i już pomijam wzrastającą rotację wśród maszynistów bo drodzy Pasażerowie zaczyna was wozić już byle kto,malarz tynkarz akrobata.Ale oszczędności już widać po tym,że na każdej stacji nie ma stałej obsady Strażnika MW co skutkuje obniżeniem bezpieczeństwa pasażerów np w razie bójki awantury itp zawsze był strażnik,który ma środki by zadziałać czyli paralizator np i odpowiednie przeszkolenie a teraz w razie co to woła się Policję z miasta bo dyżurny stacji nie ma obowiązku tu zadziałać bo jak?I słusznie.Maszynista też do awantury nie wyjdzie.Nie dba się o szeregowych i zaznaczę najważniejszych pracowników bo najważniejsze jest wtykanie swoich na bezproduktywne stanowiska by kaska była a idea i działania firmy są na samym końcu wykonywane w żenujący sposób.(usunięte przez administratora)

Janek

A kto jest w tym gronie najważniejszych pracowników? Oprócz wartowników SOM?

@Janek

Dyspozytor,Dyżurny stacji, Maszynista i cały serwis na STP to właśnie Ci ludzie mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w MW

Janek

Ja tam jestem zadowolony z pracy, zarobki przyzwoite, przełożeni w porządku, dobry socjal, dodatki: wczasy pod gruszą, bilet na dwie strefy, premie itd Nie rozumiem tych, którzy tak narzekają na tę firmę. Może zwolnili ich za pijaństwo i dlatego teraz tak wypisują bzdury.

@Janek

Popieram, rób swoje, a takich nieudaczników i narzekaczy jak "Metro" jest pełno w każdej firmie.

Metro

A takich frajerów jak ty jeszcze więcej☺

@Metro

Bardzo ładnie obrażasz kolegów z pracy.

Malone
@Janek

Ten sam kiep-styl juz był w innym komentarzu. Kiepie, nie udzielaj sie juz.

Tomasz
@Janek

Ma pan rację, zgadzam się w stu procentach. Mało jest takich firm, gdzie można liczyć na uczciwe wynagrodzenie i przywileje, które pan wymienił.

Heniek
@Janek

Za pijaństwo nie zwalniają. Pij więc ile wlezie

zajefajny

Mi tam też pasuje

aguleg

Witam,pracuję w MW od kilku lat,ogólnie na pracę nie narzekam,pensja na czas,dodatki,da się zyć,boli mnie jedynie fakt że nie można dociekać swoich racji,nie mówię tu o kierownictwie,Prezesie,tylko o brygadzistach,brygadzistkach,którzy myślą że mają wyższe stanowisko od Prezesa,ludzie są faworyzowani ,przez takie osoby przy czym inne dostają przysłowiowo w tyłek,nie chcą się odzywać bo pózniej takie osoby się mszczą na tych co za dużo mówią,przekonałam si eo tym na własnej skórze,wydaję mi się ze momentami podchodzi to pod (usunięte przez administratora),pytanie co z tym zrobić??????

@aguleg

W nawiązaniu do wpisu, prosimy o skontaktowanie się z Biurem Kadr w celu wyjaśnienia opisanej przez Panią sytuacji.

aguleg
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Nie będę się kontaktować z BK bo to nic nie pomoże,weźcie się w końcu za to jak pracownik jest traktowany przez swojego niby przełożonego(brygadziste)dzieje się tak na STP.

FREE

A w (usunięte przez administratora)główne idee to: (usunięte przez administratora), umundurowanie, inspektorowanie. A właściwie jakie obowiązki ma tam inspektor. Sprawdzać czy polary pod mundurem nosimy? Dba w ten sposób o bardzo pozytywny wizerunek firmy. Opowieść czas zacząć.

Dream

Witam aplikowałem na stanowisko maszynisty jak jest przewidywany czas na odezwanie się pracodawcy. Pytaniem się zeby jeśli się nie dostanę to za długo nie robić sobie nadziej.

@Dream

dość szybko powinnni sie odedzwać w grudniu zaczyna sie kurs , ale nik niechce przychodzić za te piniądze ale to twoj wybor.

@Zawiedziony

HAHAHA...ciekawe opowiadasz bajki, jak kilka wpisów wyżej czytamy, że 1000 aplikacji przyszło.

@Janek

Może być napisane nawet i 5000 i ty w to wierzysz ? po prostu szok , 14 osób było a do grudnia jeszcze się wykruszy jak poznają opinie maszynistów.

@Zawiedziony

No tak, bo cwaniaki będą brednie opowiadać, byle tylko nikt młody, ogarnięty i chętny do pracy się przyjął. Brawo. Potem głupie posty tu będą, że ludzie nie chcą pracować

Aktualność
Informujemy, że w miniony poniedziałek została zatrudniona pierwsza grupa przyszłych Maszynistów Metra Warszawskiego.

Rekrutacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wyboru dokonaliśmy z ponad tysiąca nadesłanych aplikacji.

Obecnie trwa nabór kolejnej grupy do zatrudnienia. Rozpoczęcie kursu planowane jest na początek grudnia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami pracy znajdującymi się na stronie internetowej Metra Warszawskiego Sp. z o.o.
Przyjęty

Chodzą słuchy że było aż tylu chętnych że trzeba była z urzędu pracy ludzi przyjąć więc nie tędy droga do informowania internautów. Zamiast konkurować ze spółkami kolejowymi i bić się o pracownika to bierzecie ludzi z łapanki, którzy pracą na szynach nigdy nie byli zainteresowani.

@Przyjęty

I dobrze, że z urzędu pracy, nowi, nie zepsuci roszczeniami ludzie, którzy chcą pracować.

Aqua

Jestem zawiedziona tutejszymi ludźmi pracującymi na metrze. Będąc pierwszy raz w Warszawie, napotkałem bardzo nie miłych panów, którzy nie potrafią zrozumieć "turystow". Piękne miasto ale to tyle Moje sugestie dla METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.: Zmienić obsługę

Basia_86
@Aqua

Bo ci ludzie mający bezpośredni kontakt z "ruchem" i z pasażerami czyli: dyżurni stacji, wartownicy SMW i maszyniści pociągów metra zarabiają najmniejsze pieniądze w przełożeniu na wykonywane obowiązki więc też i takie zachowania. Nie ma się Pani czemu dziwić. Jak chce Pani zaznać lepszych wrażeń może się Pani spotkać z pracownikami z biura, co za takie same pieniądze wykonują 5x mniej pracy. Zdecydowanie odniesie Pani wtedy lepsze wrażenia.

@Aqua

Szanowna Pani, Jeżeli zachowanie naszych pracowników wzbudziło Pani niezadowolenie, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pasażerów Metra Warszawskiego Sp. z o. o.

Zawiedziony

I lipa panowie niestety wygrał Trzaskowski i nic w metrze się nie zmieni . metro dalej będzie w stagnacji. Dobrze chociaż że lewy przetarg z nowymi pociągami anulowano. Niestety ci co decydują o zakupie pociągów to albo są niepełnosprawni umysłowo (ludzie z Excela), albo niewiedzą jak działa pociąg.

W miarę dobre zarobki to może są ale w działach mało odpowiedzialnych. Niestety na stanowiskach mocno odpowiedzialnych stawki są żenująco niskie, nieswpółmierne do wykonywanej pracy. Nie dziwne też że i nie ma chętnych do wykonywania takiej pracy, choć nie jest to tak rozpowszechniana informacja jak np. o brakach zatrudnienia w komunikacji autobusowej. Również nie widać też na horyzoncie żadnej poprawy, wszak nikt tu nie pracuje dla pasji.

MARIUSZ P
@Marcin

A które to są działy "mało odpowiedzialne"?

Majster

Aplikuje na stanowisko ślusarz, mam doświadczenie i uprawnienia. Na ile mogę liczyć pensji na tym stanowisku ? Ktoś coś ?

majster

Jak wyglądają zarobki na stanowisko ślusarza ? Ktoś coś ? Bo mama zamiar aplikować ale nie chce stracić swojego czasu za 3000 brutto

Cycek

Metro jako firma zamieściła odpowiedz na zamieszczone komentarze no ale cóż mają napisać?Maszynistów odchodzi bardzo dużo w ostatnim roku ze względu na bardzo małe zarobki bo jeżeli taki maszynista dostaje ok 3300 zł i to już netto to trochę słabo a odpowiedzialność potężna.Na tramwajach warszawskich zarabia się znacznie lepiej.Jak się przechodzi przez biurowce to tylko na drzwiach tabliczki Kierownik,zastępca kierownika,jeden kierownik ma kilku zastępców od niczego to o czym my mówimy?Rozrost dziwnych stanowisk w biurze jest potężny i na to są pieniądze a dla ludzi odpowiedzialnych za bezpośrednią obsługę pasażerów i bezpieczeństwo nie ma pieniędzy czyli dla maszynistów ,dyżurnych stacji,dyspozytorów,strażników MW.Układziki i kolesiostwo to priorytet w MW. Jakby zwolnić pół biura to by kasa była na wszystko i reszta by się wzięła do roboty i firma działała by znacznie lepiej.

Natalia

@Pracownik, może Ty jesteś w stanie napisać, dlaczego doszło do tych odejść z pracy, o których piszesz w swoim komentarzu? Czy ma to związek z warunkami zatrudnienia, które obecnie oferuje METRO WARSZAWSKIE? @opinia, możesz nam przedstawić, jak dokładnie wyglądają obowiązki pracownika zatrudnionego w firmie METRO WARSZAWSKIE, porównując do zarobków, które firma oferuje? Jest ich zbyt dużo, czy może po prostu na pracowniku ciąży duża odpowiedzialność?

Konrad

Pracuję od maja 2018 i nie narzekam. Pieniądze spoko-Na dzień dobry podstawa+premia (te 2900 brutto poniżej to ktoś chyba nie dosłyszał na rozmowie albo nie potrafi negocjować), grusza, bilet ztm. Wystarczy chcieć pracować :) ludzie spoko- pomocni i życzliwi.ja polecam.

@Konrad

Skoro tak cudownie, to dlaczego w ciagu roku kilkunastu maszynistow odeszlo z pracy? Ludzie uciekaja gdzie sie da. (usunięte przez administratora) twierdzi, ze to "normalna rotacja pracownikow" Haha... zart nie firma.

Konrad

No to odeszli i trudno, przyjdą młodzi, lepiej wykształceni, chętni do pracy, a nie tylko narzekający jak stare baby.

opinia
@Konrad

Oby, bo skoro odeszła masa młodych ludzi to chyba ukraińców trzeba teraz zwerbować aby robili za te pieniądze przy takiej odpowiedzialności.

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.