Państwowa Inspekcja Pracy
counter
1 40 61 5 1
Idzie nowe

Mam nadzieję że nowy GIP wymiecie bandę z OIP Kraków. Królik był na tyle cwany że przed wyborami zatrudnił syna znajomego posła żeby zapewnić sobie nietykalność. Oby obecnie ktoś się poważnie przyglądnął patologicznym układom w OIP Kraków. Juz chyba najwyższy czas żeby odwołać kogoś ze stanowiska OIPa po ponad 20 latach. Po tylu latach facet nie jest w stanie wiedzieć na czym polega praca inspektora w terenie. A jak nie ma pojęcia to nie powinien kierować ich pracą. Tyle i aż tyle.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Jak długo czekaliście na odzew z Państwowa Inspekcja Pracy? Oddzwaniają zawsze?

Monika Nowy wpis

Bardzo jestem ciekawa tego, jakie wymagania należy spełniać, aby mieć szansę na zatrudnienie w Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie jako Inspektor Pracy. Czy trzeba mieć wykształcenie wyższe? Jeśli tak, to na jakim kierunku?

Monia Nowy wpis
@Monika

Trzeba mieć wyższe wykształcenie. Kierunek studiów zależy od tego kogo aktualnie poszukują ale generalnie prawnicze bądź techniczne.

super pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 99 dni.
Kandydat

Inspektorzy nie rozumieją po co są. Myślą sobie że jak przychodzą z donosów to działają dobrze. Są jak sępy od razu serwują wyrok. Inspekcja ma chronić przestrzeganie warunków pracy i współpracować z firmami w celu poprawy sytuacji i ewentualnych niedociągnieć.(usunięte przez administratora) Którzy chcąc zrobić na złość pracodawcy donoszą na firmy bo się np zwolni i chce zrobić na złość.. Pytanie czy sami pracownicy doniosą na siebie jak:: notorycznie spóźniają się do pracy, w czasie pracy wykonują tzw fuchy i inne prywatne sprawy, godzinami wydzwaniają w prywatnych sprawach, raja w gry na komputerach, kradną na zakładach i budowach, imprezują w pracy, wykorzystują sprzęt, maszyny, samochody do celów prywatnych i wiele innych rzeczy. Wychodzi, że w Polsce wszyscy pracownicy są super a firmy to zło konieczne. Czy to jest normalne . Kolejne pytanie: Kto chroni pracodawców ? To jest chore. Jeżeli firma jest normalne nie potrzebuje żadnych inspekcji pracy i chorych związków zawodowych.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 159 dni.

Czy w Państwowa Inspekcja Pracy występują paczki/bony świąteczne?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Maruda

Jesteście dla pracodawców a nie pracowników mimo że pracowałam w zakładzie fryzjerskim 17lat od kiedy są kasy fiskalne moja kierowniczka zaniżała nabite paragony a reszty klientów nie nabijała na kasę mobing i szantaż to normalne było listy obecności nie podpisałam od dwóch miesięcy ale ma kamerę w zakładzie jej ojciec mnie obmacywał w czasie kwarantanny pracowałam i nie było nawet kasy włączonej ale to nic jak mnie nie stać na sąd pracy

Użytkownicy czekają na odpowiedź 260 dni.

Czym Państwowa Inspekcja Pracy zachęcają? Jakie mają dodatki?

kl

Można się dostać bez znajomości?

Idzie nowe

pytacz
Klient
@Idzie nowe

i jak, coś sie zmieniło w tym temacie? Ekipa wymieniona w końcu?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 361 dni.

Wiecie czy Państwowa Inspekcja Pracy udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Mysza89
Użytkownicy czekają na odpowiedź 464 dni.

Witam ja mam do Państwa sprawe co mogłabym zrobić jak mi firma w której pracowałam nie chce mi wypłacić za pracę i szkolenie oraz godziny które u nich przepracował proszę o odpowiedź na moją

Użytkownicy czekają na odpowiedź 493 dni.

Jaka umowa obowiązuje w Państwowa Inspekcja Pracy podczas okresu próbnego?

Patryk

Staram się o posadę w PIP i mam pytanie jak wyglada sprawa zarobków?

Przyszły pracownik
@Patryk

Cześć, w którym OIP ? Też ubiegam się o zatrudnienie i podpinam pod Twoje pytanie dotyczące wynagrodzenia oraz sposobie rekrutacji.

Rekrutacja

Witam, W najbliższym czasie mam rozmowę w sprawie pracy w PIP na stanowisko podinspektor pracy. Poradzi ktoś w jaki sposób mogę przygotować się na rozmowę i jakich pytań mogę się spodziewać? Z góry dziękuję, Pozdrawiam

Edyta

Państwowa Inspekcja Pracy to niecodzienny widok na forum zawierającym opinie o pracodawcach. Jakie warunki oferuje ta instytucja? Jak Wy oceniacie ją z perspektywy pracownika? Czy trudno się dostać w jej szeregi? Już od dawna nikt nie wypowiadał się na tym wątku. Czy któryś z pracowników mógłby zabrać głos?

Jeżeli jesteś pracownikiem, to co mógłbyś powiedzieć o organizacji pracy w przedsiębiorstwie Państwowa Inspekcja Pracy?

Sir

Czy atmosfera i warunki zmieniły się po przyjściu nowego OI?

Miłosz

Zastanawiam się nad przyczyną takiej ciszy na forum!!

czika

@maria no zarobki to z pewnością nie są złe, ale dokładnie się dowiesz na rozmowie.

Powsinoga

OIP w Krakowie to firma rodzinno towarzyska na państwowym wikcie. Ktoś kto jest spoza tego układu nie ma szans na zrobienie kariery i awansowanie jak w normalnej firmie. Liczy się układ. Ten kto jest w tej pajęczynie jest awansowany mimo, że jest słabym pracownikiem. Aby wykazać, że jednak jest dobry puszcza się parę w gwizdek zamiast w tłoki stąd organizacja różnych widowisk w mediach jak szczypawice, szlakiem pierwszej pracy, prewencja na budowach, rozdawanie dyplomów dla pracodawców zamiast mandatów, konkursy dla dzieci, wizytacja u rolników itp. Organizatorzy tych "Imprez" dostają wysokie nagrody i nie muszą iść na kontrolę. A pozostali załatwiają za nich skargi i inne trudne tematy. Nagrodę można dostać za złożenie wniosku o podwyższenie składki wypadkowej- dla pracodawcy zatrudniającego kilku pracowników nie jest to znaczący koszt i nic nie robi dla poprawy bhp ale nagroda dla swojego inspektora jest znaczna. Dwoma słowami można określić tą firmę - szopka krakowska.

cif

Zmiany w tej instytucji potrzebne są od dawna, czekamy już na nominacje z w-wy, a potem pójdzie już wszystko z górki. Kto nowym OIP w K-wie ????

Zostaw merytoryczną opinię o Państwowa Inspekcja Pracy - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Państwowa Inspekcja Pracy