Opinie o Maspex w Wadowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Maspex. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Maspex na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maspex w Wadowice

Ziomek

Witam mam rozmowę kwalifikacyjną firmie maspex na Operatora maszyn i urządzeń chciałbym się dowiedzieć jakie są warunki pracy? Jaka atmosfera? Jak wygląda sytuacja z wynagrodzeniem? Jak wyglądają premię?

Jest sens pakować się w sieci na foodach na śląsku ?

Yupik
@Kandydat

Zacznij od tego że najpierw muszą Cię zatrudnić a to zależy od okresu Pani z działu HR . Jeżeli będzie mieć dni suche to zapomnij . Nie wiadomo kiedy trafisz

Wanda
@Yupik

Oj, chyba trochę przesadzasz. No ale tak czy inaczej, ja także potrzebuję informacji. Ponoć firma Maspex organizuje coś takiego jak Program Praktyk Letnich. Czy mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na temat tych praktyk? Chodzi mi o już dość szczegółowe informacje.

Praktykant
@Wanda

Sama inicjatywa fajna. W Maspex nikt nie chce pracować, więc organizują akcje po uczelniach czy w internecie i promują się wśród młodych jako extra pracodawca. Poczytaj sobie gowork, i Załóż że tylko jakąś część to prawda. Super pracodawca.. Program praktyk letnich to tania siła robocza dla Maspex. 2 miesięczne assesemnt center aby wyłapać ludzi i potem (jak zajdzie potrzeba) to zaproponować im pracę. Za 4 dni dojazdów do Wadowic dostaniesz 2000 brutto. A potem możesz liczyć na 3000 brutto za pracę w Maspex. W Mars za podobny program praktykanci dostają 6000 zł - ale Maspex jest przecież LIDEREM. Nie polecam

Jaracz

Przepracowałem dobrych kilka lat jako PH na detalu. Z dumą chciałbym powiedzieć, że sam rzuciłem papierami - niestety, Oni byli pierwsi. Ale nie ma tego złego, bo odetchnąłem dzięki temu z ogromną ulgą. Korporacja to zbyt delikatne określenie dla Maspexu - to zakrawa już o (usunięte przez administratora) Codzienna praca ponad 8 godzin - jak zaczniesz poruszać temat ich wypłacenia, robią z Ciebie niedojdę, która nie potrafi efektywnie zarządzać czasem pracy. Samochodem możesz jeździć prywatnie - ba, nawet masz to odciągane od wynagrodzenia, ale jak Ci dzieciaki fotele okopią i nie zdążysz od razu ich wyprać, to Ci flotowiec wmówi, że jeszcze brakuje, żeby tam nasrało stado krów, zrobi zdjęcia i roześle po całej strukturze, po tygodniu wszyscy będą gadać tylko o tym jakim jesteś syfiarzem, który nie szanuje firmowego mienia, a żebyś czasem nie uznał, że przecież nic takiego się nie stało, dostaniesz karę rodem z lat młodzieńczych - szlaban na pojazd, kompa i neta. Każdy chce zarabiać logiczne pieniądze - więc albo zrobisz tak, żeby Twój przełożony je zarabiał, albo będziesz na dywaniku raz, drugi, trzeci, a potem zobaczysz jedynie wycieraczkę na odchodne. W Maspexie nie ma sytuacji, że się coś nie sprzedaje, że klienci nie śpią na pieniądzach, że czegoś się nie udało zrealizować pomimo Twoich starań. Cel ma być zrealizowany, nie ważne jaką metodą. Ale pamiętaj - jak się któregoś dnia ktoś wysypie i prawda o malowaniu trawy na zielono wyjdzie na jaw - nie posypią się głowy. Ścięta zostanie tylko jedna i to najpewniej takiego kozła ofiarnego, który był najbardziej sceptyczny i najwiecej gadał. W Maspexie masz się nie wychylać, zamykać zadania na ponad 100% i najlepiej gdy upływ czasu realizacji jest na poziomie 70-80%, i przyjmować każdą innowację i zmianę z bananem na buzi. Nie próbuj na nic narzekać i czegokolwiek kwestionować, bo firma szybko Ci udowodni, że wszystko jest wynikiem Twojej nieudolności. Masz być jeleniem i masz się z tego cieszyć. Wtedy możesz popracować kilka lat w spokoju.

Jaracz

@PH Nie oceniaj wszystkich swoją miarą. Na pewno nie zaliczam się do grona wyznawców Maspexu, którzy dobro korporacji stawiają ponad wszystko, tłumacząc sobie wszystkie niedogodności tym, że „przynajmniej mam stałe zatrudnienie i wypłatę zawsze na czas”. Nie jestem też jednym z tych pracoholików, którzy zaniedbują rodzinę i obowiązki domowe, zrzucając niemalże wszystko na drugą połówkę, bo „u Nas w firmie tak już jest, i nie ma co z tym dyskutować, a Ty tego nie zrozumiesz, bo nigdy tu nie pracowałaś”. Każdemu pracującemu PH życzę, żeby doszedł któregoś dnia do wniosku, że istnieje świat poza Maspexem. I jest o wiele bardziej barwny i przychylny, niż przedstawia to kadra zarządzająca.

Jaracz

Widzę, że masz ewidentny problem z rozróżnieniem opinii od żalu. Bo właśnie taka jest idea tej strony - aby wyrażać opinie, co też uczyniłem. Mimo wszystko to budujące, że człowiek z tak ograniczonym umysłem potrafi korzystać z Internetu. Nadmienię tylko, że zwolnienie uważam za swego rodzaju akt łaski - bo właśnie przez ten cały chory system, który prezentuje firma Maspex, nie byłem w stanie samodzielnie rzucić papierami.

Jaracz

Nie będę się kopać z koniem, a poziom Twoich wypowiedzi pozostawia tyle do życzenia, że dalsza wymiana zdań nie ma najmniejszego sensu. Jeśli jesteś pracownikiem tej firmy, a wnoszę, że jesteś, to niestety nie działasz na jej dobre imię.

Olo
@Jaracz

Jaracz mądrze prawisz. Powodzenia.

Patrycja
@Jaracz

Święte słowa kolego :) i ja też Wam wszystkim tego życzę:) Pozdrawiam. Patrycja z Gdańska była PH sieci mokre

Że Ty ?

@Adam

Patrycja z Gdańska

zosieńka

Rany maciuch a ty dalej swoje. Przecież wszyscy wiemy że to ty. Siedz tam w tej centrali i zajmij sie tym co robisz najlepiej. włażeniem w ....

JaNo

Witam. Jestem pracownikiem magazynu w jednym z zakladow Maspex, ktory znajduje sie w powiecie Limanowskim. Zarobki na tym zakladzie gdzie pracuje to 2500-2900. A czasem nawet 2200-2300 za caly miesiac pracy. Ponad 3k nalezy do rzadkosci tutaj dostac. Ludzi nie ma. Czasem problemy z urlopami zgloszonymi nawet kilka tygodni wczesniej. Nowi pracownicy nie przychodza, bo za taka kase nikt nie chce robic, a Ci doswiadczeni sie zwalniaja. Kierownictwo ma w du**e pracownikow. Chca by ludzi pracowali w weekendy, swieta za sekti ktorych nie palca, a jesli zaplaca to zabiora z premi tak, ze oni i tak wyjda na swoje. Jak bylismy kilka razy o jakas podwyżkę to my o jednym, a kierownik o drugim i (usunięte przez administratora) z nas robi. 31 maja podobno mial byc wolny za 1 maja, jest nawet wywieszka, a caly zaklad normalnie pracuje. Zadnego wolnego nie bedzie, bo maja placic setki, ktorych jak juz pisałem i tak nie zobaczymy. Ludzie sie zwalniaja przez te psie pieniadze i chory system, ktory wprowadzili (radiowka). Ten magazyn nie jest do tego dostosowany. Wszedzie walaja sie palety, bo nie ma miejsca. A co do atmosfery pracy to na pewnej zmianie teksty typu "ja was wszystkich (usunięte przez administratora) wyzabijam" nawet przy kierowcach sa norma. Znow inny magazynier ma wszystkow w dup*e. Nic nie idzie sie od niego dowiedziec. Nie wspomne juz o tym, ze sprzet, ktorym jezdzimy jest wysluzony i nawet go brakuje. Brakuje tylko nad wejsciem na zaklad szyldu "Praca czyni wolnym"

JaNo

Ja juz mam dosyc tego zakladu. Niby zaklad Tymbark i marka znana na kraj i nie tylko, a ludzi traktuje jak bydło. Codziennie źle sie czuje chodzac tutaj. Niedobrze mi i bóle rzoladka. Nerwicy sie przez to nabawie. Z reszta nie tylko ja. Jezeli nie trzymalo by mnie tutaj nic jak obecnie to juz dawno bym poszedl z tego (usunięte przez administratora) ale jeszcze chwile. Prawda jest to, ze ilu bylo mlodych to tylu poszlo, zostalo tylko bodajze 4 osoby z czego domyslam sie, ze juz niedlugi. Gdyby chociaz dali zarobic te 3500 by ludzie mogli w miare normalnie, godnie zyc to nie, ale jezdzic po ludziach potrafia. Wstyd by nawet 3000 tys nie zarobć miesiecznie. Teraz nawet wypowiedzen nie chca podpisywac, bo tylu ludzi brakuje. Prosza ludzi by zostali chociaz chwile, ale na wyplacie nic nie podniasa i kierownictwo sie boi, ze gora po nich pojedzie za to, ze ludzi nie ma i bardzo dobrze by bylo

Była
@JaNo

Pracowałam w Maspex 2 lata temu. Trafiłam do psychoterapeuty z powodu stresów i nerwów. Dostałam zwolnienie, aby odpocząć i po 2 miesiącach zdecydowałam się nie wracać do firmy. Mam inna pracę i czuje mega ulgę. Ta firma mnie niszczyła ;( może problem leżał we mnie - nie pasowałam tam. A może to kwestia Maspex. Teraz wstaje rano i idę do pracy z uśmiechem na ustach. Kończę o 16:00 - mam robię swoje rzeczy. Kiedy wracam wspomnieniami do Maspex to ciągle myślałam o weekendzie, żeby to już się skończyło. A w weekend nie mogłam nic robić - zestresowana ze w poniedzialek znowu wrócę do Wadowic.

@Była

Myślę, że to kwesta tej firmy, a nie Ciebie. Maspex wyniszcza ludzi, a zwłaszcza młodych i ambitnych. Pamiętam gdy sie tam przyjmowałem podobała mi się ta praca, ale w pewnym momencie to się skończyło przez kierownictwo i to jak zaczęło dziać się na zakładzie. Potem zacząłem tam chodzić jak na skazanie i tak, rzeczywiście przestało mnie cokolwiek cieszyć w życiu, bo jak pomyśle, że znów tam musze iść to się denerwuje. Zmuszanie do pracy w weekendy, system brygadowy i nawet kierownicy mówili niektórym, że jak się to nie podoba to można się zwolnić. Opier******e ludzi za urlopy, że potrzebują lub, które już dali, a nawet ostatnimi czasy zaczęli stosować (usunięte przez administratora) w stosunku do pracowników i nastawiać ludzi przeciwko sobie, bo gdy załoga będzie skłócona to nikt sie im nie postawi. Wspomnę jeszcze o zastraszaniu ludzi co do ilości przewiezionych palet, że jak będą mieli za mało to niedostaną premi, a jeśli przewiozą określoną ilość na godzine, a potem na miesiąć to mają dostać premie jak i magazynierzy, którzy będą gonili ludzi do roboty oczywiście to wszystko niesprawnym, wysłużonym sprzętem. Dodatkowo mamy mieć 70% obecności, czyli osoba, która weźmie urlop na kilka dni jest dyskryminowana, mimo iż normalnie reszte miesiąca będzie pracowała. Prawda jest taka, że każdy pracuje jak może, nikt nie siedzi, a to co robią to jest przesadą, bo jestem ciekaw kto ponosić będzie odpowiedzialność gdy coś sie stanie i ktoś zostanie kaleką lub zginie ? Zamiast podnieść ludziom normalnie wypłaty do 3500 jak chociaz tyle byśmy chcieli to oni wymyślają jakieś chore systemy płacy. Prawda jest taka, że żadnych pieniedzy nie będzie, lub dadzą stówke lub dwie przez miesiąc lub dwa, by zobaczyli jak ludzie mogą pracować, bo myślą, że każdy się na to rzuci i będzie ryzykował życie kogoś, a potem będą chcieli więcej i więcej, a ludzi będą opieprzać za to, że mają mniej palet niż poprzednio. Kierownictwo już nie takie rzeczy nam obiecywało i w każdym przypadku kłamali i tak jest i tym razem. Osobiście już skończyłem siedzieć cicho i zdecydowałem, że jeśli będę miał okazje się odezwać to to zrobie i niekoniecznie będzie to grzecznie powiedziane. Przestało mi juz zależeć na tej robocie i nawet jak chcą to mogą mnie zwolnić, bo w tej firmie nie ma przyszłości. Osoby, które się u nas zwalniają są wysyłane do babki z HR, takiej zakładowej psycholog, bo robią z ludzi de***l, że chcą się zwolnić, a to nie z ludźmi jest coś nie tak, tylko z kierownictwem i to oni powinni chodzić na takie rozmowy, a przedewszystkim się leczyć.

Analityk Danych

Odradzam, jeżeli chcecie się bazgrać w bezsensownej rozmowie kwalifikacyjnej. Bardzo im zależy na rozmowie z kandydatem, na szybkim terminie i zrobieniu zadań, szkoda tylko że nie potrafią dać, żadnego feedbacku. Każda szanująca się firma, w której uczestniczyłem w rozmowie, dawała jakikolwiek feedback, co do poprawy itp. Uczestnicząc w rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MASPEX spodziewajcie się, że po prostu zostaniecie bardzo ładnie olani. Rozmowa jest banalna, prosty test z EXCELa, 0 sprawdzania wiedzy kandydata z zakresu SQL czy BI TOOLS, jeżeli nie podchodzisz do nich z nastawieniem za najniższą krajową, a cenisz się jako człowiek to na pewno nie warto tutaj aplikować. Na szczęście inna poważniejsza firma przyjęła mnie pod swoje skrzydła

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Krasik

Cześć! Slyszeliscie o tych masowych zwolnieniach w centrali Maspexu? Ktoś wie o co chodzi?

Ekspert
@Krasik

Słyszeliśmy. Chodzi o masowe zwolnienia w centrali Maspexu. Nie musisz dziękować

klient

czy to prawda ze PP wroclaw polecial za wałki sprzedajemy razem dyscyplinarka ?

Wiki
@klient

O kim mowa?

Były
@klient

Nawet pracownikom co już nie pracują po 3 lata wezwania do zapłaty wysyłają że nagrody wzięli, jak do mnie wyślą to o nadgodziny ich podam, a za świadków wezmę kolegów którzy już nie pracują bo pracujący się boją.

Srsrsr
@Były

Trzeba było nie kraść a nie teraz zdziwiony że byłym pracownikom też wysyłają. Sprawiedliwość was wszystkich dosięgnie (usunięte przez administratora) wstrętne

@Były

Ale wezwania do zapłaty za co ? Za nagrodę? Jakieś śmiechu warte ?

Hehehe
@Pabloo

Bardzo dobrze wreszcie tych (usunięte przez administratora) Przedstawiciel i Handlowy CH z Bożej łaski biorą za barcgaty.

Pakiet
@Hehehe

Jeszcze może trade sprawdzi na co idzie gratis z pakietów :D bo rozliczają wszystko jak leci, handel gratisem kwitnie. PHczejuż kupa w majtkach, bo większość coś nawywijała, lewa expo poszla :)

@Pakiet

Mamy w (usunięte przez administratora)Co tu zwolnieni z pracy za oszustwa piszecie...stek bzdur...propaganda.trzeba było nie kraść?

Benzyna

Ja dalej pracuje i handluje gratisem ???????? I co da się n Da się

@Benzyna

Maspex ma okazję się wykazać. Namierzyć po ip i podać do sądu

Rety
@Ona

He he he . Sondy czy sondu czy sądy . He he i tak będziemy handlować gratisem aż świat będzie istnieć i Maspex

@Rety

Jak nie wiesz jak się pisze „sąd” to współczuje... może jak dostaniesz wezwanie na Policję to nauczysz się pisać poprawnie...cała Polska się dowie kim jesteś???????????????????????????? ale będziemy mieć beke.

Rety
@Ona

He he he . Dobre . He he To jak ja pójdę na sondy to ty razem ze mną . Kurde firma stanie bo większość zamkną . He ge

@Rety

Piszesz że wszyscy kradną itd.obrażasz normalnie pracujących ludzi. Doigrasz się kiedyś ja ci to obiecuje. Moja cierpliwość się powoli kończy... a jak się skończy to pożałujesz że kiedykolwiek wchodziłeś na go worka. Jak Ci wytocze sprawe udostępnie tutaj kim jesteś w taki sposób żebyś w.zadnej firmie roboty nie znalazł. Kapujesz ????

Sagan

Podobno firma Maspex ma obowiązkowo zaszczepić swoich pracowników ?. Proponuję bojkotować produktu tej firmy !

Bebe
@Sagan

Nikt nikogo do niczego nie zmusza,kto chce dobrowolnie zapisuje się na sczepienie.

Agree
@Sagan

Super propozycja. Ja i Ty bojkotujemy. Chyba firma zbankrutuje. Sagan...

Gigi
@Bebe

Skoro nie zmusza, to jak nazwać 500zł brutto dla tych co się zaszczepią?

Ohoo
@Gigi

Wyborem :)

Bebe
@Gigi

500+ :D Ja akurat tanio skóry nie sprzedam :D

Biurwa

Ktoś wie? Po co PH dodatkowy budżet na halach czy w sieciach zagranicznych skoro są Kay Account Menagerowie którzy ustalają promocje i ekspozycje centralne? 1. By klepać jak coś wystawią sami i udawać że to ich zasługa biorąc dla siebie towar? 2. Szefostwo wie że marnie płaci i daje PH zarobić na boku? 3. Jest taki bałagan że nikt nie ogarnia? 4. KAM jest nieudolny i potrzebuje wsparcia PH? 5. Wszystkie wymienione?

Tak jest biurwa. Wszystko prawda

Prawda
@Biurwa

Niestety jest tak, że KAM nie umieją negocjować miejsc ekspozycyjnych. Kupują coś czego nie ma. Maspex płaci za miejsca na promocje centralne, one nie są wystawione a kasa i tak poszła. Tak było z Tesco, tak jest z Kaufland. Najlepiej było z Dino. Kupowali miejsca paletowe między innymi paletami. Przyjeżdża PH i nie ma WIZA bo paleta stoi w środku. Kabaret. Kierownik pokazuje rozpiskę i faktycznie Maspex w środku. A później Głupi RKS mówi Ci że nie masz WIZA za ekspozycję. To samo Carrefour. Tu już większy kabaret. Miast na ekspozycję np 20 a sprzedali 30. To jak ma wszystko stać? Maspex nie ma dobrych Kam-ów. Nie umieją wynegocjowac i rozliczyć promocji. Wklepią do systemu coś a później PH jeździ paletami pod zdjęcie i się zgadza. Gra w zielone trwa :)

@Biurwa

Idź się leczyć na nogi bo na głowę już za późno???

On

Super merytoryczna odpowiedz!

Do
@Biurwa

6.Dodaj to tego nie działające programy i nie aktualne dane bo nic nie działa .A każdy opiera się na tabelkach co powstają z nie aktualnych danych. I tak w kółko ????

Ph centum

Cześć, jestem nowym PH i dochodzą mnie słuchy o zwolnieniach na wchodzie polski w Food. Ktoś zna szczegóły?

Ola

Wsiorze pilnuj swojego nosa

Hi hi hi
@Ola

O widze że Ola się czuje zagrożona. Chyba ma coś za uszkami. Oj oj

Don diablo
@Ph centum

Są zwolnienia i ludzie się też sami zwalniają

Miś
@Don diablo

Nie pracuje w Maspex od 6 miesiec a nawet do mnie doszły słuchy że jakieś wały w programie lojalnościowym się znalazły xd

Były
@Ph centum

Tak na wschodzie pod pretekstem wałków które robi cała polska (i na wszystkich stanowiskach) zwolnili cały region, a później połączyli region Lublin z podkarpaciem. Kto się nie rzucał to dostał wypowiedzenie za porozumieniem 3 m-c, a jak ktoś się bronił to z paragrafu. Myślę że jeszcze będą sprawy za nadgodziny dla tych pracowników, ale patrząc na przeszłość firmy to w większości dogadywali się polubownie bez sądu. Ogólnie o firmie : produkty są super, ale kadra zarządzająca ma wszystko głęboko i dba o własny tyłek, zmuszają Cię do oszustw i tylko mówią że nie daj się złapać bo nie wstawie się za Tobą. A o Lublinie i pracownikach poczytajcie w innych komentarzach piszą różnie bo jest mała wojna, ale nikt nie napisał że są to kłamstwa.

Polak
@Były

Wały robi cała Polska. Towar, gadżety, faktury, ekspozycje, SR, program demotywacyjny - tylko nikt się temu nie chce przyglądać - bo za samą podstawę i premie nikt by tu nie robił

Jklll
@Polak

Mercze za podstawę robią . (usunięte przez administratora)

dj
@Ph centum

Na radach kierownicy się dowiedzieli że trzeba zwolnić 5% ludzi więc zwolnienia są, zwalniają za to co wszyscy robią (czyli ściemy na pakietach, ściemy na ekspozycjach, za program SR) ale paru kierowników się też przejechało bo myśleli że tylko PH będą zwalniali, a tu zonk. Na pracuj jest coraz więcej ogłoszeń na całą Polskę.

Ha

Obrońca moralności. A sam zaczyna zdanie od stul ryj. Kupka w majtkach już jest? Maspex powie pa pa ?

Nowa
@Ph centum

Mozesz proszę opisać jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna? I czego można się spodziewać? Z góry dziękuję i życzę powodzenia w nowej pracy :)

Dramat

Teraz to już ktoś popłynął bardzo tą wypowiedzią.. jakie mają domy, samochody.. haha dobre ???? od razu widać, że pisał to człowiek oderwany od rzeczywistości a pracę przedstwiaciela obserwuje jedynie z boku. Albo fora ci się pomyliły, nie ta branża biznesmenie.

Swiderek
@Były

Jak cały region zwolnili to powinni firmę podać o nadgodziny, zeznawali by sobie na wzajem i nawet nie musieli by kłamać.

Filet

Obecnie sytuacja w firmie jest kuriozalna. Sprzedaż spadła, co widać nie tylko po produktach Maspex, wszystkie raporty i statystyki o tym mówią. Mimo to, góra, jest oderwana od rzeczywistości wywiera coraz większą presję by zamknąć wszystkie KPI i kółka. Nie ważne jak, nie interesuje ich sytuacja rynkowa. PH mają dążyć po trupach do celu. Ludzie, właściciele małych sklepów nie chcą mrozić gotówki, bo nie wiedzą co będzie jutro. Ale Maspex to Lider, tu nie bierze się jeńców. Teraz PH zamiast skupić się tylko na sprzedaży, zajmują się przekładaniem towaru z jednej półki na drugą. Ciekawe czy osoba, która to wymyśliła pracowała kiedyś w terenie. Śmiem w to wątpić. Firma niestety coraz mniej szanuje tych, którzy robią najwięcej - przedstawicieli, którzy mają codziennie kontakt z klientami, którzy najwięcej wiedzą o sytuacji w sklepach, mają zbudowane relacje i często na nich są w stanie dużo zrobić. Ale co najistotniejsze kadra nie docenia wysiłku osób, dzięki którym oni też mogą zarabiać. Zdanie przedstawicieli kompletnie się tutaj nie liczy, liczą się tylko tabelki, excel, teams. Jeszcze trochę podążania w tym kierunku, ludzie zaczną się zwalniać i może wtedy niektórzy zrozumieją, że obrany kurs nie przyniesie nic dobrego. Chyba, że takie są plany wobec pracowników. Premie? pewnie przeszłość. Oczywiscie, firma daje zarobić... tylko cele postawione są na tyle abstrakcyjne, że zdobycie premii to tylko pobożne życzenia.

Gregi
@Filet

Dopóki bedzie towar nikt się nie zwolni, chyba że go wyrzucą. Każdy narzeka, a zarówno w detalu jak i w Sieciach zagranicznych nikt się nie zwolnił. Tym bardziej teraz kiedy zaczęły się przedświąteczne żniwa. Patologia o której wie już i konkurencja i kierownicy hal i sklepów.

Zając Wielkanocny
@Gregi

Musimy wygrać Święta ! To trzeba zrobić extra gazetki, opłaty, rabaty, pakiety Święta wygrane - gratisy i faktury wpadają do odpowiednich kieszeni Następna akcja Majówka/, a potem Wakacje - i kolejne super budżety, których większość kierowników sklepów nie widzi Każdy KPH wie, ale przymyka oko - bo PH się zwolni, i trudno z rekrutacją i tak było i tak jest prościej Regionalny to samo - budżety dorzucą, podsypią i jakoś tam się toczy. Dzwonisz do nich - to telefonu nie odbierają. Po co - niech nowy Kierownik kombinuje - dostał kasę, to niech działa i się stara. A Centrala może i nie wie, ale podobno Regionalni i KPH im opowiadają bajeczki - a oni wierzą w nie, bo tak jest prościej. Partner w Biznesie - ta bajeczka była cudowna

@Filet

W punkt napisane. Góra myśli, że pandemii nie ma, że rynek działa tak jak 2-3 lata temu. Cele postawione grubo poza zasięgiem, premie są, w teorii, w praktyce zgarniasz 15-20% należnej premii miesięcznej, może kwartalnej wpadnie parę groszy ale to wisi na włosku bo jedno potknięcie i całe kpi w (usunięte przez administratora). Może jak PH nie wezmą premii, kierownicy i dyrektorzy też to może komuś się lampka zaświeci. Ale brnijcie do przodu. Niszczcie relacje i zaufanie klienta, najważniejsze żeby domknąć. Morale szeregowych pracowników powoli przestają istnieć bo nie ma nic co by je miało budować. Kapitanie Krzysztofie, kurs na górę lodową (na Titanicu też myśleli, że są niezatapialni).

Demi
@Gregi

Dokładnie dopóki jest towar...a program sprzedajemy razem...takie wałki tylko w...

Sr
@Demi

Za sr się zabrali i może chociaż jedna lewizna się skończy ...

Maspexx
@Gregi

Nikt się na sieciach nie zwolnił ? Z tego co mi wiadomo to ok 3-4 osób z co najmniej dwóch regionów

NickLosowy
@To ja

Myśle, że kapitan Krzysztof nie wie (wręcz nie jest zainteresowany), jak jego kadra zarządzająca wykręca takie wyniki. Lojalni zostaną do śmierci, ci co chcą zarobić zmienią w końcu pracę, a na ich miejsce znajdzie się nowych, tańszych. To, że pracownicy to mięso to pikuś, zrobi się reklamę, turniej jakiś, przekaże jakieś darmowe gifty i już PR będzie na plus. Lider na półkach sklepowych, w kategorii pracodawca daleko z tylu.

Dobrze napisane. Wreszcie.

@To ja

Też w punkt trafiasz. Bo ileż można czytać o lewiznach rozżalonych, złośliwych i nie pracujących już tu ludziach?! Nie mają czym uderzyć to chwytają taki temat, bo kiedyś był gorący albo wydaje się, że wciąż jest,bo raz na ruski kogoś złapią czy sam się nierozważny nadstawi. A myślę, że to co tu w komentarzu napisane i co napisał @Filet jest warte przeczytania.

@Dramat

Wyrzucili mnie to nakręcę g.burzę żeby tylko innym napsuć, takie typowo polskie, zaściankowe podejście. Przy rzetelnym i uczciwym rozliczaniu się ze wszystkiego nie ma mowy o handlu towarem. Wartość obecnych przeterminów czy wysokość opłat na sklepach ma się nijak do tego, co firma oferuje. Deputat to wystarczy co najwyżej na 2 sklepy, a gdzie pozostałe przeterminy. Wszyscy wmawiają Ci, że musisz sobie poradzić, a potem kiedy sobie radzisz i organizujesz własne pakiety to zaraz się okaże, że nie ma z czego bo wszystko pozabierają. I tyle będzie z zamykania nierealnych planów.

Jak
@To ja

Jak sprzedaż na boku to nie masz . Mniej handlu na boku i wystarczy

@Jak

Porozmawiamy jak ogarniesz ortografię bo póki co to nawet to Cię przerasta.

Jak
@To ja

To Ty może byś w szkole zaczął pracować skoro tak znasz się ? Więcej zarobisz , a nie płaczesz , że Maspex zły . Z Twoimi kwalifikacjami to marnujesz się tutaj.

@Jak

W szkole też bym działał uczciwie, tak już mam. Nie płaczę, krytykuje, tego mi nikt nie zabroni. Jeśli uważasz, że masz jaja bo (usunięte przez administratora)ale boisz się skrytykować to lepiej sprawdź jeszcze raz czy są na miejscu. Ty pewnie byś dzieciakom sprzedawał na lewo kredki i pisaki kradzione ze świetlicy, w końcu to szkoła dała za darmo. Ktoś tu dalej jest zawieszony w komunie. Nie pozdrawiam.

Stary
@Demi

Dziwie się że ludzie których zwolnili za SR nie podali firmy do sądu za nadgodziny, oko za oko. Jak zwolnili 3 osoby to jedna drugiej zeznałaby jak było i wcale nie musiałyby kłamać, spotkania firmowe w soboty, wigilie w soboty, zebrania do 18, praca do 17 przy tych zadaniach.

Witam, Wiadomo coś o wymaganiach na stanowisko w dziale zakupów operacyjnych ? Jak to tam teraz wygląda? Wysłałem cv i wydawało mi się że spełniam wszystkie warunki. Póki co jednak bez odzewu.

monia

orientuje sie ktoś jakie narzędzie pracy dostaje PH ? 1) jaki samochód 2) jaki telefon 3) który model iPada ?

Ola

Skoda Qdiak

Warszawka
@monia

A przychodzisz tu dla gadżetów czy dla czego ? Fabia Xcover 4 Ipad najnowszy Ale szacun ze szukasz pracy dla takiego gow.. a nie za godna stawkę ;)

Wolna
@Warszawka

Odradzam prace w Maspex, wyzysk, ciagla praca po godzinach i demotywujacy system premiowy.

Taa
@Wolna

Odradzam ale sama pracuje ????

Tel:Nokia 3310 Sam:Seicento z gazem Ipad:2 gigabajty

Jacek

Pojawiła się oferta do działu Central Project Management Office. Orientuje się ktoś jaka panuje tam atmosfera i jakie widełki płacowe proponują?

Pm
@Jacek

Dział bardzo potrzebny w Maspex, ale praca tam bardzo wymagająca. Projekt Manager w organizacji całkowicie na to nie gotowej - karkołomne zadanie. Atmosfera ok - pracy mnóstwo, ale to nic nowego jak na Maspex ;)

Ewelina
@Pm

Jaja se robisz ??

Pm
@Ewelina

Czemu? Rozwiniesz co masz na myśli?

kejti
@Pm

Hej a jak wygląda kwestia nadgodzin? Są? Do odbioru czy do wypłaty?

Officer
@kejti

W Maspex jak ktoś Ci podziękuję za nadgodziny - to możesz podejrzewać że Cię zwolnią ;) w życiu nie słyszałem, aby ktoś odebrał nadgodziny. Wypłata nadgodzin...

@kejti

Rozumiem, że te nadgodziny miały być dobrym żartem? W maspexie nawet nie byłoby wiadomo, gdzie szukać takiego dziwnego słowa- czy w słowniku wyrazów obcych, czy w słowniku wyrazów zapomnianych, trudnych, nieznanych, kłopotliwych..? A teraz bądźmy poważni i tak na serio, to tu panuje Work Life Balance! lol

Pabloo

Uciekajcie jak najszybciej z Maspexu, Super programy motywacyjne, super rozmowy roczne, żeby się poprawiać.. itd. To zadna korporacja a gorzej niż w takowej... Firma luj zerujaca na pensjach pracowników. Dzisiaj oddaje hold tym co mnie zwolnili w pandemii przed świętami:) Można dużo więcej i gdzie indziej. Nie traćcie ludzie czasu. Pozdrawiam.

mike
@Pabloo

Maspex to paradoks zarządzania - pracujesz 2 raz wiecej niż powinieneś, a zarabiasz 2 razy mniej niż w innych firmach. Stara gwardia tam rządzi od lat. Cała kadra Managerska - albo wychowana w Maspex, albo pozyskana w wyniku zakupów innych firm. Jak firma ma się zmieniać i rozwijać skoro mentalnie są w latach 1990-2000. Nikt z doświadczeniem i innym spojrzeniem tam nie chce przyjść - ponieważ tacy ludzie znają swoją wartość i Maspex z podejsciem centusia, niestety ich nie jest w stanie przekonać.

Ferdek
@Pabloo

Jak pracowałeś to było ok, jak Cię zwolnili to już jest nie okey . He he he mentalność polskiego parobka

@Ferdek

Ferdek nigdy nie było ok , niestety i akurat ja to mocno komunikowałem dlatego wyszło jak wyszło, na szczęście na plus. Polski parobku ;)

Ferdek
@Pabloo

To dlaczego sam nie zrezygnowałeś , niezwolniłeś się tylko oni Cię wcześniej zwolnili. Teraz każesz wszystkim uciekać z Maspex a sam byś tam nadal siedział gdyby Cię nie zwolnili . Masz nieźle w bani . He he

Pracownik Roku
@Ferdek

To Ty masz niezłe w bani ze siedzisz tam za 3300 brutto +. 700 zł brutto premii. W innych szanujących pracownika firmach 4 brutto to masz na podstawie i to na starcie. Siedź dalej i broń Maspexu. Klep lewe ekspo, które postoi 3 dni żeby dostać 100 zł brutto hahaha tak Panie i Panowie 100 zł brutto za wystawienie: Dwoch ekspozycji 4-ro paletowych Czterech ekspozycji paletowych I około 10 standow mieszanych z ćwiartkami. Zapier.. dalej jak beduin, ale musisz się pogodzic ze to z Ciebie będziemy się śmiać. Tak jak z tej całej kadry kierowniczej. Ciekawe kiedy znajda PH na Opolskie bo z tego co wiem po usłyszeniu stawki jeden za drugim rezygnuje hahaha a po odejściu MM wszystko się w tym oddziale posypało :)

Polak

Już tam nie pracuje i to była moja najlepsza decyzja w ostatnich latach. Można i wszystkim którzy tam jeszcze wegetują ciesząc się towarem, szczerze współczuje. Nie ubliżając naszym wschodnim sąsiadom, to Ukraina a nawet Białoruś. Szkoda zdrowia Panie i Panowie, można inaczej!

Mws
@Polak

Partner w biznesie. Janusz w PSSie. Średniowiecze zarządzania ludźmi.

Partner

Pomysł na miarę Maspex. Wymyślić na kolanie, wdrożyć na szybko, utrzymywać że to dobry kierunek, kolorować wyniki i tabelki, klamać i uśmiechać się że to działa, stwierdzić że trzeba to zrobić od nowa. 3 lata w plecy. Pozdrawiam kadrę managerów: wyszło Wam to wzorowo. Jak Jacek Sasin będzie szukał ludzi - możecie aplikować.

Ignacy

Koledzy i koleżanki a co to za assistenc spotkanie w etapie III w grupie , Izę się ktoś wypowiedzieć ,o co tam chodzi ?

Magda
@Ignacy

Ja ci powiem z mojego doświadczenia z innej firmy o ile to jest to. Kiedyś spotkanie było w biurze firmy ,ok 6 osób i to była taka burza mózgów , oczywiście musisz jak najwiecej włączać się w rozmowę, odgrywane są scenki , opisujesz jak możesz coś sprzedać , dlaczego itp .w sumie wszystkie pierdolety ,które masz na spotkaniu rekrutacyjnym tylko,ze tu jesteś w cyrku i widownia na ciebie patrzy . Dla mnie osobiście bezsens , bo i tak praca w rynku jest zupełnie inna ,a takie scenki są dobre ,ale na szkoleniach ,a nie na rekrutacji. Wiec jak chcesz zobaczyć o co chodzi to spoko opcja, ogólnie ja już zrezygnuje ,bo małpą w cyrku nie jestem .

Yan

Witam, czy ktoś nie tak dawno miał sesję Assessment Center Online? Potrzebuję informacji jak to wygląda, jakie są przykładowe zadania etc

Drabinka
@Yan

Wie - to nie jest niemądry facet. Ale premii nie dostaje za wiedzenie - tylko za to żeby się w Qliku paliło na zielono. Więc się pali i premia się zgadza. Jakby się wzięli za uczciwe rozliczanie premii - to nikt by nie dostał, teren by się zwolnił, managerka by się zaczęła rzucać - po co? Dobrze jest jak jest

Ignacy
@Yan

Tez chętnie się dowiem

Przedstawiciel handlowy

A chłopy powiem Wam tak. Co się nie zarobi to się dorobi . I jest dobrze. Sprzedam soki i napoje na lewo i mam drugą pensje . Mi to pasuje .

Wojt
@Przedstawiciel handlowy

Przecież każdy na lewo sprzedaje.Ja makorony też :)) póki zbyt jest to i kasa leci do kieszeni

Szatan Serduszko
@Wojt

Daruj sobie takie marne prowokacje, bo to już jest nudne, matka wie ze kradłeś ? Myślisz ze jest dumna ?

@Wojt

Daruj sobie swoje kłamstwa... oskarżasz że każdy sprzedaję?? Chcesz się spotkać w sądzie?????

Pytacz

Jakie auto służbowe na stanowisko PH?

Odpowiadacz

Szybkie

@Pytacz

Sajczento w gazie. Będzie?

Odpowiadacz Odpowiadaczowi
@Odpowiadacz

Inteligentny to Ty nie jesteś.

@Odpowiadacz Odpowiadaczowi

Na dziwne pytanie dziwna odpowiedź

SZKODA Fabia Hatchback, ale teraz wymieniają na combi

bajka

Najlepsze co mnie tu spotkało to zwolnienie się.

Ból du...y
@bajka

Zgadzam się. Najlepsze co mogło mnie spotkać to koniec przygody z Maspex. Ileż można dać się robić. Udziały pod zdjęcie. Ekspozycję pod zdjęcie. RKS mówi że brakuje Ci w Kauflandzue udziałów a jest planogram. To zrób pod zdjęcie mówi. Uczysz się później, że pokazanie realnych udziałów nie ma sensu. Nie zarobisz a jeszcze Cię wypierd... Zaczynasz kreślić inną rzeczywistość i tak już zostaje aż w końcu ktoś to sprawdzi ????

@Ból du...y

Zwolniłeś się? Nie psuj reputacji pozostałym pracownikom

Obecny
@Ona

Obecni pracownicy też mogą się i udzielać i powiedzieć jak jest super i że cała reszta kłamie. No ciekawe czemu tego nie robią?

Zostaw merytoryczną opinię o Maspex - Wadowice

• Jak się pracuje w Maspex?

Zobacz opinie na temat firmy Maspex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 246.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maspex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 147, z czego 9 to opinie pozytywne, 77 to opinie negatywne, a 61 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Maspex?

Kandydaci do pracy w Maspex napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Maspex