Opinie o Schwarte Group Sp. z o.o. w Olsztyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Schwarte Group Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Schwarte Group Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja zbiorników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schwarte Group Sp. z o.o. w Olsztyn

As

Wiem, że czasy ciężkie ale obecna sytuacja w firmie nie zapewnia stabilności zatrudnienia. W najbliższym czasie należy spodziewać się po raz kolejny zmiany na najwyższych szczeblach, co pociągnie za sobą kolejne zmiany (na przestrzeni ostatnich lat wszystkie zmiany na gorsze).Przykro pisać , ani rewolucja ,ani ewolucja - jedyny skutek destrukcja.

Teresa

Cześć, na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie? Interesuje mnie fakt czy jest np. stawka podstawowa + płatne nadgodziny. Fajnie gdy w firmie istnieje taka możliwość i jest szansa na dodatkowe dorobienie sobie. Dajcie znać jak wygląda to w Schwarte Group.

Wladek
@Teresa

nie ma za co żyć

Tak to ja

Witam wszystkich czytających, Jestem pracownikiem tej firmy od kilku lat. Firma ma ogromny potencjał. Jednak przez niekompetentną kadrę zarządzającą firma utknęła w PRL-U. Zarządcy firmy nie mają pomysłu na spójny sposób kierowania firmą, a ich brak kompetencji przekłada się na relacje miedzy pracownikami. Miarą zaangażowania w pracę nie jest 8 godzinny dzień pracy a to czy jesteś w stanie pracować 12 godzin. Szef produkcji M.S. wobec podwładnych posługuje się mobbingiem i zastraszaniem. Jeśli tam jeszcze nie pracujesz... nie rób tego. Spytasz dlaczego ja tam pracuję? Dobre pytanie...mam nadzieję, że już niedługo.

Ślusarz szlifierz
@Tak to ja

A czy nie wie Pan co to za zmiany w nowym roku? Brak "setek" itd ? Przecież bez setek produkcja zarobi od cholery mniej, kto tu zostanie wtedy i będzie to ciągnąć? Pozdrawiam serdecznie :)

tak to ja
@Ślusarz szlifierz

Zauważ, że wciąż zapowiadają jakieś zmiany. Pozostaje to jednak zawsze w swerze teorii. Praktyka zawsze pokazuje co innego. Myślę, że ich założeniem jest, że wszystko będzie odbywać się w normalnych godzinach pracy, jak co roku. Zawsze ich założenia sypały się zaraz po tym jak je wprowadzali. Wystarczy poczekać, aż będą mieli nóż na gardle i praca w weekendy i po kilkanaście godzin od poniedziałku do piątku stanie się normą.

@Tak to ja

Hej , czy masz na mysli Marcina S tego chams i psychola ? ktory wyladowal w sierpniu u psychologa przed strachem utraty pracy cienias bez wykształcenia!!! A może już tam nie pracuje w końcu jego miejsce nie na tym stanowisku , szkoda ludzi jak ich traktował .

Stachu

Czy delegacje w firmie są na terenie kraju czy do Niemiec?

Ravownik
@Stachu

Mamy duzo reklamacji więc delegacje sa po całej europie.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Schwarte Group Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Elektryk - Elektromonter. Jaki był jej rezultat?
Bolek

Czy to prawda że znów mamy nosiciela covid na hali ??? Ktoś coś wie ???

Mag

Tylko 4 osoby.

Jak się pracuje z ludźmi z Schwarte Group Sp. z o.o.?

pracownik SGO

to wszystko zależy od tego jak z tobą się pracuje .bo tak naprawdę to ty musisz się dostosować do nich a nie oni do ciebie. bo jak nie to długo nie popracujesz.

Mirek

@to ja czyli jest sporo wakatów dla spawaczy jak wnioskuję z Twojej wypowiedzi?

Podlasie
@Mirek

Byłem tam na próbkach okazało się że jestem lepszy od ich mistrza. Tylko że przez firmę podwykonawcza za 4 zł netto bez działalności

Pracownik Milforu
@Podlasie

4 zł?

NO
@Podlasie

Dawno temu byłem na próbkach i dobrze mi poszło. Lecz po rozmowie z kierownikiem z krostami przez sterydy, nie dogadaliśmy się. Do tego dzwonienie do byłych pracodawców w celu wyciągnięcia "jak on pracował"

Bolek

Totalna żenada wszystko to lipa a dyrektor robi problemy jak chces odejsc z pracy udaje gangstera odżywi ma z podwórka jakie szkolenia śmiech na sali chierarchia masakra kombinatorzy nie dadzą zarobić mydła oczy na początku że nadgodziny i tak dalej tylko żeby zwerbować a tak naprawdę tyrać za damski

@Bolek

Przecież w tej firmie możesz robić nadgodzin tyle ile zdołasz wytrzymać. A jeśli chodzi o kierownika produkcji to muszę przyznać Ci rację, szkoda słów żeby opisać jego podejście do podwładnych

śląsk nie Polska
@Bolek

dobre sobie, ślązak wozi się w Olsztynie jak u siebie. Gdzie wasza godność?

Ktos

Witam jeden plus firmy płaci na czas.a reszta hmm szef produkcji to osoba która nie szanuje ludzi i nie zna się za bardzo na robocie.dyr osoba mądra i dość sympatyczna lecz zawsze powie ci to co chcesz usłyszeć choć i tak nie dostaniesz tego co Ci obiecał.w firmie typowa spychologia.mistrzowie nic nie mają do powiedzenia są bo są.brygadzisci to ludzie o bardzo niskiej samo ocenie którzy się wyrywają na pracownikach.przez wielu z nich odszedlo wielu pracowników którzy byli naprawdę dobrzy.zwykly przykład krajalnia.robili i robią tam moi znajomi A 2 naprawdę dobrych pracowników odeszło z powodów Brygadz..listy ciągle krzyki wyzwiska i zabieranie godzin.chociaz wszyscy o tym wiedzą to nikt temu panu nic nie mówi bo ucho prezesa jest.w sumie to wszyscy o tym wiedzą i widzą co się dzieje.tylko że nikt nie chce się odezwac bo się boją o pracę.mam nadzieję że nowy dyrektor to czyta i coś w tym kierunku zrobię.moje zdanie to zdegradowac brygadzista i wziąć innych którzy są robotni i potrafią rozmawiać z ludźmi A nie jak ZŁOTY

R.J. podziękowali wczoraj za pracę i nie jest już dyrektorem zakładu.

Ktos55
@ja

Dlaczego?

@Ktos55

Zapewne nie spełnił nadziei i wymagań jakie w nim pokladano.

nowy

Warto aplikować na kontrolera jakości? Jaka atmosfera, jakie zarobki?

Waldemar Słodownik

jebiace zmaszyny osadzaja sie na moich ubraniach. ogolnie totalna chujoza

W firmie panuje dość duży mobbing oraz dyskryminacja pracowników produkcji, ciągłe zmuszanie do robienia nadgodzin, dzwonki na rozpoczęcie/zakończenie pracy oraz na przerwe jak w jakimś (usunięte przez administratora). Najlepiej żebyś nie odkładał palnika z ręki przez 8 godzin. Bhp można powiedzieć że praktycznie nie istnieje. Oczywiście jak jest inspektor na hali wszystko jest zgodne z przepisami ale wchodzenie pod wiszący na suwnicy parę ton zbiornik to norma. Zdjęcia rtg robione na halach gdzie pracują ludzie to również norma. To samo tyczy się pryskania zbiorników kwasem również zdarza się to jak na hali pracują ludzie Atmosfera między pracownikami dobra czego nie można powiedziec na Lini pracownicy szef produkcji itd. Zarobki jak nie będziesz robił nadgodzin to wyjdzie że Twoja kobieta zarabia więcej na 3/4 etatu, musisz mieć równy stosunek "50" do "setek" (nadgodziny) bo inaczej szef produkcji zabierze Ci premie. Musisz robić nadgodziny bo inaczej szef zabierze Ci premie. W sumie robisz nadgodziny to i tak zabiorą Ci premie, taki paradoks tej firmy. Na hali co raz mniej pracowników firmy a co raz więcej podwykonawców bo nikt nie chce z nimi już pracować. Generalnie ostatnio to już przyjmują wszystkich jak leci. Najgorsza firma w jakiej pracowałem.

PSG

A straszą że Koronavirus taki straszny a tu się okazuje że jest jeszcze coś bardziej strasznego to po prostu Firma Schwarte Group

Artur

Bardzo niepokojąco brzmi Twój wpis, tym bardziej że wymieniłeś mobbing, czyli pojęcie, które jest bardzo negatywne w rozumieniu pracownika. Mógłbyś podać jakieś konkretne przykłady, które potwierdzą, że zjawisko to pojawia się w firmie Schwarte Group?

Do tego podwykonawca zarabia ponad 2x więcej od pracownika Schwarte

@Artur

Podłączam się do opinii. Czy mobbingiem nazwać można zastraszanie w stylu: „wiesz teraz są trudne czasy, gdzie znajdziesz pracę” lub nękanie pracownika na delegacji w stylu „gdzie jesteś? Już dawno powinieneś być na miejscu” skoro kierowca stara się jechać przepisowo, żeby nie stracić własnego życia... to tylko przykłady, których jest wiele... firma nastawiona tylko na zysk dla siebie, pracownik w ogóle nie ma znaczenia. Planowanie pracy na 200% co oczywiście jest niewykonalne. Ciagle przekraczane są normy godzin pracy, za które nie są wypłacane ekwiwalenty pieniężne. A w pracy musisz zostać dłużej bo na 5 minut przed Twoim wyjściem z pracy jesteś zasypywany robotą przez kierownika. Kierownik ponadto sugeruje, że jesteś zerem i nie masz doświadczenia i nie nadajesz się do pracy. Zmuszanie do pracy w godzinach nocnych pomimo oświadczeń i niemożności pracy w takich warunkach. Zarobki tragiczne. Gdy odejmują Tobie cały czas premię zarabiasz mniej niż Pani w Biedronce. Można byłoby tutaj mnożyć... nie polecam firmy pod żadnym względem.

Szanowni Państwo, w SG pracuję od siedmiu lat. Pamiętam swój pierwszy tydzień, kiedy powiedziano mi, że nauczę się odporności na stres i ciężkiej pracy. Czy była to prawda? Na pewno tak. Po tych siedmiu latach mogę stwierdzić, że było warto zdecydować się właśnie na tą firmę. Tak jak w każdej firmie, są różni ludzie, różne charaktery. Prawda jest taka, że wiele tu zależy od nas samych, jak wszędzie. Zarobki.... są różne, w zależności od umiejętności, doświadczenia oraz zaangażowania. Jesteś wykwalifikowanym specjalistą w określonej dziedzinie - super. Jesteś pracownikiem z niewielkim doświadczeniem, ale chcesz rozwijać swoje umiejętności - super. Nie słuchaj i innych - może mają mniejsze doświadczenie , może nie są specjalistami w swojej dziedzinie. Możecie hejtować i pisać na tematy, które nie są przedmiotem tego forum. Pamiętajcie hejt to nie opinia, a wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Aleksandra

Podzielisz się informacja, czy aby móc aplikować do firmy Schwarte Group Sp. z o.o. konieczna jest znajomość języka niemieckiego lub angielskiego?

@Aleksandra

Znajomość języka jest mile widziana, ale nie jest wymagana. Wszystko zależy na jakie stanowisko aplikujemy. Jeśli są to stanowiska powiązane z kontaktem z klientem jest w większości wypadków wymagane.

Jacek

Na 100% nie pisał tego pracownik produkcji.

Praca w stresującej atmosferze generowanej przez zarządzających którym brakuje kompetencji do zajmowanych stanowisk (oczywiście są wyjątki) nie jest raczej tym czego szuka normalny człowiek. Jak chcesz nauczyć się fachu to dobry wybór, jak coś już potrafisz i szanujesz swój czas itp to omijać szerokim łukiem. Zarobki jak walczysz o swoje sa akceptowalne. Duży plus i prawdziwy filar tej firmy to wieloletni pracownicy którzy zamiast rozdmuchiwać problemy i wynajdować winnych szukają rozwiązań i sporo od nich można się nauczyć. Kolejny plus to bhp, ciężko tu o wypadek z winy wadliwego sprzętu itp. Jedyny minus to zarządzający- brak szacunku do ludzi, coś nie do zaakceptowania.

Chce pracować!

Witam ,zamierzam aplikowac na stanowisko spawacz ślusarz ,mam 2 letnie doswiadcznie jako ślusarz z uprawnieniami TIG i MAG i chce zmienic prace i uderzyc w Olsztyn, biorę pod uwage właśnie ten zaklad i chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies szanse aby dostac sie na stanwisko spawacza TIG i zwiekszac swoje kwalifikacje i czy wgl jest mozliwosc rozwoju czy poprostu starzy wyjadacze nie daja podejsc do ich stołka? Jak wygladaja zarobki dla osoby poczatkujacej w tej firmie?

to ja
@Chce pracować!

jeśli jesteś dobrym spawaczem i trafisz do dobrej brygady to napewno masz szansę na rozwój. w tej chwili myślę, że przyjmą cię tam od ręki. oczywiście otrzymasz kilka próbek do po spawania by sprawdzić czy się nadajesz. Deficyt fachowców na rynku pracy sprawia że nie jest to firma do której ciężko się wdostać.

Pracownik Milforu
@Chce pracować!

Podejrzewam, że dostaniesz 20zl + na początek. Lepiej zatrudnij się przez jakąś firmę zewnętrzną

Wojda
@to ja

Nie jest tak kolorowo. Chyba że już ktoś ma doświadczenie. Jesli nie to kątówka przez bite 3 lata

Daniel
@Pracownik Milforu

20zl brutto

@Pracownik Milforu

Brutto

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Schwarte Group Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

W tym roku Wigilia była dniem wolnym od pracy, a w sumie dniem wolnym w ramach urlopu wypoczynkowego w całym zakładzie.

Jacek

Teoretycznie nie. Albo wypisujesz urlop. Jeżeli wychodzisz wcześniej to są odejmowanie godziny. Czyli w praktyce wigilia jest pracująca

@mam_pytanie

Cześć czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie bardzo byłbym wdzięczny Mianowicie chodzi o to że czy jako pracownik Schwarte-Milfor zaczynający od samego dna czyli bez żadnych uprawnień na spawacza itp jest szansa że firma mnie przeszkoli na np. spawacza czy będę raczej zbywany z tego tematu i trzymany cały czas na jednym stanowisku typu szlifierka chodzi o to czy bardziej firma jest nastawiona na szkolenie swoich pracowników i rozwijaniu ich czy nie ?

Karol
@@mam_pytanie

Z doświadczenia wiem, że male sa szanse na to zebys zostal spawaczem. Glownie jest to szlifierka, a po kilku latach moze,, dostaniesz szanse ''.

Pracownik SM
@@mam_pytanie

Szlifierka do końca życia oczywiście jak się nadasz do takowej roboty bo tu się nikt nie nadaje

@@mam_pytanie

Jeżeli od samego dna to gwarantuje Ci że będziesz jeździł na szlifierze 4 lata. I to nie małej, tylko tzw. 300Hz. 12kg dzień w dzień. Chyba że akurat nie będzie szlifowania to jakaś odskocznia. Skrzydła będą Ci sumiennie podcinane.

Kris

Kierownik tzw ,,koks" i dyrektor tzw Mojżesz sieją zamet w zakładzie, brak umiejętności organizacji pracy, nieumiejętność pracy z druga osoba. Niektorzy z brygadziatow ukazaja swoje humorki w pracy jeżeli nie wychodzi cos takiemu osobnikowi w prywatnym zyciu. Krzyki sa na porzadku dziennym, bo stosuje sie podejscie wykrzycz swoje zamiast znajdź wlasciwe rozwiazanie. Pracownicy nie sa traktowani z szacunkiem, tego sie tam nie znajdzie

T

Zarobki w firmie nie sa adekwatne do obowiazkow. W fimie panuje mobbing nad pracownikami nizszych szczebli. Nie traktuje sie pracownikow z szacunkiem. W firmie jest wiele nieprawidłowości, ktore nie sa sprawdzane ani przez pracownikow BHP, ani sluzby PIP. Pracownicy sa usilnie namawiani do przychodzenia do pracy w swieta narodowe, a nie przyjście do pracy wiaze się z rozmowa z pracownikiem wyzszego szczebla. Osoby, ktore chca zatrudnić sie w tej firmie powinny dobrze przemyslec kwestie pracy w tym miejscu.

Anett

Ostatnio czesto pojawia się ogłoszenie o księgową czy rotacja jest tak częsta?

@Anett

Skład jest w miarę ten sam. Po prostu czasem życie pisze różne scenariusze i zmieniamy pracę, czasem zmienia się dział w ramach możliwości rozwoju wewnątrz firmy.

Jestem ciekawa opinii pracujących w firmie księgowych bo myślę o aplikowaniu na to stanowisko. Jaka atmosfera i zarobki ????

Nika
@Kasia

Też się zastanawiam, co i róż szukają księgowych, ciekawe dlaczego

Zostaw merytoryczną opinię o Schwarte Group Sp. z o.o. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Schwarte Group Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schwarte Group Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schwarte Group Sp. z o.o.?

Schwarte Group Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 18 ocen.

Schwarte Group Sp. z o.o.