Opinie o Contman Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Contman Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Contman Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Contman Sp. z o.o. w Poznań

...postronny

..to prawda, w Contmanie został jeden handlowiec w W-wie i jeden w Poznaniu...z firmy w Poznaniu odchodzą masowo ludzie..

znający

Nie nadejdą :) i bardzo dobrze - firma powoli ale skutecznie idzie na dno dzięki "genialnym" pomysłom wprowadzającym zamęt a potem wyżywaniu się na pracownikach że nie potrafią robić 5 rzeczy na raz a tyle by musieli dzięki coraz to nowym wymysłom które wymyslają własciciele. To nie te czasy i ta firma prędzej czy później padnie na twarz a biorąc pod uwagę kłopoty i syf który sobie narobila u klientów - padające systemy i wdrożenia za cieżką kasę z gigantycznymi opóźnieniami będzie to prędzej. Swego czasu cały zespół odszedł z Contmana i robi to wszystko lepiej i taniej a i inna konkurencja nie śpi - na pohybel tej firemce. Wszystkie takie powinny zniknąć za traktowanie pracowników jak śmieci ! Jak chcesz poznać osobiście to polecam się zatrudnić !

były pracownik Poznań

Potwierdzam opinie osób niezadowolonych. Firma na pozór perspektywiczna, dająca szanse rozwoju, nauki, itd. Ale to pierwsze wrażenia, które rzeczywistość bardzo szybko weryfikuje. Sposób traktowania pracowników pozostawia wiele do życzenia. Jako handlowiec przekonałem się o tym osobiście, spędzając dnie w podróżach służbowych, niejednokrotnie dokładając do interesu. Ucieczki z biura, bo tak należy po pewnym czasie traktować podróże służbowe po całym kraju, są najlepszym sposobem na uniknięcie \"gniewu Pana\". A gniew ten objawia się w bardzo niewybrednym słownictwie, telefonach w czasie urlopów, itd. Nawet nie wiesz kiedy i czym podpadniesz prezesowi, a jak podpadniesz, to twój zegar tyka szybciej niż ci się zdaje. Jeśli będą chcieli się ciebie pozbyć, to zrobią to choćby pod pozorem tego, że bierzesz wolne, czyli coś, co ci się po prostu NALEŻY! W końcu kodeks pracy też do czegoś służy, a nie tylko do zbierania kurzu na półce. Czekam na tych, którzy zaczną wyciągać konsekwencje wobec takiej bezkarności. Podsumowując: kultura osobista wielu osób - poziom bazarowy! Zastanów się 10 razy, zanim przekroczysz próg tej firmy! Być może lepsze czasy w tej firmie dopiero nadejdą.

\"rzecznik\"

nie wpisuj się w imieniu byłych pracowników tej firmy BO NIM NIE JESTEŚ ! Żaden tego wpisu nie zamieścił i takiego by nie zamieścił jako że poprzednie opinie oddają faktyczną atmosferę pracy w tej firmie, a po tak wazeliniarskiej treści widać że zapewne nie jesteś tym który "całuje w [usunięte przez moderatora]" jednego z pożal się boże prezesów tej firmy tylko dlatego że to zapewne wpis jednego z nich z podszyciem się pod byłego pracownika tej firmy. Firma musi bardzo cieniutko ciągnąć skoro już do takich niskich zagrywek się posuwacie.

Wdrożeniowiec

Miałem niemiłą przyjemność być na rozmowie rekrutacyjnej w tej firmie. Rozmowa była prowadzona przez 2 osoby - technika i jakiegoś kierownika. O ile w kwestiach technicznych rozmawiało się przyjemnie to rozmowa z samym kierownikiem, czy dyrektorem czy kimkolwiek ten człowiek był była tragiczna. Bardzo nieprzyjemny typ i nieuprzejmy. Nie wiem dlaczego stamtąd szybciej nie wyszedłem. Nauczka dla mnie na przyszłość. Dodam, że chodziło o stanowisko wdrożeniowca. A na koniec dopiszę, że firma ma gdzieś opinie osób z zewnątrz. Jak zwróciłem im uwagę o błędy na stronie firmowej to mnie po prostu olali. Trudno. Skoro tak chcą się prezentować to ich sprawa.

M.in. o usługi w systemie windows, rodzaje menedżerów pakietów w Linuxie i jakieś techniki miękkie (typu co byś zrobił gdyby coś nie zadziałało).

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
były pracownik Warszawa

Ja przychylam się do opinii prezesa. Wszędzie dobrze dobrze gdzie nas nie ma, ale na podstawie doświadczeń z innych firm stwierdzam, że spółka Contman cechuje się wysoką kulturą i organizacją pracy. Najważniejsze że można się się bardzo dużo nauczyć, prezesi są uczciwi. Jeżeli komuś się nie chce pracować to zawsze znajdzie sposób do narzekania.

jeden z wielu z głównego biura

Niestety muszę zdementować. Prezes jak to zwykle swoje chwali ale prawda taka jak w pierwszej opini. Najlepiej aby pracować i nie pytać o pieniądze a podróże często zabierają praktycznie cały prywatny czas za co firma bynajmniej nie ma ochoty jakoś rekompensować bo dla niej pracownik to (cytuję z opini innych) "plebs" który ma zapierd...lać. Na jakieś bonusy itp poza krzykami itp też nie ma co liczyć, bo ani żadnych imprez w zasadzie nie organizuje a wigilie firmowe były skromniutkie a bonów to chyba nigdy czy czegoś tam, co biedniejsze firmy bardziej się rzucą i jak dla mnie to pierwsza firma która tak skąpi mimo wysokich stawek za roboczodzień. Z początku faktycznie wydawało się że to firma odbiega od złych polskich standardów ale dość szybko pokazał swoją twarz.

Krzysztof Wiśniewski

Po pojawieniu się tego komentarza chciałem od razu zareagować. Tym bardziej, że prawie wszystkie stwierdzenia byłego Pracownika są nieprawdziwe i krzywdzące. Postanowiłem jednak poszukać opinii o innych firmach w naszej branży i okazało się, że wyglądamy nieźle, jeżeli nie powiedzieć wprost dobrze. Minął jednak prawie rok, a od tego czasu bardzo się rozwijamy co oznacza, że zatrudniamy nowych Pracowników i co jakiś czas opinia ta, w ten czy w inny sposób jest przywoływana podczas rozmów rekrutacyjnych. W związku z tym postanowiłem odnieść się do niej i nie pozostawiać jej bez komentarza. Po pierwsze faktycznie rozwijamy się i jestem przekonany, że nawet bardzo dobrze rokujemy, związane jest to ze zdobywaniem nowych kontraktów - Klientów oraz rozwojem i rozszerzaniem działalności firmy. Natomiast nieprawdą jest, że do Pracownika podchodzimy jak do wroga i nie obdarzamy go zaufaniem. Staramy się wybierać najlepszych Pracowników, dlatego pomaga nam w tym znana firma pośrednictwa pracy. Nowo zatrudnionego Pracownika obdarzamy olbrzymim zaufaniem prowadząc wielotygodniowe szkolenia, przekazując do dyspozycji drogi sprzęt oraz udzielając zaliczek na pokrycie kosztów delegacji. Nie bez znaczenia mam nadzieję, są też sytuacje w których jako firma pomagamy Pracownikom również w rozwiązywaniu ich problemów - udzielając pożyczek czy też wywiązujemy się z zobowiązań tak podstawowych jak realizacja wypłat w czasie, a z wiadomych względów o osobistej pomocy nie będę tu pisał. W każdej chwili Pracownik może liczyć na pomoc zarówno u swojego zwierzchnika wliczając cały zarząd. Przykładem takiej pomocy są choćby: elastyczności w urlopach, nieoczekiwane wyjściach z pracy, dostosowania godzin pracy i jej zakresu pod Pracownika, itp. Odnosząc się do stwierdzenia "kompleks niższości" informuję, że takowego nie posiadam i nie mogę nawet mieć, ponieważ , zwyczajem w naszej firmie jest zatrudnianie mądrzejszych od siebie Pracowników i dawanie im możliwości dalszego rozwoju oraz awansu. Aby to sprawdzić wystarczy poszukać na portalach społecznościowych i branżowych naszych Pracowników i zobaczyć jak budują swoją ścieżkę kariery. Oczywiście zdarzają się rozstania, ale nawet wtedy nasi byli już Pracownicy awansują i rozwijają się dalej. W takich przypadkach również jako firma rozliczamy się z zobowiązań oraz wystawiamy jak najlepsze referencje, a nie tylko "zwykłe" świadectwo pracy. Muszę też odnieść się do stwierdzenia "doszukiwania się dziury w całym" otóż w normalnej pracy nie robimy tego. Jeżeli natomiast mamy podejrzenie, że Pracownik próbuje oszukiwać, naciągać to uruchamiamy procedurę wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i zawsze dajemy możliwość ustosunkowania się do ewentualnych zarzutów. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że w życiu "różnie bywa", a każdy jest człowiekiem i ma prawo do błędu. Na koniec pozostaje sprawa pracy w naszej firmie. Każdemu potencjalnemu Pracownikowi przedstawiamy zakres jego przewidzianych obowiązków, warunki finansowe, sposób pracy, możliwości rozwoju oraz nasze oczekiwania. W dziale sprzedaży praca faktycznie polega na częstych podróżach ale właśnie o nich mówimy otwarcie. Obecnie naszych 6 Handlowców pracuję na terenie całej Polski będąc w podróżach służbowych średnio 3 razy w tygodniu. Naszym zdaniem nie marnują w ten sposób czasu ale spotykają się najczęściej z kadrą zarządczą, przeprowadzają prezentacje, prowadzą negocjacje, a w końcu zdobywają kontrakty i zarabiają również dla siebie konkretne pieniądze. Chciałbym podkreślić, że każdy Pracownik wie od samego początku ile jest w stanie zarobić, a wszystkie zobowiązania są regulowane, nawet wtedy, jeżeli zamierza On odejść z firmy. Jeżeli chcielibyście pracować w naszej firmie, a moje słowa nie przekonują Was, to zachęcam do bezpośredniego kontaktu z Pracownikami - choćby przez portale społecznościowe - abyście mogli zweryfikować je. Z poważaniem Krzysztof Wiśniewski Prezes Zarządu

Firma na pierwszy rzut oka dobrze rokująca, po jakimś czasie jednak wszystko się zmienia. Podejście do pracownika jak do wroga, zero zaufania. Klimat w firmie zależy d humoru prezesa, który ma kompleks niższości. Doszukiwanie się dziury w całym aby tylko mieć jakiś haczyk na pracownika. Powiedzenie krążące w firmie mówi samo za siebie i jest analogiczne do "100 lat w kamieniołomach", przekładając na 100 lat w Contencie. Nie polecam, chyba że chcecie marnować całe dnie na podróżach po całej Polsce za śmieszne wynagrodzenie. Obiecywane premie za wdrożenia są bajką bo gdy idzie Ci za dobrze zostajesz po prostu wywalony aby nie otrzymać premii.

Zostaw merytoryczną opinię o Contman Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Contman Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Contman Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Contman Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Contman Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Contman Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 116 ocen.
  • Szyperska 14
    61-754 Poznań